Menší batoh (25-35 litrů)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » stř úno 3, 2021 20:45

Bertik V. píše:V čem se ti neosvědčil
Tezko se to popisuje...

V prvni rade mi - na tu turistiku - uplne nesedely ramenne popruhy, nejvice jejich vzdalenost, trochu se mi na ramenou rozchazely.
Potom mi nedelala dobre delka zadni casti (ne zad/zadoveho systemu) - ale tohle je hodne individualni. Mne tahlo pod spodkem na ledviny :-), proto mam ted i do prace ten LA, ktery je delsi, konci tesne na zadku.

No a nejak jsem se celkove s tim batohem nemohl na turach szit. Do prace a na denji nakupy jsem byl hodne spokojeny, ale v prirode uz min.

Ale zopakuji - toto jsou hodne individualni veci, vsak jsem psal, ze mnoho lidi je spokojeno.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » čtv úno 4, 2021 17:24

Zavinac: Jak sem psal, Deuter, Osprey, něco na ten způsob má i Doldy :D Ale to bych asi neriskoval bez vyzkoušení. Známá si objednala od Doldy jakýsi model Predator 29, na pohled robustní matroš, pěkně udělaná záda, popruhy, výztuha do X, ale v momentě kdy se do toho dala termoska, bunda a další věci tak ta termoska byla v zádech cítit ještě chvíli po sundání batohu. Teď neví co s tím. Kvalita šití by celkem ušla, i když trochu jiný způsob švů než u Osprey a Deutra a asi bych si to neobjednal kdybych napřed neviděl, nezkusil....

Apuka : To je individuální, to máš pravdu. Mám 175 cm, stará verze TA 30 i 24 měla záda poměrně krátká. 2017 je delší, při naložení sedí i bederák, stávající 2020 je nejdelší a sedí i při lehce naloženém batohu. Pro porovnání Osprey Stratos 34 M/L při středním nastavení zad pasuje jak na záda tak i bederák stejně jako nový Trans Alpine 30.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » sob dub 3, 2021 14:07

Zaujal mě batoh Bergans Rondane 30l, akorát nevím, jestli bude možnost objednat v rámci ČR k vyzkoušení, do zahraničí byse mi vracet nechtělo... Na norskamoda ho maj k expedici za 2-3 týdny, ale v hrozný oranžový barvě. Jestli mohou objednat i modrou těžko říct, zatím se neozvali..
Jinak opravdu nemůžu najít batoh, jak na svini všechno coby mi vyhovovalo má síťovaný záda a když to nemá síťovaný záda, má to všemožně řešený ramenní popruhy který mi nesedí, nebo řešení či úplná absence kapes je pro moje použití taky k ničemu... A co má popruhy který by seděly a kapsy který by vyhovovaly, má ty zatracený síťovaný záda :|
Ten Bergans 30l by vklidu stačil na víkend i s tarpem..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Tomas » sob dub 3, 2021 14:22

Etheric píše:všechno coby mi vyhovovalo má síťovaný záda
Já je naopak vyhledávam, tak mě zajíma co ti na tom vadí?

Všechny batohy jsem postupně v průběhu let přetransformoval na síť. Tak mám teď tři síťovaný a všechny mi vyhovujou (12, 18, 48). Zůstal jen starej 30L a 65+15. 30L používalo doteď občas dítě, ale bude vyřazen a na delší treky nafasuje 48L. 65+15 zůstane už jen na transport věcí odněkud někam, na treky už je to pro mě k ničemu.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » sob dub 3, 2021 14:32

Když opomenu fakt, že bytostně nesnáším velký batohy, což prostě ty záda se sítí přidají velikosti, tak je hlavní problém, že mi na záda táhne - nepotim se, naopak su citlivej na chlad a ofouknutí. Je to taky většinou dost rovný a plochý, tudíž se to zádům nepřizpůsobí tak, jako batoh s pěnovou výztuhou. Taky kvůli prohnutí se do toho prostě nezabalim, potřebuju pak zbytečně větší litráž.
Tohle přesně mi na tom vadí a to fakt hodně, jinak bych si mezi batohy se sítí vybral, některý by mi vyloženě vyhovovaly, až na tu síť..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Tomas » sob dub 3, 2021 15:08

V létě jsem schopnej tričko při výstupech v horách totálně promočit (bez ohledu na materiál), se síťkou je jen lehce vlhký a nevadí to. Sundat si batoh někde na kopci a mít totálně mokrý záda u trička na větru je u mě zas naopak o tom ofouknutí. Bez síťky zas bude mokrej batoh i tričko.

Prohnutí nějáký litry veme, to je bez debat. Ale takovej cyklobatoh bez síťky bych nechtěl ani náhodou a vlastně asi ani žádnej jinej (i větší batoh).

Pokud se na trecích který děláš nepotíš, chápu to.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » sob dub 3, 2021 15:35

Jo, prohnutí vezme dost litrů, viz ty osprey 38, který vypadaj jak 50... Problém je i hloubka batohu kvůli prohnutí..
Batoh na cyklo se síťkou bysem nechtěl ani zadarmo, tam fouká ještě víc, než při chůzi.
Nepotim se vůbec, nebo hodně málo. Naopak mi batoh pomáhá udržet tělesný teplo. Třeba v horoucim létě by mi síťka nevadila co se týče táhnutí na záda, ale zas do batohu se sítí 30l se díky prohnutí nezabalim..
Jen je mi fakt líto, že všechny batohy, co by vyhovovaly, maj síťku a ty bez síťky vyhovující nemůžu najít... Stačí mi 30-35l, větší už je almara, to využiju tak na tejden a víc pokud nesu jídlo na celou dobu, jinak je to zbytečně velký a těžký.
Chodím většinou styl fast&light, rychle a hodně kilometrů, spíš je tedy problém táhnutí na záda za chůze. Samozřejmě v horoucim létě se zapotim pod batohem i já, ale ne nijak víc, než kolegové a kolegyně s batohy se sítí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Vexo » ned dub 4, 2021 5:49

Thule dela docela dobre turisticke batohy, napr. model AllTrail 35 vzduchovou komoru nema, je stedre vypolstrovany, nastavitelna delka zad, tvarovane ramenni popruhy, obecne velice cisty design...
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » ned dub 4, 2021 6:09

Thule AllTrail jsem měl, na něj mi chybí tak dvě velikosti v ramenou - popruhy moc daleko od sebe, hodně široký, tvrdý a nepoddajný. Nesedlo to, pohodlný to nebylo ani při váze batohu 4kg.. Co mi na něm ještě hodně vadilo byla výztuha, díky který byly záda rovný jak prkno a tak nefungovaly balanční popruhy, nešlo to přitáhnout, prostě rovný prkno se kterým nijak nehneš. Taky přístup do bočních kapes, kdy je vršek moc ouzkej, fakt nic moc. Bederák tvrdej a nepoddajnej jako popruhy, kapsa jen na jedný straně...

Jsem vyzkoušel už všechno na trhu, teda krom Husky, Pinguin, Loap a podobných shitů. V kategorii 30-35l prostě nemůžu nic najít, často nesedí právě ty ramenní popruhy, bohužel jsem dost limitován tím, že batoh nesmí mít síťovaný záda, který jsou bohužel na čím dál více batozích.

Ještě jsem nezkoušel Montane Halogen 33, ten má vše co požaduju, sice nemá čelní kapsu, ale všechny ostatní kapsy má. Akorát nejdou nastavit záda a ty popruhy vypadaj taky moc široký. Sice blíž u sebe, ale prostě popruhy jak na krosnu.

Jako stačil by mi na víkend 25l batoh co mám, jenže už se nevejde stan a přecpat či ověsit batoh, obzvláště takto malej, je značně nepohodlný
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Vexo » ned dub 4, 2021 7:00

je robustnejsi, to jo, tak otazka jestli bys k tvym pozadavkum nemohl najit neco mezi damskyma variantama - tam by mohly byt popruhy taky bliz u sebe? ja to mam nejak podobne s rukavicema ;-)
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » ned dub 4, 2021 7:31

Čoveče třeba dámský Thule maj popruhy téměř stejný. Dámský maj často kratší záda a užší bederák, což je pro mě fajn, ale ani v této skupině nemůžu najít. Přesněji řečeno nemůžu najít nic bez sítě v zádech..
Z dámských jsem zkoušel Deutery, ty mi vůbec nesedly, stejně jako v pánský verzi. Taky jsem zkoušel LA. Thule. Nějakej větší Bergans, tam byl rozdíl oproti pánský verzi snad jen v barvě a bederáku, ramenní popruhy a záda byly stejný..
Nezkoušel jsem dámský Osprey, ale to má stejně snad všechno síťku...

Fakt su z toho na prášky, tolik batohů na trhu a ani jeden nesedí. Jediná šance asi je, že někdo vymyslí novej model, co sedět bude. Jako možná jsem při hledání něco přehlíd, možný to je.. Nevim... Vypadá to, že budu odsouzen pouze k chození za počasí, kdy nebude potřeba stan :D

Dobře mi seděl nějakej americkej ul batoh, ale byl moc mělkej, že byl problém tam zabalit spacák /Panyam 450/, prostě se tam nevlez :? Stejnej problém jsem měl u dětskýho batohu Gregory, kterej seděl, ale neseděla hloubka 13cm..
Od Gregory jsem nezkoušel Stout 35, ten je sice hodně těžkej, ale zas vypadá, že by nemusel mít tak široký popruhy
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » ned dub 4, 2021 14:05

Ten Stout 35 mě celkem láká, je to jeden z mála batohů, co jsem nezkoušel. Dle údajů výrobce by měl sedět i na kratší záda. Sice je dá se říct přeplácanej, ale vzhledem k tomu, že nemůžu najít nic, co by sedlo, bych ho bral i přes to přeplácání a větší váhu. Větší hmotnost ve finále nemusí ničemu vadit, když se díky zpracování zad ten batoh ponese líp, než kdejakej UL batoh o poloviční hmotnosti. Stejně v tom budu nosit 6-7kg včetně hmotnosti batohu, vody a jídla na víkend.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Vexo » ned dub 4, 2021 17:56

A viděl jsi ten "limitovaná edice"z nalehko? A nebo přímo kontaktovat toho českého výrobce, ať ti to udělá na míru :-)
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » ned dub 4, 2021 18:10

To už tu proběhlo, s velkým neúspěchem.
Ten z nalehko bysem nechtěl už jen kvůli tomu, že nemá žádný záda, jen čistě látku, bez žádný ani třeba tenký pěny nebo plastu. Absence odvětrání mi nevadí, vadí absence výztuhy. Cpát dovnitř ořezanou karimatku, to není řešení. V něčem takovým se mi i těch 6kg všeho nákladu ponese špatně. Kvůli zádům bez výztuhy.
Nalehko bylo to první, kde jsem hledal. Viděl jsem tam jeden, tuším Montane, kterej by se mi líbil, ale popruhy ala běžecká vesta fakt ne-e
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » stř dub 7, 2021 8:50

Jsem objednal na zkoušku ten Gregory Stout 35, tak su zvědav. Hlavně na tu výztuhu v zádech, jestli to nebude moc tvrdý, jako třeba u toho Thule, kterej po zapnutí bederáku byl odkloněn od těla dozádu a balančníma popruhama přitáhnout nešel, protože celý záda od vrchu až dolu byly tuhý jak prkno..
Taky je objednán tento https://www.norskamoda.cz/batohy/lehky- ... ranzova-30
Když padnou oba, vezmu oba. Přinejhorším nepadne ani jeden a můžu hledat dál, ale to snad ne..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » čtv dub 8, 2021 14:22

Tak Gregory budu vracet, nesedí na něm vůbec nic. Nepochopitelně tvrdý záda, tvrdší než co mám na batohu 45l, vůbec se nepřizpůsobí tělu. Když si nastavím délku aby seděla, ramenní popruhy padnou úplně na kraj ramen. Když dotáhnu balanční, odtáhne se spodek batohu, kvůli tuhosti. Přední kapsa je taková, že se tam po sbalení vejde tak triko..

Takže poslední naděje Bergans 30l, kterej přijde za 3 týdny zhruba. Pokud ani ten nepadne, vyčerpal jsem všechny možnosti a budu muset čekat na novinky :|

V kategorii 35l pro mě bohužel nic není, což mě fakt sere, objem 30l bude včetně tarpu na hraně i s mým odlehčením..

Je to na prd, nosit almaru 45l jen kvůli tomu, že do 25l se mi už nevejde tarp... To mi neskutečně leze na nervy. Tak moc, že radši nikam na noc nepojedu a počkám na lepší počasí. Nesnáším velký batohy :(
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » čtv dub 8, 2021 14:43

@etheric: mozna blba poznamka, ale furt pises o tvrdych zadech. Neni to nahodou o vyztuzi zad? Ta MA drzet pevne zada - ale casem se (u vetsiny batohu) prizpusobi tvaru Tvych zad. Da se to "urychlit" rucnim natvarovanim u vyztuzi z kovu, teda pokud presne vis, jak to ma ve vysledku byt.
Samozrejme, jsou batohy, kde mas vlozeny kus plastu velikosti celych zad (nemyslim EVA penu, ale pevneho plastu), tak tam si nic moc nenastavis.

Pokud ale Tvoje problemy jsou u batohu s kovovymi vyztuzemi, ktere se daji natvarovat, tak na to fakt jdes blbe. Normalne zada turistickeho batohu maji drzet tvar, nemaji se ohybat ("prizpusobovat se telu" hned po nalozeni). Takova zada nejsou moc vhodna, max na mestske batohy nebo na velice malou nalozenou vahu.
Najdes tady popsane, jak jsem hledal batoh 35-45l a ze kolik jsem jich odzkousel i doma. Prave na zaklade toho pisu - mnohdy bylo po nekolika dnech jasne, ze zada jsou o necem jinem; nekdy v dobrem, bohuzel taky nekdy ve zlem.

Mozna bys mel nekdy si nechat nektery takovy batoh delsi dobu, nalozeny, co nejvic jej mit nalozeny na zadech (klidne jenom doma, muzes v nem napr. varit veceri :-)). A hodnotit jej napr. po tydnu takoveho "noseni". Tehdy uz budou zada uplne jina.
Samozrejme je mozne ze Tvemu zpusobu pouzivani to vyhovovat nebude, ale soudit po prvnim vyzkouseni mi prijde trochu ujete.

Uvedene ale neplati na veci, ktere jsou jasne, ze nejsou Ti dobre - napr. sirka popruhu v ramenou, vyska zad, atd.

Pokud je uvedene jasen, ber moji poznamku jako zbytecnou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » čtv dub 8, 2021 15:14

apuka píše: kovovymi vyztuzemi, ktere se daji natvarovat

Tak třeba ten Thule byl tvrdej jak prkno /ten jsem nosil týden/ a Gregory má výztuhu tvrdou a trochu pružnou, to nelze nijak tvarovat.
Navíc když díky ní nefungují balanční dotahy, je to na prd. Třeba LA Cholatse má taky kovovou výztuhu, ale není tvrdá jak prkno, pruží, je poddajná relativně. Nebo výztuhy z hliníku, ty tvarovat jdou, ale výztuha z drátu, co připomíná pružinovou ocel, s tím neuděláš nic. Na chuj mi je taková výztuha, když v tom budu nosit 6kg. Ideální je pěna, to se přizpůsobí tělu a hezky sedne, ale nenašel jsem takovej batoh..

Když je to fakt nepohodlný už za dvě minuty s náloží 5kg, nebude to lepší. Nikdy.

Asi mám divný záda
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » čtv dub 8, 2021 15:59

Jo, podobny Gregory jsem pred par lety zkousel a to ti bud sedne nebo ne a ani s tim neudelas. Kovova vyztuha je predpruzena a napnuta, ta se ani nehne. Podobne to ma treba muj stary Deuter, tam jsou z nejakeho pevneho plastu a za tech mnoho let, co ho nosim, je tvar porad stejny, nastesti spravny. Jiny typ kovovych vyztuh se prizpusobi, tohle ne.

@Etheric: mam uz par let Osprey Mutanta 28 a jak jsou pro mne Ospreye normalne nepouzitelne, tak tenhle je vyjimka a povedl se jim. Rekl bych, ze tvym pozadavkum by vyhovovat mohl. Uz se nedela, novou verzi "vylepsili" k nepouzitelnosti, ale z vyhledavace na mne vypadnul RP, ktery ho jeste ma. Mensi velikost zad, ale tobe by sedet mohla: https://www.rockpoint.cz/batoh-osprey-mutant-28

No a pak prisel Crux s AK27 a kupodivu ho maji v Hanibalu. Ten je na tebe nejspis moc minimalisticky. AK37 uz ma normalni bederak, ale ten uz zas bude moc velky, je asi jako normalni 45 :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » čtv dub 8, 2021 16:07

Mutant 28 mi nepomůže, oproti mojí 25ce bude ve finále stejnej, ale hlavně pro mý účely nepoužitelnej - kde jsou boční kapsy? Nemá ani přední kapsu. Absence kapes na bederáku se mi taky nezamlouvá.

Crux to samý v bledě modrým, navíc podle obrázků má opravdu hodně široký popruhy

Edit: mutant 28 ve velikosti s má 26l, takže díky absenci kapes bude ještě menší, než můj eclipse 25 :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » čtv dub 8, 2021 16:18

Jaky kapsy? K cemu kapsy? KISS [-( :twisted:

Myslel jsem spis ty zada. Ma plochou kovozou vyztuhu, ze zacatku mi uplne nesedel a nedarilo se mi ji spravne natvarovat, a tak jsem to nechal byt a po case se prave natvarovala sama a ted uz sedi dobre.

Crux je vylozene minimalisticky, ale AK37 se nosi skvele. Vratil jsem ho jen proto, ze v mem kusu titanove vyztuhy vrzaly v tunylkach. Mailoval jsem si majitelem firmy a pry se to obcas stane a vetsinou ne. Mozna ho teda jeste casem koupim. Protoze Mutant mi nestaci na sneznice, Crux byl uplne v pohode.

Si moc vymyslis. Kdyz nemuzes sehnat batoh, ktery bude mit vsechno, co chces, serad si preference a vybirej podle toho. Rekl bych, ze dobra zada jsou to zasadni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » čtv dub 8, 2021 16:52

KISS my ass, bag without pockets :twisted:
Třeba na boku na vodu, abych furt nemusel lézt dovnitř, furt se v tom hrabat? Přední kapsa na tarp třeba? Kapsa na bederáku na to co chci mít po ruce, plus samozřejmě uvnitř kapsa na drobnosti. Koho baví všechno pytlíkovat a pak se hrabat v jedný velký komoře, ať si to užije i za mě :)

Dobrý záda jsou zásadní, ale prd platný, když se do batohu nevejde co potřebuju a když by mě asi jeblo se furt hrabat v batohu bez kapes. Bohužel, když něco nevyhovuje, tak to nevyhovuje
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » čtv dub 8, 2021 17:04

Mutant ma kapsy ve viku z obou stran, pro mne dostatecne. AK37 ma opravdu velkou kapsu ve viku shora a pripravu na kapsu zevnitr, mozna uz ji aktualni verze maji. Flasky se daji nosit na boku v pohode. Tarp potrebujes jednou denne, proc by mel mit zvlastni kapsu? Ale sto lidi, sto chuti, holt si budes vybirat dalsich 10 let ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » čtv dub 8, 2021 17:13

Nevidím na Mutantu kapsy z boku. Tak nevím, jak bych měl na boku nosit vodu. V tom náznaku kapsy a v těch popruhách? To snad ne....

Tarp bývá mokrej, můžu si na to pořídit nepropro obal a dát dovnitř, ale když večer prší, všechno v batohu mi namokne, než ho vydoluju a postavím. Takhle ho jen vytáhnout z přední kapsy je mnohem lepší, ve všech směrech.

Kapsy na bederáku bych oželel když jsou kapsy ve víku, i tu přední když bude batoh tedy otrochu větší aby to kompenzoval, ale bez těch bočních kapes se neobejdu.

Klidně je možný, že budu vybírat 10 let. Ale přece si nebudu kupovat něco, co mě bude vyloženě srát anebo s tím budu nespokojenej
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » čtv dub 8, 2021 17:33

Na Mutantu nejsou, tam nosim vodu vevnitr. Na AK37 jsou male, ale s popruhama to na flasky s vodou staci (zkousel jsem). Ja jsem teda zvykly nosit vodu u vetsich batohu (60) venku, u mensich vevnitr. Zas tak casto nepiju a jednou za hodinu batoh klidne sundam.

Jasne ze kupovat neco, co cloveka sere je blbost, ale druhy extrem je mit maximalisticke pozadavky, protoze pak nekoupis nic. Pro mne byl ten Mutant taky kompromis a v necem furt je, ale vyhody prevazuji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » čtv dub 8, 2021 17:43

Nojo, jenže když bych měl do Mutantu 26l dát vodu dovnitř, ubere to hodně místa a pak se nejsu schopen do toho zabalit a je potřeba větší batoh, takže je mi prd platný, že bude ten batoh mít luxusní záda, když se do něj nezabalim...
Do toho Bergans Rondane 30 bych se zabalil, voda zvenku udělá dost. Že kvůli každýmu napití nemusím lézt dovnitř, to je příjemnej bonus. Tak doufám, že tenhle sedne. U něj zas musím oželet pláštěnku, ale všechno ostatní má
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » čtv dub 8, 2021 17:48

Pravda, ze ten Mutant mam jako jednodenni, na vic dni by mne to ani nenapadlo. Meli jeste 38 litrovou verzi, ale ta se mi nejak nelibila, uz ani nevim proc. Tohle byl jediny Osprey, ktery jsem kdy mel v ruce, co mi vyhovoval. Holt se spletli, ale uz to napravili ;-)

Treba AK37 plastenku nepotrebuje, protoze je nepromokavy. A nejspis i neprustrelny, takze muze slouzit i jako ochrana proti zbesilym myslivcum v zadni polosfere ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » čtv dub 8, 2021 17:55

Su schopen se kompletně zabalit do 25l včetně vody i jídla na víkend. Tedy bez tarpu. Jinak na jednodenní akce v tom 25l nosím vodu uvnitř, to nemám šanci zaplnit těch 25l ani náhodou.

Ten AK37 má moc široký popruhy a velkej rozestup mezi nima, tohle na moje tělo fakt není. Navíc je pro mý účely zbytečně velkej
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Tomas » čtv dub 8, 2021 18:57

No a nechceš starej Karrimor 30L Hot Rock? On je teda hodně starej, ale pořádně se nikdy nepoužíval. Ten batoh je ale jak novej a válí se tady.

Víko má vnější/vnitřní kapsu, dvě boční a pak jedna velká komora. Záda mají pěnovou vyjímatelnou výztuhu.

Jinak skončí stejně za nějákou symbolickou cenu v bazoši, doma je moc batohů. Hlavně jsi říkal, že ti nesedí popruhy, nosí to moje 12ti letá dcera a jí je ok, tak nevím.

Našel jsem jednu fotku, ale kdyby jsi chtěl, klidně nafotím.
Přílohy
a.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Tomas » čtv dub 8, 2021 19:08

No, když tak něják na to koukám tak si říkam, že takovýhle batohy už se moc nedělaj. :lol:
Přílohy
P1000403.JPG
P1000402.JPG
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Batohy