Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

sněhové zpravodajství, oznámení o chystaných akcích + referáty z uskutečněných

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod apuka » pon led 18, 2021 13:16

Nejak maji v tamejsi HS obcas podobny nazor, jako ja...
„Někdy mám pocit, že návštěvníci hor se snaží stále vymýšlet nové a nové způsoby, jak se v drsných terénech zranit, nebo dokonce zabít."

Zdroj: https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/jes ... pravy_mike

Nechal jsem tam i pridany zdroj, jak se to kopiruje - alespon konecne vidime, co mike dela za vedlejsak :wink:
Podle našich informací šlo o organizovanou skupinu
Tak toto by me zajimalo, jak by se k takovemu pripadu meli postavit ochranari. Ze nekdo (individual) nekde prespi, je na diskusi, jestli to je nebo neni v souladu, ale kdyz je to organicozvana skupina, v CHKO, tak predpokladam, ze je tam ponekud jiny nahled na vec. Napr. v Beskydech, tusim, je v predpisech pro CHKO, ze organizovane akce by se mely delat jen se souhlasem spravy CHKO. Jasne, kdyz se vybere trida na vylet na Lysou, nikdo to nikam nehlasi. Ale zde je to trochu jina akce, to prenocovani uz neni individualni, navic je mozne, ze nekde je i ten pozadavek nahlaseni na HS, ale to netusim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » pon led 18, 2021 13:26

apuka píše:Tak toto by me zajimalo, jak by se k takovemu pripadu meli postavit ochranari.

https://www.ochranaprirody.cz/...ove-zp ... jen-nekde/
[2] Správy CHKO vycházely z toho, že bivakování lze charakterizovat jako přenocování, při kterém se nebuduje žádný přístřešek (ani celtou přehozenou přes šňůru), žádným způsobem se neupravuje místo přespání ani zde nedojde k viditelným změnám (např. polámání rostlin – pouhé slehnutí trávy nevadí) a jde o aktivitu osamoceného jedince (nikoli tedy skupiny osob, byť by se na místě sešla náhodně).

Podle článku šlo ale o skupinu (to se nesmí) na Keprníku (to je NPR, to se nesmí) a ženu u pramene Moravy (to je NPR to se nesmí). Takže má náčelník v článku pravdu no, akorát měl místo CHKO napsat NPR.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod apuka » pon led 18, 2021 14:35

Mne slo prave o tu "organizovanou skupinu". Mas pravdu s NPR (Keprnik), ale ja jsem myslel spise ve vseobecnosti v CHKO (bez NPR) v pripade skupiny a ne jednotlivce.

Edit: Totiz uz i Zakon o lesich ma odstavec[quote="§20, odst. 5]Organizované nebo hromadné sportovní akce lze v lese konat na základě oznámení orgánu státní správy lesů. V oznámení, které musí být předloženo nejméně 30 dnů před dnem konání této akce, pořadatel uvede místo a termín konání této akce, předpokládaný počet účastníků, způsob zajištění a souhlas vlastníka lesa. Orgán státní správy lesů může do 15 dnů ode dne doručení oznámení stanovit doplňující podmínky. Ustanovení odstavce 1 písm. g) a j) a odstavce 4 nejsou dotčena.[/quote]No a i kdyz jsou Jeseniky na hrebeni hole, tak je to podle zakona les. A zimni hromadne prespani (spojene s vystupem a sestupem nekam) urcite spadaji pod "sportovni akci".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » úte led 19, 2021 20:27

Dnes byla na hřebenech celý den mlha a teplota kolem - 6 a lehce chumelilo, potkal jsem cca 10 lidí. Z Koutů po sjezdovce nahoru přes Mravenečník, Františkovu myslivnu, Vysokou holi, přes Temnou dolů do Karlova a Velkým Kotlem nahoru a zpět stejně do Koutů.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » úte led 19, 2021 21:07

aksam: tyjo, hodně slušná túra :t:t :smt023 na jak dlouho jsi to měl?
Po sjezdovce v Koutech se už může? Dolů jsi jel taky po sjezdovce nebo po červené?
A dolů po žluté jsi už dělal obloučky lesem? Mi to tam přišlo takový divoký na bc běžky. :)

Btw. zítra nejdeš? Hodlám se někam vypravit.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » sob led 30, 2021 18:23

Tak nám zase přisněžilo. Dneska Ramzová Smrk Ostružník Petříkov Ramzová Mračná Hora a do Ramzové na vlak. Podmínky super, nahoře lehký prašánek, dole trochu krusta.
Keprnická sjezdovka
20210130_124827.jpg
Naposledy upravil oodoow dne sob led 30, 2021 21:41, celkově upraveno 1
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » sob led 30, 2021 21:14

Muzes to dat jako prilohu? Ten tvuj priserne dlouhy link se mi zobrazuje jako znacka zakaz vjezdu do jednosmerky a to i kdyz vypnu uBlock. Odpoledne na tabletu jsem ho videl. Kupodivu ho tam vidim furt, asi si obrazek nacachoval. Na laptopu nevidim a je tam Chrome, takze s Googlem by nemel byt problem (na desktopu mam FF).

Pro vsechny: pouzivejte prilohy, s externima obrazkama jsou jen problemy a navic casem mizeji. Jak je videt na starsich vlaknech. Prilohy jsou furt OK, externi obrazky neexistuji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » sob led 30, 2021 21:41

Nemůžu, protože se nevleze a upravovat obrázek jsem línej. V tomhle století by to už mělo forum umět samo. :wink:
To byl obrázek k aktuální sněžnolyžařské situaci, takže jestli časem zmizí, není to problém.
Jsem ale nečekal, že to zmizí tak rychle, tak jsem to dal jako odkaz.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » sob led 30, 2021 21:47

Proc by se nemel vlezt? Zkusil jsem ho a mas ho tam, bez upravy, viz vyse. Nechal jsem tam i link, za par let nebo tydnu muzeme vyzkouset jeho zivotnost. Mne teda chybejici obrazky vadi, takova historie je k nicemu.

Co se techniky tyce, v zasade mas pravdu, ale tady muzeme byt radi, ze forum vubec nejak funguje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » sob led 30, 2021 21:49

No, já ho tam chtěl přihodit jako přílohu a napsalo mi to, že je to moc velké.
Ale vlastně to může být tím, že jsem to dělal z mobilu a tam to bylo velké a když jsem to pak hodil na google photos, tak se to samo zmenšilo. (bo google photos to umí narozdíl od fóra)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » sob led 30, 2021 21:51

A daval jsi tam tenhle nebo nejaky puvodne vetsi? Protoze tenhle je naprosto OK jak rozmery, tak velikosti souboru.

BTW, mel bys ho mit v prilohach ty i kdyz jsem ti ho tam dal ja. Muzes se kouknout? Jeste jsem nikdy neoveroval, kde vlastne priloha pridana nekomu jinemu skonci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » sob led 30, 2021 22:01

Jj, mám ho teďka v přílohách, forum tam píše 37.6 KiB. Dával jsem tam právě původní obrázek z galerie mobilu, kterej má 1.64MB a 4032x1960, a tam to psalo, že max myslím 500kB.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » sob led 30, 2021 22:05

Fajn. Takze mas navod pro priste. Stahni to z Googlu a muzes to uploadovat. BTW, Android pri sdileni prece taky umi obrazek zmensit, dokonce to primo nabizi.

BTW, v te velikosti je dost rozdil, co? Pritom beze ztraty informace, kterou jsi chtel predat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » sob led 30, 2021 22:10

Příště dám odkaz a nebudu si s tím zbytečně hrát. :)

mike píše:BTW, v te velikosti je dost rozdil, co? Pritom beze ztraty informace, kterou jsi chtel predat

To není moc překvapení, ztrátová komprese není zrovna novinka.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod mike » sob led 30, 2021 22:18

To neni, ale zmenseni na dve procenta prece jen uplne obvykle neni. Proste ti z toho mobilu leze zbytecne velky nesmysl ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod wertigo » úte dub 20, 2021 13:20

nepoda nekdo akt. info, jak to vypada se snehem v nizsich polohach, Karlov p.P(po modre udolim smer kotel ), nebo Vidly a nahoru smer Praded ? Jestli by se dalo na pasech uz zespoda? netusim jestli Jeseniky dostali taky takovou naloz snehu jako Beskydy.
btw. jak to vypada se zelenyma po tom letosnim naporu(Praded, Petrovy Kameny, kolem kotle atp.), jeste to tam nejak extra hlidaji, tusim tam rozdavali aj pokuty letos... ?
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod lojzmen » úte dub 20, 2021 22:10

Cesta na Kralický Sněžník z parkoviště Pod Klepáčem v neděli 18.4., běžky se stoupacími pásy, teplota i na vrcholu v poledne nad nulou.
Na žluté na začátku bylo pod 10cm a na slunci to tálo na asfalt.
Nad 20cm to bylo asi po 3km, v 1100m.n.m. bylo cca 50cm, atd.
Na cyklotrase 6269 o patro výš bylo na jižním konci nad 20cm.
Mezitím zapršelo a zasvítilo slunce, budou vytátá místa na žluté.
Na červené byla pěšími rozšlapaná běžecká stopa, totéž zelená a modrá na polské straně.
Stoupací pásy jsou na tyhle podmínky nejlepší.
Chůze pěších bez sněžnic v tomhle je masochizmus.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1092
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod ratel » úte dub 27, 2021 11:48

nejake nove zpravy z oblasti Kralicaku?
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod milarepa » pon kvě 10, 2021 9:51

milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod milarepa » ned kvě 23, 2021 18:25

tak jsem si potrekoval po mokrých Jeseníkách a bylo to super :-)

V pátek po prácí jsem zajel busem na Skřítek, vylezl na Ztracené Kameny a užíval si ty daleké podvečerní výhledy... a sledoval jak se od Králického Sněžníku valí černé chcací mraky, na Pecném mně to chytlo, oblíknul jsem membránu a pokračoval dále, na Břidličné hoře jsem to zapíchnul, v závětří za smrky postavil v dešti stan a těšil se na ranní výhledy.......ráno bylo vyloženě nevlídno - zima a temno, chcalo a fučelo jak cyp, tak jsem se v dešti a větru sbalil, a protože mám rád právě takové počasí, tak jsem si to šel radostně užít do prázdných hor - došel jsem na Jelení studánku pro vodu, kousek za ní pak sešel dolů až ke spodní přečerpávací nádrži a pak Divokým dolem pěkně nahoru mokrým strmým kaňonem až pod Praděd, tam jsem potkal vůbec první lidi.....pak klasická hřebenovka v lijáku a větru, za Švýcárnou až po Klínovec se šlo ve fajném marase, pěkně to pod pohorkama čvachtalo, před Červenohorským sedlem mně chytly kroupy a aby těch změn počasí nebylo málo, tak za Sedlem se to celé protrhalo a bylo vídět až daleko do Polska, sundal jsem membránu a pokračoval dále přes Červenou horu na Vřesovou studánku pro vodu, z ní jsem to vzal na Vozku, který je totálně podmáčený a je tam ještě i dost sněhu, tam dokonce vysvitlo slunce, tak jsem na skalách vysušil stan a v potocích proudící vody pokračoval na Trojmezí, byl jsem rozhodnutý přespat na Keprníku, tam ale fučelo tak, že by bylo dost komplikované postavit stan, tak jsem sešel sněhem a ledem ještě pořádně zanesenou pěšinou dolů do sedla a našel si tam v závětří lesa místo pro bivak, noc byla větrná a deštivá, ráno sice chladné ale jasné, takže byly i ty výhledy :-), sbalil jsem se, vytřepal plže z mokrých pohorek a šel nahoru na Šerák, chata už byla v provozu, ale říkal jsem si, že sestup je ještě dlouhý, takže pivo si dám raději až v Jeseníku, tam jsem došel zrovna akorát na vlak, protože místní minipivovar otevíral až ve 2, tak jsem se nezdržoval a jel rovnou dodom, fajný mokrý výlet přes skoro prázdné hory, pivo si tam dám příště, a pěkně vevnitř, ve výčepu i s utopencem :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » sob úno 19, 2022 19:05

Byl jsem dnes z Ramzové přes Keprník, ČHS, Švýcárnu na Pradědu a dolů do Koutů. Sníh je na hřebenech jako beton, Keprník je jak ledová hora, foukalo normálně nic dramatického, chvílema sluníčko, chvíli chumelenice, výhledy pěkné. Chtělo by to připadnout pár čísel sněhu, ať sjezdy na ledu nejsou trápení...v prašanu se sjíždí líp :)
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » pát úno 25, 2022 19:11

Pokud se někdo zítra podíváte do Jeseníků, tak dejte vědět, jaký jsou sněhový podmínky. Jestli jsou to jen ledy anebo na tom leží prašánek. Zítra zas slibují nějaké přeháňky, tak by snad něco málo mohlo napadnout.

Kdyby byl prašan, tak si vezmem i sportovní lyže, jinak to vidím jen na ocelové hrany, případně hroty ... :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod oodoow » pát úno 25, 2022 19:38

@sobb: Jsem byl dneska z Ramzové přes Šerák, Keprník, Sedlo a dolů do Koutů. __II
V Ramzové sníh jak kámen, někde výš je to trochu prašánku a nahoře na hřebeni je to zas vyfoukané na beton.
Na Sedle blizzard, hustý sněžení, jak jsem jel dolů, lítalo mi to přímo do očí, měl jsem si vzít brýle. 8)
Na lyžích se dá, ale úplně požitek ze sjezdu to moc nebude, hlavně po těch hlavních vyšlapaných cestách.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » pát úno 25, 2022 20:01

Díky za info!
My uvažovali o projetí se na sportovních běžkách ve stopách někde pod Sněžníkem (a na BC si pak dát Podkovu). Tak se ještě rozhodnem, jestli ty úzký teda vůbec budeme brát s sebou.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » sob úno 26, 2022 17:58

Byl jsem dnes na Paprsku a v okolí na klasických běžkách a bylo super, stopy upravené zítra se jede Jelyman klasicky tak už bude mnohem více lidí než dnes...Dá se v pohodě od vlaku z Ramzové nasadit běžky, na Černý potok trochu umrzlé, dále už bezva, přes noc připadlo cca do 5cm a přes den také chumelilo...úplná zimní idylka...
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » ned úno 27, 2022 0:30

Tak to je paráda, díky za zpravodajství!

Máme nakonec nabalený široký lyže a sněžnice, a budem je střídat. Všechno raděj brát nechceme, kdyby nám někdo vybral auto, tak ať nejsou takový ztráty ...

Se těším na snííííh :ú __II
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod JohnyFK » ned úno 27, 2022 19:44

Zrovna se vracim, byl jsem na BC bezkach. V sobotu z Ramzove pres CHS a Praded na Ovcarnu, a dnes pres Skritek az kousek nad Hrabesice, tam uz jsem to musel sundat a dotapat na vlak po svych. Nahore byl snih paradni, akorat na Vysoke holi neprijemne ledove plotny, ale dalo se to.
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 262
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » pát bře 4, 2022 0:07

Tak jsme dali dva dny na BC lyžích (na obě strany z Videlskýho sedla) a pak dva na sněžnicích (z Filipovic a Vernířovic). Nahoře na hřebenech byly všude podmínky naprosto parádní, skvělej sníh, při sjezdech úplné prašanové orgie :) Dnes to už bylo trochu horší, oteplilo se a sníh natál i ve vyšších polohách v lesích pod hřebenem. Nahoru na sněžnicích v těžkým sněhu, navečer dolů zas většinou tvrdá krusta a prašan jen místy.

Dole (Domašov, Filipovice, Kouty, ...) je jaro, sněhu pomálu, ale záleží na expozici. Z Filipovic jsme sněžnice museli na batohu nýst poměrně vysoko, vlastně jsme je nakonec díky tvrdému vydupanému korýtku nasazovali až na Točníku, ale mike by je samozřejmě nasadil už mnohem níž, to už bylo sněhu dost, jen to bylo zbytečný :) Z Vernířovic - Sedmidvorů stačilo naopak popojít jen kousek a už byly potřeba, zpátky jsme došli na sněžnicích skoro až k autu.

Teď hlásí na zítra nějaké sněhové přeháňky, tak by se mohly podmínky zas výrazně zlepšit a sníh by mohl zasypat vydřené ledy.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » ned bře 13, 2022 23:04

Teď jsme byli pár dní na širokých BC lyžích v oblasti Králičáku. Na hřebenech stále sněhu habaděj, kousek níž ovšem začíná ubývat. Zatím je to spíš výjimka, ale na některých osluněných místech je sněhu celkem málo, na rolbovce i šutry nebo hlína a v lese taky málo sněhu a trčící větve (úsek Kladské sedlo - Chlupenkovec).

Trasy a cesty ušlapané a uježděné na beton, v lese a na hřebenech ještě pořád úžasný přemrzlý prašánek, sjezdy tam byly nádherný. Co jsme místy jeli po rolbové stopě, tak kvalita střídavá - někde napadané jehličí, jinde ledy (některý prudký sjezdy na sportovních běžkách téměř nesjízdné, pěla jsem ódy na kovové hrany :) ), ale místy zas stopa vypadala velmi dobře.
Určitě se ještě dá pěkně projet (nebo projít na sněžnicích), tahle nic moc zima už nic lepšího asi nepřinese, snad při troše štěstí možná ještě trochu sněhu na hřebenech.

Mimochodem, konečně jsme na vlastní oči spatřili ten skvost, co vztyčili na Králičáku. Fakt hnus, vypadá to jak raketa (jen nevím, zda před startem, nebo po pádu :lol: ). Navíc, ač je to stále staveniště, a rozhledna není v provozu, tak už je to "krásný" plechový opláštění spodku zničený, zrovna minulý týden tam prý padaly z vyšších pater obrovský kusy ledu. Tenhle design musel vymyslet opravdový génius.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod aksam » sob pro 3, 2022 15:25

Moc sněhu v Jeseníkách zatím není na hřebenu od Šeráku na ČHS cca 10 až 20 cm... zatím nejdou vzít ani kameňačky...
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

PředchozíDalší

Zpět na Snownews