Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát bře 26, 2021 13:41

Kolega (kyklista a bajker) si poskládal novýho 29" fulla a neska na něm (virgin ride) přijel do práce (kupodivu ani ne moc jak prase) - kabroňový rám Intense (to je značka, jejíž jméno sem v životě neslyšel - čti stará kunverza) - pěkné, ale já bych pružnost pod zadkem nechtěl. Zase kunverza.

Btw, má na tom Shimako 1x12 - v konfiguraci 34/50 - když to srovnám se svým 26/50, připadám si "divný". Ano, sem divný. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát bře 26, 2021 14:36

Tak dnes jsem byl na posledním rozumným kopci, který jsem v okrese našel. Bahna v lese podstatně ubylo, dá se jezdit už vcelku dobře a bylo teplo.

Takže za tento týden nastoupáno 2km nahoru po v podstatě nezajímavých kopcích a po bahnitých cestách, ale jsem spokojen.

A jedno cestovní pivo jsem si dnes taky dopřál na improvizovaném "piknikovém" plácku. 8)
Přílohy
IMG_20210326_120758_3.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob bře 27, 2021 12:29

Bajková sezona zahájena - od prvního metru proti kopci, proti klouzavému bahnu, proti (skoro) vichřici - prostě sem si užíval bajka hned od začátku. A hned v prvnním větším (ale v sezoně bezproblema sjízdném) protikopci mi došlo, že sem musel zastavit a vydýchávat. První půlka výletu terénem, místama po sněhu, místama v bahně, místama v hluboké vodě. Fajne, křasne. Druhá půlka výletu (to už sem byl dostatečně jako prase) po kyklostezce až na HBečvu, zase proti vetřisku (okolo je tam i souvislý sních), na Rališce stopy po rolbě, tam by to ještě šlo dělat obloučky. Fčíl mě po výletě bolí zadek, nohy, ramena, záda a tak vůbec - ale líbilo se. Bude to teda ale zase ešče fest bolet než si tělo zvykne točit nohama, ale to k tomu prostě patří, no.

Jo, a po zimní odstávce na bajku (kupodivu) fšecko funguje.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob bře 27, 2021 12:45

Tělo musí bolet i když si zvykne, jinak to člověk šidí :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob bře 27, 2021 12:56

Hlavně že to moje problémové kuleno drželo a neprotestovalo. Ufff. :prayer:

EDIT o hodinu později: Kuleno vyděržalo, ale asi je to pro tělo opravdu nezvyklý druh pohybu, právě sem do stehna chytil křeč jaxfiň.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » sob bře 27, 2021 20:10

Dneska jsem chytil super počasí. Dopoledne proti slabému větříku, lidí venku ještě moc nebylo. Odpoledne když začalo foukat hodně a do toho pršet, tak zpátky. 45km skoro pořád po prázdných cyklostezkách (hnusné počasi) s větrem v zádech. Paráda. Jen lehce točím nohama a frčím 30km/h.
:bike:
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned bře 28, 2021 11:58

Neska sem zase točil nohama, točily se mnohem ochotněji a líp než fčera, už si zvykají... :mrgreen: Zato prtel neska protestovala fest, ta si bude zvykat hůř. Fajne - neska už jen terénem od nás na Posklu, paq z5 po hřebenu až k Jurkovičově rozhledně nad RpR, a oklikama po tomtéž hřebeni zase z5 a.... bago, voda fest, kde ale fčera na Poskli byl souvislý sních, neska už jen fleky a po výletě (očekávatelně) byla na bajka hadica s třískou a vysvlíkat sem se musel na terase .... :twisted:

EDIT: Dyž sem vyjížděl, bylo +4st C, při návratu to už ukazovalo +9 a ... starý (zmrzající) člověk = i v "zimních" cyklohadrech a cibuli (= na sobě tři vrstvy) + zimní tretry a dvojité fusekle to je asitak minimum mého teplotního komfortu na bajkování.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned bře 28, 2021 12:21

pavproch píše:Jo, a po zimní odstávce na bajku (kupodivu) fšecko funguje.... :twisted:


A už je to (zase) tady, začala bajkosezona = budu zase celou sezonu hledat zdroj pazvuků. Neska zcela vyjímečně ne pazvuky ze středu při šlapání proti kopci (je klid, bo sem střed nedávno komplet rozebral, vyčistil a namazal) ale při jednom sjezdu něco drhlo v zadní brzdě (kamíček v kotouči/desce?). Naštěstí jen chvíli.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte bře 30, 2021 17:24

Tož včera jsme se s juniorkou dali na severovýchod okresu, vše fajn. Jr. neprotestovala kopcům ani bahnu, proběhl i komorní piknik dovezený od asijského dealera s výhledem na ovce. Bahno už v podstatě zmizelo a tak i cesta uprostřed podmáčenýho pole se dala projet bez obalení bahnem. Cestou zpět se dítě vysekalo, neb cyklostezky pracují. Asfalt zde v Plzni na nich má vždy tendenci vyboulit se do absurdních rozměrů. Bylo to na rozhraní slunce a stínu a dopředu to pořádně vidět nešlo, tak šla přes řídítka, neb jí je cyklostezka vytrhla z rukou (mě taky ale já to ustál, pak jsem se jen otočil a viděl dítě ve vzduchu i s kolem). Lochna v dresu na lokti (je opět asi 14 dní starý :lol:, po tom co zničila poslední). Proběhlo kázaní o tom jak koukat před sebe a dávat si POZOR!

Dnes jsme opět vyrazili na kopec Maršál, blbě dostupné místo kde nic moc není, ale je tam fajn a je to v rámci okresu. Místy se i tlačilo, dítě jsem předem obeznámil o tom, že k tomu dřív nebo později dojde a neprotestovalo. Bahna opět podstatně méně než posledně (byl jsem tam týden zpět). Vrcholový nápoj jsem zakoupil asi dvě vesnice před tím a tak jsme si na vrcholu sedli na pařezy a rozjímali. Cestou dolu lesní sjezdy, kde jsem se nebál a dal gravelu pít co to dá. Dítě tlačilo (z kopce dolů) a já čekal dole a usmíval se.

Jako správný fotr jsem to uzavřel tím, že jsem se rozbil o obrubník ve měste 50m od baráku. :lol:

Aspoň dítě fotí, a tak mám konečně první foto s bicyklem i jezdcem a plzeňským nápojem.
Přílohy
IMG_20210330_143351_438.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát dub 2, 2021 11:36

Neska první výlet s větším převýšením (převážně terénem) a je to znát, začátek sezony - v prvním i druhém protikopci mi došlo (i při zašaltrovaných 26/50) a musel sem zastavit, vyfunět a na ten protikopec bajka dotlačit. Ale co už, bylo to křasne, halt sa už nějak musím naučit žít stím, že dobře (mladý silný, zdravý) už bylo. Hlavně že (aspoň nějak) ešče můžu. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát dub 2, 2021 14:17

pavproch píše:
pavproch píše:Jo, a po zimní odstávce na bajku (kupodivu) fšecko funguje.... :twisted:


A už je to (zase) tady, začala bajkosezona = budu zase celou sezonu hledat zdroj pazvuků. Neska zcela vyjímečně ne pazvuky ze středu při šlapání proti kopci (je klid, bo sem střed nedávno komplet rozebral, vyčistil a namazal) ale při jednom sjezdu něco drhlo v zadní brzdě (kamíček v kotouči/desce?). Naštěstí jen chvíli.... :twisted:


Po minulém výletu (kdy byl pazvukový klid ze středu) ale bahnil jsem fest, sem musel bajka umýt hadicou a neska při výletě už zase ve středu škrundalo - to mytí vodou tryskající pod tlakem holt ten bordel zatlačí do středu a je to, pazvukuje. Takže předpokládám, že mě to zase brzo bude s.át a že budu (už zase) rozebírat a čistit střed. Konekonců už ftom mám praxi.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mmmmichal » pát dub 2, 2021 19:52

taky jsem konecne vytahl bajk.. a jak si tak jedu, tal najednou vidim, jak mi predni kolo jde uplne sejdrem :(( asi jsem udelal nekde chybu pri minulem nasazovani #-o
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned dub 4, 2021 11:29

Neska ráno sem stal a bylo tam +1 a slunko, takže snídaně, kafe a zevlink, než se otěplilo na 3 stupně na slunku, paxem vyrazil, místama po lehce pocukrovaném po nočním sněžení, zima byla jak v ruském válečném filmu. Než sem se vyšplhal na první kopec takto zešedlo a než sem přes druhý kopec dojel dom, začínalo sněžit, poté co sem doma otevřel garáž tak regulérní vánice.... prostě bajkovatelno jaxfiň. Ale jinak fajne, protočil sem nohy, oseděl prtel a zabahnil bajka. Spokojenost.

A musím si dávat pozor kam (na co jedu) - sem takle sjížděl smrkovým lesem po jehličí a nefšim sem si pařezu, vidle šla až na doraz, zadní kolo do luftu, ale nějakým omylem nakonec přední kolo přes ten pařez přejelo a já nešel hubou do jehličí. Uffff.

EDIT: Zítra (pondělí) má být tady u nás na východě přijatelněji, na šmigrust (taja každý rock) prdím a pudu točit nohama. Cíl mám, první letošní "seriozní" výlet. Uvidíme, coztoho nakonec bude.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon dub 5, 2021 11:34

Cíl splněn. Akurváth to v 850mnm vypadalo skoro jak v ledenci, no. Ale aspoň sem pneu bajku otisknul do sněhu, no. Fajny výlet, tělo si už na točení nohama pomalu zvyká (čti už sem zastavoval a vydýchával míň často a nebylo to na kantnutí se). Blbé je, že lesáci těží kůroffce, takže ještě loni křasny travnato-jehličnatý sjízdný chodník je neska nesjízdný bahnitý úvoz, chjo no.

Může přijít frontice a ochlazení, co slibujou, cyklohadry sou fpračce, bajk otřískaný vodou z hadice. Pokud se dá věřit předpoičasí na týden dopředu, tak by to mělo akurváth vyjít, že příští víkend už zas bajkovatelno, zítra to ale tipuju na polemlesemloukou3 do práce po sněhu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte dub 6, 2021 16:40

Taky jsme dnes splnil cíl, včera vítr jak prase tak jsem byl doma. Dnes jsem se donutil dát si třicítečku, neb by mi už asi hráblo. Sotva jsem se dostal za město, začly padat kroupy a teplota klesla k nule. Tak jsem si odsypal svůj okruh a vcelku ztuhlej dorazil domu. Chtělo to návleky/teplejší tretry nebo ponožky, prsty na nohou jsem po hoďce a půl necítil.

Středa/čtvrtek na bajk nevypadá, ale pátek až neděle už zas vypadá velmi slibně. Tak holt vytrvám.

Mimochodem dnes jsem pozoroval že mi v tom mrazu po dlouhým sjezdu ztuhla přední mechanická kotoučkovka natolik, že odmítala po odbrždění vrátit se do výchozí polohy a napnout tak lanko. Jako mám rád jednoduchost a tak tam ty mechaniky zatím stále nechávám, ale připadne mi, že je s nima pořád nějáký sraní. Jsem vcelku háklivej na brzdy, aby zabíraly hned a pořádně. To se mi nastavit daří ale sem tam zase začně škrtat kotouč. Připadne mi, že se v tom pořád musím hrabat a štelovat pozici destiček a předpětí lanka, aby to bylo v top stavu tak jak chci.

Do komplet hyder jít nechci, ale vcelku přemýšlím o TRP HY/RD.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte dub 6, 2021 17:40

Tomas píše: Chtělo to návleky/teplejší tretry nebo ponožky, prsty na nohou jsem po hoďce a půl necítil.


Vítej fklubu. Dyž bajkuju v těplotě pod 10st c, tak mám zimní tretry Shimano (o půlčíslo větší než letní s integrovanýma návlekama aby do nich nefučelo/nepadal bovdel), v nich dvoje fusekle (z toho jedny tlusté) a stejně nejpozději po hodině šlapání (i proti kopci) palce studené a po další hodině bílé, ztuhlé, necitlivé, následně ve sprše vždycky bolestivé rozmražování těplou vodou. Tožtak, starý člověk, na to se fuckt nedá zvyknout, natož s tím žít .... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte dub 6, 2021 18:42

Tak já tady mám jen jedny takový v podstatě letní tretry (mají průduchy) a kolem nuly to prostě nestačí. Kupovaný loni v lockdownu (tyhle). Vzal jsem jen něco, co zhruba znám a bylo po ruce. A vlastně už je mám rok, slouží, ale do chladu to není.

A teď pokuju tady. Letos chystám dost bikepackingu a na to tyhle MTB tretry prostě nejsou. Blbě se v tom chodí po městě a tlačí bordelem. Odolnost počasí slabá. Na vyjížďku kolem baráku ale fajn, ponožka se nezapotí. Docela se mi pozdávají ty Giro Ventana nebo ty Specialized Rime 2.0. Uvidím, drobet se štítím toho "BOA" stahování. U Shimana mám trvale strach s tím jejich číslováním a vyzkoušet víc typů na place pořádně teď nejde. A vlastně mi připadne, že to kamenný krámy víceméně pořádně ve finále ani nemaj :roll:

Někdy na podzim jsem řešil čapáky pro juniorku, obešel tady asi 3 cyklokrámy a ani prd. Včetně novýho Specialized shopu v Plzni. Borec nás odkázal na jeden věšák v krámu plným elektrokol. Nepochopitelný.

Tak jsme opět skončili v Decathlonu a koupili tohle. Dobře udělaný a navíc to má i zip na chcaní (pro ženský). Což mi připadne geniální. Vyvlíkat se z toho bez toho zipu v chladu je krajně nepraktický.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » úte dub 6, 2021 21:39

pavproch píše:
Tomas píše: Chtělo to návleky/teplejší tretry nebo ponožky, prsty na nohou jsem po hoďce a půl necítil.


Vítej fklubu. Dyž bajkuju v těplotě pod 10st c, .... stejně nejpozději po hodině šlapání ...


Pod 10°C jsem zkusil i pohorky do plastových klipsen, ... taky žádná velká sláva.
Rezignoval jsem a někdy jdu kousek pěšky.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte dub 6, 2021 22:16

Tak dlouhodobě fungujou nejlíp návleky, ideálně neoprénový, tam z mýho pohledu není co řešit. Ale chozením se zničej a roztrhaj. To je jen pro borce co jezděj jen silnici a nasazujou a sundavaj to před barákem.

Tvrdá bota ještě hůř, to chodidlo musí drobet pracovat, jinak je odsouzený k fixaci/nepohybu/neprokrvení a nezdaru. Prostor tam chodidlo musí mít.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » stř dub 7, 2021 7:12

Pokud to myslíš s ježděním v zimě vážně, tak zapomeň na návleky a kup zimní tretry. Opravdu se to vyplatí.
Na ježdění v teplotách okolo 5 až 10st. vozím turistická Shimana - mají Gore membránu, takže neprofouknou a vydrží i trochu vody (ale stejně do nich teče vrchem nebo skrz kufry). Dá se v nich i slušně chodit, mají vibram podrážku, takže je vozím i pří vícedenních akcích.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát dub 9, 2021 13:38

Tož dnes opět na hranici okresu, plechovka z benzíny na obvyklém místě. Slunce vcelku hřálo, teplota místy i 17°C. Vlastně jsem se tam zajel s tím místem tak trochu rozloučit, pozdravit kozy co se tam pasou a chvíli posedět, protože v okrese mě nikdo nějákej čas neuvidí :lol:

Cestou zpět se už zatáhlo a přišel vítr, tak jsem už spokojen doma. Jinak bahno i z polních cest zcela zmizelo/uschlo, tak bude na čase očistit stroj od toho několikaměsíčního bordelu. Začíná ta lepší část roku co se týče cyklistiky.
Přílohy
IMG_20210409_122538_7.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát dub 9, 2021 13:57

Tady u nás na nešek slibovali +15 a je sotva +9, zítra má od rána sfítit a být těpleji, tak chcu taky vyrazit, snad mi (staré opotřebené) tělo dovolí.... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob dub 10, 2021 11:41

Neska fajný výlet na bajku, od rána slunko, větřisko a relativně těplo, takže pěkně terénem, žádný asphalt a.... i přesto, že přes týden nasypalo tak max 5cm a už fčera (i v noci) bylo těplo, tak hodně moc sněhu z tohodle týdne + výš v severu i starého, zmrzlého, sem asi 2x snad 200metrů nesl, bo ftom nešlo jet. Fajny výlet, prtel bolí, nohy taky ale to neva. A i dyž bylo +9 až +14, taxem stejně zase po výletě ve sprše rozmražoval prsty na nohou i přes dvojité fusekle a zimní tretry....

A dyž už sem jel směr dom (zkopec) taxem potkal tři bajkery na mtb-e-bajku, zrovna v místě kde (proti kopci = v protisměru mé dnešní jízdy) vždycky šaltruju 26/50 a stejně je ten kousek moc do kopca, dycky mě to shodí - vyjel sem to snad raz, nějakým omylem, jednou v létě - šlapali i tam do kopca poměrně těžký převod = jeli (neshodilo je to) a ještě sa přitom stačili mezi sebou nahlas bavit aji ňa pozdravit (= to udýchať) - ten e-bajk je teda (IMHO) ale silná neférovka..... :D Nikdy sem nezkoušel a dokad mám funkční nohy, tak ani zkoušet nebudu.... proti kopcu je třeba šlapat zasvoje pěkně v červeném a až (skoro, často) na (s)padnutí... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » sob dub 10, 2021 18:16

pavproch píše:ten e-bajk je teda (IMHO) ale silná neférovka..... :D Nikdy sem nezkoušel a dokad mám funkční nohy, tak ani zkoušet nebudu....

Tak schvalne :twisted: Tipuju, ze podlehnes jeste pred 60 ;-)

Ja nad tim trochu uvazuju na nastupy v Alpach. Usetrit si ranni pochody z udoli k prvni chate, coz je klidne 2 hodiny a 1000 m prevyseni a elektrokolo by to zvladlo. Jeste lepsi by to bylo na vecerni sestup. Kdyby teda to kolo mezitim nekdo neukradnul 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned dub 11, 2021 8:35

Pokud předstávají sloužit nohy, existujou na to určený řešení. 8)

E-bike nechápu. Vidím tady zdravý mladý lidi, jak si vozej zadky jak pantátové na těchto strojích. Mají vítr ve vlasech, suchý vyžehlený dres a doprovází je jemná vůně voňavky. A samozřejmě takový ten jejich otrávený výraz, který je specifický pro elektrikáře. Většina cyklistů má tendenci se po nějákém fyzickém výkonu usmívat, je to přece sport, ale tady je to vzácnost.

No nic, je čas na poslední vyjížďku po okrese :supz:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned dub 11, 2021 11:41

Neska sem ráno zase točil nohama proti kopcu, navnaděn fčerejším výletem sem naplánoval trasu proti masivu Radhoště (a přitem úplně zapomjéél nato, že ještě minulou středu ležel sních) ... a hned první mezikopec (Rozpitský) mě vrátil do reálu - v severu byl na cestě ještě souvislý sních, takže sem to zase otočil a motal se v dolním patře (většinou ale teda cesty rozbordelené těžbou kůroffce, takže po návratu dom byla hadica s třískou. Prtel si teda ještě nezvykla, bolí fest, fčíl ale má zase týden vládnout paní Zima, taxi snad odpočine, no...

Neska žádný e-biker nebyl, sem pěkně po lese yezdil sám. V jednom fajném sjezdu směr DBečva (není to tur. značka ani bajk-trasa ale je to fajna trailová stezka dole kopcem) se objevila rukou namalovaná cedule "Cyklisto, sesedni z kola", počítám, že tam brzo bude plot a "Soukromý pozemek". Škoda, no.

Jinak teda ale nejen prtel není není ještě zvyklá, celý člověk není zvyklý - sem fčera lehce zarval šponu, neska proti kopcu taky a fčíl sem urvaný jak vagon.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned dub 11, 2021 13:41

Já dnes nakonec zavítal do částí okresu, kde jsem během lockdownu nebyl, směr Radčice, Malesice, atp.

Když jsem vytáhl kolo z baráku, zjistil jsem, že mi na zadním kole u niple praskl drát. Jako já posledne slyšel nějáký divný prasknutí a koukal jsem na zadní kolo, ale ničeho jsem si nevšiml a normálně dojel domů. Takže sundat gumu, vyndat duši, vyndat pásku (bo ten nipl lítal v prostoru mezi páskou a ráfkem), zbavit se starýho drátu, což byl docela problem neb to bylo u kotouče a ten jsem sundavat nechtěl, tak jsem ho postupně něják rozšíptal kleštěma a když byl už krátkej tak jsem ho naohejbal tak, že šel vyndat). Pak zas vše nasadit a nafouknout, holt mám o drát míň no.

Takže jsem byl přednasrán, a jelikož jsem si vybral směr, kterej je přes celou Plzeň tak jsem na kraj Plzně dojížděl ještě nasranější. Korunovaný to bylo tím, že jsou tam různý uzavírky kvůli stavbě obchvatu z Plzně-sever na Plzeň-západ, takže další objíždění, no a pak trochu lesa a pole, pivo na benzíně, pak ještě dojet ten okruh zpět k baráku, kdy se všude už vyrojily haldy lidí. :roll:

Na druhou stranu jsem objevil nejpochybnější lávku v celým okrese, s kolem jsem se tam nevešel tak jsem ho nesl nad zábradlím a při každým kroku se zábradlí vychylovalo tak o 20cm do strany, aniž bych se ho dotýkal :lol:

Myslím, že už jsem v okrese viděl vše co jsem potřeboval. Bylo to krásné a bylo toho dost, teď už chci jinam.

Naštěstí se má teď počasí vcelku pokazit, já zas zvyklý (neb už jezdím od února) jsem, ale jsem spíš v takovým stavu, že mě bolí celej člověk. Tak bude čas dát se trochu do kupy, dát novej drát (což nevím jak budu teda řešit, asi ho objednám a udělám to doma). No a o víkendu už si dám od kola trochu klid a udělá se nějáký pěšo i se stanem, bo končí okresy i noční zákaz, takže se těším :supz:
Přílohy
IMG_20210411_121403_6.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned dub 11, 2021 13:57

Na prdlej dráth (speciálně v zadním kole na straně u 12-ti kola) se už taky těším - sem loni v rámci tuningu/odlehčování bajku osadil 24-drátová kola Mavic Crossmax pro, co mají inačí dráthy (dráth u hlavy je rovný, nezahnutý, v těle placatý zřejmě quli menším odporu vzduchu) - až nějaký prdne tak to bude zase potrat sehnat náhradní, absolutně netuším rozměr ani typ, ani kde ho koupit. Vlastně ani netuším, jestli vůbec má šroubovací nipl (ešče sem nepotřeboval centrovat kolo/dotahovat dráthy). Prostě už se těším. Zase ale ty dráthy sou (na pohled) nějaké "tlustší", tak by mohly nějakou dobu vydržet. Kéžby.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned dub 11, 2021 14:08

Tyhle mají 32 děr, najeto cca 4 tis. km a jen lehce hází (není to nijak znát), což mi vzhledem k tomu jak s tím prasím a kolo nemá žádný odpružení připadne vcelku dobrý. Taky jsem s nima nic zatím nedělal.

Na kolech jsem se nebál rozebrat nikdy nic, ale do kol/drátů/centrování jsem se nikdy necpal. Asi to skončí v servisu přes ulici. Servisy by měly normálně fungovat tuším a když jim to nebude trvat 14 dní, tak jim to tam rád nechám a dam tam rovnou obě kola.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned dub 11, 2021 14:17

Tak ani specifikace u prodejce mi neudělala jasno, co je to za dráthy:

Dráty
•Materiál: Zicral
•Zapletení: 2x překřížené přední i zadní dráty
•Počet: 24 přední i zadní
•Tvar: přímé, aero, dvojitě zeslabované vpředu a vzadu na odvrácené straně od pohonu
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika