Chlubítko univerzální

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » stř lis 25, 2020 15:56

Ejchuchu! A pak že nemůžou být vánoce už v listopadeci.... (firemně) se daří, zakázek je dost a peněz z nich taky, taxemi podařilo (předčasně) splatit celý investiční úvěr, co sem dostal od banky na stavbu fabryky. Ufff.

A už je to opravdu enem moje! :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod apuka » stř lis 25, 2020 16:36

pavproch píše:vánoce už v listopadeci ... zakázek je dost a peněz z nich taky, taxemi podařilo (předčasně) splatit celý investiční úvěr
Takze na zamestnance asi uz nezbyde, ze? :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » stř lis 25, 2020 16:53

Eeeee... Jak píšu, daří se, proto i 13-tý plat je v plánu... ale až s výplatou za prosinec, to už budu mít z 99% jasno jak dopadá hosp. výsledek 2020. A paxe uvidí esli bude 13-tý plat takle malý nebo takle velký . :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Chlubítko univerzální

Příspěvekod Lipon » čtv lis 26, 2020 19:44

Gratulace
Jak dlouho jsi ho splácel, 15 let?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Olchor » sob lis 28, 2020 14:05

Podařilo se mi konečně vybojovat refund za letenky. Na jaře jsme chtěli do Turecka na vandr do kopců poblíž Antalye, tam let s Pegasus, zpátky Ryanair. Pak přišla korona, lety zrušené. Voucher jsem nechtěl (6 lidí) s penězi se dost cukali. No po několika urgencích nakonec obě společnosti zaplatily, po půl roce. Už jsem to ani moc nečekal. Předčasný Ježíšek.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » stř pro 2, 2020 11:45

Tohle řezání potopené lodi mi připomělo, jaxem dělal na přelomu tisíciletí pro Huismann CZ a tam sme stavěli řezačku a vyprošťovadlo pro utopený Kursk - dodnes mám z vyproštěného kusu plechu z Kurska na skřínce těžítko ve tvaru ponorky, heč. :twisted:

Tady je:

kursk.gif
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » stř pro 2, 2020 17:39

Sviti v noci? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » stř pro 2, 2020 18:30

A víš, žemě to neska (jaxem sem postoval tu fotku) taky napadlo, esli náhodou nezáří? V noci nesfítí, jaxem na jaře 14dnů bydlel v kanclu vč. nocování, tak tam v noci z té strany nic nezářilo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » stř pro 2, 2020 18:36

Uz googlujes Geiger-Mulleruv detektor? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » stř pro 2, 2020 18:38

Tady na mne vypadnul jeden i v CR: https://pasco.cz/senzory-a-cidla/8-senz ... uv-pocitac ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » čtv pro 10, 2020 11:30

Tak. Ve firmě máme "full house" až do říjence 2021, ejchuchu! (Normální stav je, že vidím dopředu max 3-4měsíce.) :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » úte pro 22, 2020 17:30

Ty jo, dva roky sem to nedělal a fčíl semi napoprvé a bez zádrhelu (technického či s heslem a co já vím co ešče sa može popsuť) podařilo ve Frontpage přepsat sekci "kontakty" našeho webu (vymazat tamocuto toho kolegu co neska odešel do důchodu) a uploadnout to... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » pát pro 25, 2020 12:49

Děkuji Ježíškovi - dostal sem "zajímavý" podarek - 72 "ostrých" výstřelů z 9 různých zbraní na střelnici, mj. i útočná puška AR15. Hezky! :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » pon led 4, 2021 20:45

Za lonsky rok mam rekord. Nachozeno 3532 km. Za 352 dni, takze prumer pres 10 km denne. Plus 8 mesicu pres 300 km. Kdyby mne na 14 dni uplne nezrusil covid, tak tech 3650 bylo.

Za Vanoce 150 km po valasskych kopeckach a docela to citim. Blato a pohorky daji zabrat vic, nez tenisky v suchu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » úte led 5, 2021 11:29

Tak: Mám první kousek (šatníku) od Rabu - protože staré už byly jak řešeto, pořídil sem na vycházky ve studeném/mokrém nečasí nové prstové GTX rukavice Rab Cresta Glove a to rovnou GTX Active (aby "ladily" s Active kaťatama a kundou, co už mám). No a co, že sou babské, na to prdim, Large pasujou velikostí a vůbec..... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » čtv led 28, 2021 13:31

Není tady někdo, kdo.... už dělal nějaký obchod (nejlépe tam dodával stroje) s Katarem?

Asi budu brzo potřebovat pomoc s informacema... anebo (protože se už toho fčíl děsím) to "zabiju" cenou.... i dyž, petrodolarová oblast, vysoká cena by je nemusela odradit....

After due diligence from our side,i have been authorized to proceed with the purchase.


Zajímavé, ještě ode mně nemá nabídku, ale už má rozhodnutíí to u nás objednat..... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Hafi » čtv led 28, 2021 14:00

prostě to chce a cena ho nezajímá. Buď proto, že to takjakotak budou drobné, nebo nemá v úmyslu ti to zaplatit.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » ned úno 7, 2021 18:47

Ufff, to byl teda (dva dny trvající) boj s gůglem.... ale zvítězil sem.... minulou neděli mi byl (nechtěně) rozbit můj kafe.hrnek, taxem sháněl náhradu. Zadání bylo jednoduché - objem nad půllitr, hranatý, modrostisk.... ani chytrý gůgl nechtěl nic najít, neska se ale zadařilo skrz gůgl na zboží a tam sem ho našel. Sic druhá jakost (původně byl s keramickou lyžicí, ta nenisu, proto druhá jakost). Lyžicu bych stejně nepoužil. Fčíl ešče, ať mi ho doručijou vcelku... :twisted:

EDIT o 48hod později: Fajně křasny modrostiskový hrneček už mám fprackách, kupodivu fcelku (= porculán transport přežil).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » ned úno 14, 2021 12:26

Druhé kafe z nového hrnku.

hrnek.jpg


Ale... jako obvykle, infernetu není radno věřit ani prd. V popisu spali 600ml, na fotce je tam nalito necelých 500 ml, spíš teda jen 4,5deci. Tožtak, ale jinak šutná... to kafe z něj.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » pát bře 12, 2021 9:05

Musím pochválit naše zákazníky, že fungují korona-nekorona: Neska byla splatnost poslední z doposud nezaplacených faktur vystavených v roce 2020 a neska byla zaplacena. Kuju.

(+ neskromně doufám, že jim ta platební kázeň vydrží i pro letošek.)

EDIT: Dyž sem se nad tou platební kázní (našich zákazníků) zamyslééél, taxem ještě radši, že je taková jaká je - za 11 let, co mám firmu, obrat už hrubě přes 1/4 miliardy a přitom za celou dobu opravdu nezaplacená jediná fraktúra za 16tisíc... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » stř bře 31, 2021 18:10

A pak že 2x nevstoupíš do stejné řeky..... junior tam chtěl odmala a následně byl v US of A (za moje penízky, jak jinak).... juniorka ještě nedávno potřebovala k čemukoli máminu sukni... no a neska mi přinesla frakturu EF - celé léto bude v Njú Jorku. Ráth jito zaplatím... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod ratel » čtv dub 1, 2021 8:30

pavproch píše: neska mi přinesla frakturu EF - celé léto bude v Njú Jorku. Ráth jito zaplatím... :supz:

to pak končí tak že budeš mít děti/vnoučata/... xxxx km od rodné chalupy. V době covidošílenství to není nic moc situace.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod apuka » čtv dub 1, 2021 8:35

Ja bych se neradoval dopredu i z duvodu, ze nikdo netusi, co bude v lete - kam budeme moci, kam nas pusti... kdyz vidim, co se deje venku, a nejenom tady v OV, tak mam fakt velke obavy ... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » čtv dub 1, 2021 9:03

Studenti prý mají vyjímku = můžou cestovat z EU do US ref covid.

Jinak souhlas - jeden i druhý smrad doma (V CZ) prostě nebude/nezůstane.... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod ratel » čtv dub 1, 2021 9:34

pavproch píše:
Jinak souhlas - jeden i druhý smrad doma (V CZ) prostě nebude/nezůstane.... ](*,)

a s tím spojeny pak jsou i další legrace typu výuka cizích jazyků, dosud opomíjených :-) (tím nemyslím EN). Ale nestěžuju si, zas je to lepší než ty mamahotely co vidím okolo sebe.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » čtv dub 1, 2021 17:24

@pp: nechval dne pred vecerem. Brachova dcera sla taky nadsene studovat do UK a ted uz je zpatky a studuje na UK v Praze ;-)

@ratel: rozhodne, nejlepsi je rozhlednout se po svete v mladi, uz jen kvuli tem jazykum.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod dudy » čtv dub 1, 2021 20:54

Ha, študium v zahraničí...
Kamarád má dceru, bejvala dost divoká a odešla studovat do Anglie.
Jenže na Ostrovech se zamilovala a milého si vzala.
Rodičům se to moc nelíbilo, ale krev není voda.
Bohužel loni holčině zemřela maminka a do toho ošklivej rozvod.
Dneska kamarád řeší kurz Leki, aby mohl vyplatit exzeťáka z dědictví.
Už se prej byli nějak "dohodnout" nějací bratranci...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » pát dub 23, 2021 11:37

Tak. Juniorka neska úspěšně zvládla zkoušky v Autošůle. Congrats.

Btw, jako odměnu za úspěch dostala za úkol si koupit nálepku "Zajíce" na Pindicu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod apuka » pát dub 23, 2021 15:19

pavproch píše:jako odměnu za úspěch dostala za úkol si koupit nálepku "Zajíce" na Pindicu
Co jsi to Ty za otce? Tos ji mel nechat udelat nalepku ji samotne v Playboyackem zajecim oblecku :wink: :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 13, 2021 10:14

pavproch píše:Děkuji Ježíškovi - dostal sem "zajímavý" podarek - 72 "ostrých" výstřelů z 9 různých zbraní na střelnici, mj. i útočná puška AR15. Hezky!


Tak neska byl ten den.... fajne, zážitek, ne že ne.

Postřehy:

Nejnovější pistole Glock je neuvěřitelně lehká (hmotnost) zbraň, kovovou má vlastně jen hlaveň, zbytek je plast. Jak je lehká, tak ale i s malorážkovou 0.22 kope fest.

AR15 mě vůbec neoslovila, strašně blbě sem viděl krz dioptr (moje krátkozraké voko to prostě nedávalo), takže si myslím, že sem ani jedno z 9 ran netrefil terč (50m).

A největší zážitek byl "zastavovač aut" (Colt 0.5 magnum) - ty wole, ten zpětný kopanec to je doslova jako dyž kopne kůň.

Závěr: Uvažoval sem, že bych si udělal zbroják a pořídil nějaký "lead" pro zábavu, ale ne, nic nebude..... bojím se (sám sebe, moc) že bych svou zbrklostí dřív nebo později udělal nějaký průser. Takže ne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron