Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoAir)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pro majitele TaR NeoAir: mate/meli jste na karimatce vadu, ktera je/byla na reklamaci?

Ano
14
37%
Ne
24
63%
 
Celkem hlasů : 38

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Etheric » pon dub 12, 2021 15:27

To na videu je správně, jestli ti uchází ventil když to máš přesně takto, je to závada. Unikat to má, až když to povolíš. Jestli opravdu neděláš nic špatně, je vadnej ventil. Nu což, aspoň prubneš novýho dovozce :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod ripper6 » pon dub 12, 2021 17:29

Proc vyrobce? Mam 14dnu na vraceni a poslu to normalne jsem
https://outdoor.online-sport.cz/karimat ... e-regular/
kde jsem to koupil za velikonocni cenu 4029czk :)
Kamoska uz nestihla tak za 4900 takze zkusime jeste jeji nafouknout.
Psali me z pod7kilo a prej by to mela i ta pumpicka nafouknout plne s tim ze pak 2x dofouknu / pytlikem / pusou :)
Mel jsem za to ze jak je to nafouknuty na max, ze proto to zasne tak vypoustet vzduch viz moje video.
Jenze nesedelo me video z CR, kde chlapik prezentuje tuto karimatku a uplne v klidu se nadechne, foukne, potom zase se nadechne....
je to videt treba zde
https://youtu.be/ypWLp76F0ok?t=232

a ted cumim ten chlapik mu to vyrazi pytlik a jeste s tim klepe, ani nespecha a potom to dofoukne :shock:
To u me nejde, to jak dofouknu stejne jako ten pan, tak musim sakra rychle pak ten vzduch leti ven :D
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod ripper6 » čtv dub 15, 2021 7:41

Etheric píše:Podle toho co píšeš to vypadá, že se ju snažíš nafukovat s ventilem v pozici pro vyfukování...

Zjisteno v pod7kilo, ventil je chybny, takze reklamace a online-sport cz mi ji vymeni za novej kus :)
Bylo tu psano o bouli, take ze kdyz je treba reklamovat ze je nutne karimatku posilat dodavateli / dovozci?
Bylo mi receno ze je to vyrobni vada a staci to normalne reklamovat v obchode, kde clovek koupil :)
Obchod ale ne vzdy ma jich tolik, ze jsou drahe takze ano posila to potom dal.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sobb » čtv dub 15, 2021 9:54

Ohledně reklamace boule to sup vysvětluje o stránku zpět :wink:
viewtopic.php?p=540517#p540517
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod apuka » čtv dub 15, 2021 12:56

ripper6 píše:Navod byl dodan ke karimatce ale neni v cestine, takze dle zakona v CR tomu nerozumim a nevim jak karimatku pouzivat, takze by me ji mel vyrobce kdyz ji rozbiju snad dat do pucu i za 2 roky ne?
Tak na to bacha - vyrobek mas pouzivat vzdy podle navodu k pouziti. Pokud neni cesky, mas zkontaktovat prodejce, ten je povinny Ti jej dodat (a spravne bys vyrobek ani nemel pouzivat, kdyz nevis, jestli to delas v souladu s navodem). A taky mas pravo vyrobek kvuli tomu vratit. Nebo bys mohl zkusit kvuli tomu "vydobit" nejakou tu slevicku, ze se tim musis prekousavat v cizim jazyku :-). Dokonce, kdybys jej mel doma nepouzity rok a pul, klidne i tehdy, pokud dokazes, ze k nemu cesky nebo obrazkovy navod nebyl.
Pokud by Ti vyrobce napsal, ze k pouzivani neni treba navod, protoze je to prece jasne, tak potom mas pravdu.

Jinak je jasne, ze pokud mas ventil s blokaci "zpetneho chodu" ve spravne poloze a furt Ti to vyfukuje, tak je urcite vadny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » stř dub 21, 2021 20:23

Tak mi pošlou novou. K tomu jak se to má používat napsali tohle:

Obecně by karimatky neměly být nafukovány přes 2psi, jak je uvedeno v návodu, což si myslím že ústy ani nelze. A karimatka by neměla být nafukována uplně na tvrdo. Pak také záleží na váze nocležníka. Když mám v servisu karimatku a testuju její těsnost karimatku nafukuji tak do polotvrda, aby šla rukou zmáčknout protože na ní poté pokládam po dobu 48 hodin závaží o hmotnosti cca 100kg. A nikdy se mi nestalo, že by se karimatka vyboulila. Je možné že pokud bych ji nafoukal více, tka se delaminace projeví. Samozřejmě všechno toto je individuální. Pokud se řídíte dle pokynů výrobce karimatka by měla sloužit bez problémů.


Což mi přijde, že ji teda používám v souladu s instrukcema.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod ripper6 » čtv dub 22, 2021 7:54

sup: jak je to mysleno pres 2psi? :)
Ja teda resil ten postup na prodejne pod7kilo kde byli dve holky co tam kolem tohodle delaj a predpokladam ze snad vedi za tu dobu co tam pracuji, jak se nafukuje / pouziva karimatka :)
Pokud toto budu predpokladat, tak ptal jsem se na tu bouly a jasne me rekli ze tam nejvic na toto maj reklamaci. Kdyz toto nastane, ze se jedna proste o vyrobni vadu a ma to tam proste prinest a vyreklamuji to :)

Rikal jsem i jestli to ten clovek neumi pouzivat ze netusi, ale ze to nafukuje spravne i dle videa na youtube, kde me ukazali jasne jak se ma karimatka nafukovat, tedy cervenej uzaver je v poloze soubezne s karimatkou, ventilek ten cernej se proste vysroubuje a nafukuje se. Normal to foukali do tvrda zadne ze by to bylo mekke.
Ani mi nerekli jak presne na kolik, jak moc presne procent jelikoz to asi ani sami nevedi.
V anglickem manualu take toto nemam, jeste se doma podivam jelikoz mi prisla ihned nova a ta uz byla v poradku :)
Treba uz je u te nove i CZ manual ale ten papir uz me to nebavilo prohlizet.
Vyrobce by to mel dle meho uznat a vymenit.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » čtv dub 22, 2021 9:44

PSI je jednotka tlaku.

Však mi to vyměněj a uznávaj, že by se do odlepovat ("delaminovat") nemělo.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod ripper6 » čtv dub 22, 2021 11:54

Jo muze se na tom lezet i na vode? Kamaradku to napadlo ze to bylo ve videu, dle meho to bude az se neco potento klasika ze tam nekdo lezel a ze by nemuseli uznat zaruku :)
Ja teda to mam jen ze to nafouknu, ani nemusi byt uplne tvrda, no a na to vzdy dam spacak, takze to zminene ze se na tom nema primo lezet a ze asi vyrobce to nechce uznat by neslo aplikovat.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » čtv dub 22, 2021 12:01

No, tak do nemělo by se to používat pro vznášení. To je suchá teorie.

Na druhou stranu se maj pravidelně mejt takže koupání té karimatce samo o sobě nic neudělá, naopak. Na nafukovací kruh mi přijde trochu drahá, ale je super do kaňonů. Pokud porcházíte kaňon, kterej nemá tekoucí vodu, ale občas tam má jezírko, co nejde přebrodit, nafouknutá neolite nebo uberlite tak desetikilový batoh v pohodě unesou - tudíž batoh na karimatku, vy do naha, tůňku přeplavat a karimatku s batohem postrkovat před sebou. V kaňonu si nezlomte nohu, není tam signál :-D. Už jsem to takhle praktikoval třikrát.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod ripper6 » pát dub 23, 2021 8:02

sup: dik za rady :D
Jo koukal jsem a mam jen tento navod
https://www.thermarest.com/on/demandwar ... mat_EN.pdf

a pak anglicky navod v typicku ale ten se tyka pouze opravne sady :)
Takze zadny CZ navod u karimatky neexistuje. Ja teda predpokladam ze by to nemela byt veda a kazdy cestoval by mel beznym zpusobem nafouknout karimatku, aniz by porusil zasady spravneho pouzivani :D
Jo ale k te bouli... v tom anglickem navodu pise cosi kolem toho, jako barometricky tlak abys to nemel nekde nafouknute v aute / ve stanu celej den kdyz tam pari slunce :) Toto by me davalo jedine nejvic smysl.
Ne to ze to opatrne nafouknu original pumpickou a 3x pusou, pohladim, polozim spacak a lezim tak to nemuzu znicit :D
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » úte kvě 25, 2021 15:19

Tak Uberlite mám novou doma, takže dovozce ok (podle mě to jsou ty samý lidi, jen se nějak změnila majitelka nebo tak něco).

Zato můj neoair lite si udělal díru neviditelnou okem v místě, kde se ventil napojuje na karimatku (viz červenej kroužek - a jo, je to na fotce z webu, byl jsem línej to fotit a stejně na tom nic není vidět). Je to podle mě závada materiálu/výroby, já bych to tam v životě neprorazil. Tak to posílám na Slovensko prodejci (to tam tehdy prodávali o několik set levněji než v ČR).

Těch závad začíná být trochu moc. Ale pokud vím, parametrově moc Therma-rest nemá konkurenci, ne?

Taky jsem hledal, zda existují nějaké lehké karimatky pro dva (ideálně prostě slepené dvě normální karimatku, aŤ se nerozjížděj) a našel jsem nejlehčí kilovou - a to je moc. Neřešil jste to někdo?
Přílohy
Therm-a-Rest-NeoAir-XLite-002-1024x704.jpg
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Etheric » úte kvě 25, 2021 15:48

sup píše:slepené dvě normální karimatku, aŤ se nerozjížděj

Vezmi dvě karimatky a pruh gumy ala guma do tepláků. Na stranu gumy, která bude v kontaktu s karimatkou, udělej proužek silikonem, ať guma drží na místě. Takhle si ustřihni a sešij dva pruhy, horní a dolní. Tenzi si zvol tak akorát, aby držely u sebe, ale aby je guma nesmršťovala do stříšky. Obě karimatky to chce zespodu taky napatlat silikonem, když už ho máš v ruce. Pokud tohle chceš dělat s Uberlitkama, napatlej i Tyvek :)

TaR opravdu nemá konkurenci, nic s takovými parametry jsem jinde neviděl. Všechno je buď těžší nebo míň pohodlný, často oboje dohromady.
Se tak trochu divim, že jsem Uberlitku ještě nepích. Spím na tom všude možně, vždycky to nafukuju hubou úplně dotvrda co to jde. Doma to pak nafouknu pytlem, nechám půl dne, vyfouknu, znova nafouknu a nechám půl dne.. Takhle 3x či 4x a kára hezky vyschne.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod bonatius » úte kvě 25, 2021 20:01

@Etheric: chcem sa spytat ako hlucna je karimatka Therm-a-Rest, nie je pre teba velmi hlucna (ak si dobre pamatam, spominal si, ze si citlivy na zvuky), alebo si si uz zvykol a nevnimas to?

Videl som zopar videi kde porovnavali hlucnost karimatiek a tato bola voci Klymitke velmi hlucna, co mi neskor potvrdil kamarat ked ju testoval.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Etheric » stř kvě 26, 2021 6:13

Na zvuky jsem asi nejcitlivější z tohoto fóra a ne, na kravál si nezvyknu, schopnost adaptovat se na hluk můj mozek bohužel nemá.
Proto jsem si vybral tu Uberlite. Když ju porovnám s Xtherm, tak Xtherm je hlučná jako když se převaluješ na pytlíku chipsů, zatímco Uberlite zní spíš jako igelitka. Rozdíl je velkej. Uberlite není tak hlučná aby to vadilo. Ale ano, oproti Klymitce je hlučnější, zato však pohodlnější, lehčí a skladnější. Jen oproti Klymitce mnohem víc klouže, ale to řeší trocha silikonu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod bonatius » stř kvě 26, 2021 8:50

Uberlite je letna karimatka. Aku pouzivas v zime, ci v zime nechodis?

Vyberam karimatku pre zenu a ona chce nejaku teplejsiu, sirsiu a hlavne tichu.
Zaujala ma Nemo Tensor Insulate. Tu ju zatial nikto nepredava a ani so znackou Nemo nema nikto ziadnu skusenost.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Etheric » stř kvě 26, 2021 9:09

Uberlite je třísezónní karimatka, spal jsem v ní při -2 a pohoda, do nižších teplot se nikdy nedostanu.
Dělá se i v širší verzi. Jen nevím, co si představuješ pod pojmem teplejší karimatka. Uberlite na zimu nebude to pravý, to bych hledal jinde, jenže Xtherm je zas šíleně hlučná. Taky záleží na tom, jak velkou a těžkou karimatku je přítelkyně ochotna nést
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » stř kvě 26, 2021 9:26

Jen potvrdím, že Uberlite je, co se týče hlučnosti, lepší než Neolite. Neolite v sobě má hliníkové fólie, co odrážejí teplo (proto je teplejší). Uberlite je ale ze šustivějšího svrchnějšího materiálu. Ten zvuk je tudíž jiný. Mně je to jedno, když spím, tak to neslyším, a když nespím, tak mi to nevadí. Mé partnerce to vadí a preferuje Uberlite. Nejlepší byly Prolity, ty mi přijdou tiché, ale jsou o dost těžší.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Etheric » stř kvě 26, 2021 12:40

Jj, Prolite je tichá a vůbec neklouže po Tyveku. Ale ta váha a sbalitelnost..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » čtv čer 10, 2021 21:39

sup píše:Zato můj neoair lite si udělal díru neviditelnou okem v místě, kde se ventil napojuje na karimatku (viz červenej kroužek - a jo, je to na fotce z webu, byl jsem línej to fotit a stejně na tom nic není vidět). Je to podle mě závada materiálu/výroby, já bych to tam v životě neprorazil. Tak to posílám na Slovensko prodejci (to tam tehdy prodávali o několik set levněji než v ČR).

Tak dovozce (nevím zda je pro Slovensko stejný jak pro Česko) tvrdí, že je to mechanické poškození. Mně přijde, že když je to v místě napojení ventilu na karimatku, a ne v místě, kde spím, tak to moc mechanické poškození mnou zaviněné není - přijde mi to že ten ventil musí být trochu špatně zabroušený a prostě se to prodřelo, což je výrobní/návrhová vada. Ale nabízí to opravit za 200 korun (což by mě zajímalo jak - pokud tam daj záplatu, tak si moc neumím předsavit, že tam bude držet). Ale zase se s nima nechci úplně soudit, neměl jsem si to kupovat na Slovensku :-(.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Etheric » pát čer 11, 2021 5:21

Hele, zkusil bych napsat přímo výrobci, pokud bude mít jinej názor než dovozce či prodejce nebo co to je, konfrontoval bych je s tím.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » pát čer 11, 2021 11:59

Tak jsem volal do Vertrone (distribuují i na Slovensko) a prej tu díru u ventilu opravili zdarma, ale pak to ještě testovali a našli další 4 díry na místech, dke se leží. To mi asi přijde fér a za opravu 200 korun klidně dám, prej to dělají nějakým polyuretanovým lepidlem, takže to ani není vidět a prej to bude držet i u toho ventilu, tka jsem zvědav. Ale spíš mě děsí, že jsem tam měl čtyři díry. Snažím se vybírat místa na spaní pečlivě, čistím je a spím na tyveku (A někdy ve stanu, který je postavený na Tyveku). Ale zjevně ostrost a tvrdost povrchů, které udělají trhlinu, je ještě o řád menší, než jsem si myslel :-/.

Zároveň mám ale za to, že před tou dírou u ventilu se karimatka za celou noc vyfoukla jen trošku, takže to musí být fakt malinkaté trhliny.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » sob črc 24, 2021 22:07

Tak nakonec při opravě objevili výrobní vadu (jestli čtu správně, unikal plošně vzduch ze svárů, ať to znamená, co to znamená), tak mám třetí novou karimatku ze záruky za rok (ze dvou modelů), zítra je na den vyzkouším, tak jsem velmi zvědav, jak dopadnou:-).
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod mike » ned črc 25, 2021 1:04

Do tretice... taky jsem zvedav, jakou zavadu vyrobis ted ;-) Mas takove stesti i u jinych znacek?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » ned črc 25, 2021 7:32

Ne, obecně reklamuju, když se něco rozbije, ale co se týče outdoorových věcí, tka spíš drží až na ty karimatky.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

roztržená Therm-a-Rest

Příspěvekod jkrt » sob zář 4, 2021 14:56

Ahoj, jsem spokojeným majitelem karimatky TaR uberlite. Při spaní pod širákem mi ji však prokousla liška. Spodní část (10cm) je úplně roztržená. Na reklamaci ani opravu pomocí opravné sady to opravdu není. Snad by to šlo o těch 10cm zkrátit a celé svařit.
Nevíte, kde to jsou schopni opravit nebo kam se obrátit?
Posílat to do Irska se mi moc nechce, ani nevím jak?
Koupil jsem to u Alzy (byla velká sleva) a tam si myslím, že mi (v této kategorii zboží) moc neporadí. Jejich kontaktování si nechávám až jako poslední možnost.
jkrt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob zář 4, 2021 14:44

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod mike » sob zář 4, 2021 16:38

:D sorry, ale fakt mne to pobavilo. Nejake podrobnosti o tom, jak se to stalo a proc ti liska nafukovacku prokousla? Ze by ji vadilo susteni? No, bud rad, ze ti neprokousla nohu...

S opravou nevim, asi bych zkusil napsat vyrobci. S poslanim by ti mohl poradit dovozce nebo to mozna i zaridit. Na nejake samodomo opravy bych tady neveril, namahani je tam celkem velke.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Bruca » sob zář 4, 2021 21:58

Já teď posílal na reklamaci neoairku max SV, tak jsem zvědav, jak to dopadne. Když jsem usinal, tak se z karimatky ozvala slušná rána a udělala se mi na ní boule nahoře u ventilu. Tak uvidíme..

Akorát teda nevím, co budou dělat, když už nebude nový kus se speed valvem. Menší než max by se mi fakt nehodila
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Etheric » ned zář 5, 2021 5:50

@jkrt: :lol: to se povedlo. Kdyby se zahryzla do spacáku, bude všude okolo hezky nasněženo :twisted:
Už dávno jsem viděl video, kde američtí řezači zubních kartáčků řežou i karimatky a žehličkou to zatavujou. Co vím, tak Petr Kosek si sám zkracoval nafukovačku. Indicie máš, hledej ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod mitau » úte zář 7, 2021 10:20

Presne tak - Petr Kosek si zkracoval nejakou Klymitku. Zkus pohledat na nalehko.com, jestli o tom nenapsal neco podrobnejsiho nebo mu jednoduse napis. Verim, ze ti rad napise svoje zkusenosti. Tu zkracenou karimatku pak pouzival na nejakem dlouhem americkem trailu, takze s trvanlivosti DIY zataveni karimatky by to nemuselo byt zas tak spatne.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky