Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte bře 30, 2021 7:35

@Etheric: DHL je vlastne Deutsche Post (resp. jeji dcerinna firma). Ono to v Nemecku se az tak moc nerozlisuje mezi poslanim postou a DHL, stejne baliky dela DHL. No a ona ma smerem do CR smlouvu s Ceskou postou... Nevim jestli vyhradni nebo jen na postovni baliky - ale jak rikam, v D se mezi tim u DHL moc nerozlisuje.
Partnerstvi DHL/PPL ted funguje u nas spise opacne, obcas prijde DHL kdyz se to poslalo PPL-kem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » úte bře 30, 2021 10:46

Vždycky to chodilo normálně přes PPL, až někdy od konce minulýho roku se do toho začala srat pošta....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte bře 30, 2021 11:02

Mozna od lonskeho roku rozdelili svoje sluzby na DHL Parcel a DHL Express. Rekl bych, ze DHL Express je ta bezna (rychlejsi) zasilkova sluzba, tam maji asi partnerstvi s PPL - vlastne asi jo, pred Vanocema ze Suunta posilali hodinky pres DHL Express a dorucilo to PPL. Bezne DHL baliky dorucuje posta.
Jsem se na to kouknul u Suunta:
You may choose between standard delivery and express delivery :

Standard delivery: delivery in 3 days – 140Kč (or free depending on the order amount)
Express delivery: next-day delivery – 340Kč
Cimz je to asi jasnejsi, jde o penize.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » úte bře 30, 2021 11:45

Jenže já měl expresní přepravu DHL/PPL. Přes víkend to dovezli do ČR, kde to předali poště
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » úte bře 30, 2021 11:49

To semi už taky (firemně) stalo - objednáno cosyk myslím, že ve Francii s "dodávkou DHL", ale DHL to dovezlo z FR skrz Říši na třídídí centrum ČPošty v Pze a odtud to doručovala ČPošta.

EDIT: .... a že zásilky DHL (některé) doručuje PPL, je u nás ve firmě celkem běžné.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » úte bře 30, 2021 12:07

Dle pošty je ten můj balík "zásilka typu CY". Jakože wtf? Tenhle typ ani kód jsem nikde nenašel.
Prostě si zaplatíš za expresní doručení, který je expresní pouze na českou hranici, než se toho chopí pošta, která to pak doručuje tři, čtyři dny :axe:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte bře 30, 2021 12:46

Etheric píše:"zásilka typu CY".
To rozhodne neni DHL-Express zasilka ale bezna mezinarodni postovni.
DHK Express funguje dobre - to Suunto zabalili ve Finsku v Pa odpoledne, prevezli nekam do Helsinek nebo koma na letiste, pres noc to poletelo do Lipska, tam si preckalo vikend a v nedeli v noci do CR, odpoledne uz pristalo v OV. Ale to je oproti beznemu zasilani (DHLkem) dvaapulkrat drazsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » úte bře 30, 2021 13:15

Standartní zásilky taky vozí DHL o víkendu?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte bře 30, 2021 14:23

Ne - ale nenosi ani DHL Express zasilky :wink:. "Next day delivery" je mineno next business day.

Teda s vyjimkou pred Vanocema, tehdy skoro vsichni dopravci dorucovali i v sobotu, nekteri i v nedeli. Vcetne Ceske Posty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » úte bře 30, 2021 14:30

No vidíš, ta moje byla v pátek podaná a dle sledování už v neděli byla v ČR, kde byla předána poště. Tudíž v duchu next business day. Třeba si v DHL naivně mysleli, že to pošta v pondělí doručí :D
Btw tím "vozit zásilky o víkendu" jsem nemyslel doručovat, ale převážet, prostě že přes víkend neleží v depu, ale jedou k tobě
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte bře 30, 2021 17:11

Jo, to Suunto taky letelo z Finska do Lipska s odletem v patek pred pulnoci a s pristanim uz v sobotu. A z Lipska se to vybralo taky v nedeli pred pulnoci...
Ale nepamatuji si, ze bych nekdy zazil, ze by zasilka DHL pro mne sla pozemni cestou napr. ze soboty odpoledne do nedele dopoledne. Ty nocni presuny z patku/na pondeli jsou normalni a bezne, jsou to planovane trasy s danym kazdotydennim rozvrhnem. Mozna se budes divit, ale dela je i Ceska Posta.

Na druhe strane, kdyz prijde zasilka do prebiraciho strediska v CR v case, kdy uz nelze stihnout prekladku/nakladku pravidelneho svozu do "krajskeho"/rozvozoveho depa, je to naprosto jedno jeslti CP nebo PPL nebo DPD, pujde to az dalsim, nejblizsim rozvozem. A tam se rozvazi az dalsi den, pokud neprijde v dostatecnem predstihu pred roztridenim denni rozvazky. TO je prave ten nejvetsi rozdil mezi beznou a "Express" dopravou, u te muze byt mimoradny svoz. Nase Suunto priletelo do Prahy nekdy Po nadranem ale odtud (nevim jestli letadlem nebo autem) "hned" do OV a z depa primo k nam, vse mimo bezny rozvoz.

Stejne se mi parkrat stalo z A, prijelo to do Brna do skladu PPL nekdy v noci z Ne/Po, nekdy pred pulnoci. Stejne to poslali dal az v Po odpoledne/vecer, kdy je pravidelny svoz. A dostal jsem to az v utery.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » úte bře 30, 2021 17:19

Je to celý nějaký záhadný, ale hlavně když balík dojde..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » stř bře 31, 2021 12:49

Kruciš! Pípla mi SMS, že mi neska fedex bude doručovat zásilku (ale v sms nebylo číslo zásilky = bylo vynechané/prázdné) a že když chcu můžu změnit datum/místo/čas doručení kliknutím na odkaz - což nechcu. Jen bych ráth věděl kde je a kdy bude - což se bez čísla zásilky nebo vyhlížením z wokna nedozvím. Chjo no....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Hafi » stř bře 31, 2021 13:24

myslím, že když klikneš na odkaz, tak furt budeš mít příležitost nic neměnit, a uvidíš tam číslo té zásilky. Nedivil bych se, kdyby dokonce bylo přímo součástí toho odkazu.
Anebo je to phising a po kliknutí na odkaz to bude pro zobrazení těch informací např. chtít detailly platební karty, kterou jsi to platil.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » stř bře 31, 2021 13:33

To by ovšem můj mobil musel umět infernet, což neumí, protože mám vypnuto připojení. A zapínat ho nebudu. Když sem manuálně ten odkaz ze SMS přepsal do IE v PC tak to nic neudělalo, takže ten dokaz je stejně nějaký divný. Prdím nato, buď ten balík dojde neska nebo zítra, už sem se z wokna nakoukal dost.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » stř bře 31, 2021 13:58

Taxem se dozvonil na podporu fedexu, tracking number už mám a omluvili se, že SMS byla předčasná, zásilka je (podle telefonátu i tracking numera) ešče furt v ITA, doručení až po sfátkách. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » úte dub 6, 2021 8:06

Ve čtvrtek 14-16 mi měla PPL doručit malinký soukr. balíček (na adresu firmy), do tří sem byl fpráci, nic. Pak mi přišel mail, že to nechali v jiné firmě v sousedství, taxem si fčíl pro ten malý balíček jen tak nalehko zašel (páč velikost balíčku do kapsy = ventil na vodu na terasu) a.... jo, mám ho, ale kromě toho sem přinesl do firmy dva velké těžké balíky, PPL-kař tam toho ve čtvrtek nechal víc, no. Ty firemní balíky bez oznamu. Kurewsky se pronesly těch 200metrů.... sem je přinesl ufechtovaný, jak dybych šel na Lysou.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pon dub 12, 2021 9:54

PPL se nejak vyznamenava... V ramci reklamace zidle mi posilaji novou packu - z OV do OV.
Datum a čas Stav zásilky
7. 4. 2021 14:19 Čekáme na přijetí zásilky do přepravy.
8. 4. 2021 14:18 Zásilku jsme převzali od odesílatele.

Dnes je uz 12.4., doted neni zadna dalsi zmena. :twisted: Je to druhy pracovni den, co znamena ze je posledni den "obvykleho doruceni". Navic jeste tam neni ani informace, ze by zasilku dorucili na prijimaci depo. Jako by stale trcela nekde v aute...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pon čer 21, 2021 21:06

Clovek zaplati 19 Euro DHL v Nemecku a nakonec si pro musi pro balik zajit na postu, kde je pulhodinova fronta ](*,) Pricemz balik mel 13 kilo. Driv to dorucovali pres PPL, kde mam nejblizsi parcel shop ve tretine cesty, nejsou tam fronty a je tam prijemna obsluha. Nic z toho se o CP rict neda.

Navic mne trasovani zasilky u DHL presmerovalo na PPL, kde o tom samozrejme nic nevedeli, ale aspon dokazali najit, ze to skoncilo u CP. Tam se pokusili balik dorucit jako obvykle v nesmyslne dobe a strcili mi do schranky nejaky jejich interni listek, ze ktereho vubec nebylo jasne, o co jde. I zenska na poste nad tim kroutila hlavou. Fakt super sluzby za tu cenu, poslu jim stiznost :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Vexo » stř čer 23, 2021 7:31

mike píše:Clovek zaplati 19 Euro DHL v Nemecku a nakonec si pro musi pro balik zajit na postu

Tohodle uz jsem byl na CP svedkem nekdy na podzim minuleho roku, ocividne se to deje uz delsi dobu... Jako mne to DHL z Nemecka dorucilo domu, ale kdovi co by se stalo, kdybych nebyl doma.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř čer 23, 2021 9:11

mike píše:nakonec si pro musi pro balik zajit na postu ... se pokusili balik dorucit jako obvykle v nesmyslne dobe
Ja Ti nevim, ale pro vetsinu lidi je "obvykla doba" pres den. Za to, ze Ty mas prevraceny cas, asi nikdo jiny nemuze.

Spis nez na CP by ses v tomto pripade mel stezovat u DHL, kdyz jsi od nich mel trasovani a oni to presmerovali spatne. Asi jeste nemaji vnitrni systemy upravene.

Mimochodem, tady je cerne na bilem potvrzene od DHL, ze jejich partnerem v CR je Ceska posta a ne PPL.

Priste zkus zadat na sledovani zasilek na Ceske poste cislo primo od DHL, system to (vetsinou) rozezna od chvile predani. A tam (teoreticky) mas moznost si zvolit zmenu doruceni, napriklad odpoledni nebo vecerni dorucovani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Lipon » stř čer 23, 2021 9:40

Česká pošta fakt perlí při doručování - přišel mi dopis se zeleným pruhem, od firmy, se zaškrtnutým "výhradně do rukou adresáta"
byla doma dcera, už na první pohled nezletilá, listonoš jí to normálně předal a nechal si podepsat převzetí [-(

našel jsem si přepravní podmínky pro doručování takové zásilky (žůžo čtení, mraky odkazů, to i české zákony jsou proti tomu čtení na dobrou noc) - samozřejmě, že tam je, že listonoš musí prokazatelně identifikovat příjemce, tj. vidět příjemce a jeho doklad totožnosti, a teprve pak mu to může vydat
když jsem na místní počtu volal, co to jako je, že zelený pruh a ještě výhradně do rukou adresáta předají nezletilému, který evidentně není adresátem, tak se paní strašně divila a nevěřila tomu a
omlouvala se; nebyl to přitom žádný brigádník, ale náš dlouholetý listonoš

naštěstí jsem nebyl nikde pryč, panč samozřejmě na okamžik doručení byl navázaný počátek běhu lhůty
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř čer 23, 2021 9:50

@Lipon: Jo, v tomto smeru maji na CP casto gulas a ani (dlouholeti) listonosi v tom nemaji jasno. "Do vlastnich rukou" vlastne neni do vlastnich rukou, to je az "Do vlastnich rukou vyhradne adresata", coz se zase ne vzdy dodrzuje...

V techto pripadech to potrebuje ne "volat na mistni postu", ale podat oficialne reklamaci (teoreticky to muzes online na zaklade cisla zasilky) a nenechat se odbyt obecnymi frazemi a omluvou ale trvat na doreseni a informaci o zpusobu reseni, pripadne to posunout vyse. Jo, je to blbe, ze chudak listonos, ktery pracuje za mizerne penize bude jeste potrestany, ale bud to zmrvi sam, kdyz o tom byl dobre informovany (a je o tom nekde nejaky zaznam) nebo se ozve, ze o tom poradne informovany nebyl (coz predpokladam vice) a v tom pripade by mel byt potrestany nekdo vys.
Kdyz nekdo nezacne tlacit, bohuzel, vetsinou se nic nezmeni. Je to proste o lidech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » stř čer 23, 2021 10:40

apuka píše: Mimochodem, tady je cerne na bilem potvrzene od DHL, ze jejich partnerem v CR je Ceska posta a ne PPL.


Nevím, jak je ta nálepka aktuální, ale dodávka PPL co nám vozí zásilky do firmy, má na sobě polep PPL - a partner of DHL.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod sobb » stř čer 23, 2021 13:01

PPL je součástí DHL.

Když jste PPL vytáhli, tak jsem si vzpomněla - vypadalo to na jasnou stížnost, ale nakonec příjemně překvapili. Netýkalo se to doručení, to u nás funguje na jedničku.
Nedávno k nám ale PPLko zabloudilo (řidič se spletl) a při couvání odřel tátovi auto. Jen lehké poškrábání, nic tragického, ale nepotěší. Nedalo mi to a donutila jsem tátu kontaktovat PPL, čekala jsem v nejlepším případě tak leda omluvu. Ale děly se věci - PPL kontaktovalo přepravce, který pro ně jezdí, ten nafotil řidičovo auto a přijel i k nám. Jak přepravce, tak samotné PPL byli velmi aktivní se snahou to řešit. Za mě :smt023
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Lipon » stř čer 23, 2021 13:51

apuko, já nemám potřebu si hrát na policajta, někoho trestat a dělat z vemblouda moskyta
zavolal jsem na místní poštu, kde to vzniklo, s paní si to vysvětlil, nikdo nic nezapíral ani nezlehčoval, pani mě sama upozornila na to, že můžu podat oficiálně reklamaci
listonoš jinak funguje, tohle je poprvé za X let, co blbě doručil; a jelikož se houby stalo, nehodlám tomu věnovat více času, než si to zasluhuje

kdyby to bylo závažnější, šel bych tam osobně
a pak existuje institut "neúčinné doručení" - kdyby tam byla nějaká krátká lhůta a já se k tomu dřív nedostal, na to bylo nabito dostatečně
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř čer 23, 2021 15:16

apuka píše:Spis nez na CP by ses v tomto pripade mel stezovat u DHL, kdyz jsi od nich mel trasovani a oni to presmerovali spatne. Asi jeste nemaji vnitrni systemy upravene.

Samozrejme. Maji tam hezky formular ke konkretni zasilce, kde si muzes vybrat mj. i stiznost. To jsem udelal pred dvema dny a doted zadna reakce. To mluvi samo za sebe, slusna firma by poslala aspon formalni omluvu, protoze kdyz uz nic jineho, tak to presmerovani maji spatne.

apuka píše:Priste zkus zadat na sledovani zasilek na Ceske poste cislo primo od DHL, system to (vetsinou) rozezna od chvile predani.

Jo, je to tam, zacina to predanim na depu den predtim, nez mi to dorucovali. Jenze jak jsem to mel vedet? Mel jsem trasovani z nemeckeho DHL, ktere tam koncilo a dal mne posilalo na PPL.

apuka píše:Ja Ti nevim, ale pro vetsinu lidi je "obvykla doba" pres den. Za to, ze Ty mas prevraceny cas, asi nikdo jiny nemuze.

To sice jo, ale naprosta vetsina lidi v 10:45 doma nebude. Aspon za normalnich okolnosti, ted jich mozna jeste bude cast na HO. Ale stejne je to v podstate nejhorsi doba, zvlast kdyz o tom predem nevis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Lisa » stř čer 23, 2021 16:19

Omlouvám se, že jsem nemohl odolat komentáři v tomto vlákně. S CP mám problémy pořád. Mám pocit, že si mě pamatují a čekají, až jim něco pošlu. Možná přeháním, ale nepříjemná stopa zůstává...
Lisa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 23, 2021 16:04

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř čer 23, 2021 17:31

mike píše:jak jsem to mel vedet?
Doted nijak. Ted uz to vis, priste muzes takto zkusit :wink:. (Vlastni zkusenost, taky jsem to nevedel, jen zkusil az po dodani...)
mike píše:stejne je to v podstate nejhorsi doba, zvlast kdyz o tom predem nevis
Jo, kdyz jsi v praci, tak ano - proto jsem psal, ze muzes zkusit online zmenit dodani na vecerni nebo odpoledni (praktickou proveditelnost netusim, nikdy jsem to nezkousel). Na druhe strane, stejne to delaji vsechny rozvazkove spolecnosti, jen nektere (vetsinou "mistni" ve velkych mestech) umoznuji vecerni dodavku.

Zes o tom nedostal upozorneni predem je blbe, rekl bych ze nejspise DHL nepredala prislusna data na CP (stava se to, dokonce z nekterych statu je to spise pravidlo, ale to neni pripad Nemecka). (nebo jednoduse zase "lidsky faktor") Mne napr, normalne od CP chodi minimalne SMS, ze budou dorucovat - sice s rozsahem napr. 8-13 hod, ale prijde. Kupodivu uz se nekolikrat posledni dobou stalo, ze automaticky dodali az odpoledne 16-19 h - cez mne zrovna sralo, protoze mi to uplne nabouralo me plany a musel jsem zustat doma.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř čer 23, 2021 17:40

apuka píše:Zes o tom nedostal upozorneni predem je blbe, rekl bych ze nejspise DHL nepredala prislusna data na CP (stava se to, dokonce z nekterych statu je to spise pravidlo, ale to neni pripad Nemecka).

Na baliku nebyl telefon ani mail, ac oboji odesilatel k dispozici mel. DHL ale urcite aspon mail melo, jelikoz mi na nej prislo tracking info.

Zasadni problem ale vidim v tom, ze tracking info skoncilo u DHL a nedali mi zadnou informaci, ze pokracuje u CP.

Dalsi je v kvalite dodani. U PPL si zasilku pres web presmeruju na jejich parcel shop, co mam 500 m daleko, nejsou tam fronty a je tam fajn obsluha. Misto toho jsem musel na postu, ktera je 1.5 km daleko, byla tam pulhodinova fronta a prijemnou obsluha tam neni. Tj. zhorseni kvality sluzeb ve vsech smerech. Kdyby to aspon byla Zasilkovna, ktera je sice stejne daleko jako posta, ale opet bez front a s prijemnou obsluhou. Proste vzhledem k cene dost mizerny pomer cena/vykon, kdyby to byla standardni zasilka za par Euro, tak to neresim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec