Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát bře 5, 2021 22:30

S testerama? No, mozne je vsechno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » sob bře 6, 2021 7:51

presne, staci kdyz si to predstavite treba ze bych delala treba rezervacni system do posilovny a posilovny ted nejedou :D

Ono je to asi jedno s druhym, ze jeste navic ted nesedim u kompu ale porad chodim z myho stolu k ni, porad po kanclu, ukazuju veci, a musim dost kricet at mi spolehlive dobre rozumi (rouska ja + hluk z prace v kanclu). je to vlastne 7h v pohybu chozeni a do toho dne "kriceni" :D prohodit rano s kolegama u kafe cos delal vcera, to mi nejako nevadi.

no v kazdym pripade i tak sou ty respiratory mnohem lepsi, o tom zadna. A od pristiho tydne pravidelne na testy. Su docela zvedava...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » sob bře 6, 2021 8:46

Zavřený papírnictví, zavřený kopycentra... Napíšu čestné prohlášení fixou na hajzlpapír, su zvědav, jak se bude kontrola tvářit :mrgreen:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » sob bře 6, 2021 8:48

Mawenzi píše:no v kazdym pripade i tak sou ty respiratory mnohem lepsi, o tom zadna.

V čem jsou lepší?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » sob bře 6, 2021 8:54

de pres ne lip dychat a nemam na ne alergickou reakci
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » sob bře 6, 2021 9:07

Čínský to je fakt humus, tu reakci máš asi z toho, co způsobuje ten příšernej chemickej smrad :vom:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » sob bře 6, 2021 12:42

pavproch píše:Tak. Čím sem starší, tím sem připosranější....
Zítra ráno má být fajn kosa, pokud mě nezradí nějaká opotřebená část starého člověka, bude zdrproproch ... ale jen za humna, pěkně v katastru. Nějak v sobě neshledávám sílu na porušování. :mrgreen:
Ale vymyslel sem to tak, že by to měla být zábava až na tři hodiny (budu se sice motat dokola jak vožralý, ale bude to celé v přírodě a i s dostatečným převýšením). :twisted:
A v neděli repete opačným směrem. :-..


Ty jo, lidi to (tady u nás na dědině) i asi dost dodržujou - sem při návratu z vycházky (sa musím přiznat, 2x sem byl ca 20 metrů z katastru obce venku... :mrgreen: ) potkal asi pět rodinek z naší dědiny (znám od pohledu, jména ne) jak vycházkovaly v katastru, kde indy bývám enem já, pytláci a země-dělci.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tomas » sob bře 6, 2021 15:01

Já dal dnes to kolo nakonec, mimo katastr ale v rámci okresu. V lese nikdo, v okolních obcích taky nikdo, pár sólo cyklistů a pár lidí tady na cyklostezce na inlajnech.

Příslušníky silových složek jsem nepotkal nikde. Teplota místy klesla na 4 stupně, což nebylo moc a dítě se jednou vysekalo, tak už jsem jí objednal novej cyklodres :lol:

Má na kole Véčkový brzdy a tuhle si za deště stěžovala, že to nebrzdí. Tak jsem nelenil a nainstaloval Kool-stop dual compound špalky. Brždění z lehkýho kopečku tady ve vedlejší vsi bylo až moc efektivní, zadní kolo chytlo šmejra (což nečekala) a tak se svezla kousek po asfaltu. Takovej je život :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » sob bře 6, 2021 16:06

a ja se blizila k hranici obce a okresu zaraz a najednou hluk a zpoza kopce primo na me cumi vrtulnik... jojo to sou ty vtipy, jak se tomu celej tejden smejem a pak me to uplne v ty chvili rozsekalo :D
Přílohy
okres.JPG
okres.JPG (35.45 KiB) Zobrazeno 1400 krát
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » sob bře 6, 2021 17:04

Počkejte až Bureš bude mít továrnu na projímadla a Blatný na pleny, to bude mazec :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tomas » sob bře 6, 2021 17:09

Etheric píše:Počkejte až Bureš bude mít továrnu na pleny a Blatný na projímadla, to bude mazec :twisted:

Pak už stačí jen v Penamu rozjet výrobu chleba co způsobuje zácpu a máš tu krásnej funkční byznys model. :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Koronavirus

Příspěvekod Krysha » sob bře 6, 2021 17:47

Když jsem jen dnes přes Pinduli, bylo mi skoro jasné, že mě "konečně" (celý týden nic) budou kontrolovat, protože jsem měl silnici víceméně celou dobu jen pro sebe a musím říct, že příjemně překvapili - vesele pozdravili a zeptali se na potvrzení, tak jsem mu podal začátkem týdne ručně psané prohlášení o zajištění péče o zvířata, kde jsem místo data konkrétního dne měl období (1.3.-14.3.2021). Prohlédl to, poděkoval, vrátil a chvíli jsme se bavili o pese, která jela se mnou a kterou si chtěla jeho kolegyně pohladit :)
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob bře 6, 2021 21:25

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod ratel » sob bře 6, 2021 21:41

Jak to asi vypadalo na Lysé? Kolik vybrali?
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob bře 6, 2021 22:07

Mawenzi píše:a ja se blizila k hranici obce a okresu zaraz a najednou hluk a zpoza kopce primo na me cumi vrtulnik...

https://www.youtube.com/watch?v=IuKRmgKn2os :twisted:

Mawenzi píše:de pres ne lip dychat a nemam na ne alergickou reakci

Aspon tak, holt je budes mit do kramu.

Mawenzi píše:Ono je to asi jedno s druhym, ze jeste navic ted nesedim u kompu ale porad chodim z myho stolu k ni, porad po kanclu, ukazuju veci, a musim dost kricet at mi spolehlive dobre rozumi (rouska ja + hluk z prace v kanclu). je to vlastne 7h v pohybu chozeni a do toho dne "kriceni"

Nechces zmenit zamestnani? Slusne IT firmy maji home office nekdy od zari a platy nesnizuji, naopak. Pouzitelni zkuseni testeri jsou nedostatkove zbozi, mozna bys dostala nekolikanasobek toho, co mas.

Pokracovani tady. mike
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob bře 6, 2021 22:18

Dnesni rouskostav na okraji Prahy: pres den na ulici rousku nebo respirator asi tak 30 % lidi, k veceru to kleslo na 10 %. V obchode ale 100 % a jen par lidi melo respirator na Blatneho. Na ulici je nekteri meli pod nosem, coz nechapu. Jednak se to nosi fakt blbe, jelikoz na to nejsou delane a jednak jaky to ma smysl? Bud to povazuju za blbost a pak se na to vykaslu uplne nebo ne a pak si to dam poradne.

Stanoviste katastralnich pohranicniku na cyklostezce jsem nevidel, asi neni tam, kde bych ho cekal, jeste je jedno logicke misto, tam kouknu zitra. Nebo se na to mozna v obave z vikendoveho masakru vykaslali. Zato outpost u silnice na druhe strane reky funguje porad, trci tam cele dny a nejspis i noci.

Zajimave je, ze jak Kosik, tak Rohlik hlasi pretizeni a volnych terminu ubylo. Jeste minuly tyden to bylo OK, v noci jsem objednaval na ten samy den vecer, ted uz to nejde. Pritom se nic nezmenilo, nakupovat potraviny se prece muze normalne. Ze by se lidi zacali bat chodit do kramu? Vecer tam bylo poloprazdno, ale to byva i jindy, proto tam touhle dobou chodim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » sob bře 6, 2021 22:40

mike píše:jeste je jedno logicke misto, tam kouknu zitra.
Nezapomeň předtím pořídit vhodné oblečení :wink:

prevlek na klidne prochazky.jpg
prevlek na klidne prochazky.jpg (38 KiB) Zobrazeno 1333 krát
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob bře 6, 2021 22:43

To by asi spolutrpici na cyklostezce ocenili :twisted:

Hodlam se na ne koukat shora stale jeste ze sveho katastru. Hranice je dole pod kopcem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » sob bře 6, 2021 22:51

Tak to jsi houby záškodník a partyzán :twisted:

Kdyby sis to rozmyslel, tak je v nabídce ještě takovýto model :D

prakticky oblek do prirody.jpg
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob bře 6, 2021 22:57

To se mi libi, dej link na e-shop ;-)

Kdyz ja tam nechodim ani normalne. Nas katastr je tak velky, ze se do nej vejdu i s 15 km vychazkou, pricemz aktualne chodim 8. Kupodivu jde hranice docela logicky udolima nad kteryma chodim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » sob bře 6, 2021 23:21

mike: hmm, mám trochu obavu, že to teď bude dost nedostatkový zboží :?

Ale co princip? Posledně partyzánština přes plot blázince, tak co zdolání hranice katastru? :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob bře 6, 2021 23:28

Hranici katastru zdolam s prstem v nose, neomezuju se na cesty ;-) Mohl bych ale jit hlidku zkontrolovat o pulnoci a postvat tim smerem prasaky 8-[ Akorat by se mi na to hodilo nocni videni, mrchy jsou tak maskovane, ze ve svetle celovky splyvaji s terenem, v infraspektru by byli videt lip.

BTW, nekdo ukradnul zadni branku strasidelneho hrbitova. Tu, co u ni ma hlidat strazce a nepoustet duchy ven. Tak nevim, jestli se tam ted nemam v noci bat, kdyz jdu okolo. Mozna bych mel zavolat do Novy, tam jsou na to odbornici, snad mi poradi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » sob bře 6, 2021 23:46

mike píše:mrchy jsou tak maskovane, ze ve svetle celovky splyvaji s terenem
Teď nevím, jestli myslíš divočáky nebo cajty, ale raděj bych to dále nerozmazávala. Počkám si na titulky v novinách :twisted:

S duchama se tam nějak domluv a pošli je na správná místa, třeba už tady bude konečně pokoj :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob bře 6, 2021 23:59

Doufam, ze jsem se omylem nedopustil nejakeho trestneho cinu 8)

Vidis, to mne nenapadlo. Mozna se uz na to nemohli koukat a vydali se pro ne sami :prayer:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » ned bře 7, 2021 23:28

mike píše:Stanoviste katastralnich pohranicniku na cyklostezce jsem nevidel, asi neni tam, kde bych ho cekal, jeste je jedno logicke misto, tam kouknu zitra.

Nebyli ani tam. Za tu dobu, co jsem to sledoval, projelo smerem na Kralupy nekolik cyklistu, bruslaru a dokonce tam sla i rodinka s detma. Skandal, urcite nemeli papir [-X :twisted:

Pravda, byl jsem tam az se zapadem slunce, kdyz odesly davy. Musel to byt fakt masakr, vsechny stezky rozdupane a rozjezdene od piciklistu, za 20 let, co tam chodim, jsem nic podobneho nevidel. Ani ti prasaci nenadelali takove skody a to se fakt snazi. Toho zemedelce, co nema rad lidi a dava jim to patricne najevo, nejspis klepne :D (preorava vyslapane stezky, prehrazuje je navezenou hlinou a pry tam obcas prijede a lidem nadava a to bylo jeste pred koronakrizi :)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » ned bře 7, 2021 23:44

mike píše:urcite nemeli papir
Když už zmiňuješ ten papír, tak jsem se koukala po něčem, co si dát do dokladů pro případ, že by mě někde u nás v okrese při cestě autem legitimovali (trvalé bydliště mám jinde) - a ukázalo se, že na kartičce AV je korespondenční adresa :-) Sice ji mám postarší, z roku 2019, ale aspoň je vidět, že už tu bydlím dlouho :mrgreen:
Hamáčkem navrhovanou faktruru za plyn fakt nemám, naše víska jaksi není a asi ani nikdy nebude plynofikovaná :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » ned bře 7, 2021 23:50

Zas muzes jet legalne do Brna. Ne ze by to teda byla nejaka vyhra... :twisted:

Proc zrovna za plyn? Elektrina, voda, telefon... AV karticka je zajimavy napad, zvlast az budes policajtum vysvetlovat, co to je :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » pon bře 8, 2021 0:02

