Nizke trekovky (s membranou)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » sob zář 18, 2021 12:49

@pp: ta podrážka na druhým obrázku klouže už od pohledu :) ten vzorek funguje jako sáňky, tohle nemůže poskytovat pořádnou oporu, když zabereš.

Furt přemýšlím, jak je možný, že mi boty vydrží násobky toho, co ostatním. Určitě v tom hraje roli váha moje a váha mého batohu, ale co další? Styl chůze?
Nijak boty neudržuju, procházka v mokrý trávě je očistí, po uschnutí je akorát nastříkám a to je vše. Jak říkám, boty slouží mně, ne já botám.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod mitau » sob zář 18, 2021 15:49

Ad La Sportiva: Mezi bezeckymi botami jsou ty LS spis ty s vetsi hmotnosti a vetsi odolnosti. Jejich Frixtion ma ruzne varianty (marketingove rozdeluji podle barvy toho napisu) podle mekkosti. Drive stal vzorek za nic, posledni dobou maji vic hranate a hrubsi vzorky a zvlast v blate to dost prospelo. Naopak na nastupovky pouzivaji Vibram Megagrip a zvlast u TX2 bych cekal, ze kvuli usetrene hmotnosti pouzili co nejtenci gumu - proto oodoow pise o male zivotnosti, zatimco pavproch, ktery chodi v tezsich bezeckych modelech, je s trvanlivosti vzroku spokojen.

Etheric: Rozdil vidim ve dvou faktorech:
1) beh vs chuze - pri behu proste boty trpi vyrazne vic (vetsi pusobici sily, vetsi tendence slapat spatne,...)
2) teren - ty chodis po Cesku, takze kdyz se neprodiras necim zarostlym (coz s UL vybavou spis delat nebudes), tak teren je hodne mirumilovny. Ono staci kamenity teren a boty hned dostanou mnohem vetsi zaprah. Dost devastacne pusobi i snih - na snehu s tvrdou krustou jsem jednou roztrhal sitovinu na skoro novych Trailrocach. Jen pro demostraci dulezitosti terenu - mel jsem ted v Rakousku X-Talony, ktere po 600km v Cesku vypadaly v poradku. Po 30km zavodu diry v obou botach z obou stran - proste ta skala na ne byla moc ostra (pri chuzi bych tam zvladal jit dobre, v zavode jsem obcas spatne slapnul, uklouznul jsem na kameni a bokem boty vrazil do skaly). Jasne, na sitovine se to asi pozna vic nez na podrazce, ale i u podrazky muze byt podobny efekt.

Obecne pokud ti funguji ty Reeboky, tak bych u nich zustal. Navic si tvoje noha na ty boty uz zvykla, takze vsechno ostatni ti proste ze zacatku vzdycky prijde horsi (nebo bude treba bota objektivne lepsi, ale pro tvoje navykle nohy ji budes hodnotit, ze funkcne jsou ty jine boty podobne Reebokum). Na tvoje pouziti muzes zkusit treba Salomon Out Pro (existuje i GTX verze) nebo Salomon Wings Sky - oboje boty na rozhrani behu a turistiky, jen me by u nich vadil Quicklace misto tkanicek.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » sob zář 18, 2021 16:06

mitau píše:kdyz se neprodiras necim zarostlym (coz s UL vybavou spis delat nebudes)

Ale prodírám, a to dost. Hlavně při sběru všemožných plodů a rostlin. Něco roste na fakt hardcore místech. UL věci mi v ničem nebrání. Kalhoty vydrží všechno, batoh taky, a ty UL věci v něm mi v prodírání nebrání. Jasně, nebudu sbírat ostružiny v bundě Enlightened equipment 12D... Ale hustým porostem po kule v ní klidně projdu, v napadanejch větvích taky..
Ne všechno lehký je málo odolný a samozřejmě platí, že musíš vědět, co děláš. Evidentně vím, výbava slouží bez újmy, včetně bot. Navzdory chození mimo stezky. Jedinej terén, kterej moje boty nezažijou, jsou suťoviska. Jinak tu mám od rašeliny až po balvanový proudy :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » sob zář 18, 2021 19:32

pavproch píše:Dovolím si oponovat
Hm, a s cim? Vzdyt nepises nic oponujiciho k tomu, co jsem napsal. K tem odchazejicim podrazkam je tam prece dodatek
apuka píše:to je problem hlavne u technickych bot
Ty Tebou zminovane jsou bezecke a prave proto jsem radil ethericovi, at se kouka po takovych a ne po TX...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod mike » sob zář 18, 2021 22:22

mitau píše:Obecne pokud ti funguji ty Reeboky, tak bych u nich zustal.

Asi tak. Kdyz mi neco funguje dobre, tak nema moc smysl hledat neco lepsiho. Spsi byt rad, ze mam neco dobreho, to obvykle neni jednoduche najit.

Co se opotrebeni tyce, tak hlavni faktory jsou vaha a teren. Pricemz vaha asi zasadni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » sob říj 23, 2021 3:24

Buď mám smůlu na divnej pár, nebo Reebok zúžil boty. Novej pár má jinou vložku a boty jsou užší, trochu to mačká malíčky, že se na obou udělá po 20km puchýř :|
Nikde nemůžu najít kontakt na Reebok, jen nějaká zákaznická linka /pražská pevná linka/.
Jestli to opravdu zúžili, můžu hledat nový boty
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kde se dá nakoupit v...

Příspěvekod Etheric » ned lis 7, 2021 6:09

Přesunuto odtud: viewtopic.php?p=549234#p549234

Jo, na terén /ČR, žádný suťoviska, žádnej sníh a led/, ideálně s membránou. Nicméně asfalt bude zastoupen tak 30 procenty.
Buď přímo běžecký boty s dobrým vzorkem, nebo něco mezi trekovou a běžeckou obuví. Prostě lehký, s dobrým tlumením a vzorkem.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kde se dá nakoupit v...

Příspěvekod milarepa » ned lis 7, 2021 19:31

do terénu už dlouhé roky používám Inov-8, mám s nimi dobré zkušenosti a nepředpokládám, že tu značku někdy změním, vím, co od těch bot čekat a jak fungují, tudíž ti můžu doporučit jen něco od nich......samozřejmě jsem zkoušel i něco jiného, ale s inovejtama to nešlo porovnávat, a od té doby, co dávají do podrážky grafen nemá smysl uvažovat nad něčím jiným, stačí si zjistit, co je u inovejtu nového, a podle aktuální potřeby si vybrat vhodnou botu :-)

na běh do lehčího terénu mám Trail Talony 235, lehoučké, skvěle čtou terén, dynamické, na noze parádně sedí....na rychlý běh lehčím trailem ideální bota
pokud bys chtěl v těch botech hlavně chodit, tak se podívej na jejich robustnější verzi Trail Talon 290 - univerzální bota na všechno

na delší běhy v náročnějším terénu mám Roclite 275, naprosto bezpečná a dynamická bota, Meta Plate v podrážce ti dovolí naplno valit seběhy přes jakýkoliv terén, důvětra v botu je absolutní, vzorek podrážky má skvělý grip a parádně drží v jakémkoliv terénu (až na bahno a sníha led), a i kdyz je tam slušné tlumení, tak je kontakt s terénem furt dobrý, ty boty jsou naprosto super, jak o nich říká inovejtácký reklamní slogan - "vybroušený diamant" :-)
řekl bych, že by se daly použít i na rychlou turistiku....

na letní turistiku v lehčím terénu používám staré Race Ultra 270, mám je od roku 2015, vydržely mi 3 intenzívní sezóny jako hlavní běžecké boty, vzorek je sešlapaný, svršek děravý, ale v těch botech se mi furt skvěle chodí.....

Rocltie Pro G 400 GTX mám na normální turistiku, boty skvěle čtou terén, noha v nich pracuje a zároveň ji bota dobře podrží, svršek je pevný a zároveň pohodlný - tkanina Scholler s keramickými vlákny, plus tam je membrána GTX.....podrážka je ověřená Roclite s grafénem, plus Meta Plate na ochranu, tam není o čem se bavit, super jistý pohyb po jakémkoliv terénu - až na bahno a led. Byla vyhlášena botou roku 2020......

hodně lidí si chválí Terra Ultra 270, kluci z nalehko v nich chodí treky, zkoušel jsem je, bota je fajn, tlumení dobré, kontakt s terénem slušný, ale na dlouhé běhy jsem dal přednost Roclite 275, přišla mi dynamičtější a je tam narozdíl od Terra Ultra zabudována Meta Plate, která je pro mé užití důležitá, pokud bys v tom hlavně chodil, tak by ti Terra Ultra 270 mohly dobře vyhovat...jsou pohodlné

na rychlou turistiku je jako dělaná Roclite 310 Recycled - robustnější svršek oproti klasickým Roclitte na běhání je právě na rychlou chůzi terénem super pohodlný, podrážka klascká roclite, bohužel bez grafénu, ale vzorek je vysoký, takže něco vydrží, zkoušel jsem je, perfektně sedí, měl jsem z nich ten nejlepší pocit, kdyby tam byl grafén, tak je rovnou beru.....tyhle bys měl na rychlou turistiku ideální....

gtx do běžeckých bot je na hovno, má smysl tak na zimu, ale nevýhody převažují, noha se v tom paří, svršek není tak příjemný a je díky membráně tuhý, nepromokavé ponožky jsou lepší volba

P.S. příjemným bonusem je systém upínání jejich značkových lehkých návleků, na botech od inovejtu jsou skryté malé kapsičky, za které upneš háčky těch návleků a perfektně to sedí. Pokud je použiješ i na jiné boty, tak jsou k nim dodávany gumičky, co se upnou pod podrážku
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Kde se dá nakoupit v...

Příspěvekod mike » ned lis 7, 2021 22:15

milarepa píše:pokud bys chtěl v těch botech hlavně chodit, tak se podívej na jejich robustnější verzi Trail Talon 290 - univerzální bota na všechno

Ty jsem spotreboval ctvery, celkem nachozeno skoro 6000 km. Rikam jim Inov-smejdy. Nechodi se v nich spatne, ale maji sve minusy, kvuli kterym jsem je uz od druheho paru odmitnul kupovat jinak, nez v podstatne sleve (okolo 50 %), protoze za vic nestoji:
- vydrz svrsku. Diry v ohybech se mi u vsech zacely delat tak po 700 km a vsechny jsem je musel lepit, opakovane. A to se jen prosoupalo, kdyz jsem chytnul o vetev, tak tam byla dira hned. Kdybych je vzal na celodenni turu, kterou obvykle chodim, tak neprezijou.
- vydrz vlozky. U vsech jsem postupne vysoupal diru pod kloubem u palce, nekde az skrz. Kdyz se prosoupe svrchni latka, tak to pak uz jde rychle. U zadnych jinych bot se mi to nestalo (ani u Topo, kde jsou vlozky podstatne mekci).
- ochrana nohy. Podrazky jsou moc tenke, zpocatku (tak 500 km) to jeste jde, ale po case mi to zpusobovalo plantarni fascitidu (zanet slachy pod chodidlem). Zbavil jsem se toho teprve kdyz jsem presel na Topo, ktere maji podrazku silnejsi (30/25 mm proti 19/11).
- kvalita vyroby resp. vystupni kontrola. Myslim oodoow psal, ze maji tak 50 % zmetku a bohuzel je nevyrazuji, ale prodavaji. Ja jsem mel jeden ze ctyr, postupne se zacala hroutit pata na stranu a nakonec jsem je kvuli tomu musel vyradit, uz se v tom nedalo chodit.
- stabilita a bocni drzeni. Nic moc, nohy v tom ujizdeji, spolehnout se na to moc neda.
- pomer cena/vykon. Mizerny, vis vyse. Za tisic by byly dobre, za dva to jeste jde, ale za ctyri fakt nestoji.

Za mne se hodi akorat na jednoduche vychazky okolo mesta, ktere provozuju. Do terenu ne a do hor ani nahodou. Pro Etherica, ktery setri, se myslim nehodi vubec, protoze je znici za par mesicu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kde se dá nakoupit v...

Příspěvekod Etheric » pon lis 8, 2021 6:16

milarepa píše:nepředpokládám, že tu značku někdy změním

Abys nedopadl jako vícero z nás, kteří byli nuceni změnit výrobce z důvodu "inovace" /změny tvaru či šířky/ bot. To je k nasrání potom.

Boty bez gtx mám, ještě starý Reeboky v původní šíři, až odejdou, budu hledat nový. Do jara je jistě nevyužiju, takže teď je priorita gtx.
Bohužel, i mimo OF jsem slyšel nadávky na INOV-8 boty, přesně to, co píše Mike, za ty prachy do toho nejdu, já ujdu 2000km za 2 měsíce, to bych nevydělával na nic jinýho, než na boty. Na častý reklamace taky nemám nervy.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » pon lis 8, 2021 10:19

Jenže jaký boty s membránou?? Budu muset do neprobádaných vod, nikdy jsem nezkoušel například Altra či Topo. Maj vůbec něco s membránou? Nebo víte někdo doporučit boty na rychlou chůzi proloženou během, terénem ČR, který maj membránu a nebudou KO za tisíc kilometrů?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod zonn » pon lis 8, 2021 13:12

Nejaky La Sportivy? V Hudy maji nekolik modelu s i bez gtx.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod pavproch » pon lis 8, 2021 14:43

Já (taky) doporučím LaS - Ultra Raptor GTX - mám už myslím devátý pár, jsou pohodlné (= dostatek PuR pod nohou, odhadem 2,5-3cm), GTX vydrží (nepouštět vodu dovnitř) ca 1000 km, svršek i podrážka vydrží podstatně víc. Střihově ale nejsou moc široké. Číslování velikostí pasuje, mám nohu 42 a (s malou rezervou) 42,5 jsou akoráth.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » pon lis 8, 2021 15:20

Takže vzhledem k dostupnosti na prodejnách nějak tipnout velikost a objednat na zkoušku, jinak to bohužel nepůjde :(
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » úte lis 9, 2021 8:59

Každopádně jsem naznal, že letos to nemá cenu, abych je koupil, 14 dní nosil a pak jim zbytečně přes zimu prohučela nejlepší část záruky. Sezóna pro mě začne, až sleze sníh a bude nad nulou. Takže koupi bot nechám na jaro, asi bude lepší nechat si dom poslat třeba 6 párů, balík za cca 20k a zkoušet doma..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod dudy » sob lis 20, 2021 17:53

Quido píše:
biffa píše:Nakonec jsem sel do Lowa Zephyr mid, i diky doporuceni od kamose vojaka a po nejakych 300 km jsem velmi spokojen.

Lowa obecně má jedny z nej (i nejpohodlnějších) bot vůbec, nízké i vysoké... :smt023


Tak musím, bohužel, přidat svou zkušenost.
Jak známo, jsem Lowofil.
Hrdý Lowofil...
Mám či jsem měl od této značky iks párů bot.
Všechny mi seděly.
Ani jsem nezkoušel a bral to rovnou. Přece Lowa ve velikosti 42 (lehké pohory 42,5 (u těžkých s nadměrkem výrobce počítá)) sedí.

A bum: Zephyr GTX Mid TF je s dudyho nohou nekompatibilní!!!

Nízké Zephyry mám už čtvrté (nebo páté?), měl jsem i kotníkové v civilní verzi (ta už se nedělá), ale kotníkové ve vojenské variantě TF nesedí ani kdybych se posral.
42 je malá a úzká a ve 42,5 mi lítá pata.

Podle mě je to tím, že služební verze TF nemá od nártu háčky, jako měla civilní verze, ale očka.
Já, jak mám širokou nohu, potřebuji mít povolenější spodek, ale utažený komín a to tahle konstrukce šněrování nedovoluje, protože se utažení roznese do celé boty a když utáhnu komín tak, aby mi nekvedlala pata, automaticky tak stáhnu špičku do úzka.
Pro mě, Lowošílence praktikujícího svou úchylku ku vlastní spokojenosti třicet let, je to trpké rozčarování.
První Lowy, které mi nesedí.
:cry:

Naštěstí se nabídlo řešení v podobě výprodejového kusu TORO GTX Mid, což jsou odlehčené Renegady a naprostá pecka.
Stará dobrá Lowa...
\:D/

Lowa: Kody mid, Kody lo, Tibet, Ranger, Renegade mid, Renegade lo, Arco mid, Pinto lo, Ferrox mid, Gorgon lo, Zephyr lo, Zephyr lo TF, Zephyr Mid...
Zephyr mid TF
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Kde se dá nakoupit v...

Příspěvekod milarepa » stř pro 1, 2021 8:33

Etheric píše:

Boty bez gtx mám, ještě starý Reeboky v původní šíři, až odejdou, budu hledat nový. Do jara je jistě nevyužiju, takže teď je priorita gtx.
Bohužel, i mimo OF jsem slyšel nadávky na INOV-8 boty, přesně to, co píše Mike, za ty prachy do toho nejdu, já ujdu 2000km za 2 měsíce, to bych nevydělával na nic jinýho, než na boty. Na častý reklamace taky nemám nervy.


zkus tyhle
https://www.inov-8.com/rocfly-g-390-mens-lightweight-hiking-boot

co mám informace z mnoha zdrojů, tak inovejt už před pár lety změnil tu svou politiku, možná částečně i na základě zpětné vazby od prodejců, takže kvality a problémů s reklamací se teď už asi nemusíš bát, navíc lepší boty na fast and light bez membrány stejně neseženeš :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » stř pro 1, 2021 8:38

V tomhle se budu kolíbat jak kačena, musím mít nízký boty, nesnesu, když mi bota omezuje hybnost kotníku..
Na ty INOV-8 jsem slyšel dost nadávek na kvalitu, ale jestli to zlepšili... Nicméně boty budu kupovat až na začátku sezóny, tj cca druhá půlka března, pokud teda ještě nebude všude ležet ten bílej hnus. Teď to nemá cenu, zbytečně by běžela nejlepší část záruky.
V zimě nechodim víc, než 10-15km za den a na to mi ty zúžený Reeboky stačí, aspoň mi nebude líto chodit v nich rozsolenym marastem, a že ho tu teď je :roll:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod milarepa » stř pro 1, 2021 8:43

hovno kačena, to je tvůj vytvořený koncept jak to bude, minimálně si ty boty běž někde vyzkoušet, připadně si je objednej na zkoušku a pak je třeba vrať, budeš z nich asi hodně překvapený, dej si je prostě do hledáčku a netvoř si koncepty dokud je nevyzkoušíš
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » stř pro 1, 2021 9:18

Zatím všechno s vyšším kotníkem, co jsem kdy zkoušel, bylo pro mě nepoužitelný, neumím v tom chodit, je mi to nepřirozený a nepříjemný. Že by zrovna zmíněný model byl výjimkou? Možný to je.. Máš pravdu v tom, že za zkoušku dám jen poštovný.. Vůbec nevím, jakou velikost bych mohl mít u INOV-8
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » stř pro 1, 2021 11:05

No ja si myslim, ze ethericovi by ten vyssi kotnik na bote vadil. Kdyby nic jineho, tak by tomu jednoduse neveril - a to uplne staci.

Navic si osobne myslim, ze by mu nejvice vadila ta kolebka - to je skvela vec pro tvrdsi pohorky, i pro nektere bezecke boty, ale pro jeho styl chozeni/pobihavani/poskakovani upne ne. Soudim teda podle toho, co na OF o sobe popisoval a mam dojem (netvrdim to), ze nekdy uz psal i o kolebce na bote.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » stř pro 1, 2021 12:18

Já si taky myslím, že v tom budu připomínat kombinaci kačeny a kocoura v botách.... Ale dokud nezkusim, můžu si to jen myslet. Každopádně s tím vysokým kotníkem jsem měl problémy vždycky, ani jako dítě jsem nesnel kotníkový boty.
Jinak už z obrázku jsem si jist, že horní dírku šněrování bych musel vynechat, jinak mi to bude strašně nepříjemný. A pak taková bota ale nemůže pořádně sedět na noze.
Já chci prostě něco nízkýho..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod milarepa » stř pro 1, 2021 12:35

nevím, mi to u těch inovejtu přijde naprosto v pohodě, spíše tě to při pohybu jen tak trochu nakopává, jak tam vzniká ta zpětná návratnost energie, v těch botech nejde chodit pomalu, z čehož jsem nadšený :-)

vyložená kolíbka byla u HOKA Speedgoat, na to jsem si dlouho zvykal, a pak jsem stejně ty boty nevzal, nebo u nějakých nízkých Prabos, to bylo jak na houpačce...
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod mike » úte črc 5, 2022 22:25

Netusite nekdo, proc u nas neni k sehnani Meindl Laredo? Bal jsem se, ze ho Meindl prestal delat, ale nevypada to tak. Driv se dalo koupit ve spouste kramu... mam uz aspon paty par a rikal jsem si, ze bych mohl koupit dalsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » úte črc 26, 2022 6:58

Velice mě zaujaly tyto boty, především díky zpracování a opravdu jen s technicky nezbytným množstvím švů. Můj styl, bota něco mezi trekovou a běžeckou - při chůzi pohodlná a pro rychlej pohyb v terénu ideální.
https://www.sanasport.cz/mammut-ultimat ... er-shipped
Jen s boty od Mammut nemám zkušenosti a ty tabulky...
Mám vše 42,5 - 43, skladem bylo 42 2/3; 43 1/3. Objednal jsem první variantu za hezký peníz v akci, pokud nebudou mít extra odchylku od ostatních výrobců, měly by mi sedět. Přinejhorším smutně vrátím a zkusím sehnat jinde, kde by měli odpovídající velikost, jestli to bude možné. Vyzkouším ty 42 2/3 a dle toho se rozhodnu.
Tyhle boty by mohly být suprovou, možná lepší náhradou za moje Reebok Ridgerider, který za poslední řadu výrobce totálně zprasil a na výstupní kontrolu se zřejmě vyprdnul nebo prodává polovinu bot s mírně křivou podrážkou, páč rekreační turista, co nemá ambice v tom chodit, skákat a běhat 60km+ za den, to nejspíš nepozná...

Ještě má Mammut boty Sertig s GTX, ale ta špička, to je jak polobotka na ples. Ouzký a dlouhý, mačkalo by to prsty i lidem s normální šířkou chodidla. Jak ta polobotka - nesmyslně ouzká a proto nesmyslně dlouhá špice, která je velikostně fakt navíc. Nesmyslná konstrukce.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » úte črc 26, 2022 9:26

mike píše:Netusite nekdo, proc u nas neni k sehnani Meindl Laredo? Bal jsem se, ze ho Meindl prestal delat, ale nevypada to tak.
Odpoved trochu pozde...

Jak jsem psal jinde, mluvil jsem s prodejcem bot Meindl na Slovensku a ten rikal, ze ted maji problemy vsichni evropsti vyrobci turisticke obuvi - tezko se shani mnoho veci nutnych k vyrobe bot. Zrovna u Meindlu se vetsinou doprodavaji zasoby, nove objednavky ne a ne prijit.

U nich to neni problem pouze Lared, je to podobne i s kozenymi pohorkami. Nektere modely nejsou vubec (ted jsem mel manzelce doma Island Alpine, v dane velikosti snad jedine k se hnani v cele Evrope), nekde maji okrajove velikosti - a nekde se vyrabelo vice bot, tak jich jeste trochu je.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 26, 2022 9:27

Já jsem prozatím spokojený s těmito nízkými trekovkami Asolo space GV
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4215
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Tomas » úte črc 26, 2022 13:31

Včíl jsem kupoval Asolo Nucleon GV dceři a teď s nima lítala týden po Beskydech a je s nima velmi spokojená.

I já pomalu konvertuju od Meindlu k Asolům, něják mi víc vyhovují.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » stř črc 27, 2022 4:50

Ty Asola vypadají dobře :smt023 Jen asi nebudou z nejlehčích?

Velikost Mammut odpovídá, trefa na první dobrou. Skvěle zpracovaná bota, tady někdo při vývoji použil mozek. Materiály senzoricky paráda. Uvidíme v praxi, schválně, jak dlouho bude trvat, než protečou. Vyzkouším ráno na brigádě po deštivý noci, když budu chodit trávou. Nový boty musí udržet 100% vody venku.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 27, 2022 5:12

Ty moje Asola ve velikosti 11,5 váží jedna bota 407g bez vložky do bot (mám tam svoje, ne originální, takže jsem to vážil bez nich). Ošetřil jsem je podle Mikova doporučení těma "višněma ve spreji" a při chůzi v trávě ranní rosou se po nich jen kutálely kapičky vody a nenavlhly.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4215
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Boty