Tip na fleece mikinu?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Quido » čtv zář 30, 2021 12:51

Standa63 píše:Takže modifikované mikiny Polartec Thermal Pro jsou už konečně doma, koho to zajímá, článek je zde.


sry, ale podle fotek je to siti hruza, hlavne kolem zipu... :-s
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Mawenzi » čtv zář 30, 2021 13:28

standa
vzhledem k tomu kolik jsi mel modifikaci to ani tak moc nezprasili a nakonec jsi na tom docela dobre.
jaka byla cena za usiti na miru versus ta polarka kterou maji bezne?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Standa63 » čtv zář 30, 2021 16:24

Článek o mikinách doplněn o první dnešní praktický poznatek.
Jinak prosím dotazy a diskuze k těmto dvěma mikinám, už výhradně pod mým článkem na mém blogu. Díky. :)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod mike » čtv zář 30, 2021 16:32

Jakozto moderator naopak doporucuju, aby diskuse pokracovala tady. Napsal jsi prispevek sem a neni duvod se nekam presouvat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » čtv zář 30, 2021 17:50

OK, tak napisu svuj komentar i tady. Trochu rozsireneji.

Ten zip na te "levnejsi mikine" vypada na imitaci vodeodolneho zipu (ktery na ciste flisovou mikinu moc nepatri). Proto ma latku "nad i pod zipem a po uzavreni se uzavre". Toto je presne ukazka, proc napr. ja nehledam flisku mezi levnyma nabidkama z Lidlu a pod. Protoze casto se tam nabizeji s nesmyslnymi vlastnostmi - do kazdeho pocasi, nepromokave, atd., proste jako svrchni bunda. Nekdy pripadne i s membranou :roll: ... Samozrejme, potom se o funkcnosti nema smysl bavit - ale takove podpazny zipy se tam kvuli male prodysnosti hodi. Na Polartec Classic a Thermal Pro (teda, u toho bych rekl u vetsiny modifikaci, protoze, jak casto pisu, Polartec ma pod stejnym oznacenim casto naprosto odlisne materialy, zrovna u Thermal Pro to plati/-lo/ nasobne) nejsou nutne.

Jinak my mame ma mnoha fliskach prave ty "hrube" zipy s velkymi okami - a nikdy jsem nemel problem, ze by se o ne zachytaval material. Asi to zalezi od kvality zipu i od jejich delky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 14, 2021 7:05

tak jsem si progress torez objednala jeste jednu, nasla sem za 1300 v my velikosti a kombo 3 mikin musi vydrzet aspon 10 let:D

asi me mrzi, ze sem tu mikinu mela v roce 2014 a dost mi materialove a funkcne vyhovovala, ale kratsi rukavy me proste trochu sraly a dala sem ji segre.

vetsi vetsinou nejsou delsi, jen sirsi...

7 let trvalo nez mi doslo ze musim kupovat pansky obleceni na horni pulku tela pri moji mikro vysce:D

a ta mikina je naprosto dokonala pro me, mam ji i radsi nez tu rab nexus, ale to bude zas hlavne absenci otvoru na palce u rab (a tedy kratsima rukavama).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Standa63 » stř lis 24, 2021 21:06

Jinak tady jsem našel mikinu Polartec® Thermal Pro (jsem s tímto materiálem velmi spokojený), a má i vnitřní kapsy. :wink:
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Vexo » stř lis 24, 2021 21:37

V textu a nazvu pisou Polartec Micro 200, ale vedle toho taky Thermal Pro. Z Thermal Pro pry vychazi alpha, tak mi to nejak nesedi, tady pisou ze je lehka, ale treba mikyna z thermal pro od Norrony vazi 500g?
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » čtv lis 25, 2021 20:07

Thermal Pro ma sice "milion" ruznych modifikaci, ale ani jeden jsem jeste nevidel se strukturou jako je na obrazcich. Podle mne - ten material hodne silne pripomina takovy zakladni druh polartecackeho "micro" fleece, takze nejspise bude ten material opravdu Polartec Micro 200.

No, Nortfinder se uz davno zaradil mezi spolecnosti, ktere tvrdi pate pres devate, co se tyce pouzitych materialu. Nejnemom u teto bundy - a neni tim zdaleka sam. TO je jeden z duvodu, ze si kupuji veci jen tam a od vyrobce, kde si muzu alespon trochu spolehlive overit, co si vlastne kupuji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Standa63 » čtv lis 25, 2021 20:26

Napsal jsem jim - zeptal se, prý je tam chyba, tady je jejich odpověď: "Takže- material je Polartec Micro 200 ale problèm je že správna fotka na webe je iba 1- a to redblack - tie 2 modré sú staré vzorky.
Náš grafik o tom vie, riešime to aktívne, bude to urgent opravené
Tie 2 modré fotky su vo finále- bez printu na prsnom vrecku a bez tých kontrastných panelov na rukávoch a bokoch svetra.
"
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod ret255 » čtv lis 25, 2021 22:52

apuka píše:No, Nortfinder se uz davno zaradil mezi spolecnosti, ktere tvrdi pate pres devate, co se tyce pouzitych materialu.
Minulu zimu som tiez objednal od nich jednu primalofku, lebo vyzerala celkom slubne
https://northfinder.com/sk/3439-bu-3471 ... a-darkblue
mali tam pisane ze vypln je primaloft gold, farba bola tmavo modra, tak som objednal. Prisla mi bunda, ale z black eco a farba nebola tmavo modra ale tmavo siva.
Vratil som ju lebo na moj vkus bola az moc priedusna, takze ak niekto hlada priedusnu bundu, tak toto je ona, asi ako patagonia nano air, strih nic moc.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Etheric » stř led 26, 2022 8:57

Jestli to tu už padlo tak sorry, ale co říkáte na tuto mikinu? https://www.hudy.cz/innominata-ml-jacket-men-1014-01471
Polartec thermal pro, vysoká gramáž. Bude to použitelný i samostatně /jen na triku/, nebo to bude kvůli nízký větruodolnosti použitelný jen pod něčím?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » stř led 26, 2022 14:08

Konkretne o teto mikine Ti toho moc nereknu. Ale Thermal Pro je asi v soucasnosti nejlepsi fleece v pomeru izolace/vaha.

Neznam soucasne vyrabene pod-typy (je to Polartec, to znamena ze pod stejnym nazvem mas spoustu mirne - nekdy i vice - rozdilnych tkanin), ale stale jeste mame doma nekolik mikin z P Thermal Pro, ruznych "pod-typu" a vsechny jsou dodnes pouzitelne (a jsou i pouzivane). Pouzivani bylo celorocni, od jara do podzimu casto jako scrchni bunda bez nejake dalsi vrstvy, teda pokud nefoukalo prilis silne, ale i tak se to dalo. V zime nekdy jako svrchni vrstva, nekdy pod zateplenou bundou.

Neni to vetruodolne, ale cim vyssi gramaz, tim vice vetru zachyti - a i ty nizsi se daji nosit v mirnem vetru. Hodne taky zalezi, co mas pod ni a jak kde vnimas prunik chladu.
Ja jsem ve velice mirnem vetru bez problemu v tom (nizsi gramaz nez ten Mammut) slapal napr. dve hodiny pri -10 na Sliezsky dom v mrazivem lese bez slunicka. Nijak rychle, pomerne nenarocna trasa, tj. jsem se skoro vubec nepotil (nehral). Oblect zpet zateplenou bundu jsem musel az u chaty, kde je otevrene prostranstvi, zamrzle pleso a fucelo tam fest. Cestou zpet jsem zateplovacku zase schoval. Jinymi slovy, pouziti naprosto univerzalni, ale trochu zalezi na okolnostech (vcetne Tve aktualni "tepelne kondice").

Co si spominam, ze jsem v obchode videl Mammut flisky, tak ty nejsilnejsi vypadaly, ze by mohly byt hodne teple - a predpokladam, ze asi to byly tyto Innominaty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod pavproch » stř led 26, 2022 14:52

@eth: (budu "zlý", sorry) - nepsals tady, že nevrstvíš ale nosíš tričko+zateplenou bundu, tak k čemu flíska? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Etheric » stř led 26, 2022 17:28

Pokud se dá použít jako samostatná mikina, tak jako mikina pouze na funkční triko. A zároveň musí jít použít pod bundu, protože když mrzne, zateplená bunda mi nestačí, taková neexistuje. Nejsu jako většina zdejších, nestačí mi samotná bunda do mrazu. Tudíž to beru jako nejvyšší nouzi, kdy to jinak nejde, páč bych pošel zimou.
Ale mikinu, která jde použít jen a pouze jako mezivrstva, to si kupovat nebudu. Když už mikinu, musí fungovat i samostatně /a v případě nouze nejvyšší použít jako mezivrstva/.
Dát mezi Power dry a Climashield ještě flísku, když mrzne, je pro mě asi tak nutný a příjemný zlo, jako pro vás obléct membránu, když prší..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod sobb » stř led 26, 2022 17:44

Nějak nerozumím tomu, proč by se nedala použít jako svrchní vrstva? Většina lidí tak asi flísky nosí. A když jim začne být zima nebo moc profukuje, tak přidají bundu, větrovku, vestu, cokoliv.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Etheric » stř led 26, 2022 18:23

Některý flísový mikiny jsou profoukavý, jako bych nic na sobě neměl, čili jako svrchní vrstva nepoužitelný. Jiný vítr podrží. Proto mě zajímá, jak je na tom tato konkrétní.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Standa63 » stř led 26, 2022 18:37

Mám Polartec Thermal Pro DWR a Polartec Micro.

P-TP více hřeje, ale více ji i profoukne. Lepší paropropustnost.
P-M tolik neprofoukne, hřeje o trošku míň, ale víc se v ní člověk zpotí.
Naposledy upravil mike dne stř led 26, 2022 18:50, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod sobb » stř led 26, 2022 18:43

Etheric píše:Některý flísový mikiny jsou profoukavý, jako bych nic na sobě neměl, čili jako svrchní vrstva nepoužitelný.
Aha, tak v tom případě je toto už pod moje rozlišovací schopnosti. Různé flísky (Polartec i noname) nosím jako svrchní vrstvu běžně, i v zimě.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Etheric » stř led 26, 2022 19:22

Standa63 píše:P-TP více hřeje, ale více ji i profoukne. Lepší paropropustnost.
P-M tolik neprofoukne, hřeje o trošku míň, ale víc se v ní člověk zpotí.

Já z flísu mám akorát takovou tu čtverečkovanou LaS tuto https://www.bergfreunde.eu/la-sportiva- ... ce-jacket/
Na mikinu tý tloušťky není moc profoukavá. Jako vrchní vrstva super. Hřejivost ok. Prodyšnost ok. Kdyby bylo něco se stejnými vlastnostmi, jen teplejší, bylo by to super
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Etheric » stř led 26, 2022 19:25

@sobb: jsem už měl dost různých flísek. Některý hřály jako mnohonásobně tlustej svetr, ale šly použít jen pod bundu, páč stačil lehkej větřík a cítil jsem se, jako bych byl jen v triku.
Btw flísku v zimě jako vrchní vrstvu nosím taky. Doma :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Vexo » stř led 26, 2022 22:30

Nekde jsem cetl, ze Polartec Alpha vychazi z Thermal Pro. PA bez svrchni vrstvy profoukne i pomala chuze v bezvetri. Nicmene z postrehu vyse to asi nebude tak zle. Pouziti jako svrsek se tim sice nevylucuje, ale v tvych podminkach to muze pripadnout na dobu, kdy zatimco ostatni budou mit lehkou fleecku a vetrovku/jednovrstvy ss, ty budes mit hunaty svetr. A teplejsi Climashieldky existuji, jenom ty je ignorujes :)
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Etheric » čtv led 27, 2022 5:18

PA se pro moje účely vůbec nehodí.

Jaký teplejší Climashieldky jsou, aby byly teplejší všude? Např ta Arcteryx 180g tělo a rukávy 90g. To je jak vesta :roll: Tipy na teplejší Climashieldky prosím do vlákna o zateplených bundách, budu vděčný. Jen musí mít izolace všude stejně ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » čtv led 27, 2022 9:50

Vexo píše: Polartec Alpha vychazi z Thermal Pro. PA bez svrchni vrstvy profoukne i pomala chuze v bezvetri
Ano, princip materialu P Alpha vychazi z principu materialu P Thermal Pro (vlakna a spojeni vrstev) . Jen to neznamena, ze kdyz PA profukuje (coz je jasne, v tom materialu jsou jen lehce prekryte - pokud vubec - fakt velke diry, hlavne v PA Direct), tak i material, ze ktereho si vzal princip vyroby, ale uplne prekopal vse ostatne bude stejne profoukavy.

Jak jsem psal, u Thermal Pro je spousta ruznych uprav, bohuzel nektere mohou byt profouknutelnejsi vice, nektere min, to se z popisu nedozvis. Ale stale si myslim, ze ten Mammut ma vetsi gramaz a tam to bude hlavne zamerene na co nejvetsi izolaci.

@etheric: Jinak pokud se obavas profouknuti, tak muzes zkusit nekde sehnat mikinu spise z Polartec Wind Pro. Neni to tak snadne, hlavne v ceskych sportovnich obchodech, ale da se na to narazit. Nejspise jeste nejake starsi verze, napr. i Northfinderu nebo tento (asi opravdu letity, uz se par let nevyrabi) jeste od Alpisportu - od nich mam i svoji prastarou, ta byla (a asi stale je) fakt skvela a jsem ji nosil jako svrchi vrstvu v zime casto. Jinak spise na bundu u nas narazis v armyshopech nebo rybarskych/loveckych potrebach, proste kde se prodavaji veci na postavani/posezeni delsi dobu v chladu.

WindPro ma nekolikanasobnou (pisou 4x, podle mne vice) vetsi vetruodolnost nez "bezny flis" (mysleno P Classic), ta moje mela skvelou DWR, co vydrzela i prutrz mracen (nekolikrat jsem o tom na OF psal) a tepla byla fakt dost. Jo, je mirne (Polartec tvrdi o 20%) min prodysna nez "bezny flis", ale s tim jsem mel malokdy problem, max. kdyz jsem funel s tezkym ruksakem do kopce v lete v Alpach a jeste s membranovkou na ni. Pri Tve potivosti to urcite vadit nebude.
Jo, dela se i v gramazi 390 g/m2, muzes si jej objednat na metraz v Liberci, ale maji jenom cervenou (a bacha, cena je za 10 cm delky /sirka 150 cm/, ne za metr!!!) a nechat si usit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » čtv led 27, 2022 10:07

Jo, jeste jsem chtel napsat, na tyto zalezitosti bys mozna mohl vymenit svoje funkcni tricko s Power Dry na neco jineho, co ma vetsi vyhrevvnost. PD sice neni spatne, ale na co nejlepsi udrzeni teploty (mozna mirne na ukor odvodu vlhkosti) najdes i lepsi.

Muzes zkusit najit neco napriklad od Primaloftu, nemyslim z Gold a pod. ale z jejich "pletarskych" vlaken, tricka z toho jsou pry (osobni zkusenost nemam) na svoji tenkost neskutecne teple (tj. udrzuji teplo excelentne), napr. toto Santini. S kratkym rukavem od Santini sezenes i v CR.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Etheric » čtv led 27, 2022 11:11

Polartec wind pro neznám, pokud něco seženu, zkusím.
apuka píše:na tyto zalezitosti bys mozna mohl vymenit svoje funkcni tricko s Power Dry na neco jineho

Na jaký záležitosti? Jakože na každodenní nošení? Nemám problém s první vrstvou, ta funguje skvěle. Hledám jen nějakou silnější mikinu, která se dá nosit především jako vrchní vrstva, tzn aby moc neprofoukala. To je celý, hledám mikinu, ne jiný funkční prádlo.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod pavproch » čtv led 27, 2022 12:14

Já ten odkazovaný Mammut Innominata neznám, ale bál bych se tohodle " možnost vepnout do vrchní vrstvy" = překládám sito do češtiny, že na ní bude "tisíc" zbytečností (zipsy, druky atd) které budou při běžném nošení vadit/překážet. Sem pesimista. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Etheric » čtv led 27, 2022 12:30

Asi jako úchyty na hole a cepíny na batozích... Tyhle nesmysly řeší žiletka ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » čtv led 27, 2022 12:41

Etheric píše:Na jaký záležitosti? ...hledám mikinu, ne jiný funkční prádlo.
Ja vim. Jen to chapu tak, ze Ty hledas obleceni, ktere Te udrzi v teple pri co nejnizsi teplote. No a svrchni obleceni je jedna vec, ktera k tomu pomuze, ale funkcni pradlo druhe. Jak jsem psal, Power Dry funguje dobre, ale z hlediska udrzeni teploty najdes i lepsi. Tj. kdyz se stejnou svrchni vrstvou pouzijes takove "lepsi" pradlo, bude Ti celkove tepleji, resp. se budes citit v teple i o par stupnu nize.

Nic vic - a taky nic min - v tom nehledej.

@PP: Pokud to jde opravdu "vepnout", tak to bude nejspise jenom jedno ocko na rukavu. Kdyz se kouknu na tomto linku (muzes si to otacet, priblizovat, nekdy i naklanet), tak je tam opravdu jen to ocko na rukavech. Pro nekoho na ziletku, pro jineho jedna z nejuzitecnejsich veci :-D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod pavproch » čtv led 27, 2022 12:43

@eth: Jo, nůžkama taky řeším (skoro na každém hadru do outdooru, cosi koupím) všechny zbytečnosti (už mám doma těch odstřižených bebechů celou jednu krabici od bot).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení