Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » stř zář 1, 2021 8:00

ty na to nahlížíš výhradně svým pohledem, dlouholetého uživatele banky, který ji normálně používá

povinnosti ověřování identity jsou zaměřeny spíše na případy, kdy někdo jako Weisspferd založí účet/-y a předá údaje někomu jinému, který přes něj točí platby, vč. zahraničních, Weisspferd pak zmizí

není to samozřejmě jediná obrana banky, ale jedna z mnoha
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř zář 1, 2021 15:11

Castecne ano, ale taky praktickym. Co brani dotycnemu tam poslat bileho kone znovu? Proc by mel mizet? Proste dostane jednou za rok par stovek. Ano, je to komplikace, ale jen mirna.

Co se puvodniho problemu tyce, bance slo ciste o novou obcanku. Ukradena platila myslim do roku 2022 a kdyby se to nestalo, tak po mne nikdo nic nechtel. Proste si chteji ofotit novou. Coz je to, co mi nedava smysl a na co kaslu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » stř zář 1, 2021 15:30

Já si vzpomněl, že bych měl do banky zanést novou občanku asi po roce a půl co jsem ju měl. Úplně vpohodě, borec na pobočce říkal, že na tom nezáleží.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » čtv zář 2, 2021 9:52

mike píše:... Co brani dotycnemu tam poslat bileho kone znovu? Proc by mel mizet? Proste dostane jednou za rok par stovek. Ano, je to komplikace, ale jen mirna.
....


oznámení koníka pro podezření z praní špinavých peněz - na všech převodech, i kdeyž je už nebude dělat on, je jeho datovy otisk (převody jsou dělané jeho jménem, na jeho identitu), když tam přijde po roce nebo dvou zas, říká si o schůzku s OČVTŘ
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod AlexBeck » sob zář 4, 2021 7:28

mike píše:bance slo ciste o novou obcanku.


mBank ji po mě chce asi 5 let? Psali,telefonovali....ale už je to myslím i přešlo. Účet je mi volnej a jsou na něm halíře. Tak když jej zrušej nic se neděje. Zatím ale stále funkční
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » sob zář 4, 2021 16:32

Vidis, to jsem si ani neuvedomil, ze mam nekolik dalsich uctu a u ostatnich s obcankou neotravovali. Jen RB.

Ted mne zas jednou prekvapil Rohlik. Nakup, zaplatit a misto platebni brany se zadava karta primo u nich. Fajn, zadam, odklepnu, chci najit mobil na potvrzeni a ono ho to nechce. Platba neco pres 1600, WTF? Koukam na ucet a blokace tam je, takze to fakt probehlo. To je nejaka novinka? Zadne 3D secure, zadny RB klic?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod AlexBeck » ned zář 5, 2021 18:55

Asi individuální nastavení toho poskytovatele platební brány. V ČR bylo/je v obchodě bezpinove 500KČ ale na Čobolsku od chřipečky je to 50 Euro i když CZ karta často padne do PIN nutný...

Hned první nabídka platební brány od ČSOB... Jestli to není zrovna ono...
Platba Na klik (opakovaná platba)
Zákazník dává svolení k provádění následných transakcí bez zadávání CVC kódu a bez 3D Secure autentizace.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon zář 6, 2021 0:50

Prave, u nas je hranice 500 Kc a tohle bylo vic nez 50 Euro.

Svoleni jsem nikdy nedal a kartu nenechavam ukladat, na to si davam bacha.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » pon zář 6, 2021 5:55

A nejede to režimem jako když si půjčuješ auto?
Rezervace / blokace prostředků a následné stržení 100% blokace.
U auta je to jako kauce, kterou pak uvolní. Někdy z toho vezmou pokuty, poškození, zbytek vrátí.
Na to jsem pin taky nedával.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pon zář 6, 2021 8:38

Co sem tak (co v posledním roce) platil kartou nákupy ve webshopech v zahraničí (karta k EUR účtu čsob), tak to 3Dsecure autorizaci chtělo circa jen každý třetí-čtvrtý nákup, možná i míň.

Nedávno semi ale stalo i tady v CZ (CZK karta k účtu MMB), že to 3D autorizaci nechtělo i když to byl nákup přes 5 stovek (limit pro autorizaci). Ale jen jednou, 99% nákupů už to 3d chce.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pon zář 6, 2021 11:06

tak hlavně 3Ds je ochrana obchodníka, ne klienta. Tedy se obchodníci mohou rozhodnout, že to nechtěj.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » pon zář 6, 2021 13:18

Nejsem si uplne jisty, jestli je to pravda - podle mne je to vetsi ochrana klienta banky nez obchodnika. Jak si pamatuji, kdyz u Postovni sporitelny zavedly 3D S, tak v zahranici ani u nas to moc eshopu neinzerovalo a nepouzivalo a kupodivu, stejne ode mne kod chtelo (pres platebni branu). A bez kodu to zaplatit obcas ani nechtelo povolit. Ale bylo to uz davneji, takze vzpominky jsou mlhavejsi, mozna tam byly nejake "podrobnosti".

Co mi bylo nekdy receno a tak trochu na to ukazuji i jine zkusenosti z jine me banky, tak mozna, ze duvodem, proc u nekterych plateb neni treba zadavat kod muze byt i to, ze banka vyhodnoti daneho obchodnika (nebo mozna kombinaci klient/obchodnik, to nevim) jako duveryhodneho a tam nepozaduje zadani kodu. Neco podobneho, jako kdyz platis u nekterych bank prevody v el. bankovnictvi, taky se ne uplne vsechny platby musi byt potvrzene, jen tehdy tam primo dostanes upozorneni, ze banka platbu vyhodnotila jako bezpecnou.
Ale zase - nijak podrobneji jsem se nepidil a podrobnosti vubec neznam. A taky je mozne, ze to pravda neni (info bylo od obchodnika, ne banky).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pon zář 6, 2021 13:22

Taky bych řekl, že je to ochrana mě (mé karty) a ne obchodníka - podle toho, že když platím v zahraničním webshopu, tak to 3D secure (když je) ověření přichází z mé banky a česky, ne od toho obchodníka v cizím jazyce.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon zář 6, 2021 17:10

Ale ne, Hafi ma pravdu. Ono se to tvari jako ochrana zakaznika, ale realne to chrani jen obdchodnika. To jsme tady resili uz kdysi davno, kdyz s tim prisli. Zakaznika by to chranilo jen v pripade, ze by pres to musely jit vsechny platby, coz nemusi. Je to prave na vuli obchodnika a ten podvodny si to samozrejme nezapne. Kde je teda ta ochrana zakaznika? Obchodnik chraneny je, nenakoupi u nej lidi s ukradenou (ceskou) kartou a tudiz nebude muset resit pripadne reklamace.

Z hlediska zakaznika je to tedy jen buzerace navic. Akorat uz jsem si na to zvyknul tak, ze mne absence prekvapila :) A je klidne mozne, ze si u Rohliku implementovali vlastni platebni branu a nezapli to. Bud zamerne nebo omylem.

@pp: mam pocit, ze pri nakupech v zahranici to u mne jeste nikdy zadne potvrzeni nechtelo. Jen udaje o karte a vyreseno. U neznamych obchodniku pouzivam radej PayPal. Aby obchodnik nedostal udaje o karte a taky kvuli pripadne reklamaci. Tam taky platim kartou a nic to myslim nechce.

@Lipon: takhle jde uplne vsechno, nejdriv se udela na uctu blokace a tu si pozdeji obchodnik strhne. A ano, staci mu na to cislo kary + expirace a CVC2 a mozna ani to neni povinne. Karty jsou podstatne min bezpecne, nez jak to banky prezentuji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » úte zář 7, 2021 20:15

apuka píše:duvodem, proc u nekterych plateb neni treba zadavat kod muze byt i to, ze banka vyhodnoti daneho obchodnika (nebo mozna kombinaci klient/obchodnik, to nevim) jako duveryhodneho a tam nepozaduje zadani kodu.
Takvvypada, ze tady jsem mel pravdu. Toto je ze stranek mBank, predpokladam, ze to je stejne u vice bank:
Bude každá platba na internetu potvrzována pomocí jednorázového kódu z SMS či mKlíče?Zobrazit více informací
Ověření platby pomocí jednorázového kódu z SMS nebo pomocí mobilní autorizace mKlíč bude probíhat pouze u obchodníků, kteří používají zabezpečení 3D Secure. Takových obchodníků je v dnešní době většina. Pokud internetový obchod nepodporuje zabezpečení 3D Secure, bude platba provedena bez potvrzení jednorázovým SMS kódem či mobilní autorizací mKlíč.

V některých případech není ověření SMS kódem či mKlíčem vyžadováno, ačkoliv internetový obchodník 3D Secure podporuje. V tomto případě se nejedná o chybu, ale v rámci bezpečnostních pravidel byla taková platba vyhodnocena jako nízkoriziková a další ověření proto není vyžadováno.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte zář 7, 2021 21:37

Jakozto software architekt s presahem do security povazuju za chybu na to uzivatele neupozornit ;-) Protoze je zmateny a vysledek je kontraproduktivni. Popravde, prijde mi to cele spis nesmyslne, lidi jsou zvykli, ze se u nas potvrzuje a kdyz je neco jinak, tak to vypada divne. A hlavne, kdyz delam vyjimku, tak musi mit dobry duvod a tady ho nejak nevidim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » stř zář 8, 2021 5:54

U rohlíku jsem si toho taky všiml a taky byl mírně zmatený (což pro security architekta není moc dobrá vizitka :wink: ), nicméně předpokládám, že změna je jednak na straně bank (spoustu plateb pouští bez ověření - ale George mi napíše, že "platbu jsem vyhodnotil jako bezpečnou a není třeba potvrzovat v aplikaci", takže je vše jasné), jednak na straně rohlíku - původně se platební údaje zadávaly do formulářových prvků na straně rohlíku, teď je to sice nastylované podobně, ale funkčně to jsou iframy někam pryč. Už jsem viděl systémy se strojovým učením, které se snaží na webové stránce rozlišit člověka od stroje (rychlost psaní, intervaly mezi úhozy a mezi skupinami úhozů, pohyb myši atp.) - tak je dost dobře možné, že něco podobného je "vzadu v iframech" nasazeno a usnadňuje lidem život (až na chybějící upozornění, to je dost nešťastné), kdežto podezřelé transakce nutí k 3DSecure.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř zář 8, 2021 15:34

karaya1 píše:George mi napíše, že "platbu jsem vyhodnotil jako bezpečnou a není třeba potvrzovat v aplikaci

Jj, tohle uplne meni situaci. Vis, na cem jsi a muzes byt hrdy na to, ze nejsi podezrely :twisted:

Napis to Rohliku jako feedback ;-) Muzes k tomu dodat poznamku pro web developery, ze tlacitko "nacist vse" ma znamenat nacist vse a ne nacist dalsi cast a znovu zobrazit tlacitko nacist vse a pak to klidne zopakovat jeste 10x #-o Web Rohliku mi docela pije krev, je delany spis na efekt nez na efektivni pouzivani. Kosik je v tomhle podstatne lepsi. Uz jsem jim to psal.

karaya1 píše:Už jsem viděl systémy se strojovým učením, které se snaží na webové stránce rozlišit člověka od stroje (rychlost psaní, intervaly mezi úhozy a mezi skupinami úhozů, pohyb myši atp.) - tak je dost dobře možné, že něco podobného je "vzadu v iframech" nasazeno a usnadňuje lidem život (až na chybějící upozornění, to je dost nešťastné), kdežto podezřelé transakce nutí k 3DSecure.

Utok robotu moc resit nemusi, ale kdyz si daji dohromady ucet, IP adresu a adresu doruceni, tak po par mesicich nakupovani uz to muzou brat jako platbu s malym rizikem. Pro ne. Kdyby do toho zahrnuli i (ne)typicke polozky nakupu, tak vyresi situace, kdy se karty zmocnila kocka a objednala si 50 kilo Whiskas :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř zář 8, 2021 16:01

BTW, zrovna jsem udelal objednavku na Kosiku a je to nebe a dudy, na tomhle webu je opravdu videt, ze u toho premysleli a nejspis ho i sami pouzivaji. Pocitam, ze to same by mi na Rohliku zabralo dvojnasobek casu :evil: Blbe je, ze Kosik ma mensi vyber, a tak holt nekdy musim na Rohlik. Nerad. Idealni by byl web Kosiku se zbozim Rohliku nebo jeste lip, obojim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » stř zář 8, 2021 20:08

a to teď už je to hodně lepší, ale já historicky začal nakupovat na Koloniálu (který se pak s Košíkem spojil a zůstala značka i systém Košíku)...a tou dobou byl Koloniál výrazně lepší než Košík. Težko to srovnat, ale řekl bych, že Košík konečně teď začíná umět všechno, co uměl Koloniál v začátcích.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř zář 8, 2021 20:36

Mne nejde ani tak o to, co umi, ale jak to umi. Funkce jsou s Rohlikem dost podobne az stejne, ale ergonomie je uplne jinde. Dela to, co cekam, linky jsou kde potrebuju a vetsina veci je na jeden klik. U Rohliku se muzu uklikat, vsechno se musi rozbalovat, klidne na nekolikrat, coz nesnasim. Rozdil je hlavne v uzitecnych drobnostech, Rohlik vypada jako web delany na zakazku a na efekt, Kosik jako neco, co si clovek dela pro sebe a snazi se, aby se mu s tim pracovalo dobre. Nebyt castecne lepsi nabidky, tak nemam vubec duvod Rohlik pouzivat, takhle obcas jo, ale vzdycky mne to otravi. Protoze vim, o kolik to muze byt lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » čtv zář 9, 2021 12:29

pavproch píše: Nedávno semi ale stalo i tady v CZ (CZK karta k účtu MMB), že to 3D autorizaci nechtělo i když to byl nákup přes 5 stovek (limit pro autorizaci).


Zase něco nového: Fčíl sem nakupoval na TSBohemia (firemně) s platbou kartou (bylo to přes 30tis) a.... chtělo to po mně 3D secure (epin a pak pin z SMS), sem to obojí zadal a.... chtělo to podruhé zase 3D secure - stejný epin a nový (přišla druhá SMS) pin. To sem ešče nezažil.... to první opakování bylo podle vzhledu webpage záležitostí platební brány, to druhé byla (podle loga) webpage banky (MMB). Zajímavé.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv zář 9, 2021 16:13

To vis, nekdo je duveryhodny, a tak po nem overeni nechteji a nekdo je zas neduveryhodny tak, ze ho chteji dvakrat :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pát zář 10, 2021 12:35

Ty woe, zase sem (zbytečně) zestárnul o x let.... jaxem tu už spal, mám účty v čsob a přihlašuju se tam pomocí čipové karty. Na dnešek čsob ohlásilo velké upgrade stránek, já se potřeboval podívat do banky na jednu platbu a když sem se přihlásil, tak to po mně chtělo potvrdit čsob e-identitu, tu sem odklikal a pak.... se to zacyklilo a já zůstal jak opařený - po přihlášení mě to furt házelo na "blank" stránku, zkoušel sem kde co i přihlášení (na novém příhlašovacím místě) přes tu e-identitu a furt nic.... první infolinka = plechová huba, druhá infolinka = plechová huba.... prý ale s automatickou pomocí.... taxem tak dlouho do tý plechový huby řval (mj. i sprosté výrazy) až mě to přepojilo na živého operátora a (ta) mě donavigovala jaxe správně přihlásit..... ta jiná přihlašovací stránka než sem měl původně je ta správná a na ní úplně blbě skrytá nevýrazná záložka "certifikát" - klik na ni a paxe přihlásit čipovkou.... sem se z toho teho opotil až na prteli i inde.... uffff... moje blbost/slepost, ale nakonec se to povedlo, IB mi funguje i v novém, hurá!

EDIT o 2 hodiny později: tak IB mi funguje i po příchodu domů = vypnutí/zapnutí pičítače. Uffff, kuju (že to nemusím řešit).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » úte zář 14, 2021 17:45

Musím pochválit svou (dle mnohých zkostnatělou a dinosauří ... asi právem) banku - čsob.

Doposud, dyž sem si do ní posrál peníze z jiné banky (MMB "okamžitá platba"), tak z MMB odešly ty peníze hned, ale čsob mi je připsala až druhý den. Neska (poprvé!) změna: na účtě čsob byly připsány anine do hodiny. Hezky! (21století a "online" dorazilo užitam!)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » úte zář 21, 2021 8:11

Tak nevím esli to není zbytečné plýtvání časem a energií - už sem tu spal, že pro platby kartou na "problematických" eshopech sem si asi před 10-tima rokama zřídil účet (s kartou) u m-bank. Posledních asi 5 let sem ho/ji ovšem ani raz nepoužil, držím tam asi stovku (kč) bez pohybu. Fčíl mi poslali novou kartu a já (aktivní blb) ji hned aktivoval, až potom mi docvaklo, že je to asi plýtvání časem a energií.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pon říj 4, 2021 13:36

Mně stačí málo = jsem ráth za každou drobnost, která se povede bez problémů.

Neska mě potěšila moje dinosauří čsob, ač se s jejich novým (prostředím) IB24 teprve sžívám, obnova certifikátů na čipovce (pro přihlašování a podpis) byla klik-klik hotovo.

Hezky, díky dinosaurům. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » stř říj 6, 2021 12:13

A ešče jednou o dinosaurech, zase pochvala: Dříff, dyž sem si převáděl CZK na EUR (= mezi svými účty) tak to po mně vždycky chtělo PIN pro potvrzení převodu. Nové IB24 už to nechce (imho to byla zbytečnost, když je to mezi mými účty, abych to ještě potvrzoval PINem)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv říj 14, 2021 17:41

Ach jo. Muj obchodni ucet u IB je na historickych maximech. Coz byl naposled v cervnu. Mel bych byt rad, ale uz jsem prodal vsechno, co davalo smysl a dal uz nemam co. Spousta pozic ktera je teprve na zacatku ocekavaneho rustu. Jenze maji kam spadnout, coz se stalo pres leto, kdy mi z maxim ucet vyklesal o desitky procent. Kdybych v cervnu vsechno zavrel a v srpnu znovu nakoupil, tak by rozdil delal velmi netrivialni castku. Kdybych to udelal ted, tak si uzamknu slusny zisk, ale pak se mozna budu divat, ze mohl byt nekolikanasobny. Kralovstvi za kristalovou kouli :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát říj 15, 2021 17:59

btc.png
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec