pokec o autech

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » úte dub 13, 2021 17:27

@Hafi: :D

A jake z toho plyne pouceni? Priste si do auta vzit spacak :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod Hafi » úte dub 13, 2021 17:54

no, říkal jsem si, že kdybych ho měl, tak je mi to celé vlastně u prdele a do rána mi nic chybět nebude. I když kdyby mě jen zavřeli v areálu a nechali u nabíječky, tak si asi i zatopím, tedy by to asi vydržet šlo. Ale spíše mě nemile překvapilo to zbrklé chování, takového se neznám.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » úte dub 13, 2021 18:18

S vybitou baterkou by sis asi moc nezatopil ;-)

Jj, clovek ve stresovych situacich obcas sam sebe prekvapi. Se sebou mam zkusenost, ze umim timhle zpusobem zazmatkovat, kdyz celkem o nic nejde (jako v tomhle pripade), ale kdyz jo, tak nastesti naopak. To jsem si vyzkousel u svych nehod v horach, tam jsem byl naopak naprosto klidny a proste jsem se snazil z toho pruseru dostat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod Hafi » úte dub 13, 2021 19:01

šak píšu "kdyby mě zavřeli v areálu". Nabíječku bych rozchodil, i kdyby to fakt nešlo zaplatit mojí kartou. Furt by to šlo vyřešit nějak vzdáleně - zavolat někomu ať mi nabije, nebo některá banka by možná uměla přenastavit autorizaci platby na SMS.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » úte dub 13, 2021 19:03

Jo tak, bych cekal, ze stojany zamknou/odpoji a nabijecku taky, ale netusim jak to tam vypada :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod sobb » úte dub 13, 2021 22:38

Hafi: pěkný :lol:

Jinak jo, mít v autě starý spacák, deky, teplý bundy není z zahození. Většinou něco z toho v autě míváme. Ale kdo by si to bral do krátkodobě vypůjčenýho auta.

Ještě ze světa MPV - celkem pěkně vypadá nové Hyundai Staria, jen ta cena pěkná asi moc nebude. A do Evropy má navíc přijít jen turbodiesel (což je pro nás zásadní kritérium, naftu nechceme).
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: pokec o autech

Příspěvekod Hafi » stř dub 14, 2021 7:55

@sobb: to už je rozměry a funkcí Transporter (Multivan, Viano, H1, ...). Přecijenom jiný typ auta, než Caddy a spol.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: pokec o autech

Příspěvekod sobb » stř dub 14, 2021 11:23

jj, pro nás už je to moc velký, ale líbí se mi :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: pokec o autech

Příspěvekod Michal82 » pát dub 16, 2021 6:43

Tak jsem teď taky vybíral autíčko. Před časem mě sejmul ,,profesionál v kamionu” který asi ani nečuměl na cestu a vehementně něco lovil na telefonu nebo čuměl na TV, takže auto na sra...čky. Paní na přechodě měla štěstí, že šla z druhé strany protože kdyby šla z mé prelítla by mi přes kapotu - skončil jsem deset metrů za přechodem.

Dlouho jsem váhal do čeho jít protože ty dnešní auta... ,,to je hnus velebnosti”
Samej dotykovej displej se zamrzajícím systémem, když chce člověk nastavit ventilaci aby si vzal příručku no nic pro mne a ovládat tohle za jízdy se divím že to EU už dávno nezakázala vždyť je to horší než si hrát s mobilem.

Motory samé litry s turbem což opět nesplnovalo mé představy o tom jak má vypadat motor.

Interiéry dost často fujky plasty nebo šílená divočina ,,designérů” co asi prošli prvním ročníkem a pak šli hledat práci.

Prostě když jsem si řekl dám do toho cca 600 tak opravdu nebylo moc na výběr, když jsem v reálu ty auta viděl.

Naštěstí jsem měl jednoho favorita a ten nezklamal.

4 válec s obsahem 2 litry ,,ano kujva fakt 2 litry” bez turba tak jak to mám rád pro krásný lineární chod a sametový zvuk.

Interiér opravdu prémiově zpracovaný s kvalitními materiály, palubka, dveře ale i středový tunel potažený kůží tak jak to má být, nikde nic nevrzká vše je na dotek měkké a příjemné, design krásně uhlazený bez výstředností, ovládání čudlíky (to jsou taková kolečka na klimatizaci se kterými se otáčí a nebo se to tlačítko zmáčkne prstíkem) ne ne ne tady se po displeji nehrají lodě kde to virtuální čudlítko asi je. Vše je krásně orientováno a navrženo pro řidiče.

A ten design, kdo designu trochu rozumí ten bude nadšen tohle nepůsobí jako dnešní tuctové nudné krabice které se řídí heslem čím víc hran tím víc Adidas. Design je nadčasový jemný zaoblený prostě třeba tak jak to dělá Porsche které naštěstí nepodlehlo tomu kýči co dnes automobilky chrlí.

Pokud jde o prostor se 186cm mám dostatek místa, pohodlně si sednu sám za sebe a před koleny mám prostor, kufr i přes papírové parametry je krásně velký, po jeho přeměření dává více prostoru než konkurence která se chlubí větším objemem (zřejmně počítá obsah pod podlahou a litry v tekutém stavu a né objem zavazadel).

Jistá povinnost dnešní doby se nevyhla ani tomuto autu v podobě MildHybridu nicméně je to uděláno aspoň velmi zajímavě a vlastně mě to jako řidiče nijak neobtěžuje.
Je zde startér-generátor s kondenzátorem který se připojuje typicky v nízkých otáčkách nebo dodává energii výbavě vozu, kterou sbírá z brždění.
Jistá zvláštnost je také to že u start stopu motor nenaskočí při zmáčknutí spojky ale až při řazení rychlosti a to naprosto okamžitě a tiše.
Elektro motor má 8 koní a 45Nm.

Jízdní projev je parádní, auto drží stopu v zatáčkách se nechá krásně korigovat plynem, který má fantastickou reakci až si skoro řeknete tohle snad není ele plyn.
Motor miluje otáčky tak jak je miluju já, chci jet pijánko válím tam 2-3 tisíce a motor není skoro slyšet. Chci jet dynamicky vytočím to na 4-6 tisíc kde si motor libuje a do kabiny proniká nádherný jadrný zvuk motoru.

Jinak musím zmínit perfektní odhlučnění - auto je fantasticky tiché vysoce za povolené dálniční limity - bějaký aero hluk vnímám až kolem 170.

Jestli mi tohle auto něco připomíná tak mou starou e46 což beru dodnes jako jedno z top aut pro lepší svezení a přitom s jistou dávkou praktičnosti a perfektním zpracováním které bohužel uz dnešní vozy značky BMW nemají.

Nová Mazda 3 naplnila mé očekávání ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát dub 16, 2021 10:48

Letní na (mokrém, klouzajícím) sněhu jsou ... naprd. I se svorem. Právě sem se (teda já ne, brambor 2) musel nechat odtlačit ze sněhu na beton (před firmou na vodorovném sem najel do 10cm sněhu co je na části plochy a nebyl sem schopen se tam ocuto dostat). :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod Michal82 » pát dub 16, 2021 11:32

To chce vypnout vše kolem stabilizace. Pak ti to nechá protočit kola a vyhrabeš se.
Svor v bramboře je široký pojem dřív se nahrazovaly poctivými mechanickými Torseny pac BMW do toho sralo elektroniku.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát dub 16, 2021 12:04

Svor = poctivý šnek Quaife, žádná elektronická berlička

DSC off - nepomohlo, pomohly až ruce a nohy kolegů. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod Michal82 » pát dub 16, 2021 13:11

Až tak jo? Hm ještě je dobrý vozit v kufru pytel písku :)
Já doufám ze už ten hnus padat nebude. Jezdím 100 km denně a už chci pěkný teploty na ty letní pneu co mám.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: pokec o autech

Příspěvekod Michal82 » pát dub 16, 2021 13:13

No ještě budu muset pořídit nějaký zimáky v R18.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: pokec o autech

Příspěvekod Semo » pát dub 16, 2021 17:28

Michal82 píše:Prostě když jsem si řekl dám do toho cca 600 tak opravdu nebylo moc na výběr, když jsem v reálu ty auta viděl.

Naštěstí jsem měl jednoho favorita a ten nezklamal.


Favorit za 600, nie je to trocha predrazene? Ibazeby to bolo fakt 600 Kc. Alebo veteran po Jakesovi aj s jeho chlpmi.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: pokec o autech

Příspěvekod Michal82 » sob dub 17, 2021 12:03

Semo tak záleží na vkusu každého soudruha.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pon kvě 3, 2021 13:42

První dvě třetiny (ty snazší) auto-servisního maratonu tento týden mám fertig - jak brambor2, tak leguán už sou ze servisu zpět (a yezdi.... prozatím... :twisted: ), fčíl je Pindica na operačním sále. No, a paq to ešče fšecko taky zaplatit, no.

Bohužel servisák Michal přišel na další neplánovaný výdaj - v leguánu je (už po 9-ti letech od novoty... grrrr... ironie, samozřejmě, 9 let je naprosto OK) umřitá baterka, budu muset koupit novou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pon kvě 3, 2021 17:38

Kuju fšemu a fšem! :prayer:

Juniorka mě neska svým způsobem napodobila... já před mnoha lety študil v Brunnu, kde sem si i dělal a udělal papíry na auto, dyž sem si je na úřadě vyzved, tak pro mě přijeli rodiče žigulem, já ještě v Brunnu vlez za volant (s ještě teplými papíry fkapse) a vylez od něj až v jižních čechách... prostě hned začerstva a zprudka ... A juniorku neska drahá dovezla leguánem (bo pindica je na operačním sále) do RpR pro (ještě teplé) papíry a dyž s nima juniorka pyšně vyšla z úřadu, tak ji drahá hned nahnala za volant a juniorka odřídila (BEZ komplikací, úrazu a vzrůša - proto to poděkování fšemu a fšem) z města ven, I/35 až na Haute Bečwa a z5 dom.... hezky! :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte kvě 4, 2021 10:44

pavproch píše:fčíl je Pindica na operačním sále.


Tak snad fuckt jo, zřejmě to bylo středové ložisko kardanu, fčíl "virgin ride" s novým kardanem ca 10km a ... nehučí, ani při vyšší rychlosti/mírném pravém rejdu, kdy to řvalo nejvíc.

Kéžby!

EDIT: A Michal mě i "příjemně" překvapil s cifrou na faktuře, čekal sem číslo ještě vyšší, i tak je to ale ranec, ale co už, peníze tu budou my tu nebudem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte kvě 4, 2021 17:36

Budu pokračovat o juniorce a jejích papírech: Neska odpoledne, dyž sem přišel zpráce dom, tak byl vylepen Zajoch a byla kvalifikační jízda - okruh tady od nás do města a zpět Pindicou (já na sedadle spolujezdce) a... kvalifikovala se, jezdí rozumně a má respekt + výjezd od nás z ulice na hlavní (fest dokopec = akorát na ručku a citlivou práci se spojkou) dala jen s trošku smrdící spojkou. Může yezdit sama.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod Tomas » úte kvě 4, 2021 17:52

pavproch píše:(fest dokopec = akorát na ručku a citlivou práci se spojkou) dala jen s trošku smrdící spojkou. Může yezdit sama.

To přijde časem, kort když to konkrétní auto nemá v ruce. Některý lidi se tohle nenaučí za celej život - lehce opálit spojku v takový situaci s ještě "mokrýma" papírama je velmi dobrý výkon.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » stř kvě 5, 2021 13:02

Vsak se toto v autoskole uci zpusobem: "Zustan stat na spojce, pusti brzdu a okamzite zmackni plyn az na podlahu, potom poustej spojku, az se pohnes, pomalu upoustej plyn..." (popis syna, kdyz jsme se ho ptali, proc nepouziva rucku - rucku se prece pouziva jen na parkovani ](*,) ](*,) ](*,). Meli totiz za ucitele byvaleho profi zavodnika :twisted:, ale podobne pry mluvili i jeho spoluzaci, kteri jezdili s jinyma.

My jsme v v podvecernem Brusperku na nejdelsi ulici co vede pekne do kopce se zastavili na spodku a ted - rucka, pusti brzdu, pomalu macke plyn a upoustej spojku. Az kym se nedoslo az na vrchol. Coz bylo obcas i 20-krat. A to na konci asi deseti jizd. Jo, jeste mezi hrajicimi se deckama a spoustou pobihajicich psu a kocek, takze o zabavu bylo postarano. Ale od te doby umim dve veci - rozjet se bez problemu do kopce a poradne dupnout na brzdu :-D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pokec o autech

Příspěvekod Hafi » stř kvě 5, 2021 14:07

je pravda, že mě mě v autoškole rozjezd s ručkou taky neučili a používám to jen v situacích, kdy fakt chci jistotu, že si necouvnu, typicky když se mi někdo nalepí na zadek. A pak samozřejmě leckteré ty elektronické ruční brzdy už to dělají samy.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » stř kvě 5, 2021 14:52

Hafi píše:leckteré ty elektronické ruční brzdy už to dělají samy
Vetsinou ale jenom na nejakou tu vterinu a jeste za jistych okolnosti - coz vetsinou dopadava tak, ze funguji, kdyz potrebuji pomalu jit dozadu z kopce a nefunguji, kdyz se chci do kopce rozejit :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř kvě 5, 2021 17:39

Pindica má ještě klasiku - mechanickou páku.

A jo, brambor1 i 2 i leguán autohold už mají a je to (právě na tyhle rozjezdy proti kopci) supr fičura.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř kvě 5, 2021 17:54

Neska sem si hrál na auto-elektrikáře s jejím Leguánem. Strojař. Dobře to dopadlo.

pavproch na AF.cz píše:Taxem to prostě udělal, no. Odpojit baterku, vyndat ji, strčit tam novou, připojit. Nastalo očekávané: Hodiny off, jinak ale auto nic nehlásí i (kupodivu) startuje. Při práci sem narazil na dva problémy: mínusová svorka byla přioxidovaná k vývodu baterie a nechtěla - ani násilím - dolů. Pomohlo větší násilí. A poté, co sem novou baterku připojil a utáhnul šroubky na svorkách, takmi došlo, že sem zapoměl novou baterku omotat krytem, co tam je.... naštěstí ten kryt je textilní (podddajný), taxem ho poprotahoval dokola baterky už bez jejího odpojování.

Ufff. Tak zas za devět let, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 6, 2021 17:44

Opravdu už naposled o juniorce a Pindici: Neska se sama rozhodla a uskutečnila - odvezla se (sama) Pindicou za "kámoškou" a pak zase zpět (že prý ji nejel zrovna žádný bus a bylo hnusně na bajka/běh). Aji se jí následně podařilo zacouvat Pindicou do jejího parkovacího přístřešku. Nebojí se toho, hezky! :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod Lipon » pát kvě 7, 2021 9:25

počkej až jí otrne a nabude dojem, že to má v rukou :mrgreen:

mi vykládal parťák z bemboše, jak jeo dcera s relativně čerstvými papíry o ně zas rychle přišla - s partičkou měli u někoho večírek, pak jim v noci někdo volal, že jinde je lepší večírek, tak jí nenapadlo nic lepšího, než vzít auto a ostatní tam odvézt
akorát předtím měla pár skleniček vína a v ulici hned po startu vorvala 3 auta
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » pát kvě 7, 2021 10:52

pavproch píše:že prý ji nejel zrovna žádný bus a bylo hnusně na bajka/běh
A to tvrdis, ze je Tvoje krev??? :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pokec o autech

Příspěvekod Hafi » pát kvě 7, 2021 12:21

to mu akorát tvrdí paní Pavprochová.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

PředchozíDalší

Zpět na Pokec