pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod oodoow » úte zář 28, 2021 16:45

@mike: naposledy takhle, přišlo do pár dnů bez nejmenších problemů
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte zář 28, 2021 16:49

Kdy? On je tam shipping od nejake castky zadarmo? Ja jsem driv objednaval, abych se vlezl do 22 Euro, a tak jsem to moc nezkoumal.

Jinak jsem kouknul na ViNaturae a nelibi se mi. Vypada to amatersky, nevidim ceny a navic u zensenu maji jen extrakty a s tema mam spatne zkusenosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod oodoow » úte zář 28, 2021 17:09

jj, myslím od 100€ nebo tak nějak už je to dávno, co jsem objednával, s DPD máš předplacené hraniční poplatky https://cz.iherb.com/shipping/cz
na vinaturae maj teď asi nějakej zvláštní mód fungování, dřív tam ceny byly http://www.vinaturae.cz/forum/topic274- ... ezimu.html
maj tam asi nejširší nabídku z ČR
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte zář 28, 2021 17:16

No jo, jenze ono se to od 1.7. menilo. Chtel jsem objednat neco v srpnu, protoze u nas to jeste nestihli odhlasovat, ale smula, iHerb to ma stejne pro celou EU (coz chapu). Budu to resit az casem, holt prejdu na vetsi objednavky jednou za delsi cas. Navic se snazim vyhybat Dementnim Pitomym Debilum jak to jen jde.

BTW, ctu tam: At iHerb, we respect the rules and regulations of Czech government and do our best to block Customs prohibited products from our site. However, please be aware, the following substances are not allowed to be imported into Czech Republic: Fish oil, Melatonin, Meat and milk products, and quantities larger than 2kg of powdered infant milk or infant food.

Proc se k nam, progrca, nesmi dovazet melatonin? Kdysi jsem ho na zkousku objednaval prave z iHerb a slo to (nesedi mi, ale mel by byt neskodny).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte zář 28, 2021 17:24

Pěkně ste mi ten můj dvorek zas.ali pindama, kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte zář 28, 2021 17:26

Aspon neco uzitecneho tady je :P

(kdyz tak to pak presunu ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte zář 28, 2021 17:27

N ech to tak, já jenom, že i v mém stěžovacím vlkně se to rozjelo (= píšou sem jiní než já). Což je dobře, dyž je to forum.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte zář 28, 2021 17:33

Nasel jsem ten melatonin: https://www.sukl.cz/nelegalni-pripravky-s-melatoninem

V České republice jsou léčivé přípravky obsahující melatonin registrované a jejich výdej, mimo jiné z z výše uvedených důvodů, je vázán na lékařský předpis. Délka jejich užívání je zároveň časově omezena.

Hmm, po celem svete se to normalne prodava, ale v CR je to na predpis :-k Teda, trochu jejich zduvodneni chapu, kdyz jsem to zkousel, jestli by mi to nepomohlo na jetlag, tak jsem byl druhy den jak prasteny pytlem cementu do hlavy a to jsem mel minimalni davku. A spanek nebyl spanek, ale spis takovy podivny polobdely stav.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte zář 28, 2021 17:39

mike píše:A spanek nebyl spanek, ale spis takovy podivny polobdely stav.


Tohle já mám poslední rok či jak dlouho vlastně už furt a "normální" spánek (pár desítek minut, ne hodiny = aspoň nějaký odpočinek pro tělo), je pro mě "sfátek" - naposled sem sfátek měl 13. března..... grrrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte zář 28, 2021 17:43

Posledni rok? Mam pocit, ze to tu pises uz aspon 5, ale spis 10 let.

Zkousel jsi tu tinkturu z hlohu, co jsem psal pred casem? Ta mi na rozdil od melatoninu zafungovala dobre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte zář 28, 2021 17:45

Hloh nezafungoval, lépe řečeno hned při prvním požití sem zistil, že není kompatidebilní s mým trávením ( já to tak nějak i čekal).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte zář 28, 2021 17:47

Z jiného soudeku:

4 denní volno = sportík je na starého člověka po nemoci už moc, sem ušlý jak duša a bolí mě celý člověk. Běžný víkend (2 dny) tělo ešče zvládá, 4 dny už ne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte zář 28, 2021 17:53

pavproch píše:hned při prvním požití sem zistil, že není kompatidebilní s mým trávením

Jo, to je mozne, on traveni trochu urychluje ;-) Ja jsem to poznal az po nekolika tydnech a jen velmi lehce tj. zadny problem, ale kdyz jsi rozbity, tak se to asi projevi vic. Mozna by pomohlo si to davat s jidlem a ne nalacno.

pavproch píše:sem ušlý jak duša a bolí mě celý člověk

No, ja jsem si v nedeli dal skoro 40 km a 1400 hm v pohorkach a taky jsem lehce polochciply, ale to jsem byval uz pred 10 lety ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod oodoow » úte zář 28, 2021 18:29

mike píše:No jo, jenze ono se to od 1.7. menilo.

Co se změnilo? Jako že už to tak teďka objednat nepůjde? Až budu zas objednávat, tak napíšu, jestli to šlo. Podle mě je to takhle super, žádný opruzy s celníkama, zaplatíš dph hned a máš to doma za pár dní.

pavproch píše:Hloh nezafungoval

asi bych zkusil Ashwagandhu - Vitánii Snodárnou ta to má i v názvu anebo Schisandra chinensis - Klanoprašku Čínskou

Úplně skvělej je Adapt není to levný, ale funguje mi, je v něm právě ta Schisandra.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte zář 28, 2021 18:47

Nevim presne, ale pisou to. Minimalne to, ze ted musi jit vsechno pres zasilkove sluzby. Fajn, napis pak, ale spis do nejakeho normalniho vlakna ;-)

oodoow píše:Úplně skvělej je Adapt není to levný

Odkaz?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod oodoow » úte zář 28, 2021 20:07

@mike: třeba tady
teď mi ale došlo, že z UK už to nepůjde tak lehce objednávat
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod zonn » úte zář 28, 2021 20:15

Ten Mikem postovany zensen od Swanson se primo na jejich strankach koupi za 5,3$, postovne pred cca rokem bylo asi 7$. Kdyz koupis 4 baleni, vejdes se do 22€. Ale nevim, jak je to s postovnym ted, nezkoumal jsem.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte zář 28, 2021 21:16

@oodoow: tak timhle se zivi terminatori? ;-) Nedari se mi najit slozeni a vubec to cele pusobi celkem pofiderne. Kecu jak od prodejcu predrazenych hrncu, ale podstatne udaje tam chybi :? Cimz nerikam, ze to nefunguje, ale slozeni je zasadni vec. Mne je treba po vetsim mnozstvi vitaminu B6 docela blbe.

@zonn: njn, prekupnici u nas tyhle veci silene predrazuji a EU jim ted bohuzel vysla vstric :? Na objednavky uz je pozde, u nas ma byt hranice 22 Euro zrusena nejspis od 1.10. a to uz se nestihne. Budu rad, kdyz mi prijde z UK to, co jsem objednaval vcera a to jsou rychli, dneska odeslali.

Na druhou stranu necele 4 stovky za vyzkouseni nejsou tak moc a kdyz ji to sedne, tak se da priste objednat lip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod oodoow » úte zář 28, 2021 21:44

@mike: Složení tam je, jen tam není gramáž. Ale béčka tam moc není, přidali to tam až v poslední iteraci, dřív to bylo bez něj.
Obrázek
Jinak zrovna na tohle podle tebe pofidérní existují i studie, že to funguje, což o mnoha těchto doplňcích říci nedá.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte zář 28, 2021 21:54

Gramaz je prece zasadni. OK, tohle mnozstvi B vitaminu je v pohode, nekteri jsou schopni tam dat o rad a az dva vic a to uz v pohode neni.

Nemam pochybnosti o tom, ze to funguje, kdyz je tam sibirsky zensen, ktereho jsem uz za zivot musel snist par kilo ;-) Ale na mnozstvi fakt zalezi a ta prezentace proste seriozne nepusobi. Studie je fajn, ale vsimni si, ze pisou o 270 mg tablete, zatimco v tvem prvnim odkazu je serving size 1400 mg.

Co kdybys teda napsal sve zkusenosti, jak dlouho to beres, pripadne negativni efekty apod? Klidne to pak presunu do vlakna o adaptogenech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod oodoow » úte zář 28, 2021 22:14

Už jsem to tu kdysi psal, pár let zpátky. Pak to zmizlo z iherbu, tak jsem to přestal kupovat. Teď mám pár balení toho nového a dávám si to před a počas náročné akce.
Píšou single tablet, takže asi to byl tehdy spíš prášek než kapsle.
Když tak si z každé kapsle můžeš odsypat trošinku, kdybys chtěl mít stejný dávkování, ti to pak déle vydrží. :wink:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte zář 28, 2021 22:29

Jo, uz jsem to nasel. Dopln zkusenosti po letech ;-) Chapu teda spravne, ze to beres jen prilezitostne? Zajimalo by mne, jak se to projevi po delsi dobe souvisleho brani.

No, ja si sice pulim a ctvrtim tablety vitaminu B12, protoze se prodavaji uz jen nesmyslne vysoke davky, ale odsypavat kapsle si fakt nebudu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát říj 8, 2021 17:35

Chjo, no má to sestupnou tendenci, docela dost sestupnou.

Jak píšu v vlkně o pičasí, neska u mě fpraci těplota venku nepřelezla 8, doma 10 st. Jaxem přišel dom, taxem osedlal traktor, ani ne tak sekat trowu (už to skoro neroste), ale posbírat napadané/nafoukané listí (už zase nastalo období syfilis, pardoň sysifos - posbírám listí, foukne a můžu sbírat znova) = hodina venku bez rukavic = obě ruce bílé, tuhé až tak, že poté co rozmrzly, bolely a mravenčily. Čuli je to o dost horší než to bylo loni v zimě, chjo no. Obávám se obávám, že mi zimní sporty (s delším trváním) zůstanou už odepřeny. Zítra na bajku v (těplých) rukavicích uvidím, co to bude dělat.

Jo a ešče dodatek - i dyž se ruce už zahřály, tak jinak mi je na celýho člověka furt zima.... do hroma!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob říj 9, 2021 11:41

Neska dvouhodinový výlet na bajku, dyž sem vyjížděl, tak to ukazovalo (3m nad zemí, ve stínu) plus 0,2 (ráno dyž sem stával tak -2,4), dyž sem se vrátil, tak +8, na rukách Rab Cresta a ..... sice mi ve sjezdu trnuly ruce fest (karpály, to ale dělají ve sjezdu dycky) ale jinak sem si bílé tuhé ruce dom nepřivez, hurá. Zato na prstíky na nohách (dvoje fusekle, zimní Šimano SPD boty) byla po těch dvou hodinách venku kosa fest.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř říj 13, 2021 17:33

Dám to sem, dyž je to (i) o mně, ať neplevelím jiná vlkna.

Neska mi přišel (už bez berlí) po 6 týdnech nemocenské kolega do prce (moje pravá ruka).... marodil s kolenem.... sme se teda potkali - já železná kyčel, on má čertsvě (proto ta nemocenská) železné kuleno. Ať žije doba nerezová. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř říj 13, 2021 18:15

Bacha na to, abyste se nekde nezmagnetovali, to byste se pak nemuseli odtrhnout :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv říj 21, 2021 11:32

pavproch píše:Jak píšu, momentálně můžu ty (ovesné) vločky rozvařené v mlíku (což mi stačí a vyhovuje) = ovsennou kaši


Opět jedna slepá cimrmanovská ulička.... kuchař amatér.... chtěl sem vyzkoušet něco nového a nedopadlo to.... ráno sem se (marně) pokoušel uvařit kašičku ze špaldových vloček (vypadají na pohled suché úplně stejně jako ty ovsenné), narozdíl od ovsenných se ale ani po čtvrthodině vaření v mlíku z toho kašička neudělala, furt to byly (nabobtnalé) vločky namočené v (horkém) mlíku. Tudma teda ne, zítra bude back to oat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » čtv říj 21, 2021 12:21

Udelej to tak, ze je vecer v misce zalijes vrouci vodou a nechas odstat do rana. Potm rano uvar z tech sparenych a namocenych vlocek kasi.
Spalda je o dost tvrdsi obilovina nez oves a ani vlockovani tomu az tak moc nepomuze.

Stejne to ale budes mit i se zitem a jecmenem, kdybys to nekdy zkousel. Zato jahly a pohanka budou asi rychleji nez oves.

Edit: vlastne ty vlocky muzes vecer zalit klidne i mlekem ve varu. A kdyz to zalijes do jidelni termosky, rano pri otevreni budes mit hotovou kasi i bez vareni :wink:. Jen si musis vychytat mnozstvi mleka, bude jine nez u ovesnych vlocek, ty do sebe naberou mnohem vice.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv říj 21, 2021 13:30

A proč bych to takle složitě dělal (a po nešní zkušenosti s nejistým výsledkem), to mi zato nestojí, zůstanu u ovsa.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » čtv říj 21, 2021 15:39

No proto, ze to jsou jine "materialy"... Taky vrtakem provrtas vrbu za chvili, s dubem to bude trvat dele.

Nevim, zda se Ti slozitejsi zalit horkym mlekem vecer v termosce vlocky a rano mit k dispozici kasi nez varit 15 min vlocky v mlece :(( ?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví