boty Prabos

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: boty Prabos

Příspěvekod apuka » stř zář 15, 2021 17:52

Jo, tak siti uz je neco jineho. I kdyz o to sevci dokazou zalepit (presit kvuli GTX nejde) a nepromokavost nechrani sev ale GTX, ale v tomto pripade je pravda, ze se asi neoplati dat cca 2000 za novou podrazku/podesev.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: boty Prabos

Příspěvekod gerlach » pát zář 17, 2021 14:51

Mám 3 roky Prabos Tundra a i když je zdaleka nepoužívám tolik, jak jsem zamýšlel, tak jsou fajn a drží. Byly se mnou v Tatrách (než jsem zjistil, že i tam se dá v pohodě chodit v nízkých trailovkách), v Nepálu, ale nyní hlavně slouží při výletech v zimě. I přes to, že celý rok chodím v trailovkách, tak když je obuji, není to pro mě nic nepříjemného a jsou pohodlné - jen jsem hold pomalejší :). Zpětně bych nekupoval tak vysoké (condori budou asi podobné, predátor je vyšší), ale hold to byly první pohorky :) - tohle ale ty máš ale vyzkoušené a asi ti nevadí. Zatím nepromokly, membrána je ok, nikde se nic neodlepuje . . . je dobré si pohlídat, že si kupuješ nedávno vyrobený kus (na botách je datum výroby) . . . Prabos Tundra bych tedy klidně doporučil, ale s upozorněním, že jsou to boty vyzkoušené tak max. 2-3 týdny v roce .)
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: boty Prabos

Příspěvekod mike » pát zář 17, 2021 14:59

Jazykova vlozka, hold versus holt: https://www.mojecestina.cz/article/2009 ... old-x-holt. Oprav si to ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

boty Prabos Baracuda, Freestyle, Ranger, kanada

Příspěvekod Czap » čtv bře 17, 2022 11:55

Ahoj,
mám poměrně rozsáhlou zkušenost s botami od Prabosu. Celkově nedoporučuji. Byť mají dobrý i a levný pozáruční servis (a že je ho potřeba), komu se to chce pořád řešit a být bez bot. Každopádně radši případně kupte v kamenném obchodě, ať nemusíte hradit poštovné. :finga: Alespoň tedy první 2 roky. :t:t

Prabos Baracuda GTX- Pohodlná bota, nemusel jsem rozcházet, už od zkoušení perfektně sedla. Ale 3x odlepená podešev, jednou ještě v záruce. Po poslední výměně mě boty začaly tlačit vždy po cca 15 km, dříve perfektně seděly. Asi 3 x opravované vytrhnuté některé očko, částečně ještě v záruce. V jednom místě prodřená membrána.

Prabos kanada celokožená - Nosil jsem na práci, moc jsem v nich nenachodil, pozáručně se potrhalo šití na patě, což mi nebyli schopni opravit. Škoda jinak je bota ještě v dobrém stavu. 1x v záruce odlepená podrážka, vyměněno.

Prabos Freestyle - nubuk asi po 100km povrchově praská, byť jsem mazal. V jednom místě poškozené šití (pravda je že jsem v ní nachodil min. 500km, často ostružiním). Bota s nepříjemně tvrdým došlapem a nějak divně se v ní chodí po vrstevnici ve svahu - tlačí. Také tkaničky tlačí přes tenký, měkký nepolstrovaný jazyk. A je problém sehnat do nich dost dlouhé tenké ponožky.

Prabos Banner Ranger exclusive GTX - Bota s nepříjemně tvrdým došlapem a vůbec tuhá. Opět pozáručně problém s šitím na na patě, jinak se celkem drží.

Už bych si boty od Prabosu nekoupil, nicméně je fasujeme. Z levných, "pracovních" měl kamarád dobrou zkušenost s Bennon Comodore O2.
Já jsem nachodil kdysi pár tisíc km v Lowa Ranger (1. generace) a dosud slouží.
Czap
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 16, 2022 9:34

Re: boty Prabos Baracuda, Freestyle, Ranger, kanada

Příspěvekod Quido » pát dub 14, 2023 21:15

Czap píše:Ahoj,
mám poměrně rozsáhlou zkušenost s botami od Prabosu. Celkově nedoporučuji. Byť mají dobrý i a levný pozáruční servis (a že je ho potřeba), komu se to chce pořád řešit a být bez bot. Každopádně radši případně kupte v kamenném obchodě, ať nemusíte hradit poštovné. :finga: Alespoň tedy první 2 roky. :t:t
....
Já jsem nachodil kdysi pár tisíc km v Lowa Ranger (1. generace) a dosud slouží.


...a člopvěk b řekl, při těch cenách ne nepodobných Lowa, že budou Prabos aspoň přibližně stejně dobré
:((
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Předchozí

Zpět na Boty