Jake botky A/B a B s GTX?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jake botky A/B a B s GTX?

Příspěvekod nimha » úte úno 15, 2022 20:39

Ahoj,

loni me bez rozlouceni opustily podrazky na trojech botach, takze potrebuju koupit nejake nove botky a dovolil bych si Vas timto pozadat o doporuceni.

Jedny by mely byt pookotnikove, typ A/B, kombinace kuze x textil, urcene na prochazky v lehkem terenu nalehko.

Druhe typ B, nad kotnik, idealne kozene, pro tezsi teren, taky jen vicemene nalehko.

U obou je podminka gora-tex a aby neklouzaly. Potesi nejaka ochrana spicky pred ukopnutim, podrazka s vysokym dezénem, idealne ne vibram; a idealne bez mezipodesve, co casem zpusobi upadnuti podrazky.

Boty bych chtel pred koupi vyzkouset, nechci to objednavat naslepo nekde on-line a pak pripadne resit vraceni.

Predem dekuji za Vase tipy!

DOPLNENO VYUZITI BOT:
- boty A/B bych mel na prochazky a lehkou turistiku, bez baglu nebo jen s lehkym, turisticke, lesni a polni cesty, ne moc prudke a s minimem kamenu, ne VHT (nebo jen nouzove).
- boty B bych mel na turistiku s lehkym baglem (na tezko uz nechodim), horske stezky, lehka VHT.
Naposledy upravil nimha dne sob úno 19, 2022 12:49, celkově upraveno 1
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Re: Jake botky A/B a B s GTX?

Příspěvekod apuka » úte úno 15, 2022 20:50

Ehm, nemel jsi jednodussi si ty boty, alespon u kterych to slo si nechat znovu podrazit?

Konkretni model ani jeden Ti nedoporucim, protoze jsi jednak nic nenapsal, kde a jak chces pouzivat (lehky teren, nalehko, natezko jsou hodne siroke pojmy) a hlavne proto, ze bys mel nekam zajit a zkusit, co Ti sedi. To je dulezitejsi nez znacky a modely.

Ohledne mezipodesve - muzes mit EVA misto PU (co se po 6-7 letech rozpadava), ale ty zase prestavaji casem tlumit, takze mas neco za neco.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jake botky A/B a B s GTX?

Příspěvekod ntz » úte úno 15, 2022 21:10

ja teda nejsem na boty zadnej expert ale pouzivam nekolik let Dolomites (cela nase rodina a uz jsem je par lidem doporucil a nikdo si nestezoval) a minimalne co se tyce kvality a trvanlivosti tak naprosto bez problemu .. je tu samozrejme problem, ze ta znacka neni tak strasne proflakla alespon v cesku, takze je problem si je nekde zkouset, maji je ale hodne v nemecku, rakousku a italii ... v soucasny dobe mam jako hlavni trekove boty tyhle a i presto, ze si stezuju v jinem vlaknu, ze me boli nozky tak myslim, ze botama to neni a ty boty mam uz treti rok a kdyz je umeju, tak jsou fakt jak nove ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jake botky A/B a B s GTX?

Příspěvekod apuka » úte úno 15, 2022 22:01

@ntz: Promin, ale toto mi prislo trochu usmevne:
ntz píše:ty boty mam uz treti rok a kdyz je umeju, tak jsou fakt jak nove
ve spojeni s tim, ze v jinem vlakne pises, ze se uz tri roky dostavas z problemu a nikde jsi nechodil :wink:

Ale jinak mas pravdu, Dolomites jsou "venku" pomerne pouzivane, resp. alespon prodavane boty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jake botky A/B a B s GTX?

Příspěvekod ntz » úte úno 15, 2022 23:04

apuka píše:ve spojeni s tim, ze v jinem vlakne pises, ze se uz tri roky dostavas z problemu a nikde jsi nechodil :wink:


no ja nechodil tedka 3 roky na zadny tury a s batohem, ale treba na chalupu jezdime cele leto a tam jsou moje hlavni boty do lesa a na vylety s detma a vubec na to hlavni noseni a na vetsinu mych vyprav (spise kratsich 5-10km) za focenim samozrejme taky
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jake botky A/B a B s GTX?

Příspěvekod nimha » sob úno 19, 2022 12:53

Doplnil jsem zamyslene vyuziti tech bot.

Jinak jedny boty uz opravovane byly, pres mistniho sevce ve spolupraci s tou zlinskou firmou, jsem tam nechal nove vibram podrazky (uz mezipodesve). Vydrzelo to rok, a uz se to zase trha od svrsku. Nevim, jestli to ma cenu znova prilepovat/prisivat.
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Re: Jake botky A/B a B s GTX?

Příspěvekod apuka » sob úno 19, 2022 18:30

nimha píše:jsem tam nechal nove vibram podrazky (uz mezipodesve)
Co tam ma byt misto "uz"? "Bez" (nic jine mi medava smysl, pokud jsi i ty opravovane mel s GTX).
Pokud ano, tak to teda neni moc dobry napad. Pokud pod "co casem zpusobi upadnuti podrazky" myslis mezipodesev, tak jsi tam mel PU, ktere se popar letech (6-8 :) po vyrobe) se rozpadne a nic se s tim neda delat. Toto neni znak nekvalitni mezipodesve, ale vlastnost PU a dan za lepsi a trvanlive odpruzeni oproti EVA mezipodesvim. Zpusobilo-li odpadnuti podrazky toto, tak prilepeni nove byla profesni chyba sevce, na rozpadavajicim se PU zadne lepidlo dlouho neydrzi, resp. se PU rozpadava dal na prach - a lepidlo zustava na tom prachu :wink: . Tyto typy podrazek se opravuji (v pripade alespon pocinajiciho rozpadu) zasadne vymenou celeho komba mezipodesev+podrazka. Bohuzel, toto Ti zadny mistni sevc nedokaze kvalitne udelat.

Nevim, jake jsi mel ty boty, predpokladam, ze to byly pohorky, maloktere "polokotnikove", a jeste A-A/B delaji s vymenitelnou podrazkou. Navic obcas to muze stat skoro tolik, jako min kvalitni boty (kousek pod 2000).

Vzhledem k tomu, ze stejne chces ty boty fyzicky odzkouset pred koupi (silne chvalim a doporucuji), tak misto ptani se zajdi do obchodu, co mas kolem, koukni se co tam maji a co z toho Ti vyhovuje a sedi a kup podle toho. Pokud potrebujes "lustrovat" znacky a modely, tak jsou tady na jednotlive typy bot samostatna vlakna, tam najdes furu informaci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jake botky A/B a B s GTX?

Příspěvekod nimha » pon úno 28, 2022 11:43

Jasne, chybi tam "bez". Dal tam nejakou vibram podrazku na pracovni obuv. Na delsi tury nic moc (netlumi), ale rekl mi to predem a ja souhlasil - rekl jsem ze budou jako pravovni na zahradu. Jinak mas samo pravdu.

Ted jsem narychlo koupil nejake zimni (zateplene) Salomony A/B (byla na ne sleva + akce druhy boty zdarma), takze nez zacne teplo, je problem docasne vyresen (tak na mesic max :-)

Co tak vidim casto po obchodech jsou A/B Merrel Moab, ale ty tady nemaji priznive hodnoceni nebo rada Terrex od Adidasu (mel jsm kdysi a nebyly spatne, ale ten se mi zdaji takove fórovější).
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Re: Jake botky A/B a B s GTX?

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 28, 2022 12:08

zkus meindl air revolution nevim jak ted, mam starej model ale B bota s gtx... treba to tak porad je.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jake botky A/B a B s GTX?

Příspěvekod apuka » pon úno 28, 2022 12:27

nimha píše:Terrex od Adidasu
Klidne z toho muzes neco vzit, i kdyz oni to deleni moc nedelaji. Ale k tomu mam dve poznamky:
1) Budes na nich mit tu PU mezipodesev. To plati i pro Merrely - a ve vseobecnosti, takove boty BEZ jakekoliv mezipodesve asi nesezenes, ani to nema smysl. Muzes si max vybrat mezi PU, EVA pripadne nejake strikane peny (co opravdu moc nevydrzi).
2) U Adidasu (a hlavne Terrexu) bacha na to, ze pred par lety zmenili cislovani. Mel jsem 11,5/46 AX2, kdyz jsem chtel zkusit AX3 (a dalsi), tak mi byly 48 male, uplne stejne dopadl kolega, mel 12/47 a 49 byly tak male, ze predpokladal alespon 51, jenze se nedaly sehnat. Takze radeji pred objednavanim si nekde zkus.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Zpět na Boty