Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » stř kvě 26, 2021 17:39

Nepredikovatelné. V analogii s GME bych řekl, že tam trojciferný stav být může. Tj. že dostatek lidí vydrží na takovou cenu počkat.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř kvě 26, 2021 17:46

Na to ale nestaci pockat. Musi byt dostatek tech, co budou nakupovat celou cestu nahoru. Stat se to samozrejme muze.

Nebo zaridit gamma squeeze nakupovanim call opci a to zatim moc nevypada (male objemy). Ony jsou totiz silene drahe. Na GME taky, ale tam mozna ta snaha je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv kvě 27, 2021 18:29

AMC zacina vypadat zajimave, start se asi povedl. Aktualne na 25 a +28 %, ale hlavne IB nema akcie, ktere by pujcilo shortakum. To nebyva casto. Jeste to uplne nevypada jako short squeeze, ale jestli se to rozjede, tak se mozna tech 50 i dockas :)

Zvlastni je, ze GME se skoro nehybe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř čer 2, 2021 18:14

Hafi píše:Mam v planu prodat 1/5 za 10 nasobek prumerne nakupni ceny a pak 1/5 zbytku pri kazdem zdvojnasobeni.

Here you go! AMC dnesni maximum 68, pardon 72, nez jsem to dopsal a uz naskakuji trading halty :D Retardi jsou neuveritelni, akorat by to jeste mohli zopakovat na GME.

Mel jsem jednu dobu call opce se strike 40, ciste pro tenhle pripad, ale uz je to par mesicu a nechtelo se mi platit za dalsi :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv čer 3, 2021 18:54

Pro ty, kdo si chteji zahrat retardi ruletu: https://stocks.comment.ai/trending.html
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát čer 4, 2021 1:27

Nasel jsem ve zpravach v bance:
RB píše:Zasílání 3D Secure kódu pomocí SMS ovšem parametry nejvyššího zabezpečení dnes již nesplňuje, a proto bychom Vás chtěli informovat o změně.

Od 1. 7. 2021 bude 3D Secure kód zobrazován v mobilním nebo internetovém bankovnictví.

Nově Vám kód nebude doručen v SMS zprávě, ale přihlásíte se do mobilního nebo internetového bankovnictví, kde si 3D Secure kód vyzvednete.

To je teda slusny opruz. Kvuli kazde platbe kartou na Netu se hlasit do banky. Aplikace v mobilu se to netyka a s tou je to stejne podstatne pohodlnejsi, ale co chudaci pavprosi se svyma tlacitkovyma telefonama? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » čtv čer 10, 2021 17:39

Není to přímo o bankách, ale je to o penězích, dám to sem.

Neska sem našel ve schránce dopis z mého místně příslušného FÚ - než sem tu obálku otevřel, tak panika, co to je...... (zřejmě už) před vícero lety došlo k nějaké změně zdanění pozemků "neplodná půda" a tak mi poslali přípis, že celých 80m2 "neplodné půdy" už od 2019 mám danit a... fčíl překvápko - pozitivní: v tý obálce bylo kompletně vyplněné změnové DP, jen podepsat. Hezky, měl sem to bez práce (taxem jim to za odměnu hned podepsal aodnesl na podatelnu FU). DP z nemovitostí se jen podává, daň vypočítává FÚ, to sem teda zvjedaff, kolik mi do(vy)měří.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv čer 17, 2021 18:18

@Hafi: z bankovniho fora ad AMC. Mozna se stovky dockas :D

Just a quick anecdote re: sentiment from suburban Florida. My neighbor's a semi-retired widow who drinks Bud Lite and loves to play the slots and scratch-offs. She approached to me this morning to find out which broker I use for trading and informed me that she'd downloaded Robinhood so she could buy AMC. Why AMC? Because a friend of her had received a "hot tip" on the stock and made 28k on a trade. She told me AMC is what they call a "mimi" (2 long Es like the name) stock. I said no it's meme. She said whatever, she doesn't know what it means anyway. The whole interaction made my blood run cold

BTW, ja mam dneska po delsi dobe pekne cerveno pres vetsinu otevrenych her, ale tahle mrcha je +10 %.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pát čer 25, 2021 17:35

pavproch píše: Není to přímo o bankách, ale je to o penězích, dám to sem.
Neska sem našel ve schránce dopis z mého místně příslušného FÚ - než sem tu obálku otevřel, tak panika, co to je...... (zřejmě už) před vícero lety došlo k nějaké změně zdanění pozemků "neplodná půda" a tak mi poslali přípis, že celých 80m2 "neplodné půdy" už od 2019 mám danit a... fčíl překvápko - pozitivní: v tý obálce bylo kompletně vyplněné změnové DP, jen podepsat. Hezky, měl sem to bez práce (taxem jim to za odměnu hned podepsal a odnesl na podatelnu FU). DP z nemovitostí se jen podává, daň vypočítává FÚ, to sem teda zvjedaff, kolik mi do(vy)měří.


Má to dva konce, oba celkem přijatelné:

a) doplácím 48 káčé

b) oznamení o tom kolik doplácím a na jaký účet zaplatit mi přišlo SMS (žádný dopis, mail apod.)
Státní správa sa holt digitalizuje (trochu, no)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » sob čer 26, 2021 12:24

no, to B je ukázka toho, že opravdu jen trochu. Neb kdyby to přišlo mailem/datovkou tak to snadno překopíruješ kamkoli, nebo tam může být QR kód. V SMS je to prostě vždy nějaký krok navíc.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » sob čer 26, 2021 12:42

Navíc to má ještě jeden negativní efekt - už je to tak dávno, co sem to udělal naposled, že sem už zapoměl jak a fčíl už hodinu čumím do mobilu a pokouším se text SMS překopírovat do emila a ne a ne a ne. Kdysik sem to už dokázal, tak to musí jít. Grrrrrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » sob čer 26, 2021 13:33

Když přijde výměr DNemo mailem, je tam i ten QR kód.
Ale předpokládá to, že finanční úřad zná můj mail, tzn. že jsem jim ho sdělil.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » sob čer 26, 2021 14:30

Mého maila znají (sami ho napsali do toho předvyplněného přiznání), přesto jen SMS (ne žebymi ten případný QR k něčemu byl... stará konverza.... :twisted: )

A s tím převodem textu SMS do emila sem nakonec to vzdal, nepřišel sem nato jak. Chjo no.

Takže sem pěkně konzervatisticky si tu jejich SMS přepsal tužkou na papír a zaplatil podle toho zápisu. Č.účtu bylo stejné jako předtím, čili v tom sem chybu udělat nemoh (ctrl c a ctrl v).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte čer 29, 2021 1:48

Ted mne nastvala RB a hned dvakrat. Potreboval jsem neco poresit a zjistil jsem, ze zrusili 24 hodinovou zelenou linku a misto ni je normalne placena fungujici 7 - 22. Pouzival jsem to vic, nez 20 let uz od dob eBanky. Velice malo, ale kdyz uz, tak urcite po 22, obvykle spis po 24 a vetsinou to byl prijemny rozhovor s (podle hlasu) mladou operatorkou.

A podruhe, kdyz jsem zjistil, ze si z prichozi platby v CZK strhli 1 %. Rusil jsem nepouzivany zalozni ucet u IB, jelikoz mi ho chteli prevest do Irska a nechal si poslat poslednich 50 kKc do RB. Driv to chodilo z ceske banky, ted to z nejakych duvodu byla zahranicni platba a ti zlodeji si strhli petikilo :evil: Pricemz IB to slusne poslali jako SHA platbu, takze jde ciste o poplatek RB. A ano, v ceniku je, akorat jsem to vzdycky chapal jako prichozi platbu v cizi mene, ne v korunach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!


Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv črc 8, 2021 19:51

Teda, dneska jsem utracel jak opily namornik. 242 obchodu, to je mozna rekord. No, zas tak silene to neni, takove bufferfly ma 4 nohy a on to pocita jako 4 obchody a kdyz jich clovek koupi 10... :)

Akorat IB software... to je za trest. Lidi, co to psali, by meli skoncit v pekle, kde s tim budou pracovat 8 hodin denne (nejsem nelida). Reakcni doba GUI v Jave je v radu sekund #-o Si snad na tohle budu muset napsat vlastni. A to ostatni traderi tvrdi, ze IB je jeden z nejlepsich, si nedokazu predstavit ty spatne...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv črc 8, 2021 22:45

Ted mi prisel report a utratil jsem skoro mesicni cistou vyplatu, asi bych se mel mirnit 8-[ Potencial je 10.5:1, coz samozrejme nebude, ale kdyby se povedla polovina, bylo by to skvele. Tretina uz vypada i realne a petina pravdepodobne. Uvidime behem pul roku :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » úte črc 13, 2021 9:39

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » úte črc 13, 2021 12:10

To, že banky tady dřív o kontrolu rizikových operací moc nedbaly se vědělo dlouho, ale posledních několik let už se to taky změnilo.

Jedna rovina je trestněprávní, kdy OČVTŘ musí prokázat, že šlo o prostředky z trestné činnosti (což se nepovedlo, jak jsem ráno slyšel v rádiu, a proto odložili), druhá rovina je dozor bank (-y), a to je na pěknou kontrolu z ČNB a kontrolu činnosti FAÚ. Banka, která nemá nastavený risk assessment na tohle, dost závažně porušuje regulatorní nařízení. To je učebnicový příklad na jakémkoliv AML semináři, který přednáší i lidi z FAÚ.

Už několik vkladů a výběrů v hotovosti, přes soukromý účet, ačkoliv vklad je deklarován z podnikatelské činnosti, každý v jiné měně a obratem se posílá/vybírá dál, automaticky raisuje "red flags" a banka by do vyšetření měla odmítnout další operace provádět.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » úte črc 13, 2021 12:48

Takovy blby dotaz, ne primo k napsanemu, ale principialne podobnemu.

Furt se hazi papirky do schranky typu "Koupim byt v okoli... Platim hotove." Napodobne vidim inzeraty (kdyz nahodou...) typu "koupim cenne stare obrazy, starozitnosti/ prodam Ferrari/Lamborghini/(dopln si co chces)... Platba pouze v hotovosti." Pricemz je evidentni, ze pujde o statisicove az milionove castky.

Neni to tak nahodou taky na dobry pruser, kdyby se u toho ti lidi "pristihli"?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » úte črc 13, 2021 15:44

Ne, je to obvykle jen "zkratka" pro okamžitou platbu. Tedy žádné splátky, odložené platby apod.
U těch antikvit je to ještě s otazníkem, tam se převod nedá moc vysledovat a pro platbu striktně keš je potřeba důvěry obou stran, u nemo se to dá vcelku snadno sledovat.

V angličtině už taky dávno neplatí, že cash je jen platba v mincích a bankovkách.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte črc 13, 2021 16:30


Jsem si to schvalne spocital a je to pres 16 mega denne vcetne vikendu. To se docela nadrel :twisted: Hlavne mne ale prekvapuje, ze se to neprokeclo a ze si na nej nekdo nepockal. Zvlast kdyz jezdil s kufrikem plnym Eur vlakem z Usti :shock: (to jsem ho klidne mohl potkat, priste budu koukat po chlapovi s kufrikem 8-[)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » úte črc 13, 2021 19:32

někde v tom článku píšou, že vozíval v kufru ekvivalent 100 Mega, to je nějakých 4M ojro najednou :shock:
je klidně možný, že s ním někdo jezdíval, i nenápadně
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte črc 13, 2021 21:10

https://www.youtube.com/watch?v=zXH6fhueO3I ;-)

Jo, nedivil bych se, kdyby mel nenapadny doprovod.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » ned srp 8, 2021 12:45

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » ned srp 8, 2021 17:46

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon srp 9, 2021 1:17

Myslel jsem, ze mne uz jen tak neco neprekvapi, ale tohle jo. Obchodovani s ikonkami na urovni trileteho ditete za ceny v radu desitek az stovek milionu Kc? WTF? Pardon, NFT :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod oodoow » pon srp 9, 2021 7:36

NFT je teďka velkej byznys. Je to v podstatě to samé jako bitcoin a další kryptoměny, takže to zas tak překpvapivé není. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pon srp 9, 2021 9:19

Prodám jako NFT svou virtuální lásku vůči kupci. Nabídky do SZ :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mila6032 » pon srp 9, 2021 12:09

Jo, tohle mi přijde fakt uhozený. Krypto mám rád, dokonce velmi rád. A asi jako jeden z mála fakt kvůli jejich původnímu smyslu a ne kvůli spekulaci a vidině Lamba do pár týdnů. Ale NFTčka mi přijdou jako další ze signálů, že si jako civilizace zasloužíme vymřít. Já vážně nerozumím k čemu to má reálně sloužit. A ty cenovky jsou teda úplně mimo jakoukoliv realitu. Pokoušel jsem se nad tím zamýšlet opakovaně, protože si ty věci nakoupili i lidi, které považuji za příčetné, ale vždycky jsem narazil na mantinel vlastní fantazie...a nebo intelektu.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

PředchozíDalší

Zpět na Pokec