Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » stř pro 9, 2020 9:04

Naše vesnická pošta roky měla otevřeno každý den stejně od 8 do 11 a od 13 do 15 (a to sem si pamatoval), před asi dvěma měsícema některé dny změnili na 11-12 a 13-17 a já si to xakru nejsem schopen zapamatovat, které dny to jsou. Ešče že je strejda gůgl (zrovna neska až v 11). :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Lipon » ned pro 20, 2020 19:06

Sem posílal v Pá 4/12 prioritní doporučenou obálku, v Po 9/12 měl být v Kopřivnici. Reálně se jim to povedlo až 14/12 :roll:
Hlavně, že se prsí, že prioritní poštu doručujou rychle
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » úte pro 22, 2020 16:00

Musím ještě znova (naši vesnickou) ČPoštu pochválit - i dva letošní poslední balíky doručila (i přes předvánoční balíkovou zácpu) do druhého / třetího dne (v neděli objednané třiko z hudy.cz + v pátek objednaná - pátá - vodovodní baterie do kuchyně domů) už mám fprackách. Takže za mně s ČPoštou letos max spokojenost. :prayer: :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Hafi » úte pro 22, 2020 18:47

Desková hra Balík do ruky
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte pro 22, 2020 19:01

:D napad skvely, provedeni by se dalo vylepsit (prilis casu ve fronte na ukor jinych moznych zadrhelu).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod WDSNV » stř pro 23, 2020 17:40

Včera tj. 22.12 jsem odesílal balík do vzdáleného města ode mě cca 60km.
Dneska tj. 23.12. už dorazil! Wow to je fofr... čumím a nechápu :D
A pak že pošta nestíhá.. haha :rolleyes:
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř pro 23, 2020 18:14

Rekl bych, ze u nas (resp. co doslo k nam domu/na postu/do vydejny)letosni Vanoce to dopadlo cca takto, od nejlepsiho po nejhorsiho:
PPL - suverenne nejlepsi, prakticky vsechny balicky prisly hned dalsi den po podani.

Ceska posta - kupodivu doslo vse uz druhy den po podani, jen kkasicky obcas se ani nesnazi dodat Balik do ruky, ale davaji vecer primo na postu, coz bych ted mozna i chapal, ale ta nepravdiva poznamka "neuspesne dpruceni" me stve. Balikovna taky fajn, dokonce dnes syn rikal, ze tak prazdnou postu uz davno nevidel...

DHL - nejpozdeji treti den, ale DHL expres funguje z Finska - patek odpoledne podane, v pondeli dopoledne doma

GLS - asi jako DHL, jen nekdy "zapomenou" napsat mail, nekdy i volat (telefon i mail maji), kdy prijdou - jen zazvoni. Ale pry nejlevnejsi doruceni je bez upozorneni adresatovi.

DPD - obcas senjim nejaka zasilka "nekde zdrzi", hlaseni dodani je "do konce pracovniho dne", co potesi.
.
.
.
Zasilkovna - dodani do OV do vydejny jeste jakz-takz ujde, jednou do tretiho dne, jedno do ctvrteho, ale ta neochota dodat na adresu na vesnici, i kdyz si zaplatit za to nechaji a dodani do vydejny ve vedlejsim meste a to az za tyden (skoro ctyri dny to stalo na vydejnym depu) je, jemne receno pruser. Proste to nezvladaji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř pro 23, 2020 19:29

Zrovna jsem si vyzvedl posledni zasilku ze Zasilkovny. 100 % naprosto bez problemu. Uzke hrdlo nebylo na strane Zasilkovny, ale e-shopu, klidne jim trvalo 3 dny od ohlaseni Zasilkovne (chodi maily) do odevzdani. Pak uz to bylo druhy den jako vzdy. V me vydejne si oddechli, najednou maji misto hromad baliku vzadu prazdno a presunuli vydej k pokladne. I tak jsem tam nikdy necekal, rychlost dohledani a vydeje zasilky je proti CP ohromujici :)

PPL taky v pohode, od te doby, co se da na parcel shop presmerovat pres web, vsechno funguje skvele.

Uz jsi ten svuj problem s dodanim na adresu nejak doresil?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř pro 23, 2020 20:14

Jsem zatim nemel cas, k PC se dostanu sporadicky, mam zrusene pracovni misto (doma), kdyz jsem na dovolene... Ta sice v pondeli rano zacala asi peti telefonaty z Nemecka a 4 hod praci. Jeden kolega z DE je opet v nemocnici, asi mu udelali bypass blbe...., tak jsem udelal, co bylo treba. Kdyz nase externi IT firma si vymyslela, ze nejidealnejsi termin migrace mailu, zmeny nekolika domen a sdilenych adresaru (na tisk do PDF), vsechno pro produkci je posledni vikend pre svatkama, kdy od pondeli je vetsina zavodu zavrena a vetsina ostatnich jenuz na dovokene. Samozrejme ale tyto zmeny potrebuji rozsahle upravy nastaveni, ktere se nedaji udelat dopredu ](*,) ](*,) ](*,) Jo, jeste pulku tech uprav nehlasili predem, resp. nehlasili posunuti terminu na driv. Hlavne, ze dva mesice predem furt upozornovali, ze od 20.12. maji jen "emergency" rezim, tj. bezny uzivatel se reseni svych problemu nedocka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pát bře 12, 2021 18:59

Odtrženo odsud: viewtopic.php?p=539437#p539437

mike píše:Jak bude bezny uzivatel tisknout z mobilu?

Na to je ta aplikace. Zadáš tam jméno, číslo email příjemce + kam to poslat, můžeš zvolit pojištění, dobírku a další věci, zaplatíš kartou a apka ti vygeneruje kód. Ten řekneš na podacím místě, štítek vytisknou sami. Už jinak neposílám, namísto na poštu přes půl města kde budu čekat půl hodiny zajdu do trafiky a ani ne za půl minuty odbaveno. Šetří mi to fakt mrtě času a nervů, hlavně je to přehledný a jednoduchý
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pát bře 12, 2021 19:06

Jo, to zni dobre, ale slo mi o to, ze by tam mel byt nahradni zpusob, ktery se da pouzit i z PC/browseru. Jinak samozrejme souhlasim, Zasilkovna je skvela a to nejen proto, ze na vydejnim miste u nas je pekna a prijemna prodavacka 8) (zatimco na poste...). Dosel jsem uz tak daleko, ze si vybiram e-shopy podle toho, jestli Zasilkovnu umi nebo ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » pát bře 12, 2021 19:23

pavproch píše:
Olchor píše:na Zásilkovnu nestačí SMS. Aplikaci mají jen pro mobily ( v počítači poze e-shopy) No a v aplikaci musíš vše předem odbavit, emajl, tlf a cílovou provozovnu. To na obyč mobilu nejde.

Mockrát díky za info (jaxe to dělá), v životě sem zásilkovnu (na poslání) nepoužil a fčíl už vím že ani nikdy nepoužiju - jako že sem byl tím směrem pošťuchován. Never ever, zlaté TNT resp. ČPošta.


Tak možná s tou svojí neochotou ingstalovat aplikace do mobilu umřu hlady. V létě máme jet na dofču na Křetu a drahá kdesyk vyštrachala, že na jídlo se tam fčíl chodí podle pořadníku po objednávce přes mobilní aplikaci. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pát bře 12, 2021 19:24

mike píše:Dosel jsem uz tak daleko, ze si vybiram e-shopy podle toho, jestli Zasilkovnu umi nebo ne.

Nejsi sám. Dovezou mi to do trafiky kousek od baráku, kde si to můžu vybrat klidně v 6 ráno. Super služba.
Odesílal jsem jednou přes pc a musel tisknout štítek, ale to už je dlouho, určitě se to změnilo. Počítají s tím, že smartphone má každej a tak udělali jednoduchou a hlavně funkční aplikaci. Ovšem nic by se nestalo, kdyby ju udělali i pro Windows.. Může se ti podělat telefon třeba, pak by se to hodilo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Olchor » pát bře 12, 2021 19:41

Posílal jsem na jejich podporu dotaz, prej přes PC opravdu nelze, jen e-shopy. Taky nechápu proč, radši bych datlil do komplu než matlat foun.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » sob bře 13, 2021 10:03

Etheric píše:Zadáš tam jméno, číslo email příjemce + kam to poslat, můžeš zvolit pojištění, dobírku a další věci, zaplatíš kartou a apka ti vygeneruje kód. Ten řekneš na podacím místě, štítek vytisknou sami. Už jinak neposílám, namísto na poštu přes půl města kde budu čekat půl hodiny zajdu do trafiky a ani ne za půl minuty odbaveno. Šetří mi to fakt mrtě času a nervů, hlavně je to přehledný a jednoduchý
Jo, zkus neco poslat na adresu nekam do mensi obce mimo jejich "standarnich" tras...
Jsem takto pred Vanocema zasilal zpet neco do SingingRocku,bo poslali neco spatne. Oni ale dovezli balik do vydejny nejakych 12-13 km daleko a tvarili se, ze se nic nedeje, vsak si tam adresat muze dojit... Jako mne je jasne, tech 25+ km jen s tim balikem se jim vysoce neoplati... A ze by se slusne omluvili, to ani nahodou. Byla to preprava, kterou podle jejich webu delali sami.
Podle informaci ze SR se jim to stava casteji (a nejenom pred svatkama).
Ze to misto inzerovanych dvou pracovnich dnu tam slo vice nez tyden, prisuzuji Vanocum. Ale vedet to s tou vydejnou, volim zlatou Cesou Postu, ta to tam doveze bez reci.

Takze za mne na zasilani je Zasilkovna fajn, pokud posilam primo do vydejny nebo na adresu do vetsiho mesta, kde maji vydejnu (timpadem tam jezdi). Jinak ani nahodou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » sob bře 13, 2021 10:17

Zajímavý, poslal jsem už víc jak 100 balíků a hodně z nich bylo do prdelákovů s několika sty obyvateli a jedním výdejním místem. Vždy bez problémů a nikdy nic neztratili, narozdíl od pošty. Já mám zase věčně problémy s poštou. Teda měl jsem, už jejich služby nevyužívám. Ale byl to fajn přivýdělek posílat balíky poštou, vždy jsem je násobně nadhodnotil a jim se povedlo během roku 5 balíků ztratit. Takže mi pošta vydělala na novej telefon :twisted: Jen hádám si na zdejší pobočku asi došlápli z vedení, protože tohle neni normální. To už ale nezjistím a ani mě to nezajímá, s poštou jsem skončil
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » sob bře 13, 2021 10:34

Zasilkovna bud dela prepravu sama nebo ji predava jinemu spolupracujicimu prepravci. Vloni ale docela silne rozsirili svuj vozovy park, takze zvysili svuj podil na preprave. (a s velkou pompou vypovedeli smlouvu s CP, ze pry je nespolehliva.) Mozna ty prepravy do "prdelakovu" radeji predavali partnerum a ti to tam vetsinou dovezli, ale vloni pred svatkami (a uz i predtim) vsechny prepravne sluzby meli svych vlastnich preprav vice nez dost, tak jim prestaly vozit.
Takze uvidime, jak si poradi letos.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Olchor » sob bře 13, 2021 10:37

Apuka asi píše o doručení do domu na adresu. Na to Zásilkovnu taky nepoužívám, ČP je v tomhle lepší i cenou.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » sob bře 13, 2021 10:51

Ano, presne tak - doruceni na adresu. To nezavedli tak davno a jeste to nemaji plne vychytane.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » sob bře 13, 2021 10:58

Co existuje Zásilkovna, hlavně poslední rok, nikdo po mě nechtěl zaslat na adresu, každej si to radši nechá za 65 poslat na výdejní místo. Teď myslím fyzické osoby. Když vracím/reklamuji na eshopu, většinou to chtějí na adresu, ačkoliv roste podíl těch, kteří jsou zároveň výdejním místem anebo jsou ochotni si to vyzvednout v blízkém výdejním místě. Na adresu posílám jednou za uherák, takže to nemůžu nijak soudit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » sob bře 13, 2021 23:47

Etheric píše:Zajímavý, poslal jsem už víc jak 100 balíků...

:shock: rekl bych, ze 100 baliku jsem neposlal za cely zivot. Radej se ani neptam, co posilas ;-)

@apuka: a dopadlo to teda nejak? Kazda sluzba ma sve pouziti a Zasilkovna je skvela pri doruceni na pobocku a treba pro mne je to idealni zpusob, ktery vyuzivam i u jinych sluzeb, nahanet se nekde s dorucovatelem mne fakt nebavi. Posledne jsem musel kvuli DHL vstavat driv ](*,)

Jinak diky za dalsi zpravy z tveho vesmiru, kde Ceska posta funguje lip, nez Zasilkovna :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod sobb » sob bře 13, 2021 23:53

Vesmírů je spousta :wink: U nás taky ČP funguje bezproblémově. A raději si nechám od poštovních panáčků přivézt balík před chalupu, než jezdit do města do Zásilkovny.

A vůbec, už to pomalu ale jistě začíná být na přesun do jiného tématu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » ned bře 14, 2021 0:00

Jo, ale v tom apukove by nikdo jiny zit nechtel ;-)

Jestli ti baliky vozi, tak OK, u nas akorat roznaseji listecky, nekdy az pote, co mam balik vyzvednuty (u baliku do ruky/na postu chodi info mailem nebo SMS, uz si nepamatuju). Na postu a na pobocku Zasilkovny to mam stejne daleko, pricemz to druhe je vyrazne rychlejsi a prijemnejsi. Posledne jsem musel na postu a neprijemna baba mi celkem zkazila naladu.

Jj, ujmes se toho?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod sobb » ned bře 14, 2021 12:17

Hlavně, že se v něm líbí apukovi :wink:

U nás pošťáci balíky vozí, zvoní, volají, občas zablokují silnici, prostě fungují bez výhrad :D

OK, popřesouváno.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » ned bře 14, 2021 16:49

mike píše::shock: rekl bych, ze 100 baliku jsem neposlal za cely zivot. Radej se ani neptam, co posilas ;-)

Bazárek.. Dobrá půlka byla z úklidu, kdy jsem se rozhodl dát pryč více než polovinu domácnosti. Lepší prodat za levnej peníz ať to slouží dál, než vyhodit :)
Tady jsem narazil na problém Zásilkovny - nemožnost odeslat balík nadrozměr, ani za příplatek. Takže větší věci šly přes PPL a podobně, kde to problém není.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » stř bře 24, 2021 11:52

Tak mám po delší době spokojenosti s ČPoštou zase jednu křitiku na jejich služby: koupil sem (blbě) kaťata v hudy, hned sem je poslal ČPoštou zpět že nevyhovujou a skoro týden se nic ze strany hudy nedělo (vrácení peněz a tak), taxem jim neska naspal, hned odpověděli, chtěli číslo té vracené zásilky a ..... už pátý den leží ten balík na depu ČPošty, adresát nezastižen, přitom ten pán mi volal, že je tam (na prodejně hudy UL) každý den a že každý den mu ČPošta vozí plné auto zásilek. Chjo no. Šel to vyzvednout osobně do depa, doufám, že ten balík najdou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » stř bře 24, 2021 18:38

Tak jo, balík nalezen, kalhoty přijaty zpět, formulář na vrácení peněz vyplněn. Díky pánovi z Hudy v UL (Masarykova ul) .... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » čtv bře 25, 2021 11:47

EDIT o 24hod později: penízky z5 na účtě, spokojenost. Ještě jednou díky pro hudy.cz/UL.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mmmmichal » pát bře 26, 2021 19:42

tak jsem si jednou objednal nejak zbozi od sikmookych kamaradu z dalneho vychodu a jak uz to tak byva uvedl jsem tel cislo. (nastesti) protoze mi za dva mesice volala ceska posta, ze ma muj balik a ze u nich lezi dlouho a jestli si ho nasledujici den nevyzvednu, tak ho poslou zpet :(( tak jsem tam zasel, balik vyzvedl a dobry... no druhy najdu ve schrance papirek, ze jsem nebyl k zastizeni :finga:
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » úte bře 30, 2021 7:09

DHL opět předali zásilku poště. Z Düsseldorfu do Chebu byl balík doručen přes víkend, respektive v pondělí ráno to přebrala pošta Cheb.
Přitom bylo deklarované doručení DHL / PPL. Voni si fakt dělaj co chtěj ](*,)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Pokec