Psi stiznosti a zivot

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » pát říj 26, 2018 22:00

budo píše:No taky zaplaťpámbů, že zrovna Ty nemůžeš, páš seš příkladem osoby s nezdravou a extrémní averzí vůči existenci psů a jejich majitelů

Kde je grco, kdyz ho zrovna potrebuju? By ti ukazal, jak vypada extremni averze :twisted: Ja bych jen zvysil poplatky, on by nechal vsechny psy postrilet a to mozna i s majiteli ;-)

Nesdileni nadseni ze psu neni averze a uz vubec ne extremni. Psi a jejich majitele, co mne neotravuji, mi nijak nevadi. Jejich vec, zit a nechat zit. Problem jsou ti, co otravuji a bohuzel jich neni malo.

Jinak mas ale pravdu, je dobre, ze nemuzu. Moje reseni jsou funkcni, proto by se vetsine nelibily a kdo by to skuceni poslouchal 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod JanaNov » stř led 30, 2019 9:12

Po tom, co mi na pejska v jeho 7 měsících zaútočil německý ovčák úplně bez vodítka a chlap si ťukal na mobilu se nedivím už vůbec ničemu. Vždycky jsme měli velký psi, ale ať už chceme nebo ne, s velkým psem přichází zodpovědnost. Já už teď taky žádnými chovateli s vlčákem nevysvětlím, že můj pes se normálně takhle nechová, ale má špatný vzpomínky na tohle plemeno..
JanaNov
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř led 23, 2019 8:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod pavproch » pon srp 23, 2021 18:17

Chjo, no. Vedle mě bydlí "problematický soused", který má psa k němu "problematického". Doposud to psisko bývalo přivázané, takže dyž sem šel okolo (2x denně - do prce a zpět - podotýkám po našem pozemku, ne jeho) enem štěkal. V poslední době ho ale soused přestal přivazovat (resp. mu utíká) a už mě jednou napadnul, neska při cestě z prce sem mu utek taktak za (svůj) plot. Sousedka (hodná paní) už na něj (toho souseda) zavolala i PaChy - bohužel bez výsledku. Takže do prce/z prce chodím s (obranným) pepřákem v ruce/batůžku. A v hlavě mám 2x denně peklo co se zase stane (obejít to nejde resp. není kundyma). Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod ratel » úte srp 24, 2021 9:08

řešení je jednoduché - kamera před použitím pepřáku, pak poslat mp3 na úřad nebo PaCh, ať se starají, od toho je platíme. Mnoho problémů by zmizelo, kdyby lidi nekrčili nad takovýmito problémy rameny. Asi tím narušíš sousedské vztahy, ale je to něco za něco - vždycky. Tím tě samozřejmě neobviňuju z lenosti :-).
A ano, jsem svým okolím považován občas za prudiče, nicméně se jim to někdy hodí, hodit to na mne (reklamace, soused parkující na chodníku, hnusné pivo v restauraci atd.).
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod pavproch » úte srp 24, 2021 9:22

Kameru nemám. Ale až/esli na mě to psisko zase zaútočí, tak ty PaChy zavolám tež. Po vystříkání pepřáku (nutná sebeobrana). S chujem se stejně už nikdo v ulici "nekamarádí".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod ratel » úte srp 24, 2021 9:28

Video je mnohem padnejsi dukaz nez tvoje vypoved, da se jednoduse posunout na ten spravny urad.
To ze nemas kameru je iba taka vyhovorka :-)
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod apuka » úte srp 24, 2021 9:35

No, ja bych vedel o jeste jednom padnejsim dukazu - pouzit peprak az po poradnem kousnuti :wink:. Jen nevim, jestli by se do toho PP chtelo :-k :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » úte srp 24, 2021 15:26

@pp: co je to za cokla? Urafne ti nohu nebo jen roztrhne kalhoty?

Co takhle preventnivni uder? Idealne na chuja, ale na psa bude ucinnejsi. Az na tebe zas bude dorazet pres plot, dej mu ochutnat pepraku a priste bude zdrhat, jen co te uvidi. Mozna ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod apuka » úte srp 24, 2021 15:42

mike píše:Co takhle preventnivni uder?
To se stanes bud tyranem zvirat nebo nasilnikem, podle toho, na koho smerujes. A muzes byt podle toho potahovany.

Misto pepraku ja bych udelal uplne jinak. Radeji mlety ostry a cerstvy pepr nebo dostatecne paliva mleta paprika (pepr min zanechava stopy). Kdyz pujdes hodne blizko kolem nej, ze nejake peprenky nebo sacku v kapse smerem k nemu nenapadne trochu vysyp, resp. napr placnutim na kapsu, ze ktereho trci volny konec otevreneho sacku rozptyl trochu prasku. Pokud to neni bulldog nebo bullterier nebo stafford, tak zacne knucet a kychat, prskat. Necha Te tehdy na pokoji. Pokud mu to udelas nekolikrat, tak se Ti bude vyhybat.
Peprak je prilis viditelny a nekdo by Te mohl kvuli pouziti zazalovat, teda pokud Te nekousne. Ze mas zbytek pepre do polevky na obed a ze jsi se od uleku nahodou placl do kapsy TI nikdo vycitat nemuze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » úte srp 24, 2021 15:58

Jakoze pp nema kameru a chuj jo? ;-) Samozrejme jsem myslel nenapadne, jen si trochu striknout sprejem na svem pozemku. Prijde mi to jednodussi a ucinnejsi, nez blbnout s peprem. Jinak ale fakt netusim, co cokl udela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod pavproch » úte srp 24, 2021 17:31

Čokl je urostlý vlčák, manželku už raz hryznul do ramene (naštěstí ne do krve), mě dyž na mě útočil šel po rukách, ale nehryznul, pak ho odvolal chuj. Fčíl sem se díval na ten pepřák, co nosím a je na něm obrázek přeškrtnutého psa (jinak už po těch letech nečitelno, ešče sem vyluštil "US Army Style"), tak snad bude fungovat, až ho budu potřebovat použít. Protože ho ale už mám roky, objednal sem si rači ale nový, přímo určený proti hafanům.

Ta sousedka volala PaChy dyž tady běhal po ulici a ohrožoval jejího malého vnuka na tříkolce.

Chuj na 99% kameru nemá, ale nevím, nebavil sem se sním ani slovo ani pozdrav (chuj je jen o 3 roky starší než já čili rovesník) už dobrých 15 let (bydlíme tu 20).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod apuka » úte srp 24, 2021 18:20

Neni o tom, jestli ma nebo nema kameru. Ale podobni lide s podobnymi psy casto jsou "na jedno brdo" - kdyz jejich pes nekomu neco dela, tak je to podle nich plne v poradku a muze za to vzdy"ten druhy", ale jakmile nekdo jen neco malo udela jeho psa, okamzite delaji vsechno pro to, aby dotycneho potrestali. Potom je tam PCR, straznici, atd.

Ze je to vlcak (teda pokud to je nemecky nebo nektery z belgickych ovcaku) je problem z toho duvodu, ze ani myslivecka straz po nem nesmi strilet, bo pastyrske/ovcarske plemeno.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » úte srp 24, 2021 20:49

apuka píše:Potom je tam PCR, straznici, atd.

Ti uz tam podle pp byli a nic neudelali. Klasika u nas, dokud se nic nestane, tak pry nemuzou nic delat :?

apuka píše:Ze je to vlcak (teda pokud to je nemecky nebo nektery z belgickych ovcaku) je problem z toho duvodu, ze ani myslivecka straz po nem nesmi strilet, bo pastyrske/ovcarske plemeno.

Ne, problem je v tom, ze kdyz je vlcak debil, tak je to nebezpecny debil. Co s tim ma myslivecka straz netusim, nejlepsi by bylo, kdyby napadnul policajta a ten ho v sebeobrane zastrelil i s majitelem ;-)

pavproch píše: je na něm obrázek přeškrtnutého psa

To znamena, ze na psy nefunguje, nema se na ne pouzit nebo je likviduje? Vyzkousej na zahrade u plotu, proc by sis na svem pozemku nemohl strikat sprejem? ;-)

pavproch píše:nebavil sem se sním ani slovo ani pozdrav (chuj je jen o 3 roky starší než já čili rovesník) už dobrých 15 let (bydlíme tu 20).

Neni nad skvele sousedske vztahy na vesnici :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod pavproch » stř srp 25, 2021 12:45

Tak, "AntiHund" pepřák (teda dva) mám fprackách, koupil sem to na spokojenypes.cz.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod pavproch » úte zář 14, 2021 13:45

Boha jeho, je to teda peklo mít 2x denně v hlavě peklo - esli sa mi podaří projít okolo sousedovo hyeny bez konfliktu s ní. Naštěstí vždycky až těsně před akcí (= cestou do/z prce), ešče, že mi to nedělá peklo ve škebli celý den i celou noc.... ufffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod pavproch » úte zář 14, 2021 17:30

Do prkýnka, sem to zakřik.... neska cesta dom z prce byla sice bez konfliktu ale fčíl tam ta hyena běsní a lítá po poli jak besná, to zas budu mít celou noc nad čím uvažovat.... :axe:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » úte zář 14, 2021 23:36

Nad cim? Jestli cokla zastrelit nebo otravit?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod pavproch » stř zář 15, 2021 7:34

Obojí, a ještě i radši utopit v žumpě.

Neska ráno byl klid, uffff. (...ale ve mně malá dušička)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod apuka » stř zář 15, 2021 15:17

pavproch píše:Obojí...
Ja bych radil aplikovat to spise na majitele. Kdyz aplikujes na psa, muzes ocekavat, ze za chvili se objevi novy, podobny, mozna jeste horsi. :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » stř zář 15, 2021 15:28

Zabijes debila a zavrou te jako kdybys zabil cloveka. Po patem chciplem coklovi i nejvetsimu kretenovi dojde, ze je neco spatne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod apuka » stř zář 15, 2021 15:35

No, moje zkusenosti spise ukazuji na to, ze s kazdym dalsim dojde na stale horsiho psa, mozna i na dvojici psu. A pripadne na namontovani kamer nebo neceho jeste horsiho :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » stř zář 15, 2021 15:45

To je proto, ze jsi zivotni pesimista a tva do pulky vypita sklenice neni poloprazdna, ale skoro prazdna ;-)

Realne, co chces delat? Policajti ti u nas nepomuzou, dokud se neco nestane, tak pry nemuzou nic delat. Takze se ceka, az se neco stane tj. cokl nekoho pokouse. Pak ho utrati a kreten dostane pokutu, v nejlepsim pripade zakaz chovu psu, ale ten pokousany muze mit dozivotni nasledky. pp myslim psal, ze ten cokl uz kousnul jeho manzelku. V tom pripade udelal velkou chybu, ze po tom tenkrat tvrde nesel, mohl mit vyreseno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod pavproch » stř zář 15, 2021 17:30

Problém je s tím sousedem, je to takovej wool, že poté co bych na něj (jeho hyenu) zavolal PaChy, tak je schopen (vážně, beze srandy) mě při příštím potkání vzít krumpáčem přes hlavu (zezadu, samozřejmě).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod apuka » stř zář 15, 2021 17:50

Prave, mne to z Tvych predeslych prispevku se presne takto zdalo. A neni to zivotnym pesimizmem - je to realita nekterich lidi, kupodivu je jich vice na vesnici (no, v Praze to neznam :-)). Dost jsem se mezi pejskarema (ne jako ten u PP ale tema, co maji sve psy vycvicene a poslouchaji je na slovo) pohyboval a dobre si pamatuji, i jich se kolik stezovalo na podobne kreteny. V CR, SK i HU. A prave i na zaklade jejich zkusenosti (ale taky mych vlastnich) jsem si dovolil napsat, jak by to pokracovalo.
Bo v 99% podobnych pripadu neni problem ve psovi...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » stř zář 15, 2021 19:28

@pp: a co myslis, ze udela, az na cokla pouzijes peprak? Tohle je tezke, ale furt ustupovat a nechat se terorizovat kretenem taky nejde. Si porid zbrojak, davej si bacha na zada a kdyz po tobe pujde krumpacem, tak sebeobrana primo na komoru a mas vyreseno.

@apuka: nepsal jsem, ze to neni kreten, to je celkem jasne. Reagoval jsem na to, ze z peti coklu v rade bude kazdy dalsi horsi. To je silne nepravdepodobne :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod apuka » čtv zář 16, 2021 13:55

mike píše:Reagoval jsem na to, ze z peti coklu v rade bude kazdy dalsi horsi. To je silne nepravdepodobne
Neni...

Uvedom si, vlcak zdaleka nepatri mezi nejnebezpecnejsi psy, i kdyz je, jak to PP popisuje. Jeho jeste furt dokazes "pomerne jednoduse" (i doslova) odkopnout nebo jinak zneskodnit. Ale je vice plemen, se kterymi by to tak jednoduse neslo, bohuzel, naslo by se i neco, kde by ani peprovy sprej nemusel 100% zaucinkovat. A kdyby se dotycny sehnal dvojici a ta by se sehrala, tak by to byl (pro ostatni lidi) pruser jak hrom.

@PP: Ciste k tomu psovi. Uvedom si jednu vec - nikdy mu nesmis ukazat nebo naznacit, ze se jej bojis. Vim, ze je to tezke, ale kazdy takovy naznak zvysuje jeho agresivity a odhodlani.
Kdyz jsem pracoval jako zavoznik pred vyskou v male fabrice, privezli tam vlcaka, ze bude delat strazneho psa. Jen nejak nepocitali s tim, ze to se psovi nebude libit. Skoncilo to tak, ze horko-tezko jej vypustili (primo z klece v aute) do ohrady, ale tam mu dokazali dat neco jist a pit jen spustenim z vysky zponad plotu, jinak pes chtel kazdeho zurive sezrat i pres mrize. Tak to slo par tydnu, az muj ridic, mlady (asi 23) chalan, Rom tam sel k vybehu, pes zurive na nej utocil, on se jen otocil a zarval neco jak "Zustan" na nej tak, ze ten pes z vyskoku spadl na zem a zustal tam nehybny a ticho. Od te doby pes byl "jeho", mohl s nim dela, co chtel a v jeho pritomnosti si i zvykal na jine, ktere privedl a bral je normalne. Jo, ten chlap mel takovy hromovy hlas, kdyz zarval, uz parkrat predtim stejnym zpusobem zpacifikoval utocici velke psy (jako Rom z vesnice, resp. prakticky z romske osady s tim mel zkusenosti dost).

Takze pokud mas taky hromovy hlas, muzes zkusit sam :wink:. Pokud nemas, doporucil bych si poridit BT reproduktor se slusnym vykonem a v pripade utoku do nej pustit na plne pecky nejaky "dobry" Death Metal. To taky zvykne ucinkovat na psy dost vyrazne - jen to potrebuje dostatecnou halsitost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » čtv zář 16, 2021 17:00

To je s krizkem po funuse, protoze uz mu ukazal, ze se boji. Tohle si cokl zapamatuje a nic moc s tim neudelas. Navic se doopravdy boji a to cokl vyciti. Mozna by pomohlo, kdyby si vzal do kapsy bouchacku a v hlave si nastavil odhodlani, ze jestli po nem cokl pujde, tak ho zastreli. Prestal by se bat a cokl by to mozna taky vycitil.

apuka píše:Uvedom si, vlcak zdaleka nepatri mezi nejnebezpecnejsi psy

To sice ne, ale tady slo ciste o statistiku a pravdepodobnost. Kazdy cokl ma svou povahu a nebezpecnejsi nemusi byt nutne horsi. Nejhorsi cokl, co tady v okoli znam, je jezevcik.

apuka píše: A kdyby se dotycny sehnal dvojici a ta by se sehrala, tak by to byl (pro ostatni lidi) pruser jak hrom.

Jj, takze se radej od kretena nechame terorizovat, aby nas nahodou nezacal terorizovat jeste vic :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod pavproch » čtv zář 16, 2021 17:39

Zbroják ne (už sem tu spal, že si nevěřím, žebych někdy svou zbrklostí neudělal průser na kriminál), nosím "Anti hund" pepřák (okolo chuja v pohotovostní poloze - v ruce , připravený k výstřelu", jinak v batůžku). Až to nastane (útok, obrana), tak uvidím, jaké budou následky. Držte mi palec.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » čtv zář 16, 2021 17:44

Mam udelat anktetu, kolik lidi drzi palec tobe a kolik coklovi? :twisted:

No, ty bys sice byl v kriminale, ale zena a deti by mely od debilniho souseda pokoj ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod ret255 » sob zář 18, 2021 15:23

A neskusal si sa so psikom skamaradit, dat mu kosticku, pamlsok, granulky :)

Tiez mam psa a par krat som zazil priamy utok, najhorsie to bolo asi s vlkodoavom, ale ani utok vlciaka nie je ziada sranda.

Nad cim som uvazoval je max. ten peprak, pripadne teaser, ale zatial ani jedno z toho nemam. Peprak by mal byt dostatocny si myslim, neviem vsak ako sa spravva pes, ktory dostane raz taku priucku, prestane byt agresivny, alebo je naopak este viac? Samozrejme v pripade ze ho pp trafi, elbo stat sa moze aj opak.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

PředchozíDalší

Zpět na Pokec