Jo, ale leda tak nakupovat, což fakt nemám potřebu. Navíc, že bych se při opouštění prokázala naším současným okresem a na vstupu tím brněnským? :-k To by se asi úplně nezalíbilo :mrgreen:

Co já vím, se zeptej Hamáčka :wink: Nic takovýho mi sem ale stejně na mý jméno nechodí, nejspíš by se ale nějakej dopis někde našel, nebo nechceš mi napsat nějaký liebesbrief? :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon bře 8, 2021 0:07

Hranici musis prekrocit ilegalne a prokazovat se budes v ramci okresu. Jen to nesmis splest :twisted:

Muzu, ale myslis, ze ti to CP v konecnem case doruci? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pon bře 8, 2021 17:23

mila6032 píše:Za zdůvodnění čeho? Já? Probůh, proč bych já měl někomu něco zdůvodňovat? Já jen žádám o povolení vjezdu na čtyřkolce. Nic víc.
Ja Ti teda nevim, Sice Ty jsi ten pravnicky znalec, ale pode mne kdyz zadaz o povoleni vjezdu necim nekam kam a cim je to ze zakona zakazane, tak snad neocekavas, ze bez zduvodneni, proc, by Ti nekdo mel vjezd povolit. Ti policajti asi spadaji do nejake vyjimky primo v zakone, predpokladam (netusim nemam to v hlave, motorova vozidla v lese jsem nikdy neresil).
mila6032 píše:buď je jízda čtyřkolkou v tomhle místě v pohodě a nebo není. A mě zajímá jak to místní správa vidí. To je celý.
...
Třeba tady mě strašně zajímá, jestli čtyřkolka na magistrále vadí nebo nevadí. Buď vadí a pak si budu s PČR a správou magistrály povídat o tom, proč zvolili kvůli kontrole 13 běžkařů akci se třemi čtyřkolkami a minimálně pěti policisty.
Polde tohoto uvazovanií bys mohl uplne stejne premyslet v pripade, kdyz tam jde Horska Sluzba na ctyrkolce zachranovat nekoho vazne zraneneho... Bo prece bud to "vadi nebo nevadi" ](*,) ](*,) ](*,)

Mimochodem, doufam, ze Ti je jasne, ze jsem o samotnem zasahu, jeho vhodnosti/nevhodnosti a okolnostech nenapsal ani slovicko.

A o "stavu hromadneho postizeni osob" si myslim skoro stejne jako Ty - az na to, ze chapu, kdyz to vyhlasila konkretni nemocnice, tam to ma jisty duvod i jiste nasledky, i pravni - co vim, tak by ses napr. nemohl stezovat stejne, kdyz jsi tam prisel na osetreni napr. s triskou v prste (prehnane) a ani sanitky by tam nemeli vozit lidi s "beznymi" problemy ne nutne vyzadujici okamzitou akutni peci. Jedine, ze by to spravne melo vyhlasit (Krajske) Zdravotne operacni stredisko a ne nemocnice nebo kraj. Ale na druhe strane, kraj je zrizovatelem (v jistem smyslu i nadrizenym organem) KZOS, takze ten kraj neni uplne mimo...
Ano, je to vymysleno na hromadne nestesti, ale definice je tam podle poctu zasazenych osob a ne podle druhu udalosti - viz napr. metodiku tady. Tento stav umozni uz zachranne sluzbe (ale i nemocnici, kdyz tam prijde nekdo primo) "trideni" pacientu, komu se venovat prednostne, komu "min prednostne" a koho "odsunout na dobu az bude cas".
Bohuzel, neni jiny definovany stav, ktery by pocital s pandemii - a kdyz je nemocnice totalne zahlcena lidma s covidem, bezna pece je bud na nejvyssi miru omezena nebo uplne zastavena, tak se to muze pouze nahlasit ZOS a nebude tam posilat sanitky. Jenze tady byva v nekterych krajich zahlcena prakticky kazda nemocnice., coz neni nijak moc reseno.
O to jde, proto neni plna pravda, co rika Dostal, ten "zdravotni pravnik", vsak taky je to jeden z mala pravnickych expertu, kdo rika neco podobneho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví