Kalhoty pro zimní pochody

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » úte pro 7, 2021 13:41

Ten Hannah je membrana - kdyz vidis v popisu vodni sloupec a prodysnost v g/24h, tak tam membrana urcite bude.

Sehnat zateplene kalhoty bez membrany je v soucasnosti dost tezke.

Osobne bych rekl, ze Ti samostatne lyzarske na sjezd budou zbytecne. Teda pokud to bude 2x do roka. To si je uzijes par let a potom se Ti stejne membrana rozpadne...

Kdybys prece jen neco chtel, tak - pokud muzes - zajdi do Decathlonu, tam si kup ty nejlevnejsi lyzarske (nebo i jinde jine, klidne i z nejake akce Lidlu nebo jeste lepe Tchiba) a k tomu primo na miste si muzes kouknout i nejake teplejsi a odolnejsi turisticke. Ja mam na zimu napr tyto a jsem s nima docela spokojeny. Rekl bych, ze jsou dost odolne i na lyzovani, pokud si obleces pod ne prislusne teple spodky (ty budes stejne potrebovat). Nosim je na turistiku od konce podzimu do jara, kym uz neni prilis teplo, ale v Alpach i v lete a to ani ne na ledovce ale v horsim a chladnejsim pocasi a ve vyssich vyskach.

Maji tam ale i spoustu jinych, napr. tyto taky nevypadaji (dokonce ani na lyzoivani) spatne.

Linkuji tady kalhoty z Decathlonu proto, ze nejsem na OF jediny, ktery ma s nekteryma od nich dobre zkusenosti a to i za delsi dobu (ja je mam tretim rokem). Proste tam aelspon je nejaky vyber za rozumnou cenu. Samozrejme, nikdo Ti nebrani nakupu nejakych super od nejake skvele znacky - za 5-6 tisic :wink:. Tady bys ale mohl za Tvuj "ocekavany rozpocet" klidne vybrat i dvoje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » úte pro 7, 2021 14:34

Když už dražší / značkové, tak já doporučím LaSportiva Ode (mám je na zimní vycházky sem z nich nadšený, opravdu nadšený - lepší/příjemnější zimní kalhoty sem ešče neměl).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod oodoow » stř pro 29, 2021 14:16

No... takže mi prdly moje staré Furtech gatě, jsem udělal delší krok a bylo to. Asi už maj fakt dost po asi 10 letech.

Takže potřebuju nové zateplené, nejlíp elastické (aby zas neprdly) a se zipama po stranách, aby se to dalo rozepnout, když není taková zima (maká se do kopce nebo sedí ve vlaku). Nejlepší by bylo, kdyby tam byly kromě zipů i cvočky, kterýma by to drželo na pár místech, když by to bylo celé rozepnuté. A ty cvočky by měly být pod tím zipem, aby to šlo rozepínat a zapínat bez elaborace s těma cvočkama.
Dobrý by taky bylo, kdyby byly dole zesílený, ať se to hned neroztrhá.
Použití skialpy, ve velké kose běžky a pak zimní turistika.
Asi nic takového neexistuje, ale třeba jo. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Vexo » stř pro 29, 2021 21:31

Takovy tip nemam, ale zipy po stranach (3/4 nebo cele) se z me zkusenosti davaj prevazne na kalhoty s membranou, ss jako napr. Cascade plus maji jen po lytka. Maji dole druky (z venku). Ten elasticky material na zadku a zezadu kolen dycha celkem dobre, coz je vetsinou plus. Na tech LaS z predchoziho prispevku je neco podobneho.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř pro 29, 2021 21:34

oodoow píše:No... takže mi prdly moje staré Furtech gatě, jsem udělal delší krok a bylo to. Asi už maj fakt dost po asi 10 letech.

Nedaji se zasit? 10 let neni nic moc. Nebo koupit ty same? Uz se nedelaji?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » čtv pro 30, 2021 23:14

oodoow píše:potřebuju nové zateplené, nejlíp elastické (aby zas neprdly) a se zipama po stranách, aby se to dalo rozepnout, když není taková zima (maká se do kopce nebo sedí ve vlaku)
napr. Black Diamondy. Jsou ale pomerne tezke a spise do vetsi zimy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod oodoow » pon led 3, 2022 15:37

@mike: No zašít by to asi šlo, už byly zašívané víckrát, ale jsou mi stejně už nějaký malý, se mi nějak rozšířila stehna. Takže asi lepší pořídit nové. Deset let mi přijde celkem dost, vzhledem k těm zipům jsem je mohl používat při velkém rozsahu teplot, takže jsem s nima nachodil opravdu hodně.
@apuka: Ty vypadaj asi už hodně teple, chtěl bych spíš něco na pohyb, mají cvočky pod tím zipem? Vypadá to, že ne.

Zatím jsem našel jenom tyhle cioch gents trousers. Je na ně asi jenom jedna recenze, ale zas je tam obrázek, kde je vidět, že maj ty cvočky pod zipem, takže ideál.
Výhoda je, že by je možná udělali i na míru, nevýhoda je, že je to někde ve skotsku a asi na dlouhý lokte a zima už skoro skončila. :D
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon led 3, 2022 16:22

I terminatori po ctyricitce tloustnou? :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » pon led 3, 2022 16:40

oodoow píše:Zatím jsem našel jenom tyhle cioch gents trousers
Nevim, neni ta jejich verze latky "Paramo Windproof" membrana, tj. asi dost malo prodysna? Nebo to Ti nevadi?

Jinak se koukni par prispevku nazad, jsem daval link na nabidku ruznych zateplenych kalhot. Asi zadne nesplnuji vsechny Tve pozadavky, ale alespon mas inspiraci, co tak lze rozumne sehnat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod oodoow » pon led 3, 2022 17:40

mike píše:I terminatori po ctyricitce tloustnou? :-k :twisted:

to jsou jistojistě pouze svaly :P no ale radši dám preventivní půst :-..

apuka píše:Nevim, neni ta jejich verze latky "Paramo Windproof" membrana, tj. asi dost malo prodysna?

Není to membrána a není to málo prodyšné, je to jako obyč softshell. Jenom hrozí, že to bude hodně teplé.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon led 3, 2022 17:57

Jj, po ctyricitce rostou svaly. Zvlaste ty brisni :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod milarepa » pon led 3, 2022 20:25

kamarád, se kterým chodím velmi často po horách si nemůže vynachválit Tilak Crux WS

https://www.hanibal.cz/tilak-crux-ws_z16272/?gclid=Cj0KCQiA2sqOBhCGARIsAPuPK0hN6Q4EB1HYbCHHp3-mCxDVLdWDcwWBO3le30Et_R-NGnc3dsrIKoUaAjODEALw_wcB#2748

i v extrémních podmínkách, myslím, pod ně nikdy nepoužil spodky, vždycky když se bavíme o výbavě, tak říká, že to je nejlepší kus jeho výbavy, a to má výbavu hodně dobrou, na které rozhodně nešetřil....a mají i zipy na odvětrávaní :-). Chodí v nich nonstop od října do dubna

Mi se osobně nelíbí jejich střih, bo je na můj vkus široký, on si to ale velmi pochvaluje, že v tom má nohu jak v teplém komínu :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Vexo » sob úno 5, 2022 21:48

Axina - 3/4 kalhoty s 20 CFM a 65g coreloft continuous - nevypadaji spatne, ne ze by mi na nohou nefungovalo klasicke vrstveni a spis bych potreboval 5/4 delku... a mozna 20 CFM bude na nohy uz moc na bezne noseni, ale treba na neco narocnejsiho dost dobry.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » sob úno 5, 2022 22:04

Ha, ze by prvni vlastovka? Zatim ne moc pouzitelna, 3/4 je na hlavu a ten sev vepredu je taky vedeny dementne, ale aspon uz to nema bocni zipy. Treba jim to casem dojde a udelaji plnou delku, tu bych asi koupil.

Kde vidis tech 20 CFM? Jsou to cele kalhoty nebo jen svrchni latka? V druhem pripade by to melo byt pouzitelne, v prvnim bych se trochu bal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Vexo » sob úno 5, 2022 22:39

Fortius AIR 40 ma 20 CFM, to je svrchni latka, ktera se davala na starsi Proton bundy (do 2019). Permair 20 je vnitrni latka, myslim ze to bude shodne jako vnitrek Atom SL/LT bund, ale u te jsem prodysnost nehledal, cekam ze to bude mnohem vic. A bohuzel to spis bude posledni vlastovka nez prvni :axe: Jinak na ofic strankach je k nalezeni jeste damska verze pro vic info:
https://arcteryx.com/ca/en/shop/womens/axina-knicker#search=1
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » sob úno 5, 2022 22:45

To by mohlo byt dobry. Mas tam tri vrstvy a kazda vcetne izolace vitr zpomali. Jak ted pisu jinde o Torridu, tam ma svrchni latka 10 CMF, podsivka 35 a bunda pusobi temer uplne vetruodolne, na holych rukach necitim ani silny vitr. Nohy jsou citlive min.

Co se tyce vlastovek, jsem furt optimista, u primaloftek to od prvnich taky trvalo dlouhe roky a ted uz je to standard. Muzeme Arcteryxu napsat dotaz, kdy hodlaji udelat full length verzi, ze bychom meli zajem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Vexo » sob úno 5, 2022 22:55

ok, napsal jsem ho k tem damskym, tak uvidime jestli to projde cenzurou.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » ned úno 6, 2022 17:59

tak ty vypadaj fakt dobre, skoda ze sem je nenasla nikde na prodej v cr kvuli pravdepodobne vratce :(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » čtv úno 10, 2022 16:42

Do prkýnka.... Do práce v zimě chodím v nějakých černých SS kalhotech Millet (nevím, jaxe menujou, dyž sem je asi před 5-tima rokama koupil, taxem hned z nich ustřihnul visačky a štítky, zůstal tam jen štítek s velikostí - viz dále, nevím, kde sem je koupil a fakturu už taky nemám), fčíl (už po pěti letech :twisted: ) semi roztrhla kapsa (síťovina) - asi klíče, co v té kapse nosím - ač rád vytahuju sewing machine, ta kapsa má tak komplikovaný střih a blbý přístup, že DIY neopravitené = vybírám nový kaťata, zase SS, zase Millet, zase černé, našel sem asi vhodné, ale.... štítek velikosti na těch co mám udává nějaké naprosto nesmyslné údaje, číslování podle něj neodpovídá ani EU ani US ani FR stupnici + ty co sem si vybral mají číslování jinak = budu asi muset objednat dvoje (nejpravděpodobnější velikosti podle tabulky velikostí), vyzkoušet a paq jedny vrátit (vybráno mám naštěstí v hudy.cz, kde není probém s vracením zboží a následným vracením pěněz). Chjo, proč ten život musí být tak složitý.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » čtv úno 10, 2022 17:02

Protoze si ho nesmyslne komplikujes ;-) Ja bych se normalne kouknul do mailu, kde by byla objednavka a faktura a pripadne na stitky, ktere nestiham, neni k tomu zadny rozumny duvod.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » čtv úno 10, 2022 17:10

pavproch píše:semi roztrhla kapsa (síťovina) ... ta kapsa má tak komplikovaný střih a blbý přístup, že DIY neopravitené = vybírám nový kaťata
Hm, ze bych si kupoval nove kalhoty kvuli dire na kapse??? Teda kdyz je to sitovina, tak to asi bude vsita vnitrni... Nemel bys jednodussi starou kapsu odstrihnout a prisit tam nejakou novou s jednodussim strihem z nejake hodici se latky? Predpokladam u Tebe, ze nepotrebujes mit fesacke kalhoty podle nejnovejsi mody a kdyby neco, stejne klice v kapse asi vypadaji hur nez nova kapsa trochu jinak strizena ale schovana pod svrchni latkou.

Jinak po zkusenostech, co jsem nekdy zkousel par kalhot Millet (softshellovych), tak bych stejne na tabulku velikosti nekoukal, rozdily mezi modely ve stejne velikosti byly teda znacne - i odhadem dve cisla (u jednech jsem XXL ledva oblekl, ale zapnout nesly ani nahodou a to bezne mam nekdy L nekdy XL /to vetsinou s rezerou/).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » čtv úno 10, 2022 18:34

@mike: do mailu sem čuměl, nic. Se domnívám, že sem ty kalhoty před ca 5 rokama koupil v nějakým (ale nevím jakým) kamenným krámu. A účtenky ca po třech letech likviduju žehem.

@apuka: Jak píšu, oprava by byla (pro mě, amatérskou švadlenu) moc náročná. Du je objednat, aspoň bude zase těšení se (na něco nového) + adrenalin, co sem si to (materiál, střih a velikost) zase vybral... dvě velikosti = jednu budu určitě vracet = počítám s tím, že mě to bude stát něco na poštovném (a nejhůř jim za to poštovné vrátím oboje).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » čtv úno 10, 2022 18:47

pavproch píše:A účtenky ca po třech letech likviduju žehem.

Vsak pisu, ze si zbytecne komplikujes zivot ;-) Mam krabici na visacky, vzdycky to do ni hodim a dal se o to nestaram, zadna likvidace, vsak by se nezaplnila ani za 50 let. Uz se mi to parkrat hodilo.

Kvuli kapse bych kalhoty taky nevyrazoval, jestli jsou jinak dobre, ale kazdy sveho stesti strojvudcem ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Lipon » pát úno 11, 2022 0:17

A někdo skladuje štítky z věcí elektronicky...
Evidence typu Evernote plus fotka visačky, řádně otagovaná, a vše se najde do 10 sekund
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pát úno 11, 2022 2:51

Pravda, hledani je asi rychlejsi, nez se hrabat v krabici, ale kdyz vezmu praci s tim navic a jak casto hledam... :) Kazdopadne taky dobre reseni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » úte úno 15, 2022 14:05

pavproch píše: vybírám nový kaťata, zase SS, zase Millet, zase černé, našel sem asi vhodné, ale.... štítek velikosti na těch co mám udává nějaké naprosto nesmyslné údaje, číslování podle něj neodpovídá ani EU ani US ani FR stupnici + ty co sem si vybral mají číslování jinak = budu asi muset objednat dvoje (nejpravděpodobnější velikosti podle tabulky velikostí), vyzkoušet a paq jedny vrátit (vybráno mám naštěstí v hudy.cz, kde není probém s vracením zboží a následným vracením pěněz).

Mám je u sebe, oboje a.... přesně podle (nejčernějších = čím sem starší, tím víc sem pesimista) očekávání - víc pasuje ta velikost, která se žádným číslem na štítku neshoduje s číslama velikosti na stávajících kalhotech, ty druhé (kde se čísla částečně shodujou) sou malé. Nenechám si ale žádné z nich, i ty víc pasující mě táhnou přes stehna.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 15, 2022 14:43

pp
a kdyz premeris napr. v pase, tak sedi obvod pasu novych a tech starych?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » úte úno 15, 2022 14:47

pavproch píše:Nenechám si ale žádné z nich, i ty víc pasující mě táhnou přes stehna.
Hm, tak uz nejsem sam....
apuka píše:bych stejne na tabulku velikosti nekoukal, rozdily mezi modely ve stejne velikosti byly teda znacne
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » úte úno 15, 2022 14:48

@maw: Nerozumím otázce.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 15, 2022 14:56

pp
psal si, ze se cisla vubec neshoduji. Zajima me, kdyz premeris obvod pasu starych a novych, zda pas je stejny = je to na stehna uzsi strih, nebo je pas odlisny a pak to proste neni ta stejna/podobna velikost.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení