pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob zář 4, 2021 17:21

Jo, že je to na felčara sem se doftípil taky a potvrdil mi to i rychlý průzkum fernetu - našel sem spoustu fotek s podobnýma skvrnama v poradnách a všude u toho byly rada "to chce felčara".

Akurváth sem jednu z těch stránek (už nevím kterou) zavřel dříff než sem si zapamatoval jaxe ta specializovaná dermatologická poradna menuje - v názvu to myslím mělo -f-, možná flegmo- . Du to pohledat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28132
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř zář 8, 2021 10:44

Svět už je zase fpořádku..... asi týden sem chodil do/z prce a "to" kuleno nebolelo, už zase (bezdůvodně) bolí, je to ok.... :twisted:

(Čti: mně yebne.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28132
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob zář 18, 2021 15:32

pavproch píše:Chjo, no.... ta potfora můj organismus (po chemii) na mě vytáhnul další "ne".... že od chemie nemůžu ani slzu alkoholu, nato sem si zvyknul snadno, taky snadno sem přežil, že pečivo a chleba "ne".... že nemůžu sníst cokoli sladkého (slazeného cukrem = sacharozou) taky (ale bylo to krapet horší než ten chlast nebo pečlivo) ..... fčíl ale ta sfiňa na mě vytáhla, že ani sladké ovoce = fruktoza "ne". Kurafiks....

A fčíl na mě ta sfiňa organismus vytáhnul další omezení - jak nemožu pečlivo, taxem se naučil ráno tlačit (zdravou, vlákninovou) pohankovou neb jinou instatní kašičku (Nomina). A fčíl mám s těma kašičkama utrum, je mi (už) po nich taky blbě.... aspoň, že kaši z (ovesných) vloček v mlíku (samozřejmě bez oslazení) můžu. Prozatím. Chjo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28132
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod ret255 » sob zář 18, 2021 20:53

Ak sa smiem spytat, preco nie pecivo? Mlieko zvladas dobre? Nechcel by si ho radsej nahradit jogurtom?
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » sob zář 18, 2021 22:22

@pp: s takovouhle se brzo budes zivit kapackou do zily ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned zář 19, 2021 11:33

Jogurty a mlíko můžu (prozatím) a tlačím je do hlavy rád a fest. Pečlivo (jakékoli: rochlíky, chleba, buchty, knedlíky) = za dvě hodiny smradlavý cepelin, ale opravdu fest, nafukuje mě to tak, že mi je na umření, jak to břicho bolí.

@mike: jo, progresuje to, těch omezení (v jídle) je čímdáltím víc, chjo no. Ale co už, sem tu a dejchám a to je to, co se počítá.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28132
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » ned zář 19, 2021 11:52

Mel bysmisto bezneho peciva zkusit nekynute - maces. Ten nenafukuje.

Ohledne Nominy - doporucuji Ti nekdy zkusit udelat "kasi" z obycejne, nejlepe za studena loupane pohanky. Nomina pouziva tepelne dehydrovanou, navic pravdepodobne za tepla loupanou a tema upravami dochazi k jistym zmenam vlastnosti.
Kdyz chces opravdu kasicku, tak pohanku-lamanku, ale radeji od Pro-Bia (pod svoji znackou to prodava i Albert mezi Bio vyrobkami), ne od Smajstrly. Nebo muzes zkusit i pohankovou krupici taky od nich.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned zář 19, 2021 12:39

Jak píšu, momentálně můžu ty (ovesné) vločky rozvařené v mlíku (což mi stačí a vyhovuje), až ani to nebudu moct, tak budu zkoušet jinou "kašičku", díky za podněty.

Ešče že na oběd můžu (prozatím) ledacos (problémy viz výše mám hlavně se snídaní a večeří) - třeba neska sem měl (páč doma sám a leniv vařit) Lasagne z Lidlu (tyhle) a tak dobré/chutné lasagne z misky/obchodu sem ešče nežral, to bylo srovnatelné s originál lasagnema od itala v italské restauraci. (Jen doufám, žeto nezakřiknu a nezačne mi být blbě i po obědě).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28132
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned zář 19, 2021 12:50

pavproch píše:
pavproch píše:Taxem na zkoušku objedááál ten Flexain (2 láhve, různé příchutě). Pokud si zpomenu, taxem dám fídbek.
Až vychlašcu obě láhve (= 80 dávek = dní), taxem písnu, esli to mělo nějaký efekt (pozitivní na klouby a případně negativní na starého člověka)

První z těch dvou láhví je skoro pryč ("doma", bo sem byl fčíl doma = dofča), v té druhé "fprci" je toho ještě dost.


Ty jo, ten čas letí, už je to zase dva měsíce od poslední doobjednávky Flexainu, doma už je skoro na dně, už zase musím doobjednat. Po těch vychlastaných (už skoro) pěti lahvích můžu s určitostí prohlásit, že jo, funguje a funguje dobře (klouby sou pocitivě supr namazané = artroticky nebolí).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28132
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » ned zář 19, 2021 21:10

Jen jestli ty potize s travenim nemas s tech svinstev, co se jima roky cpes ;-) Zcela vazne, vubec bych se tomu nedivil.

Jinak si zajdi k doktorovi. Na rozhasene traveni je potreba jist pravidelne a kvalitne, zadne polotovary a uz vubec ne z Lidlu :vom:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pon zář 20, 2021 11:53

Vsak o tech svinstvach jsem to PP rikali uz hodne davno...

V takovych pripadech mi vzdy vytane na mysli daaavny rozhovor s primarem, myslim interny v Liptovskem Mikulasi. Meli tam pacienta, ktereho hrozne bolelo bricho, mel travici problemy, ... a nemohli prijit na to, proc, protoze "funckne-diagnosticky" byl v poradku. Nakonec se ho primar zeptal, jestli bere nejake leky. Na to on spustil, ano. Na srdce beru takove a takove, ale protoze mi delaji toto a ono, tak na to mi predepsali jesto toto a toto, ..., na tlak beru ... na potlaceni vedlejsich ucinku musim brat ...., na potlaceni rekace tech tablet ... Nakonec vysvytlo, ze bere asi 150 (!!!) leku najednou, ten ekar vypocital, ze to ma za rok kila chemie. Takze neni divu, ze mu odeslo traveni.
Nakonec to resili tak, ze udelali kompletni revizi tech leku a skoncili na par jednotek nezbytne nutnych, ktere se spolu snaseji a nemaji takovy vliv na traveni. Bo puvodne mu leky predepisovalo X lekaru, kteri kazdy koukal jen na to svoje, takze proto musel brat na nezadouci ucinky, na nezadouci ucinky leku potlacujicich nezadouci ucinky ...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon zář 20, 2021 12:51

Condrosulfem (ku kterého je v návodu naspáno, že můžou být trávicí problémy) to nebude, ten žeru už asi 15let a problémy s trávením se objevujou teprve poslední ca dva roky. Ditto prášky "na spaní" - žeru je mnohem dýl, než jsou ty problémy. Ale dík zy podněty.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28132
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon zář 20, 2021 15:14

Jenze ty se prece cpes i dalsima vecma. Flexain, jak pises vyse, pripravky pro kone... ono se to nascita a to i dlouhodobe. Nafukovani muze byt zmenena strevni flora, spatne bakterie a to tyhle veci samozrejme taky ovlivnuji. Bez k doktorovi, sice ti nejpis nic nenajdou, ale aspon stravis tolik casu na vysetrenich, ze prijdes na jine myslenky :twisted:

(Jsem to pred mnoha lety zazil, jeden blbec doktor mi pripravkem na ovlivneni imunity rozhasil traveni podobnych zpusobem, furt jsem krkal. Dalsi blbec vubec neresil tuhle souvislost, prohnal mne vsema vysetrenima, nic nenasel a tudiz prohlasil "funkcni porucha" a tim to bylo pro nej uzavreno. Nakonec jsem musel k leciteli, ktery mne pomoci bylinek a zensenu spravil :roll:)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pon zář 20, 2021 17:00

mike píše:Jenze ty se prece cpes i dalsima vecma.
Presne tak. Tam, co jsem psal taky nebyl problem v tom, ze u tech 150-ti leku by xx melo mit primy vliv na travici trakt, ale ze se tam vytvorilo spousta "synergickych" efektu, kdy vzajemne pusobeni zpusobilo poruchy bez toho, aby jednotlive leky neco z toho delaly. Bohuzel, zadny lek(lecivo nemas vyzkouseno z kazdym jinym lekem/lecivem a uz vubec ne vzajemne pusobeni nekolika dokopy. Abych uz ani nepsal o tom, ze kazde pusobeni je individualni v zavislosti na organizmu konkretniho jedince. No a v neposledni rade se zkouma pusobeni (v tomto smeru) spise kratkodobe, ale Ty mnoho veci zeres hlava-nehlava dlouhodobe bez "povinnych" prestavek, az - mozna - na nektere dokonce muze Tvuj organizmus vytvaret nejaky odmitaci reflex.

Napr u Alavisu jsem ja nemel sebemensi problem pri uzivani prvni krabice, co mi vydrzela vice nez 3/4 roku (i s prestavkou). Kdyz jsem ale po dalsim skoro roku chtel pouzit znovu, tak mi organizmus okamzite rekl NE!!!, mel jsem z nej bolesti bricha hned od cca 2. dne. Nic se u mne, co se tyce stravovani ani (ne)uzivanych leku a leciv nezmenilo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon zář 20, 2021 17:26

Přípravky pro koně byl jen (jeden) pokus před x rokama - neúspěšný. Flexain tlačím čtyři měsíce, blbě mi je 2 roky, tím to nebude.

Kromě toho, co sem tu už naspal výše už žeru jen prostamol uno , a to taky už mnoho let, prostě abych to shrnul, práškama (= jejich vedlejšíma efektama) to není. Tečka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28132
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pon zář 20, 2021 21:55

pavproch píše:abych to shrnul, práškama (= jejich vedlejšíma efektama) to není. Tečka.
Hm... Jsi si vedomy toho, ze se to nasbira, i kdyz UZ neco nezeres? Presneji receno mozna TED to neni PRIMO zavinene tim, cos do sebe sypal pred lety, ale MUZE to byt dusledkem I toho.

At je to, cim to je (toto Ti tady nikdo nerekne), mel bys absolvovat vysetreni, proc se Ti to dela. Ber za jiste, ze bez zjisteni primych (nebo neprimych) duvodu se to bude pouze a jen zhorsovat.
A na Tvem miste bych se to snazil zjistit co nejdrive, kym zase nebudou nemocnice mit omezeni kvuli Covidu. Hlavne kdyz Tebe covid muze hodne ohrozovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Tomas » úte zář 21, 2021 7:11

To je asi jako kdyby horník po nálezu na plicích říkal, že to tím být nemůže, protože už je dva roky v důchodu a na šachtě už nedělá. Bez objektivního vyšetření a nalezení příčiny/stanovení diagnózy je to o ničem.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte zář 21, 2021 17:50

Po dochtorech sem se nalítal už dost. Už semi nechce.

Z jiného soudeku: ta moje pravá ruka, v chladnu bělající a tuhnoucí (malíček a prsteníček) - já se z ní zjevím proč někdy jo a někdy ne - třeba neska ráno do prce s oklikou přes kopec (bylo +3 až +5, je to circa hodinová procházka), bez rukavic a ruka nezbělala ani neztuhla. Odpoledne domů z prce +13, 3/4 hodiny, taky bez rukavic = bylo mi na ni zima fest a než sem došel domů začala bělat a tuhnout. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28132
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob zář 25, 2021 13:26

Musím to sem dát.... zabylo mi líto, no.... juniorka právě přivezla PETku burčáku, dal bych si taky, nedám si (alkohol a cukry). Ale líto mito je.

Těch omezení je hodně, no... ale co už, aspoň, že (prozatím) můžu po ránu sportovat (a zbytek dne to už jen tak nějak dodýchat) - furt si musím připomínat, že (díky chemii) sem tu a dejchám, uffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28132
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » sob zář 25, 2021 18:03

Ber to z te lepsi stranky. Nebude te bolet hlava, nebude ti blbe, neposeres se... :twisted: https://www.youtube.com/watch?v=SJUhlRoBL8M
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Bruca » pon zář 27, 2021 12:00

Smim-li se zeptat - víš, čím to je, že ti belaji prsty? Moji ženě to totiž dělá taky...
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon zář 27, 2021 12:23

Nevím, teda laicky tuším - nedostatečným prokrvením, ale doktoři mi k tomu nic neřekli (já to s nima ale taky neřešil nijak in(g)tenzivně).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28132
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pon zář 27, 2021 13:11

Ano, toto je spatnym prokrvovanim periferii. Bohuzel ale konretni pricina v organizmu daneho cloveka se dost tezko hleda, muze toho byt hobadej a jeste hur leci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Bruca » pon zář 27, 2021 18:42

Manželka byla snad i na sonu ? ale nic nenašli. Samozřejmě v době vyšetření vše v pořádku a nepomohlo ani maceni v ledové vodě. Prostě klasika :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon zář 27, 2021 19:21

Jestli je jinak zdrava, tak muze zkusit zensen. Asijsky nebo sibirsky. Na tohle pomahaji oba, prvni rychleji, ale kazdy si musi zkusit, co mu vyhovuje lip. Nekupuj extrakty, chce to mlety koren, dobre je treba tohle (jak koupit po zruseni hranice 22 Euro je jina otazka). Moje mama (75+) ma posledni roky podobne potize a velmi ji to pomaha (uz jsem ji dal vsechny sve zasoby). Navic je to celkovy zivotabudic.

Jo a jednu tabletu se snidani, ne dve, to je moc. 400 - 600 mg na den je akorat i kdyz jsou silenci, co doporucuji treba 10 g (bych vybehl na Mount Everest a tam chcipnul ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pon zář 27, 2021 19:36

Bruca píše:Manželka byla snad i na sonu ? ale nic nenašli.
Obavam se, ze sono zrovna na vysetreni tohoto problemu neni moc napomocne. A presne jak pises, vetsinou to neni dobre reprodukovatelne pri "laboratornich" podminkach.
Spise bych ocekaval, ze ji poslu i na hematologii, ale pricin muze byt opravdu docela dost.

Jo, mikuv zen-sen zkusit muze, pokud ji to nebude delat blbe, nemelo by skodit.

Edit: jesto poznamka, me manzelce nejvice pomohlo, ze se naucila, ze na tury se nosi " o stupen teplejsi" rukavice a nikdy se nedavaji dole tak, aby se primo kuze vystavovala zime. Uz vubec ne tak, aby zacala citit, ze ruka/prsty zacnou chladnout - to uz je hodne pozde a potom se uz nedokazou zahrat, at dela, co dela. Dobre ji delalo i to, ze tehdy nosila uplne tenke hedvabni rukavice, ty klidne muze mit i v jinych rukavicich, i tencich prstacich - a kdyz kvuli necemu potrebuje dat dole ty vnejsi rukavice (nap. smrkani), tak ji to furt chrani. Ona je ma z Decathlonu, tam to nestoji takovy majlant a neco vydrzi (hedvabi je hodne odolne - pokud nekde nenatrhnes o trni nebo drat).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Bruca » úte zář 28, 2021 9:14

mike - a nebudeš ten zensen objednávat, když už jsi bez zásob? :-)
Dvě krabičky bych ženě klidně na zkoušku vzal. O poštovné a náklady na proclení by se dalo podělit a vyšlo by to o cosi líp.
Jestli to teda nejde sehnat v čr ...
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte zář 28, 2021 16:22

Budu, ale az nekdy v pristim roce. Mama ho ma ted dost a ja pouzivam spis sibirsky. Navic je tam ted bordel kvuli EU, zrusili normalni postu kvuli problemum s celnikama a maji tam jen UPC a DHL za nesmyslne penize. Ono si to casem sedne a predpokladam, ze postu zas vrati, ale ted proste neni vhodna doba.

U nas se primo tohle koupit neda, ale pred casem jsem hledal neco podobneho a nasel treba tohle. Vyzkousene to nemam, ale davka je spravne a od tehle znacky uz jsem mel neco jineho a bylo to v poradku. Cena jeste taky celkem jde. Zkus jedno baleni, tady fakt muze po tydnu zjistit, ze ji to nesedi. Ono je to skvele, ale asijske jsou docela silne a muzou mit nezadouci ucinky jako prehrivani nebo zravost :) (zmizi behem par dnu po vysazeni). Radej zopakuju: jednu tobolku se snidani a rozhodne ne pred spanim. Ono to teda spanek vylepsuje, ale aspon na pul dne to nabudi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod oodoow » úte zář 28, 2021 16:33

z iherbu se teď dá objednat rovnou se zaplacením dph a pak to dojde do pár dnů
u nás je ViNaturae, kde se toho dá vybrat taky dost
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte zář 28, 2021 16:36

Vsak to myslim. Jde, ale jen pres ty zasilkove sluzby a objednavat neco za $15 s postovnym za $30 a vic se mi prici. Aspon co jsem na to pred casem koukal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví