Žďárák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Žďárák

Příspěvekod sdn » sob čer 12, 2021 17:40

Děcka díky, zkusím ten GTX za litr. Kdyžtak vrátím a pak pořídím tarp, asi mi to bude stačit, než se rozhodnu jak vy chodit na cundry v minus deset. Jsem ani nevěděl, že to je tak populární. Ledaže byste se tady sešli vsici, co to provozujete..hh.
sdn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát čer 11, 2021 13:39

Re: Žďárák

Příspěvekod sdn » sob čer 12, 2021 17:43

Musím říct, ze zimy trávím většinou ve sportovních halách a hospodách, když zrovna není lockdown. Cítím, že něco na tom musí být, ale popravdě mě to moc ani neláká. Musí to být dost očistec. Jako do vody vylezu i na konci listopadu, ale tohle je na mě asi příliš. :))
sdn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát čer 11, 2021 13:39

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » sob čer 12, 2021 17:56

sobb píše:Ale tváříš se, jako bys ho tehdy nemohl mít. Mohl.

Tezko jsem mohl mit neco, o cem jsem ani nevedel, ze existuje ;-) A nikdo z tech, co jsem znal, na cundry se jezdilo s celtou nebo s tim igelitovym pytlem. Je klidne mozne, ze jinde o tom vedeli, ale dostat se k informacim byl tehdy nejvetsi problem. Nebyl Internet. Jak jsme jen bez nej mohli zit? :twisted:

Pro mne tehdy outdoorovani nebylo hlavni, delal jsem leteckou modelarinu (a lyzoval). Na to aspon vychazel castopis Modelar, na ktery jsme kazdy mesic cekali. Nevzpominam si, ze by neco podobneho vychazelo ohledne outdooru.

sobb píše:Mám pocit, že nějaký žďárák měl i můj táta.

Tak se ho zeptej, kde k nemu prisel. Tipuju nejaky samodomo a ne nepromokavy.

sdn píše:Jako do vody vylezu i na konci listopadu, ale tohle je na mě asi příliš.

Vsak my taky do vody v zime obvykle nelezeme ;-) I kdyz zrovna sobb se koupala v Alpach v ledovcovem jezere, sice v lete, ale plavaly tam kusy ledu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Žďárák

Příspěvekod sobb » sob čer 12, 2021 22:42

No právě, nepátral, nevěděl :wink: Ale jasně, mezi čundrákama se žďáráky nevyskytovaly, měli je horolezci. Můj táta byl postupně obojím.
Zeptám, jestli si vzpomenu (a jestli si vzpomene on :D ). Samodomo asi úplně ne, často tohle vybavení někdo z okolí šil. Dělaly se prý i nepromokavý, ale asi to byly v porovnání se současnýma žďárákama těžký potvory. Možná někdo z místních pamětníků - horolezců bude vědět víc. Ale každopádně žďáráky byly, a fascinuje mě, že je používali i bez spacáků ... brrr.

Outdoorový časopis? No přece Pionýr :twisted:
Nevím, jestli byly ještě jiné, ale vycházel Hotejl, pár čísel od táty mám ještě někde ve skříni :)

mike píše: I kdyz zrovna sobb se koupala v Alpach v ledovcovem jezere
Bonzáku [-( :mrgreen: A mike u toho kibicoval, ale sám tam tuším ani prstíček nesmočil 8)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » sob čer 12, 2021 23:19

Horolezce jsem zadne neznal. Jasne, ze to asi nekdo sil, podobne jako spacaky. Ale proste jsi nemohla prijit do kramu a koupit to. A uz vubec ne si vybirat jako dneska. Tenkrat jsme vsichni meli stejny batoh, protoze jiny pouzitelny nebyl :D

Pionyr? :-k Ten jsme si myslim pujcovali kvuli komiksum, byvala tam jedna stranka. Na outdoor si nevzpominam. Nebo to byl Ohnicek? :-k Tyyjo, to uz je tak davno, ze si fakt nevzpominam... Hotejl slysim poprve. A to ma teta prodavala ve stanku noviny a casopisy, chodil jsem za ni a procetl vsechno, co tam mela. Ony byly tyhle veci celkem nedostatkove zbozi, i ten Modelar se objednaval na kusy. Papir byl potreba na Rude Pravo a to zas na zachod :twisted:

sobb píše:A mike u toho kibicoval, ale sám tam tuším ani prstíček nesmočil

To myslim smocil, abych si vyzkousel, ze lezt do neceho takoveho je fakt blbost :D Navic jsem to nepotreboval.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Žďárák

Příspěvekod sobb » ned čer 13, 2021 10:38

To většinou nemohl, byly to speciály :D Však i Laďa doteď má šitý modroučký horokompletek, nedávno jej slavnostně vytáhl ze skříně a to nosí v zimě okolo chalupy ... jen do bundy se nějak nemůže nasoukat :mrgreen:
Zase to v něčem bylo jednodušší, člověk nemusel půl roku vybírat a přebírat :roll: :twisted:

Hotejl bys na stánku fakt nenašel, byl to v podstatě samizdat. Po revuluci byla jeho pokračovatelem Montana, tu už asi znáš.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » ned čer 13, 2021 18:43

Cimz se vracime k tomu, co jsem psal na zacatku :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Žďárák

Příspěvekod apuka » ned čer 13, 2021 19:59

mike píše:evzpominam si, ze by neco podobneho vychazelo ohledne outdooru.
Casopis Turista. A na Slovensku jeste Krasy Slovenska
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Žďárák

Příspěvekod sobb » ned čer 13, 2021 22:53

mike píše:Cimz se vracime k tomu, co jsem psal na zacatku :twisted:
Jsi psal o své nevědomosti, což byl Tvůj problém :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » pon čer 14, 2021 0:02

Pisu, ze to byl vseobecny problem. Z hlediska prenosu informaci bylo tenkrat dal od nas do Brna nez dnes z Brna do San Francisca ;-)

@apuka: na ten si taky nevzpominam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Žďárák

Příspěvekod sobb » pon čer 14, 2021 10:15

No, a já zas píšu, že kdo pátral na správných místech, ten věděl :wink:
I o těch žďárácích, čímž bych tuto OT odbočku uzavřela návratem k tématu žďáráků.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » pon čer 14, 2021 18:54

Njn, tys to zazila jen jako dite, asi ti to uplne nedochazelo. Uz zacatek 90. let byl v tomhle i vsem dalsim zasadni zmena. Ja jsem v tom zil jeste prvni roky na VS. Zajimaly mne pocitace, byl jsem tam s lidma, kteri meli nejlepsi informace v republice a stejne to byla bida, proti dnesku se vsechno shanelo neuveritelne pracne a pomalu a to jsme meli opravdu silnou motivaci. No a u zdaraku jsme u nas na venkove ani nevedeli, ze existuji. Ale to uz jsem psal ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Žďárák

Příspěvekod sobb » pon čer 14, 2021 19:24

:roll: vždyť píšu, že píšu o zkušenostech a vybavení mýho táty nebo Ladi. A žďáráky prostě byly známé. Proto jsem reagovala na ty Tvoje stesky :wink:

Já měla pak ve vandráckých začátcích výhodu, že jsem nemusela nic shánět, všechno jsem "podědila" po rodičích, takže mnohé jsem měla rovnou dvakrát 8) :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » pon čer 14, 2021 19:32

Jj, byly zname predevsim na Litomericku :twisted: Nemuzes zevseobecnovat, byly mozna zname v nejake male skupine, ale tipuju, ze aspon 90 % cundraku o nich nemelo ani tucha.

No prave, to byly ty protekcni deti :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Žďárák

Příspěvekod AlexBeck » pát srp 6, 2021 0:29

Nemá někdo HP BIVAK 3.0 COVER https://www.highpoint.cz/produkty/ostatni-vyrobky/zdarskeho-vaky/bivak-3-0-cover.html
Materiál: BlocVent 3L Super Light (třívrstvý)
Nepromokavost: 20 000 mm H2O
Prodyšnost: 48 000 g/m2/24hod
Rozmery: 230 x 97 x 58 cm
Hmotnost: 317 g

Docela on něm uvažuji... Že už by to nemusel být jen igelitový pytel. Navíc i ta hmotnost je pěkná.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Žďárák

Příspěvekod fenikso » čtv srp 19, 2021 16:36

Právě jsem ho koupil a o víkendu plánuju otestovat. Prozatím můžu říct, že vypadá kvalitně vyrobený, hmotnost s obalem je 323g, a profouknout přes tkaninu teda rozhodně nejde :lol:.

Ten obal je taková síťovina, přijde mi, že je to naprosto nevyužitý potenciál, že s trochou invence by se z toho dala udělat nouzová moskytiéra 8).
fenikso
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 19, 2021 16:16

Re: Žďárák

Příspěvekod AlexBeck » sob srp 21, 2021 14:00

Super dej pak vědět jak na tom ta prodyšnost... Já zkoušel Salewa PTX a u něj nikde neni prodyšnost. Takže asi jen obyč igelit.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Žďárák

Příspěvekod apuka » sob srp 21, 2021 21:39

AlexBeck píše:Já zkoušel Salewa PTX a u něj nikde neni prodyšnost. Takže asi jen obyč igelit.
:shock: :shock: :shock: He?

Takze je to podle Tebe "obyc. igelit" jen kvuli tomu, ze "u nej nikde neni prodysnost"??? A to pises, ze jsi to zkousel. Docela by me zajimalo jak, jestli i jinak nez studovanim visacek v obchode ](*,).

Prozradim Ti asi obrovskou novinku - to, jak se v zdaraku budes citit ohledne prodysnosti prakticky nezalezi na tom, jaka prodysnost je u nej uvedena na cedulkach.... Muze se klidne stat, ze zrovna Ty, zrovna ve Tvych aktualnich podminkach a s Tvym vybavenim se budes citi lip v nejakem zdaraku s uvedenou "prodysnosti" 3000 g/m2/24h nez v jinem s uvedenou prodysnosti 40000. Navic pravdepodobne kdyz si vezmes zdarak z membrany s CFM>0 (tj- dochazi tam ke skutecne vymene vzduchu), tak nebude mit zadne zavratne vysoka cisla - bo to mereni neni zrovna idealni pro porezni membrany - a prece budes v nem mnohem spokojenejsi.

BTW, zrovna tu Salewa Bivi si lidi docela chvali. Ani manzelka si nestezovala, kdyz ji pouzivala ve snehovem zahrabu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Žďárák

Příspěvekod AlexBeck » ned srp 22, 2021 10:53

Ok jsem jednodenní turista.... Moje poprvé zzzz Vyhrabal jsem jej doma ze skříně. Staří 15 let a více, ale zachovalý skoro nepoužívaný. Gumová membrána naprosto nepoškozená!!!
Teď koukám, že kromě loga Salewa je tam na visačce číslo 1879. Že by tedy Bivakovací pytel Salewa Storm ll 1879/1600 :(( Váží v double variantě cca 900g vč futralu.

Manželka (vlastník) mi řekla: "To chceš spát v tomhle igelitu ??? Já v tom spala v -10C celá mokrá...To si sebou ani neber..." Balím si batoh v Chorvatsku pri +35C.

První noc raději na trávě před chatou v lese (1250m) V nocí se rozfoukalo a teplota klesla k 15C. V narychlo koupené dece Hannah Micro 80 začíná byt chladno od větru. Spím luxusně na "posteli" TaR NeoAir Camper. Zalezu do pytle a hle ten komfort tepla.... Až ráno mě budí chlad na kyčli. Ač jsem v teple a suchu tak jakmile spacák ztrati ten loft a dotýká se pytle tak studí... Překvapuje mě že i tak levný spacák má funkční impregnaci. Spacák je totiž celý mokrý ale jen z venku !!!

Druhou noc spím přímo na hřebenu v 1700m. Pracně hledam rovinatý placek 1x2m. Nakonec spím přímo na turistickém chodníku :-) Teplota klesá k 10C ale je mnohem menší vlhkost. Tudíž spalo se komfortně i ve spacáku do 15C.

Další noc probdím v chatě bivaků, kde překvapivě nechrápe jiný turista. Ale co jedná malá myš dokáže dělat za kravál...

Příště opět raději sám na hřebenu s kunami a netopýry :-)

Přesně toto spani ve skalách na hřebenu mě oslovilo. Tudíž na stan / trap to nebude, ale jen pytel.

No a když si vezmu moji 15 let starou igelitovou větrovku na kolo a dnešní moderni membránovky. Proč by nemohl stejně moderní bivakovací pytel i dýchat. Alespoň v to doufám....a když ne tak alespoň váží 1/3 8)
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Žďárák

Příspěvekod apuka » ned srp 22, 2021 13:46

Problemem je to, ze VSECHNY membrany funguji pouze za jistych podminek. Vyssi teplota a vysoka vnejsi vhkost to ale neni, tehdy Ti nepomuze prakticky nic. Max. ty ciste porezni, co trochu vzduchu primo propusti, ale i ty maji svoje limity. Navic si za ne pekne zaplatis - a byvaji hodne tezke. O tom parkrat uz psal na OF uzivatel mike.

Ono je taky pravdou, ze bivakovaci pytle nebyly vymysleny uplne na to, aby plne nahrazovaly stan ale spise nouzove ochranily pred destem/snehem, velkym vetrem a pripadne uchovaly i trochu Tebou generovaneho tepla.

Dalsi veci je, ze pokud chces, aby z hlediska "prodysnosti" co nejlepe fungovaly, hlavne ty PU membrany (a to prakticky zase nezavisle od papirove "prodysnosti", tak bys mel v nich byt se spacakem idealne tak, abys mezi nim a pytlem nemel skoro zadnou vzduchovou vrstvu. Ten odvod vlhkosti zevnitr ven funguje tim lip, cim mas vevnitr teplejsi a vlhci vzduch v pomeru k vnejsimu. Pokud si vevnitr nechas hodne vzduchu, tak se teplota bude hodne blizit vnejsi (bude skoro totozna) a to uz je potom jen otazka rozdilu relativnich vlhkosti, coz nadranem uplne nizka venku vetsinou bude skoro stejna. Takze pouzivat sam ten pytel pro dva nemusi byt vzdy idealni...
Papirova cisla jsou namerena v laboratori pri danem rozdilu teplot i vlhkosti, coz vetsinou ve skutecnosti strjnym zpusobem splneno neni.

Jeste jedna poznamka - pokud mas tu Salewu s PU membranou opravdu 15 let, tak se je ta PU membrana asi v pokrocilem stadiu rozkladu, nezavisle na zpusobu a cetnosti pouziti ani na skladovani. Mozna to neni okem videt, ale je otazka, nakolik to jeste funguje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Žďárák

Příspěvekod Tomas » ned srp 22, 2021 14:36

HP s Blocventem jsem kdysi míval. Na kratší akce je OK, ale při delších akcích za horších podmínek to ta membrána stejně neudýchá a bude vevnitř vlhko/mokro. Bez možnosti to vysušit je to za trest.

Jako "nouzovka" asi dobrý, ale taky se dá koupit UL stan/tarp, kterej na tom s podobnou váhou bude použitelností a komfortem o několik levelů jinde.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » ned srp 22, 2021 18:37

Tomas píše:taky se dá koupit UL stan/tarp, kterej na tom s podobnou váhou bude použitelností a komfortem o několik levelů jinde.

Tenhle zdarak ma 300 g, UL varianty i 200. Takovy stan snad neexistuje a i u tarpu pochybuju. Jestli o necem vis, sem s tim. Mam pocit, ze minumum je tak 500 - 600 g.

Navic horach obcas stan ani tarp neni kde postavit, vyhoda zdaraku je, ze se da pouzit vsude, kam se vejdes se spacakem. Tj. treba primo na stezce nebo jsem spal na hrebeni Karnskych Alp ve zbytku zakopu z prvni svetove :)

AlexBeck píše:Spacák je totiž celý mokrý ale jen z venku

Ano, to je u zdaraku s neporezni membranou uplne normalni (i u horsich poreznich). Spacak vyhrivas zevnitr, tvuj pot se pres nej vyparuje a mezi spacakem a zdarakem je 100 % vlhkost, ktera kondenzuje jak na spacaku zvenku, tak na zdaraku zevnitr. Neco se pres membranu ven dostane, ale zdaleka ne vsechno. Pomuze jen opravdu dobra porezni membrana, vim o jedine, GTX Air Permeable (nazev zmenili, ted si na novy nevpomenu). Nevyhoda je vaha, muj zdarak ma skoto 600 g a cena. Tohle vsechno uz jsem ale psal, procti si tohle vlakno cele a pak se ptej.

AlexBeck píše:Ale co jedná malá myš dokáže dělat za kravál...

A mj. i proto patri ucpavky do usi do zakladni vybavy ;-) Mys pod podlahou jsem zazil a opravdu to hodne pomuze (kdyz ji chytis a nacpes ji ucpavky do krku, tak na 100 % ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Žďárák

Příspěvekod AlexBeck » ned srp 22, 2021 18:50

No proto jsem psal igelit... Pokud je to opravdu stařičký Salewa Storm I tak je z: Materiál: 210D Ripstop Nylon PU. Toto je asi festovní záťer... Bez prasklin, drolení, měknutí... Festovni igelit.
Moji bundě Direct Alpin Guide se kompletně po 5 letech rozpadla membrána na prach. Takže mam s čím porovnat.

Tu prodyšnost řeším hlavně, že chci pořídit do žďáraku péřový spacak. Ten si s vlhkem moc nerozumí. Zase tu jednu noc asi ustoji i v igelitu....Spani v extrémních podmínkách neplánují. Nevim zda vubec zimni využítí i když o karimatce uvažuji raději rovnou o 4 sezoni.

Myslim, že stan neni pro mne. Mě zajímá jen spaní na horách. Běžná vícedenní turistika po lese mě nebere. Ustlat si někde v Tatrách na vrcholku. Nepotřebují tam za každého počasí. Mam to tam teď kousek... Nemladnu tak, že bych XX hod rozbiječku rozpulil s přespanim na vrcholku :D Takový je plán jak vyzrát na stáří :lol:
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » ned srp 22, 2021 19:01

Pouzivam do zdaraku perak a ustoji to, akorat je dobre ho pred sbalenim vysusit. Idealne, kdyz rano sviti slunce, tak ho rozlozit a nez se nasnidas, tak je OK. Kdyz ne, tak vybalit treba pres poledne. Takhle se da v pohode tyden a vic, na dvoudenni akce s prespanim to resit nemusis, vysusis doma.

Vsechny PU membrany jsou igelit. Bez ohledu na cisla, to uz psal apuka, testuji se v nejakych podminkach pro membranu priznivych, ale pri spani ve zdaraku jsou uplne jine. Takze rozdil je podstatne mensi, nez bys cekal. Mokry nebudes jen kdyz budou dobre podminky (nizka vlhkost vzduchu) nebo s porezni membranou a to asi jen tou, jak jsem psal. Mam i druhy UL zdarak, kde jiny GTX, taky porezni, ale prodysnost podstatne horsi, dychat se pres nej neda. A v tom taky mivam spacak zvenku navlhly.

Jinak znovu, precti si cele tohle vlakno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Žďárák

Příspěvekod Tomas » ned srp 22, 2021 19:12

mike píše:Tenhle zdarak ma 300 g, UL varianty i 200. Takovy stan snad neexistuje a i u tarpu pochybuju. Jestli o necem vis, sem s tim. Mam pocit, ze minumum je tak 500 - 600 g.

Třeba ten HP Dry Cover ma 500g, to dáš váhově i s tarpem v klidu, s nějákým silnylonovým SMD jsi třeba s tímhle na 300g.

Pokud taháš trekový hole, tak není co řešit. U mě prostě u ždáráku na běžné nocování převažujou nevýhody a zavrhl jsem to jako slepou cestu. Jako prostředek pro nouzové přespání někde ve stěně svůj účel plní.

Ono spát v tom i někde v děšti na hřebeni (kde teda není místo na stan) není nic moc.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » ned srp 22, 2021 19:42

Ja teda v tom odkazu vyse vidim 317 g a jak jsem psal, daji se i lehci, muj UL ma okolo 200 g. Mam ho prave na nouzove prespani kdekoliv, protoze sice mam podstatne lepsi a pohodlnejsi, jenze ma 600 g a stvalo mne, kdyz jsem ho za 10 dni pouzil jednou nebo vubec.

Mne se ten SMD libi, jenze hole nenosim a neni fer tam jejich vahu nepocitat.

Tomas píše:Ono spát v tom i někde v děšti na hřebeni (kde teda není místo na stan) není nic moc.

To opravdu neni, ale furt lepsi, nez bez nej ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Žďárák

Příspěvekod AlexBeck » ned srp 22, 2021 19:55

mike píše:Vsechny PU membrany jsou igelit. Bez ohledu na cisla


OK takže říkáš nevyhazovat prachy a prostě koupit to nejlevnější ? Výsledek bude stejný.... Jak tedy neplanuji v tom spat v extrémních podmínkách což neplánují. Takže nejakou přeháňku/ranní rosu ustoji všechny.
Ten 15 lety Salewak je double a 900g takze bych si predstavoval neco do 400g ? Co třeba tento ? Hmotnost i cena slušné....
https://www.decathlon.cz/bivakovaci-vak-zarak-sedy-id_8526595.html
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Žďárák

Příspěvekod Tomas » ned srp 22, 2021 20:03

mike píše:Ja teda v tom odkazu vyse vidim 317 g a jak jsem psal, daji se i lehci, muj UL ma okolo 200 g.

Jop, já koukal na Dry Cover 2.0, ten má 550g.

Když vezmeš to SMD, přidáš jednu 60g karbonovou tyčku a šest kolíku, budeš někde kolem 400g a můžeš spát, vařit a kempovat jako kulturní člověk i v dešti.

To se žďárákem nehrozí, protože řešíš jak si lehnout a otevřít zip aby ti nepršelo do obličeje a zároveň ses v tom vynálezu neudusil :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » ned srp 22, 2021 20:17

AlexBeck píše:OK takže říkáš nevyhazovat prachy a prostě koupit to nejlevnější ? Výsledek bude stejný....

Ne, to nerikam. Rikam, ze rozdily budou mensi, nez to podle cisel vypada. Jak velke budou zalezi dost na podminkach, jak se potis apod. Osobne bych se spis po vaze, nez po cene, proto mam ten 200 g, jak jsem psal, levny nebyl :) Ten tvuj HP mi prijde jako pouzitelny kompromis, ale nespal jsem v nem.

Tomas píše:můžeš spát, vařit a kempovat jako kulturní člověk i v dešti.

Kdybych chtel fungovat jako kulturni clovek, tak nejezdim do hor 8)

Tomas píše:řešíš jak si lehnout a otevřít zip aby ti nepršelo do obličeje a zároveň ses v tom vynálezu neudusil

To je prave jedna z vyhod toho GTX Air Permeable. Da se pres nej normalne dychat a muzes se v nem uplne zapnout. Ja tam teda malou diru na boku nechavam, ale opravdu to funguje. Na rozdil o jinych, kde by to bylo o zivot.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Žďárák

Příspěvekod apuka » ned srp 22, 2021 20:23

mike píše:Rikam, ze rozdily budou mensi, nez to podle cisel vypada. Jak velke budou zalezi dost na podminkach, jak se potis apod.
Trochu to bude zaviset i od spacaku a jeho prodysnosti, s tim je treba taky pocitat. AlexBeck psal o Hannahu, s jejich prodysnosti nemam uplne nejlepsi zkusenosti - ale je mozne, ze jen ja jsem mel "stesti".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Stany