Debata o hovně (doslova)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Debata o hovně (doslova)

Příspěvekod apuka » ned dub 11, 2021 16:00

Mawenzi píše:z prozaickyho duvodu. rozhejbava streva
Pokud tim nemyslis, ze Te prozene, tak je to docela zajimave. Kava by mela nabudit traveni spise bez mleka, to prave neutralizuje.
A nejvice (alespon u mne) na nabuzeni traveni ucinkuje silny cisty zeleny caj, cim dele louhovany, tim vic. To si v cajovni dam trochu a za chvili mi zaby v zaludku zacnou koncertovat, ze si mam hned dat neco k jidlu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned dub 11, 2021 20:59

Kdysi jsem jel na vylet fakt ospaly, a tak jsem si cestou koupil ledovou kavu v plechovce, aby mne probudila a povzbudila. Bohuzel jsem si nevsiml, ze byla s mlekem. Opravdu povzbudila, tak rychle jsem do lesa jeste nezdrhal :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod milarepa » pon dub 12, 2021 10:16

jo, káva rozhýbává trávení, vždy před závody jsem si dával tak 2 hodně silné kávy, bo na startu už musí být střeva čisté :D
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pon dub 12, 2021 10:21

Na to je nejlepší dát si po ránu pořádnýho šluka, co se do plic vejde, efekt okamžitej :D
Ale i to kafe funguje. V kombinaci se šlukem násobně líp :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pon dub 12, 2021 10:32

No teda kluci... Na takove rozhybani traveni byste se meli vys... -kakat :lol:
(BTW, to neni rozhybani traveni, je to jen zbaveni se produktu predchoziho traveni :wink:)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pon dub 12, 2021 15:55

apuka píše:to neni rozhybani traveni, je to jen zbaveni se produktu predchoziho

Z části je. Kofein, nikotin, ale i mnoho jiných rostlinných látek obsažených v různém kuřivu či směsích na čaj, podporuje trávení a zlepšuje peristaltiku a prokrvení střev. Většina těch účinných látek je legálních a běžně dostupných, hodně z nich si můžeš i vypěstovat na parapetu.
Nejde o to jen ze sebe dostat lejno. Vyloučit nestrávený zbytky potravy hned po ránu je sice úplně nejvíc UL, ale ty rostlinný látky umí kromě toho i nabudit trávení a stimulovat metabolismus. Takže stačí jen hrnek a sušený bylinky na čaj. Případně bylinky nadrtit, rozdávkovat do kapslí, ráno jen zapít vodou a efekt je stejnej :)
Dobrý kafe si dám až doma, venku mi ho nahradí x bylin, který se jednodušeji připravují a užívají
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pon dub 12, 2021 17:39

@Etheric: Co jsem napsal tady cervene
apuka píše:to neni rozhybani traveni
je ukazovaci zajmeno na "udelani lejna". Takze myslenka byla, ze samotne "udelani lejna" neni rozhybani traveni :wink: .
O kafe jsem spal predtim, ze spise rozhyba samotne traveni bez mleka nez s mlekem, bo mleku ma neco jako neutralizacni ucinek - a bo samotna kava stimuluje tvorbu zaludecni kyseliny. To bylo prvotne na prispevek od Mawe
Mawenzi píše:ja mam rada rozpustny kafe s mlikem z prozaickyho duvodu. rozhejbava streva
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon dub 12, 2021 18:47

TVL, z ultralight vlakna udelali diskusi o hovne #-o :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » úte dub 13, 2021 10:29

Spravne rozcileni... A vis, kdo jako prvni primo a nezamenitelne naznacoval neco o "hovne" (resp. o tom, jak ho neco "povzbudilo zdrhnout do lesa")? :wink:

Na druhe strane, alespon je to on-topic. Vis kolik vahy tim usetris, kdyz jej nemusis sebou vlacet? :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » úte dub 13, 2021 12:45

Kolik váží průměrný lejno? Se snad vy... do pytlíku a zvážím to :mrgreen:
Každopádně to lejno nenosíš v batohu, do hmotnosti bych ho nepočítal. Půl kila uzenýho se taky mnohem líp nese v trávicím ústrojí, než na zádech
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte dub 13, 2021 17:53

Vyzkum by to byl jiste zajimavy, ale mozna by stacilo zvazit sam sebe pred a po ;-) Nebo pouzit Google, vypadne treba tohle (400 g).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » úte dub 13, 2021 18:42

By mě zajímalo, jakým zařízením bych se měl zvážit před a po, aby to mělo kapacitu na zvážení člověka a zároveň přesnost na 1g.. Jinak se o něčem jako přesnost nemůžeme bavit.
Bude jednodušší zvážit svůj výtvor, už jsem na kuchyňský váze vážil i horší věci..
Myslím, že váha bude dost rozdílná, záleží i na tom, jaká potrava byla přijata a to včetně množství a druhu nápojů. Tam bude strašně moc proměnných
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte dub 13, 2021 18:46

Samozrejme, ze vaha bude dost rozdilna a proto nepotrebujes presnost 1 g ;-) Bezna osobni vaha s presnosti 100 g by mela stacit. Vazit treba tyden a udelat prumer. Klidne si to vaz v kuchyni, ale hlavne to prosim nefot a nedavej sem :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » stř dub 14, 2021 6:38

Plus mínus 100g nelze považovat za měření, ale za hrubý odhad...
Pokud bych měl to lejno nosit v batohu, budu si celej měsíc zapisovat co přesně jsem jedl a každej výtvor vážit na gramový váze. Ale jelikož ho nosím uvnitř těla, bude stačit jedno měření pro představu..
Prej kdesi v USA dostaneš pytlík a musíš tahat hovna v batohu, že to prej i váží, jestli jsi nepodváděl. Tam by se hodilo znát jak snížit jejich váhu na minimum :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » stř dub 14, 2021 9:28

Etheric píše:Prej kdesi v USA dostaneš pytlík a musíš tahat hovna v batohu, že to prej i váží, jestli jsi nepodváděl. Tam by se hodilo znát jak snížit jejich váhu na minimum
To delaji napr. i na Acouncague. Kdyz tam vstupujes do NP (nebo co to tam je), vyfasujes pytlik a po asi dvou tydnech nebo kolik, co to vetsinou trva nahoru a dolu, tak spocitaji pocet Tvych dnu a zvazi Tvuj pytlik (resp. ne Tvuj, ale co Ti dali :-)).t
Tam se na to kazdy vybodne a dela se to tak, ze uz cestou dole tam v tej nejvyssich taboristich se potom vyjde na mista "toalet" a nasbiras prislusny pocet lejn (tam je to vetsinou zmrzle), zavres sacek a des.
Etheric píše:Plus mínus 100g nelze považovat za měření, ale za hrubý odhad.
Na gymplu jsme byli na letni aktivite v konzervarnach v Decine. Spoluzak si vzal tasticku (asi 2kg) jahod, sezral to, postavil se na vahu a sel na zachod. Potom se taky postavil na stejnou vahu a kontroloval "ubytek". Byl z toho ponekud zdeseny.
Ta vaha totiz byla na mereni vahy plnych palet s konzervama nebo ovocim, presnost mela v kilogramech. Takze jednou jsi byl po "odlehceni" lehci o dva kg, jindy jsi pribral kilo. :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 14, 2021 10:12

apuka
co je prislusny pocet lejn?

jako trrba nekdo chpdi 3x denne a nekdo 3x tydne, berou v uvahu teda odlisnosti? nebo jak se pozna, ze je to spravna vaha?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » stř dub 14, 2021 10:15

A co když někdo bude mít průjem? Tohle nosit 14 dní fakt nechceš :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » stř dub 14, 2021 10:25

Ja jsem tam nikdy nebyl, jen jsem se o to zajimal. Tam je to kvuli ochrane zivotniho prostredi.
Na OF par lidi, myslim, na Aconcague bylo, tak mohou poreferovat o osobnich zkusenostech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Olchor » stř dub 14, 2021 14:59

Na Ac. jsem nebyl, ale když jsme lezli na Mt. Rainier ( USA) tak se pytlíky u rangerů fasovaly taky. Naštěstí se to dá za dva dny, vydržel jsem.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř dub 14, 2021 15:12

Radej jsem tuhle diskusi odtrhnul do separatniho vlakna :twisted:

Etheric píše:Plus mínus 100g nelze považovat za měření, ale za hrubý odhad...

Vsak o nic jineho nejde, ne?

Etheric píše:Pokud bych měl to lejno nosit v batohu, budu si celej měsíc zapisovat co přesně jsem jedl a každej výtvor vážit na gramový váze.

Tohle uz nekdo udelal tusim koncem 19. stoleti. Tenkrat to ovsem byl lekarsky vyzkum.

Etheric píše:Ale jelikož ho nosím uvnitř těla, bude stačit jedno měření pro představu..

Jenze z jednoho mereni budes mit horsi predstavu, nez z prumeru s presnosti +/-100 g za nejakou dobu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Debata o hovne

Příspěvekod mike » stř dub 14, 2021 15:17

@Olchor: o Mt. Rainier jsem sveho casu premyslel, ale pry je tam pekne jen par dni v roce. Kdyz jsem byl v Seattlu, tak jsem ho ani nezahlid, jen mraky... No, nastesti, tohle by mne nepotesilo :D Myslel jsem ale, ze ty pytliky pri navratu odevzdavas a vazi je, jestli nepodvadis. Jak se tvarili na prazdny?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Debata o hovne

Příspěvekod Olchor » stř dub 14, 2021 17:01

Jo, počasí je v okolí Rainieru dost mizerné, ale jakž-takž to vyšlo, i když na sestupu nás chytla buřina...
No už je to dost dávno, tehdá to moc nehrotili, stačilo čestné prohlášení o hovně :)
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Debata o hovne

Příspěvekod mike » stř dub 14, 2021 17:14

:D no, ja jsem cetl, ze to vazi, myslim o kanadskych narodnich parcich, kde je to na tyden a vic. Na dva dny si dovedu predstavit, ze se clovek zasekne prave proto :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!


Zpět na Treking