Jak moc dáte na předpovědi počasí?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » sob říj 30, 2021 18:27

U vas by snad byt neco videt mohlo, v Praze pochybuju, ale na balkon teda vylezu 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » sob říj 30, 2021 19:23

pavproch píše:neska od rána trochu funělo až asi do oběda, ale žádný vichr (a určitě ně sedumdesát)
Ty vole...

Jsem puvodne chtel dnes jit na hrebenovku Jeseniku z Ovcarny na Skritek (tam neni moc prevyseni, jako postupna zatez fajn), ale kvuli predpovedi vetru jsem sel radeji na Moravku, po bocnim hrebeni kolem Okrouhlice az pod Maly Polom a puvodne jsem chtel dal az na Visalaje po hlavnim hrebeni.
Ale uz na tom bocnim, nizsim a jeste v lese to foukalo poradne a na skalach ma Nad Krsli a hlavne dal, jak jsem se dostal na cervenou pod M. Polomem to uz fucela tak, ze jsem se radeji vratil a po modre sesel na Bebek na bus. A tam uprostred lesa mimo hrebene nekolikrat jsem se lekl, ze co za obrovsky peleton se na mne zezadu valy, takove silne zvuky - a on to byl jenom vitr, ktery se zrovna zakousl do nejake vysoke jedle trcici nad les (nebo nekdy dvou - tri). Hukot to byl poradny.
Rano ve FM jeste prakticky bezvetri, ale po Raskovicich uz pekne vetrno, Moravka (vesnice) uz pomerne hodne vetrno.

Ja jsem to otacel proto, ze uz Nad Krsli to vypadalo pomerne nebezpecne, bylo tam dost sussich smku, ktere se pekne ohybaly a smerem ke hlavnimu hrebeni se to jeste zesilovalo. Orkan to nebyl, ale rozhodne bylo nad "sedumdesat". Ne furt, ale ty "narazy" trvaly i dlouhe minuty.
No a taky v mem "rekonvalescentnim" stavu a jeste stale se zbytky kaslani neni uplne rozumne se rvat jeste i s vetrem, jsem utahany i bez nej.

Na Lyse taky bylo casto nad 70, i trvale a v narazech i nad 25 m/s, co uz je kolem devadesatky.

Obe mista jsou blizko Vas, takze mozna Ty v doline jsi to tak moc necitil, ale na hrebeni to fakt fucelo dobre.
mike píše:Pitoma predpoved. Furt se meni a ja ted nevim, jestli jet na vylet zitra nebo v nedeli #-o Vcera byla jasna volba sobota, ale ted to vypada spis naopak.
Jsem v tom vetru myslel na tento Tvuj prispevek a rikal jsem si, ze pokud jsi dnes nesel a tam, kam jsi chtel bylo podobne jako tady, dobre jsi udelal. Jen jsem se potom doma kouknul na predpovedi (u nas) a tady to ma byt stejne, ne-li jeste mirne silnejsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Lipon » sob říj 30, 2021 20:55

Hmm, já bral do Českého lesa draka, že ho tady někde na poli vypustím (trochou jasem počítal, že předpověď úplné nevyjde a bude foukat I na západě), ale předpověď vyšla a tady skoro nefoukalo. Na Havranu na rozhledně trochu pofukovalo, ale nic zvláštního.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » sob říj 30, 2021 21:33

apuka píše:pokud jsi dnes nesel a tam, kam jsi chtel bylo podobne jako tady, dobre jsi udelal.

Njn, predpoved se zas zmenila a jak bude fakt netusim. Ale naplanoval jsem si trasu po vetru :twisted: S koncem v Decine a tam uz mozna vecer foukat bude, aspon na kopcich. No, uvidime.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod sobb » sob říj 30, 2021 23:04

Viděl někdo záři? My si dali před chvíli po večeři procházku na louku a nic. Na severu trochu opar, ale jinak naprosto jasno, krásná vlahá noc.
Na záři holt asi budem muset zas na Sever, co se dá dělat :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » sob říj 30, 2021 23:26

Vylezl jsem na balkon podruhe... a furt nic ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod sobb » sob říj 30, 2021 23:36

Co se koukám na předpovědi, tak pěkně sílí. Tož hlídej, hlídej, ... :wink: :mrgreen:

Akorát, nemáš ty výhled spíš na západ?

Mimochodem, jsem se trochu začetla do fóra na jedné z těch space weather stránek, kde jsou i auroří predikce ... a dala jsem si zákaz vstupu. To by byl bezva žrout času :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » sob říj 30, 2021 23:42

Co sili? Slunecni erupce? Vymaze nas z povrchu Zeme? ;-)

Mam, ale na sever je videt taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod sobb » ned říj 31, 2021 0:08

Geomagnetická bouře, erupce byla už osmadvacátýho. Výmaz se (prozatím) asi odkládá :wink:

Tak koukej, já jdu spát :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod ratel » ned říj 31, 2021 12:13

Z Kozleny bylo vidět trocha jasnější oblohu na severu. Jinak nic. A spousta dementu se super celovkama, co museli nutně svítit všude okolo sebe, nejlépe však do obličeje protijdoucím. Nechápu na co potřebovali čelovku na asfaltce za jasné noci s hvězdami...
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » ned říj 31, 2021 12:20

Tak ani neska se předpopičaný vichr nekoná, zase jen jemně pofukuje, určitě ne sedumdestát. Ani nahoře na hřebenu nefučelo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » ned říj 31, 2021 14:23

@PP: Odkud Ty beres, ze na Vasi oblast se predpovida(l) silny vitr??? Na Aladinovi na Horni Becvu (nejblize k Vam) byla na dnesek (koukal jsem rano) predpoved na vitr rychlosti 2-3 m/s a zadne narazy, na Solan uz trochu jo, staly vitr kolem 4m/s a narazy 12-14 m/s. Ale i tam je to daleko od nejakych sedmdesat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » ned říj 31, 2021 14:30

Předpopičasí na čt1 před zprávama v sedum večer - od čtvrtka každý den výstraha před silným větrem tady u nás.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » ned říj 31, 2021 15:20

Ja jsem se Te uz nekolikrat ptal, co znamena "tady u nas" v te predpovedi? Nekoukal jsem se na predpoved, ale rikali neco o silnem vetru ve vrchi casti udoli Roznovske Becvy? Bo kdyz se rekne "hory na severovychode republiky", tak se vetsinou berou MS Beskydy po oblast hl. hrebene, tj. nekde od Trojacky pres Radhost, Smrk, Lysou az nekam k Mostum (nebo v sirsich souvislostech od Moravske brany po Jablunkovsky prusmyk) a Jeseniky. A Ty bys uz za ta leta mohl vedet, ze vase udoli ma hodne specificke klima a hodne casto je tam jinak nez napr. na druhe strane hrebene a ze podle predpovedi na MS Beskydy se na Becvach neda moc ridit, stejne tak jako na solanskem hrebeni nebo na jih od Bile.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » ned říj 31, 2021 15:23

V těch výstrahách (mapa ČR) byl okres VS vysvícen žlutě.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod lojzmen » ned říj 31, 2021 19:17

polární záře nebude, bylo to slabé a přišlo to v 10:15SEČ
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon lis 1, 2021 1:28

sobb píše:Tak koukej, já jdu spát :)

Sel jsem taky spat, ale v noci jsem se jeste kouknul a nic. Dneska jsem sel par hodin na severu na sever, obcas zadny svetelny smog nebyl a taky nic. Ale nevim, jak dlouho to vlastne trva.

mike píše:Ale naplanoval jsem si trasu po vetru :twisted: S koncem v Decine a tam uz mozna vecer foukat bude, aspon na kopcich.

A presne tak to i bylo. Obcas teda foukalo trochu z boku, ale furt lepsi, nez v protismeru. Vitr byl velmi zavisly na vysce, na mensich kopcich nic, zato vysilac na Bukove hore byl slyset na kilometry. Vsak je taky vysoky pres 200 m, strasne monstrum. Pak jsem na poslednim kopci nad Decinem vylezl na rozhlednu, 81 schodu, takze 16 - 20 m. Dole foukalo, ale celkem v pohode. Nahore jsem se bal, ze mi to odnese celovku.

Pres den bylo krasne, italske babi leto. Na slunci jsem sel v tricku, to u nas 31.10. nebyva. Presne za timhle pocasim jezdim do Dolomit a kdyz letos nemuzu tam, prislo pocasi za mnou, dekuji :)

Pres den slusne klesl tlak. Kopce postupne rostly a nadrazi v Usti nastoupalo za 11 hodin asi o 80 m. To vubec neni obvykle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon lis 1, 2021 19:12

Tak, po circa 14-ti dnech chození do/z prce "jen tak" počítám (viz přepopičasí a aktuální radar) zítra do i z prce v "shake-dry", čtvrtek ditto.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon lis 1, 2021 21:22

Hmm, venku chcije a chcije a nevypada to, ze by chtelo prestat, navic je tam pekna kosa. Vcera jsem usel nejdelsi trasu za 3 roky a celkem to citim, ze bych se dneska na vychazku vyjimecne vykaslal? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod sobb » pon lis 1, 2021 22:29

Stejně Ti to nedá a půjdeš. A jestli nepůjdeš, tak budeš blbě spát :wink:

U nás na východě je zatím sucho a pořád neuvěřitelný teplo. Ale koukám na radar a už se to blíží.

Jsem zvědavá, kolik toho nakypne v Alpách. Asi bych měla raděj začít hledat sněžnice, tohle na podzimní výlet tak úplně nevypadá :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pon lis 1, 2021 22:54

sobb píše:Jsem zvědavá, kolik toho nakypne v Alpách
Nekde - ale uz par dnu nazad - psali, ze by melo pul metru. Jen ted nevim, jestli to melo byt od vcerejsi noci do zitrejsiho rana nebo za cely tyden.

Ale ve vyssich polohach uz mnohdy lezi docela dost snehu. Manzelka a syn byly pres prodlouzeny vikend kolem Raurisu a dvakrat se ani nedostali, az kam chteli, protoze najednou vysky kolem 3000 po dlouhe dobe, kratky den a hlavne snih, v mackach to bylo pry obcas dost namahave. (Az se zene ve snehu pry taky pekne poodlepovala obsazka na skoro novych Meindlech :evil:. Asi fakt maji problem s lepidlem... A ja budu muset resit reklamaci ve francouzskem eshopu #-o )
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod sobb » pon lis 1, 2021 23:22

Jo, psali , že až půlmetr. Tuším, že to mělo být v průběhu týdne. Ale to se uvidí.

Tenhle čas už je spíš na nízký Alpy. Máme do odjezdu ještě víc jak týden, tak uvidíme, jak se to s počasím a sněhem vyvrbí.

Naše znovuopravené Meindly jsou na cestě k nám, asi se potkáme v některém opravném či reklamačním vláknu :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon lis 1, 2021 23:41

sobb píše:Stejně Ti to nedá a půjdeš.

Zrovna jsem si rikal, ze i masochismus ma sve meze a ze se na to fakt vykaslu :twisted: Do rana neprestane a ze by se mi chtelo spinit membranovku i kalhoty... navic jsem po vcerejsku fakt jety, a tak nemam motivaci, jako obvykle.

sobb píše:A jestli nepůjdeš, tak budeš blbě spát

Nestras [-X :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte lis 2, 2021 8:47

pavproch píše:Tak, po circa 14-ti dnech chození do/z prce "jen tak" počítám (viz přepopičasí a aktuální radar) zítra do i z prce v "shake-dry", čtvrtek ditto.


Splněno.

To další (neska z prce a čtvrtek) se uvidí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte lis 2, 2021 10:56

Jo a dodatek - po těch ca 14-ti dnech to bylo tak nezvyklé na sebe oblíkat shakedry (protože relativně těplo, tak rovnou na třičko), že sem doma nechal Nair (měl sem ho strčit do batůžku), no.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř lis 3, 2021 15:36

Počasí v noci (22-07):
Zataženo, místy, postupně na většině území občasný déšť.

Počasí přes den (07-24):
Zataženo s občasným deštěm.


Tak co (zítra ráno polemlesemloukou3 do prce)? Bude zase gorateks? Tipuju, že jo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv lis 4, 2021 8:47

Jo, byl. Dyž sem vycházel, tak prvních 20min scalo, pak už ne, ale bylo mi lenivo se vysvlíkat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv lis 4, 2021 12:21

Ty jo, už sice venku nefučí jako ráno, ale zato chodí jedna za druhou chvilkové totální průtrže mračen. Ešče že nejsem/nemusím být fčíl venku.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod dkay » čtv lis 4, 2021 14:49

Tohle by se do vlákna o spolehlivosti předpovědí počasí mohlo hodit: https://twitter.com/meteoblue/status/14 ... 36162?s=20
Tak nevim na jakou zimu se těšit. Srážkově totiž podprůměr být nemá, takže s***kovitou?
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát lis 5, 2021 23:10

Koukal jsem jeste na neco k polarni zari a narazil na mapu svetelneho znecisteni u nas: http://svetelneznecisteni.cz/wp-content ... LP_OTO.jpg. Treba se nekomu bude hodit. Vypada to, ze poradna tma neni ani v Jizerkach, jen na Sumave. A pak jeste lepsi v Alpach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron