Jak moc dáte na předpovědi počasí?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod sobb » úte čer 29, 2021 23:44

mike píše:a zensky se muzou kochat pohledem na muj sedivejici hrudnik 8-[
A vůbec se nedivíš tomu, kolik je okolo najednou běžkyň, které se záchvaty smíchu raději prchají :twisted:

Taky jsme s čelovkama vyběhli zakrývat cukety a líp přivazovat rajčata. Ale už s prvním hřměním a bleskama, ještě před větrem a slejvákem. Krásně nám k tomu svítila spousta svatojánských mušek :) No, a pak to přišlo ... :?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » stř čer 30, 2021 0:07

Bezkyne se tvari, ze nevidi, ale vsimnul jsem si, ze nektere starsi damy nad 40 si mne zvedave prohlizeji 8-[

Tady nejdriv prisel vitr, hromy a blesky az pak. Nastesti jsem to stihnul, nez prisla prutrz. Pocitam, ze v lese budou popadane stromy nebo aspon vetve. Obcas tu fouka dost, ale tohle byl nadstandard, jsem se bal, aby mne netrefila proletavajci trampolina nebo tak neco.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř čer 30, 2021 7:40

Podle předpopičasí mělo u nás začít bouřit po půlnoci a skončit ve čtyři ráno. Začalo po půlnoci a skončilo ve dvě... takže se vlastně terfili skoro přesně, dvouhodinová tolerance je imho OK ... :smt023

A ani moc nefučelo, natož tornádo. Uffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř čer 30, 2021 17:35

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod sobb » stř čer 30, 2021 23:01

mike píše:Bezkyne se tvari, ze nevidi, ale vsimnul jsem si, ze nektere starsi damy nad 40 si mne zvedave prohlizeji 8-[
Asi to se smíchem vydrží až za zatáčku :wink: A ty starší dámy zřejmě přemýšlí, jestli jsi utek z Ústavu anebo ze ZOO :wink: :mrgreen:

mike píše:Pocitam, ze v lese budou popadane stromy nebo aspon vetve.
Jsme byli dnes na výletě po okolí a na hřebeni ... a nechtěla bych tam v noci za té bouřky být. Moji teorii schovat se za velký buk, kvitoval Laďa slovy "Když už tak už?". A po pár minutách jsme došli k obrovskýmu véčkovýmu buku, kterej měl jeden terminál ustřelený celý a druhý zlomený. Brrr, tak pod ním bych fakt být nechtěla.
Pozůstalé borovice a modříny na kůrovcových pasekách taky dostávají zabrat, ještě pár takových větříčků a budou dole všechny :cry:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » stř čer 30, 2021 23:08

sobb píše:A ty starší dámy zřejmě přemýšlí, jestli jsi utek z Ústavu anebo ze ZOO

To nevim, ale obcas mam pocit, ze bych mel utikat pred nima :twisted:

sobb píše:Brrr, tak pod ním bych fakt být nechtěla.

Zazitek nemusi byt pozitivni, hlavne kdyz je intenzivni :twisted:

Zajimave, ze dneska v lese jsem si nevsiml niceho moc zvlastniho. Asi uz vsechno slabsi popadalo driv, ono tu obcas fouka docela dost i normalne. Akorat zmizel bordel, co po sobe nechali delnici, co natiraji sloupy. PETky, obaly od jidla, hajzlpapir, vcera jsem na ne docela nadaval :evil: Jenze bude nekde jinde, kam ho to odfouklo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod sobb » stř čer 30, 2021 23:33

Ten úprk si raděj ještě rozmysli :wink: Dvacítky už neuženeš, tak Ti jako obdivovatelky zůstávaj jen ty starší dámy :twisted:

V noci to u nás nahoře nad chalupou bylo intenzivní až moc.
Tady nastlanost větví, větviček a sem tam stromů postupně přibývá, před pár dny popadala část, včera to bylo v poryvech asi ještě silnější.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod sobb » pát črc 2, 2021 19:36

Tak tornádo zařadili do F4

Tady přímo z ČHMÚ
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon črc 5, 2021 18:08

Ty woe. Právě sem si vyposlech předpopičasí a .... zítra musím stát dřív, abych stihnul bajka za (relativního) chládku, odpoledne má být třicet. Další dny to má být ještě mnohem horší, ve čtvrtek prý snad až 37. Brrrr, ešče, že budu sedět fpráci (držet strážní službu dyž mám lidi na celozávodce) pod klimatizací.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř črc 7, 2021 13:53

Fčera mělo být odpoledne třicet a bylo "jen" osumadvacet. Neska mělo být třicet zas a je tam třicet. A zítra má být peklo na zemi. ](*,)
Nejvyšší odpolední teploty 33 až 36 °C.

Semi vůbec nechce zprce dom (sedím pod klimou nastavenou na 23st). :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » stř črc 7, 2021 14:38

Pred treti jsem vezl manzelku na vlak (jde se ochladit do Prahy :twisted:) - teplomer ukazoval 33 a ukazuje celkem presne teplotu vzduchu, tj. ne asfaltu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř črc 7, 2021 15:11

Update - třicet mito ukazovalo fpráci (přesněji 30,2), doma to ukazuje 32,4. Brrrrr.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod sobb » stř črc 7, 2021 22:58

A my se teď pár dní grilovali na Znojemsku, tak jsme si museli po návratu večer zatopit. Doma je zima :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv črc 8, 2021 15:21

Fpráci mito bilo 33,5, doma dokonce 34,6 st. Tfuj. Cesta na bajku zprce byla jak průjezd vysokou pecí. Předpopičají konec světa:

k večeru přibývání oblačnosti a postupně místy přeháňky a bouřky, ojediněle silné nebo i velmi silné


To sem zvjedaff, doufám, že to zase nebude F4.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv črc 8, 2021 18:29

Uz je to tady. Dneska kupodivu bez poryvu vetru, ale stejne jsem rad, ze jsem racata a papriky poradne poprivazoval. Jak tak koukam na radar, tak dnesni vychazka bude tak za hodinu mezi dvema vlnama a v membranovych ponozkach...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv črc 8, 2021 21:44

Tak jsem to skoro stihnul. Druha vlna mne chytla asi kilometr od domu a jeste neprselo nijak moc. Podle radaru jsem ovsem moknul o pul hodiny dyl :roll:

Mozna bych to i stihnul, kdybych se nezdrzel natahovanim membranovych ponozek. Cim dal horsi, fakt peklo. Ale potreba opravdu byly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » čtv črc 8, 2021 22:32

mike píše:Podle radaru jsem ovsem moknul o pul hodiny dyl
Nechtel bys uz konecne prestat rikat takove blbosti a prijat, ze radar nezobrazuje skutecne srazky ale "srazkovy potencial" v mracich? :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv črc 8, 2021 22:39

Nechtel :P Upozornuju na nedokonalost a malou uzitecnost technologie. Predchazela zlutozenema skvrna a behem te pul hodiny byla nade mnou porad stejna barva. Neukazal mi nic lepsiho, nez co jsem videl venku pri pohledu nad sebe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod oodoow » pát črc 9, 2021 0:17

Naopak, ta možnost že může zapršet je hodně užitečná.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát črc 9, 2021 0:41

Jenze ono to nefunguje v obou smerech. Nekdy prsi i kdyz radar nic neukazuje. Ovsem ten prvni pripad tj. neprsi ani ze zlutych fleku je v poslednim roce podstatne castestejsi, jak tak pozoruje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod obda » pát črc 9, 2021 8:03

Kéž by předpověď nefungovala. Ať se dívám, jak se dívám, příští týden to v rakouských Alpách nevypadá nic moc.
Uživatelský avatar
obda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob úno 1, 2014 19:05

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pát črc 9, 2021 9:47

Jak nerad vytahuju bajka do mokra/scance, tak budu muset, no. V noci mělo scát a ani kapka, taxem ráno do prce jel na bajku. A fčíl tam chčije a já se musím (i s bajkem) odpo dostat dom. :bike: :slota:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pát črc 9, 2021 9:57

obda píše:příští týden to v rakouských Alpách nevypadá nic moc
Jo, to mas teda pravdu :twisted:. Navic k tomu jeste hrozi i povodne (a timpadem v mnoha castech i sesuvy, pripadne zhorsena pruchodnost jak pesky tak i dopravou) kvuli hodne vysokym predpovidanym uhrnum.

Na druhe strane vcera vecer uz (pry) mirne snizily ocekavane uhrny. A zase v mistech, kde se neocekava az takovy uhrn, tam maji byt silne bourky.
Pravdepodobnost uspesnosti kolisa kolem 30-ti procent, tak doufam, ze to bude nakonec lepsi. :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pát črc 9, 2021 17:39

pavproch píše:Jak nerad vytahuju bajka do mokra/scance, tak budu muset, no. V noci mělo scát a ani kapka, taxem ráno do prce jel na bajku. A fčíl tam chčije a já se musím (i s bajkem) odpo dostat dom. :bike: :slota:


Ty jo, neuvěřitelné - deset minut před koncem prc.doby sem kuknul na radar a viděl přicházející bóřku, taxem to fpráci urychleně zabalil a s prvníma kvapkama stihnul dojet dom, suchý. Wow, díky tomu nahoře... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » úte črc 13, 2021 21:01

Dneska jsem to nestihl. Zpocatku dusno, na zapade cerno, ale nevypadalo to, ze by to se moc hybalo. Neustaly rachot a obcas blesk. Jenze pak jsem vylezl na posledni vyhlidku 2.5 km od baraku, kde je vyhled na jih a videl jsem, ze je zle. Od JZ se rychle blizila cerna stena s blesky pres pul oblohy. Pak to prislo a bylo to jako jedouci vlak, slysel jsem nekolikrat prasknout strom. Porusil jsem sve zasady a useky pod stromy, kterym se nedalo vyhnout, jsem bezel. Asi jsem trhnul rekord, ale mel jsem jine starosti, nez koukat na hodinky. Pak prival deste, ale to bylo lepsi, nez narazy vetru predtim.

Takhle uz jsem nezmoknul roky. Jak se rika promoceny do posledni nitky, tak to bylo doslova. Obleceni jsem vyzdimal, z bot vylil vodu. Zajimave je, ze dest byl docela teply. Prazska teplarenska nam zrovna vyhlasila stanne pravo (letni odstavka teple vody) a sprcha byla vyrazne studenejsi. Mel jsem na sobe HighPoint tricko z divneho PowerDry, jelikoz se hodi do horka a uz po chvili deste jsem mel intenzivni pocit, ze na sobe nic nemam. Prilepilo se na kuzi a fakt to bylo jako bych byl do pul tela.

Muzu si za to sam, klidne jsem mohl jit o tech 20 minut driv, ale byl jsem liny. Na druhou stranu, na radaru tohle vubec nebylo. Byla tam bourka na zapad od Prahy, co jsem videl a slysel celou dobu, ale tahle vlna od JZ ani tuk. Koukal jsem tesne pred odchodem, asi hodinu predtim, nez to dorazilo. Ted uz to tam samozrejme je, hnedocerveny pas plny cernych krizku, co rychle preletel pres Prahu. Z hlediska predikce je radar docela k nicemu i takhle kratce dopredu...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod sobb » stř črc 14, 2021 0:42

mike píše:Z hlediska predikce je radar docela k nicemu i takhle kratce dopredu...
Asi mi není jasné, jak by měl radar predikovat nově vzniklou bouřku :wink: V tomto období je to celkem běžný jev, a pokud to chce člověk zachytit aspoň trochu z předstihem, tak nezbývá, než radar sledovat skoro furt.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » stř črc 14, 2021 1:04

Myslel jsem z hlediska predikce toho, jestli behem nasledujici hodiny zmoknes nebo ne ;-)

Bourky byly hlasene a na radaru byly videt, ale ze vznikne dalsi takhle rychle jsem fakt necekal. A jeste tak silna a rychle se pohybujici. Proste nekdy pres tebe jdou barevne skvrny a nespadne ani kapka a jindy tam zas neni nic a a jsi rada, ze dorazis jen uplne promocena. Uzitecnost z uzivatelskeho hlediska docela mala. Tj. nehodnotim to, jak by to mel udelat, ale jak je mi (ne)uzitecny.

No, nastesti jsem uz odpoledne znovu poprivazoval rajcata, a tak to prezily temer bez uhony.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » stř črc 14, 2021 9:04

mike píše:ze vznikne dalsi takhle rychle jsem fakt neceka
Videt, ze mas slabe znalosti vzniku meteorologickych jevu :wink:.

Pred par lety jsem v Tennegebirge udelal video. Asi minutove. Videl jsem nejdrive, jak pluly bezne bile mracky. Najednou se na jednom miste jich par setkalo a zacalo se dit "hrnecku var!". Za par desitek vterin uz byl naznak bourkoveho mraku. Za tu jednu minutu, co jsem nahraval, vypadalo, jako by nekdo strcil obrovskou hadici vzduchu do slehackoveho mraku a spustil... Rostlo to a rostlo, az se neveslo ani do obrazu. Vyrostl za par minut mrak vysoky mozna 3-4 i vice km. Jen nebyl cerny ale bily, protoze slunce svitilo cca ode mne na nej. Potom jsem uz musel jit, bo jsem byl na kopci, sice na druhe strane udoli, ale...
Takze je naprosto bezne, ze prakticky "z niceho", z obycejnych mracku Ti doslova za par (rekneme deset) minut dokaze vytvorit mrak - zaklad pekne boure.

O tom, ze pouzivas radar uplne spatne, na zaklade svych domenek, jak to ma fungovat a ne podle toho, jak to funguje, uz radeji psat nebudu...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř črc 14, 2021 12:35

Jak píšu v bajkovlkně, neska sa rosničky čété1 trefily s bóřkou málem na minutu - a já už byl z5 doma z výletu. :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř črc 14, 2021 14:14

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec