Jak je to se clem a DPH?

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod oodoow » pát říj 8, 2021 9:44

No zrovna kvůli té Číně celkem chápu, že tam započítávají i to poštovný, je to nekalá konkurence a jsem celkem rád, že těch zásilek ubyde nebo se aspoň prodraží. Jako jo, maj to tam levný, ale za jakou cenu, že. Takže vlastně souhlasím s tím, že tu hranici 22€ zrušili.
Když objednávám něco z UK, tak se vždycky zeptám jak je to se clem a DPH, sportpursuit i sportsshoes mi odepsali, že to maj pořešený. Pokud to pořešený nemaj, tak tam prostě nenakupuju no, viz třeba https://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/ těm asi dost ubylo zákazníků z EU.

mike píše:Budou na tom bite mensi e-shopy, kterym se to nevyplati zarizovat.

Jo, jenže jsou bité proto, že se rozhodli opustit EU, takže za mě to je ok.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » pát říj 8, 2021 16:04

oodoow píše:No zrovna kvůli té Číně celkem chápu, že tam započítávají i to poštovný, je to nekalá konkurence a jsem celkem rád, že těch zásilek ubyde nebo se aspoň prodraží.

Neubude ani neprodrazi. Nekala konkurence si to umi zaridit, vybudovala sklady v EU a posila to z nich. Jediny rozdil je, ze zaplatis DPH z ceny zbozi, ale postovne je opet na nich. Souhlasim, ze dotovani statem nekala konkurence je, ale tohle neni reseni a jak vidis, dopada to i na nevinne. Za mne totalni prasarna a navic horsi, nez ta puvodni.

oodoow píše:Pokud to pořešený nemaj, tak tam prostě nenakupuju no, viz třeba https://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/ těm asi dost ubylo zákazníků z EU.

Odtud jsem prave objednaval ovsem s tim, ze se to stihne. Nestihlo.

oodoow píše:Jo, jenže jsou bité proto, že se rozhodli opustit EU, takže za mě to je ok.

:roll: jednak klidne mohli byt proti, bylo to skoro pul na pul. A jednak, a to hlavne, by inteligentni reseni byla dohoda, kdy by DPH fungovala jako driv. Ze neni je hlavne vina EU, ktera se chova jako zhrzela milenka. Doplaci na to akorat zakaznici na obou stranach.

Dalsi vec je, ze se to netyka jen UK, ale celeho sveta mimo EU. Co to tobe jako zakaznikovi prineslo? Jen ztraty, financni i casove. Jak jsem psal, total loss.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod oodoow » pát říj 8, 2021 17:00

mike píše:Neubude ani neprodrazi.

mike píše:zaplatis DPH z ceny zbozi

Prodraží se to aspoň o to DPH, co se týče poštovného tak DPH z poštovného asi musí zaplatit, už když to tahaj do těch skladů, ne? To nevím jak funguje, ale na ceně zboží se to asi odrazí a tím pádem to bude dražší a tím pádem ubude.

mike píše:Co to tobe jako zakaznikovi prineslo?

Mi to přineslo, že EU drží nějakou pozici, kdo se chtěl dohodnout a kdo nechtěl moc nesleduju. Vzhledem k velikosti obou trhů bych řekl, že by se spíš mělo chtít dohodnout UK.
Každopádně obchody maj možnost si to pořešit, kdo má hodně zákazníků z EU, tak to udělá. Mohli být samozřejmě proti, já jsem byl taky proti tomu, kdo tu teď vládne, ale trpím s ostatníma, kolektivní vina v tomhle bohužel funguje.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » pát říj 8, 2021 17:25

oodoow píše:co se týče poštovného tak DPH z poštovného asi musí zaplatit, už když to tahaj do těch skladů, ne? To nevím jak funguje, ale na ceně zboží se to asi odrazí a tím pádem to bude dražší a tím pádem ubude.

Taky nevim, ale oni to urcite neposilaji postou, vozi to ve velkem v kontejnerech. Nebude tam postovne, ale clo, ale zas z vyrazne nizsi (velkoobchodni) ceny.

oodoow píše:Mi to přineslo, že EU drží nějakou pozici

He? Tomu nerozumim. Jak se to projevuje konkretne u tebe?

oodoow píše:kdo se chtěl dohodnout a kdo nechtěl moc nesleduju. Vzhledem k velikosti obou trhů bych řekl, že by se spíš mělo chtít dohodnout UK.

Taky to moc nesleduju, ale vyslo mi z toho, ze UK se dohodnout chtelo, ale EU do toho hazelo vidle.

oodoow píše:Každopádně obchody maj možnost si to pořešit, kdo má hodně zákazníků z EU, tak to udělá.

Jo, ale ty mensi ne a kdo na to doplati? Ty jako zakaznik.

oodoow píše:Mohli být samozřejmě proti, já jsem byl taky proti tomu, kdo tu teď vládne, ale trpím s ostatníma, kolektivní vina v tomhle bohužel funguje.

Ano, to je ono, nechtel jsem to puvodne psat. Funguje, ale to neznamena, ze bychom meli mit radost z toho, kdyz se to stane nekomu jinemu, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod oodoow » pát říj 8, 2021 17:49

mike píše:He? Tomu nerozumim. Jak se to projevuje konkretne u tebe?

Projeví se to tím, že je pro mě dobrý, když se ukáže, že odejít z EU bylo ekonomicky špatné rozhodnutí. Prostě být členem EU přináší určité výhody a určité povinnosti a UK mít nemůže ty výhody, když už členem není a nemá ty povinnosti, že jo. Jinak by se nám to tu rozpadlo celé. :wink:

mike píše:Jo, ale ty mensi ne a kdo na to doplati? Ty jako zakaznik.

Ty menší mají asi mimo UK minimum zákazníků. Doplatí na to hlavně oni, holt každý si musí udělat pořádek sám ve své zemi, nám se to snad teď konečně podaří. Já na to samozřejmě doplatím taky, ale popravdě moc od menších nenakupuju. Zrovna tenhle eshop ale není z těch malých, možná k tomu ještě přistoupí, když jim pár zákazníků napíše, že takhle je to fakt opruz nebo když to uvidí na zmenšení objednávek z EU zemí.

mike píše:bychom meli mit radost z toho, kdyz se to stane nekomu jinemu, ne?

Já z toho radost nemám, jen je to za mě prostě ok, není to nic nepatřičného a tak to prostě funguje, žádný lepší systém jsme nevymysleli zatím. :wink:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » pát říj 8, 2021 19:52

oodoow píše:Projeví se to tím, že je pro mě dobrý, když se ukáže, že odejít z EU bylo ekonomicky špatné rozhodnutí. Prostě být členem EU přináší určité výhody a určité povinnosti a UK mít nemůže ty výhody, když už členem není a nemá ty povinnosti, že jo.

Tohle je hrozne kratkozrake. Jsou staty mimo EU, ktere rozumne dohody maji (Norsko, Svycarsko) a nebyl duvod podobnou nevyjednat i s UK. Krome urazene jesitnosti a to je nejhorsi mozny duvod. Jakozto obcan EU chci, aby se chovala racionalne a pragmaticky a ne jako zhrzela milenka, ktera se msti za to, ze si ji nekdo dovolil opustit.

oodoow píše:Jinak by se nám to tu rozpadlo celé.

Jestli se to ma rozpadnout, tak radej driv, nez pozdeji, protoze kdyz se papinak postupne natlakuje, tak je vybuch o to vetsi. Nejlepsi je samozrejme zavcas paru upustit a vybuchu zabranit. Mne by se libil navrat k EHS se zachovanim Schengenu a ne pliziva zmena v RVHP. Ale to uz je politika, asi nema smysl v tom pokracovat.

oodoow píše:Já na to samozřejmě doplatím taky, ale popravdě moc od menších nenakupuju. Zrovna tenhle eshop ale není z těch malých, možná k tomu ještě přistoupí, když jim pár zákazníků napíše, že takhle je to fakt opruz nebo když to uvidí na zmenšení objednávek z EU zemí.

No prave, tenhle uplne maly neni a nema to. Treba tech zakazniku z EU zas tolik neni a nestoji jim to za ten opruz. Proste je to zbytecna bariera, kterou je nutne prekonat a nekdo se na to vykasle. Ja jsem nejzajimavejsi veci koupil v tech malych, treba NeoShell bundu od Jottnaru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod oodoow » pát říj 8, 2021 20:17

mike píše:Tohle je hrozne kratkozrake. Jsou staty mimo EU, ktere rozumne dohody maji (Norsko, Svycarsko) a nebyl duvod podobnou nevyjednat i s UK. Krome urazene jesitnosti a to je nejhorsi mozny duvod. Jakozto obcan EU chci, aby se chovala racionalne a pragmaticky a ne jako zhrzela milenka, ktera se msti za to, ze si ji nekdo dovolil opustit.

Teď jsem asi nějak ztratil nit. Jsi psal, že se mohli dohodnout, aby bylo dph jako dřív, tím tedy bylo myšleno co?

Asi mi nedochází, čím se teď liší nákup z UK oproti nákupu z Norska nebo Švýcarska. Celníci ti to chytí z obou zemí. Naopak u UK mají eshopy nějakou možnost si to nějak předplatit a pořešit a některé to využily.
Neznám žádný Norský nebo Švýcarský eshop, který by toto měl zavedené, takže buď nemají tu možnost, tím pádem mají horší smlouvu anebo tu možnost mají ale kašlou na to kvůli malému zájmu. To si ale nemyslím, protože třeba https://euro.montbell.com/ by to celkem využil.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » pát říj 8, 2021 20:41

Tim jsem myslel to, ze by to bylo jako driv :twisted: A tohle jsem myslel spis obecne, tech veci je mnohem vic a snahy o dohodu zkrachovaly. Co si vzpominam, tak na EU.

oodoow píše:To si ale nemyslím, protože třeba https://euro.montbell.com/ by to celkem využil.

Jelikoz uz to maji i nektere US e-shopy, tak se mozna pletes. Moznost existuje, ale asi jim to nestalo za to. Otazka je, jak dlouho ta moznost je, treba prisla az v pulce roku se zrusenim hranice 22 Euro a treba to jeste zavedou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod oodoow » pát říj 8, 2021 20:57

Ok, takže obecný řeči o zhrzelé milence, že se s UK nevyjednalo to, co jinde a EU se jim mstí. Dávání příkladu Norskem a Švýcarskem a přitom aspoň co se týče objednávání zboží z ciziny, tak jsou na tom stejně. :roll:

To už se ale točíme v kruhu, jsem psal, že to nemůže být jako dřív, když už nejsou v EU, tys napsal, že se měli domluvit jako v Norsku a Švýcarsku a já ti na to napsal, že ani tam to nemaj jako dřív, že se jako dph neřeší a zboží se posílá volně.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » pát říj 8, 2021 21:08

Ale ne, ja si proste uz nepamatuju podrobnosti, je to rok nebo dva. Praveze ta moznost zachovat spoustu obchodnich veci byla, vyjednavali o tom aspon rok a nakonec to skoncilo tvrdym Brexitem, protoze se nedohodli. A nedohodli se kvuli kokotskemu chovani EU.

Norsko a Svycarsko tady asi nebyl nejlepsi priklad, jsou na tom lip v jinych vecech. Rozdil je v tom, ze v EU nebyli a tudiz by se to muselo zavest. UK byla a stacilo to nezrusit, coz je podstatne jednodussi. A uplne nejhorsi zrusit a pak se to znovu snazit zavest, proto se to nejspis nestane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod apuka » sob říj 9, 2021 13:06

mike píše:a si proste uz nepamatuju podrobnosti, je to rok nebo dva. Praveze ta moznost zachovat spoustu obchodnich veci byla, vyjednavali o tom aspon rok a nakonec to skoncilo tvrdym Brexitem, protoze se nedohodli. A nedohodli se kvuli kokotskemu chovani EU.
Teda mam dojem, ze si asi fakt nepamatujes, nejenom podrobnosti ale doclea zasadni veci...

Ja jsem to sice nikdy do hloubky nesledoval, ale celou tu dobu, co vyjednavani trvalo jsem mel stale dojem, ze to stroskotava ne na "kokotskem chovani EU", ale prave naopak, na tom, ze si Johnson a spol, chteli "vyjednat" vsechno tak, ze oni si budou chranit svuj trh, ale EU si nebude chranit nic, tj, co z EU do GB prijde, na to si dohlednou, pokud jim vyhovi, tak na to navali clo a DPH, ale GB do EU bude vsechno posilat bez cla a bez DPH (to je jenom hodne zjednodusene popsany princip). No a taky se mi zda, ze ti, kteri si nechteli za stul k jednani sednout a mysleli si, ze na vsechno je cas (rozumej, EU zpanikari a vsechno jim odmavne, jak chteji) sedeli za kanalem...
Co si pamatuji jako zakladni vyjednavaci postoj EU, tak ten byl, ze zadny problem udelat obchodni dohodu za podminek, ze obousmerne budou platit naprosto stejne podminky. Coz bylo pro GB naprosto neprijatelne. Ted vubec nemyslim na nejake nuance ale na zaklad.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod Lipon » sob říj 9, 2021 15:54

Co si tak pamatuji já, tak ostrovani naopak zkoušeli vy...bat s EU vyjednavači
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » ned říj 10, 2021 0:11

To mne jako chcete prinutit, abych si to nasel a osvezil? ;-) Kaslu na to, neni to podstatne, stejne se musime akorat nejak srovnat s vysledkem.

Cimz rozhodne nerikam, ze Johnson taky neni pekny kokot a ze se na tristnim vysledku nepodilel ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod obda » úte říj 12, 2021 14:06

Nutit tě asi nebudeme, ale opravdu nemáš pravdu :wink: Já to sledoval intenzivně, ostatně k UK mám docela těsné vazby. UK opravdu chtělo jen ty výhody, ovšem bez jakýchkoliv povinností. A status podobný Norsku (EEA) odmítli sami Britové, protože "take back control".

Takové Norsko musí, jakožto člen EEA, povolit volný pohyb zboží, osob, služeb a kapitálu, a je dokonce členem Schengenu. Takže musí bezpodmínečně následovat pravidla EU, ale bez toho, aby o jejich podobě mohla jakkoliv rozhodovat. Norsko není členem Common Agriculture Policy a Common Fisheries Policy. Tedy zemědělských produktů a ryb se volný pohyb zboží netýká, a při dovozu do EU se platí clo (dělá to přes 100M EUR ročně). Kromě toho přispívá do rozpočtu EEA. Taktéž se musí podrobit rozhodnutí evropského soudu (EFTA Court).

Švýcarsko je jen členem EFTA a Schengenu (odhlasovaný vstup do EEA padl). Také platí EU (podle wiki 1.3 miliardy EUR ročně), také musí dodržovat pravidla, do kterých nemůže mluvit. S EU má spoustu bilaterálních dohod (jak jediná taková země), což se ukazuje jako velmi problematické a EU by na něco takového už znovu nepřistoupila.

Britové chtěli, aby si o všem mohli rozhodovat sami. Tj. chtěli být vůči EU "third country". A EU se k nim taky tak chová.
Uživatelský avatar
obda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob úno 1, 2014 19:05

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » úte říj 12, 2021 17:24

OK, tohle beru jako rozumne vysvetleni :) Moje pamet uz holt neni, co byvala.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » úte říj 12, 2021 17:35

BTW, avizo ohledne poplatku k zasilce z UK mi prislo minulou stredu rano. Ted je utery a zasilka jeste neprisla ani nemam ve schrance listek. Tomuhle rikam obskurni sluzby ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod apuka » úte říj 12, 2021 19:39

Pises jen o avizu - a uz jsi jim to zaplatil nebo alespon dal vedet, ze to chces zaplatit? Oni to nebudou posilat dal bez toho - protoze kdyz nezaplatis, tak musi zasilku zlikvidovat a to mohou jen ve spolupraci s celniky na celni poste. Teda pokud si dobre pamatuji. Teoreticky jsi mel "pouceni", co delat asi dostat spolu s avizem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » úte říj 12, 2021 19:44

Dobrý den,
v příloze zasíláme poplatkový lístek k Vaší zásilce, která byla deklarovaná u celního úřadu ve zvláštním režimu.
Poplatky uhradíte při převzetí zásilky v hotovosti.
S pozdravem Česká pošta
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod apuka » úte říj 12, 2021 20:24

Zkus se podivad tady v casti "Jak na celni rizeni?", bod 3 "Prichod do CR - Celni rizeni", na bodfy B a C, mas tam odkazy na celni rizeni (tam zkus zadat cislo zasilky a uvidis, co se udeje :-), ja nevim), resp. wordovsky dokument "Oznameni o prichodu zasilky ze zahranici", kde mas toho napaneho vice, jen - podle mne - ne uplne jasne. Ale taky tam mas mail primo na tu celni postu na sklad, tam se pripadne muzes zkusit informovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » úte říj 12, 2021 20:31

Jo, vidis, taky mne to mohlo napadnout. Vypada to, ze zasilka dorazila v patek na nasi postu:

8.10.2021 Uložení zásilky na žádost adresáta. 18100 Praha 81

Az na to, ze jsem nedostal listek ani jsem nezadal o ulozeni ](*,) Proste skvele sluzby Ceske posty. Zitra tam zajdu a asi nebudu slusny :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » stř říj 13, 2021 18:31

Zasilka vysvednuta a podle ocekavani jsem nemel jinou moznost, nez zaplatit nebo ji tam nechat. V papirech vubec neni uvedeno postovne, co si (zrejme) pripocitali, jen celkova nesmyslna cena, podle ktere by bylo Euro za 40.50. Tohle si s nima jeste poresim.

Na miste jsem si nechal zavolat vedouciho kvuli tomu lzivemu ulozeni zasilky na mou zadost. Pry si mam stezovat jinde, oni za nic nemuzou, to balikari. Za chybejici listek ve schrance taky nemuzou, to dorucovatele. Nesnasim alibismus :vom:

Stiznost uz jsem odelal primo pres web a jeste jim napisu. Horsi sluzby, nez DPD, ktere uz zrejme pochopilo, ze tu mame 21 let 21. stoleti.

BTW, kvuli tomuhle slendrianu mi zasilka, kterou jsem cekal jeste pred koncem zari, prisla o 14 dni pozdeji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod apuka » stř říj 13, 2021 20:39

mike píše:kvuli tomuhle slendrianu mi zasilka, kterou jsem cekal jeste pred koncem zari, prisla o 14 dni pozdeji
To mam chapat tak, ze zasilka byla v CR (prevzata CP) jeste pred 1.10.? Pokud ano, tak kvuli tomu jim muzes reklamovat pozadovane DPH a zpracovani vubec, bo prisla jeste pred povinnym vymerovanim. Tam nezavisi na datumu, kdy to doslo na celni postu (Praha 20, myslim), ale kdy prekrocila hranice.

Jinak se nenechej, obe veci, co jsi s vedoucim resil, muzes resit primo s nim, nenech se osalit, ze ne. Jedine, v com muze mit pravdu je, ze pokud oni nejsou dodavaci posta, tak za to muze prave ta, k ni patri jak dorucovatele, tak i ti "balikari". Ale reklamovat zasilku u nich muzes primo, maji na to pekny papirovy formular :-).
S tou webovou stiznosti nic moc necekej, to jde na nejakou "infolinku" a asi dostanes standardni odpoved, ze Ti to poslali dal na prislusne misto - a potom mozna nekdy dalsi, ze se to presetrilo, ale zadne pochybeni se nezjistilo. Bez podrobnosti. Teda pokud se mezitim nezlepsili.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » stř říj 13, 2021 21:11

apuka píše:To mam chapat tak, ze zasilka byla v CR (prevzata CP) jeste pred 1.10.?

To bohuzel neni z trackingu videt. Podle mych drivejsich zkusenosti by to stihla, ted mozna taky, ale nemam to jak dokazat. Na UK strane tracking nebyl a u nas je tohle:

5.10.2021 Převzetí zásilky vyměňovací poštou. 22000 specializovaný útvar vyměňovací pošta Praha 120
28.9.2021 Zásilka převzata do přepravy.


Co se delo mezi tim, netusim.

apuka píše:Jinak se nenechej, obe veci, co jsi s vedoucim resil, muzes resit primo s nim, nenech se osalit, ze ne. Jedine, v com muze mit pravdu je, ze pokud oni nejsou dodavaci posta, tak za to muze prave ta, k ni patri jak dorucovatele, tak i ti "balikari". Ale reklamovat zasilku u nich muzes primo, maji na to pekny papirovy formular :-).

To je sice mozne, ale ochota k tomu zadna nebyla a podruhe tam kvuli tomu nepujdu. Mluvil neco o Hornich Pocernicich, tam uz tuplem ne. Proste mi dal mail a telefon, at si stezuju tam. Samozrejme na ty obecne info sluzby.

Jinak je asi rozdil mezi stiznosti a reklamaci. Reklamovat nemam co.

apuka píše:S tou webovou stiznosti nic moc necekej, to jde na nejakou "infolinku" a asi dostanes standardni odpoved, ze Ti to poslali dal na prislusne misto - a potom mozna nekdy dalsi, ze se to presetrilo, ale zadne pochybeni se nezjistilo. Bez podrobnosti. Teda pokud se mezitim nezlepsili.

S reklamaci by to snad dopadlo jinak? Pochybuju. Ted jsou primo u trackingu tlacitka Hodnodit zasilku a Reklamovat zasilku. Udelal jsem to prvni, je mozne zadat nespokojenost a napsat duvody. Jelikoz tam nikde neni mail, tak jim to napisu jeste na tu info adresu. Druhe jsem si ted rozkliknul a je to zabavne:

Elektronická reklamace dodání zásilky

Elektronicky reklamovat zásilku podací číslo UHxxxxxxxxxGB není možné. Dostavte se, prosím, s originálem podací stvrzenky na kteroukoliv pobočku České pošty, kde s Vámi reklamaci projednáme.


Takze klasicky, reklamovat muze jen odesilatel :roll: Ten je v UK a nema k reklamaci duvod. Fakt skvele sluzby...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod apuka » stř říj 13, 2021 21:51

mike píše:Reklamovat nemam co.
Ale mas - dorucovaci sluzbu, neudelala, co mela. Co meli udelat a neudelali, je v nekterem z postovnich podminek tady, jen ode mne nechci, abych Ti nasel ve kterem souboru a kde konkretne :-).

Jo, zasilku muze reklamovat pouze odesilatel. Mozna to vyzniva blbe, ale ma to svoji logiku. Ty muzes reklamovat prave jenom to (ne)doruceni, pokud o nem vis.
Jinak ale je divne, ze v trackingu nemas, kdy zasilku prevzala CP, dokonce by tam melo byt uvedeno i ceske cislo zasilky, pridelene CP. Na to by Te mozna i ta elektronicka reklamace pustila dal (ne ze bys mohl radne reklamovat). Zkus se jeste podivat na ten balik (nebo na vyzvu k celnimu odbaveni, pokud tam je uvedeno), jestli nemas na nem i ceske cislo zasilky. Mozna bys na to mohl v tracingu najit trochu vice. Nebo si zkus vyhledat, existuje mnoho vyhledavacich webu, ktere rozeznaji mnoho zasilatelstev i post a dokazou prohledat prislusne trasovaci weby, mozna nektera najde neco vice.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » stř říj 13, 2021 22:00

Vsak ja jim jeste napisu, uvidime, co z nich vypadne. Nic od toho necekam, snad jen ze tomu vocasovi, co si usetril praci a navic lhal, interne vynadaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » čtv říj 14, 2021 17:02

Vaše podání bylo postoupeno k prošetření a vyřízení příslušnému pracovišti, které Vás bude s odpovědí kontaktovat přímo, a to nejpozději do 30 dnů.

Coz mi pripomnelo, abych se podival na stav sve reklamace u CD. Zadna zmena, vsak je to teprve tri tydny a rezervovali si tri mesice :roll: Pritom jde o naprosto trivialni vec, ktera by se vyresila primo na pokladne, kdybych nemel elektronickou jizdenku. Njn, zas se potvrzuje dlouholete pozorovani, ze instituce, co maji v nazvu Ceska/e/y jsou zoufale nepruzne a je dobre se jim vyhnout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » úte říj 19, 2021 16:30

Dneska jsem nasel ve schrance listecek k te zasilce, co mi nedorucili. Takovy ten, co jim vyjede ze strojku, nejspis pro interni ucely, protoze jsou tam akorat polozky oznacene a), b), c) atd. Uz to samo o sobe je prasarna. Casova osa:

8.10. zasilka ulozena na poste pry na mou zadost
13.10. zasilku jsem si vyzvednul
13.10. poslal jsem stiznost
14.10. stiznost potvrzena a pry predana dal
19.10. mam ve schrance listecek. S datem 8.10. #-o

Tak nevim, jestli si prolhany vohnout, co to mel dorucovat a nedorucil, dela alibi nebo co.

Poslal jsem jim jeste jeden mail ohledne divneho zakladu DPH. S dotazem, jak na nej prisli. Na to mi neodpovedeli, zato poslali navod, jak podat reklamaci. Ve kterem chteji nesmyslnou hromadu udaju, z nich polovinu nemam, protoze mi je proste neposlali. Takze jsem na to v tomhle smyslu odpovedel. Zatim bez reakce, mozna tu reklamaci podam. Budu reklamovat vadne sluzby celni deklarace na strane CP a chtit zpatky 150 Kc, ktere si za to rikaji. Coz je 3x vic, nez DPH, co mi nauctovali navic. Ne ze bych od toho neco cekal, ale proc to nezkusit 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod pavproch » pon lis 22, 2021 14:40

Není to úplně "clo+DPH" ale je to o penězích a celních papírech.

Mám svoje firemní kalendáře (= z celního hlediska reklamní předmět s minimální hodnotou), mám vícero zákazníků v UK (kterým chcu ty kalendáře poslat). UK už je po Brexitu = zásilky se musí clít.

První možnost: ČPošta (relativně) levnější poštovné (asi tři stovky / kus), hrozný opruz s vypsáním podacích a celních papírů
Druhá možnost: TNT (hodně drahé poštovné - asi 2 litry kus), bezproblémové podání + celní papíry

Nenapadá někoho ještě nějaká jiná možnost, jak to tam (levněji než za dva litry) poslat a přitom se nenervovat/neprudit s celním papírováním?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod apuka » pon lis 22, 2021 14:53

Mozna hloupost, ale muzes zkusit napr. Zasilkovnu. Pry od 170,- a "pomohou s celni deklaraci". A posilaji i do Sp. kralovstvi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod Hafi » pon lis 22, 2021 18:01

najit nějakýho UK based distributora typu shipito, kterýmu bys poslal balík, vyřešil papíry jednou a pak už by to bylo jen za vnitroUK poštovné a bez papírování?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny