Ideální pánev

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ideální pánev

Příspěvekod Etheric » stř pro 29, 2021 11:23

Co kdo používáte? Jde mi o výbavu pro chození, tudíž žádná litina, žádný oheň.
Objevil jsem novinku od Evernew, tak jsem na zkoušku objednal, su zvědav.
Jinak jsem používal hliník pánev s keramickým povrchem. Nemám rád termoplasty a nádobí bez nepřilnavý úpravy mi na outdoor /ne kemping/ přijde nepraktický, tak zkusim titanový povrch https://www.nalehko.com/produkt/evernew ... l-eca-146/
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ideální pánev

Příspěvekod ntz » pát led 28, 2022 2:12

Ja osobne pouzivam Trangii uz asi 15 let .. Mel jsem ten celohlinikovej set a asi pred 2ma lety jsem si koupil novej set s Duosalovejma hrncema a tou NS (non-stick - ala teflon, konkretne tenhle set) panvi .. a zjistil jsem, ze panev vubec nepotrebuju :D

ze jsem ji vlastne vzdy pouzival jenom jako poklicku a opravdu naprosto epizodne-krat jsem se na ni pokousel neco udelat .. na tehle NS panvi jsem samozrejme zkousel neco posmahnout (vajicka, pstruha, salam ...) a jde to fantasticky ...

ten set od Trangie ma hlavni vyhodu to zavetri, ktere strasne setri plyn .. takze kdyz jdete na vicedenni trek, tak se fakt vyplati .. varil jsem x-let na klasickem ceskem var2 a tohle je treba 2x efektivnejsi - tzn pokud na bombe stejne velikosti toho uvarite s takovyhle zavetrim treba 2x tolik nez bez nej ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Ideální pánev

Příspěvekod Etheric » pát led 28, 2022 5:13

Pro mě osobně je Trangia moc těžká a neskladná. Dříve byla top, dnes je top Evernew. A taky se k němu dá použít závětří, dokonce si i můžeš vybrat x druhů :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ideální pánev

Příspěvekod ntz » pát led 28, 2022 11:16

Etheric píše:Pro mě osobně je Trangia moc těžká a neskladná. Dříve byla top, dnes je top Evernew. A taky se k němu dá použít závětří, dokonce si i můžeš vybrat x druhů :)


Pro me taky, ja uz ale davno ten set neberu typicky celej (alespon kdyz varim jen pro sebe) .. Ty jednotlive komponenty tezky nejsou, tzn kdyz si zabalis jen jeden hrnec prikrytej panvickou a tou podlozkou ale poklicka/ceditko + lihovej varic se zavetrim (mam fake trangie mini), tak jsi na uplne stejne vaze jako s Evernew .. psal jsem jinde, ted na jare me ceka hike ve skotsku (kde bude velka cast hrebenovka) ve 3 lidech a tam trangie pojede cela vc. zavetri

drive jsem vetsinu svyho "kempovani" v zivote delal v ramci vyletu do skal za lezenim, kdy jsi defakto v blizkosti auta, takze tam jsem vahu vubec neresil ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Ideální pánev

Příspěvekod Etheric » pát led 28, 2022 14:05

ntz píše:Ty jednotlive komponenty tezky nejsou, tzn kdyz si zabalis jen jeden hrnec prikrytej panvickou a tou podlozkou ale poklicka/ceditko + lihovej varic se zavetrim (mam fake trangie mini), tak jsi na uplne stejne vaze jako s Evernew

Jednotlivý komponenty nejsou těžký, ale jsou rozměrný. Schválně pojďme vážit. Evernew vařič 34g + závětří 38g + Evernew pánev 129g. Kolik má vařič Trangia, závětří atd?

Pro kemping určitě bude Trangia ok, celej set. Ale tuto činnost neprovozuju, nebaví mě to, oheň a posezení u něj můžu mít na zahradě každej den.. Já su chodec a tomu přizpůsobuju vše.
Hlavní problém je, že v sezóně jdu na celodenní akci i 7x do týdne. Ráno vypadnu a večer se vrátím. Tzn jsem si uvědomil, že jsem vlastně měsíce neměl teplý jídlo a jedl jen svačiny. Takhle to nejde, ne dlouhodobě, tudíž jsem se rozhodl na jednodenních akcích vařit :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ideální pánev

Příspěvekod oodoow » pát led 28, 2022 14:22

Etheric píše:v sezóně jdu na celodenní akci i 7x do týdne. Ráno vypadnu a večer se vrátím. Tzn jsem si uvědomil, že jsem vlastně měsíce neměl teplý jídlo a jedl jen svačiny. Takhle to nejde, ne dlouhodobě, tudíž jsem se rozhodl na jednodenních akcích vařit

Nebylo by jednodušší si něco uvařit večer po návratu domů? :rolleyes:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Ideální pánev

Příspěvekod Etheric » pát led 28, 2022 14:30

Nebylo. Těch nějakých 50-70km terénem by nevadilo, energie na vaření by byla, ale večeřím v 17:00 a to su ještě na cestě.
Večer přijdu, umyju nohy /je-li třeba i více částí těla/ a padnu, spim.
Ráno by vaření zas zdržovalo. Takže mi nezbyde, než se cpát studeným, nebo venku vařit.
Samozřejmě kdybych chodil jen o víkendech, neřeším, ale já su mimo domov furt, dom se chodim jen vyspat, umýt a převlíct :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ideální pánev

Příspěvekod ntz » pát led 28, 2022 14:49

Muj jednodenni akcni set vc. panve (spis ale chodim s konvickou a jednim esusem) ma asi 500g vcetne paliva ... na obrazku chybi zavetri (mam neco takovehleho asi ve 3 ruznejch verzich) a ve varici mam nejake palivo + si obcas eventuelne beru jeste takovou malou asi 200ml lahvicku
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Ideální pánev

Příspěvekod Etheric » pát led 28, 2022 15:08

To není špatný, s tím jsem začínal, byl jsem spokojen, fungovalo to, vařilo se na tom hezky a neměnil bych to, kdyby...
IMG_20220128_145808.jpg

IMG_20220128_145924.jpg

IMG_20220128_145939.jpg

Mám to nově, zatím vyzkoušeno pouze na zahradě - míchané vajca bez tuku, naprosto v pohodě, už se nemůžu dočkat až bude jaro a budu vařit v terénu z toho, co kde roste. Mňam :tonqe:
A vařič, ten je výkonností a rychlostí vzplynování o několik řadů nad Trangií ;)
Na závětří jsem si udělal pouzdro s pomocí tuff tape, hlavičky připínáčku, pidi magnetu a kousku Tyveku, váží 2g. Samozřejmě by šlo udělat více oku lahodící, ale na to já prdim, jde o účel :)
Těch 440g máš tedy váženo bez závětří? To už budem na slušným váhovým rozdílu.. Ale ok, mám jen pánev. Občas beru ještě titanovej hrnek 50g a dělám v něm třeba kuskus..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ideální pánev

Příspěvekod ntz » pát led 28, 2022 15:28

mam to 500g i se zavetrim a spiritusem na cca pul hodiny vareni uz ve varici ... jak ale vidis, ja mam na obrazku panvicku, hrnec, drzatko, to plastove podlozko-ceditko, varic (poloplnej) a skrtatko ..

kdybych si tam lstive dal jeden hrnec (dobre, s drzatkem at nezeru) a prazdnej varic, tak jsme na tom stejne ;)

no nic, pindiky jsme pomerili .. radsi bych nemel videt tyhle veci .. ja jsem psychicky labilni a hrozilo, ze bych si to koupil .. uz takhle doma hromadit nesmyslne mnozstvi ruznych outdoor a kempovacich veci, ktere normalne nepouzivam a nebo nepotrebuju

ps. ten tvuj varic (resp. zavetri) .. to je nejaka velka krava :D .. s tim bych se nechtel tahat .. varic petihran, to uz rovnou muzes tahat hrnec z kuchyne ... haha
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Ideální pánev

Příspěvekod Etheric » pát led 28, 2022 15:49

Tak jasný, mně jde o to mít co nejlehčí použitelnej set. Když mám pánev 900ml, stačí samotná, maximálně k ní ještě hrnek. Je nespočet jídel, na který stačí jedna taková pánev. Stejně nosím jídlo v plastový dóze, tak salát či přílohu dám do ní. A taky jsem chtěl pánev s nějakým povrchem bez těch ee látek, titan se mi jevil jako ok. Bral bych ještě i keramiku, jinak ee..

Špatně vidíš. Závětří je to placatý na dně pánve zabalený v Tyveku https://vargooutdoors.com/aluminum-windscreen.html
Čili žádná kráva a funguje zároveň jako podstava na pánev.
OK, škrtadlo +9g /bic mini/
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53


Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření