Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoAir)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pro majitele TaR NeoAir: mate/meli jste na karimatce vadu, ktera je/byla na reklamaci?

Ano
14
37%
Ne
24
63%
 
Celkem hlasů : 38

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod AlexBeck » sob zář 18, 2021 10:54

Je nějaký rozdíl mezi modely roku 2020 a 2021 ?
THERMAREST NeoAir XTherm
Nekde maji totiž uvedeno R dle nového mereni 6.9 (tolik je i na ofiko webu) někde je v popisů hodnota 7.2
Nekde zmiňují nový méně šustivý materiál.... To se týká v porovnání matrací pred 2020 co neměli ten nový WingLock. Nebo je nějaká nová revize 2021?
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod ripper6 » úte zář 21, 2021 13:08

Etheric píše:Proto jsem si vybral tu Uberlite. Když ju porovnám s Xtherm, tak Xtherm je hlučná jako když se převaluješ na pytlíku chipsů, zatímco Uberlite zní spíš jako igelitka. Rozdíl je velkej. Uberlite není tak hlučná aby to vadilo. Ale ano, oproti Klymitce je hlučnější, zato však pohodlnější, lehčí a skladnější. Jen oproti Klymitce mnohem víc klouže, ale to řeší trocha silikonu

Me by zajmalo, ktera ma nejmensi poruchovost - nejmin reklamaci? :-k
Uberlite - sama reklamace
1. dodano, ventil v haji
2. dodano, praskla uvnitr nejaka pricka a je tak u hlavy totalne vyboulena, po 2 nocich se do 3 hodin total vyfoukne (fajn prosteradlo)
3. kamaradka te se ted vyfukuje a musi vzdy v noci dofukovat aby to slo pouzit
4. i jinde kritika, lidi sli do hor, karimatka Uberlite v haji hned u dvou, takze sli leda pak domu :(

Xlite ta zluta - na amazonu ctu, vyfukuje se

Xtherm - nenasel jsem zavady od lidi

Kolikrat do roka reklamujes? :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Etheric » stř zář 22, 2021 5:57

Myslím, že už má dokonce po záruce /nebo bude mít na jaře/, mám jeden z úplně prvních kusů s novým ventilem. Nereklamoval jsem. Pod sebou vysbírám bordel, natáhnu Tyvek, na něj do tvrda nafouknutou karimatku a na ní položím svých 60kg (možná proto ještě drží?)
Jen když je chladno, musím v noci dofukovat, jak se vzduch smrskne nebo jak to říct.. Ale to jsem musel u všech nafukovacích.
Asi maj smůlu na kus, jako já s botami Lowa renegade - 3ks, vždy reklamace za 100 - 200km, třikrát po sobě. Takže pro mě na hovno produkt, ale jiní to mají a drží jim to...

Vybírám podle toho, co mi vyhovuje, ne co má údajně nejméně reklamací..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Bruca » stř zář 22, 2021 7:41

My máme 2x xlite neoair, jedna úplně bez potíží, na druhé se po roce a půl udělala bublina, asi se odlepila ta mrizka uvnitř od venkovní vrstvy.
Je poslana na reklamacku, tak jsem zvědav. Snad pošlou nový kus nebo ji opraví, protože koupit se už nedá, aspoň verze max se speedvalvem. A to nafukovací přes tu velkou díru je fakt luxus :)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod AlexBeck » čtv zář 30, 2021 15:04

Ja nakonec poridil TaR NeoAir XTherm Max - Large Ten rozdíl maxiku je jen 60g. Tak proc nemit rovnou zzzz

Kdyby nekdo hledal datum vyroby.Je vytisknuto zespod otviraní papirove krabice.
Obrázek
Obrázek

Cetl jsem o stiznostech na hlucnost, ze susti. U me jsem nic takoveho neslysel. Rozhodne ne jen pri otoceni behem spanku. Mozna kdyz se na ni posadim tak v ni "krupne". Napada me, ze by nejaka inovace pro rok 2021? Nebo jen souhra nahod, ze "obdelnik" na to tak netrpi. Spravna kombinace ze spacakem SJ LOOPING. Poradna 100Kg tonaz a neklouzu po povrchu:-) Tak jako tak prijemne prekvapeni a nicim neruseny spanek.

Mám doma starsi TaR camper SV. Ta ma oproti Xtherm povrch vice latkovy. Rozhodne nejde o spaní na alobalu/izotermicke folii jak jsem se obaval. Podle me je xthermka tichá a nesutí!

Super inovace je urcite ventilek WingLock. Přesto az ted vidim jak je efektni ten limec SV. Foukat takovy objem ventilkem vs limcem. Xthermku napytlovat prilozenym pytlem je prisernej vopruz. Po dvaceti pomuchlanych pytlech to dofucim radeji pusou. Díky zpetaku nic neujde a foukaní je nastesti pohoda. Vyfouknutí je stejne efektní jako rozbalení u SV verze.
Naposledy upravil AlexBeck dne čtv zář 30, 2021 23:30, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod mike » čtv zář 30, 2021 16:00

Zkousel jsi se na ni valet ve spacaku? Susteni se pozna hlavne v nem a v noci, kdyz je klid. Mam starsi XLite, neni to nijak tragicke, ale znat to je. Zas to ale byla nejcastejsi stiznost, a tak se nejspis snazili o vylepseni a treba se jim to povedlo. Bud rad.

Neda mi to a par poznamek k forme tveho prispevku:
- pred ? a ! se nedela mezera
- otaznik se pise za otazkou
- vice nez jeden otaznik a vykricnik je znamkou emocni nestability, pripadne hysterie, zvlast kdyz je pouzit opakovane :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Bruca » čtv zář 30, 2021 17:42

Na susteni, teda vlastně proti němu, mi docela pomohl velký "funkční" ručník z decathlonu. Utíká se do něj blbě, ale funkci prosteradla plní na jedničku. A neklouza mi pak aspoň spacák po karimatce.
A utřít se do něj v případě nouze dá taky :)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod AlexBeck » pát říj 1, 2021 0:08

mike píše:Zkousel jsi se na ni valet ve spacaku?

Jasný dvě noci. Na Camperce se nemůžu vždy dočkat rána. Na Xtermě jsem řezal až do deváté. To mě budili okolo chodící turisti:-) Večír potmě byl plán brzy ráno sbalit ať neprovokuji. To víš mi emocionálně nestabilní hysterici si klidně usteleme i na turistickém rozcestníku :-..
/Jsem to lehce edit/
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod mike » pát říj 1, 2021 0:43

No vidis, hned to vypada lip :smt023

Ono to otravuje spis spoluspace, kdyz jsi sam, tak je ti susteni fuk. A jo, spi se na tom dobre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Bruca » pát říj 1, 2021 20:31

Hm, tak reklamace karimatky neoair je uznána, akorát mi vrátí peníze za nákup. Což je fajn, ale já bych potřeboval karimatku :D
Dostanu 3600 (byla v akci), takže musím dodat ještě aspoň 2 tisíce...

Kterou neoairku vzít? Co ty nové Topo? Máte s nema někdo zkušenosti? Byly by ve verzi wide, což žena chce, ale zas mě odrazuje docela nízké číslo R, tak nevím.
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod bonatius » sob říj 2, 2021 20:47

@Bruca: a nechces skusit Nemo Tensor, napr. https://www.nemoequipment.com/product/tensor-alpine/ ?
Je velmi ticha, skladna, lahko sa nafukuje a dobre sa na nej spi.
Doteraz som mal Klymit Insulated a na ked bola teplota pod 5C nad ranom mi bolo zo spodu zima.
S touto som spokojny, dokonca som musel jednu kupit aj pre manzelku, ktora je zimomrivejsia ako ja.
Spime v spacaku Cumulus Panyam 450.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod ripper6 » čtv říj 7, 2021 14:04

Bruca píše:akorát mi vrátí peníze za nákup.Kterou neoairku vzít? Co ty nové Topo?

Snad i za postovne, ja poslal i uctenku za postovne a vraceno vse :)
Jsem kupoval ted na test tu Xtherm, rikali ze tam problem s reklamaci neni ale u te Uberlight je pravda ze opravdu se docela reklamuje. Udajne ze to ma v planu vyrobce predelat. Rikala to ale prodavacka, takze je ted otazkou, zda nekdo tuto informaci vi i z jineho zdroje? :)
Je kazdopadne vetsi, zkusim ji. Uberlight je fajn (stacila by me klidne do 0 - 8 stupnu pokud by nezlobila), ale na nic pokud to mam za ty prachy 3x za noc dofukovat, tak to je lepsi nemit zadnou. Kamoska by ji snad mohla pozdeji vyreklamovat, pokud bude nejaky upgrade model.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » čtv říj 7, 2021 16:26

Tak mám počtvrté vyreklamovanou uberlitku. Nechcete ji někdo za 4000? Záruka u Vertone, když se nafoukne, pošlou vám novou. Já zjevně dělám s tou karimatkou něco špatně.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Etheric » čtv říj 7, 2021 17:12

Co bys s tou karimatkou dělal špatně? Já tak podobně špatně chodím, viz má trojnásobná reklamace Lowa Renegade, všechno za krátkou chvíli používání. Nevím, co dělám špatně, prostě chodím... Napočtvrté už jsem taky nezkoušel...
Klidně bych ju prubnul, jestli je ok, ale moje silikonem opatlaná Uberlite zatím drží.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » čtv říj 7, 2021 17:21

Jako druhá možnost je, že mi posílají nějaké vadné kusy, co jim třeba lidi vrátili v rámci 14 dnů. Ale nevím, věřil bych, že to špatně vyrábějí, ale nikdo jiný s těmahle sériovejma problémama tu není, moje hypotéza je, že to přefukuju, ale oni sami tvrděj, že to ústama nemá bejt možný :-D.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod mike » čtv říj 7, 2021 17:28

A zkousel jsi to neprefukovat? :twisted: V ramci 14 dnu se nevraceji vadne kusy, ale neposkozene zbozi, u ktereho lidi usoudili, ze ho nechteji.

Mohla by to byt treba rafinovana pomsta tve byvale milenky, ktera se tam nechala zamestnat :twisted: Ale spis to vypada, ze je u tebe neco jinak, proste jsi s touhle nafukovackou nekompatibilni. Bylo by zajimave zjistit, v cem to je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Etheric » čtv říj 7, 2021 18:02

Když to nafoukneš do tvrda, je to tvrdý a je větší riziko, že píchneš, podobně jako u duše kola. Jenže krom toho většího rizika píchnutí nevidím nic, co by mohlo karimatku poškodit. Jak na to lezeš, nešlapeš po tom? Já na to dám na půl rozeplej spacák, lehnu si vedle na Tyvek a jen se do toho vpodstatě převalím. Foukám tedy taky dotvrda, mám to tak radši.
Až přijedu dom, nafučim karimatku tím vakem, nechám půl dne, vypustím a znovu, za 2 - 3 dny je zevnitř úplně suchá.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » čtv říj 7, 2021 18:14

No, já to nafukuju tak, ať když se obrátím na bok, tak aby bok neležel na zemi. Když to nafouknu míň ,tak mi to není pohodlný a k čemu pak mít nafukovačku :-/. Jasně, těch 14 nedává moc smysl, byŤ je to jednodušší procedura než reklamace. Jo, to by byla dobrá pomsta:-). Taky by mě zajímalo, co dělám špatně.

Etheric píše:Když to nafoukneš do tvrda, je to tvrdý a je větší riziko, že píchneš, podobně jako u duše kola. Jenže krom toho většího rizika píchnutí nevidím nic, co by mohlo karimatku poškodit. Jak na to lezeš, nešlapeš po tom? Já na to dám na půl rozeplej spacák, lehnu si vedle na Tyvek a jen se do toho vpodstatě převalím. Foukám tedy taky dotvrda, mám to tak radši.
Až přijedu dom, nafučim karimatku tím vakem, nechám půl dne, vypustím a znovu, za 2 - 3 dny je zevnitř úplně suchá.

Já si teda myslel, že naopak nedoufouklá duše u kola se spíš propíchne, tak teď nevím. Ale u té karimatky to tak podle mě nebude, on ej to trochu jinej mechanismus - podle mě tvrdá pohybující se duše spíš nějakou špičatou překážku odstrčí, to statická karimatka nezvládne.

Snažím se na ní nešlapat, ale ne vždycky se to povede, třeba při horších podmínkách jako je déšť nebo večerní prochladnutí se to stát může. Rozhodně na ní minimálně občas klečím nebo tak něco. Ale Xlite totožné zacházení zvládá bez problémů, k Uberlitce jsem se snažil chovat se líp. Upřímně řečeno jestli ta karimatka nezvládá to, že si na ní někdo stoupne, tak moc nechápu, jak si předstastavujou, že má vydržet dva roky záruky. Ale vždycky mi selhala hrozně rychle a minimálně poprvé jsem spal na Sicílii na podzim na povrchu kde jsem se hrozně bál, že ji propíchnu, tak jsem na ní lezl ultraopatrně, pak jsem nový kus dával partnerce a taky to začalo dělat, nevím :-/.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Etheric » pát říj 8, 2021 4:03

Když je karimatka měkčí, má materiál před ostým předmětem kam uhnout. Na tý duši taky spíš uděláš defekt, když ju přehustíš.
Jsem měl se svou Uberlite asi štěstí na kus. Zacházím s ní opatrně, místo čistím, přes den ju nosím v ešusu a nic se nestalo. A to jsem měl strach, že to brzo píchnu. Spal jsem teda vždy na měkkým podloží, tam má ostrý kámen kam uhnout, např na skále ten kámen však karimatku propíchne. Viz jak jsem píchl nafukovačku /ne Uberlite/ u kamarádky v pokoji, tvrdá podlaha, na ní jeden malej kamínek se špičkou, kterej se neměl kam zamáčknout, tak šel skrz. Spal jsem na ní na tolika šílených místech a píchnu ju v obýváku #-o :lol:
Asi máš secsafra smůlu, nevím, co bys mohl dělat špatně.. Fakt nevím, zkusil bych konzultovat s výrobcem... Btw házíš sebou v noci? Já fest, několik set otáček za noc, bez přehánění. Proto se divím, že ještě drží.
Naposledy upravil Etheric dne pát říj 8, 2021 8:35, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod ripper6 » pát říj 8, 2021 8:34

sup píše:Tak mám počtvrté vyreklamovanou uberlitku. Nechcete ji někdo za 4000?

heh za tolik jsem ji mel koupenou v akci novou z obchodu :D Jinak to nevraci penize? Staci jim napsat o vraceni penez :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod ripper6 » pát říj 8, 2021 8:39

Etheric:precti jsi i komenty jinde na amazon, na webu vyrobce, ta karimatka je za ty prachy shit a spis lidi doufaj ze casem to vyrobce nejak upgraduje :)
Ten kdo to vzal na vylet a dal s ni i 1 - 4 noci tak se totalne i rozlepila a kdo na to spolehal tak jel leda domu jelikoz to mel nepouzitelnou hadru :(
Prefukovani je blbost, dofouknes to v noci pusou jen lehce kdyz na tom jeste lezis a stejne je z toho za chvilku jen prosteradlo :D Jiny ze zahranici to nafukovali pouze vakem, tak aby tam nesla treba nejaka vlhkost a stejne problem. I u te zlute Xlite, tam min ale taky, tam prasklo uvnitr nejake to lepeni a byla vyboulena. Nejmin problemu jsem nasel u te Xtherm, tam tyto stiznosti nejsou.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Etheric » pát říj 8, 2021 9:11

Moje Uberlite slouží bez problémů. Nemám jí absolutně co vytknout.
Maximálně jednou v noci dofouknu, páč jak foukám hubou, vzduch se uvnitř smrskne. Ale to je celý, žádnej problém, su s ňou maximálně spokojen a je to kousek výbavy, kterej mi ušetřil opravdu hodně místa v batohu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » pát říj 8, 2021 9:29

Ripper: no já koukal, že se nová prodává tak kolem 5000. (ceny kolem 4 jsou za tu dlouhou 119 cm)

Jinak já mám "tu žlutou" NeoAir a ta podle mě funguje dobře, nebo aspoň vydrží rok dva (což taky není moc).

Ad dofukování pusou: Mám ji teď novou a NeoLite vydrží nafouklá celou noc úplně stejně. Máš tam nějakou mikrodíru. Taky jsem si to dlouho myslel o té kondenzaci, ale pravda to nebude, jsou tma nějaké mikroúniky, když to v noci potřebuje dofouknout.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Etheric » pát říj 8, 2021 9:57

Jakože to uniká jen když je v noci chladno, a při vyšších teplotách neunikne nic? Nějaký divný ne?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » pát říj 8, 2021 10:16

Ano, to by bylo divné. Nevím samozřejmě jak to je u tebe, sdílím ale svoji zkušenost, že jsem taky vždycky dofukoval, až teď, jak mám karimatku fungl novou i při poklesu teploty přes noc třeba o deset stupňů tlak znatelně nepoklesl. Ale taky to můžu nafukovat trochu jinak než ty a tudíž já si poklesu nevšimnu a ty jseš přesně na hranici, kdy i malej pokles tlaku je poznat.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Etheric » pát říj 8, 2021 14:14

Nafučim rychle, úplně do tvrda. Když je v noci kosa tlak trochu klesne, ale žádná tragédie. Přes tu 15D látku je vidět, jak se uvnitř vysrážela vlhkost, která se tam dostala z mých tělesných útrob.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod mike » pát říj 8, 2021 16:27

Vzduch z plic je teply a jak vychladne, tak zmensi objem a karimatka zmekne. Cim je chladneji, tim vic. Delam to tak, ze ji nafouknu hned po vybaleni, udelam veceri a dalsi veci a nez jdu spat, tak uz je vychladla a zmekla. Dofouknu, to uz moc vzduchu neni a zmena teploty se moc neprojevi, a do rana mam vystarano (XLite). V noci muze teplota samozrejme jeste klesnout, ale uz to neni tak velky rozdil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Etheric » pát říj 8, 2021 17:00

To jsem si taky všiml, že nafučim karimatku, nechám ju na Tyveku, než udělám jídlo a najím se, změkne.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod mike » pát říj 8, 2021 17:30

Jednoducha fyzika :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Etheric » pát říj 8, 2021 17:51

Jasně. Proto si myslím, že v ní žádnej defekt nemám, prostě jen musím dofouknout. Kdyby byl defekt, budu muset dofukovat víckrát ne?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky