Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Kennedy » pon říj 26, 2020 20:58

Michal82: To je silnylon, ten se prověšuje takže nepůsobí na pohled tak důvěryhodně jako DCF, ale vydrží hodně a má jiný výhody. Trailstar je ve větrnejch oblastech jeden z nejoužívanějších tarpů vůbec. Ale je to specifická věc co se líbí málokomu (není plně uzavíratelnej, při postavení s nízkým profilem je do něj obtížný vstup a mnoho dalších nevýhod) a člověk na to musí bej psychicky stavěnej.

Vůbec bych řekl, že psychická pohoda a i náklonnost k něčemu hraje velkou roli. Proto je tolik různých druhů stanů. Někdo pojede do Skotska s kusem igelitu s pytlem přes rameno s tím, že to nějak dopadne, jinej si do Kajky hodí tříprutej Hilleberg, aby byl připraven na Armageddon. Většina lidí se ale pravděpodobně pohybuje někde mezi těmito dvěma póly. Takže koupit použitej stan a pak ho zase střelit dál je sice možnost (pokud teda člověku nevadí absolvovat to obchodní kolečko), ale neřeší to hmotnost, kterou se Croven snaží dostat někam mezi ten kus igelitu a Staiku.

Já se teď jen tak ze zvědavosti díval na Lightwave Sigma S20 a teda skoro lituju, že moje stanový období už skončilo. Ale nebudu si kupovat něco co nepotřebuju... Možná jednou. :tonqe: No s tím by mě taky z každýho fóra hnali. :lol:
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Lukas1986 » pon lis 9, 2020 17:48

Lukas1986 píše:Zdravím všechny.

Hledám stan do 2,5kg, pro dvě osoby okolo 6k. Byl jsem i na výstavě v Letňanech, (4camping) nechal si poradit, ale přišlo mi, že to je soukromá výstava dvou výrobců. Husky a hannah:)

Na které jsem nečetl dobrou chválu.
Pán mi doporučil eagle2, tercel2. Já ještě uvažoval o nějakém Ferrino stanu.

Chci lehký stan pro dva, nejlépe přístup z dvou stran, dobré odvětrávání a na uložení báglu. Stan budu používat v ČR na 2-3 dny o víkendech.



Tak jsem koupil na konci dubna stan Robens Boulder 2 2020.
Stál ve slevě 3900,- Ten elixir 2 jsem v tu dobu do šestky nenašel. Měl jsem ho asi 7x na 2-3 dny. Mimo velkýho větru a trochu deště jsem ho ale nevyzkoušel v nějakých náročnějších podmínkách.
Trochu mě zlobilo spojení a vložení tyče do "dírek" (zelená čára) ale to bylo poprvé mojí nešikovností. Poměr kvalita/cena fajn. Díky za rozmluvení těch stanů nahoře.
Přílohy
IMG_20201109_173614.jpg
Lukas1986
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned čer 16, 2019 13:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod xpokor02 » pon lis 9, 2020 23:16

zdravím,
rád bych pořídil stan pro 2, do 5k 2kg (čím míň tím lépe).
pročetl forum a zdá se mi ok SIX MOON DESIGNS Lunar DUO Outfitter
byl tu doporučen, ale to už je nějaký pátek a tak bych se rád zeptal, zda je nějaká vyloženě lepší volba.
Díky
xpokor02
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv dub 21, 2016 13:58

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Croven » čtv lis 12, 2020 12:07

Tak nakoniec som si kúpil Astagear first snow 2 https://www.aliexpress.com/item/33012865631.html
Na UK fóre trek-lite je o tomto stane bohatá diskusia a skúsenosti sú len dobré, je to novší a vychytanejší model ako prvý z pred 4 rokov. Na moje vandry to bude stačiť, uvidim či sa nám podarí ísť do Škótska. Ale zlomila ma zlava na aliexpresse, ináč by som to nebral :D
Croven
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř srp 5, 2020 10:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Kennedy » čtv lis 12, 2020 16:29

Croven: Jo, hodně dobrá cena. Našel jsem ho i u jinejch obchodníků s podrobným popisem. 135 do vejšky, na to by stačily moje hole co jsou do 140. Ty asi budeš potřebovat někde sehnat ten jack.
Hexagon je zajímavej tvar, dvoje dveře pomůžou ohledně prostoru, i tak počítej, že to je vysloveně na přespání a převlíknutí. Ale jestli nejste vyšší než 180 cm tak byste se měli vejít bez problémů, bágly do vestibulů. Na vaření uvnitř to není, ale to se dá přežít.
Ve větru bych ho úplně nepokoušel, ale lidi jezděj do Skotska i s mnohem míň stabilními stany. Tohle je nízký, není to ani moc široký takže by to něco vydržet mělo. Záleží na materiálech. LG ani MLD to sice nebude, ale když budeš číst v mapě a v předpovědi tak si nemyslím, že by měl bejt problém.
No a jestli přítelkyně nevyžaduje vždy moskytiéru tak na Slovensku v období bez komárů potom můžete brát jenom vnější stan a to je hmotnostně těžká pohoda.
Mně se vždycky líbil
https://tinyurl.com/yyzhhdac
Ale nevěřil jsem, že by to vydrželo zimní použití a vzhledem k materiálům a vejšce 160 ani silnější vítr.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Croven » čtv lis 12, 2020 19:16

Já mam 180 a priateľka je nižšia, takže na prespanie to bude cajk a určite to bude pohodlnejšie ako lanshan 2 kde sa ledva zemstia 2 karimatky :D Do tých materiálov moc nevidím, ale nejako by som sa obával mať stan ktorý je z 15D... btw 20D je 20D alebo je viac druhov 20D nylonov? Pretože nechápem ako je možné že čína predáva 20D tropiko za 2000kč a MLD ma silnylon 20D za cca 5800kč a rozmery MLD solomid su menšie.

BTW keď už mi ten stan príde(dúfam, že DHL z Číny nezklame), je dobré spraviť nejaký upgrade? Lepšie kolíky, lepšie napínacie lanka?
Croven
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř srp 5, 2020 10:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Kennedy » čtv lis 12, 2020 20:33

Lanshan stojí na dvou holích, ono se to nezdá, ale dost to v reálu zvětší prostor. Pyramida se hodně svažuje. 135 do vejšky by ale mělo být OK.
V materiálech se popravdě taky nevyznám, zkus projít backpackinglight.com tam je spousta zkušeností na fóru. Čínský kopie jsou ponejvíce špatně hodnocený v případě zavalení sněhem apod. MLD má i na youtube nějaký video kde vysvětluje rozdíly. Silnylon z Číny nevydrží takovej tah a navíc se při poškození dál páře. To by mohl být problém i při skutečně silným větru. Ale reálný zkušenosti s Astou jsi si od vlastníků přečetl takže nemá cenu bejt předposranej :)

Uvidíš jak to bude vypadat. Domnívám se, že lanka budou v pohodě. Můžeš vyměnit kolíky třebas za klasický dvaceticentimetrový V nebo Y. Nebo i delší, čekáš přece orkán. \:D/ Ale nejvíc bude záležet na materiálu a šití, švech u oček atd.
Až dorazí tak sem pak hoď dojmy. V ČR a SR moc pyramid není. Vyjma SMD skoro vůbec nic.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod tomas60 » sob lis 28, 2020 13:55

Zdravím

Sháním stan na delší treky a náročnější podmínky. Proto hlavním kriteriem je pro mě nízká váha, po složení malé rozměry a odolnost při větru a dešti. Nejnáročnější co plánuji je výlet na Island na přelomu srpna září, což musí vydržet. Počet osob 2 a cenově do 6000 kč.

Našel jsem stan Wild Country Zephyros 2, který se zdá býti celkem vyhovující má s ním někdo zkušeností?
Případně jaký jiný stan by jste mi doporučili?

Děkuji
tomas60
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob lis 28, 2020 13:46

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Prochycz » ned bře 28, 2021 0:30

Ahoj,

sháním se po UL stanu, aby to bylo prostorově pro dvě osoby ok. Cenový limit je cca 12k, věřím, že v téhle ceně už bych mohl najít něco solidního.

Rád bych asi raději kopuli kvůli prostoru a navíc pokud jsem to pochopil, tak u tarpu bych si k tomu musel přičíst tyčky (jelikož trekingové hole sebou nenosím), tak by ve výsledku to stejně nějakou váhu navíc zvedlo a mohl bych se pomalu dostat na váhu kopule.

Není pro mě alfa omega čím nižší váha tím líp. Samotný prostor je pro mě taky důležitý, tak bych byl rád, abych byl spokojený s obojím. Váhu si představuji tak kolem 1,5 kg max.

Rád bych, aby to přežilo pobyt na Islandu, případně nějakém 2-3 týdenním treku v Nepálu, ačkoliv tam je už spoustu trailů s chatkami. Nějaký větší expedice s tím neplánuji. A taky jezdí občas na kole, tak kdyby i tohle do toho šlo zakompoonovat, tak bych to bylo super. :) Snad nejsem příliš náročný.

Víceméně jsem si našel dva kanditáty:

Big Agnes Tiger Wall UL 3 Bikepack Solution Dye

Nemo DragonFly 2P

Osobně bych se přiklonil spíš k tomu Big Agnes Tiger Wall, ale četl jsem celkem dost kritiky na zipy a nevím, jestli se toho bát a nebo to je zbytečný.

Můžete to někdo za mě rozseknout, prosím? ](*,) Prípadně máte ještě jiné návrhy? Moje hlava je po dnešku z toho jak pátrací balon.

Děkuji
Prochycz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 6, 2018 11:46

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mmmmichal » ned bře 28, 2021 11:54

tomas60 píše:Zdravím
Počet osob 2 a cenově do 6000 kč.
Děkuji



já mám msr elixir 2 a cajk..i peknej vetricek vydrzel, jinak zkus omrknout nejakej od Jurek ;)
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mitau » ned bře 28, 2021 12:32

Ad UL stan do 6k: Muzes zkusit taky: Trek 900 z Decathlonu - pod 2kg za 5k.

MSR Elixir je takova klasicka moznost, Jurek zaspal trochu dobu, ale napr. Alp UL porad vychazi hmotnostne rozumne a mas k tomu servis v CR.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mmmmichal » ned bře 28, 2021 12:37

mitau píše:jurek zaspal trochu dobu, ale napr. Alp UL porad vychazi hmotnostne rozumne a mas k tomu servis v CR.


na druhou stranu oproti elexiru ma starej dobrej beskyd (rodice ho vlastni asi skoro 20 let) nejake lepsi veci. Tropiko se da diky prouzkum se suchym zipem pridelat k tyckam, coz msr nema no..a taky ma msr na muj vkus kratky tropiko i kdyz ho pritahnu co nejvic k zemi :-s
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mitau » ned bře 28, 2021 12:45

@mmmichal - Ano, porad ma sve vyhody. Ja treba Alp UL 2,5 porad beru jako jednu z nejlepsich moznosti. Pro dva je dost mista a s trochu horsim komfortem to jde i ve trech. Navic vetsina hmotnosti je v predsini, takze kdyz stan postavis bez vnitrniho stanu (Jurkovska sada na stavbu bez vnitrniho stanu funguje, i kdyz neni tak privetiva jako moderni footprinty) jen s Tyvekem pod nim, tak se dostanes na fakt zajimavou vahu.

Jinak ted tu nekdo prodava Husky Sawaj 3 pod 5k. Asi to nebude zajimave, ale pokud odpovida hmotnost na strankach vyrobce, tak 2,5kg je realna hmotnost i toho Elixiru. Pak je na tobe, cemu davas prednost konstrukcne (dve vetsi predsinky u Elixiru vs. vetsi vnitrni plochav Sawaji).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » ned bře 28, 2021 13:23

tomas60 píše:Sháním stan na delší treky a náročnější podmínky. Proto hlavním kriteriem je pro mě nízká váha, po složení malé rozměry a odolnost při větru a dešti. Nejnáročnější co plánuji je výlet na Island na přelomu srpna září, což musí vydržet. Počet osob 2 a cenově do 6000 kč.

- tvé požadavky jdou jaksi proti sobě, UL stan, a proti tomu stan do náročnějších podmínek a ještě k tomu do 6000 Kč, o žádném takovém stanu já nevím
- lehčí stany do náročnějších podmínek jsou třeba MSR Hubba Hubba NX nebo MSR Access 2 nebo MSR Zoic 2, ale nejsou to UL stany, a cena je taky někde jinde

Prochycz píše:sháním se po UL stanu, aby to bylo prostorově pro dvě osoby ok. Cenový limit je cca 12k.
Rád bych, aby to přežilo pobyt na Islandu, případně nějakém 2-3 týdenním treku v Nepálu, ačkoliv tam je už spoustu trailů s chatkami.

MSR Carbon Reflex 2 nebo MSR Freelite 2, ale na Island nebo do Nepálu bych raději vzal některý přechozích mnou doporučovaný stan, na Island nebo do Nepálu bych UL stan nebral
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » ned bře 28, 2021 13:49

mmmmichal píše:na druhou stranu oproti elexiru ma starej dobrej beskyd (rodice ho vlastni asi skoro 20 let) nejake lepsi veci. Tropiko se da diky prouzkum se suchym zipem pridelat k tyckam, coz msr nema no..a taky ma msr na muj vkus kratky tropiko i kdyz ho pritahnu co nejvic k zemi

- nejenom stany MSR nepotřebují přichycovat tropiko k tyčkám, jsou dělané tak, že nic takového nepotřebují
- že nejde u stanů MSR přitáhnou tropiko úplně k zemi je kuli lepšímu proudění vzduch ve stanu, proto má taky vnitřní stan zvýšenou podlážku až do části boků, aby na tebe nefoukalo, nepršelo, nesněžilo když hodně foukne zespoda
- používám stan MSR celoročně devátým rokem, a v obou případech žádný problém
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » ned bře 28, 2021 17:07

mitau
vyse zminovanej trek 900 nevypada na prvni pohled zle, ale nevim, zda by konstrukce s rozperovou tyckou ve strese misto krizeni dvou prutu dost odolna. Ja jeste nemela sanci ho testnout. nicmene splnuje cenu/vahu. Pro jednoho s krosnou krasa, pro dva dost natesno. po cr se na nej fakt tesim, na island teda nevim :D

mam k nemu jeste footprint (fakt me stve ze dekac nemuze preposlat neco z jine prodejny) kterej sehnat byl trochu voser, pac jedinej dostupnej kus v cely cr v praze, ze :D ale aspon pujde stavet bez vnitrniho stanu a docela se na nej tesim.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mmmmichal » ned bře 28, 2021 18:49

fps píše:- že nejde u stanů MSR přitáhnou tropiko úplně k zemi je kuli lepšímu proudění vzduch ve stanu, proto má taky vnitřní stan zvýšenou podlážku až do části boků, aby na tebe nefoukalo, nepršelo, nesněžilo když hodně foukne zespoda
- používám stan MSR celoročně devátým rokem, a v obou případech žádný problém


mně ta cirkulace vzduchu teda vadila a fučelo mi tam fest #-o ale to je samozřejmě na každém žejo :-)
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » pon bře 29, 2021 13:35

kam "fučelo mi tam fest", pod tropiko ano, ale ne do vnitřní části stanu, jak jsem psal, vnitřní část stanu má zvýšenou podlážku až do části boků, takže na tebe nemůže foukat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Prochycz » pát dub 2, 2021 20:48

fps píše:MSR Carbon Reflex 2 nebo MSR Freelite 2, ale na Island nebo do Nepálu bych raději vzal některý přechozích mnou doporučovaný stan, na Island nebo do Nepálu bych UL stan nebral


Díky, projdu si tvé příspěvky. Zase to, že bych to vzal do Nepálu, tak by to bylo spíš výjmečně a počítal bych v 90% s normálním počasím.
Prochycz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 6, 2018 11:46

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 6, 2021 12:11

decathloni trek 900 se stavi vxelku dobre ale ta rozperka je bez vnitrniho stanu jen tropiko a footprint fakt divna, navic se tropiko prichycuje k tyckam MASLiCKAMA zevnitr stanu... stejne jako rozperka se dava zevnitr...

takze pred rozlozenim je nutno idealne nezapomenout rozdelat rozperku z uchyceni jeste ve stanu, masicky dou rozvazat i z venku. nicmene je to hodne wtf.

od zeme je bez tropika dira tak 8 cm, za me moc vysoko, na druhou stranu dvoucestnej zip, rychly uchyceni dvirek je docela fajn, zip mi prijde v poho aby nejak nezachytaval.

pro jednoho luxusne velkej stan.

stabilitu ve vetru si netroufam zatim odhadovat. za ty prachy po cr s footprintem docela fajn.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mmmmichal » úte dub 6, 2021 21:16

nesouhlasím. fučelo mi dovnitř fest..(zvýšená podlážka nepomohla) a že msr nepotřebuje ty pásky na přidělání tropika k tyčkám? tim si teda fakt nejsem jistej... [-X
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod sobb » čtv dub 8, 2021 22:10

Nejsem si jista, zda splňuje současná kritéria lehkého a ultraskladného stanu, ale dám to sem. Zrovna soukromě debatíme se šipkou o stanech Terra Nova, a při té příležitosti koukám, že "náš" Voyager je teď k mání za velmi slušný peníz.
Jen pozor, není to stan pro dlouhány, využitelný prostor vnitřního stanu je cca 190 cm.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 27, 2021 12:24

decathloni stan trek 900 pro 2 osoby
pouzivany jeste s podlazkou

stavi se s trochou cviku rychle, barevny oznaceni sou super na rychlost orientace, dvoucestnej zip na vchodech, kapsicka u hlavu, nahore ve vnitrnim stanu...

nevyhody
- osoby cca 180+ si nesednou rovne nebo hlavou primacknou vnitrni stan na tropiko, bez vnitrniho stanu je cca pro 180cm prijatelny na sezeni bez zkrouceni
- predsinka je celkem dost mala, pokud je krosna pod neoteviratelnou casti predsinky, tak neni kam dat boty a pri otevreni dvirek do bot natece voda ze stanu
- vareni na varici v zavrene predsince je podle me hodne nouzovka a asi se mi nelibi jak kolem nej neni skoro zadne misto
- zavazovani tropika maslickama je fakt demence
- sitovana cast vnitrniho stanu je na muj vkus az moc nahoru, takze pri chcancu a vetsi kondenzaci klidne prokapne voda na hlavu. ta pevna cast by se mi libila, kdyby byla na vetsi plose a sitka vic zboku

vnimam to jako fajn lehky stan, kterej se da dobre rozdelit mezi dva lidi na 1-3 noci, pripadne jako stan pro jednoho (mensiho) cloveka uplne super

na vic noci vnimam predevsim negativa malyho prostoru, nemoznost pohodlne varit v predsince a kdyby hodne prselo, tak si ani poradne sednout a ve stanu preckat treba cely den

takze svoji cilovku si urcite za ty penize s tou skladnosti a vahou najde, ale osobne mi neprijde moc pohodnej treba na tyden, nebo nekam do hodne destivyho pocasi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 27, 2021 18:15

Mawenzi píše:nemoznost pohodlne varit v predsince a kdyby hodne prselo, tak si ani poradne sednout

To je dost blbý, když je tak málo místa za 2kg nesené váhy
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 27, 2021 18:44

podle me treba pro 2 holky dobry nebo jen na 2 noci... ja si v nem sednu v pohode a nekdo ma rad klasicky stany.

v predsince by varit asi slo, byt to ale muj stan tak me to znervoznuje, moc mista tam proste neni, ale ne ze by to technicky neslo.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Etheric » pát kvě 28, 2021 6:25

Nechápu to s tím "jen na 2 noci". Když mi něco vadí, vadí mi to na 2 noci stejně, jako na 20.
Na vaření místo uvnitř není? Myslím vaření stylem uvést do varu vodu. Však máš skvěle regulovatelnej vařič, v tomhle ohledu se bát nemusíš ničeho
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 28, 2021 7:18

ja sem jen napsapa vlastni postrehy, kazdej at sis tim nalozi, jak chce.

oedne vareni mluvim o tom, ze by mohli jit horky plyny tesne podel dvirek a osobne su hodne opatrna na svoje veci a mela bych obavy , zda to nemuze dlouhodobe poskodit material tropika.

asi nemuze, ale proste mam radsi kdyz je zrovna na vareni mista vic. podpaleni tropika se fakt nebojim.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Etheric » pát kvě 28, 2021 16:27

Z toho mi vyplývá, že na to, jak je ten stan těžkej a neskladnej, teda není jeho komfort použití nic moc, soudě podle toho, jak popisuješ, kolik v něm je, respektive není místa. Za tu váhu bych čekal víc komfortu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 24, 2021 5:55

smd lumar duo outfitter
https://www.nalehko.com/produkt/smd-lun ... outfitter/

zkusenosti po delsim pouzivani nekdo mate? vim ze par lidi tu o nem v minulosti psalo ale zadna recenze v podstate

zajima.me, jak je pohodlna predsi ka pro vareni kdyz je zavrena - je dost prostorna aby kartuse s esusem.byla v odstupu dvirka - sitka do stanu?

mountainsmith asi pujde z domu. ja uz proste to staveni nedavam, stejne jako lezeni zepredu.

premyslim o novym tarpu uz dlouho a nakonec se priklanim prave k outfitteru

1) nevadi mi vetsi vaha, jestli nosim kilo (mountainsmith lt) nebo kilo a pul s moskytierou uz asi nehraje roli
2) cena X vykon je pro me prizniva (uprednostnim nizsi cenu pred gramy)
3) co sem si vyzkousela lanshan 1 pro s integrovanou sitkou, tak uz proste tarp bez moskytiery nechci :D i proto, ze me nejak uklidnuje kdyz je tam ta vana a jakoby oddeleny bydleni od predsinky
4) dobra vyska
5) v pripade potreby 2 lidi pouzitelne

pokud by mi slo o vahu, muzu si pujcit lanshan1
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Tomas » čtv čer 24, 2021 6:39

Já po něm taky pokukuju a asi ho teď na léto koupim, protože chci dva vchody a víc prostoru.

Ta váha je vzhledem k materiálu v pohodě (silnylon/UL nechci) a v daný cenový relaci se u nás nic podobnýho stejně koupit nedá.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Stany