Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » úte črc 27, 2021 17:17

oodoow píše:Boty jsme už diskutovali v jiném vlákně, ne? Nějaké studie tam jsou asi i linkovány. Já tu nikde nepsal o šestinásobku, tak to číslo máš asi taky tam odtud.

Jo, diskutovali, ale uz jsem zapomnel, jestli i k necemu dospeli ;-) Zkusim to najit. A jo, sestinasobek mam z hlavy, bezne se uvadi (a tipuju, ze to bude jako se zelezem u spenatu ;-)).

oodoow píše:Jinak u kvalitnějšího kola bude i kvalitnější náboj, takže i to tření by mělo být menší.

Rekl bych, ze tohle bude zanedbatelne, myslel jsem treni plastu o povrch. Furt si myslim, ze ty setrvacniky zafungovat musi, ale resit to dal nebudu. Kolo uz davno nemam a nechci a tudiz s tim nemam zadne zkusenosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » úte črc 27, 2021 17:30

Při rychlostech nad 20km/h stejně největší odpor dělá odpor vzduchu.
Těžká kola jako setrvačníky se kdysi zkoušela používat na dráze. Ale tam se jednou rozjedeš a snažíš se držet co nejrovnoměrnější tempo. Na silnici tohle už moc neplatí a v terénu ještě míň.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte črc 27, 2021 17:33

oodoow píše:@pp: :D Zajímavý, může to být tím, že máš nějaké spešl ultralight pláště s tenkou měkkou bočnicí a ty měly tendenci se bortit při malém tlaku?


Vepředu Racing Ralph (Schwalbe), vzadu Ritchey Zmax, oboje 2,1", oboje keflar, na obou bočnice je (zřejmě) jen jedna, max dvě vrstvy tkaniny. Nejvíc mi vadilo to co píšu výše: velký valivý odpor a (pocit), že každý šutr, který přejíždím promáčkne plášť až na ráfek. Prý s menším tlakem je lepší záběr ale toho sem si teda nevšimnul, IMHO není.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte črc 27, 2021 17:36

.... což mě vede k tomu, šmarjá, já bych už zase točil nohama.... :bike:

Takže zárodek plánu: zítra zarvať šponu fprci (jakože tam mám v plánu jednu extra důležitou poradu) a ve čtvrtek ráno místo prce..... kéžby.... pičasí má být (ráno) bajkovatelné, odpoledne hic, ale bez bóřek. Jo, plán je na světě. \:D/
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv črc 29, 2021 10:49

Plán splněn! :bike:

Neska ráno místo prce křasný výlet ve velmi příznivém pičasí (ani zima, ani hic, ani ďusno) jen to po včerejší bóřce lehce čvachtalo/klouzalo, no. Ale nikde sem sebú neyebnúl, i dyž to asi třikrát bylo taktak.

Jj. tento způsob trávení prcovní doby semi velmi líbí.... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ratel » čtv črc 29, 2021 13:19

pavproch píše:Plán splněn! :bike:

Jj. tento způsob trávení prcovní doby semi velmi líbí.... :supz:


řekl bych, že jedním ze základních předpokladů k takovéto cyklistice ( čtvrtek dopoledne, resp. když je pěkně) je úspěšně absolvovaný rentierský kurz.
Posledně jsem neprošel zkouškou z ETF fondů a dluhopisů, tak musím čumět do PC místo kola :-)
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv črc 29, 2021 15:12

pavproch píše:
pavproch píše: ... fčíl sem pořídil Silvini Meta a jsou (mi) výrazně lepší - moc příjemný, měkký, stretch materiál .... ty Mety sou jiná liga. Dobrý kup, doporučuju.

Jen tak naokraj, neska po výletě sem na ně musel vzít sewing machine..... jak mají pružné stahování v pase na sucháč, tak ten sucháč se chytal za třiko a tímpádem rozepínal. Už nebude... :twisted:
Jinak ale platí - max spokojenost.


Mno... s tou spokojeností..... asi budu muset změnit názorec - sem fčíl uklízel hadry po ranním výletu a fšim semsi že na pravé kapse se rozpad jezdec na zipsu (= ztratil sem šňůku, tahací). Naštěstí mám v zásobě těch tahacích šňůrek ze starých zipsů víc, už je tam jiná. Ale zkazilo mito krapet dojem z jinak famózních kraťásků..... škoda, no.... [-o<
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » čtv črc 29, 2021 15:44

@ratel: jaky si to udelas... ;-) Ja timhle taky prolezam s odrenyma usima, ale volnou pracovni dobu mam pres 20 let, davno predtim, nez jsem si zacal hrat na burze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 31, 2021 11:44

pavproch píše:
pavproch píše:
pavproch píše: ... fčíl sem pořídil Silvini Meta a jsou (mi) výrazně lepší - moc příjemný, měkký, stretch materiál .... ty Mety sou jiná liga. Dobrý kup, doporučuju.

Jen tak naokraj, neska po výletě sem na ně musel vzít sewing machine..... jak mají pružné stahování v pase na sucháč, tak ten sucháč se chytal za třiko a tímpádem rozepínal. Už nebude... :twisted:
Jinak ale platí - max spokojenost.

Mno... s tou spokojeností..... asi budu muset změnit názorec - sem fčíl uklízel hadry po ranním výletu a fšim semsi že na pravé kapse se rozpad jezdec na zipsu (= ztratil sem šňůku, tahací). Naštěstí mám v zásobě těch tahacích šňůrek ze starých zipsů víc, už je tam jiná. Ale zkazilo mito krapet dojem z jinak famózních kraťásků..... škoda, no.... [-o<


Hurá! Nějakým řízením osudu a náhod urvaný/ztracený jezdec se šňůrkou nalezen (v trapníku u branky před chalupou), nasazen z5 na své místo a (povolený) kovový kroužek (na kterém visí v zipsu) "utažen" kombinačkama, aby seto už neopakovalo. Uffffff. Už ty kraťásky mám zase (jen) ráth. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát srp 6, 2021 17:26

Zítra ráno byto mohlo klapnout, má být křasně ale chladněji, mám volno, bajk je nachystaný a v hlavě je plán. Doufám, že ráno nestanu a bude mě něco bolet, comi zabrání.... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob srp 7, 2021 11:29

Tak jo, neska to klaplo, pičasí dle předpo, zdraví neprudilo = fajný výlet, sic nahoře na hřebenu (socha-Radhošť) bylo hafo dovolenkářů (a já su na výletě nejrači sám). Dyž sem vyjel, taxe tělu nechtělo ale vůbec točit nohama (první kopec sem musel šaltrovat o jeden až dva převody lehčí než normálně), ale paxe to nějak "zlomilo", bo DBečva-socha jen s jedním odšlápnutím (těsně před sochou, je to fest do kopca a volné šutry = shodilo mě to), hezky!

Zítra ale tomu moc šancí (na repete) nedávám, má být už od rána "občasný déšť". Mno, uvidíme.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob srp 14, 2021 11:34

Neska sem v očekávání hicu stal o dost dříf, snídaně, kafe a paxem už točil noham proti kopcu. Očekávání nezklamalo, ráno nebylo vůbec chladno a druhá půlka výletu (naštěstí už bez velkých/dlouhých stoupání) už byla vyloženě v hicu, fčíl je tam na padnutí. Ufffff.

Křasny výlet, neska sem zvolil cestu "proti srsti" (hřebenové trasy kterou sem "po srsti" jel letos snad už 5x) a bylo to křasné i dyž v tom hicu se nohám už moc točit nechtělo a bolelo to.

Zítra repete (= brzo ráno bajk), trasu mám v hlavě, uvidíme jak moc bude tělo protestovat a jak to bude s těplotou (má být zase hic jak ve vrcholném čebrenci).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned srp 15, 2021 11:24

Tak repete bylo a sem z něj vyloženě nadšený..... nebylo ani zdaleka tak (pocitově) horko jak fčera (ale chladno rozhodně taky ne, i v šest ráno těploměr ukazoval číslo začínající 2) a tělo nejen že neprotestovalo, ale vyloženě ochotně točilo nohama (i dyž sem asi 3x tlačil bajka proti extra prudkému/kamenitému, ale stím sem počítal). Fajný výlet nahoru dolů masivem Radhoště (bez výjezdu na vršek nebo k soše, s tím sem taky počítal). Prostě neska výlet na 1* . Hurá!

Tak, fčíl rest (nežebymě nebolely nohy, no), propocené cyklo-hadry prošly prčkou a fčíl už sa suší, oservisovat (vyčistit a namazat) bajka a budu sa těšit na točení nohama příští víkend (v týdnu se ai neurvu z prce).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned srp 15, 2021 14:04

Reaguju se zpožděním od dvou kukund do dvou let, ftymto přypadku asi 4 hodiny.... kura, já su (musím být) vděčný za NoTubes - neska sem kus cesty projížděl hustým ostružiním (ca 300m) a díky NoTubes sem to vůbec neřešil až tak, že sem si zpoměl až fčíl, po výletě. Hned sem byl zkontrolovat tlak v obou kolech a drží... God bless NoTubes.... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » ned srp 15, 2021 16:53

Konečně doma z Rychlebek.
Pěkné cestičky tam kluci postavili za těch asi 10 nebo 15 let. Potkali jsme tam i Pavla Horníka, na kole i s lopatou a kolečkem na trailech.
Do Čt málo lidu, v Pá přibylo a včera maso, kemp u základny narvaný, potok plný dětí :-)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát srp 20, 2021 17:19

Zítra ráno má být prudce bajkovatelno (křasně a chladněji), plán v hlavě je (dokonce ve dvou variantách), bajk nachystaný, tak doufám žeto na něčem zítra ráno nezhavaruje... třeba na "tom" kuleně - bolí zase jak čert. Kéžby ne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát srp 20, 2021 20:05

hmm, já o víkendu točím rodinohodiny
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob srp 21, 2021 11:45

Toho sem už (naštěstí) ušetřen.

Neska bylo opravdu prudce bajkovatelno, akoráth chladnavo (ani později před obědem se neudělal hic, ale zima taky nebyla) a křasně. Pěkný výlet i dyž se nohám neska moc nechtělo točit (to co normálně vyjedu s jedním vydýcháním neska byly zastsávky tři, ale co už).

Plán na zítra v hlavě je (a to, že bych měl jet dost daleko od chalupy vs. možné bóřky = žebych letos poprvé tahal z flašky shake-dry?) Doufám, že ne, bóřit by (snad) mělo až odpoledne, to už budu z5 doma. Hezky!

Po opravdu dlouhé době (týdny až měsíce) sem neska zase potkal v opravdovém horském terénu (nahoru-dolů po hřebenu) 4 mtb-bajkery, co nepálili elektróny, ale šlapali pěkně za svoje - jako já, teda úplně přesně dva bajkery a dvě bajkerky - hezky!

Jo, a kuleno sa ozvalo - lehce - hned na začátku, paq už byl klid, zpoměl sem si na něj až fčíl (= už zase pobolívá). Takže taky hezky, že dá při sportu pokoj.

Prostě neska (skoro) samá pozitiva a sociální istoty. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned srp 22, 2021 11:34

Ty jo, neska to byl ale křasny výlet - dlouhý a daleko od chalupy. Ráno bylo jak fčera - chladnavo a křasně, tělo se nebránilo pohybu, kuleno nebolelo, prostě supr!

A nikoho (opravdu nikoho) sem nepotkal, prostě křasa. Akurváth teda okolo Martiňáku žluté fábory a papírové šipky ukazující směr (asi se tam fčera jel najaký MTB závod a neuklidili to po sobě).

Jediné mínus, že součastí trasy byl (plánovaně) dlouhý trailový úsek (pěší stezka plná kamení a kořenů nahoru/dolů) a (neplánově) sem byl neska (už zase - starší pán po nemoci) na štíru s rovnováhou a vůbec technikou jízdy = na těch pár kilometrech trailu mě to asi 20x shodilo, no....

Bajk umytý, zítra ho namažu a budu se těšit na příští výlet (žeby ve čtvrtek byla píchačka prce?!? :twisted: Dříff ne, má scať.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned srp 22, 2021 15:45

Já byl na kole každý den v týdnu, tak jsem rád, že dnes chcalo a nikam jsem nemusel :lol:

Dokopal jsem se vyměnit řetěz a skoro mi ho bylo líto ho tam davát, páč jsem kvůli němu navštívil dva obchody (kde ho neměli) a nakonec ho musel objednat z netu.

Tragická krize cykloprůmyslu, i obyčejnej 10ti kvalt Shimano Deore řetěz je problém sehnat.
Naposledy upravil Tomas dne ned srp 22, 2021 16:47, celkově upraveno 1
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned srp 22, 2021 16:41

Právě proto, abych nemusel shánět po všech čertech (když zrovna nejsou), držím si doma (možná až zbytečně velkou) zásobu spotřebáků: řetězy (aktuálně 3), špalky do brzd (aktuálně pět párů), převodníky 26z (aktuálně taky pět) a zadní plášťe (aktuálně jen jeden - kura, budu muset dokoupit).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned srp 22, 2021 16:45

Jo, jinak ukázka toho, jak sem už starý (pesimistický) dědek (věk+chemie, ale i v hlavě): Od rána mám fantasticky dobrý pocit z nešní bajkovačky, čili hlavu plnou plánů na další výlety (kdy a kam) a jaxi to zase užiju. No, a ten starý pesimista v hlavě: dyž sa na to tak těšíš, to sa určitě něco posere (zdraví, pičasí, bajk....)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned srp 22, 2021 17:11

pavproch píše: zadní plášťě (aktuálně jen jeden - kura, budu muset dokoupit).


Tomáši, mockrát děkuji..... :twisted: (ironie)

Taxem právě letmým průzkumem ingfernetu zistil, že "můj" zadní plášť (29" Ritchey Z-max WCS keflar 2,10") se už buď přestal vyrábět nebo je vyprodaný (a to nejen v kološopech v Kocourkově ale i v EU i přímo u Ritčího v US), k sehnání je jen 29" Ritchey Z-max SHIELD WCS keflar 2.10" (= má jiný vzorek). Já snad budu muset (z donucení) změnit, kura fiks, já ale nechcu (tenhle) "jiný".... :twisted:

Dyž ale jeden ještě mám v zásobě (pokud stávající někde nerozervu, tak na něj dojde řada až někdy na konci příští sezony) tak snad počkám, jestli se zase v zimě/příští rok "můj" Zmax (bez SHIELD) neobjeví zase v prodeji.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát srp 27, 2021 8:23

Jak píšu vedle, objednával sem na kupkolo.cz spotřebák na bajka, taxem k temu přibalil i ten WCS Zmax Shield, no. Vzorek běhounu je opravdu jiný, drobnější a hustší výčnělky - myslím, že se dost podobá starším "Megabite" (bez přívlastků). Jezdit sa na tom asi bude dát, v hlubokém bahně asi bude ale prokluzovat (ale to mi neva). Takže mám doma zase zásobu všeho. Hurá!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ratel » pát srp 27, 2021 12:54

dotaz na místní znalce: v jakém stavu je tento úsek žluté z Bečvy Https://mapy.cz/s/jonunokofo , je to sjízdné na cx kole? Už jsem tam dlouho nejel a v sobotu bych se tudy chtěl vracet domů, tak ať nepřijedu jako ....čuně.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát srp 27, 2021 13:11

Jel sem tam naposled před pár týdny: bylo to (celé) sjízdné na MTB, ale bahno, louže a šutry.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát srp 27, 2021 17:48

To sem zvjedaff, jak ráno bude - předpopičají všelijak a zítra přes den ešče hůř.

(Ne)dávám si cíl: ráno stanu a uvidím (esli bajk, už asi v polozimních hadrech, bo má být chladno dost) nebo vycházka v gorateksu (se sprejem proti besné hyene fprackách).

Asi bych rači toho bajka, ale esli bude šedivo, tak nato prdim a pudu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ratel » pát srp 27, 2021 18:24

Já beru kolo, ale nesmím se vrátit bez minimálně dvou kil bezinek. Tak ještě nevím kam to bude :-)
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob srp 28, 2021 9:54

Já kolo neberu dnes nikam, tretry se od včera suší.

To jsem tak včera po poledni shledal, že bych se šel projet. Na meteoradaru to vypadalo všelijak, obloha kolem Plzně též (černo všude). V půli cesty jsem měl nutkání to otočit,
ale nakonec jel dál. Asi 2km od baráku mě to uprostřed pole na štěrkovce chytlo. Nejdřív déšť, pak kroupy. Teploměr na tachu spadnul o deset stupňů během pěti minut.

Blíž k baráku už byla hromada míst, kde se schovat, ale už to bylo úplně jedno tak jsem to dojel, zmrzlej jak pes.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob srp 28, 2021 11:52

pavproch píše:To sem zvjedaff, jak ráno bude - předpopičají všelijak.


Ráno bylo milé překvápko - místo "všelijak" komplet modro a slunko, sic chladno. takže byl bajk, trasa v max variantě = 3.5hodiny točení hohama (+ takže už mi zbývá z letošního seznamu kam jen jeden cíl k odškrtnutí, po něm už budu sezonu enem tak došmrdlávat....), tělo fungovalo (nebolelo), sousedovic hyena po mně nevyjela dyž sem kolem ní dojížděl dom. takže vlastně dost pozitif, nějaké pehy na křase tam ale byly:

a) všude plno lidu - houbařů s košíkama
b) opět začlo období "každý výlet = následné mytí bajku od baga hadicou s třískou" + celý člověk jak prasca = "vysvlečeš se na terase a domů mi ty zasfiněné hadry netahej"
c) za ty dva měsíce "letního" ježdění na suchu sem úplně odvyknul bahennímu prokluzování a podkluzování na každém šutru/kořenu = snad 10x mě to shodilo, naštěstí sem to dycky ustál čili ne držkou do země
d) bude třeba sa už zase víc oblíkat - ráno jak sfítilo slunko, taxem to vyhodnotil jen na dlouhé podzimní třiko + kraťasy + letní boty sic s hrubou fuseklí a byla mi po hodině až dvou zima od kulen dolů + ešče že sem si vzal s sebou pws prsťáky (rukavice) - i tak opět byly po příjezdu dom bílé/tuhé dva prsty a část dlaně pr. ruky.

Celkově ale tak nějak nadšení z výletu, hurá!

Mno, uvidíme jak zítra ráno, zase slibujou "všelijak":

Počasí přes den (07-24):
Zataženo až oblačno, na většině území přeháňky nebo déšť,
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika