Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát čer 4, 2021 0:22

Po 380 km zacinaji mit docela slusne prodrene paty:
mtn.jpg

Je to podstatne vic, nez mely Ultraventure po 700 km a vsechny Trailtalony po 1200 - 1700 km. Je to dano jednak tvarem paty, kdy je ten konec trochu nesmyslne zahnuty dovnitr, ale hlavne materialem. Ten je velmi jemny a vydrzet tohle proste nemuze. Je to videt na i dire dole z vnitrni strany nohy, to se mi deje i na jinych botach, ale taky po podstatne delsim pouzivani. Neni to tim, ze by mi byly velke, spis naopak, hur na na tom leva, kterou mam vetsi.

Reklamovat to samozreme nebudu, stejne by mi to Moravcik neuznal, protoze je to zcela jiste tim, ze mam spatne nohy :D Jestli nekdo nema lepsi napad, tak to proste prelepim naplasti bez polstarku, ktera je podstatne odolnejsi, nez pouzita latka. Zaroven by to mohlo vyresit i odrene achilovky, ktere zacaly byt celkem citit. Asi jak se oteplilo a vic se potim. To je tim tvarem, zadne jina bezecke boty mi to nedelaly.

Topo umi fajn podrazky, ale volba materialu na zbytek boty je fakt mizerna. Tady aspon udelali odolny svrsek, ale aby to srovnali, tak maji hodne malo odolny material vevnitr :roll: Idealni by bylo, kdyby Topo delalo podrazky a Inov-smejdi svrsky, to by dalo dohromady fajn boty.

Ale jinak se v nich chodi fakt dobre, zatim nejlepsi podrazky ze vsech bezeckych, co jsem mel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod JohnyFK » pát čer 4, 2021 7:57

Já si prodřené paty lepim stříbrnou páskou.
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pát čer 4, 2021 8:33

Nejlepsi by bylo, kdyby Ti to prelepil nejaky dobry svec tenkou kuzi (a dostatecne sirokou - ve Tvem pripade az za tu diru na spodku -, ne 2-3 cm jak to udelali v RestDay ](*,)). To potom vydrzi dlouho.
Nevim, jestli "naplast bez polstarku" bude to nejlepsi, zavisi, jaky je vnejsi material naplasti. Pokud je hodne neklouzavy, muze se o nej zadrhavat (a potom sbirat) ponozka. Potrebuje to neco klouzaveho, napr. jak psal JohnyFK.
mike píše:e to dano jednak tvarem paty, kdy je ten konec trochu nesmyslne zahnuty dovnitr
Tim to neni, to mas proto, aby pata lip drzela a nejaky podobny zpusob ma vice bezeckych bot. Ja to mam napr. i na (levnejsich) Adidasech - taky se tam udealal dira, taky v nich nebeham, jen chodim -, ale az po roku, neco kolem 700-800 km, ale tam taky neni zadny odolny matros (no, za tu cenu je to OK).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pát čer 4, 2021 8:36

mike píše:Topo umi fajn podrazky

Podrážky berou od Vibramu je to jejich Megagrip směs. :D Dělá to tak spousta dalších lepších značek.
Jinak já zkusil ševce na Veleslavíně a přišil mi záplaty na dvoje boty ale na Ultraventure se podíval a řekl, ať už je radši donosím, že to asi dát dohromady nepůjde. Ony teda už jsou v takovým stavu, že už jsou asi donošený teď. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pát čer 4, 2021 10:03

oodoow píše:Podrážky berou od Vibramu je to jejich Megagrip směs.
To je ale jen ta guma, mike asi myslel celou podrazku vcetne odpruzeni.

(Navic Megagrip je "znacka" Vibramu pro dobre drzici smes gumy, ale je jich hromada ruznych druhu s ruznyma vlastnostma - opotrebeni, klouzavost na ruznych terenech, atd. Coz hodne potesi pri rozhodovani, protoze skutecne vlastnosti, hlavne odolnost a opotrebeni zjistis az nosenim.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pát čer 4, 2021 10:38

Odpružení souvisí právě s tou podrážkou. Třeba Ultraventure nemá Megagrip ale XS Trek taky od Vibramu právě proto, že víc péruje a Ultraventure byly koncipovány jako pohodlné boty s tlumením na dlouhé vzdálenosti.

Většinu infa zjistíš naštěstí z recenzí. Na tenisky se používá asi jenom jeden megagrip co maj tyhle Mikovy boty. Skvěle drží na vlhkém podkladu a celkem i trvá, než se ošlape. Ještě jsem nikde nečetl, že by Megagrip klouzal anebo se rychle ošlapal, je to prostě současná špička a ne nadarmo má takovou podrážku spousta prémiových bot.
Pak je ještě Megagrip lite, který by měl být snad o 30% lehčí, ale už jsem četl recenze, že moc dlouho nevydrží. Takže leda pro závodníky, co mají boty na pár závodů a jde jim o každou minutu.

Jinak na velkých závodech míval Vibram stánek, kde za nějaký poplatek vzali tvoje boty, odřízli podrážku a přilepili tam svůj Megagrip. Někteří elitní závodníci sponzorovaní Vibramem v takových botech i závodili.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pát čer 4, 2021 11:54

oodoow píše:Odpružení souvisí právě s tou podrážkou.
No... to "odpruzeni" je vlastne neco jako mezipodesev - bohuzel, se uplne nevyznam v terminologii, jsem si nekdy myslel ze jedno je podesev a druhe podrazka, z toho me vyvedli uz davneji, pry je to to same...

Vsak prave tim jak popisujes
oodoow píše:vzali tvoje boty, odřízli podrážku a přilepili tam svůj Megagrip
prave dosvedcuje, ze Megagrip je jenom ta guma, tu "mezipodesev" si tam davaji vyrobci.

Teda ja jsem uz mel na dvou nebo tri nizkych botech Megagripy a jejich vykon na mokrem asfaltu/betonu/dlazbe (pouzival jsem boty do prace, ne do terenu) byl teda znacne rozdilny...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát čer 4, 2021 17:04

JohnyFK píše:Já si prodřené paty lepim stříbrnou páskou.

Nakonec jsem to udelal taky, ale ta mrcha na tom nechce drzet. Z hlediska funkce dobry, lepsi nez original latka, ponozka po tom klouze a achilovka se neodira. Ale po navratu (8.5 km) se to loupe. Nejaky trik, aby to lip drzelo?

apuka píše:Nejlepsi by bylo, kdyby Ti to prelepil nejaky dobry svec tenkou kuzi

Ne, to by bylo nejhorsi. Uz jsem si to vyzkousel na pohorkach. Kuze je moc tvrda a drsna, takze bych mel ty achilovky odrene fest a nejspis i znicene ponozky. Pohorky opravene puvodni GTX podsivkou jsou mnohem lepsi, oni u vyrobce vedi, proc to delaji takhle.

apuka píše:Nevim, jestli "naplast bez polstarku" bude to nejlepsi, zavisi, jaky je vnejsi material naplasti. Pokud je hodne neklouzavy, muze se o nej zadrhavat (a potom sbirat) ponozka. Potrebuje to neco klouzaveho, napr. jak psal JohnyFK.

Jasne, ale furt je podstatne klouzavejsi, nez kuze, co tam lepi svec. Myslim Hansaplast Classic, tou opravuju i potrhane kalhoty v horach a drzi tak, ze prezije prani a na jednech GTX jsem ji mel roky. Akorat u nas neni k sehnani, musim ji kupovat v Rakousku a ted uz ji mam malo... Myslim, ze by drzela lip, nez ta stribrna paska a navic je to latka a snadneji se natvaruje.

apuka píše:Tim to neni, to mas proto, aby pata lip drzela a nejaky podobny zpusob ma vice bezeckych bot.

Chjo, snad ty boty vidim, ne? Maji to jinak, nez vsechny ostatni a taky jsou jedine, ktere mi odiraji achilovku a prodrely se ze vsech nejrychleji. Ale to uz jsem psal. Proste jsou tam zahnute vic, nez je zdravo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát čer 4, 2021 17:08

oodoow píše:Podrážky berou od Vibramu je to jejich Megagrip směs. :D Dělá to tak spousta dalších lepších značek.

Hmm, nevidim do toho, ale z Googlu mi vypadla spousta podrazek a kazda vypada jinak. To by ty ostatni tenisky musely mit minimalne stejnou vysku podrazky a drop, ne? Mas nejaky priklad?

oodoow píše:Jinak já zkusil ševce na Veleslavíně a přišil mi záplaty na dvoje boty ale na Ultraventure se podíval a řekl, ať už je radši donosím, že to asi dát dohromady nepůjde. Ony teda už jsou v takovým stavu, že už jsou asi donošený teď. :twisted:

Se mu nedivim :D Cos na nich chtel progrca spravovat? Vzdyt i ty moje, ktere jsou v podstatne lepsim stavu, oznacila znalkyne jako totalne znicene :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pát čer 4, 2021 19:15

mike píše:to by bylo nejhorsi. Uz jsem si to vyzkousel na pohorkach. Kuze je moc tvrda a drsna
Houbelec, tak to Ti tam dal sevc blbou kuzi, urcenou na neco jineho. Tam se dava jemna a hladka kuze, jaka se pouziva jako podsivka v botach s kozenym vnitrkem, i v polobotkach. Ta je brousena, lestena a hladka, na ni klouzou ponozky (i pata bez fixace) jedna radost. To co popisujes, mi delaly boty po oprave mistnim "odbornikem", ktery mi tam dal umelou PU kuzi, drsnou ](*,).
Jo, kuzi muzes (kdyz tam nemas membranu) zmekcit, vylestit kondicionerem a kremem a bude jeste mekci a hlasi. Ale zakladem je pouziti sprave kuze.
mike píše:z Googlu mi vypadla spousta podrazek a kazda vypada jinak. To by ty ostatni tenisky musely mit minimalne stejnou vysku podrazky a drop, ne?
oodoow ale psal o smesi Megagrip, ne o samotne podrazce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pát čer 4, 2021 19:19

mike píše:Hmm, nevidim do toho, ale z Googlu mi vypadla spousta podrazek a kazda vypada jinak. To by ty ostatni tenisky musely mit minimalne stejnou vysku podrazky a drop, ne? Mas nejaky priklad?

To je co psal Apuka, drop a výšku zajišťuje midsole (česky mezipodešev), já myslel outsole( česky podešev alias podrážka).
Tu mají od Vibramu, nevím jak přesně to funguje. Zřejmě jim dají nějaké požadavky, nákres dezénu, kde a jak chtějí špunty a jak velké a Vibram ji to dodá.
Pamatuji si jak si v některých recenzích stěžovali, že bota je celkově skvělá, ale chybí dobrá podrážka a že proč tam nedali megagrip a odpověď byla, že chtěli udržet cenu nízko, takže Vibram si za to asi nechává dobře zaplatit.
Seznam modelů je tady, ale asi to nebude úplně aktuální, i když ten tvůj tam na konci je.


mike píše: Cos na nich chtel progrca spravovat?
No mohl by tam dát pěkně kožené záplaty po celém obvody boty.. by pak byly lepší než původně z obchodu. :D

@apuka: která bota s megagripem klouže na mokrém?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát čer 4, 2021 19:28

Mne zmatlo tohle:
oodoow píše:Odpružení souvisí právě s tou podrážkou. Třeba Ultraventure nemá Megagrip ale XS Trek taky od Vibramu právě proto, že víc péruje a Ultraventure byly koncipovány jako pohodlné boty s tlumením na dlouhé vzdálenosti.

Odpruzeni dela prave mezipodesev. A o tu mi jde. Ta podesev je sice dobra, ale na te mi az tak nesejde, podstatne je prave tlumeni a ochrana pred narazy. To tady funguje skvele, podstatne lip, nez na Trailtalonech. Zaroven to neni jak slapat v pisku, jsou pevne a maji slusny odpich. Pripominaji mi trochu pohorky :twisted: Zas jsem si ale v posledni dobe vsimnul, ze vic citim stehenni svaly, asi ze v nich mam vetsi drive a chodim rychleji.

Cesky je podrazka nejednoznacna a spis se mysli prave komplet podesev i mezipodesev. Proste cely spodek boty, ten u Topo umi, se svrskama je to horsi.

oodoow píše:No mohl by tam dát pěkně kožené záplaty po celém obvody boty.. by pak byly lepší než původně z obchodu.

Kdybys na tom trval, tak to nejspis udelali, ale nebylo by to uplne levne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát čer 4, 2021 19:31

apuka píše:To co popisujes, mi delaly boty po oprave mistnim "odbornikem", ktery mi tam dal umelou PU kuzi, drsnou

Mne tam dal sice pravou a tenkou, ale nebyla uplne hladka. Hlavne ale i tenka je silnejsi, nez latka, takze botu trochu zmensi a navic neni tak poddajna, coz k tomu prispeje. Neco jineho je, kdyz uz jsou takhle boty z vyroby a kdyz to tam pozdeji lepis. V tomhle pripade by jim to rozhodne neprospelo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pát čer 4, 2021 19:39

@mike: No tak to zas mate mě, protože jsi měl od Topo dvoje boty, které mají tu mezipodešev úplně jinou. Ultraventure hodně měkkou pérovací a oproti tomu MTN Racer jenom prostě tuhou, na to si v recenzích lidé nejvíc stěžují, že ta midsole je prostě mrtvá a vůbec nepéruje. Sice přes ni nepocítíš kameny ale to je vše. Možná ten rozdíl ale moc nevnímáš, bo v tom neběháš.
Jo, nejvíc odpružení dělá mezipodešev, ale právě Topo použilo u Ultraventure i jinou podešev, protože to chtěné odpružení lépe doplňovala. Jinak by tam asi šoupli taky Megagrip, bo víc vydrží.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát čer 4, 2021 19:44

Samozrejme, ze ten rozdil vnimam. Ultraventure maji takovy mekky kocici krok, zatimco MTN Racer pevny. Jo, temer nepruzi, vsak pisu, ze mi pripominaji pohorky ;-) Pro mne je prave ta ochrana pred kameny dulezita, z toho jsem mel u Trailtalonu plantarni fascitidu. Ultraventure ji spravily a ted to taky vypada v pohode, po 400 km uz by to bylo znat. Nez se to uplne spravilo, tak mi stacila jedna vychazka v Trailtalonech, aby to zas rozbolelo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát čer 4, 2021 19:59

Jinak mi teda vyhovuji obe, ac se od sebe lisi dost. Ta pevna podrazka z MTN Racer trochu vic. Obe vic, nez Trailtalony, tam jsem mival zpocatku pocit chuze v pisku, ale mozna za to mohly spis vlozky, nez se vyslapaly.

Vsimnul jsem si, ze se mi navic rozesil jazyk. Krome shitozni latky na vnitrek pouzili i shitozni nite :roll: Uz se pomalu ani nedivim, proc Moravcik dava milion podminek, ktere predem vylucuji reklamace. Jinak by se mu jich mohlo pres pulku vracet ;-)

U Ultraventure se tohle nedelo, tam je jazyk uplne jiny, polstrovany. Tohle samozrejme na funkci rostlinare vliv nema, ale o kvalite to neco rika. Neco nepekneho.
mtn2.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pát čer 4, 2021 20:02

@mike: Njn, Trailtalon budou spíš pro trénované běžce, většina inov8 kolekce je hodně minimalistická, aby měl člověk absolutní kontrolu a věděl v rychlosti po čem šlape.
Jinak jsem rád, že ti MTN Racer vyhovují. Však jsem ti je doporučoval už před dvěma lety. Kdybys na mě tenkrát dal, mohl sis ušetřit zranění a nervy s Inov8 a Moravčíkem. :twisted:

Ten rozpadlý jazyk by měl jít asi v pohodě zašít, ale kontrola kvality teda nic moc. :roll: Napsal bych zas do Topo, třeba tě jako trpícícho zákazníka nějak kompenzují. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát čer 4, 2021 20:07

To nevim, kdyby tohle byla prvni zkusenost, tak je nejspis taky reklamuju a srazka s Moravcikem by mne od bezeckych bot odradila nadobro ;-) Mezitim uz jsem si zvyknul, ze potrebuju dvoje az troje bezecke boty na rok a ne jedny pohorky na 2 - 3 roky jako driv :D

Jasne, ze to jde zasit, ale stejne... Podle mne to neni kontrolou kvality, ale materialem, je to na obou botach, ty nite se proste prosoupaly. Na jazyku a po necelych 400 km :roll:

Do Topo napisu, chci pochvalit Moravcikuv pristup k reklamacim ;-) Jeste jsem se k tomu nedokopal, mel jsem ted dost prace a navic byl nejaky chciply.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Vexo » pát čer 4, 2021 22:03

Zajímavé poznatky s trvanlivostí materiálů. Když jsem před rokem začínal s běháním, tak jsem dorasil pár starých bot, než jsem se rozhodl investovat do nových, na to určených. Jedny z nich byly i tyto, které měly za osm let nachozené tisíce km Hanwag Arrow a proběhl jsem v nich všechny offroad cestičky v Krčskym lese... Kdo zná, ví že to tam je mnohdy hodně nahoru dolu a běží se i po šutrech nebo skále. Masivní polstrování (v porovnání s běžeckými botami se to tak dá nazvat) zde bylo výhodou a nebejt toho, že se začala odlepovat podešev a že PU mezipodešev byla za ty roky na patě hodně prošlápnutá (a po hydrolýze, jenom se to přes vibram nemělo kam vydrolit), tak bych je mohl používat v klidu dál. Prostě jako textilní materiál polstrování na patě a jiných místech zvolili takový, který se jen tak neprodře (škoda, že výrobci neuvádějí nikde Martindale test materiálů použitých).

Na Salomonech Ultra Pro se mi paty začly dřít už po 300km, je možné, že prostě nejsou tak určené na vertikální terén, kde ta bota dostává setsakra víc zabrat než na rovince...a pak taky hraje roli rychlost.

Nabyl jsem dojmu, že zmiňované Topo MTN Racer nebyly pořízené na běh, ale rychlou chůzi, tzn. bych čekal, že vydrží víc, tedy pokud v nich člověk nedrandil právě ten vertikální terén, jinak mi je to dost divný u bot, které nepatří do běžné konfekce.

Jinak jsem také pořídil troje běžecké boty, protože byla dobrá cena, ale tak nějak jsem doufal, že to nebude standard a už vůbec né na rok, ale trošku to k tomu spěje :-k
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob čer 5, 2021 1:03

Njn, ja kdyz jsem zacinal s dennima vychazkama, tak jsem na to mel osvedcene Meindl Laredo. Vydrzely asi 3000 km, nez jsem ochodil podrazku dohladka. O tom se muze behacim botam jen zdat. Tve Hanwag Arrow vypadaji docela podobne. Oboji nizke trekovky A/B.

Vexo píše:Nabyl jsem dojmu, že zmiňované Topo MTN Racer nebyly pořízené na běh, ale rychlou chůzi, tzn. bych čekal, že vydrží víc, tedy pokud v nich člověk nedrandil právě ten vertikální terén, jinak mi je to dost divný u bot, které nepatří do běžné konfekce.

Ono to mozna bude prave tim. Jsou pro bezce, co jsou zvykli na to, ze boty nic nevydrzi a furt kupujou nove... Normalne totiz nejdriv odchazi tlumeni podrazky, mozna uz po necelych 1000 km. Pri behu dostava zabrat vic, pri rychle chuzi mozna tolik ne. Premyslel jsem o tom a je mozne, ze svrsek je pri chuzi namahany vic. Na stejnou vzdalenost udelas vic kroku a tedy i ohybu. Hlavne jsou ale ty bezecke boty vylehcene na maximum, coz znamena tenci a tedy i min odolne materialy. Mne by teda vubec nevadilo, kdyby MTN Racer vazily o 100 g vic, ale byly odolnejsi, bezci by je ale nekupovali.

Dalsi vec jsou zkusenosti vyrobce. Topo bylo zalozeno v roce 2013. Hanwag v roce 1921 a Meindl 1683 :D Maji podstatne vic zkusenosti. Topo zatim evidentne zkousi a tape.

Muze to souviset i s tim, ze nejsem typicky vychrtly bezec. Nemam 68 kilo, ale 86 :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » sob čer 5, 2021 12:17

Nechcu dělat reklamu, ale musím....

mtn.jpg
mtn.jpg (51.7 KiB) Zobrazeno 4204 krát


Za mnoho let používání tenisek LaS sem už do popelnice vyhodil snad 8 nebo 10 párů a ani jedny neměly takovýhle problém - vždycky mnohem dříf odejde membrána resp. je rozervu někde nad prsty.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob čer 5, 2021 18:34

To je mi plat prtny, kdyz nizke LaS ani neobuju, jak jsou uzke :roll:

Dneska druhy pokus o lepeni, tentokrat naplasti. 10 km a drzi, holt to chce zustat u osvedceneho. Jako bonus mi to neodira achilovky ani kdyz jsem je prelepene nemel a potil jsem se pekne, jak bylo dusno. Tj. je to lepsi, nez original.

Ted jeste nejak poresit ten jazyk. Zkoumal jsem ho a vypada to, ze je tam nekolik vrstvev, ktere byly puvodne prosite mizernou niti a cele to bylo prilepene k jazyku z umele kuze. Taky blbe, odlupuje se to. Asi to zkusim cele prelepit Pattex gelem.

Jeste tohle:
oodoow píše:Njn, Trailtalon budou spíš pro trénované běžce, většina inov8 kolekce je hodně minimalistická, aby měl člověk absolutní kontrolu a věděl v rychlosti po čem šlape.

Mne to teda neprijde a vetsi kontrolu mam v MTN Racerech. Proti Trailtalonum jsem v nich o dost jistejsi. Inov-smejdy nejsou ani tak minimalisticke, svrsky maji odolnejsi, nez Topo, jako spis jsou podrazky bliz barefootum. Coz neni pro kazdeho a evidentne ne pro moje starnouci nohy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » sob čer 5, 2021 19:32

mike píše:Podle mne to neni kontrolou kvality, ale materialem, je to na obou botach, ty nite se proste prosoupaly. Na jazyku a po necelych 400 km :roll:

O tom nikde v recenzích nepsali, ale je fakt, že oni v tom asi těch 400km nedaj. Plánuju si pořídit spíš MTN Racer 2 anebo Ultraventure 2, tak uvidím, jestli se mi taky rozpadne jazyk.
mike píše:Mne to teda neprijde a vetsi kontrolu mam v MTN Racerech.

Pocity jsou jedna věc ale fyzika druhá. Čím jsi níž u země tím máš větší kontrolu a menší šanci, že si někde zvrtneš kontík. Samozřejmě pak záleží na dalších faktorech jako že v jedněch botech můžeš být nízko u země, ale můžou mít takový střih, že ti prostě na noze nedrží nebo můžou mít měkkou patu a když šlápneš na šikmý terén tak ti v nich bude chodidlo ujíždět. Oproti tomu můžeš být v MTN Racerech třeba výš nad zemí ale můžou nohu lépe držet a pak v nich máš větší kontrolu. Pro mě jsou ideální boty na běh do těžkého terénu třeba X-Talon 200 od Inov8. Mají 8mm špunty, takže celkem drží v blátě a zároveň mají velmi tenkou podrážku, takže fakt cítím po čem šlapu a jestli mi to ujíždí nebo ne. Oproti tomu z Ultraventure jsem byl v technickém terénu fakt zklamán. A to to ani nebyly Alpy, stačila kamenitá kořenitá stezka někde v Jeseníkách. Noha se v tom nedala pořádně utáhnout a měkká podrážka se různě mačkala jakmile jsem šlápl na nějakou nerovnost.

Jinak La Sportiva tenisek jsem měl spousty modelů a musím uznat, že všechny vydržely nadprůměrně dlouho. Rekord drží La Sportiva Helios SR, které daly 2700km. La Sportiva prostě dělá bytelné boty do hory, zase jsou ale méně prodyšné a váží víc než modely od Inov8.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob čer 5, 2021 19:55

oodoow píše:O tom nikde v recenzích nepsali, ale je fakt, že oni v tom asi těch 400km nedaj.

Njn, recenze na vydrz se asi nedelaji. Jinak by vyrobci pouzivali odolnejsi materialy.

oodoow píše:Samozřejmě pak záleží na dalších faktorech jako že v jedněch botech můžeš být nízko u země, ale můžou mít takový střih, že ti prostě na noze nedrží nebo můžou mít měkkou patu a když šlápneš na šikmý terén tak ti v nich bude chodidlo ujíždět. Oproti tomu můžeš být v MTN Racerech třeba výš nad zemí ale můžou nohu lépe držet a pak v nich máš větší kontrolu.

Bingo. To si myslim, ze je presne ono. MTN Racery sedi na noze, zatimco v Trailtalonech jsem trochu plaval, myslim, ze to delala hlavne ta mekka 6 mm vlozka. BTW, ony sice maji tenci podrazku, ale zas podstatne silnejsi vlozku, takze rozdil ve vysce nad terenem neni az takovy. Rozdil v ochrane jo, protoze ta vlozka nechrani skoro vubec.

oodoow píše:Oproti tomu z Ultraventure jsem byl v technickém terénu fakt zklamán. A to to ani nebyly Alpy, stačila kamenitá kořenitá stezka někde v Jeseníkách. Noha se v tom nedala pořádně utáhnout a měkká podrážka se různě mačkala jakmile jsem šlápl na nějakou nerovnost.

Jo, souhlasim, Ultraventure se takhle chovaji. Jestli stojis o dobrou kontrolu, tak bys asi mel zkusit prvni MTN Racery, druhou verzi pry prave v tomhle "vylepsili" a uz to nebude ono.

oodoow píše:Jinak La Sportiva tenisek jsem měl spousty modelů a musím uznat, že všechny vydržely nadprůměrně dlouho. Rekord drží La Sportiva Helios SR, které daly 2700km. La Sportiva prostě dělá bytelné boty do hory, zase jsou ale méně prodyšné a váží víc než modely od Inov8.

Mne by to vyhovovalo, ale co je to platne, kdyz maji kopyto na baletku :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » ned čer 6, 2021 17:17

Tato všestranná běžecká obuv poskytne díky širšímu střihu dostatek místa pro prsty vašich nohou.


Tu.

Ač vyznanač LaS, netušil sem až do dneška, že dělá i wide tenisky.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned čer 6, 2021 17:23

LaS tenisky mi nebyly uzke v prstech, ale uprostred. Sveraci kazajka, spanelske boty... mel jsem problem se do nich vubec nasoukat.

Za vyzkouseni to ale mozna stoji, az pujdu okolo Hudy, tak se kouknu. V Hudy by aspon nemuseli delat ofuky s pripadnou reklamaci ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » ned čer 6, 2021 20:19

Miku, uz jsem psal, ze LS nizke boty jsou hooodne rozdilne. Kdyz jsem zkousel, co meli na obchode, nektere mi byly "neobutelne" i o cislo vetsi, jine byly dobre na sirku (vepredu i uprostred), jen byly kratsi a nemeli delsi, jindy to bylo ponozkovite (tj. prakticky "neobutelne") nebo uzke vepredu, uprsotred (nekdy tu i tam) a nekdy i na vysku i prstu nebo nartu.

Coz znamena jedine - zkouset, zkouset, zkouset. A klidne i o cislo, cislo a pul nebo dve vetsi, LS ma svoje cislovani nekdy dost posunute k nizsim velikostem.
Bo zajimave je, ze to same se pise o jejich pohorkach, specialne i o Cubech, ale ty mi prisli na moji nohu OK, o nic mensi nez (standardni) Alasky - meli jsme je doma ve stejnou dobu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 7, 2021 1:14

Od LaS jsem zkousel minimalne ctvery nizke boty a vsechny mely stejny problem. Oni maji rady a kazda rada ma stejne nebo aspon podobne kopyto. Takze treba Nepaly mi sedi vsechny, ty jsou siroke dost. Tranga zadne a tam patri i Cuby.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pon čer 7, 2021 7:44

Taky bych řekl, že stejné kopyto (aspoň některé modely)- já třeba mám vyzkoušeno a ověřeno praxí, že vel. 42,5 nemusím vůbec zkoušet, násl. současné modely mi budou pasovat: Ultra Raptor, UR GTX, Tempesta + starší Uragano + Blizzard (mám 43 - na zimu/dvojitou fusekli - a jsou opravdu o toho půlčísla - všemi směry - větší než 42,5)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pon čer 7, 2021 9:01

Tak zrovna na radu Trango nemuzes rict, ze maji stejne kopyto. Podobne mozna. Syn vyzkousel vsechny modely (krome TRK, proste alespon B/C) a jsou tam citelne rozdily. Ja jsem z te rady mel na nohou asi ctvero bot - nektere byly plne OK, nektere uzke, nizke.

Proste to same, jak jsem psal o nizkych. LS vyrabi hromadu modelu, sami oznacuji na sirku nektere jako "normalni", nektere jako "sirsi" (ted nemyslim nejakou Wide verze) a nektere jako "uzsi". Plus ty moderni ponozkove strihy, coz je pro nas, starsi lidi zvykle na misto pro nohy prakticky nepouzitelne.

Mne docela prekvapilo, ze i kdyz Hudy prodava LS Ultra Raptor docela dobre, jde to na odbyt, tak tu vyssi verzi docazeji vyhradne ve verzi Wide.

@PP: pokud mas "LS-standardni" nohu, mozna si ani nevsimnes ty rozdily. Kdo ji ale ma min standardni, tak si to vsimne, nekdy sakramentsky rychle :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Běhání