Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » sob říj 3, 2020 13:24

- zakoupil jsem La Sportiva Trango Tower, velikost 47 EU, pro upřesnění používám dvoje silné ponožky, kopyto i velikost je stejná jako u všech La Sportiva které mám a nebo jsem měl, La Sportiva Pamir, La Sportiva Trango Alp, La Sportiva Trango Cube, La Sportiva Trango Ice Cube, La Sportiva Trango Trek Micro Evo
- pro srovnání La Sportiva Trango Tower velikost 47 EU váží 1792 g, La Sportiva Trango Cube velikost 47 EU váží 1790 g
- hned jak jsem prvně La Sportiva Trango Tower obul a prošel se v nich v krámu, mi bylo jasné že to jsou přesně ty boty co chci mít na nohou, sedí mi perfektně, jak dělané na mou normální nohu, tvrdost přesně co potřebuji, jak v podrážce tak v kotníku B/C, tvrdost jak u La Sportiva Trango Cube
- oproti La Sportiva Trango Cube mají La Sportiva Trango Tower o něco více polstrovanou (robustnější) část v místě jazyka, mají o něco víc zpevněnou část v místě achilovky, v climbing-zone se mi zdá že mají o něco vyšší (robustnější) podrážka, to ale uvidím až časem jak se bude climbing-zone rychle opotřebovávat
- časem až je pořádně ozkouším v terénů připadaně doplním informace o jejich odolnosti či životnosti, ale bohužel Alpy jen tak nebudou, takže prozatím jen u nás, docela jsem zvědav jestli budou mít La Sportiva Trango Tower v zimě vyšší teplotní komfort než La Sportiva Trango Cube, váhu mají stejnou, robustnost vypadá stejně, tedy krom té části v jazyku, takže to si bude stejné
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » sob říj 3, 2020 14:18

Maji Towery konecne GTX i pres jazyk? Tj. je tam ta GTX podsivka nebo taky konci nekde u zacatku snerovani?

NTB, maji fakt stejne kopyto jako Cuby? Syn je nekddy zkousel, Cuby mel (postupne tri pary) a podle nej mu sedely hur nez Cuby, proto si je ani nekoupil. U LS je dost blbe, ze ruzne modely u Trango serie maji mirne rozdilne kopyta (plati nejeno pro Cuby a Towery). Bohuzel, toto zjisti jen clovek, ktery ma nohu na hrane kopyta...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » pon říj 5, 2020 14:19

- co je to NTB? já znám pod touto zkratkou jen Notebook
- GTX šedivá podšívka je klasicky i pod jazykem
- jak jsem už napsal, velikost 47 EU mi sedí úplně stejně jako u jiných LS, takže předpokládám že je kopyto stejné, ještě jsem je neměl ani jeden den v terénu, ale předpokládám že mi stále budou skvěle sedět
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Kjuba » pon říj 5, 2020 14:34

fps: a nebo taky nota bene? Třeba :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » úte říj 6, 2020 9:23

Otázka teda je v čem je zásadní rozdíl ve vlastnostech ? :) Nebo to jsou skoro stejný boty, jen tyto mají klasičtější konstrukci ?

Jinak letos se začnou dělat docela zajímavý boty, například druhá verze Scarpa Ribelle tech nebo Mammut Taiss PRO Hight, nové G2 a G5 a Mammut Nordwand 6000. Jen ty ceny :D.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod zajcev » stř úno 17, 2021 13:11

fps píše:- co je to NTB? já znám pod touto zkratkou jen Notebook
- GTX šedivá podšívka je klasicky i pod jazykem
- jak jsem už napsal, velikost 47 EU mi sedí úplně stejně jako u jiných LS, takže předpokládám že je kopyto stejné, ještě jsem je neměl ani jeden den v terénu, ale předpokládám že mi stále budou skvěle sedět


Ahoj, podarilo sa ti nazbierat nejake skusenosti s LS Trango Tower?
Podrazka na mojich Trango Cube je uz total na srot, toz rozmyslam cim ich nahradim
zajcev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: čtv led 19, 2012 11:19

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » stř úno 17, 2021 14:09

Tak pokud je na Cubech na srot jenom podrazka, ta se da nechat vymenit. V RestDay nebo pres Hudy i primo u LS v Italii, ti to udelaji pekne, ani ne moc draz nez Restday, jen musis zaplatit postovne, nebo alespon na jeden smer chvili pockat a poslou Ti to do Hudy s nejakou zasilkou.

Pro zvedavost: kolik km Ti asi vydrzela podrazka na Cubech a v jakem terenu jsi je pouzival. Synovi to odchazelo jedna radost, ta lepsi vydrzela o dost min nez 500 km, ta prvni neco kolem 250km, z cehos asi 80-90 v kamenistem terenu mimo ledovce. Treti vypadala nejlip, ta po vymene v LS, bohuzel na botech se ulomil hacek na tkanicku, co se neda opravit (je to tam zatavene) a to hned asi u druhe tury po vymene :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » čtv úno 18, 2021 15:34

zajcev píše:podarilo sa ti nazbierat nejake skusenosti s LS Trango Tower?

mam v nich bohužel kuli současné situaci nachozeno jen 2x3 dny cca 150 km u nás na těžko, zatím se mí zdají že jsou úplně stejné jako LS Trango Cube, ale zatím jsem je nezkoušel ve více sněhu a ve větším mrazu, takže nevím zda jsou vhodnější do zimy než LS Trango Cube, také jsem je nezkoušel při vysokých teplotách, takže nevím jakou mají prodyšnost v létě, ale co se mi zatím zdá, tak že asi mají odolnější podrážku na špičce, ale abych tohle mohl říci z jistotou, tak v nich musím mít víc nachozeno
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod zajcev » čtv úno 18, 2021 22:54

Apuka, Restday som zvazoval, ale mam trochu obavy, ci pri vymene nejak nesahnu vrsok, respektive dokedy vydrzi vo funkcnom stave (mam ich od jesene 2014), aby to nebola zbytocne vyhodena pomaly stovka Eur

Takze cez Hudy sa da poslat priamo vyrobcovi?
Aj ked som topanky nekupil u nich?

Kilometre ti nepoviem, nikdy som to nemeral, ale hlavne MF, VF, menej Tatry a trochu Alpy.
Okrem uplne zjetych zubov a rozbitych spiciek vratane obsadzky sa mi uz zacala miestami odliepat spodna guma na podrazke, az sa vytvorili bubliny. A na jednej sa mi podarilo 2-3 roky dozadu skoro vytrhnut jeden zub zhruba v strede az tak do hlbky, ze mi zatekalo dovnutra (to som vsak zalepil a doteraz chvalabohu drzi).
Ak chces dodam foto

Inac som s botami spokojny, sedia mi na nohach tak ako doteraz ziadne, tak som zvazoval ci kupit dalsie alebo skusim Trango Tower, respektive este mozno Trango Tech :-k
zajcev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: čtv led 19, 2012 11:19

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pát úno 19, 2021 10:35

Jo, s Hudy to jde ale musis si to s nimi vykomunikovat. Pripadne mohu zkusit dohledat kdo je na to kontaktni osoba. Ale klidne se muze poptat primo na strankach La Sportivy, tehdy tam se dala najit stranka primo i s cenou za vymenu podrazky - oni nauctuji stejnou a Ty jim to musis stejne poslat na vlastni naklady. Jediny rozdil byl u mne v tom, ze jsem se s Hudy domluvil - a oni potom s LS -, ze zpet to prijde s nejblizsi zasilkou zbozi do Hudy.
Jo, myslim, ze taky jsme je nekupovali v Hudy (i kdyz predtim jine Cuby ano, ale ty byly rychle vyreklamovane) ale to jim nemusis nijak zduraznovat :wink:.

Jako na jejich opravu se stezovat opravdu nedalo, podle mne tam dali podrazku z jineho modeloveho roku, odolnejsi nez byla ta puvodni (skoro kazdym rokem se to odiralo jinak rychle :twisted:). I kvalita opravy vypadala dobre.

U nas ten hacek se castecne vytrhnul z toho plastoveho okraje, co jej tam drzel a mne se nepovedlo to zastrcit zpet bez toho, abych nemusel jeste alespon na dalsi strane poskodit ten kraj. Timpadem jsem to nemohl ani zkusit zalepit. Navic boty byly jeste hodne kratko uzivane, takze sly hned na reklamaci, byl to taky nejvice zatizeny hacek, takze bych lepeni uplne neveril. Puvodne to drzi ta plastova "obsazka" kolem hacku, prislo mi, ze prilepene to neni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » sob čer 12, 2021 13:25

Máte už někdo La Sportiva Trango Tech? Se na ně asi půjdu do Hudy kouknou, koukám že je mají i v lepší barvě, La Sportiva Trango Tech Black/Neon
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod kremsic » úte srp 31, 2021 9:05

Zdravím všechny,

v podstatě sem vůbec nechodím, ale v současné chvíli nadešel čas pro pořízení nových bot. No a proto, že jsem shaněl informace i zde tak bych chtěl také trochu přispět. Moc se nechci rozepisovat, ale po zkušenostech s koženými pohorkami jsem se rozhodnul, že další již budou "plasťáky". Po letošní Francii již byla podrážka mých Mammutů Ridge Combi High GTX (kombinace kůže cordura) na sr*č*u a jelikož botům jinak nic nebylo rozhodl jsem se poslat je do Restday na výměnu podrážky. Po sundání podrážky, lépe řečeno co z ní zbylo, mi bylo oznameno že u jedné boty praskla výztuha podešve a tedy tyto boty mám pro použití do hor odpískat. Jde o to, že prasklá výztuha bude pusobit na novou podrážku a oni nemohou ručit za to, že podrážka vydrží na svém místě. Škoda, jinak byly jako nové a to sloužily 5 let
Takže nové boty. Poslední roky jsem v Alpách viděl poměrně dost lidí co nosí La Sportiva Trango Cube GTX a tak padla volba na ně. Podařilo se mi je koupit díky nějaké akci za cca 5300 Kč.
Tady na foru mě zaujalo né moc obsáhlé zhodnocení bot z Decathlonu. Konkretně model Alpinism Light od firmy SIMOND za nějakých cca 4300 Kč. No a tak jsem si je taky objednal s tím, že jedny prostě zůstanou a druhé "půjdou". Včera Simondy dorazily a musím říct že jsem byl velmi mile překvapen.
Boty působí opravdu výborně. Nechám tu rozepsat jiné odborníky kteří je zhodnotí, ale já mohu pouze shrnout, že ty boty působí opravdu velmi solidním dojmem. Pokud vezmu nezanedbatelný rozdíl v ceně, jsou Simondy jasnou volbou.
Jako ano LS působí trochu více prémiově, ale né zas o tolik o kolik stojí více. Aktuálně o 2000 Kč, pokud zavítáte do jedné nejmenované sítě outdoorových prodejen i o 3000 Kč. Co do tvrdosti jsou na tom boty uplně stejně. Co se tvaru týče tak Simondy mají o něco širší špičku. Budou pohodlnější při chůzi ale možná bych měl horší pocit při lezení. Co do velikosti tak oba páry mám vel. 42 a řekl bych že jsou totožné. U LS mám trochu strach ohledně vytrhnutí plastového háčku jak jsem tu někde četl. Prý neopravitelné. Mátě někdo podobnou zkušenost? U simondu si myslím toto nehrozí. Háčky kovové nebo prostě oka ze svrchního mat.
Já si stejně nechám ty ze kterých budu mít lepší pocit jak sedí na nohou, ale docela by mě zajímaly zkušenosti zde diskutujících.

Pokud se mi to podaří nahraju vám sem nějaké fotografie. Zatím zdar
Uživatelský avatar
kremsic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř zář 19, 2012 22:31

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod kremsic » úte srp 31, 2021 9:25

Tady máte fotky. Jinak málem bych zapomněl. Ty LS mají ten nastavitelný jazyk. To není špatná "fíčura".

https://kremsic.rajce.idnes.cz/La_Sport ... ism_Light/

https://www.decathlon.cz/boty-alpinism- ... 92039.html

https://www.lasportiva.com/en/trango-cu ... low-11jybn
Uživatelský avatar
kremsic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř zář 19, 2012 22:31

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » stř zář 1, 2021 18:55

U toho Simondu mas velkou pravdepodobnost, ze v terenu, na ktery jsou (i Cuby!) urcene Ti podrazka neco vydrzi. Maji standardni a osvedceny Vibram Mulaz. Ta na Cubech (a prakticky vsech ostatnych bot z rady LS Trango) vydrzi max. par jednotek set km ve VHT terenu, pokud budes delat i to "Technical Mountaneering", tak mozna ani tu stovku ne. Jo, je to neskutecne drzici podrazka, jen odchazi jeste neskutecneji. S ni i obsazka. U syna vyzkouseno u tri paru. Pokud se kouknes v tomto vlaknu zpet nebo v reklamacich bot, najdes popisy, kolik km se v nich uslo, kde a jak potom vypadaly.

Nenech se mylit popisy fps, kolik v nich nachodil, on ty techncke VHT tereny nechodi, takze to se neda srovnavat. Mimochodem, skoro ve vsechn recenzich, kde testovali vice nez na dvou vystupech najdes o tom zminku. Proste u Cubu (a jinych Trango) musis pocitat s tim, ze budes hodne casto potrebovat podrazit novou podrazku. Tj. celkova cena/km Ti celkem vysplha nahoru.

NTB, ja jsem mel doma delsi dobu na zkouseni (ale jen v baraku) ty Simondy, ale starou verzi a mel jsem z nich podobne pozitivni dojem jako Ty. Ja jsem sije nenechal jen kvuli tomu, ze jejich polstrovani u kotniku skocilo na muj kotnik o cca dva milimetry drive nez mel a to celkem ostre, takze me to potom trochu talcilo a bal jsem se (asi opravnene) , ze se to nezlepsi. TO je ale velice individualni, moje noha je ponekud atypicka ve vice smerech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod kremsic » stř zář 1, 2021 20:41

Diky za názor! Mam cca jeste tyden na rozhodnutí. Kazdopadne jsem si vsiml jednoho rozdilu. Kdyz vyndam vlozky, ktere jsou pudorysem naprosto totozne( fakt na milimetr), pricemz ta u simondu je daleko lepe zpracovana ( ma 4 vrsty), ta u LS je klasicka vytvarovana kobercovka, tak u LS je textilni podsivka vsude i pod vlozku, zatimco u Simondu jde textilni podsivka po stenach, ale pod vlozkou uz neni. Je tam dalsi tvrda stelka. Tak me proste napada jak to bude s vodeodolnosti. Bude ten Simond fungovat? Docela bych rad alespon prvni 2 roky mel v botach sucho.
Hele klouze ten mulaz oproti tomu co je na LS hodne?
Co ten jazyk u LS neni to spis na skodu funguje to i za 3 roky pouzivani?
Z tech hacku mam porad trochu strach. Simondy na me pusobi v tomto spolehliveji :D
Jo a zvazil jsem a LS (jedna bota) 734 g a Simond 694 g
Oboje jak pisu vyse velikost 42.
Jinak vlozky jsou pudorysem opravdu totozne, ale podrazka u Simondu o chlup sirsi. V miste paty necitim rozdil, ale ve spicce, hlavne ta vnejsi cast nohy, jsou Simondy o neco sirsi.
Uživatelský avatar
kremsic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř zář 19, 2012 22:31

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » stř zář 1, 2021 21:19

kremsic píše:u Simondu jde textilni podsivka po stenach, ale pod vlozkou uz neni. Je tam dalsi tvrda stelka.

Takhle je udelana spousta bot. Vlastne jsem jeste nevidel, ze by to bylo jak pises u LaS. Nedelal bych si s tim starosti.

kremsic píše: Docela bych rad alespon prvni 2 roky mel v botach sucho.

To zalezi spis na tom, jak rychle prosoupes membranu.

kremsic píše:Co ten jazyk u LS neni to spis na skodu

Vyndavaci jazyk jsem mel u jinych LaS (Nepal Trek EVO) a trochu mi vadil. Zbytecna komplikace a trochu nepohodli pri obouvani. Vydrz nevim, odlouply se mi podrazky a boty jsem vyreklamoval.

Neres uplne detaily a vem ty, ktere ti lip sedi a mas z nich lepsi pocit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod sobb » stř zář 1, 2021 21:59

Jsem se chtěla něco dozvědět o té membráně HDry, jíž se pyšní Simond. No, moc jsem toho nenašla. Teda našla, ale samé řeči, žádná fakta a čísla, pokud jsem něco nepřehlédla. Ví někdo více?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » stř zář 1, 2021 22:24

Co se tyce membrany pod vlozkou, je to, jak mike pise - velka (mozna vetsi) cast vyrobcu dva membranu jen maly kousek pod vlozku. Ze protece bota pres podrazku se moc nepocita.

Mulaz je na mnoha pohorkach tech nejlepsich znacek, takze se nemusis obavat. Ze Cuby drzi lip je tim urcenim az na "technicke horolezeni", pouziva mekci smes, coz ma dva nasledky - vetsi prilnavost a rychlejsi opotrebeni. Proto na (suche) skale drzi malem jako lezecky. Mulaz ma smes optimalizovanou spise na "slusny vykon" v obou ukazatelych - prilnavost dobra, ale ne spickova, opotrebeni ale taky dobre.

sobb píše:o té membráně HDry.... Ví někdo více?
Moc nevim. Jen to, ze Scarpa ji zacala pouzivat mistou OutDry. A ta byla docela vychvalovana, pry pocitove v botach jeste lepsi nez GTX. Ale je to PU, takze co se tyce skutecne vydrze (do rozpadu), asi nebude tak dlouha jako u GTX, nekolik let to ale bude. Na druhe strane ma obrovskou vyhodu (i proto jej do bot pouzivaji) - da se nalaminovat primo na vnejsi botu, takze boty s ni nejsou jako GTX, ze maji vnejsi boticku a vevnitr GTX boticku prisitou k vnejsi. Navic nepotrebuje siti, da se dobre lepit.
No a HDry z jisteho hlediska vypada jako vylepseny naslednik OutDry, ktery zachoval vsechny dobre vlastnosti.

Ale jak pisu - osobni zkusenosti s ni nemam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » pát zář 3, 2021 13:36

Cuby mám. Podrážka je měkčí, ale zatím jsem nepodrážel a asi ani nebudu. Jazyk je v pohodě, funguje už několik let. Voděodolné jsou také dostatečně. Jen je v nich větší zima než třeba v kožených, proto já na ledovec doporučuju plasťáky aspon trochu zateplené.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod zajcev » pát zář 3, 2021 21:50

zajcev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: čtv led 19, 2012 11:19

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » sob zář 4, 2021 17:09

Zkusenost na nohou nemam. Mel jsem je ale v rukou a vypadaji hodne zajimave, dle meho nazoru zajimaveji nez boty z rady Trango. Na pohled (!) vypada podrazka rozumneji udelana.
Syn ma ted u sebe na zkouseni, jestli si je necha kozenou verzi (letos v Alpach pry v nich - prave mnohem vice v tech kozenych - videli ve Svycarech a Jiznim Tyrolsku hodne lidi). Pry jsou pohodlne stejne jako Cuby nebo Trango Alp, tvrdosti podrazky cca podobne.

Pokud si je necha, bude mit moznost vyzkouset a i da vedet zkusenosti, podelim se.

Jo, jedna viditelna vec je, ze v cele Evrope se z eshopu hodne rychle mizne, skoro nikde (velikost 47) uz nemaji. Hlavne ta kozena verze. Jen v Hudy je snad vyjimka, u nich tento tyden se pocet zvysil, asi dostali novou dodavku plastove verze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod zajcev » stř zář 15, 2021 13:28

:prayer:

U mna rozhodne vyzeraju ako kandidat c.1 na nastupcu Cubov, na c.2 sa presunul Trango Tower.
Akurat sa trochu obavam odolnosti kvoli dost mensej vahe.
Budem to musiet uzavriet s prichodom jesene, ale skor by som zobral "bezudrzbovu" plastovu verziu

BTW, syn nespominal aku su velkostne/tvarom kopyta v porovnani s Cubmi?
Z tych par nasich obchodov, kde ich maju, nehrozia moje velkosti, tak by som musel risknut nejaky eshop.
zajcev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: čtv led 19, 2012 11:19

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » stř zář 15, 2021 15:08

Syn rikal, ze jemu sedi stejne dobre jako Cuby ve stejne velikosti. Napriklad Trango Tower mu zase moc nesedi. Coz, bohuzel, jeste nemusi znamenat, ze Tebe budou taky stejne dobre - ale zase on uz zkousel asi vsechny modely z rady Trango, krome Ice Cubu a Trango TRK a z jeho vyjadreni mi prislo, ze Aequilibrum je (na nem) nejvice podobne, skoro stejne jako Cuby.
Ale zkousel ty kozene, coz mi pripomina, ze jsem se ho zapomel zeptat, jestli si je necha...

Co se tyce odolnost, na jedne strane je pravdou, ze v Alpach on (i ja, ale tehdy jeste nebyly tak rozsirene) videl skoro u kazdeho kozenou verzi a taky ty v jeho velikosti posledni dobou doslova raketove miznou v cele Evrope, na druhe strane kdyz jsem videl odolnost materialu Cubu (podrazky a obsazka mu dvakrat totalne odesly, jednou i hacek na tkanicku, ale samotny svrsek byl stale jako novy), tak bych se toho lasportivackeho materialu nebal.

BTW, sice nesouvisi plne s tematem, ale syn se vcera ve Vidni nejak dostal na vyprodej jedne prodejny, kde mely hlavne 50+% slevy na Ortovox veci - ale taky doprodavali ruzne turisticke pohorky za 50 (padesat) EUR. On si koupil (protoze mu oboje stavajicich LS bot jdou na reklamaci, resp. na opravu) tyto Lowy, meli tam za stejnou cenu napr. i LS Nepal EVO (nebo Extreme?) :shock: a podobne. Samozrejme Aequilibrumi ani nahodou...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod kremsic » stř zář 15, 2021 18:19

Zdravím,
tak volba nakonec padla na Simondy. Zvolil jsem tak jednak kvůli pocitu jak sedí na nohou a také proto, že LS má každý druhý a tyto boty tu nikdo nehodnotil. A v neposlední řadě modrá je dobrá. Simondy mají o chlup více místa na šířku a hlavně z vnitřní strany se nezužují tak radikalně jako Cuby. Takže pokud máte jako já palec o něco delší než ostatní prsty budou vám sedět lépe než Cuby. Mám již první zkušenost z posledního víkendu, kdy jsem boty vzal na ledovec pod Dachstein. Boty musím zatím hodnotit jako skvělé. Pohodlné na chůzi, krásně lehké, i jsem zkoušel jednodušší lezení a podrážka držela super. V mačkách taky v pohodě. Chvilku mi teda trvalo než jsem přišel na to jak je optimálně utáhnout ale potom už vše super. Při návratu jsem v Gosausse vyzkoušel i membránu. Asi na minutu jsem si stoupnul po kotníky do vody a v botách bylo sucho. Co se potivosti nohou týče, nepozoroval jsem vyznamný rozdíl v porovnání s jinými botami. Čeho jsem si jediného všiml je, že bota ma v porovnání s Cuby takovou měkčí patu (směrem do stran). Prostě pokud botu vezmu do ruky a zmáčknu v ruce tak oblast paty byla u Cubu tvrdší. Pokud bych si tedy mohl vybrat, naimplemntoval bych na ně zadní čast z Cubu a byly by dokonalé. I tak je ale hodnotím velmi pozitivně a pokud přihlédnu na jejich cenu, tak je mohu doporučit. Uvidíme co napíšu až budou mít za sebou víc akcí.
Uživatelský avatar
kremsic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř zář 19, 2012 22:31

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod zajcev » pát zář 17, 2021 13:33

Vdaka Apuka za dobre spravy, asi opacim nejaky nemecky eshop kde maju aj moje cislo (43,5), alebo sa vypravim do najblizsieho ceskeho Hudaca (v ziadnom z nasich ich kupodivu nemaju). :-k

Ake vlastne maju byt ofiko vyhody kozenej verzie? Su teplejsie ako ciste plastove?
Respektive, mal niekto moznost porovnat nejake LaS, ktore si robia aj aj?
zajcev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: čtv led 19, 2012 11:19

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » sob říj 9, 2021 15:51

Pokud mate nekdo nejaky dotaz k LS Aequilibrum ST, tak se ptejte. Mam doma dva pary, 47 a 47,5 ( :(( - to je podle tabulek jen o 3mm delsi, zase o neco malo sirsi nez 47). Pokud nekdo kupuje 47, doporucuji, pokud je moznost si zkusit i 47,5 a vzit ty lepe sedici.
Objednal jsem je na zkousku synovi, takze odpovim/podivam/vyzkousim az od pondeli.

Zatim jsem si z obou jednu botu jen obul na jedny ponozky na 3 minuty - a byl jsem teda prekvapeny, ze (podle mne) jsou citelne mekci nez Cuby, uz si presne nepamatuji tvrdost ostatnych bot z rady Trango, co jsem mel na nohou. Obsazku, resp. pogumovani/ochranu kolem maji asi odolnejsi nez Cuby a ostatni Tranga XXX - ale soudim jenom podle oci a omaku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod zajcev » úte lis 2, 2021 20:40

Podarilo sa ich uz kdesi lepsie poskusat?
Ak ano ako vychadzaju v porovnani s Cubom?
zajcev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: čtv led 19, 2012 11:19

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » stř lis 3, 2021 8:31

Syn ich nakonec vratil, protoze ho 47-ky na jedne noze mirne tlacily na malicku, hlavne kdyz si je zkousel "po vylete" (kdy mel "rozslapnute" nohy), navic se mu zdaly az prilis nizke pri prstech a uz pri zkouseni doma je zvrchu citil. Tj. s velkou pravdepodobnosti by mohl mit problemy jak pri prudsim stoupani tak i pri sestupech. V Cubech 47 nemel ani jeden z techto problemu.

47,5-ky mu vevnitr byly mnohem lepsi, jen se mu zdaly uz malinko sirsi (nekde uprostred). Tam je zase zvlastni problem - i kdyz vevnitr je to vetsi jen o chlup (a maji stejne velke vlozky jako 47), tak podrazka je citelne sirsi a 1 az 1,5 cm delsi :shock:. Kdyz je zkousel na sikme plose nebo na schodech, ohybala se az prilis moc a na vystupcich zdaleka tak nedrzela jako 47-ky.

Jinymi slovy - na vcelku pohodovy (ne moc prudky) VHT teren by 47,5 byla fajn, ale v tezsim terenu a pri lehkem lezeni by ho zdaleka tak dobre nepodrzely jako Cuby. 47-ky mozna jen mirne min, ale by nastal problem s tlakem na prsty.

Holt, nekomu muzou pocitove sedet jako Cuby a nekomu tesne pod hranou kopyta Cubu uz ne. Budes si je muset sam vyzkouset - a dobre si vsimat jemne rozdily. A na prakticke zkusenosti z terenu si najit jiny zdroj.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod AlexBeck » sob led 22, 2022 9:13

Moje jarně/podzimní boty trpí na destrukce.
Scarpa Weissmis - zlomená vyztuž podrážky. Scarpa TRIOLET - zlomená vyztuž podrážky :mrgreen: (Placená oprava v Italii ve Scarpě) Po dvou letech Scarpa TRIOLET - při delším "namahaní" pocit chuze ze žvýkačkou na podrážce. Nikde ale není díra/nic se nikde neodlepuje. Asi rozlepujicí se vyztuž (uprostřed boty). Vklidu lepidlo opět vytvrdne.

Decathlon hezky zdražuje před vánoci je měli myslím za 139 ojro. Já je bral minulý týden cestou v Žilně za 149.90 Hle na netu je mají už za 165e :(
SIMOND Alpinism
https://www.decathlon.sk/obuv-alpinism-modra-id_8324356.html

Co se týče velikosti tak mě přijdou nepatrně větší než Scarpa,LS. Vyrobeny v Rumunsku. Výrobce nikde uvedený není (kdo to pro ně dělá). Kvalita lepení hezká - nikde nechybí lepidlo.Na jednom místě trošku pelichající kuže (foto 7). Té kuže tam moc není cela pata textil. Vyztuž pod vložkou je asi plastová (nebo co to je) :shock: Zase vložka je i něco jako anatomická. Podivné je to "uzke"/na husto šněrování posledních dvou oček. Měl jsem za to nižšší botou. Je ale stejně vysoká jako Trioleta. Není nad patou tak vybraná.

ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Erythropoetin » ned úno 20, 2022 11:59

Zdar,
kupuju svoje první boty pro VHT a volba padla na La Sportivy Aequilibrium. S čím si však nejsem jistý, je, jestli jít do syntetické, nebo kožené varianty.

Zamýšlený užití by neměly být jen pohodové ledovcové procházky, ale spíš relativně "náročnější", kombinované výstupy včetně lehčího lezení po skále. Nejsem asi reálně schopen posoudit, která varianta s sebou nese jaké přednosti a úskalí a která bude pro mě vhodnější. Pocitově bych řekl, že kůže si při správné péči bude lépe zachovávat např. voděodolnost a celkově by mohla být trvanlivější, oproti tomu mi bylo řečeno, že syntetika je zase odolnější vůči vůči kontaktu se skálou / oděru, což k lezení tak nějak patří.

Co na to outdoor forum?
Erythropoetin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned říj 11, 2020 15:36

PředchozíDalší

Zpět na Boty