Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 8, 2021 16:41

taky nam vzrostl ucet za el, pac manzel je v covid dobe doma tak si furt hraje s nejakejma zroutama energie. i ja vlastne vic zapinam moje 10let stary na dnesni dobu nenazrany zelezo casteji, protoze zadny popracovni konicky... doufam, ze si to sedne, at nemusim zas pristi rok doplacet. zvedli mi zalohy o kilo :D taky sprchovat se clovek musi doma kvuli epidemiologickym opatrenim a ne ve fitstudiu, coz je cara pres rozpocet, akorat ze spis pocitovej, ze domu nejmin hodinu a sotva oplachnu ruce :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod ratel » stř srp 11, 2021 8:25

Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte srp 17, 2021 17:36

Neska při cestě polemlesemloukou3 dom z prce sem měl zase záchvat pamatováka.... před ca 10tima-15tima rokama to byla hotová věc, že mobilní čísla 602xxxx, 603xxx apod. skončí (resp. budou přečíslována do nových/jiných číselných řad) a ... prd, vše je beze změny... Neví někdo proč to umřelo (teda zaplaťpanbu, že umřelo, mám 602 a to dokonce 2x a sem za to ráth, bosemi kombinace 6-0-2 prostě líbí.... )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte srp 17, 2021 17:39

Ja si teda na tu hotovou vec vubec nevzpominam. Dej nejaky odkaz ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » úte srp 17, 2021 17:42

pavproch píše:mám 602 a to dokonce 2x a sem za to ráth, bosemi kombinace 6-0-2 prostě líbí
A ze jsi dlouhe roky klepal texty v Text602 :wink:

Byl nejaky takovy navrh? Ja se na to moc nepamatuji - ale taky jsem pred 10-15-ti lety mobil nenosil (krome sluzebnich - postupne - Siemensu A35, M45 a M65 na pohotovosti), takze ani nijak extra nesledoval tyto zpravy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte srp 17, 2021 17:52

Zářijové přečíslování je z hlediska mobilních operátorů tedy ještě docela pohodové, větší změny nastanou až při dalším přečíslování v roce 2010, kdy budou nahrazeny jinými čísly také předvolby.


Celé tu - článek z roku 2002.

Víc sem nenašel.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » úte srp 17, 2021 18:10

Mne ted po prechodu (do identity, ne meho :wink:), kdy jsem po nem zaplatil inkaso v el. bankovnictvi ted sere i to, ze nejak neprislo mailove potvrzeni, i kdyz jsem zadal mail (a spravny, je to vydet ve vypisu v bankovnictvi). Mimochodem, vypada, ze bankovnictvi CSOB stale nedokaze nastavit v sablone potvrzeni na dany mail, musi se zadavat opakovane rucne. ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv srp 19, 2021 10:52

Kura, někde se něco pos*alo v IT (a asi ne u mně - díval sem se na obě nastavení a vše se zdá být nastaveno OK, navíc sem do toho už hodně dlouho nehrabal a doposud to fungovalo OK) - zhruba ve stejný okamžik přestaly chodit emily oznamující, že mám novou SZ na bmwklubu + začaly chodit zdvojeně (2x ten samý) emily oznamující, že někdo něco dělal/platil s firemní platební kartou MMB.
Přitom:
Soukromá karta MMB = emil chodí 1x.
SZ tady i na AF.cz = emil chodí OK.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv srp 19, 2021 12:55

pavproch píše:začaly chodit zdvojeně (2x ten samý) emily oznamující, že někdo něco dělal/platil s firemní platební kartou
Radeji zkontroluj, jestli to i nestahuji/nedelaji dvakrat :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv srp 19, 2021 13:28

Ty jo, kuju za podnět. Důvěřuj ale prověřuj.... :twisted:

Díval sem se do banky a ne, uffff, každá platba (ke které 2x přišel emil) je započtena jen 1x.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » sob srp 21, 2021 14:00

Perlička: sem (zase po několika měsících, co ležel jak mrcha v šupleti) pustil záložní starší noťas (Vaio) a... všechno se chytilo, funguje, neumřel. Taxem v něm zaktualizoval W7 a NOD32 a pustil NODa na kuntrolu všech dat na obou (virtuálních) discích. Normálně ta kuntrola trvá tak 15minut než přežvýká těch ca 30+50GB dat, co tam jsou. Fčíl ale žvýkal dobře hodinu a furt ne a ne skončit, taxem se kuknul co žvýká.... a (to je ta perlička): žvýkal svůj vlastní instalační soubor NOD32.msi, a to tak, že ho žvýkal dobře ještě další hodinu, pak to dožvýkal a bez hlášení čehokoli podezřelého kuntrolu ukončil. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » sob srp 21, 2021 16:51

Dotaz na znalejší (já tomu prd rozumím): dneska po obědě Chrom vyhlásil "poplach" a znemožnil mi přístup na pokec na AF.cz:

forum.jpg


Je to chyba toho fora (= dnes expirovaný certifikát? jaxe píše v tom komentáři) nebo je chyba u mně?

Mainpage AF.cz ale běží bez problema.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob srp 21, 2021 17:09

Chyba je u tebe. Ze se ptas na uplne jasnou vec ;-) Ano, certifikat je expirovany a je na provozovateli fora, aby ho obnovil. Takove veci se ale delaji predem, aby k tomuhle nedoslo...

Ty se tam dostanes, kdyz si povolis vyjimku. Nevim, jak a kde se to dela v Chromu, pouzivam FF. Zacal bych tim linkem Dalsi informace.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » sob srp 21, 2021 17:10

Kuju, du to študit. Chrom používám teprve pár týdnů, ještě s ním nejsem sžitý.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob srp 21, 2021 17:17

Neni tam nekde pod tim jeste nejake tlacitko? To by ti melo umoznit udelat vyjimku.

No a jinak Vase pripojeni neni soukrome je doufam spatny preklad. Kdyz uz, tak neni bezpecne resp. zabezpecene. Neni to tak davno, co takovych byla vetsina a nikdo to neresil... Vlastne OF to tak jeste ma a nikdo to neresi :) Coz se nam teda muze vymstit, az to v browserech zacnou vynucovat natvrdo, na coz nejspis casem dojde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » sob srp 21, 2021 17:20

Tlačítko "rozšířené" tam je ale to ukáže jen další podrobnsti, volby ale žádné. Prozatím sem nevyštudil, jak a kde vyjímku v Chromu povolit. Ale snažím se. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob srp 21, 2021 17:22

https://www.technipages.com/google-chro ... te-message

Tyhle veci se muzou zmenit s kazdym updatem, ted uz to muze byt jinak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » sob srp 21, 2021 17:25

mike píše: Ano, certifikat je expirovany a je na provozovateli fora, aby ho obnovil. Takove veci se ale delaji predem, aby k tomuhle nedoslo....


Což mě vedlo k tomu se přihlásit jako admin na ten svůj pokec o železe v kyčli (taky phpBB) a pohledat tam něco k certifikátům - samozřejmě sem nic nenašel. Protože ten můj pokec už běží od 2015 aniž bych kdy tam nějaké certifikáty aktualizoval, mám tu expiraci taky očekávat?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob srp 21, 2021 17:30

Instaloval jsi tam snad nekdy nejake certifikaty? Jestli ne, tak ti tam nema co expirovat ;-) Web muze bezet but postaru pres HTTP, kde zadne certifikaty nejsou. To je pripad OF a tipuju, ze bude i tvuj. Nebo zabezpecene pres HTTPS, kde jsou certifikaty potreba a musi se pravidelne updatovat. Bezna platnost je 2 roky, ale muze to byt i 1 nebo 3. Vadny certifikat se bere jako vetsi problem, nez zadny, protoze to znamena, ze s webem je neco v neporadku, zatimco zadny je zamer.

Koukni se, co je na adresnim radku vlevo od adresy. Zas nevim Chrome, ale ve FF je u OF preskrtnuty zamecek, coz znamena nezabezpeceno tj. bez certifikatu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » sob srp 21, 2021 17:36

Jo, ten můj pokec o kyčlích je http bez s, čili už sem fklidu. Dík.

ref vyjímka v Chromu - dík za odkaz, ale: Ze tří nabízených možností první nefunguje, druhá je zmatečná a u třetí je napsáno že to máš dělat jek dyž víš co děláš což já nevím.

Prdím nato, napsal sem provozovateli AF.cz (znám se sním), ať spraví ten certifikát a holt si počkám, až to opraví.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob srp 21, 2021 17:43

V klidu budes jen do doby, nez to udelaji povinne a ta doba se blizi :?

Jestli v Chromu tu snadnou moznost uz zrusili, tak je to dalsi priznak zvyseneho tlaku na prechod k HTTPS. Ve FF to jeste funguje. Vyjimku tam snad jeste muzes pridat rucne nekde v nastaveni. Nebo to dela ta druha moznost, nevim, co je na ni zmatecneho. Ale taky nevim, jestli jeste funguje.

A jo, jestli ti nevadi cekat, tak je nejlepsi kopnout spravce, stejne to opravit musi. Akorat je sobota a sehnat novy certifikat muze chvili trvat :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » ned srp 22, 2021 11:39

Našel sem řešení: God bless IE, ten mě (sice s výstrahou před neplatným certifikátem) na pokec AF.cz pustí. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv srp 26, 2021 9:33

Už sem to tu spal víckrát - mám vypnutý SPAM folder, takže mi chodí veškerá pošta, fčíl přišlo tohle - mně zapřísáhlému odpůrci xichtoknihy (v životě sem tam nebyl a nehodlám natom nic měnit):

Vážený uživateli Facebooku:

Chceme vás informovat, že váš Facebook účet s e -mailem vyhrál
peněžní odměnu 4 200 000,00 EUR (čtyři miliony dvě stě tisíc eur)
za propagaci Facebooku na rok 2021.

Blahopřejeme vám k tomu, že jste jedním z vybraných lidí.


:twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv srp 26, 2021 11:11

Hele - nemas nahodou schizofrenii, ze by Tve alter ego delalo nejakeho propagatora ksichtoknihy??? :lol: Ale vidis, ja jsem uz dvakrat vyhral podobne (no, jednou to bylo nejakyc 20+mil.) castek "jen tak", ani ksichtoknihu jsem k tomu nemusel propagovat :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát srp 27, 2021 9:01

pavproch píše:Stará kunverza musela se překousnout a nainstalovat do svého noťasu něco nového - Mrkvozoft Teams (jeden zákazník dneska bude dělat online prezentaci, u které musíme být).


Taxem zase (IT) chytřejší - dokud sem používal IE, tak jakýkoli meeting v Teams v něm spustit nešel, fčíl jak Chrome už spustit de. Takže žádná další ingstalace/delete Teams (asi) už nebude třeba. Uffff, Chrom - hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát srp 27, 2021 17:39

Z toho uz by se pomalu dala udelat kniha. Nebo aspon comics. Pipisaurus objevuje techniku 21. stoleti :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát srp 27, 2021 17:43

Neska sem to 21. století objevoval i jinak - dvouhodinová tydlikonference: 3 japonci (všichni jen japonsky), jedna japonka (česky nebo japonsky), jedna češka coby překladatelka CZ-JPN, dva češi (jenom česky). A navzájem si fšici skákali do řeči. Nakonec sme se ale domluvili. Ufffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pát srp 27, 2021 17:51

pavproch píše:Nakonec sme se ale domluvili
A vis, jak zvyknou tyto konference pokracovat po konci? Tak, ze je kazdy spokojeny, jak se domlivili, jen se casem ukaze, ze "domluvu" kazdy pochopil jinak :wink:
U nas se s tim bojuje furt, jen tam nejsou Japonci, ale zmet Nemcu, Svedu, Cechu, Italu, Anglicanu, Thajcu, Indu, Cinanu, ...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát srp 27, 2021 18:03

To jemi jasné, proto sem už začal vše domluvené sepisovat a odsouhlašovat (mailem). Něco už i odsouhlašené je.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát srp 27, 2021 18:40

Jj, tohle je rozumne a bezne se to dela. Svolavatel meetingu nebo nekdo jiny sepise vystup meetingu v bodech a rozesle ucastnikum.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec