Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoAir)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pro majitele TaR NeoAir: mate/meli jste na karimatce vadu, ktera je/byla na reklamaci?

Ano
14
37%
Ne
24
63%
 
Celkem hlasů : 38

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Miuan » sob říj 13, 2018 0:47

mike píše:Urvaly se ty vnitrni prepazky, na fotce je to pekne videt. Kdyby to byla casta zavada, tak uz se o ni snad vi... BTW, kolik vazis?

Obcas o tom slyset je. Tady mas video kluka co sel loni PCT a stalo se mu to. Od cca 8:00 minuty.
https://www.youtube.com/watch?v=oGObjL_X_24
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod pavelh » pon bře 22, 2021 10:04

Tak jsem zjistil, že mi karimatka NeoAir Xtherm uchází. Objevil jsem to až ráno, co jsem se probudil na z části vypuštěné karimatce, kdy se mi kyčle už opíraly o podlahu. Jelikož jsem měl karimatku zatím venku jen pár nocí a po poslední jsem žádný problém neregistroval, byl jsem samozřejmě velice překvapen. Po vizuální kontrole jsem nic neobjevil a tak přišlo na řadu topení ve vaně. Začal jsem po částech a ničeho si zatím nevšiml až najednou, když byla část mokré karimatky nad vodou slyším pisklavý zvuk, který předtím ze suché slyšet nebyl. Každopádně jsem sluchem pátral po místě, odkud zvuk vychází a až jsem místo přibližně lokalizoval, stlačil jsem karimatku znovu pod vodu a v tom vidím jak uchází malinký bublinky.

Nyní už zalepeno. Přikládám i fotku, kde je vidět jak nepatrně a nevinně to vypadalo. Spíš jako jen škrábanec. Určitě doporučuji, před výpravou udělat pokaždé domácí testování, jako naštěstí i já udělal. Že jste se domů vrátili s pocitem, že vaše karimatka je v pořádku, nemusí tomu tak být. Taky určitě mějte sebou opravnou sadu, i když upřímně nejsem si jistý jestli tohle porušení, bych bez potopení do vody objevil.

0001.jpg
Uživatelský avatar
pavelh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 13, 2020 20:40

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Etheric » pon bře 22, 2021 16:13

Jak se ti tohle povedlo? Pokud nemáš v podložce díru, mohlo se to stát při balení klidně
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod mike » pon bře 22, 2021 18:53

Sakra, to vypada jako povrchovy skrabanec, jak pres to mohl unikat vzduch? Nebyla tam jeste mala dirka skrz?

Technicka: udelal jsem z obrazku prilohu, byl moc siroky a rozbijel vlakno. Davej prosim prednost priloham pred externimi odkazy, vyhod je vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » stř bře 31, 2021 15:45

V létě jsem si pořídil NeoAir UberLite a boule pod hlavou se mi udělala první den používání (třítýdenního pobytu na Sicílii :-(). Po pár týdnech jsem dostal nový kus. Testovala ho partnerka v zimě na sněhu jednu noc a zdálo se být vše v pohodě (váží 50 kilo, já 70). Nyní po necelém půl roce jsem se s novým UberLitem vypravil na Mallorku na 14 dní a stalo se mi to samé. Posílám ho opět na reklamaci, ale říkám si, zda to nepoužívám nějak špatně. Ale nevím jak, předtím jsem měl několik let NeoAir Xlite (verzi se starým ventilem a i s tím novým - starou mi ukradli a novou stále mám) a s tou se to nikdy nedělo. Zaznamenal jste někdo někdy poruchu hned po zakoupení?

Na netu jsem našel, že v návodu na použití je
1. Unroll your mattress and open the valve.
2. Blow air into the first section of the mattress and close the valve.
3. Roll the pad from the top to push air to the bottom of the mattress.
4. Open the valve and continue inflation until the mattress is fully inflated and
close the valve.


Nejsme si jist, zda tam ten body 2 a 3 byly vždycky a upřímně řečeno mi není moc jasný, co je "first section" matrace. Nafukujete to někdo takhle doufázově? Návod k použití Xlite nic takového neobsahuje.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Etheric » čtv dub 1, 2021 4:03

Já to dělám následovně:
Open the valve, blow the air into until the mattress is fully inflated and close the valve.
Nevím, proč by to mělo být jinak.

Schválně jsem vyhrabal krabici od Uberlitky i s návodem a nic jako bylo zmíněno výše tam nemám. Ani v návodu, ani na krabici.
Netýká se to starýho ventilu? Novej má v sobě ten bazmek co brání nafoukanýmu vzduchu unikat pryč, takže by nebylo potřeba zavírat ventil kvůli bodu 3.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » čtv dub 1, 2021 9:22

Ten návod je ze stránek Hanibala a tam je už ta nová verze: https://www.hanibal.cz/therm-a-rest-neo ... 540/#10570 (dole pod "Specifikace"). Mně to taky přijde jako ptákovina, jediný, co mě napadlo je, že se jim ty UberLiteky začaly vracet a tak tam tohle napsali nově. Anebo jestli to nejsou instrukce k používání toho nafukovacího vaku (na to jak přesně ho použít jsem nikdy pořádně stejně nepřišel). Ale díky za potvrzení, že to v tom původním návodu není. Ale i tak nechápu, co by to mohlo změnit na tom, zda se ta karimatka rozlepí nebo ne.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » čtv dub 1, 2021 17:30

Tak prý se změnil dovozce a už to není firma Vertical. Tak jsem zvědav, zda se něco na servisu změní.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sobb » čtv dub 1, 2021 20:51

A kdo je tedy teď dovozcem?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » čtv dub 1, 2021 21:15

To by mě taky zajímalo. Volali z Verticalu, že jsem to poslal blbě, ale do telefonu jsem jméno nechytil a vygooglit se mi to teď nepodařilo. Poprosil jsem je, ať to přepošlou novému dovozci, tak až mi odpoví, tak dám vědět.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sobb » čtv dub 1, 2021 21:53

Fajn, dík.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Etheric » pát dub 2, 2021 4:57

Změna dovozce by neměla mít na nic vliv
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod apuka » pát dub 2, 2021 13:59

Ja tady spise nechapu, proc se poslal karimatka dovozci a ne prodejci - teda pokud se nekoupila v zahranici, v tom pripade bychse ale nejdrive ptal dovozc, jestli se otom bude vubec bavit.

Reklamaci ma povinnost resit prodejce, ne dovozce, on se na to muze klidne vybodnout. A i kdyz se na to da, tam jako reklamujici nemas zadne moznosti ovlivnit zpusob reseni (na nej se Obc. Zakonik k reklamaci nevztahuje), nema ani povinnost dodrzovat 30-tidenni lhutu a uz vubec ne vracet penize. Taky nemusi proplacet napr. Tve vydaje za postovne.

S vyjimkou, kdyby mel servisni stredisko uvedene v zarucnim listu bliz bydlisti zakaznika. Ale i tak pripadne vraceni penez se musi resit s prodejcem.

Vim, nekteri dovozci k tomu pristupuji jinak. Mozna je to tento pripad. Nekteri ale se se zakaznikem ani nebavi.
Ale nevim, zadat firmu, ktera uz neni dovozcem, aby na vlastni naklady preposlala balik skutecnemu dovozci :(( ....
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » pát dub 2, 2021 14:08

Já od nich tu UberLitku dostal v rámci pozáruční garance, kdy mi řekli, že jsem si svůj Prolite (jednou vyměněný, původně koupený cca v roce 2006) málo myl a podruhý mi vzniklou bouli už nenahradí, ale dali mi slevu na nákup nové karimatky, takže mě stála asi jenom 3500. Takže pro mě je Vertical i prodejce. Což mě tedy přivádí k tomu, že podle mě to nemaj co dovozci posílat, ale maj mi to vyřídit, i když už nejsou dovozci, to jim teda ještě v úterý zkusím zavolat a doptat se na to.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod apuka » pát dub 2, 2021 16:21

Aha, tak... to je uz neco jineho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod zdenki » pát dub 2, 2021 19:28

Výhradní distributor pro Therm-a-Rest (Cascade Designs, Petzl, Montane...) je Vertone s.r.o.
https://www.vertone.cz/?fbclid=IwAR3QiI ... hJsDNx9m3M
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sobb » pát dub 2, 2021 21:50

Díky.
Koukám, že sídlo ve stejném městě, některá stejná jména jako byly ve Verticalu a ohledně Verticalu celkem podivné změny v obchodním rejstříku, stránky mají taktéž v úpravě.
No, uvidíme, co se z toho vyvrbí, ale co se týče servisu TaR, tak bych v takovémto případě snad velkou změnu nečekala.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod mike » pát dub 2, 2021 21:58

Tak snad ne, uvidime...

Etheric píše:Změna dovozce by neměla mít na nic vliv

Kde zijes? ;-) Vis, proc treba Peter z Outdoorline prestal prodavat DT ponozky? Protoze rakousky dovozce pro tuhle cast Evropy je naprosto nepouzitelny. Na dovozci/distributorovi toho bohuzel zavisi hodne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Bruca » pát dub 2, 2021 22:45

Zdenki - díky za odkaz, jsou tam ke stažení katalogy montane i msr a tar, geniální, dikec :)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod surrikata » čtv dub 8, 2021 10:55

2-3 roky u nas pouzivame Thermarest karimatky (Prolite WR, Neoair Topo Luxe, Trailpro Wide) a zatial ziadny problem. Prolite som teraz predala kamaratovi, ktory si moc nestriha nechty - ked ju balil tak som trpla cely cas....
surrikata
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv dub 8, 2021 8:10

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sobb » čtv dub 8, 2021 22:20

sup píše:... kdy mi řekli, že jsem si svůj Prolite (jednou vyměněný, původně koupený cca v roce 2006) málo myl a podruhý mi vzniklou bouli už nenahradí
Tohle mi nějak uniklo, takže se k tomu ještě vracím. Jak probůh zdůvodnili, že nedostatečné mytí mělo za následek vznik boule? Ty sám máš ponětí, jak boule mohla vzniknout (a jak byla v té době karimatka zhruba stará)?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » čtv dub 8, 2021 23:47

sobb píše:Tohle mi nějak uniklo, takže se k tomu ještě vracím. Jak probůh zdůvodnili, že nedostatečné mytí mělo za následek vznik boule? Ty sám máš ponětí, jak boule mohla vzniknout (a jak byla v té době karimatka zhruba stará)?

Řekl bych tak šest-sedm let stará, použitá tak aspoň dvousetkrát, asi víc. Prej jak člověk vylučuje mazy a tak tak to pronikne do tý karimatky a rozlepí jí to. Jako mě asi přijde ok si koupit se slevou 40 po 13 letech novou. Je fakt, že v těch pokynech k péči mají (možná nově?) to, že se má mýt. Já ji nikdy nemyl, myslel jsem naopak, že se to nemá. Já mám jinak zkušenost, že na Prolitech se prostě zhruba po sedmi letech boule udělá, kamarádovi se to myslím stalo taky.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sobb » pát dub 9, 2021 23:05

To není moc dlouhá výdrž, ty naše měly v době vzniku bubliny okolo deseti let a používany byly velmi často. A další se této časové hranici blíží #-o

Výmluva na nějaké mazy mi přijde celkem zcestná. Jednak si nemyslím, že by se vůbec něco takto mohlo do karimatky dostat a druhak asi málokdo spí nahej na karimatce.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » pát dub 9, 2021 23:16

Já spim v tričku a většinou spodním krátkém prádle. Mně to spíš přišlo, že v době, kdy dávali tu doživotní záruku, trochu přecenili, jak často se jim tam ty bubliny budou dělat. Ale kdo ví, možná jsem měl smůlu nebo prostě fakt vylučuju nějaký dívný látky, ty dvě Uberlitky co se nafoukly hned první den mě udivujou mnohem víc.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sobb » pát dub 9, 2021 23:26

Mi je karimatka pocitově přímo na kůži celkem nepříjemná (i když ta nejnovější Prolite je mnohem lepší, ta už mi nevadí), takže pokud nespím ve spacáku, tak si pod sebe většinou něco rozložím. Ale i tak mi přijde, že do toho materiálu nic moc nepropasíruje.

Spíš si myslím, že máš pravdu, že to materiálově podcenili, a snaží se vymýšlet, jak se ze záruky vyvlíct.

Dej pak vědět, jak to dopadlo s reklamací UberLite, určitě to bude zajímat víc lidí.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod ripper6 » ned dub 11, 2021 20:37

Potrebuji poradit od nekoho kdo tu ma presne tuto karimatku a s tim novym ventilem cca od roku 2020.
Je to
Therm-a-Rest NeoAir Uberlite regular
ventil WingLock
https://outdoor.online-sport.cz/karimat ... e-regular/

Nafukoval jsem ji nejdrive timto
https://www.pod7kilo.cz/p/pumpicka-neoair-micro-pump/

pumpicka ale zklamala, prej 3minuty :lol: nafukovala to snad pul hodiny, vecne hrozne mekke, spis skoro vyfoukle.
Takze pouziti toho prilozene pytliku, to slo hned ale okamzite pytlik v zavitu kde to drzi ke konci nakufovani uleti, karimatka se zacne vyfukovat a musim rychle chytit ten ventil, poradne do nej 3 fouknout ale jako fakt rychle jinak to ujde a ihned ventil zavrit. Cekal jsem ze to ven nepujde, ze ven to vyfukuje pouze pokud se povoli to cervene - takova jako pojistka.

Problem je: dostal jsem ji udajne uz s tim ze ma ten novej moderni ventil, kde byse to nemelo samo vyfukovat ne?
Pripadne pokud je karimatka takto nafouknuta, tak je to normalni ze se mi dle videa vyfukuje? :-k
Pumpicka - ma nafouknout to poradne a nebo vzhledem k tomu ze je na ty AAA baterie, tak to proste je nesmysl? :-k Nikde jsem nenasel video, kde by to nekdo nafoukl s ni cele, ale vzdy to konci strihem (takze reklama na kram) a stejne se to fouka potom pytlikem. Potom me postrada prilis smysl, vlastnit takovou drahou pumpicku :(

Zde je video
https://youtu.be/E2G8rBOsqFY

Nově mají všechny karimatky ventilky WingLock se zpětným uzávěrem. Během manipulace s vakem, nebo nadechovaní vzduch nebude unikat.
to urcite :lol:
Naposledy upravil ripper6 dne ned dub 11, 2021 21:23, celkově upraveno 1
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod ripper6 » ned dub 11, 2021 20:44

surrikata píše:2-3 roky u nas pouzivame Thermarest karimatky (Prolite WR, Neoair Topo Luxe, Trailpro Wide) a zatial ziadny problem. Prolite som teraz predala kamaratovi, ktory si moc nestriha nechty - ked ju balil tak som trpla cely cas....

Coze? To jsi k te karimatce Therm-a-Rest NeoAir Uberlite musim strihat nehty? :shock:
Achjooo ja to tusil, ale doufal jsem ve skrytu duse ze to neco vydrzi ale klasika, takze pokud to dal mit budu, vydrzi to tak rok, pokud to vratim tak asi nemam ceho litovat, nebot vsechny dalsi karimatky jsou velike a musel bych koupit auto. Tohle je mala ale zase toho moc asi neda, udela se tam boule a nebo ji prorvu nejspis nehtama :(

Je to moje prvni karimatka v zivote
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod ripper6 » ned dub 11, 2021 21:03

Etheric píše:Já to dělám následovně:
Open the valve, blow the air into until the mattress is fully inflated and close the valve.
Nevím, proč by to mělo být jinak.

Schválně jsem vyhrabal krabici od Uberlitky i s návodem a nic jako bylo zmíněno výše tam nemám. Ani v návodu, ani na krabici.
Netýká se to starýho ventilu? Novej má v sobě ten bazmek co brání nafoukanýmu vzduchu unikat pryč, takže by nebylo potřeba zavírat ventil kvůli bodu 3.

Navod byl dodan ke karimatce ale neni v cestine, takze dle zakona v CR tomu nerozumim a nevim jak karimatku pouzivat, takze by me ji mel vyrobce kdyz ji rozbiju snad dat do pucu i za 2 roky ne? :-k
Jinak co byse s tim melo delat, ten popis je na me nejakej divnej. Proste pootocim ten cernej cudlik, tim se jakoby vysroubuje, nafukuju (az uz pytlem nebo tim super strojkem), dofouknu rychle 3x, rychle ten ventil zadelam jinak leti vzduch pryc.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Etheric » pon dub 12, 2021 6:32

Podle toho co píšeš to vypadá, že se ju snažíš nafukovat s ventilem v pozici pro vyfukování...
Jsou jen dvě polohy ventilu /ten červenej nesmysl/ - jedna při který vzduch uniká ven a druhá při který vzduch zůstává uvnitř. Oboje se používá plně otevřené / zavřené, ne pootevřené či napůl uzavřené.
Foukám to hubou, nikdy jsem problém neměl.

Najdi si videonávod... Unikat to v uzamčený poloze nemá. Buď je ventil vadnej, nebo to děláš blbě. Nejspíš možnost 2
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod ripper6 » pon dub 12, 2021 11:04

Diky jdu to trenovat jeste ale mam to v poloze jak ukazuje toto video
https://youtu.be/XH72zoj47EM?t=29

tedy ten cervenej kohout v poloze v souladu s karimatkou, aby uvolnil ven vzduch mam za to ze se musi otocit a byt mimo uroven - rovinu karimatky :)
Cernej ventil me prijde jako ze ma dve polohy, jednu co se vysune kousek a druhou uplne na konec, leda ze tam by neco bylo spatne.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky