Kalhoty pro zimní pochody

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » úte kvě 25, 2021 16:11

apuka píše:to bych radeji si zkusil od nekoho pujcit pred koupi.

Nějaký dobrovolník, co zapůjčí Sko či XSko? :mrgreen:
Právě ty Devold duo Active mi fungujou líp, než co jinýho a že jsem toho zkusil (pws podvlíkačky jsem ale nikdy neměl).

Jinak ty Rab kinetic alpine si lidi v recenzích chválí, že to prej dost vydrží. Už jsem na ně dřív koukal... Mám obavy o odolnost, ale co tak čtu, evidentně to nebude takovej problém. Látka to je tenká, ale Rabu bych věřil, že to něco vydrží. Sice nejsou nijak zateplený, ale membrána sama o sobě s tím pomůže a s dobrejma spodkama by to mohlo být ok. Jak tak o tom přemýšlím, mohlo by to fungovat. Takže budu sledovat akce, do podzimu bych nějakou chytit mohl :)

Jsem se byl dívat ve Sportissimu na zateplený gatě a je to všechno široký alespoň 2x oproti kalhotům co nosím. Proč?? Tolik materiálu zbytečně musím nosit na sobě. Hlavně široký nohavice dole jsou nepraktický, furt se to o něco chytá. Tady nevyberu, musím hledat dál. Něco s normálním střihem, aby to nemělo dole u kotníků stejnou šířku jako to má přes stehna. Něco, co respektuje tvar lidských nohou, nesnáším plandavý nohavice, do kterých to lýtko nacpu 3x..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » úte kvě 25, 2021 16:18

Etheric píše:Hlavně široký nohavice dole jsou nepraktický, furt se to o něco chytá.
Kdyz hledas mezi lyzarskyma kalhotama, tak se da ocekavat, ze by se mely do nich vejit na spodku lyzarky :wink:. Coz pro Tebe asi moc velka vyhoda neni.

Uz se tady casteji probiralo, cim dal, tim min vyrobcu dela kalhoty zateplene synt. izolaci na turistiku, tj. ne na skialpy, ne na lyzovani. A skoro nic nenajdes, pokud hledas jeste takove, co nejsou na vysoke pohorky (logicky - jsou do zimy, do snehu a rozumny clovek neproslapava pulmetr snehu v teniskach). No a co malo Ti zbyde, ty jsou takove "elastakovite", uplne prilehaveho strihu.

Jako ujal si se hodne nestandardniho ukolu, budes mit asi vetsi problem najit neco nez mike se zateplenyma a bez membrany. Meli byste se dat dokopy, kdyz jeden narazi na neco pro druheho, tak se rychle ohlasit :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » úte kvě 25, 2021 16:30

Boty na lyže jsem nikdy na nohách neměl, jsem googlil jak to vypadá a už chápu tu šířku.. Přesně tohle nechcu, jelikož to velmi rychle dodrbu, když je to dole tak volný. Prostě to na chození fakt neni
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod sobb » úte kvě 25, 2021 23:16

Hledala jsem něco úplně jinýho a narazila na tohle:
Scott Ultimate GTX
Atomic Savor 2L GTX

Vypadají, že by nohavice mohly mít normální střih, ale blíže jsem je nezkoumala, tak se případně na ně podívej (tohle jsou nějaký výprodeje, ale mohli by je mít jinde či podobné modely, pokud by vyhovovaly).

A pokud by jsi nevybral zateplené, tak špatná není ani varianta podvlíkačky + membránové kalhoty s podšívkou. Pokud se tedy ještě takové vyrábějí.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř kvě 26, 2021 0:01

Etheric píše:Jsem se byl dívat ve Sportissimu na zateplený gatě a je to všechno široký alespoň 2x oproti kalhotům co nosím. Proč??

Nekoukal ses nahodou na snowboardacke? Ty byvaji nesmyslne siroke. Lyzarske se daji najit celkem normalni, akorat dole jsou trochu sirsi kvuli lyzakum. Ne vsechny, nektere tam maji zip, ktery pres boty rozepnes nebo taky ne. Vsechny lyzarske, co jsem mel, byly o neco uzsi, nez zateplene TNF, co mam ted.

Treba ty Atomicy, jak odkazovala sobb, vypadaji docela normalne. Kjusy jsou taky spis anatomicke. Proste to chce hledat. Chodit se v tom rozhodne da, nachodil jsem tak tisice kilometru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod milarepa » stř kvě 26, 2021 7:10

sice si myslím, že nejlepší volbou by byly ty Rab Kinetic Alpine, ale tyhle také nevypadají blbě - Zeno Pant od Mountain Equipment

https://www.summitacademy.cz/zeno-pant-74593?IsRental=False

a tohle je už fakt masakr - péřové zateplovací kalhoty s membránou, v těch budeš jako v peřině......a když se moc nepotíš......-)
Kryos Pants též od Mountain Equipment
https://www.summitacademy.cz/kryos-pant-92449?IsRental=False

no a tady jsou ještě zateplené membránové kalhoty se syntetikou...
compressor pant
https://www.summitacademy.cz/compressor-pant-77353?IsRental=False
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » stř kvě 26, 2021 8:53

mike píše:Nekoukal ses nahodou na snowboardacke?

Chodit se v tom rozhodne da, nachodil jsem tak tisice kilometru.

Bylo na visačce "ski".

To stejný říkáš o pohorách a já říkám, že se v tom nedá pohodlně chodit ;)


@milarepa: viděl bych to též na ty od Rab..
Ty odkazovaný kalhoty by byly fajn, nemít pro mě nesmyslný zipy na bocích. Fakt to nesnesu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř kvě 26, 2021 15:32

Ja si holt tak nevymyslim a je mi jasne, ze nemuzes chcit vsechno a vybirat si muzes jen z toho, co je k dispozici ;-) Treba nemuzu mit pohorky, co vazi jako bezecke boty.

@milarepa: to jsou vsechno prevlecne kalhoty. Bocni zipy fakt vadi a u materialu se taky nepocita, ze se v tom budes prodirat terenem. Jak jinak rikam, ze odolnost je velmi precenovana vlastnost, tak u kalhot to az tak neplati, minimalne konce nohavic se potrhaji snadno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » stř kvě 26, 2021 16:18

mike píše:u kalhot to az tak neplati, minimalne konce nohavic se potrhaji snadno.

Proto nechci široký nohavice, kde bude životnost několik výletů..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř kvě 26, 2021 16:24

To je zas blbost, prosoupou se, ale tak za par let. Lyzarske navic maji dole zevnitr vyztuhy kvuli hranam lyzi. Ty se neprosoupou, ale muzou se prosoupat nite, kterym jsou prisite. To se mi stalo na tech noname, ale po mnoha letech noseni. A pak jsem to prisil zpatky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » stř kvě 26, 2021 16:40

Zajímavý, já všechny kalhoty se širokými nohavicemi během chvíle zrušil. Protože to plandá a zachytává se o větve atp. S úzkými ten problém není
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod rime » úte čer 1, 2021 13:50

Velmi dobré kalhoty me přijdou tyhle: Mammut NORDWAND LIGHT HS PANTS. Bohužel jsem přesně mezi dvěma velikostma a navic jsou taky dost plandavy.
rime
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte úno 12, 2013 11:13

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte čer 1, 2021 16:12

To jsou ovsem normalni membranove kalhoty tj. mimo tohle tema. Bavime se o zateplenych.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » sob zář 18, 2021 9:04

Kalhoty koupeny, od jara nikde nic v akci, tak jsem vzal za plnou cenu Rab kinetic alpine pants 2.0, páč chlad a sychravina tu bude cobydup. Sedí přesně na moji postavu, nohavice jsou trochu širší, ale to hádám musí u tohoto typu kalhot být, kdyby byly obtažený, asi by v tom nešlo moc volně se hýbat. V reálu jsou volnější než na produktovým fotu, ale není to vyloženě plandavý, takže ok. Akorát spodek nohavic - když už má ten kousek zipu - by mohl být užší. Nicméně jak na to koukám, nohavice jsou dlouhý dost, teoreticky bych mohl dolu nalepit kousek sucháče, protikus na boty, a bylo by tak všechno zakrytý. Nebo budu muset požívat návleky. Ty nohavice jsou dole široký, takže by to mohlo jít tak jak mě napadlo. Jinak budou na koncích nohavice brzo rozdrbaný.
No... Nikdy jsem takový kalhoty neměl, tak su na to zvědav. Levný nebyly, snad budu spokojen. Teoreticky by měly být k mému účelu perfektní, otázka je, jak to bude v praxi
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod ret255 » sob říj 16, 2021 9:27

Vedeli by ste poradit nejake kalhoty na neskoru jesen zimu jaro? Podmienka je vsak aby nemali vysoky pas, ak som sa teda spravne vyjadril.
Nohavice s vysokym pasom ma tlacia na bruchu a v pohode to je jedine s takymi co mam bud volne, alebo s pasom co sa hore nezuzuje.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » sob říj 16, 2021 10:10

Dnes jsem narazil na zimni kalhoty, teoreicky dalsi vyber pro mika. Pokud mu nevadi znacka. A obavam se, ze se mu nebudou libit nektere detaily.

Ale nevim o nich nic vic nez je tam napsano. Ani co je tam za izolaci (naslo mi to,mkdyz jsem hledal Primaloft :-k) ani kolik jej tam je.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » sob říj 16, 2021 19:08

Diky za tip. Za vyzkouseni by to asi stalo, je tam Primaloft (musis si rozkliknout nenapadny link). Kolik a jaky uz ale ne a detaily se mi taky moc nelibi. Znacka mi nevadi, ale dost mi vadi, ze je tam akorat spousta ekokecu a zadne technicke udaje. A taky nemam rad, kdyz mi web tyka, to si nechte pri frikuliny :evil: Evidentne nejsem jejich cilova skupina.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod milarepa » sob říj 16, 2021 20:26

ty kalhoty od nike jsou strašné....

tyhle od Rabu vypadají mnohem lépe
https://www.nalehko.com/produkt/panske-kalhoty-rab-incline-vapour-rise-pants/

no a High Point teď vypouští novinku, zimní kalhoty s polartec alphou direct - High Point Alpha
https://www.hanibal.cz/high-point-alpha_z32286/#30662

tady je recenzce
https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=Jt37fYRZhcA&feature=emb_logo
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » sob říj 16, 2021 20:43

Tie ale pro mika nejsou... On chce syntetickou izolaci, idealne Primaloft. Rozhodne nic od Polartecu nebo jiny fleece.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod ret255 » sob říj 16, 2021 21:21

No nohavice s alphou... napad pekny akorat co ich mal na sebe ten recenzent, bud je extra maskulinny, alebo su tesne jak fras, teda skor pre vychrtlejsich, ten pas s tym opaskom to tiez nevychytali.

A ta total alpa bunda pekna, prepracovana, ale to vazne dali merino na bundu kde su usi? To tam v tej recenzii zachranoval, ze merino s hrubym upletom, ako vazne :) Podobnu bundu spravil davnejsie rab, aj som ju mal, alhpa direct a najlepsia na tej bunde bola podla mna prave ta kapuce, kedze je ta alpha taky chlpaty flis, tak ked sa nasadila, tak drzala a clovek nemusel nic riesit, napravat, ako prilepena, k tomu v nej bola akoze fakt super klima, teda aspon co sa hlavy tyka a urcite mi nevadilo, ze bol pertex aj cez usi, ze by som nepocul cez pertex, to teda neviem, takto prave pojde dovnutra cez ten merino uplet chlad a priamo na usi, ale vyriesit to potom mozu ciapkou pod kapucu, no to nevymyslis.
A po bokoch bundy to same, a ani nesetrili na sirke toho merina, ak by to spravili povedzme na par cm to merino na odvod potu po bokoch, no oni tam dali pomali viac nez 10cm pas a ako bonus alpha v mieste merina nie je, takze studene mokre merino a pod tym ziadna izolacia. Ine znacky davaju tie pasy po bokoch aspon z pws alebo technostretch.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » sob říj 16, 2021 22:03

VapourRise v zadnem pripade, za mne je to nesmysl i na bundu, natoz na kalhoty. PA taky ne a Direct uz tuplem ne. Lehce jsem proklikal to video a to, co je vevnitr, je zverstvo. Nemuzu mit ani letni SS kalhoty, protoze se mi na tom chytaji chlupy na nohach a je to hrozne neprijemne. Tohle by bylo jeste horsi. Potrebuju hladkou podsivku. V podstate klasicke lyzarske kalhoty, ovsem bez membrany, coz je dneska kamen urazu.

@ret255: jj, jsou nesmyslne uzke, na vychrtliky. Ja mam na nohach svaly, tohle bych asi ani neoblekl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » stř lis 10, 2021 21:11

@mike: Dnes jsem narazil na nabidku zateplenych kalhot (jsem to omezil na dlouhe a panske), ktera by Ti mohlo slouzit jako jiste voditko, kde a co hledat... Nektere z tech kalhot se daji sehnat i u nas nebo Ti mozna dovozce doveze i bez zavazne objednavky.

Je tam i par s Primaloftem i P Quantum Air, ale nektere jsou pro Tebe asi az prilis teple.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř lis 10, 2021 22:18

Diky, projdu si to, az budu mit cas. Na prvni pohled to vypada, ze spis nez moc teple bude problem moc uzke. Slim fit pro zvlast hubene zakazniky Tilaku ;-) Ale je fajn, ze nabidka se rozsiruje, treba si vyrobci uvedomili, ze je tu dira na trhu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Zimní kalhoty

Příspěvekod soyer21 » úte pro 7, 2021 6:37

Dobrý den,
Potřeboval bych pomoc při výběru zimních kalhot, využil bych je na občasné běžky, začínající lyžování, na lehkou zimni túru po horách, popřípadě i kolem domu při sněhu. Něco jsem si už pročetl ale všude píši že stačí taková prodyšnost a vodní sloupec. Nedávné době jsem si zkoušel tyhle kalhoty Hannah https://www.sportisimo.cz/hannah/dorfin/411157/?velikost-textilu=5997, docela mi pasovalo stačí tento materiál i prodyšnost pak tam dále jsem zkoušel tyto kalhoty https://www.sportisimo.cz/hannah/arny/462209/?hannah=14, které byly už větší objemově, je velký rozdíl v materiálu mezi těmito kalhoty? Nebo jaké byste mi doporučili v hodnotě do 2000 Kč, spíše na lehčí použití, ale aby hned nepromokly a nebylo v nich zima, děkuji za odpovědi
soyer21
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte pro 7, 2021 4:25

Re: Zimní kalhoty

Příspěvekod Lipon » úte pro 7, 2021 8:39

neřeš vůbec vodní sloupce a prodyšnosti, myšleno vyhni se membránám, zvlášť v této cenové kategorii je to nesmysl

na běžky, procházky po horách i kolem baráku ber buď nějaké silnější softshelly (bez membrány) nebo zateplené zimní kalhoty, zase bez membrány

na zateplené kalhoty i softshelly tu najdeš vlákna se spoustou tipů

mám osobně teplejší softshellky Ternua, počesané zevnitř (kupováno v Rock Point) a za těch pár let se mi dobře osvědčily
minulý víkend, při teplotách lehce pod nulou (byly nejmíň asi -4°C) spodků, pak už tenší merino nebo umělinové spodky

když bude větší zima, tak pod softshelly vezmeš slabší spodky, při velkých mrazech silnější spodky
ty zateplené kalhoty jsou fajn, když je víc mrazivo; kolem nuly je v nich při pohybu už trochu teplo, ale nepotíš se v nich jak vrata vod chlíva, na rozdíl od nějaké pochybné membrány stíhají odvětrávat

co přesně myslíš "začínající lyžování"? - sjezd párkrát v roce a ne moc intenzivně?
zateplené kalhoty by měly stačit, rozhodně lepší než ty Hannahy s pofidérní rádobymembránou

najdou se tu jak uctívači (ne Ginga :) ) vrstvení, tak jedné zateplené vrstvy, ale to za chvíli zjistíš sám
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Zimní kalhoty

Příspěvekod soyer21 » úte pro 7, 2021 9:18

Lyže tak 2 víkendy na zimu. Chtěl bych spíše univerzální, které bych využil i pro chození po horách v zimě(kratší trasy)
soyer21
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte pro 7, 2021 4:25

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » úte pro 7, 2021 9:28

Sloučeno s vhodným tématem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » úte pro 7, 2021 9:43

Cimz jsi mi zrusil prispevek, co jsem napsal a uz se k nemu ani nedostanu :wink:.

Takze jen strucne.
@soyer21: Az v membranovych kalhotach pujdes po lyzovani nebo chozeni v nizkych teplotach do hospody/bufetu, kde bude teplo a vlhko, srazi se voda na kalhotach vne i mezi memranou a izolaci. Pokud vevnitr nebudes dostatecne dlouho aby to uplne vyschlo, tak po vyjdeni ven za chvili budes jako rytir v brneni - obe vrstvy vody pekne zmrznou a Ty nebudes moci ani koleno ohnout a na sobe budes mit ledovy krunyr.

No a ten pod membranou se hodne tezko likviduje... Na lyzovani ihned zapomen. Ja jsem se s tim jednou hral skoro pul hodiny abych mohl alespon normalne kracet - zrovna s nejakymi membranovymi Hannah zateplenymi kalhotami.
S nemembranovymi neikdo z rodiny nikdy v podobnych podminkach problem nemel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » úte pro 7, 2021 11:35

Sorry, no :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod soyer21 » úte pro 7, 2021 12:58

Děkuji Apuka. No vidím že univerzální kalhoty na lyže a zimní turistika asi neseženu tak veznu dvě. Co se týče těch na lyžování takže bez membrány tady tyto https://www.sportisimo.cz/hannah/arny/462209/?hannah=14 mají membránu? (nebo membrána je myšlena softshell, goretex atd) Nebo můžete mi konkrétně doporučit nějaké pro lyžaře(lehčí sjezdy, začátečník ) do 2500,- a druhé na zimní turistiku (nepromokavé, zateplené) do 2000,- ať se mám od čeho odpíchnout
soyer21
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte pro 7, 2021 4:25

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení