Jaké vybrat rukavice

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Vexo » úte zář 28, 2021 18:57

U bot bylo receno, ze mokry GTX studi, i kdyz nepropusti vlhkost. U rukavic bych cekal totez. Chces aby ti zmrzly ruky? :((
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod apuka » úte zář 28, 2021 20:18

Vexo píše:U bot bylo receno, ze mokry GTX studi
HE???

Asi jsi neco velice spatne pochopil... GTX nebude mokry.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Etheric » stř zář 29, 2021 6:53

@Vexo: přesněji řečeno u bot /i membránových ponožek/ studí nacucaná svrchní látka přes goretex, který je uvnitř, zpravidla jako druhá vrstva směrem zevnitř ven.
U rukavic očekávám gtx jako druhou vrstvu odzvrchu, ta úplně první vrstva, nějakej pevnostní nylon, nemůže nabrat tolik vody, aby studila přes gtx a izolaci uvnitř.
Ovšem když by byl gtx až jako vnitřní vrstva, pak by přes něj nacucaná izolace studila..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod apuka » stř zář 29, 2021 8:26

Zase to je trochu spatne pochopene. Samozrejme, ze kdyz nad membranou bude studena "teplovodiva" vrstva (napr. vodou nacucany material), tak samotna membrana izolantem moc neni, takze bude citit chlad.
ALE...
Tim, ze membrana neni primo "teplovodiva", prerusi primy tepelny most a primy rychly odvod telesneho tepla. Timpadem bude ochlazovani pod ni mensi nez kdyby tam nebyla. Jinymi slovy - ano, pokud bude nad membranou studena vodou nacucana vrstva, bude citit chlad pres membranu. Kdyz odstranis membranu, bude chlad vetsi a jeho nastup znacne rychlejsi.

Ale taky v rukavici nikdy nebude samotna membrana jako spodni vrstva, tam se dava opravdu jenom tenounka membrana at uz nad nebo pod izolaci, vevnitr je jeste nejaka na kuzi prijemna vrstva, napr. tenky flis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Vexo » stř zář 29, 2021 9:48

Diky za dovysvetleni - z diskuze mi prislo, ze PP shani GTX tenke rukavice, ktere by byly skladnejsi nez bezne lyzarske a takovych moc neznam. Ja jsem napr. pritelkyni koupil palcaky Rab Storm, je tam membrana, ale ne GTX. Jsou drobnejsi nez lyzarske, takze na vychazky fajn. Delaji i prstovou verzi.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod apuka » stř zář 29, 2021 9:54

PP ma dost specificky problem a hlavne pravdepodobne dost specifickou pricnu problemu. On shani ty rukavice pro pripad deste, aby se mu tehdy neochlazovaly prsty - prave tam muze zafungovat ten efekt preruseni primeho tepelneho mostu membranou. Navic, jak zvyknu psat, zrovna GTX dokaze cast toho tepla i odrazit zpet. Ne moc velkou, ale v hranicnich pripadech to muze byt hodne dulezite.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Quido » stř zář 29, 2021 11:17

pavproch píše:Prosím odkaz na nějaké, nejlépe prstové - já celou minulou zimu strávil hledáním tenkých prstových GTX rukavic a nenašel sem ani jedny.


a musejí to být zrovna GTX - např. tady jsou nějaké nepromokavé, tyto ti problém nevyřeší...?

https://www.kola-radotin.cz/cyklisticke ... blackblack
https://www.kola-radotin.cz/cyklisticke ... love-black
https://www.rogelli.cz/stredne-hrejive- ... xni-zlute/
https://www.trekbikes.com/cz/cs_CZ/cykl ... s/p/30955/
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod pavproch » stř zář 29, 2021 11:35

Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod apuka » stř zář 29, 2021 13:09

Akurat Tys nechtel nijak zateplene nebo polstrovane...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Quido » stř zář 29, 2021 14:09

nejsem úplně přesvědčený, že budou nezateplené nepromokavé rukavice existovat... kdysi (před asi 10 či více lety ) jsem někde zkoušel jakési nepromokavé rukavice údajně z tulení kůže, ale taky nebyly úplně tenké... ono je to tak trochu nelogické, aby rukavice nebyly zateplené, ale chápu, že hledá pokud možno tenké...


tady jsem ještě něco našel, ale o opravdových vlastnostech nic nevím, jen co je napsáno:

https://www.insportline.cz/44698/neprom ... izontalTab

https://www.4camping.cz/c/sealskinz/obl ... /rukavice/
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » stř zář 29, 2021 14:26

Quido píše:nejsem úplně přesvědčený, že budou nezateplené nepromokavé rukavice existovat...

Samozrejme, ze jo. Pouzivam tyhle: https://uklidove-rukavice.heureka.cz/vi ... -rukavice/ :twisted:

Quido píše:tady jsem ještě něco našel, ale o opravdových vlastnostech nic nevím, jen co je napsáno

Rekl bych, ze z obou by pp trefil slak. Myslim, ze tu na ne mame i vlakno. Jsou pocitove celkem silne a teple. SealSkinz jsou navic hrozne tuhe a neprijemne, ruce ve sveraku. DX jsem na rukach nemel, ty by snad mohly byt prijemnejsi, mam od nich membranove ponozky.

BTW, mne tenkrat tyhle rukavice zaujaly, protoze jsem mel podobne pozadavky. Byl jsem si je vyzkouset a nekoupil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod apuka » stř zář 29, 2021 14:37

mike píše:Rekl bych, ze z obou by pp trefil slak.
To ne. Jen z nej vysavaji penize aby je mohl za (pro kupujiciho) dobry peniz prodat dal :wink: - jedny podobne uz vyzkousel, akurat od DexShelu. Cimz jste mi pripomenuli, ze bych je mel nekde najit, zacina sezona, kdyz by se to obcas mohlo hodit :wink:

Rekl bych, ze jemu by se nejvice hodily nejake dobre udelane s Gore Infinium, ale take takove uz poslal dal - ty nejsou 100% nepromokave, bo nemaji podlepene svy, jenom cca 10000 vodni slooupec. Coz podle mne jemu na polemlesemloukou by mohlo plne stacit, hlavne pokud tam nechodi s hulkama (to netusim).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » stř zář 29, 2021 14:51

apuka píše:To ne. Jen z nej vysavaji penize aby je mohl za (pro kupujiciho) dobry peniz prodat dal

Starne a mekne :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod gust » čtv zář 30, 2021 13:11

Tak jsem se byl podívat na ty BD Midweight Screentap a mám u sebe i jedny merino z Dekáče...

Uznávám, že ty BD jsou krásně tenký - skvěle se hodí jako vnitřní rukavice a vypadá to, že by v nich mohl být dostatečný cit, že by člověk nemusel mít tendenci sundavat je kvůli malé citlivosti. Zároveň jsou o trochu silnější než ty merino, tak mám, uznávám ničím nepodložený, pocit že by mohly být teplejší než merino, takže by v mrazu aspoň trochu/chvíli chránily na rozdíl od holé ruky... BTW opravdu jsou teplejší než Merino nebo je to jen můj blud?

Takže mi to dává smysl, nicméně tyhle konkrétní mi přijdou poněkud overkill... Bohužel jsem prošvihl zavíračku takže už jsem nestihl vyzkoušet Rab Power Stretch Contact, který jsou cca za polovinu. Ideální by bylo, kdyby je měli v Decathlonu tak za 300-400Kč místo hedvábných, které jsou podle mě tak tenké, že jsou už k ničemu...
Našel jsem ještě Warpeace powerstretch, ale jsou dražší než Raby a jako nejlevnější Meatfly powerstretch - to je co zač? Nějaké komentáře k uvedeným modelům? Nebo nemáte tip ještě na nějaké jiné slušné rukavice z Power Stretch za rozumnou cenu?

Také jsem si byl vyzkoušet SJ 8000... sice teplý, ale tak ukrutně neobratný... to mi přišlo jako když strčím ruce do spacáku (v obalu)... To je opravdu jen v krajní situaci a nebo v době odpočinku...

Prozatím shrnuto a podtrženo, OK pořídím si nějakou vnitřní rukavici... preferováno PWS za rozmnou cenu... A nějaké zateplené prsťáky... Palčáky zatím asi ne...

Znovu se ptám, co říkáte na ty Rab Guide? Máte tip na nějaké jiné skvělé/lepší? Díky.
Naposledy upravil gust dne čtv zář 30, 2021 16:19, celkově upraveno 1
gust
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned srp 22, 2021 13:38

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » čtv zář 30, 2021 15:53

gust píše:BTW opravdu jsou teplejší než Merino nebo je to jen blud?

Moment, kouknu se do sve kristalove koule... :D Fakt ti takova otazka dava smysl? Materialy maji ruzne gramaze a podle toho jsou rukavice teple. Nosim v lete bezne merino trika s gramazi 150, ale taky mam doma jedno 260 to nenosim, protoze je mi v nem vedro i v zime. Jinak si nejsem jisty, jestli je merino na rukavice dobry napad. Nasava a drzi vlhkost a mechanicka odolnost nic moc. Teda, PWS taky ne, ale proti merinu furt lepsi.

gust píše:Takže mi to dává smysl, nicméně tyhle konkrétní mi přijdou poněkud overkill...

Myslis cenu? Njn, driv byvala rozumna, ale pak tam pridali ten pitomy screentap a zvedli ji snad na dvojnasobek #-o Posledni jsem kupoval ve sleve za 3 stovky par, normalni byla 4 - 5 stovek a ted koukam, ze v RP maji krasnych 999 Kc ](*,) Nastesti mam jeste nekolik novych paru v zasobe.

gust píše:Nemáte tip ještě na nějaké jiné slušné rukavice z Power Stretch za rozumnou cenu?

Ja ne, jine PWS jsem totiz nezkousel. Nemel jsem potrebu, kdyz se jednou za uhersky rok stane zazrak a narazim na neco, co mi skoro bez vyhrad vyhovuje, tak uz dal nehledam, protoze vim, jak vyjimecne to je. Nejsem totiz zenska a tobe radim, abys taky nebyl :twisted:

U tech BD je proti ostatnim PWS jeden zasadni rozdil: kuze na dlanich. Zvlast kdyz pouzivas hulky, coz ja na sneznicich ano, a i na drzeni cepinu se to hodi (mechanicka odolnost).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod apuka » čtv zář 30, 2021 19:18

Z hlediska odolnosti vuci zime (i jinak) je mnohem lepsi si sehnat nejake bez toho "Screen tapu". Ten ma vedlejsi efekt jedna ve snizeni zivotnosti a ve vyssi tepelne vodivosti, tj. rychleji se ochladi prsty.

Jinak - a to je zas ukazka, ze je vnimani chladu hodne individualni - pro men je ten Rab PWS (bez screentapu) malo teply, je mi v nem zima uz kolem nuly. To stare rukavice z Polartec Classic 100, uz osoupane a utlacene jsou v zime dostatecne pri chuzi s hulkama i pri -15, -20 (bez vetsiho vetru). Ne a ne odejis (proderavet). Ale ve snehu v nich nehrabu, jak nekteri :-).

Ty hedvabni rukavice oukam, ze zdrazily - ony jsou tenke, ale primerene hrejive, hlavne jako zakladni do jinych. Ale vubec u takovych zakladnych moc nepocitej s tim, ze je pri -20-ti budes pouzivat pri svleceni svrchnich nejakou dlouhou dobu - na to nejsou, to jen na kratka zastaveni. Pokud potrebujes delsi dobu pobihavat napr. pri taboreni, tak si, holt, musis sebou nosit i neco na to.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » čtv zář 30, 2021 20:14

O snizeni zivotnosti v tomhle pripade pochybuju, jelikoz PWS nijak extra odolny neni a diry se delaji prave tam, kde jsou ty nesmysly. Chlazeni taky, na to jsou moc male a vetsinou nevadi ani kdyz je tam primo dira. Mne spis vadi, ze mam platit dvojnasobek ceny za neco, co nepotrebuju a nechci ](*,) Ono to ke vsemu fungovalo s mobilem uz predtim, staci kdyz PWS lehce navlhne od potu, ze to ani neni poznat, ale mobil to bere. Jen uplne suche ne. Proste ze skvelych rukavic udelali predrazeny gadget pro hipstery :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod AlexBeck » úte říj 26, 2021 14:11

Jsem extrmě zmrznutý na končetiny....

Jasnou ekonomickou volbou budou snad https://www.decathlon.sk/paperove-palciaky-makalu-2-id_8545033.html#v2713859

Vyplatí se k nim vzít i rovnou ty Cascade? https://www.decathlon.sk/rukavice-cascade-id_8331057.html#v616538 Určení ochmatavaní skály, cepiny, turisticke hulky. Na obrazku vypadají dost levně a studeně :D Nebo raději do něčeho jako je zmiňovano o stranku dřív tj Black Diamond GLISSADE?
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Quido » stř říj 27, 2021 17:34

Urcite oboje, jiste veci se v palcakach halt delat nedaji, nebo strasne blbe...
Simond je dost dobra kvalita, ale sam hodne pouzivam vyrobky BD, takze nejsem objektivni a priklanim se k nim, i kdyz jsou o dost drazsi...

nejcasteji v zime na horach nosim BLACK DIAMOND RENEGADE a jeste mi v nich zima nikdy nebyla...
....anebo mam ss rukavice BLACK DIAMOND MIDWEIGHT SCREENTAP a kdyz je treba vlezu, s nimi do palcaku - nicmene, tolik nelezu po sklach, spise fotim, nebo se jen tak kocham, a malokdy pobyvam v teplotach pod -20°C dele, nez par hodin, pokud nelyzuju, ale to pak mam zase uplne jine starosti...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod AlexBeck » pon lis 29, 2021 20:31

Můžu napsat že ty Simonďácký CASCADE jsou super. No jsou to taky moje prvni opravdové "technické" rukavice. Já vždy na rukavicích šetřil a vždy trpěl :(( S ními fest času při nulové teplotě hrabačka,ochmatavačka bílého bordelů. Ruce v suchu a teple. Mnohém lepší obratnost než v GTX palčakovem návleků.
Uvidím jak dlouhou výdrží,ale už vim ze dát i 2500kč za rukavice není šílenost. Za ten komfort to stoji. No a tyhle stáli vlastně polovic :D
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod milarepa » pon lis 29, 2021 21:19

teď o víkendu v těch mokrých hovnech jsme pořádně otestovali tyhle skvělé nepromokavé Montane, parádní kousek.....

https://sport-hlubina.cz/zimni-2/1001365-8880-montane-tornado-gloves.html#/1-velikost-l
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod joko » úte lis 30, 2021 10:53

AlexBeck píše:Jsem extrmě zmrznutý na končetiny....

Jasnou ekonomickou volbou budou snad https://www.decathlon.sk/paperove-palciaky-makalu-2-id_8545033.html#v2713859

Vyplatí se k nim vzít i rovnou ty Cascade? https://www.decathlon.sk/rukavice-cascade-id_8331057.html#v616538 Určení ochmatavaní skály, cepiny, turisticke hulky. Na obrazku vypadají dost levně a studeně :D Nebo raději do něčeho jako je zmiňovano o stranku dřív tj Black Diamond GLISSADE?


Ahoj, mam cascade 2 roky. Vyuzitie take ako pises a su dost odolne, je tam koza pitards na dlani, pokial nevytiahnes ruky von tak ti zima nebude, ak budes vo vetre a -10 vytahovat fotak a fotit 2-3 fotky, nasledne ti zima chvilu bude.
Mal som na ruke aj BD glissade a myslim ,ze co sa tyka zateplenia je to rovnake a to iste aj hestra gauntlet, rozdiel je v tom ,ze tie simondy maju asi hrubsiu kozu na dlani, maju dobry grip, trosku horsie sedia na ruke asi koli mnozstvu koze. Ako stoja 27e ,cize co to do komfortu pouzivania budu horsie glissade ale za mna su to dobre rukavice. Dodam ,ze vnutorna vypln rukavic ten flis je taky ako za 5 korun, nie je taky jemny ako hestra alebo BD.

pouzivam aj RAB vapour rise a tie mi nakomplet vzdy premokli, tak som tento rok zobral aj simond sprint 2 za 22e aj som ich odskusal a za te prachy su to velmi dobre a dost teple, co som rovna nepotreboval ale co uz.
Samozrejme kvalita asi nebude ako pri mammut norwand ale za 22e su velmi dobre.... Videl som ,ze v tatrach v nich bezne ludia lezu lady, mixy...

Decathlon nemam rad ani ich produkty cinske, dost sa tomu obchodu vyhybam ale tieto dve veci su super a nakolko nerobim kazdy vikend zimny prechod Tatier, tak mi to staci a celkom ma prekvapili.
joko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv lis 25, 2021 13:56

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod dkay » stř pro 1, 2021 13:56

mitau píše:Z podobne kategorie se muzes podivat jeste na Rab Xenon a Black Diamond Stance.


Máte tu prosím někdo zkušenosti s těmi Xenony od Rabu? Zimu na rukou snáším dost blbě i když zbytek těla je v teple a teď když jsem začal jezdit na kole v zimě, tak jsem v situaci kdy potřebuju něco co vydrží velmi nízký windchill na rukách držících řidítka a neztratí to agilitu - co ten fleece na dlaních těch Xenonů a řidítka? Do nejhoršího mám Rab Pivot GTX a v těch by mi zima určitě nebyla, ale tam se bojím že budou na kole příliš neohrabané. Koukal jsem všude možně na speciální zimní cyklorukavice, ale žádné mě nějak nepřesvědčily o tom, že by mi v nich bylo fakt nekompromisně teplo...
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod pavproch » stř pro 1, 2021 14:43

Já na studené ruce trpím taky (hlavně při chůzi, na bajku je to o fous lepší) a na bajku (29" MTB) jezdím dyž je zima v Rab Cresta a ..... neprofouknou, nepromoknou, není mi v nich zima (jezdím ale jen když je nad nulou), cit (říditka, řazení, brzdy) taky OK.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod dkay » stř pro 1, 2021 15:06

Taky mám 29" MTB. Ty Cresty vypadají že jsou jen o fous méně "macaté" než ty Pivoty, tak asi zkusím ty a uvidím.

Nedávno jsem jel v 0C, vysoké rel. vlhkosti a slabším sněžení a po chvilce downhillu mi v zimních Fiskarskách (nesmát se! :lol: ) trochu mrzly konce prstů. Koupil jsem ty rukavice původně na práci se dřevem v zimě, ale líbí se mi ten brutální grip co mají, obzvlášť na kole, takže jsem se zatím rozhodl je nedorasovat na zahradě a nechávám si je na outdoor... ale uplně ideální to není. Možná si do nich prostě koupím teňoučké merino linery a bude.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod AlexBeck » čtv pro 9, 2021 15:52

Tak už Caskejdy dostali své peřové brášky Makalu 2
https://www.decathlon.cz/p/alpinisticke-perove-palcaky-makalu-2/_/R-p-306952?mc=8545033&c=%C5%A0ED%C3%81

Za ten peníz není co řešit \:D/ Jsou obrovské, ať velikostně. L-kove Cascade obleču do těch L-kových Makalu. Pak take až extremně dlouhé. Neohrabanené obří rukavice do mrazu. Přitom lehoučké a sbalitelne.
Pokud bych je chtěl nosit samotné přímo na ruce tak je třeba si brát nejspíš o číslo menší :((

Obrázek
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod AlexBeck » pon led 10, 2022 14:08

Mě ty SIMONĎAKy pozitivně překvapily. Takže už mám celej team :mrgreen: Jako za cenu jedněch Blakdejmondu mám pokryte chladné počasí. Rukavice jsou stejně spotřebak.

Obrázek

- Makalu 2
- Lezecké rukavice (Cascade)
- Cascade Light
- Sprint

Vše Lka.
Peřové Makalu jsou fakt obří, asi aby zustal zachovan loft.
Cascade se hezky vytvarovali a drží pokrčené prsty :D. Procházka s cepiny v ruce, skala, sníh. Nepromokli i když už občas jeví známky užívaní.
Cascade Light (nové) jsou více šusťakové s měkkčí kožodlaní. Pocitově větší než neLighty.
Sprint (nové) takové zateplené softšely s kožodlaní. Pocitově nejmenší.

Heh manual k rukavicím Cascade Light :mrgreen: Jo bez něj bych byl asi ztracen
Obrázek

Tak je to přeci jen spotřebák/ochraná pomucka

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod oodoow » čtv pro 15, 2022 22:40

Presunuto odtud. mike.

irem píše:@oodoow Diky za skvely tip na rukavice :)

Koupils? Že jsou fakt boží? Tak dobrý poměr sbalitelnost váha vs izolace jsem nikde jinde zatím neviděl.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod milarepa » pát pro 16, 2022 8:52

na zimu v horách mám tyhle, a též maximální spokojenost

https://www.buffalosystems.co.uk/products/mitts/
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » pát pro 16, 2022 10:10

Trochu se nám o tady zvrhává do OT, ale kde kupuješ věci od Buffala? Dost mě láká vyzkoušet některou z těch jejich high pile bund (to zas takový OT není, konec konců ten koncept od PA zas až tak vzdálený není). Mám ruce na rozdíl od zbytku těla abnormálně citlivé na chlad (plus náchylnost k suché kůži atp.), takže v 10C je běžně možné mě potkat v kraťasech, kšiltovce a fleecových rukavicích... :) Pořídil jsem si od Rabu jedny z těch nejnabušenějších prstových rukavic a teď ještě péřové membránovky od SJ (jinak peří v šatníku vůbec nemám)... ty Buffala vypadají jako další pěkná hračka na vyzkoušení :)
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení