co čtete?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » stř dub 7, 2021 8:25

pavproch píše:
pavproch 27.2.2021 píše:Infernet je mocná zbraň, hlavně ve spojení s pamatovákem detailů mé plat. karty....
Sedím u pc, čumím do blba a očiska mi zabloudily (do vitríny vedle mě) na naučnou knížku Toma Clancyho "Carrier - a guided tour of an aircraft carrier", seplo mito ve škebli, klik klik a už mám na cestě z UK ke mně domů od stejného pisatele "Submarine - a guided tour of a nuclear SSN" :twisted:

Mno....nic nedorazilo, ani v mailu nemám žádné zprávy, taxem čumnul na web prodejce - Book Depository UK - našel sem tam, že do kontinentální Evropy z UK odesílají za 5 až 18 dní, fčera těch 18 dní uplynulo ale u té objednávky je furt statut "processing"...ešče že nato nespěchám (= furt ešče mám co číst, právě fčera sem načal prozatím posledního ex-Clancyho "Firing Point")


Kjuba píše:U Book Depository naprosto normální stav. V klidu, oni to pošlou. Ale hrozně jim to trvá. Mě snad nedoručili jedinou knížku včas.


Že já musím mít dycky něco extra - právě mi přistál mail z Book Depository, že sorry, woe ale vracíme platbu, bo eeeee. Mně drbne, du to shánět jinak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » stř dub 7, 2021 18:22

Tak mám asi s ponorkou uppadkv - zřejmě je ta knížka už celosvětově rozprodaná. Škoda no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

co čtete?

Příspěvekod Kjuba » stř dub 7, 2021 20:06

Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » sob dub 10, 2021 12:15

Kuju, ale.... e-book NIKDY! To sito rači NEpřečtu. Scu pejprbek.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: co čtete?

Příspěvekod mike » sob dub 10, 2021 18:11

Tak si to vytiskni :roll: :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

co čtete?

Příspěvekod Kjuba » ned dub 11, 2021 15:56

No jo, vlastně není po problému, naopak.

Jsem si neuvědomil, kdo to psal.... Moje chyba., omlouvám se.... :-)

Hele, nechci rejpat, ale to jsi takhle skálopevně vyhraněný ve všem nebo existuje nějaká konečná množina věcí, přes které nejede vlak?
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » ned dub 11, 2021 16:38

Čím sem starší, tím víc ta množina (přes kterou nejede vlk) bobtná..... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: co čtete?

Příspěvekod Tomas » ned dub 11, 2021 17:06

Já čtu často a rád. Když jsem se naposled stěhoval, 80% stěhování byly knihy. Byly všude a tak jsem je začal rozdávat a rozdal, něco barbarsky vyházel, ale prostě jsem to nechtěl. Pár let mám Kindle a jsem spokojen. Občas si koupim nějákou knížku "s obrázkama", to je něco jinýho, ale klasickou prózu (čistý text) už prostě neják nechci. Zaplatím, přečtu a trčí to v polici. Celkově nemám rád harampádí a knížka, kterou znovu nebudu číst nebo za pár let v podstatě harampádí je.

V Kindlu mám hromadu knížek, beru s sebou na cesty, do tramvaje, kamkoliv. Čtu na co mám náladu, e-ink se čtě stejně dobře jako jakákoliv jíiná (papírová) knížka a neváží to nic. A to jsem to taky odmítal.

Na technický čtení nebo knížky s ilustracema to ale prostě není a nebude. Nedá se to.

Mě to trvalo dost dlouho (a to jsem "mladej" a pracuju v IT), ale e-knihy a smartphony jisté výhody mají. Tak jsem se adaptoval. Naopak jsem si díky e-bookum dost rozšířil možnosti toho co se dá najít a číst o což bych byl jinak ochuzen nebo to objednával za zcela labilní ceny odněkud.

Ale jak říkám, jsou pořád knížky, který si koupím rád. Různý průvodci/atlasy/atp.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » ned dub 11, 2021 17:34

Já (doposud) e-knihu přečetl (část knihy) jednu - asi před třema rokama sem jel na lyže na MF, s pičítadlem jako dycky (abych mohl pracovat) taxe mi nechtělo tahat s sebou ještě i knížku (měl sem rozečteného nějakého Clancyho), taxem si ebook stáhnul s sebou do naťasu a ten týden to četl (asi sto stránek) tak. Ale vůbec mě to neoslovilo, už bych to podruhé neudělal, papír je papír.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: co čtete?

Příspěvekod Tomas » ned dub 11, 2021 18:14

To je ten problém, protože jsi to četl na notebooku. Na tom se to číst nedá a ani bych to nikdy nedělal, to je akorát k nasrání.

Potřebuješ akorát takovejhe krám. Vizuálně se to chová stejně jako kniha, akorát se do toho verglu vejdou tisíce knih a jednou za pár týdnu to nabiješ. Podle svý slepoty si nastavíš velikost fontu, typ fontu, atp.

Stiskem prstu na plochu otáčíš, víc nepotřebuješ. Držíš v jedný ruce a čteš, žádný podsvícení, prostě nic. Celý dílo Clancyho v takovýhle krabičce :lol:

(Clancyho mám taky rád se přiznám, ale jen starýho. Vždy jsem měl radši třeba Forsytha).
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: co čtete?

Příspěvekod mike » ned dub 11, 2021 21:05

Tomas píše:To je ten problém, protože jsi to četl na notebooku. Na tom se to číst nedá a ani bych to nikdy nedělal, to je akorát k nasrání.

Jj, presne tak. Chce to minimalne tablet, ale e-ink ctecka je lepsi. 6" mi ovsem prijde moc male, chtelo by to tak 10", ale co tak koukam, tak se daji koupit i 13.3", to uz by stacilo i mne ;-)

pp staci strasne malo, aby neco zavrhnul a nema chut zkouset neco noveho. Mentalni vek holt predbehl ten skutecny, i moji 75+ rodice jsou na tom lip ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: co čtete?

Příspěvekod Tomas » ned dub 11, 2021 21:46

mike píše:pp staci strasne malo, aby neco zavrhnul a nema chut zkouset neco noveho. Mentalni vek holt predbehl ten skutecny, i moji 75+ rodice jsou na tom lip ;-)

Roky tady usedám u píva s dědkama. Ženy umřely, dědkům je 75+. Většinou druhováleční lidé. Chytrej telefon, doma notebook. :lol:

"Kdyby se to podělalo, koupim si to znova!". Takových konstatování jsem byl účasten. Pak tě ten dědek vyfotí jak ležíš na stole opilej a druhej den to máš v mailu.

Kde je vůle tam je i cesta.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: co čtete?

Příspěvekod mike » ned dub 11, 2021 22:11

Protoze je to dedek, jinak bys to mel na fejsbuku :D

Rekl bych, ze tohle je psychicke nastaveni. Nekdo se jako dinosaurus uz narodi a s vekem je to jen horsi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » pon dub 12, 2021 7:27

ref ebook (jako přístroj, třeba kindle):
- to je stejná (neli větší) váha a zabraný prostor jako pejprbek = neřeší to problém úspory místa a váhy
(+ nabíječka, o kterou se člověk musí starat, aby ji někde nenechal)
- je to el. přístroj a já žádné další el. hejblata nechcu, mně stačí noťas a mobil.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: co čtete?

Příspěvekod Vexo » pon dub 12, 2021 7:48

Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: co čtete?

Příspěvekod milarepa » pon dub 12, 2021 10:20

Petr Hampl - cesta z nevolnictví

doporučuju k pochopení souvislostí jak funguje dnešní společnost

http://www.pi-shop.cz/knihy/petr-hampl--cesta-z-nevolnictvi/
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: co čtete?

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 12, 2021 14:43

ja ctu neco turistickyho, moje cesta hrdinu SNP (vaclav kerber). Po precteni to nebylo uplne marny ale rada za postovny prenecham nekomu, kdo by si to chtel vzit/precist.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: co čtete?

Příspěvekod apuka » pon dub 12, 2021 15:44

mike píše:pp staci strasne malo, aby neco zavrhnul a nema chut zkouset neco noveho. Mentalni vek holt predbehl ten skutecny
Hele, tady se musim PP zastat. A to i kdyz ja jsem si precetl hodne ebooku (na PC, na tabletu, obcas i v synovem Kindle) a v soucasnosti mi v podstate papirove knizky ke cteni uz nejsou (kvuli ocim a kdyz si dam bryle, boli me z nich po case hlava - ne z optiky, ale se samotnych obruce, je jedno jake jsou).
A cetl jsem nektere knizky tak i onak, nekdy prvni ebook a pozdeji papirovou, nekdy naopak.

Pri veskerem pokroku cteni ebooku nikdy neda ten samy pocit uspokojeni jako papirove knihy. Z jednoducheho duvodu - zapojuje se tam vice smyslu. Krome zraku ruce citi knihu, obal, kazdy papir, usi slysi susteni papiru. Toto se neda na ctecce nasimulovat. a mozku to da ucelenejsi obraz.

To je to same jako pri vyuce - je nesmysl nahrazovat papirove ucebnice cteckou a jeste vice rucne psane poznamky z prednasek/hodin v sesitu a uceni se z nich a knih. Zrovna tady stazene a na PC prectene slidy a ucebnice nedokazou plne nahradit ani nahodou, uci se z toho delsi dobu - bo, slidy vidi oci, rec slysi usi, ale poznamky nejdrive slysi usi, musi je mozek pretransformovat do psani a musi ovladat ruku, aby to napsala, tj. se do toho procesu zapojuje mnohem vice smyslu a akci. No a pri znovucteni se hrabe nejenom v pameti podle oci, ale zapojuji se i ty ruce a castecne i usi - rozpomina se na cely sled akci organizmu.

Jo, je to napr. i o case - papir a psani potrebuje vice, ale vrati to v kratsim uceni a hlubsim pochopeni. Vsak to je jeden z duvodu, proc soucasna generace ma vetsi problem chapat problemy do hloubky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: co čtete?

Příspěvekod oodoow » pon dub 12, 2021 15:56

apuka píše:Toto se neda na ctecce nasimulovat. a mozku to da ucelenejsi obraz.

Ucelenější obaz o čem? O tom co popisuje text v knize? Jak jsi na to přišel? Nechápu, proč by šustění papíru mělo mít nějaký vliv na to, že si udělám při čtení ucelenější obraz.
apuka píše:soucasna generace ma vetsi problem chapat problemy do hloubky.

Jak jsi na to přišel? Které ročníky jsou současná generace?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: co čtete?

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 12, 2021 16:34

ackoli uprednostnuju knizky, tak zrovna susteni papiru nebo drzeni tezke knihy v jedne ruce v mhd neni to, co by mi pri cteni z ctecky chybelo :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: co čtete?

Příspěvekod Tomas » pon dub 12, 2021 17:31

Kniha je nepraktická, tečka. Těžká, velká, věci co mam rád časo nejsou v paperback formátu.

Vzal jsem první paperback co jsem měl po ruce, něják mi nepřipadne, že by v rozměrech a váze paperback vyhrával. A to je čtečka v prasuvzdorným obalu, knihu do kapsy u kapsáčů u kolene dávat nebudu, protože bych jí zničil a blbě by se s tím chodilo. Čtečku tam nosím standardně.

Šustěte si papírem, objednávejte si to bůhví odkud a jestli vám to dělá radost, tak OK. Pro mě už to není (a to jsem člověk, jehož prevážnou většinu movitého majetku kdysi tvořily knihy).

EDIT:
Ještě k nabíječce, je stejná jako u mýho telefonu a tenhle bazmek se nabíjí opravdu jednou za čas. Vydrží cca 30 hodin čtení, což není málo a nabitý je to raz dva. Měl jsem z toho taky trochu strach, ale vůbec mě to neobtěžuje.
Přílohy
IMG_20210412_182539_9.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » pon dub 12, 2021 17:44

Upřesnění: já spal o úspoře místa a váhy ve smyslu pejprbek vs. nic (= ebook v noťasu, který sem s sebou stejně tahal) :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: co čtete?

Příspěvekod Tomas » pon dub 12, 2021 17:45

Jenže z noťasu se to čte naprd. Ten si na záchod nebo do tramvaje, či do vlaku kvůli čtení nebereš. Tohle jo.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: co čtete?

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 12, 2021 18:05

no hlavne notas si asi kvuli cteni ebooku nekoupis :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: co čtete?

Příspěvekod mike » pon dub 12, 2021 18:31

@Pavprosaurus Rex: furt nejake zastupne duvody a vymluvy ;-) Na technicke veci uz ti odpovedel Tomas.

@apuka: michas dohromady nesouvisejici veci. Rec je o knihach, vlastni zapisky z prednasek je uplne neco jineho prave proto, ze jsou vlastni. S papirem to ovsem nijak zvlast nesouvisi, na poznamky uz roky pouzivam OneNote a vysledek je minimalne stejny nebo spis lepsi, nez u tech rucnich. Protoze uz jednak neumim citelne psat a navic nemusim skrtat, zedituju to do vysledne podoby klidne na nekolik iteraci. Plus funkce navic jako vystrizky apod.

Ja teda tuhle zamrzlost uz trochu chapu, souvisi to s vekem a holt uz je mi taky pres 50. Me prvni reakce uz obcas bohuzel taky vypadaji podobne, ale je dobre s tim bojovat a kouknout se, jestli na tom nahodou neco neni. Priklad: bankovni aplikace pro 2FA misto SMS. Kdyz s tim RB prisla, moje prvni reakce byla "co mne zas otravujete, SMS funguji, nechte mne na pokoji". Jenze nenechali, v podstate mne prinutili na to prejit a po par pokusech jsem musel konstatovat, ze je to celkove lepsi, pohodlnejsi, rychlejsi a k SMS uz bych se vracel nerad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: co čtete?

Příspěvekod Tomas » pon dub 12, 2021 19:12

mike píše:Ja teda tuhle zamrzlost uz trochu chapu, souvisi to s vekem a holt uz je mi taky pres 50. Me prvni reakce uz obcas bohuzel taky vypadaji podobne, ale je dobre s tim bojovat a kouknout se ...

Tak mě je 36, a jsem v dost věcech taky konzerva, někdy až moc. Vždyť jsem ještě rok dva zpátky drtil tlačítkovej telefon protože mi to připadlo dobrý (a to jsem před tím smartphone míval) a vrátil jsem se k tomu.

Jenže pak sedím v hospodě s wifi a úkoluju děcko se smartphonem ať najde ten a ten spoj, to a to ubytování, nebo tu a tu informaci. Když mi nějákej člověk od drah posledně kdesi v Mnichově hledal nějákou podobnou informaci tak jsem si řekl, že tohle prostě nemá cenu.

Stejně tak pro mě nemá cenu tahat s sebou paperbacky nebo vázaný knížky kamkoliv.

Je to o zvážení kladů a záporů, ale většina těchhle nových "tech" věcí z toho vychází prostě dobře (ale né všechny) a není v mým zájmu si ten život dělat složitější než je.

Celkově jsem minimalista a nemám rád kolem sebe moc věcí, ať jsou to trenky nebo knížky. Je pro mě důležitý ale mít věci, který mi něják usnadňujou/poskytujou/dělají snažší něco co mám rád. A to pro mě čtečka absolutně je.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » stř dub 21, 2021 12:45

Ty jo, trpím (auto) sugescí, která se přenáší i na věci okolo mě..... fčera ráno při snídani mě - absolutně nevím proč - napadlo, že sem už někde viděl zkratku DARPA a co asi znamená (odhadoval sem, že nějaká agentura vlády US of A).

Až večer sem si na to zpoměl, kuknul do gůglu a jo: wiki-DARPA

No, a paxem zalez do postele s knížkou - mám rozečteného posledního vydaného Clancyho (Mike Madden - Firing Point), přečet sem stránku myslím číslo 290, otočím ji a na stránce 291 na mě hned v první větě juklo: ... DARPA ... :twisted:

A to sem si jist, že se v tý knížce ten akronym od jejího začátku až po tu stránku č. 291 NEobjevil, zřejmě sem si to ale podvědomě pamatoval z předchozích Klensyho knížek.... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » sob dub 24, 2021 14:34

Tak. Po circa roce každovečerního čtiva sem dolouskal komplet / chronologicky celého Clancyho (od Patriot Games až po poslední vydaný Firing Point) a .... že to po zemřelém Klensym píšou fčíl Maden resp. Cameron mi nevadí, pokračují v tom moc dobře, je to neuvěřitelná sága začínající kdesyk v šedesátkách minulého století a (ne)končící v roce 2019 - Firing Point na konci nechává otevřených příliš mnoho dějových linek nato, aby to nepokračovalo, už se těším až zas něco vyjde.... křiticky ale musím uznat, že climax Firing Pointu - jak kvantový pičítač prolomí veškerá zabezpečení FEDu aj. a zpronevěří 5 milionů milionů milionů ("trilion") USD je už krapet moc přitažené za pačesy, no.... ](*,)

A fčíl sidám pro změnu jedneho Crichtona.... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: co čtete?

Příspěvekod mike » sob dub 24, 2021 19:24

Skvele. Az to zas zapomenes, coz bude tak za mesic, muzes zacit dalsi kolecko :twisted:

pavproch píše:kvantový pičítač prolomí veškerá zabezpečení FEDu aj. a zpronevěří 5 milionů milionů milionů ("trilion") USD je už krapet moc přitažené za pačesy, no....

Kupodivu ani ne. Kdyby se opravdu nekomu podarilo postavit kvantovy pocitac, tak s nim veskere pouzivane zabezpeceni prolomi. Protoze to je postavene na sifrach, ktere maji exponencialni slozitost, ale pro kvantovy pocitac linearni. Rozdil v rychlosti je miliardy let versus milisekundy. Padlo by uplne vsechno (vcetne bitcoinu, ten by sel na nulu).

Otazka je, jestli se kvantovy pocitac vubec nekdy postavit podari. Nejake pokusy jsou, ale zatim jen s par quibity a navic mi prijde, ze jsou to spis simulace nez opravovy kvantovy vypocet tj. ta exponenciala tam furt vevnitr nekde schovana je (ale muzu se plest, moc to nesleduju).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: co čtete?

Příspěvekod Tomas » sob dub 24, 2021 19:39

@pavproch
Jak jsem psal, jestli máš rád Clancyho (což jsem měl rád dřív), zkus Forsytha, viz. zde.

Klasika od něj je Den pro Šakala, Ikona, Čtvrtý Protokol, Ďáblova Alterniva, atp. Připadlo mi to z literárního hlediska vždy trochu lepší než byl Clancy. Ale Clancymu tak jako tak všechna čest, o tom žádná.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Pokec