Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř čer 9, 2021 12:37

Náhradu za DA s rozjetým zipsem už mám na sobě - Chlupatý slon Runbold Shorts (páč už dvoje Runboldy mám, velikost sem věděl přesně jakou). DA neska odpoledne pudou. Akurváth zase bude třeba tunit šicím strojem - nechápu, proč na mj. i na kraťasech dělají poutka pro pásek široký snad 6cm (všechny moje Karrimor Walking Belt mají centimetry sotva tři)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » stř čer 9, 2021 14:38

pavproch píše:nechápu, proč na mj. i na kraťasech dělají poutka pro pásek široký snad 6cm
Zeby proto, ze tech 5-6 cm je jakysi nepsany "standard", kam se vleze drtiva vetsina pasku???

Ja Ti nevi, ale myslim si, ze by se naslo docela dost lidi, kteri by nadavali, ze se jim jejich pasky do 3 - 3,5 cm-ovych poutek nevlezou :wink:. Tvuj 3 cm pasek se do 6 cm poutka vleze v pohode.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř čer 9, 2021 15:01

Enemže tenký pásek v širokém poutku se při oblíkání/vysvlíkání kaťat různě obrací, vysouvá, vypadává atd. Za chvíli zašívám/zužuju poutka na 3.2cm. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » stř čer 9, 2021 15:28

No... Ja mam (starsi, z o hodne tenci latky nez soucasne) Rumboldy dlouhe, mam vsechny kalhoty s poutkama tech 5-6 (spise tech 6) cm. Muj pasek od Warmpeacu ma max 3 cm. Je lehounky, nic pevneho - ale nestava se mi, ze "se při oblíkání/vysvlíkání kaťat různě obrací, vysouvá, vypadává", resp. ne vice nez to bylo se sirsim paskem. Manzelka ma taky Rumboldy kratasy, nic ji z nich nepada. Syn ma RUmboldy kratasy i dvoje dlouhych (jeden model mezi "mymi" a nejnovejsimi), pasky pouziva ruzne a taky se nikdy nestezoval.

Takze mozna chyba nemusi byt zrovna na strane poutek :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř čer 9, 2021 17:20

O tom nepochybuj, chyba JE na straně poutek. Fertig (naspáno i zašito). :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod karaya1 » stř čer 16, 2021 5:56

Není to už ani tak stížnost, jako pobavení publika: jak jsem v nové práci objednával telefon.

1. 6. jsem nastoupil do nové práce (americký korporát) a šéfová mi řekla, ať si objednám služební mobil, že ho budu potřebovat. Vím, že k dispozici je S20, tak proč ne :wink: (odbočka: měl by mít dual frequency GNSS, tak se těším, až si s tím pohraju). Správu mobilů a simkaret dělá externí americká firma (jak jinak), kam mi nešlo se přes single sign-on přihlásit. Nu což, je první den, nechceme zázraky.
Třetí den to pořád nešlo, tak jsem napsal nesmělý mail na podporu dodavatele, že se nemůžu přihlásit a co mám dělat. Odpověď: váš dotaz je příliš složitý, pošlete nám telefonní číslo a my vám zavoláme, nebo nám zavolejte do Ameriky během naší pracovní doby.
Čtvrtý den (v pátek) bylo IT školení, kde šéf IT mj. zmiňoval, že synchronizace nových uživatelů z firmy k dodavateli se děje (ze strany dodavatele) jen jednou týdně, takže může dojít k průtahům a ať to zkusíme další týden a kdyžtak se mu ozveme, kdyby to nefungovalo.
Další týden v pondělí ani úterý přihlášení stále nešlo a z podpory došla připomínka k mému mailu - že když nereaguji, asi už to je cajk a budou to považovat za vyřešené. Reagoval jsem, že vyřešené to není a ať mě přidají. Opět žádost o telefonní číslo, že můj dotaz je příliš složitý. Poslal jsem ho, načež ve čtvrtek večer došla odpověď, že mi zkoušeli volat, ale hovor neprošel.
V tuto chvíli (pátek 11.) jsem zapojil našeho IT manažera, přeposlal mu celou komunikaci a poprosil o pomoc. Obratem ze své "moci" "nařídil" dodavateli vytvořit mi účet, já byl v kopii a celá historie (včetně předmětu "chci si objednat mobil a nejde mi přihlášení") byla k dispozici.
První reakce dodavatele: jestli chce fleetové auto, musí být zařazen do speciální skupiny.
Na to už se někdo od dodavatele nemohl dívat a reagoval (správně), že jsem uživatel mobilu, ne auta. Bohužel šlo o někoho, kdo sice uměl číst, ale už neprovedl/nemohl provést žádaný úkon.
V pondělí večer přišel email, že uživateli <náš IT manažer> byl resetován účet, dojde mu nový aktivační email a bude si muset vytvořit nový username/heslo - a že problém je tedy vyřešen.

Když jsem se dosyta nasmál, reagoval jsem zhruba: "...obávám se, že účet měl být vytvořen mně, <karaya>, ne <x>, který je náš IT manažer..." - a tadáá, v úterý 15. 6. večer jsem si už mohl S20 objednat. A trvalo to ani ne dva týdny!

Nevím, kde přesně leží Elbonia, ale jsem si jistý, že právě tam náš dodavatel mobilů outsourcuje podporu.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » stř čer 16, 2021 9:21

Neboj, mas to jeste dobre... Dobra organizace prace je ve vsech korporacich nejdulezitejsi :wink:

Ja sedim v CR, pracuji pro nemeckou (ale celosvetovou) korporaci, jsem zarazeny v org. strukture pod nemecke IT, ale zamestnanecky pod CR podnik. Nas servicedesk je outsourcovan francouzskou firmou s pobockama v kazde zemi, kde korporace sidli a potrebuje Servicedesk.
Administruji systemy, kde jsou servry v nemeckych datovych centrech, systemy se pouzivaji v desitkach lokalit po celem svete. Kdyz se neco pokaka, tak mam zaridit zprovozneni (taky delane tou otsourcovou firmou).

No..., spadne server, je nedostupny, stoji fabriky... Zavolam na globalni servicedesk, bo je to major incident a ten se muze nahlasovat pouze telefonicky (jinak je na to tool). Komunikace je cca ve stylu:

"Dobry den, tady XXX, odpovedny za zerver YYY, ktery nejde, stoji asi 10 fabrik, celkove cca 10000 uzivatelu, ..."
...vyhledavani v databazi na druhe strane...
"Vy mate uvedenou lokaci v CR, tak se musite obratit na lokalni cesky servicedesk, ja Vas prepojim." - ani nestacim rict, ze to nepomuze, uz se vyzvani.
"Dobry den, cesky servicedesk"
"Dobry den, tady XXX, odpovedny za zerver YYY, ktery nejde, stoji asi 10 fabrik, celkove cca 10000 uzivatelu, ..., propojili me sem z globalniho servicedesku, protoze mam lokaci v CR"
...vyhledavani v databazi na druhe strane...
"Ale ten server je v Nemecku a my nemame opravneni resit problemy na uzemi jinych statu. Propojim Vas na Nemecky servicedesk."

"Dobry den, tady XXX, odpovedny za zerver YYY, ktery nejde, stoji asi 10 fabrik, celkove cca 10000 uzivatelu, ..., propojili me sem z ceskeho servicedesku, protoze server je v Nemecku."
"Ale Vy mate lokaci v CR a my nemuzeme resit pozadavky lidi sedich v jine zemi...Propojime Vas na cesky servicedesk." - a uz to vyzvani...
...a opakuje se to dokola.

Nakonec se jeste ukaze, ze kazdy lokalni servicedesk muze resit jen lokalni problemy na lokalnich strojich a nema opravneni zadat zadny problem k reseni jinemu servicedesku...

Takze konecne reseni je, ze sezenu nemeckeho kolegu, ktery jednym telefonatem vse vyridi. Coz je ale ponekud problem, kdyz je v D svatek, kolegove maji dovolenou, jsou nemocni, atd... To se musi potom oklikou, ze se zkusi najit nejaky clovek z datoveho centra a presvedcit ho, ze je to jejich problem (ale my je primo nemame ukolovat, dokonce nemame na ne ani oficialni kontakt, mame je kontaktovat jen pres ty incidenty pres tool nebo servicedesk) a ze ma sam v internim systemu zapsat problem. Ze se to poveden nekdy za 5-6 hodin a za tu dobu nic nejede, se nijak neresi...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř čer 16, 2021 15:31

karaya1 píše:V pondělí večer přišel email, že uživateli <náš IT manažer> byl resetován účet, dojde mu nový aktivační email a bude si muset vytvořit nový username/heslo - a že problém je tedy vyřešen.

:lol:

karaya1 píše:Nevím, kde přesně leží Elbonia, ale jsem si jistý, že právě tam náš dodavatel mobilů outsourcuje podporu.

Mel jsem kolegu, ktery uz pred mnoha lety rikal, ze kdyz ti zacne deni ve firme pripominat Dilberta, tak je nejvyssi cas jit jinam. To sice u tebe bude docela brzo, ale zas muzes vyuzit zkusebni dobu a odejit ze dne na den. Zvaz to, lepsi to nebude ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Vexo » stř čer 16, 2021 21:20

Jak to tak ctu, tak se mi hned vybavil tento gif (kdyz clovek narazi na korporatni byrokracii). Prvni koment to taky docela zabil:
Obrázek
"As an IT tech, this is the average end-user"
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » čtv čer 17, 2021 10:03

No jo... end user...

Nekdo potreboval pristup do stareho systemu (uz je jen na cteni). Dostava se tam pres vzdaleny pristup na specialne vyhrazeny server, odtud se prihlasuje kazdy sam do systemu. Uzivatelka pozadala o pristup na ten server (doslova). To jsem ji zaridil a odpovedel na jeji mail s otazkou, jestli potrebuje i uzivatele do toho systemu, kam se ze servru hlasi nebo tam jej ma (ten pristupovy server se nedavno zmenil a zmenily se podminky pristupu, tudiz stara uzivatelske konta se smazly a musely se vytvorit nove, to se netykalo koncoveho systemu).
Bez odpovedi. Napsal jsem jeste jednou primy dotaz. Bez odpovedi.
Po tydnu mi prisel mail adresovany sefovi, byl jsem v Cc, ze sice uz ma pristup na server ale stale se nemuze dostat na ten system. Tak jsem jej zase napsal dotaz, jestli tam ma uzivatele a je jen zablokovany nebo zapomela heslo nebo potrebuje noveho. Bez odpovedi. Dotaz zopakovan - bez odpovedi.

Tak ted cekam, na jakou vyssi uroven se bude stezovat... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pát čer 18, 2021 14:56

Nestaci, ze clovek ma problemy "stale"... Jak odesly deste, probudila se priroda , vsechno kvete a peli, kosi se trava a navic venku, kam chodivame na prochazky tak i "snezi" (topoly, vrby). Coz je neco na moji alergii (resp. s tim "snezenim" a castecne i travama to neni alergie, "jen" mechanicke drazdeni, coz se ale projevuje stejne a se samotnou alergii synergeticky "spolupracuje" ](*,)).
K tomu v nedeli byla druha davka vakciny, dodnes ma tam mirne nacervenale a citlive s trdsi "bouli" u vpichu, coz zase synergeticky spolupracuje s moji alergii...

A do toho vseho jsem si dnes rano pri uklidu perin z postele hnul se zadama, coz znamena zadne vetsi pohyby a velkou citlivost na 2-3 tydny minimalne...

To vsechno v case, kdy mam do konce cervna vybrat dva zbyle dny dovolene z lonska. Tesil jsem se, ze se konecne dostanu na nejaky kopec alespon do 2000m bud na Slovensku nebo v Rakousku :smt022
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát čer 18, 2021 15:56

Na alergii pry docela pomaha respirator. Na prach urcite. Sice budes v tomhle pocasi za mimozemstana, ale na to uz jsi zvykly ;-)

Zada 2 - 3 tydny?! Mne se taky obcas zadari, ale trva to 2 - 3 dny. Vlastne si nevzpominam, kdy se mi to stalo naposled. Mozna to bude souviset s tim, ze denne cvicim, 10 - 15 minut rozcvicka pred snidani. Zacal jsem s tim asi v 35 a byl to jeden z nejlepsich napadu, co jsem kdy mel. Jinak uz bych se asi rozpadnul ;-) Teda, prvni mesic, nez si telo zvyklo, byl celkem narocny, ale pak si to sedlo.

Minuly tyden jsem dostal skvely napad vycistit troubu. Aspon po 5 letech a podle toho vypadala. Dovnitr nebylo poradne videt a pri vyssich teplotach se z ni kourilo. Takze mi to zabralo pres 3 hodiny a pak jsem se par dni nemohl poradne narovnat :) A to vsechno proto, ze jsem byl blbec a nechtelo se mi kdysi platit asi 7 nebo 8 kKc navic za pyrolyzu :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pát čer 18, 2021 16:43

Jo, na pyl to az tak moc neni (na me hlave blbe drzi a je tam dira, navic bych potreboval "respirator na oci" :twisted: (ne, plavecke bryle nebudu nosit :-)). Ale jinak jsem to minuly tyden praktikoval, sice spise s chir. rouskou. Ale tehdy jeste vsechno tak moc nebylo rozkvetle, takze mi to slouzilo jako mechanicka zabrana.

2-3 tydny: Uz mam sve zkusenosti. Nevim, co to je, kym se tady dostanu k odbornemu doktorovi, uz to mam davno za sebou ](*,). Ale jde o to, ze furt je to hodne citit a kym se to neunormalni a neuklidni, staci jeden mirne blby krok a jsem zpatky nebo jeste hur nez jsem byl. Nastesti ted to neni jako pod Lysou pred cca rokem a pul, co mi ujela noha a ja jsem tam zustal stat 20+ minut, bo jsem se nemohl ani narovnat, ani krok udelat. To jsem tehdy prvnikrat vazne uvazoval o zavolani Horske Sluzby. Ale potom jsem to (doslova) trochu vydychal a pomalu dosel na autobus. Ale tehdy jeste po mesici a pul jsem si musel davat docela pozor.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát čer 18, 2021 16:57

V plynove masce budes vypadat jeste lip :twisted: Respirator je potreba natvarovat aby tesnil aspon pri nadechu. Od toho je tam ten plisek. Oci mozna nepotrebujes, mam vyzkouseno, ze za paleni oci muze nosni sliznice. Treba takova cibule ocim vubec nevadi, kdyz si ucpes nebo poradne proplacnes nos.

Tipuju, ze je to slabymi svaly okolo patere. Na to pomuze jen cvicit, cvicit a cvicit. Az s tim budes priste u doktora, nech si napsat rehabilitaci, oni te tam nauci, jak to delat spravne a mozna i jak si pomoct. Spinalni cviky, jestli znas, ale bacha, prvni pokusy muzou mit celkem drasticky efekt, kdyz se vsechno najednou uvolni a probudi se davno mrtve nervy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon črc 5, 2021 16:19

Sakra. Zapnul jsem pocitac, abych udelal rychlou objednavku jeste na dnesek na Kosiku a zrovna se vyprodal orechovy chleba, kvuli kteremu jsem to chtel udelat #-o A na Rohliku pro zmenu uz na dnesek nejsou terminy rozvozu. No tak nic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte črc 6, 2021 17:09

Chjo, oni mi to snad delaji schvalne. Dneska jsem zacal Rohlikem, bylo jeste 25 % volnych terminu na vecer, pohoda. Naklepal jsem objednavku a kdyz jsem ji chtel odeslat, tak uz nebylo volneho nic ](*,) No tak jsem objednal na Kosiku a zase si jednou overil, ze s jejich webem se mi pracuje vyrazne lip.

Stihnul jsem to, akorat pri placeni to misto potvrzeni v aplikaci chtelo 3D Secure kod. WTF? To uz jsem dlouho nevidel. Cekam na SMS a nic. Uz jsem to chtel zrusit, kdyz jsem si nekde vsimnul, ze ten kod ma byt v internetovem bankovnictvi, zmena od 1.7. Takze se prihlasit do banky, samozrejme pres aplikaci, vyzvednout kod a zadat ho tam. Opruz nejvetsi. Nedalo mi to a zavolal jsem do banky, co to jako ma byt. Pry za to muze obchodnik, ze zvolil slabsi metodu overeni. Moc se mi to nezda, jelikoz doted to chodilo pres aplikaci, ale napisu jim to do hodnoceni objednavky a uvidime.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte črc 6, 2021 21:22

Kosik na hodnoceni s popisem problemu odpovedel skoro obratem :smt023 Ze to predavaji na prislusne oddeleni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv črc 8, 2021 8:52

Základem úspěšné podnikatelské činnosti je mj. i diverzifikace rizika. Právě proto budeme celé druhé pololetí 2021 a začátek 2022 dělat jednu jedinou obrovskou zakázku. :twisted:

(Člověk by řekl, že jako podnikatel sem svého osudu mašinfýra, ale nejsem, je třeba vycházet zákazníkům vstříc). Děsím se toho. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » čtv črc 8, 2021 10:16

Nemel bys to nechat - alespon castecne - predem zaplatit?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv črc 8, 2021 11:08

Získat od tohodle zákazníka peníze předem je (byrokraticky) téměř neřešitelný poblém. Bohužel.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon črc 12, 2021 15:49

mike píše:Tipuju, ze je to slabymi svaly okolo patere. Na to pomuze jen cvicit, cvicit a cvicit. Az s tim budes priste u doktora, nech si napsat rehabilitaci, oni te tam nauci, jak to delat spravne a mozna i jak si pomoct. Spinalni cviky, jestli znas, ale bacha, prvni pokusy muzou mit celkem drasticky efekt, kdyz se vsechno najednou uvolni a probudi se davno mrtve nervy ;-)
Mezitim se prislo na dost zasadni vec, ktera hodne ozrejmuje.

Protoze jsem furt mel problemy nekde ve spodni casti brisni dutiny na ruznych mistech, strany se stridaly, svaly, "kosti", organy, ... a doktorum to popisuji uz leta a zatim nic nenasli, jsem si alespon zaplatil z vlastni kapsy UZ vysetreni bricha. No, prakticky je vsechno v poradku, jen je tam triselni kyla. Jak pred trema lety rikali, ze mam nezvycejne vysoko, ten zase az uplne dolu.
Podle vseho pry vypada, ze je tam uz hodne dlouho, pravdeopdobne jeste pred vznikem te operovane na druhe strane a podle pi doktorky to mohlo zpusobovat ty ruzne potize, ktere me trapi uz hodne let. Napriklad i to, ze jsem nektere spinalni cviky nemohl delat nebo jen hodne omezene. No a konec koncu to mohlo prispivat i k tem bolestem patere, jak to nuti cloveka mit nejakou nebolestivou polohu.

Uz jsem byl i u praktika, ten mi taky diagnostikoval kylu a poslal na chirurgii, ja az potom jsem se dostal na UZ. Dnes jsem byl na chir. a jsem objednany na konec srpna na operaci.

Nevim, jak to mam rict ... pry zakladni metoda potvrzeni kyly je vysetreni ultrazvukem. Za posledni skoro 4 roky jsem absolvoval jednu operaci, jedno vysetreni na chir. pred, asi ctyri vysetreni po operaci, kdy jsem se stezoval, ze to tam neni dobre ("to je normalni po operaci" - i pul roku po laparoskopii), byl jsem nekolikrat i na urologii. Ted znovu pred. Celkem me UZ sonda videla (krome toho placeneho, o tom jsem chirurgovi ani nerekl) dokopy asi na necele dve (!!!) vteriny - a to vcetne odebrani ze stojanu a vraceni, takze si nemyslim, ze nejaky vystup z nej mohl doktor videt. Samozrejme, na predoperacnim papirku jsem musel podepsat, ze milionem zpusobu overili, co mi je a na ktere strane, vcetne UZ.
Nejhorsi na tom je, ze pokud by na predoperacnim vysetreni na prvni operaci vysetreni UZ udelali, s velkou pravdepodobnosti by uvideli i tuto kylu a mohly to zoperovat najednou...

BTW, takova kyle nedela moc dobre sesup pesky pod lanovkou ze Snilovskeho sedla az na parkoviste :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon črc 12, 2021 16:41

Zajimave. Pritom UV vysetreni je jednoduche a neinvazivni a kdyz uz tam ten pristroj maji, tak snad ani neznamena nejake extra naklady navic. Takze typicky cesky slendrian?

Na druhou stranu, koukals nekdy, co je tam videt? Rekl bych, ze to potrebuje docela trenovane oko, aby z tech sedych fleku na sedem podkladu neco vycetlo. A ze muze byt snadne neco prehlednout, zvlast kdyz koukas po necem jinem.

BTW, po me nehode v Dolomitech mne jednak celelho prorentgenovali a jednak mi prohlidli bricho ultrazvukem. Pomerne dukladne a meli tam neco modernejsiho, co konkretni organ obarvilo. Chlapek byl ochotny a ukazoval mi to. Kdyby se nekdo ochote divil, tak to bylo jeste v Italii ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon črc 12, 2021 16:56

Ja jsem se objednal v takovem mensim zarizeni v OV (Agel), tam nemaji zadne supr nove pristroje, ale ani ne uplne starozitne. Pani doktorka mi ukazovala presne, kde co za problem je a ze tam neco je, bylo videt dobre i mne. V nemocnici, kde me operovali se chlubi, ze tam maji nekolik moderni zarizeni. Jenze stejne by to delali na ambulanci a tam je to pro ne trochu "ztrata casu", bo maji hodne lidi (typicka ceska chir. ambulance). Ty lepsi veci maji na centralnim RDG oddeleni - ja jsem byl taky na takovem. A tam je vyhoda, ze to obsluhuje doktor(ka), co dela prakticky jen na tom pristroji, takze ma lepsi oko.

Stejne, kdyz jsem ji popisoval, co mam vsechno za potize, tak se divila, proc jsem si to nechal udelat jako samoplatce, ze me tam meli davno poslat na vysetreni.

Trochu mi to prijde jako typicky rozdil soukrome ambulance (kde je vice veci placenych) a "statni", resp. verejne nemocnice - na jednom miste si na Tebe najdou cas, maji lidi min, na druhem maji lidi furt hodne a nemaji cas se vybavovat, potrebuji rychlou prvotni diagnostiku, ktera jim ve vysokych procentecch vychazi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon črc 12, 2021 18:42

Njn, socialismus proste nefunguje. Odvody na zdravotni nejsou pojisteni, ale dan, a neni tam zadna vazba mezi tim, co zaplatis a co za to dostanes. V socialismu se maji vsichni stejne. Stejne blbe. Takze cloveku nezbyva, nez si zaplatit znovu, aby dostal kvalitni sluzby. U zubare je to jasne uz davno, ale bohuzel to plati i jinde.

No, ty bys pri sve nature mohl zkusit reklamaci. V podstate ti svym slendrianem snizili na nekolik let kvalitu zivota. Schvalne, jestli z nich dokazes dostat aspon omluvu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » ned črc 18, 2021 23:41

Konečně si mám zas na co postěžovat :D Stěžuju si na to, že jsem se hloupě nechala zmást. Jsem si myslela, že je neděle, ale pak se z vedlejší vesnice začal ozývat kravál - odehrávala se zábava. Tak jsem dospěla k názoru, že jsem mimo, a je sobota. A ono ne a byla to nedělní výletní zábava. A teď v tom budu mít ještě aspoň týden zmatek, pátek nebo svátek :D Což mi připomíná, že jsme zcela nedávno svolávali jednání na státní svátek, o kterém jsme netušili. A byli jsme i zčásti úspěšní :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon črc 19, 2021 17:47

Ty deste stale narusuji moji dovolenou... Sice dnes bylo hezky a ma byt az do konce tydne, ale nemohu zrealizovat sve plany. Mezi Soldenem a Obergurglem v noci spadla "kamenna lavina", cestu si obsadil poradny balvan a ted je uzavreta. Tj. se tam jako do vychoziho nebo koncoveho bodu vyletu nedostanu. Tim se mi zatim tri az ctyri planovane cesticky odkladaji.

Jo, nejlepsi je doporuceni policajtu ridicum, ktere otaceji ve Zwieselsteinu (par km do Obergurglu/Hochgurglu): Otocte se a jedte pres Innsbruck a Brenner do Italie a potom muzete pres sedlo Timmelsjoch primo do Obergurglu/Hochgurglu. To je objizdka na pul dne, pri frontach i na cely, asi 230 km a to krome dalnice na ne moc rychlych cestach....
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pon črc 26, 2021 17:38

Už sem asi na podnikání (a flexidebilitu v něm) starý a zkostnatělý. Od zimy se se zákazníkem domlouvám na termínu akce v týdnu 33 (psal+telefonoval sem si s ním o tom snad milionkrát), aby mi neska suše oznámil (jako že sme se přece dohodli), že akce bude na začátku týdne příštího. Mně yebne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte črc 27, 2021 12:01

Sem fčíl měl doma kominíka na čištění a revizi komína, byl u mně zase po třech letech. Když sem s ním probíral, že pojišťovny fčíl vyžadují revize/čištění komína každý rok, tak .... byl "nevrlý", říkal že je to číčovina, že co tři roky je tak akoráth perioda. Přijde zas za tři roky. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod bonatius » úte črc 27, 2021 22:05

@apuka: chcem sa spytat ako je to teraz s cestou mMezi Soldenem a Obergurglem uz je prejazdna, alebo sa este obchadza cez Taliansko? Google maps mi krasli cestu bez prekazky.
Dakujem.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » stř črc 28, 2021 8:18

Kdyz jsem v sobotu odchazel, tak byla uz prujezdna v obou pruzich bez omezeni. Kdyby neco, melo by se to objevit na strankach mesta Solden. Celkem se o aktualizaci starali.

Ale pokud by zase poradneji poprselo, tak se klidne muze zase neco semlit. A nejenom v tomto miste. Tam to pravdepodobne docela ted hlidaji geologove.

Den (resp, v noci na nej) kdyz jsem tam odjizdel, se sesunula kamenno-bahnita "lavina" mezi Hubenem a Soldenem a udelalal tam asi petimetrovy nanos. To nastesti rychle, jeste v noci odstranili - bylo to jen z prutrze, potom si vzal sebou trochu okoli. Ale jak jsem si parkrat vsiml, kdyz jsem jel autobusem kolem, je zajimave, ze se to na cestu sesunulo pod "zatackou" potoka a navalila se ta masa pres nekolik desitek, mozna i stovku metru pomerne husteho lesa. A to ty kameny nebyly zadni drobeckove, casto pul metr, nektery i metr v prumeru.
A takovych mist "vhodnych pro poradny sesuv" je po te ceste od dalnice az po Solden teda celkem dost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec