Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » čtv zář 16, 2021 17:46

Na tom je nejprekvapivejsi, ze ti Dementni Pitomi Debilove neco zavcas a neposkozene privezli. To se mi jeste nestalo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » čtv zář 16, 2021 18:16

Taky jsem se dnes divil, ze zazvonil telefon, ze za dve minuty jsou u mne a fakt celou (malou) krabici dovezli. Podano v lekarne v Brne vcera odpoledne. Vsechny zubni kefky i pasty byly cele.

Ale samozrejme prvni kontakt od DPD byl ten telefonat, ze "Jste doma? Za dve minutky...". Zadne sledovaci cislo jsem mailem nebo SMSkou nedostal ani od eshopu ani od DPD.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » čtv zář 16, 2021 18:23

To já teda k oběma zásilkám dostal od DPD (ke každé) dva maily a jednu SMS s předpokládaným časem doručení. Za mně DPD palec nahoru (nejen tenhle nákup).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » čtv zář 16, 2021 18:25

@apuka: to je prave ono. Bud mas stesti a chytnou te nebo ne a zazijes neco jako Kafkuv Proces. Kdyz teda zasilku rovnou neznici, jednou se mi ridic snazil vnutit balik, ze ktereho kapalo cervene vino #-o V podstate to rozumne funguje jen kdyz mas v praci recepci, ktera zasilky prebira. Pamatuju doby, kdy treba PPL bylo podobne otresne, ale to se hodne zlepsilo a dneska s nim nemam problem, je to ma druha volba hned po Zasilkovne.

@pp: fakt to bylo DPD? Radej to zkontroluj ;-) Ze by to meli pro firemni zakazniky jinak? Ja jsem od nich v zivote nic nedostal a kazdou zasilku jsem musel shanet sam pres jejich otresnou infolinku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Tomas » pát zář 17, 2021 6:25

mike píše:Pamatuju doby, kdy treba PPL bylo podobne otresne, ale to se hodne zlepsilo a dneska s nim nemam problem, je to ma druha volba hned po Zasilkovne.

PPL bych řekl že teď funguje skvěle. Druhý den od odeslání tady mám mezi desátou a dvanáctou vždy doručený balík. Ráno SMS + den před tím email. Moc tomu není co vytknout.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » čtv zář 30, 2021 20:39

Se picnu. Prisel mi mail z Nemecka, ze mi balik budou dorucovat Dementni Pitomi Debilove. Ted z toho budu mit nervy jak pp z cokla... :evil: Ze to dopadne jako posledne, kdy ho ti kreteni pres moji nekolikadenni snahu se s nima domluvit poslali zpatky do Nemecka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » pát říj 1, 2021 7:43

Taky si užiju.. Moje boty nikde v ČR nejsou, tak jsem musel objednat z ofiko Reebok, doručení do 5 dnů DHL, takže to s největší pravděpodobností skončí jako balík na poštu ](*,)
Ale co... Nebyl jsem línej hledat, jestli existuje nějakej slevovej kód a ono fakt že jo, ubralo mi to 20% ceny, mít boty na 2000km za 1870Kč je fajn :t:t
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pát říj 1, 2021 9:26

Etheric píše:DHL, takže to s největší pravděpodobností skončí jako balík na poštu
Ne, to by melo skoncit jako "balik do ruky". Na postu to pujde, jen kdyz nebudes doma.

Pokud mas sledovaci cislo a budes na strankach DHL sledovat, tak bys tam mel najit i info, ze to predali CP (balik se doruci druhy den) a i cislo baliku pro vyhledavani na CP. A tam muzes online menit i doruceni. Teda za predpokladu, ze DHL bude mit aktualni udaje v rel. rozumnem casu ve svem systemu, co zdaleka vzdy neplati, naposled jsem nasel info, ze balik je uz v CR a predali to na doruceni partnerovi (tj. CP) az vecer v den, kdy jsem jej uz mel doma.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Tomas » pát říj 1, 2021 9:46

mike píše:Se picnu. Prisel mi mail z Nemecka, ze mi balik budou dorucovat Dementni Pitomi Debilove. Ted z toho budu mit nervy jak pp z cokla... :evil: Ze to dopadne jako posledne, kdy ho ti kreteni pres moji nekolikadenni snahu se s nima domluvit poslali zpatky do Nemecka.

Těch se zrovna musím zastat. Italové mi posledně posílali balík, šlo to DPD. Italové na balíku uvedli špatně adresu, email i telefon, na ničem z toho jsem nebyl k zastižení, balík ležel týden na skladu a nedal se doručit. Nakonec někdo opravil adresu a normálně to další den doručili.

To je podle mě velmi dobrý výkon.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pát říj 1, 2021 10:21

Jo. Jenze to je pomer 1 dobry ke xx tady znamych spatnych pripadu...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » pát říj 1, 2021 11:04

apuka píše:Ne, to by melo skoncit jako "balik do ruky". Na postu to pujde, jen kdyz nebudes doma.

Balík do ruky = lístek do schránky i když jsi doma a musíš si pro něj na poštu, takže proto píšu, že to skončí jako balík na poštu :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » pát říj 1, 2021 17:45

apuka píše:Jo. Jenze to je pomer 1 dobry ke xx tady znamych spatnych pripadu...

U mne je to cista 0. Vim, ze je to neuveritelne, ale fakt se jim v mem pripade za 20+ let nepovedlo dorucit ani jeden balik bez problemu, zato nektere dokazali znicit, ze jsem musel odmitnout prevzeti, nebo zmrsit doruceni tak, jak se nikomu jinemu nepovedlo. Problem se obcas vyskytne i nekde jinde, ale je to spis vyjimka, tady pravidlo. Proto jim rikam Dementni Pitomi Debilove a s tim balikem z Nemecka mne tenkrat nasrali tak, ze jsem psal i vedeni (nekde to tady je).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Tomas » pát říj 1, 2021 18:01

Etheric píše:Balík do ruky = lístek do schránky i když jsi doma a musíš si pro něj na poštu, takže proto píšu, že to skončí jako balík na poštu :twisted:

Přesně tak.
Přílohy
balik.JPG
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » pát říj 1, 2021 18:05

:D :smt023

Ja uz zasadne volim balik na postu a kdyz nekde maji jen do ruky, tak si pockam na mail od CP a zmenim to na jejich webu. A to prosim poslednich X let pracuju z domu (pravda, v jinem casovem pasmu ;-)).

Zas ale musim uznat, ze balikovna funguje dobre, vetsinou jdu skoro hned po zadani kodu a predbiham spousty cekajicich lidi, kteri mne vrazdi pohledem 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » pát říj 1, 2021 18:49

Ted mne napadlo, ze ten vtip je vlastne spatne a realita je jeste horsi :twisted: Kdyz pujde na postu po ctvrte, tak balik nedostane, protoze bude jeste nekde v aute. V lepsim pripade ho dostane po seste vecer, jestli je posta jeste otevrena, jinak az druhy den. Taky ho asi nedostane bez kodu a ten prijde az ten balik ulozi na poste, coz muze byt jeste pozdeji. Proste naprosty fail ;-) Dalsi duvod, proc to smeruju na postu rovnou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » sob říj 2, 2021 6:33

Mám u schránky senzor, kdokoliv k ní natáhne ruku, vím o tom, chcu chytit pošťáka přímo za ruku, jak tam ten lístek dává. Mám okno v přízemí 1,5m od schránky, reakce bude rychlá. Už vidim, jak říká, že zvonil. Vole, mám tu 3 zvonky, chceš mi jako tvrdit, že ani jeden nefunguje?! :twisted:
U nás když daj lístek, lze to vybrat ještě ten den po pátý hodině. Ale tentokrát se na poštu nepůjde, bo pošťák bude odchycen 8)

Ohledně DPD, ti se naposledy taky vyznamenali. Žádný avízo, nic, najednou v pátek v 18:30 volá kurýr, že je před barákem a má pro mě balík ](*,)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » sob říj 2, 2021 15:43

Docela uzitecny clanek o tom, jak to UZ JE s DPH, clem a celnim prohlasenim od 1. rijna.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » sob říj 2, 2021 16:00

Etheric píše:Ale tentokrát se na poštu nepůjde, bo pošťák bude odchycen

A to si jako myslis, ze ti balik nedoruci proto, ze se mu nechce zvonit? On ho s sebou vubec nema, jen roznasi listky. Takze na postu pujdes stejne, akorat mu muzes na miste vynadat a pak si stezovat. Coz ti bude platne jak mrtvemu zimnik.

Etheric píše:Ohledně DPD, ti se naposledy taky vyznamenali. Žádný avízo, nic, najednou v pátek v 18:30 volá kurýr, že je před barákem a má pro mě balík ](*,)

To je ten nejlepsi pripad s DPD. Mel jsi stesti. Kdyby te nechytnul, tak teprve zacne ta prava sranda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » sob říj 2, 2021 16:26

Bude to na záznamu a pokud ten balík mít nebude s sebou, bude mít velkej průser, už mám vymyšleno, co dál. A oni to musí vycítit, takže ten balík radši dovezou :twisted:
Jinak ze strany DHL již předáno. Tvl, rychlost a aktuálnost informací, jaká se v kraji zdejším nevidí
Screenshot_20211002_172209_com.android.chrome.jpg

Btw maj "lehce" sek u dvou spodních časových údajů..
A teď, jak dlouho to z hranic bude putovat ke mně :axe:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » sob říj 2, 2021 17:30

@etheric: pozor na to, ze zatim je zasilka pouze v Nemecku, kde sebaliky rozdeluji, kam dal,. Tam to muze pobyt i par dnu, hlavne ted, pres vikend. Ja bych ocekaval, ze do CR to dorazi az v pondeli a v utery jej mas u Vas.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » sob říj 2, 2021 18:24

V úterý doma je velmi optimistický odhad, no uvidíme
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » sob říj 2, 2021 19:10

Jenom pro kontrast, jak ma vypadat dorucovani ve 21. stoleti.
- pred 17 odeslana objednavka na Rohliku s dorucenim 20 - 21
- asi tak ve 19:45 se kouknu na web, kdy asi prijedou, a pisou, ze kuryr tu bude za 6 minut
- za chvilku vola kuryr, ze u mne muze byt za 3 minuty, jestli mi to vyhovuje. Jsem uz doma, takze jo, jinak by pockal.
- okolo 19:50 kuryr zvoni dole, oteviram mu, prinese mi nakup az do bytu, davam mu na vymenu prazdne flasky, vyrizeno ani ne za pul minuty
- vybaluju nakup a prijde SMS, ze mi pripsali kredity za vracene flasky

A to vsechno prosim zadarmo resp. v cene. Da se priplatit za doruceni v ramci 15 minut, ale to jsem zatim nikdy nepotreboval. Posledni dobou jezdi na zacatku intervalu, aspon takhle vecer.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » ned říj 3, 2021 5:53

Nj, velkoměšťáci mají k dispozici takový možnosti doručení. Ostatní jsou vůbec rádi, že jim ten balík vpohodě dojde.. Nehledě na to, že mimo velký města zmíněný rohlík a obdobně nefunguje.
Mám nejradši GLS, u nás jezdí jeden a ten stejnej, s ním je úplně v pohodě domluva. To stejný PPL.
Ale domů si poslední dobou nechávám vozit jen těžký a velký balíky, jinak Zásilkovna, která je cestou, nejsu ničím vázán, na nic nečekám.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » ned říj 3, 2021 14:37

Já už si domů nenechávám posílat (z eshopů) vlastně nic, vždycky volím " Na poštu" resp, když na poštu nenabízejí, tak si to nechám poslat do prce.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pon říj 4, 2021 14:02

Dnes jsem neco objednaval na HUDY strankach, chtel jsem to zaplatit online prevodem pres branu. Zavolalo to moje el. bankovnictvi ("platebni talcitko") Postovni sporitelny - ale pri prihlaseni se normalne uctem a heslem (+SMS) to spadlo. Po dalsim pokusu najednou vypsalo, ze "platebni talcitko" se muze pouzivat pouze s bankovni identitou.

Takze na to pozor, nemyslim si, ze toto je zvlastnost jen Postovni sporitelny.

Jo, az budete neco platit u HUDY a platba neprobehne v poradku, Vy se vratite na platebni branu (tj. ne az k HUDY, resp. je to jedno) a zaplatite (uz dobre) "znovu", tak se Vam vytvori v eshopu HUDY dalsi nova objednavka se stejnym zbozim jako puvodni. Mne se povedlo zaplatit az treti.
Na zadost, aby se ty predchozi ve stavu "Ceka se na platbu" zrusily, jsem dostal odpoved, ze nezaplacene se automaticky zrusi. Ja je tam po 6-ti hodinach jeste stale mam.

Dalsi dulezita informace z dotycneho z HUDY byla, ze i kdyz jdete uz objednavku zaplatit, tak se zbozi pro Vas rezervuje az po potvrzeni zaplaceni pro HUDY. TJ. v pripade objednani posledniho kusu neceho nestaci, ze uz si natukavate kartu - pokud ve stejnem case objednaval i jiny a jeho platba se potvrdila drive, mate smulu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Hafi » pon říj 4, 2021 17:18

nepleteš si Bankovní identitu s ČSOB identitou (resp. nějakou obdobou u PS)?
Informace k momentu rezervace zboží je zajímavá, dík.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » pon říj 4, 2021 17:32

mike píše:Prisel mi mail z Nemecka, ze mi balik budou dorucovat Dementni Pitomi Debilove. Ted z toho budu mit nervy jak pp z cokla...

Zatim se to prekvapive chova rozumne. Prisel mi mail, ze dorucovat budou zitra a ze cas upresni na hodinu rano. Prisla mi SMS, kde je navic kod, kterym se prihlasim a muzu sledovat dorucovani na mape nebo si zasilku nekam presmerovat. Coz jsem udelal, kuryr by urcite prijel uz rano, kdy kazdy slusny programator jeste spi. Takze DPD pickup, vyber teda hodne mizerny proti PPL a Zasilkovne, ale je tu jeden 10 minut pesky, coz je v pohode.

Skoro to vypada, ze sli do sebe, tohle uz je normalni civilizovany pristup. Ale dokud nebudu mit zasilku v ruce, tak tomu neverim.

BTW, velka chvala odesilateli v Nemecku, ktery tam napsal muj telefon i mail, to jsem vubec necekal. Napisu vic, az to prijde, protoze to tu par lidi muze zajimat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pon říj 4, 2021 19:16

Hafi píše:nepleteš si Bankovní identitu s ČSOB identitou (resp. nějakou obdobou u PS)?
No jo, jsem si nejak neuvedomil, ze pojem "bankovni identita" se chape jinak jako "identita dane banky", v tomto pripade CSOB Identita.

Na vysledku to ale nic nemeni - proste jen s beznym prihlasenim na ucet si ani neskrtnu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Hafi » pon říj 4, 2021 19:56

Sorry, předpokládal jsem to navzdory malému "b", že mluvíš o Bankovní identitě s velkým b.
Ono ti ještě funguje "běžné přihlášení" do IB? Mě ČSOB dost striktně převedla na tu jejich ČSOB identitu už někdy na jaře.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pon říj 4, 2021 21:39

No, mne to prevedlo na neco jako novou identitu - ale se vlastne (z pohledu prihlaseni) se vubec nic nezmenilo, jen se hlasim jinam. Ale ta vytvorena "identita" je stale muj login, heslo a SMS.
V bankovnictvi muzu na zaklade teto "identitu" udelat CSOB identitu - ale nevim, co se tam stane, co se meni, nemam to zapotrebi. No a az si udelas CSOB identitu, tak ji muzes "prevest" na Bankovni identitu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny