Chlubítko univerzální

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Chlubítko univerzální

Příspěvekod Kjuba » čtv kvě 13, 2021 15:07

Hehe, jo ten Colt to už je velká ráže. A velká ráže = velká rána a velká díra v terči. To je ale tak asi všechno. Mě tyhle velký krávy moc neberou. Nosit se to nedá, drahé je to jak pes.

Jako další zajímavou lahůdkou je vystřelit si z Desert Eagle ráže .50 Action Express. To je pistole, co má regulérně dělový závěr. Kravál to dělá, kope to jak kráva a zastavovat se dá nepřítel přes petadvacítku příčku. Prostřelí to prý blok motoru. Ale jinak je to na prd. Jen v každým druhým akčním hollywoodským filmu s tím machrujou, včetně holek. No moc rád bych je viděl naživo. :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » čtv kvě 13, 2021 15:25

pavproch píše:... ale ne, nic nebude..... bojím se (sám sebe, moc) že bych svou zbrklostí dřív nebo později udělal nějaký průser.

Gratuluju k sebereflexi :smt023 Spravne, to bychom se tu vsazeli, jestli zastrelis driv pocitac, manzelku nebo nektereho z ubohych podrizenych :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 13, 2021 17:34

Stárnu a moudřím. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 13, 2021 17:40

Hele, vážně - kdysik (ještě coby frekventant pionýrského tábora za socíku) sme na tom táboře měli branný den a přišli tam nějací (asi) milicionáři (už se nepamatuju) se zbraňema, že si můžeme zastřílet. To sem poprvé v životě střílel z western Coltu. Enemže - ten milicionář nějak blbě počítal výstřely a už po pátem nám nechal ten Kolt na prohlížení a ošahávání (jak je po střelbě horký) a až poté, co sme (my děcka) mu ho vrátili - hlavní proti němu - tak zistil, že v zásobníku byl ještě jeden ostrý. Ty woe, ten zezelenal. My to měli tehdy jako srandu. Neska by mě z něčeho takového (ref ta moje zbrklost) asi klepla pepka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » stř kvě 26, 2021 17:36

Neska sem byl zase u pana dochtora (hemato-onko - jako obvykle s čekáním ca 2 hodiny přes objednaný čas) a ten pro mě měl tři dobré zprávy:

a) že ve mně nic nevidí (= potfora scípla)
b) že sem už čtyři a půl roku po a je už extrémně nepravděpodobné, že by se potfora ešče vrátila
c) a že naposled za půl roku "nashle", paq už budou kuntroly enem jednou ročně

Hezky!

Jediné mínus - opět mi potvrdil, že se musím naučít žít s tím, že tělo (biologické hodiny v něm) ta chemie posunula ca 10-15 roků napřed a že to je už definitivně nevratná změna. Dědek s papírem - napsal mito neska i do zprávy. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » stř kvě 26, 2021 17:39

Nevim, jak tomu mam rozumet. Jsi ted oficialne duchodce nebo zombie? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » stř kvě 26, 2021 17:42

Železný zombie v důchodě. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » stř kvě 26, 2021 17:47

Bacha na korozi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » stř čer 9, 2021 17:33

Měl sem zas záchvat kreativity (a odporu k prci) .... bydlím přes dvacet let, mezi horama = často fučí (+ chčije), komín sem před těma 20-ti letama nechal (blbý nápad, už to vím) omítnout. 15 let byl klid, paxe začala na návětrné (Z) straně odlupovat omítka. Sem tam flek. Oprava, zaštukování, aby to o pár měsíců později spadlo o kus vedle. A tak furt dokola. Už mě to přestalo bavit. Zítra ráno mi přijde klempiř ten komín oplechovat (a tímpádem doufám bude klid od padající omítky). Ráno sem teda doma, vpustím ho na střechu a ... nebudu mu čumět pod ruce, budu točit nohama proti kopcu. Ejchuchu! Mám radost jaxem to vymyslél a že mám tímpádem důvod píchnout prci a jít bajkovat.... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » pát čer 25, 2021 8:28

A paq že nevstoupíš 2x do stejné řeky - junior kdysik od mně dostal pobyt v US of A. A fčíl sem právě zaplatil školné a letenku do US of A pro Juniorku. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Hafi » pát čer 25, 2021 11:42

zas nějaká díra na americkém středozápadě, nebo měla mladá jiné preference?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » pát čer 25, 2021 12:36

Pro změnu Njů Jortek.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » ned črc 4, 2021 11:49

pavproch píše:A paq že nevstoupíš 2x do stejné řeky - junior kdysik od mně dostal pobyt v US of A. A fčíl sem právě zaplatil školné a letenku do US of A pro Juniorku. :supz:


Tak juniorka už sedí v létadle směr státy. Dobře jí tak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » ned srp 1, 2021 17:34

Juniorka je ze států doma - dva poznatky:

a) narozdíl od juniora, kterému se ze států do kocourkova vyloženě nechtělo, jela domů ráda.

A za b) přivezla si Certificate of English - grade "advanced C1". Hezky! (Takže to byla dobře ingvestovaná hromádka peněz.)
Naposledy upravil mike dne ned srp 1, 2021 18:57, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho vlastniho prispevku i s vlastni citaci :-/
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » stř srp 11, 2021 12:55

Neska sem na obědě (v hospě) páchal dobro....

pavproch píše:V telce sem zaregistroval zprávy o výrazném post-covidovém zdražování v hospodách a jako jo: obyčejná vesnická čtvrtá cen. skupina, oběd: meníčková poblífka + smažený hermoš + tatarka + kepuč = 209 ceníkových, nechal sem tam 230. Ale nestěžuju si, bylo to mňamézní.


Neska ta samá hospa, to samé jídlo. Obsluhovala i kasírovala ale brigádnice a blbě to spočítala (zřejmě zapoměla na poblífku) a chtěla po mě jen 170 kaček. Taxem se jí přiznal co bylo (s ceníkovkou 209) a (zase) tam nechal 230. A to fšechno protože..... ne utržené sluchátko, ale že to bylo stejně mňamézní jako minule.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » čtv srp 26, 2021 11:56

pavproch píše:V telce sem zaregistroval zprávy o výrazném post-covidovém zdražování v hospodách a jako jo: obyčejná vesnická čtvrtá cen. skupina, oběd: meníčková poblífka + smažený hermoš + tatarka + kepuč = 209 ceníkových, nechal sem tam 230. Ale nestěžuju si, bylo to mňamézní.


Ta citovaná hospa je fčíl zavřená (dofča) taxem byl ve vedlejší dědině v podobné hospě - ditto (teda přesně: ne hermoš ale "jen" smažák ale se stejným příslušenstvím), bylo to taky mňamézní a... ceníkovka 269. Takže ta naše dědinská (fčíl zavřená) hospa je vlastně ještě levná..... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » úte zář 7, 2021 17:41

Jaj, to se bude zítra ráno pochodovat polemlesemloukou3 do prce - právě tam jezdí jezeďácký traktor a seče. Nebudu mokrý od rosy až pod kolena.... =D>

EDIT: a prosím zase bez hyeny.... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » pon lis 1, 2021 1:42

Dneska jsem po 47 km chuze dorazil rovnou k vlaku minutu pred odjezdem. Tak je to spravne, tak to ma byt \:D/ Poslednich 18 km jsem sel skoro non-stop, jelikoz jsem mel jen malou rezervu a o tu jsem prisel, kdyz jsem sel zkratkou, narazil na louce na obri kravy a musel je obchazel naprosto zanedbanym lesem.

Akorat jsem musel kupovat jizdenku jeste pred nadrazim, protoze pitoma aplikace Muj Vlak ji proda nejpozdeji 5 minut pred planovanym odjezdem #-o Naprosto dementni, nepocitaji s lidma, co chodi presne. Coz vlastne chapu, oni nic takoveho neznaji :twisted: A taky jsem nestihl vybrakovat automat na jidlo, holt jsem si chut na slane musel nechat az na doma.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » pon lis 1, 2021 1:46

A jeste jedno. Za rijen mam osobni rekord, nachodil jsem 417 km. Z toho 195 v pohorkach po kopeckach. Na to, ze jsem byl pul roku polochciply a prvni delsi turu si dal az v pulce zari, to docela jde :) Jestli v listopadu tj. zitra vstanu z postele jeste nevim :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » čtv pro 8, 2022 18:50

Dneska mi z tabulky vypadlo 3653 km. Prumer 10 km na den je letos (poprve) prekonan a to mame teprve 8.12. a 23 dni do konce roku 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 8, 2022 19:01

mike
tak to je hodne slusny :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod JohnyFK » čtv pro 8, 2022 19:04

Já mám 3920 km, ale je v tom asi 700 km na kole což se nepočítá, takže vedeš :)
Přílohy
Sprt.jpg
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » čtv pro 8, 2022 19:09

Z ceho je to vystup? Premyslim, co by bylo nejlepsim kriteriem srovnani a nic rozumneho mne nenapada. Cas asi ne, ze by spalene kalorie? Ale jak je spocitat?

Ono je to teda fuk, podstatne je, jak a jestli se clovek posouva nebo aspon neposouva zpatky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod oodoow » čtv pro 8, 2022 19:35

U mě takto, letos slabý, jsem spíš pracoval než sportoval. A tomu lyžování jsem toho letos fakt moc nedal. Aspoň že s tím převýšením jsem přelezl 100000k.
Přílohy
stats.png
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Tomas » čtv pro 8, 2022 19:48

U mě extrémně slabý. Mizerný rok to byl ve všech ohledech. Neumím to ale na Garminu rozkouskovat takhle do různých druhů aktivit.

Run cadence je k ničemu, je to vše jen hiking a je tam zprůměrovaná kolo i hiking zárověň. Příští rok se polepším :twisted:

Různý walkingy do města a zpět neznamenávám nijak, to je prostě normálka i když to denně hodí třeba 5km. To není sport. Je tam jen kolo + chození tak něják s batohem i "na těžko".

Připadne mi to trapný to zaznamenávat, když to není řádný hiking. Lidi tam kolikrát mají chůzi pro rohlíky u baráku.
Přílohy
2.JPG
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 8, 2022 20:01

vy ste terminatori uplne vsichni :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » čtv pro 8, 2022 20:05

oodoow píše:Aspoň že s tím převýšením jsem přelezl 100000k.

k na konci je predpokladam preklep ;-) To mam jeste v planu, rekord mam asi 80k, ale zas nepocitam prevyseni na tech cca 10 km vychazkach, ono by to za rok nejakych 50 - 60k asi dalo, ale prijde mi to nepodstatne. Prevyseni pocitam jen na celodennich trasach.

Tomas píše:Připadne mi to trapný to zaznamenávat, když to není řádný hiking. Lidi tam kolikrát mají chůzi pro rohlíky u baráku.

Nekteri i cestu od pocitace na zachod ;-) Ti s krokomery na ruce. Tohle je ale kazdeho boj, ja tam pocitam cilenou chuzi tj. kdyz jdu ven, abych chodil. Vychazky okolo 10 km bez batohu, celodenni trasy s batohem. To prvni sice neni poradny hiking, ale vliv na kondici a vahu to ma slusny (jsem asi tak -11 kilo od doby, co jsem s tim zacal a v jidle se nijak neomezuju, spis naopak). V Alpach natezko je zas jiny level proti trasam s jednodennim batohem u nas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » čtv pro 8, 2022 20:28

Mawenzi píše:vy ste terminatori uplne vsichni :D

Terminator je akorat oodoow a moje pritelkyne, ktera nabeha vic, nez ja nachodim a chozeni si ani nepise. Ted se priznala, ze kdyz jdeme na cely den, tak nez vstanu, jde si rano jeste zabehat. Jak jsem si tu leta delal srandu z terminatoru, tak ted zjistuju, ze to vsechno byla pravda :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod oodoow » čtv pro 8, 2022 21:47

mike píše:k na konci je predpokladam preklep ;-) To mam jeste v planu, rekord mam asi 80k, ale zas nepocitam prevyseni na tech cca 10 km vychazkach, ono by to za rok nejakych 50 - 60k asi dalo, ale prijde mi to nepodstatne. Prevyseni pocitam jen na celodennich trasach.

Jj, jenom 100k to je. Kilian mívá myslím tak 600k. Takže jako nic moc. Mně se tam počítá kdykoli si měřím trasu, ale kratší běhy teď moc neprovozuju. Většinou je to převýšení z dlouhých závodů anebo celodenních výletů na Madeiře a v Tatrách.
Od Madeiry mě ale začala bolet achilovka, tak jsem ty kopce omezil. Přes léto jsem spíš jezdil na kole a teď chodím zas hodně na boulder místo běhání.
Doufám, že dám přes tuhle zimu víc lyží, snad pořádně nasněží.

Co bych chtěl určitě zlepšit příští rok je počet aktivit, 184 aktivit je fakt slabé. To je polovina dnů flákání se.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » čtv pro 8, 2022 21:55

600k? To je pres 1600 m denne, nejaky vylepseny model, ne? :shock:

Prevyseni je jen stoupani (coz bych cekal) nebo to pocita i klesani? Kontrolujes nekdy ta cisla jestli odpovidaji realite? Zrovna s merenim prevyseni to neni jednoduche (to uz jsme resili pred lety) a jestli ma nekdo jen GPS, tak mu z toho lezou pekna hausnumera.

Nerikej, ze polovinu dni ani nejdes ven ;-) Ja mam letos zatim vynechany jen jeden 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec