Jaké vybrat funkční prádlo?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » čtv pro 9, 2021 13:25

Arcteryx má na můj vkus moc elastanu, to může být problém s odvodem vlhkosti, už to tu bylo zmíněno. Ale uvidíš.
Kde jsi sehnala Sertig s dlouhým?? Vykoupím co maj... Nebo jsi vzala to krátký, ač jsi ho původně nechtěla?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8098
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 9, 2021 13:41

mammut mala upa eshop mel vic kusu...

o arcteryxu sem to cetla, nemam zkusenost ani srovnani, za 1300 su ochotna to vyzkouset a porovnat, pokud mi bude. s trochou stesti bude dneska.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9403
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » čtv pro 9, 2021 14:02

Mawenzi píše:mammut mala upa eshop mel vic kusu...
Nechci Ti brat iluze, ale ty nejsou z Power Dry :wink:. Mammut nahradi PD nejakou jinym, "svojim" materialem i u tricka Eiger Extrem. Ten ale vypada (na prvni pohled, jeste neni odzkousene), ze by mohl byt podobne funkcni, takze mozna nebudes zklamana.

Jinak jsem dnes narazil (objednaval tam neco jineho) na damska tricka s kratkym Eiger Extrem z Power Dry za 48 EUR na Sportokay. Maji je i v Mammutu v Brne a Male Upe, jen asi o 600 draz.

Edit:
Jeste dam tady linky na ty trika, ktere nahradily puvodny nejlepsi PowerDry trika Mammutu.
Moench Light kratky rukav pansky
Moench Light dlouhy rukav pansky
Moench Light kratky rukav damsky
Moench Light dlouhy rukav damsky

A jeste ten "doprodej" puvodnych damskych s kratkym z PowerDry, muze se to srovnat cenove s linkem vyse do SportOkay...

Kdyby jeste nekdo chtel damske triko s kratky a kratkym zipem z Power Dry.
Naposledy upravil apuka dne čtv pro 9, 2021 18:49, celkově upraveno 2
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 9, 2021 14:12

apuka
to se muze nekomu hodit to info.

ja si nedelala treba iluze o marmotu ze mi bude protoze treba HP mi je XL maly a vetsi nedelaji... ale to M od marmotu mi je natesno, takze su dost pozitivne prekvapena velikosti. Lko by bylo lepsi, ale...

od mammuta nemam zatim nic takze tam uvidim jaky bude to pansky S. snad bude OK.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9403
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » čtv pro 9, 2021 14:26

@Mawe:díky :) Sice nejsou z Power Dry, nicméně to prubnu, 1ks jsem tam nechal, kdyby chtěl ještě někdo zkusit :twisted:
Mammutu věřím, ta umělina rozhodně nebude řádově horší než Power dry. Může být i lepší. Každopádně střih tohoto trika je přesně na mě, takže když to bude plus mínus jako to Power dry, pecka.

Objednáno do balíkovny. Že by mě eshop nechal vybrat do který? Ani náhodou :D volal jsem jim, neberou to. Tak jsem napsal mail, kam mi to jako hodlají poslat..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8098
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » čtv pro 9, 2021 16:45

to je desny hipe, tak jsem na sportrysy.sk nasel posledni sertig v xl a atacazo se zipem, obe s kratkym r. tak jsem na to zvedav - ono tu na foru pred 2 roky nekdo psal, ze lepe nez power dry schne to arcteryx motus (material phasic) - tehdy to byla verze FL, ted se dela jen lehci (SL) a silnejsi (AR). nicmene o te SL verzi se pise ze skvele saje, ale moc neschne, ze na vysoce potive aktivity je lepsi ten material Ostria (s drobnymi ctverecky). Reddit - Motus (phasic) vs Remige (thalden) vs Cormac (ostria).

edit:pridany linky a zdroje
Naposledy upravil Vexo dne čtv pro 9, 2021 20:40, celkově upraveno 3
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv pro 9, 2021 17:35

Pratele, co kdybyste sem rovnou davali linky? At je jasne, o cem je rec. Da vam to o trosku vic prace, ale usetrite cas spouste lidi. Chvalim apuku, ktery to dela :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » čtv pro 9, 2021 18:49

Pro poteseni mike jsem jeste doplnil svuj prispevek vyse o linky na veci od Mammuta k dostani u dovozce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv pro 9, 2021 19:02

:smt023 akorat to neni pro me poteseni, ale pro vsechny. Psal jsem to jako moderator.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 10, 2021 5:59

ok, kdyz ten link nestaci 1x ale do kazdyho komentu, kde se o dane veci mluvi, tak se polepsim
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9403
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pát pro 10, 2021 20:24

To nebylo na tebe, byla tu zminena spousta veci, na ktere nebyl link. Neni potreba nic prehanet, proste nejak rozumne, aby se s tim dobre pracovalo. O necem se mluvi, chci se na to kouknout, a tak je dobre, kdyz je nekde blizko i link. Ne nutne v kazdem prispevku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » sob pro 11, 2021 8:03

Na Mammut Brno maji jeste i Sertig s dlouhým r. kolekce 2021 (coz muze byt zavadejici, na ofic. strankach uvadi jen verzi s kratkym r.). Material pisou polyester stretch, ale to taky nemusi nic znamenat. Mohly by to byt ty puvodni?
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 11, 2021 8:16

v kazdym pripade si asi zacnu ukladat stranky s popisem at nedopadnu jak s tou cumulus bundou, ze to uplne predelaji ale proc by vyrobce nechaval nekde specku nevyrabene bundy, ze... takze aspon nejakej popis pekne sup na disk...

vcera prislo arcteryx thetis a ta barva je ... divoka :D ale sedi mi dobre, neni teda uplne oply, je trochu volnejsi ale aspon mi z nej necouhaj ruce.

Jak se sakra kupuje obeply obleceni (funkcni tricka) ze kteryho necouhaj ruce a neleze pulka zad? u mikin a bund to rada nemam, tak mi neva, ze mi je vsechny vetsi ale ty funkcni trika tak jediny obeply mam ten cannard coolmax M a ty sou rukavy dost na hrane...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9403
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » sob pro 11, 2021 8:50

Vexo píše:Na Mammut Brno maji jeste i Sertig s dlouhým r.......
Mohly by to byt ty puvodni?

Nemohly. Původní mám z Polartec Power dry a nejradši bych si nafackoval, že jsem koupil 4 krátký a ani jedno dlouhý. Tak jsem teď schválně, díky tipu Mawenzi na Mammut obchod Malá Úpa, objednal přesně tyto, co odkazuješ. Jen levněji.
Střih bude hádám to stejný a materiál, to se uvidí. Myslím, že plus mínus stejný, Mammutu v tomto věřím :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8098
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » sob pro 11, 2021 8:57

Mawenzi píše:prislo arcteryx thetis

Jak se sakra kupuje obeply obleceni (funkcni tricka) ze kteryho necouhaj ruce a neleze pulka zad?

Su zvědav, jaký bude, jak se projeví ten vyšší obsah elastanu, jestli to fakt dobře saje a blbě schne.

Kupuje se tak, že si najdeš kousek, kterej ti sedí, jak potřebuješ? Třeba Canard velikosti nechápu, každá je jiná. Tudíž pokus - omyl.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8098
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 11, 2021 9:22

Etheric
vyzkousela sem hodne tricek, ale jeste sem zadny takovy nikde nenasla. Jediny zajo by asi mohlo toto splnovat, ale nema co nabidnout.

no ja mam od canardu 2 pansky stejny a obe sou uplne stejny a sou koupeny snad s odstupem dvou let. protoze od nich nemam vic vyrobku, nemuzu porovnavat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9403
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » sob pro 11, 2021 9:26

Co já měl od Canard v pánském M, to mi vysloveně plandalo, to by bylo velký i tobě. Zato dámský XL od Canard mi sedí tak, jak by mělo sedět pánský XS/S :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8098
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 11, 2021 9:48

Etheric
tak ja musim rict, ze ty pansky Mka co mam ja sou urcite o cislo mensi nez ty damsky XLka (to moje co jsi mel pujceny) :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9403
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » sob pro 11, 2021 10:05

Vidíš, jakej v tom maj rozptyl
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8098
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod ret255 » sob pro 11, 2021 10:44

Na vyssich dlhych zvyknu sit severske znacky, napr narrona, brynje, len keby mali nieco normalne v ponuke.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 11, 2021 13:54

ret255
skoda ze brynje ma samy ty sitovany veci... to nosit jako stara rasple s nadvahou bych si fakt netroufla nikde sundat ani bundu :D ale jo, maji celkem par zajimavych kousku, budu to drzet v patrnosti az mi za 10 let dojdou ty zasoby, co mam :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9403
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod sobb » sob pro 11, 2021 15:55

Mawenzi píše:v kazdym pripade si asi zacnu ukladat stranky s popisem
Taky to dělám když něco novýho koupím. Pokud teda nezapomenu.
Mimochodem, teď postupně likviduju (na slepičí bobky :D ) starý katalogy Hudy, co se mi tu kdysi sešly. Momentálně škubu rok 2008, kdybys chtěla nějakou specifikaci :mrgreen: Je docela zajímavý si prolistovat, co za materiály tehdy frčelo :)

Co se týče trik - zkoušela jsi jak Ti padne Sensor? Mám pánský triko a podvlíkačky Merino DF a překvapivě sedí výborně.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 11, 2021 16:25

sobb
senzor nemam zkusenost, aktualne ale musim vypatrat a vykouset nejaky to power dry :D (to tak 2008 mohlo frcet, ne?)
- aby nedoslo k mylce, ja asi zadny triko nechtela, to je jen tady medialni natlak ze coolmax neni pod zateplenou bundu dobrej :D

jinak s tim coolmaxem ziju spokojene nejakou dobu :) ale budu mit tez v patrnosti. Mela sem sensor triko k nejake objednavce zdarma a kupodivu bylo docela prijemny, jen mi skrtilo ruce tak slo z domu.

ja to nechapu, su mala, tlusta, pres stehno jak modelka v pase, moje telo se sklada asi z 50% ze speku a proste kdyz mi necouhaj ruce, je mi to velky:D ja sem nejak zvlastne narostla :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9403
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » sob pro 11, 2021 16:32

Etheric píše:
Vexo píše:Na Mammut Brno maji jeste i Sertig s dlouhým r.......
Mohly by to byt ty puvodni?

Nemohly. Původní mám z Polartec Power dry...

Vexo píše:tak jsem nasel posledni sertig v xl a atacazo

Dnes mi dorazily, oboji power dry. Kdyz porovnam s tim v Mammut Malá Úpa Sertig maji uplne stejnou vahu a vypadaji stejne. Ja si myslim, ze e-shop proste vzal jenom materialni slozeni ze stretch panelu a dal to neresil. Taky by bylo dost pitomy, kdyz by vyrobce uplne zmenil material a nechal puvodni nazev (ne ze by se to bezne nedelo jinych kusu obleceni, ale tricek?).
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » sob pro 11, 2021 17:50

Provedu senzorickou zkoušku, až mi dorazí dlouhej sertig.
A ano, myslím si, že to nebude Power dry - i antismrad úprava je psaná jiná - mám na sertig cedulku a nápis Polygiene. Takže to dle mě bude jiný triko, teda jinej materiál. Což poznám hned, jak to obleču.
Btw sertig z Power Dry, ještě s úpravou Polygiene, nedávno ještě byly skladem v Hudy, doprodej za fajn cenu, tak koukni, třeba ještě maj
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8098
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » sob pro 11, 2021 18:17

Ty jo, já měl dofčíl zato, že na slovo Polygiene má kopyrajt LaSportiva..... fuckt to používá na svých hadrech i chlupatý slon?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 11, 2021 18:20

ja myslela ze to je treba neco jako pozinkovani plechu, proste kdo si to zaplati ten to ma
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9403
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » sob pro 11, 2021 18:40

Já si taky myslím, že tu úpravu textilu udělají každýmu, kdo jim za to zaplatí.

Jinak ohledně toho, zda je ten který sertig z Power Dry či nikoliv - já mám na všech sertig tento potisk
IMG_20211211_183552.jpg

@Vexo: Máš ho na svých taky? Dole na boku
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8098
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » sob pro 11, 2021 18:52

Etheric píše:Já si taky myslím, že tu úpravu textilu udělají každýmu, kdo jim za to zaplatí.

Samozrejme. Viz treba tady: https://www.ultralightoutdoorgear.co.uk ... ology-i130
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » sob pro 11, 2021 21:52

Etheric: Jo. Logo, Power Dry, Heiq Fresh Tech a navic jeste u Sertigu nejaky Mammut VENtech. Latka u obou trik vypada na prvni pohled stejne, jenom Sertig zadni strana/podpazi proti svetlu vypada jako cednik, u Atacazo sice prosvitaji skviry ve strukture, ale ne tak markantne-tedy stejne jako Sertig predni strana.
Sertig dl. ruk. v S/M ve slevě
Přílohy
P_20211211_215020.jpg
atacazo vs sertig
P_20211211_212238a.jpg
visacky sertig
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení