Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pát lis 12, 2021 12:47

To co naspal Eth podepisuju taky - než se otravovat s nějakýma specialníma účtama a ztrácet čas zjišťováním, co je kde levnější, mám jeden EUR účet v čsob, k němu EUR kartu a fertig.

Z jiného soudeku (taky se týká banky) - fčíl sem se nervnul (sám na sebe) až málem k šlaktrefení - sem asi před 2 měsícema vyřizoval a vyřídil v MMB bankovní garanci pro jednu zakázku a fčíl sem tu smlouvu hledal a nemohl ji najít (ani papír ani elektronicky), prohledával sem (marně) emaily, poštu, zálohy, všechny dokumenty, šanon i adresář co mám k naší bance - nic. Přitom sem věděl, že ji mám (papírovou). Až po hodině vztekání se (na sebe, jaký sem bordelář) sem ji našel - ve složce té zakázky, logicky, ne? Ufffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » ned lis 21, 2021 2:07

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » ned lis 21, 2021 14:05

pavproch píše:e-PIN pro dinosauří karty (ČSOB) nastaven (mám dvě karty, kupodivu to samo nabídlo, že pro obě karty stejný E-PIN), doufám žeto bude i fungovat. Žebych si hned něco koupil (a zaplatil kartou po fernetu)?


Hmmmm, fčera sem objednával cosyk na bergzeit a chtěl sem (poprvé od epinu) platit EUR kartou čsob, proklikal sem se až k epinu, ale místo kolonky pro jeho zadání mito řeklo, že mám kontaktovat banku (sem to holt musel zaplatit jinou kartou MMB, která vč. epinu funguje korektně). Taxem se (fčera) hned díval (skrz čipovku) do infernet banky a epin u té karty vypadal, že je nastaven správně. Přitom sem si fšim, že v noci ze soboty na neděli budou dělat nějaké upgrade infernet banky. No, a po ugrade neska už se do banky čipoffkou nepřihlásím vůbec (= hlásí to nepodporovaná čipoffka).

Zítra to znova zkusím (esli neudělají opravu upgrade) a dyžtak budu muset nažhavit linku podpory, chjo no.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pon lis 22, 2021 9:06

Hurá, udělali opravu "úspěšného" upgrade - už se do banky pomocí čipoffky zase dostanu, uffff. Fčíl ešče nějak doladit ten (nefunkční?) epin. Musím si zase někde něco v EUR objednat.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pon lis 22, 2021 9:52

Tak update po tydlifonátu s bankou - já ten epin nastavoval (s potvrzením, že OK) hned první den, co to udělali povinným a podle báby na telefonu se to prý neuložilo správně (epin = blank), musel sem ten epin fčíl zadat/vytvořit ke kartě znova a fčíl (snad) už by to mělo být OK. Du si něco objednat (a zaplatit)

EDIT: Tak jo, asi to už funguje, platba proběhla vč. epinu. Uffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » pon lis 22, 2021 14:19

Ještě pár poznámek k mé kartovní anabázi.

Kdybych jel do hotelu "za své", tak použiju Revolut kartu a bylo by vše cajk (i kdyby to neprošlo, tak se mi vrátí eura na eurový účet a bude to cajk).
Kdyby nebyli v Amexu lempli a netrvalo by jim tři týdny poslat PIN ke služební kartě (který samozřejmě došel den po odjezdu), tak by to bylo taky cajk - a přinejhorším by to nešlo na moje triko.
Kdybych ve vyúčtování cesty při platbách vlastní kartou nemusel přikládat výpisy z banky pro potvrzení převodních kurzů (pro účely proplacení v Kč), tak použiju taky Revolut a dále viz první bod.
Kdybych si neřekl, že v hotelu přece nejsou dementi a nestrhnou si předrezervovanou platbu, ke které nemají "oprávnění", a řešil vše zavčas s hotelem tak, aby platba nebyla stržena, tak by taky všechno ještě dopadlo bez ztráty kytičky.

Bohužel se to sešlo tak, že mi přišlo jednodušší použít ČS kartu, na dvojí započtení upozornil jen banku a pak se divil.

Nicméně: hotel platbu samozřejmě vrátil, jen přišla v jiném kurzu. Nebyl to ale prodej-nákup, na vratku se použil stejný typ kurzu; bohužel se ale mezitím docela zahýbal a rozdíl tak byl cca 270 Kč. Protože to byla primárně chyba hotelu, napsal jsem slušný mail a obdržel odpověď, že se omlouvají a rozdíl mi pošlou na účet.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon lis 22, 2021 18:05

karaya1 píše:Nicméně: hotel platbu samozřejmě vrátil, jen přišla v jiném kurzu. Nebyl to ale prodej-nákup, na vratku se použil stejný typ kurzu

Super, tohle je asi nejdulezitejsi vystup z cele diskuse. Nejspis to ale bude zaviset na zpusobu, jakym platbu vrati, spravne je tedy asi nejak zrusit tu puvodni platbu.

karaya1 píše:bohužel se ale mezitím docela zahýbal a rozdíl tak byl cca 270 Kč.

Pri trose stesti jsi na tom mohl i vydelat, ale tohle byl evidentne ten pripad, kdyz se posr*lo vsechno, co mohlo ;-)

karaya1 píše:Protože to byla primárně chyba hotelu, napsal jsem slušný mail a obdržel odpověď, že se omlouvají a rozdíl mi pošlou na účet.

Idealni reseni. O kolik sis rekl? Abyste nemuseli iterovat jeste nekolikrat podle zmeny kurzu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » pon lis 22, 2021 19:12

mike píše:Idealni reseni. O kolik sis rekl? Abyste nemuseli iterovat jeste nekolikrat podle zmeny kurzu

Já napsal slušný mail ve smyslu, že došlo ke konverzi, která mě stála určitou částku (v eurech to bylo podle ČNB cca €10,20) a jak se k tomu postaví, když se chyba stala na jejich straně. Došla odpověď viz výše a že pošlou €10,50 - přičemž se explicitně vzdali dalšího kurzového rizika :wink: Nicméně to už půjde o koruny a bude mi to jedno (jo, ještě to nepřišlo).

mike píše:Nejspis to ale bude zaviset na zpusobu, jakym platbu vrati, spravne je tedy asi nejak zrusit tu puvodni platbu.

Jj, v bankovnictví je výslovně uvedeno "vratka platby kartou".
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » pon lis 22, 2021 19:57

@karaya1: mam slabe tuseni, ze vim pro jakou firmu v CR pracujes. Resp, nevim, jestli je jeste dalsi, ktera tady ma povinnou firemni AMEX kartu pro cely svet, i pro Evropu ](*,).

Mimochodem, taky dobra sranda - Amex (resp. banka, ktera ji zastupuje v CR) ma "vlastni" kurzovni listek pro platby. Ten byl o vice nez korunu vyssi nez bezny, kdyz clovek pouzil vlastni kartu, klidne i Ceskou Sporitelnu...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon lis 22, 2021 20:26

@karaya1: jo, takhle to vypada, kdyz se domlouvaji slusni lidi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon lis 22, 2021 22:10

Pro priznivce bitcoinu, velmi vystizne. Nekteri diskutujici tam navrhovali pridat jeste terminatory a nebyl jsem to ja :twisted:

hodl.png
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon lis 22, 2021 22:12

... a proto je dobre nebyt jako tenhle chlapik:
crypto.jpg
crypto.jpg (59.78 KiB) Zobrazeno 2376 krát

ale radej jako tohle dite: https://cointelegraph.com/news/brazilia ... in-holding 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » úte lis 23, 2021 6:39

apuka: to si nejsem jistý, že uspěješ, dělám už v druhém korporátu a oba ji mají :wink: Ale klidně zkus, třeba do SZ.

(U nás je snaha od Amexu utéct, ale druhá korporátní volba, Bank of America, zatím nevydává karty v CZK, takže by přibylo účtování převodů měn a do toho se nikomu nechce...)
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát lis 26, 2021 18:20

Teda, dneska jsem mel nejvetsi papirovy propad za posledni rok a vlastne i celkove. Panicka reakce na zpravy o jihoafricke mutaci koronaviru. Jeste pred rokem by mne z takoveho cisla asi kleplo, ale uz jsem otrly a misto toho jsem dokupoval :twisted: Uz se to otaci a do zavreni by to mohlo byt i na polovine. Jsem fakt zvedavy na pondeli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » čtv pro 2, 2021 12:56

Dám to semdle i dyž je to částečně o IT:

Nechávám si posílat měsíční výpisy z účtů (čsob) do mailu, doposud chodily bez problema, práve ale přistály všechny tři za listopadec a.... jeden se tváří jako že nic se neděje (předmět mailu: Moje info - Výpis z účtu), dva mají předmět mailu takovýhle: [WARNING: UNSCANNABLE EXTRACTION FAILED]Moje info - Výpis z účtu ..... jinak ty maily jsou ale bez jakýchkoli dalších vložených zpráv, výpisy čitelné, v pořádku.... po uložení NOD bez problému zkontroluje jak ty maily, tak i přílohy/výpisy (PDF) a nic nehlásí.....

Otázka: Vložil tam to varování můj antivirus (NOD32 - něco se mu nelíbilo/nepovedlo otevřít) nebo mají bordel v bance a poslali to už takle oni? Samozřejmě bych mohl zeptat se v bance, ale dyž sem naposled volal na infolinku, tak to byl neskutečný potrat se proklikat k živému operátorovi a to semi fčíl nechce... taxe ptám tady.

A podotázka: Dělat si z toho "těžkou hlavu"?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv pro 2, 2021 18:22

Tipuju, ze je to spis z banky. Hlavu bych si z toho nedelal, ale poslal jim mail, co to ma jako byt. Predpokladam, ze se nejaky jejich interni system zblaznil z PDF prilohy nebo tak neco.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » čtv pro 2, 2021 18:24

OK, zítra to zkusím, dík.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv pro 2, 2021 20:42

Tohle je spis stiznost. Na byrokraty a AML zakony. Broker po mne ted uz nekolikrat za rok chce updatovat osobni informace a pri kazde iteraci neco pribude. Ted to bylo misto narozeni a jmeno matky za svobodna ](*,)

Kdyz jsem asi tak pres 8 lety ten ucet zakladal, tak nebyla potreba ani polovina informaci, co ted... Jsem zvedav, kdy budou chtit cislo bot #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » pát pro 3, 2021 8:59

mike píše:Tipuju, ze je to spis z banky.
Ne, skoro jiste to neni primo z banky. Delava to nektery mail server (nebo zridkakdy muze treba i firewall) na ceste k PP. Teoreticky i ten ESET. Ale malokde skenuji odesilane maily, proto si myslim, ze z banky to nebude.

Viz napr. tady. Neni to primo k vypisu z uctu ale k mailem odesilanym reportum z Oracle databaze, "princip" je ale stejny.

@PP: Jen pro Tebe (podle svych slov jsi "IT lama") - ten mail po ceste od odesilatele prejde pres nekolik postovnych servru, kym prijde az ke Tvemu a od nej jeste si mail stahujes na svoje PC.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pát pro 3, 2021 9:47

Nechce se mi tam volat, poslal sem jim tu žádost o zjednání náprava elektronicky. Uvidímě kdy/jaká bude reakce.

EDIT: Obratem (pár sekund) mi přišel automaticky generovaný mail, že obdrželi a že budou řešit.

EDIT EDIT o další 2 minuty později: Už se mnou komunikují, chtějí printscreen, posláno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát pro 3, 2021 18:29

apuka píše:Ne, skoro jiste to neni primo z banky. Delava to nektery mail server (nebo zridkakdy muze treba i firewall) na ceste k PP.

Jo, ale typicky nektery ze serveru v bance, tam to muze projit pres nekolik skoku. U nas ve firme se to taky deje a k nekterym mailum to pridava podobne ohavne veci.

apuka píše:ten mail po ceste od odesilatele prejde pres nekolik postovnych servru, kym prijde az ke Tvemu a od nej jeste si mail stahujes na svoje PC.

Spis ne, neni duvod. Normalne se odesilatel (tj. vystup z banky) spojuje rovnou s cilovym mailserverem coz je v tomhle pripade ten, odkud si pp stahuje maily. Cela cesta se da najit v hlavickach mailu, ale to po pp nemuzeme chtit ;-) Samozrejme je mozne, ze to udelal ten "jeho" mailserver, to by se mozna taky dalo vycist z hlavicek. Proto si je meli vyzadat z banky a oni si reknou o printscreen :lol:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pát pro 3, 2021 18:36

Ráno byla reakce do pár minut, odpověděl sem tím printscreenem a od té doby ticho.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát pro 3, 2021 18:37

Tvuj printscreen neprosel jejich spamfiltrem :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pát pro 3, 2021 18:39

Edit: dík za náapd - tohle je v začátku zprávy:

From - Wed Dec 01 18:23:16 2021
X-Account-Key: account3
X-UIDL: 57154
X-Mozilla-Status: 0001
X-Mozilla-Status2: 10000000
X-Mozilla-Keys:
Received: from mail3a.csob.cz (mail3a.csob.cz [193.245.32.144])
by email-smtpd17.ng.seznam.cz (Seznam SMTPD 1.3.131) with ESMTP;
Wed, 01 Dec 2021 18:21:56 +0100 (CET)


Čuli to vypadá, že to opravdu šlo přímo od nich na seznam.cz a ke mně.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát pro 3, 2021 18:54

Neuveritelne, nasels hlavicky ;-) Nejsou zrejme vsechny, ale aspon neco.

A ano, takhle je to bezne. Na strane Seznamu to muze projit pres nekolik filtru a serveru, coz tady nevidis, ale prenos mezi bankou a Seznamem je primy. Jednim z tech filtru muze byt antivirus, ktery tam prida tuhle ohavnost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » ned pro 5, 2021 15:30

Pochvala pro čsob!

Před jejíma 18-tinama sem tam juniorce zřídil účet, používá ho (nakupuje/platí sem tam kartou) a .... stala se obětí fišingu, během asi 3 dní jí odešly z účtu asi 4 "platby kartou" někam do zámoří.... stokoňury až jednotky tisíc.... a tady je ta pochvala pro čsob: monitorují platby/účty, v noci si toho fšimli (= dřív než juniorka), zachovali se plně-profesionálně: ráno ji psali/volali = blokace účtu, deaktivace karty, následně po pár dnech odblokace účtu a nová karta + má pojistku pro tyhle případy = do pár dnů měla ty platby refundované na účtě.

Uffffff.

Vylučovací metodou (vzpomínáním si kdy kde co) sme dospěli k závěru, že (nejpravděpodobněji) někdo zcizil data o její kartě při platbě nějakých hadýrek čico na zalando.cz nebo aboutyou.cz. Grrr, nakázal sem jí ty weby si dát na blacklist a nakupovat "parádu" inde/inak.

Nechápu ovšem proč u těch plateb nebylo 3D secure ověření (epin a SMS) ?!?! (Odehrálo se to nedávno = v době kdy i dinosaurus čsob už používá 3D secure u plateb kartou)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » ned pro 5, 2021 20:57

Tohle nevypada na phishing, ale normalni zneuziti karty. Phishing je neco jineho, prijde ti treba mailem odkaz, ktery se tvari jako od banky, stranky taky vypadaji stejne, ale ve skutecnosti je to uplne jinde.

pavproch píše:Nechápu ovšem proč u těch plateb nebylo 3D secure ověření (epin a SMS) ?!?!

Protoze neni povinne a banka si ho nema jak vynutit. Uz jsme tady prece davno psali, ze cele slavne 3D secure nechrani tebe, ale banku a mozna i e-shop. Z hlediska klienta je to jen buzerace navic, ktera je mu realne uplne naprd, jak ses prave presvedcil ;-) False sense of security. Protoze k platbe uplne staci udaje o karte, kteryma se pak zaplati tam, kde zadne dalsi overeni nevyzaduji. Nebo si z ni rovnou stahne penize.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » ned pro 5, 2021 21:06

pavproch píše:sme dospěli k závěru, že (nejpravděpodobněji) někdo zcizil data o její kartě při platbě nějakých hadýrek čico na zalando.cz nebo aboutyou.cz. Grrr, nakázal sem jí ty weby si dát na blacklist a nakupovat "parádu" inde/inak.
Pred takovym rozhodnutim byste se meli nejdrive podivat, jestli ty eshopy pouzivaji nejakou (a jakou) platebni branu nebo si to resi sami... Az tak uplne se mi nechce verit, ze by zrovna u nich se toto stalo, to uz by byl pruser davno a roznesly by to vsechny media.

Spise bych se taky zameril na jeji "pracovani" s kartou - na PC nebo i v mobilu. Muze tam mit neco nekaleho a to ji jednoduse ukradlo data karty. Nebo platila ne moc zabezpecene nekde na verejne WiFi a pod. V neposledni rade taky mohla vybirat penize v nejakem bankomatu, ktery trochu nekdo "rozsiril" o ctecku. Atd., atd., tech moznosti je opravdu hodne.

Edit: Pokud ma neco v PC/mobilu, tak to asi zjistite rychle znovu :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » sob pro 11, 2021 14:06

PC pololama zřejmě něco úspěšně vyřešila (sic až asi na třetí pokus a oklikou): Neprozřetelně sem si kdysik jednu ze svých platebních karet zaregistroval v platební bráně GoPay (= ukliknul sem se) - došlo mito, co sem udělal hned po tom kliknutí, taxem ji (tu kartu) radši hned zablokoval (dyž sem poslal data o ní někam - sem idiot!), ale v hlavě mito furt rezonovalo.... několikrát sem se snažil nějak tu kartu z té jejich evidence zase vymazat - neúspěšně (= nenašel sem způsob jak to udělat), až neska semi (mírnou oklikou) podařilo (teda snad, asi) - našel sem nějaký jejich "vzorový" eshop (https://www.goshop.cz), kde se dá ta platební brána vyvolat (prý darováním 5 kč na dobročinnost či co, chuj vzal 5 kč) a tam semi (asi) podařilo tu kartu z toho jejich systému odregistrovat (teda aspoň se to fčíl tak tváří, že už tam registrovaná není). Ufffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » sob pro 11, 2021 15:22

... a té souvislosti: sem se jen tak cvičně pokoušel tou kartou fčíl zaplatit online a nešlo to (páč ta blokace), taxem ji v internetbance online odemknul, zaplatil (hned to šlo) a paq zase zamknul... čuli pochvala pro IB čsob, že (už i mastodont) funguje online v sobotu odpoledne. Hezky! :prayer:

Jediné (malé) mínus - po té online změně stavu (zamčeno/odemčeno) se tam objeví hláška " zaregistrovali jsem Váš požadavek, změna se projeví nejpozději druhý den" - naštěstí to teda není pravda, změna se projeví hned. Uffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec