Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » úte bře 23, 2021 9:35

Slyšeli jste někdo o Bitcoin Buyer a podobně, kam vložíte peníze a ono to samo vydělá desetitisíce za den? Já si myslím, že když něco zní až moc dobře na to, aby to byla pravda, nejspíš to fakt pravda nebude :twisted:
Prostě to zní až moc dobře na to, aby to mohla být pravda
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » úte bře 23, 2021 11:52

Neco takoveho se hleda podle fronty viditelne z vesmiru? :) Nebo o tom nikdo nevi, sem tam to v ramci tajneho spolku prosakne? :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » úte bře 23, 2021 12:08

Jsem na to narazil náhodně na netu. Nejen ten btc buyer, ale i něco, co údajně vymyslel nějaký Čech, má to prý fungovat na základě nějakýho spešl algoritmu. Každopádně mě to zaujalo, vložit 10k a vydělat bez práce 80 za den. Spíš to bude tak, že vložíš deset a buď o ně přijdeš, nebo ti to něco hodí aby tě to víc nalákalo..
Jako nevím, celkem to pobavilo, už jen ta představa, že je takhle snadno a všem dostupný něco, co jim umožní vydělat tolik bez práce. Samozřejmě s mnoha a mnoha lajky, sdílením a pozitivními komentáři od zaručeně skutečných lidí, kterým to vynáší velký prachy :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte bře 23, 2021 17:42

Odpovedel sis sam :) V takovych pripadech si jeste poloz otazku: kdyz je to tak skvele, proc by to nekdo nabizel verejne a nepouzil sam? Kdyby opravdu umel zhodnotit penize 8x za den, tak by byl za tyden miliardar a za ctrnact dni by zaplatil cely dluh CR a jeste by mu zbylo ;-)

Na bitcoinu se osminasobek vydelat dal. Ovsem ne za den, ale za rok a musel bys nakupovat vloni touhle dobou. Ted uz je nahore a to je taky duvod, proc se objevuji tihle podvodnici. V novinach se kazdou chvili pise, ze bitcoin prekonal dalsi rekord, lidi o tom zacali mluvit a chteji si taky vydelat. Ono to letos nahoru snad jeste pujde, ale ne 8x, maximalne tak 2 - 3x a bude to dost turbulentni, nic pro slabe povahy. Pak tahle faze skonci a behem nasledujicich nekolika let to vyklesa o 80 - 90 %, coz bude dalsi prilezitost nakoupit. Nebo to taky bude uplne jinak ;-) U bitcoinu musis pocitat s tim, ze o vsechny vlozene penize muzes prijit a to klidne ze dne na den.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » úte bře 23, 2021 18:01

mike píše:kdyz je to tak skvele, proc by to nekdo nabizel verejne a nepouzil sam?

Protože už má sám dost a chce pomoct ostatním? Nee, to by bylo hodně naivní si myslet...
Znám borce, kterej si na btc vydělal tolik, že on i jeho dvě děti nemusí do konce života hnout prstem. Samozřejmě už je dávno, dávno pryč z ČR :D
He, já mám taky někde pořádnej balík..Tenkrát když to začínalo, koupil jsem toho za 300 dolarů, že s tím cosik zaplatím, ale nakonec se to zaplatilo jinak a ten papír s těmi údaji upadl v zapomnění... Už jsme ho nenašli a po důkladným pátrání se zjistilo, že nikdo to nezcizil. Prostě se to ztratilo, nebo vyhodilo, ušmudlanej kousek papíru... Nejsem první ani poslední, jinýmu se to zas povedlo nejspíš při úklidu omylem vyhodit... Holt to bylo na takovým malým papíře, ale chuj s tim, stávají se horší věci, než si vyhodit nějakej ten milion :D a jestli je to někde založený v nějaký knížce co tam byla, a co se při stěhování vyhodily/prodaly, měl holt někdo šťastnej den.
Kšeftovat s tímhle nebudu, neumím to, vůbec tomu nerozumím a nemám na to buňky. Ale schválně by mě zajímalo, když jsem v začátcích toho koupil za 300 USD, kolik by to bylo dnes. Nebo to radši ani nechci vědět :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte bře 23, 2021 18:13

Ne, nechces to vedet :D 300 dolaru nic nerika, chtelo by to vedet, kolik byla tenkrat cena za 1 BTC nebo kdy to asi bylo. A ne, nejsi v tom sam, pocet ztracenych bitcoinu se odhaduje na 20 %.

Nema cenu resit co by kdyby. O bitcoinu jsem slysel poprve v roce 2009, kdyz opravdu zacinal. Bavili jsme se o tom s kolegama, mavnul jsem rukou, ze je to nejaka blbost a tim to skoncilo. Pricemz tenkrat stacilo nainstalovat software na PC, pustit a par tisic si jich natezit. Dneska jsem mohl byt miliardar. Ovsem jen v pripade, ze bych to neprodal kdyz to bylo za 10, 100 nebo 1000 USD. Coz bych skoro jiste prodal, takovych byla spousta a nekteri si dneska rvou vlasy :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » úte bře 23, 2021 18:31

To bylo než jsem zmizel z Prahy, takže 2009, tuším v srpnu. Kolik toho bylo, nevím, byl to tehdejší ekvivalent 300 USD. Asi by to dneska byl pořádnej balík, ale stejně kdybych to měl u sebe, dávno bych to prodal a beztak rozházel za párty a čubky, takže je ve finále aj dobře, že to dopadlo jak to dopadlo :)
Třeba to bylo v těch knížkách a někomu to pomohlo, mně by tehdy ty peníze pomohly tak do hrobu, všechno bych projel a skončil jako troska na ulici. Takových je též nespočet
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte bře 23, 2021 18:47

O tom pochybuju, v roce 2009 se s tim jeste neobchodovalo. Prvni znama komercni transakce je z roku 2010, kdy nekdy koupil dve pizzy za 10000 BTC :) Trochu obchodovat se zacalo az v roce 2011 a u nas spis 2012.

Jestli nekdo nasel papirek, tak ho nejspis vyhodil, protoze nemel tuseni, co to je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » úte bře 23, 2021 18:56

ze bych to neprodal kdyz to bylo za 10, 100 nebo 1000 USD.

To je podle me to, co si hrozne moc lidi neuvedomuje :) Ze zbohatnuti nemusi zaviset jen an tom, ve spravny cas koupit spravnou vec :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » úte bře 23, 2021 19:01

Já celou dobu žiju s tím, že jsem to měl v r 2009 :((
Ono to, co se s tím mělo platit, rozhodně nebylo nic oficiální a veřejně dostupný a mělo to být posláno do USA. Ale stejně je dobře, že se to ztratilo, velký množství peněz by přineslo jen samý neštěstí, znám se.... Nad tímhle jsem už mockrát přemýšlel, nemůžu být extrémně bohatej, to by mě přivedlo do hrobu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte bře 23, 2021 19:15

@scinkk: jj, chce to holt zkusenost. Ja ji mam :) Treba firemni akcie, co mi zbyly z korporace, jsem sice pred lety prodal za tehdy slusnou cenu, ktera pak klesala, ale dneska jsou za trojnasobek.

@Etheric: prikladu lidi, co vyhrali v loterii a znicilo je to, neni malo. U velkych vyher se bezne nabizi pomoc psychologa.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ratel » stř bře 24, 2021 9:20

Jednou z nejobtížnějších úloh pro investory bývá nic nedělat.... To jsem nekde cetl nicmene soucasna koronahysterie tomu moc nepomaha. Uz jsem se pristihl pri myslence ze se zacnu vic venovat burze. Asi si to zakazu....
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř bře 24, 2021 16:49

Clovek musi vedet, kdy je investor a kdy spekulant ;-) Mam na to dva ucty. Na jeden temer nesaham, maximalne jednou za nekolik let neco prikoupim. Uz pres 10 let osciluje v rozsahu -20 az +30 %, ale bokem z nej lezou dividendy. Druhy je aktivni a letosni denni pohyb je bezne mesicni vyplata nahoru i dolu, nekdy i dve. Vyslednice Brownova pohybu nastesti smeruje vzhuru :)

A jo, vliv koronaviru je dost videt. Lidi sedi doma, a tak si hraji s burzou, Amici navic dostali tusim 1500 USD od statu a co s nima jineho, nez "investovat" :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mmmmichal » pát bře 26, 2021 20:00

mam prosim pekne dotaz.. premyslime, ze prckovi poridime nejaky sporeni...aleee kdyz vidim tu paradu co nabizi...co jste zrizovali vy? doufam, ze jsem ve spravnem vlaknu :-..
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » sob bře 27, 2021 10:26

minimálně stavebko, tam máš aspoň jistotu státního příspěvku
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Olchor » sob bře 27, 2021 13:09

Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » sob bře 27, 2021 14:33

resilo se to tu pred kratkym casem, vicemene z tech bezrizikovych vychazi to stavebko. Protiinflacni dluhopis je takovy, no, v podstate sporis, tak aby to aspon neztracelo a kdo vi zda si za 6 let koupis dalsi.
Pro dite nejlepe akcie. Vzhledem k tomu ze investicni horizont je treba vic jak 15 let, tak akcie ti nic neprekona a s velkou pravdepodobnosti ti dite bude vdecny, kor kdyz mu aspon nejaky cas bude stacit utracet dividendy, coz bude i vychovny :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mmmmichal » sob bře 27, 2021 16:01

diky moc :) stavebko je takova ta klasika no. investovat do zlata se mi vazne nechce :D dluhopisy..noo to si budu muset nacist :-k :-k
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » ned bře 28, 2021 20:51

Kdybyste nekdo nevedeli, co je to zas za nova moda to NFT, tak tady je vysvetleni: https://www.youtube.com/watch?v=mrNOYudaMAc :twisted:

(a ne, do Elonovych tweetu rozhodne investovat nebudu ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » čtv dub 1, 2021 16:20

Odtrženo odtud: viewtopic.php?p=540466#p540466

Hm tak jsem koukal a tomu s těma kartama vůbec nerozumím, zůstanu u toho co mám, bez starostí, řešení, zakládání účtu navíc, hlídání kreditek,.... Svůj čas a energii tomu nehodlám věnovat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 1, 2021 16:50

ripper6
neni to nahodou tak ze musis platit nejaky poplatky nebo musis mit na te karte obrat? ono uz "kreditka" bohuzel neni pro kazdyho, treba ja za posledni pul rok pouzila kartu asi 2x, takze by to cloveku stopro osolili kdyby nemel obrat ve vysi vyplaty, ne?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » čtv dub 1, 2021 22:19

Mawenzi: nemusis mit obrat :) A poplatek neplatis, ta doba je davno pryc :)
Je to jako kdyz reknu ze jsem nikde nemohl cestovat, protoze letenka a zahranici je drahe a nemam prijem 100 000kc mesicne, to muze jen poslanec :lol:
1. ucty davno mas v CR zdarma, pokud nedelas podilove fondy a neresis milionove prevody tak pro bezneho cloveka staci i zdarma konto kde ma vse a ani to nevyuzije (pozn proto nechapu stare lidi se Sporitelnou na co jim to plati z duchodu)

2. banky radi lakaji jednak pro to ze chteji nabrat klienty a sem tam jim dat kartu, spoleha se na to prave ze nekdo koupi novou televizi a potom splaci ne ze laka bonusy a jde urok

3. ano kartu muzes mit celej rok lezet doma, ja treba tak mam hned 5 kreditek, asi hadas ze ne vsechny uziju, proste tam lezi v supliku a pouziju ji na urcitou vec

4. je to jako ucty, nekterej mam lezet rok a jen tam nekdy kouknu a je tam treba 0,1kc proste ho pouziju az najdu proto duvod napr zdarma Sepa platba ci neco co nema ten jiny

Zalezi hodne na bance ale napr Hello kk se psalo ze maji mit poplatek, ale pokud do 30teho v mesici mas kk vyrovnanou (necerpas penize) tak ti neni nic uctovano a navopak pro klid duse lze ji i prebit :)
Hello je zrovna banka jedna z mala, kde to za to stoji mit konto + kk + i sporici ucet. Kdyz to spocitam na vanoce me dali vzdycky najist. At uz formou kuponu na benzin (kdyz nemas auto tak ten kupon strelis a 1000kc na jidlo zas neni malo) nebo zatocenim kolem stesti virtualne (vypadne treba poukaz do Kauflandu, Lidlu nebo nekde - vim neno to tolik ale i 300kc potesi) + 1% sporici konto.

Me to za to stoji, jednak banka plati me a ne ja ji, setri me to penize pri nakupech v eshopech, pri vyberu z ATM (kdy tam na cesty necham jednu kk - vyhoda zdarma vyber to lze si nastavit pokud ma nekdo vic karet).

Vymackl jsem z nich postupne hned 3 karty, ctvrou uz me zamitli ze prej k cemu to je (jsou vsechny Hello stejne), takze jsem to uhral na to ze sbiram vobrazky tech karet a ze tu jednu jejich jeste nemam :D
Driv se to bezne bralo tak, ze kdyz uz vyplnis udaje jako adresa, zamestnani na webu (treba Mall cz), tak uz za tu praci + doruceni kk mas 2000kc jinak nezajem, ale krouhalo se diky narizeni EU :(

Pokud to teda neuhlidas tak potom debetka Visa Svet od mBank tam se nic tocit nemusi, ucet zdarma, debetka tez zdarma a neresis :)
(pozn. vybery jsou na celej svet zadarmo samozrejme - jde to o ten kurz nebot banky kamufluji)
Chapu to, podobne u telefonu, me take nebavilo hlidat pausal, radsi jsem dobijel SIM kredit :)
Je to ale o zvyku, taky hodne lidi vola za 3kc/min nebo do zahranici draho, pripadne do CR (neco chces nutne zaridit) ja zavolam zadarmo a nebo za dvesathaliru. Proste vim aha jsem v Ecuadoru, tak nebudu volat za zlodej cenu nebo z mistni SIM do CR (ano i mistni SIM je palka) vs treba 0,49haleru (pres VOIP) a vyresim jako mistni CR hovor (jako bych byl v CR a volal po CR na postu). Chapu ze to nekdo nechce resit, ale pochybuju ze vola nekam za 50kc / minuta treba do Australie stare tete (ma treba Nokia 3310 a nechce jine), kdyz vi ze te stare tete muze volat klidne hodinu za 2kc/min bez spojovacich poplatku a blbosti ze jo :D

Jeste existuje Revolut pro cestovani a placeni, ale to uz nechci moc vysvetlovat, pro nekoho je to slozite tim ze je to v Anglii ale posilaji samozrejme kk a veci i do CR.

Ty s podminkama to je uz jina kapitola, tam jde spis o premium konta (prijem min 70tisic nebo protaceni uctu), mam to na cesty, protoze mam zdarma salonky 6 na letisti mozno se najist / napit/ sprcha kdyby neco + mohu tam pozvat i nekoho. A samozrejme pojisteni zdarma v cene :)

napr zde
https://www.hellobank.cz/kreditka/
https://www.mbank.cz/osobni/karty/debet ... arta-svet/
a ano take mi to driv prislo divne, ale jelikoz uz to znam tak mi to ani neprijde, proste vezmu vyhodne karty a jedu :)
Hlavne ze jinde bokem lidi breci, jak je to v CR hrozne drahe, strasne ty ceny co zlodej operator chce a zlodej banka, pritom dnes mi pomalu jeste plati za to ze to dam do supliku :mrgreen:
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » čtv dub 1, 2021 22:37

Etheric píše:Hm tak jsem koukal a tomu s těma kartama vůbec nerozumím, zůstanu u toho co mám, bez starostí, řešení, zakládání účtu navíc, hlídání kreditek,.... Svůj čas a energii tomu nehodlám věnovat

To je volba kazdeho, jeste ze neresis kryptomeny to bys mel novou praci (a mel uctu hned 20) :D
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pát dub 2, 2021 4:56

Mám u svý banky všechno zdarma, i platby na SVK, banka mi nevolá, nepíše, nevím o ní dokud ji nepotřebuju. A když platím do zahraničí kartou, kurz je o cca 0,6Kč/Eur horší, než bych měl u tý kreditky, ale zase starosti, hlídat to, další věc ba kterou musím myslet... To je to jediný, kde bych mohl ušetřit, ale nerozumím tomu a ten trochu lepší kurz mi za to nestojí, neplatím zas tolik, aby to udělalo rozdíl, kterej by mi za to stál řešit.
Znám lidi, kteří si přivydělávaj tím že maj různý karty, ale podle toho co říkali, je to pro mě složitý a moc starostí, si radši přivydělám na brigádě
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 2, 2021 6:30

ripper6
asi mi staci ze musim mit 3 simky, protoze kdybych chtela jen 2 tak takova co chci neexistuje :D nebo o ni zatim nevim... takze jo, obcas proste musim prezit volani za 12kc do jine site, protoze je to porad lepsi nez kazdej mesic platit ranec... to je zlodejina neskutecna. a VF se porad snazi nas majitelu tech 20 let starych pausalu zbavit :D ale ani zdrazeni pausalu me zatim nedonuti prejit, protoze porad by to pro me bylo mnohem horsi:( nojo dneska je proste vetsi problem nastavit si co chces nez pred 15ti lety...

takze se zeptam jako debil, ale kreditka funguje takto ?
- platim a jdu do minusu
- na konci treba mesice si proste musim pohlidat, abych poslala na ten ucet dost penez na vyrovnani do plusu?

- da se to delat treba trvalym prikazem na nejakou castku? (napr. budu na vandru v ty dobe a nebudu mit cas ani chut ani treba moznosti se o to zrovna starat)
- da se to udelat tak ze na ten ucet poslu penize a pak kdyz platim, tak do minusu nejdu, protoze to funguje stejne jak debetka?
- pokud bych pouzila kartu jako debetku, je tam pak nejaka ta vyhoda /vratka/sleva/neco ?

ja se ptam tak teoreticky, vzhledem k tomu ze platim kartou asi tak 2x mesicne kdyz neni covidoba a ted asi tak 2x za pul roku... protoze kam bych chodila a co bych platila, ze... jenze na procteni a pochopeni tech podminek to chce pul dne, me by spis stacilo jen tak jako zlehka odpovedet moje otazky. diky :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pát dub 2, 2021 7:10

Jenže právě v těch podmínkách může být nějaký to "ale"..
To jsem zjišťoval tehdy když jsem vybíral banku, aby tam nebyly žádný vychytávky jako že vše je zdarma "ale" měsíčně musí přijít minimálně tolik, kartou musíš zaplatit kartou minimálně tolik, musíš tam mít nesmyslně zbytečně velkej zůstatek, atd, prostě abych měl klid, nemusel nic řešit, na nic myslet a zároveň měl všechno bez poplatků.
Pokud zaplatím ze svýho účtu do zahraničí průměrně 50 eur měsíčně, vyjde mě to díky kurzu na kartě o 30Kč dráž, než kdybych měl nějakou tu spešl kartu. A tu bych měl určitě za nějakých podmínek, minimálně bych na to musel myslet a posílat tam peníze. Někde je právě ten požadavek na minimální obrat, což může být někdy problém.
Třeba by mi taky furt chodily dopisy a nabídky všeho možnýho.. Se na to můžu pěkně ... kvůli třiceti korunám měsíčně :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pát dub 2, 2021 7:19

ripper6 píše:UCB kreditka Miles & More - tady zase slo vydelat na letenky zdarma, stacilo posilat sobe dobirku pres CS postu.

Tohle mě zaujalo. Vytvářet obrat na kartě tím, že pošlu na dobírku zásilku sám sobě? Vzhledem k tomu, jak je dobírka drahá plus fakt, že musím tu zásilku, třeba starý noviny, zabalit, všechno vypsat a donést na poštu, včetně čekání a cesty nějaká hodina mýho času, když to půjde dobře. Celá hodina volnýho času. Opravdu se to může vyplatit, když započteš tohle všechno?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 2, 2021 7:21

Etheric
tak samozrejme kdyby to clovek pak chtel, tak to snad prozkouma? me se asi nechce to ted pul dne zkoumat kdyz ripper je asi znalej a bude mu trvat 5 minut odpovedet...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » pát dub 2, 2021 18:50

mawe - kreditkou utrácíš peníze banky, na konci účetního období ti přijde výpis (suma, kolik jsi čerpala), pak máš nějaké bezúročné období, do konce kterého to musíš bance splatit
nehlídáš, jestli máš na účtu cash pro platbu debetkou, jak ti přijde příjem, tak splatíš (pokud ti bude vycházet splatnost potom)
třeba Raifa dřív měla možnost nastavit inkaso celé čerpané částky, pak to šmejdi zpoplatnili
mám pořešeno tak, že mám nastavený k kalendáři pravidelný reminder pár dní před datem splatnosti

pokud si účet hlídáš, abys debetkou nepřešvihla, tak to moc význam nemá, některé kreditky ti dávají odměny za útratu v obchodech

hodilo se mi to třeba tehdy, když jsme v zahraničí půjčovali auto, půjčovna si na dobu půjčení blokovala částku půjčovného plus kauce; s debetkou bych musel účet nadotovat a počítat, že velkou částku budu mít bloklou
nebo blokování při objednávání ubytka přes booking.com, aby mí to zbytečně nedrželo peníze na účtu

výhody nijak extra nesleduju, banka mi kdysi kreditku zdarma nabídla, dodneška za ní nic nechce, je k ní celosvětové cestovní pojištění i pro rodinu (ne že by se teď nějak hodilo), tak jí používám; jakmile přijdou s nějakým poplatkem za ní, bude šlus
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ratel » pát dub 2, 2021 20:52

Lipon píše: hodilo se mi to třeba tehdy, když jsme v zahraničí půjčovali auto, půjčovna si na dobu půjčení blokovala částku půjčovného plus kauce; s debetkou bych musel účet nadotovat a počítat, že velkou částku budu mít bloklou

neznám půjčovnu aut celoevropského rozsahu, které stačí debetní karta. Možná pro rezervaci, ale při půjčení chtějí kreditku. Párkrát jsem to ukecal (nějak si oveřili stav na účtu), naposledy jsem dopadl tak, že mi auto na debetní kartu na letiši nedali, musel jsem jinam do lokální půjčovny pro předražené auto, které jsem vůbec nechtěl. Ale bylo před zavíračkou, 300 km od místa noclehu,...od té doby mám kreditku. Jinak bych si ji nepořídil.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

PředchozíDalší

Zpět na Pokec