Boty na běh v mokru

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v mokru

Příspěvekod apuka » pát úno 26, 2021 15:59

To se asi nacekas, ale snad do pristi zimy uz se nejake okno ukaze :wink:.

Zkus normalne napsat tam, kde bys to chtel koupit, at ti zmeri delku vlozky a Ty si zmer doma nejakou svoji ze sedicich bot. Samozrejme, je to jenom mala berlicka a pouze na delku, ale pokud mas rel. standardni nohu na sirku a vysku, tak to stacit muze. Ja takovou nemam, takze hned prijdu na vsechny odlisnosti :evil:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Boty na běh v mokru

Příspěvekod Victina » úte bře 2, 2021 11:40

S dovolením sa pridam k tejto téme... Tiež by som potrebovala poradiť boty na beh ked je mokro..
Hladala som a hladala ale budem potrebovat fakt poradit:)

Aky mate nazor na znacku Asics?
https://www.exisport.com/sk/trailova-be ... 30580.html

Je sice pekne, ze pisu ze su nepremokave, len ci to tak aj naozaj je :d

Taktiez Salomony... Citala som same pozitivne recenzie..
https://www.exisport.com/sk/trailova-be ... 67670.html

Alebo ak viete odporucit lepsie znacky sem s nimi :) Necham si poradit. Hlavne aby aj boli pohodlné

ďakujem:)
Victina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 2, 2021 11:25

Re: Boty na běh v mokru

Příspěvekod apuka » úte bře 2, 2021 12:59

Kym je ten Goretex funkcni, tak pres nej neprotece, at je to jakykoliv vyrobce bot. Nad nim ale protece vzdy, kdyz se tam dostane voda/snih. :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Boty na běh v mokru

Příspěvekod pavproch » úte bře 2, 2021 13:05

Proto je na Blizzardech ta lošna, která brání bordelu a vodě se dostat dovnitř. Krásně to bylo vidět minulý týden, když sem naposled šel v rozbředlých sračkách (15cm) v Blizzardech = suché fusekle, nad lošnu (lýtka) se mokro nedostalo, pod ní (kotník) taky ne, o víkendu sem to samé šel v akyrách (a to bylo toho rozbředlého jen 5cm) a přesto sem fusekle na kotníku nad botou měl vlhké/mokré.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Boty na běh v mokru

Příspěvekod pavproch » úte bře 2, 2021 13:34

Jo, k té životnosti GTX membrány v měkkých (textilních) teniskách: 500km v terénu, pak začne membrána místama (v ohybech) pouštět dovnitř. Mám vyzkoušeno už asi na 8 párech tenisek LaS.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Boty na běh v mokru

Příspěvekod apuka » úte bře 2, 2021 13:49

Pro tazatelku bych ja jeste dodal - pokud chces ty boty opravdu na behani, tak muze byt otazkou, kterou si musis zvazit pri hodnoceni boty, jestli vydrzi dele Goretex nebo odpruzeni podrazky. Jedno i druhe je hodne individualni a zavisle na konkretni bote, proto to, bohuzel, nikdo nedokaze dopredu rict.

Manzelka ma nejake GTX Asicsy (koupila je v Hervise, byly mezi akcnim zbozim, vubec netusila - a ani ji to nezajimalo - model ani urceni, to az v nch zacala behat), behavala v nich pouze v desti nebo snehu. Nevim, kolik km, urcite ale je to za ty roky vice nez nejakych 1000 km, mozna i mnohem vice. Behavala ve meste, na asfaltu a betone, i kdyz to byly boty univerzalni nebo spise do mirne tezkeho terenu. Goretex ji v nich stale v pohode funguje, ale uz ji v nich boli nohy, tlumeni je uz davno v haji, i kdyz jak svrsek boty tak i podrazka vypada velice dobre, bez problemu.
Ale je mozne, ze kdyby je pouzivala v nejakem lese po stezkach bez asfaltu a skal, tak jsou boty vice namahane a svrsek i GTX by davno odesly, zato mozna tlumeni bylo stale prijatelne.
Taky by to bylo uplne jine, kdyby je nepouzivala na behani ale chozeni, at uz kdekoliv.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Boty na běh v mokru

Příspěvekod zdenekj » čtv bře 4, 2021 12:11

Ahoj, tak mi přišly ty LaS, krásný botky ale bohužel se do nich těžko narvu a když se mi to podařilo (nemají klasický jazyk je tam jen né tolik pružný otvor pro vlez) dost tlačily i po stranách, takže jim ta tabulka velikostí opravu neodpovídá. Objednané 44,5 což by mělo být dle jejich tabulky 287 mm délky chodidla - při mé délce chodidla 280 mm to odpovídá 43,5 a 7 mm do plusu tam opravdu není. Takže je pro případné zájemce nabídnu k prodeji, pokud se nikdo neozve pošlu zpět a odstoupím od smlouvy.
Odhadem bych potřeboval 45,5-46. Bohužel jsem je nikde na netu v této barvě už nenašel.
Pokud by se to někomu podařilo, má u mě flašku rumu!
Přílohy
IMG_1286.jpg
zdenekj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon úno 8, 2021 18:07

Re: Boty na běh v mokru

Příspěvekod pavproch » čtv bře 4, 2021 13:41

zdenekj píše: takže jim ta tabulka velikostí opravdu neodpovídá


Nesouhlas, Tempesty mám ve 42,5 EU, kromě toho i Akyry a URaptory stejné vel. a Blizzardy 43 a všechny naprosto přesně pasujou na jednu (42,5) resp. dvě fusekle (43) na mou haxnu č. 42 a 1/3.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Boty na běh v mokru

Příspěvekod apuka » čtv bře 4, 2021 13:54

Kdyz Ty taky srovnavas jenom LS boty....

Ale ani u nich to ne vzdy sedi podle velikostni tabulky - viz, co jsem psal o zkouseni o neco vys. A tehdy i prodavacka tomu prisvedcila a sama rikala, ze si je chlapy berou o cislo i vice vetsi nez nektere jine boty, podle modelu. A konretne toto zduraznila o tech "ponozkovych" vstupu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Boty na běh v mokru

Příspěvekod zdenekj » čtv bře 4, 2021 13:55

No tak potom mě od minulého týdne vyrostla noha :) , jinak si to nedovedu vysvětlit. Ale to je jedno bota mi je malá-těsná.
zdenekj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon úno 8, 2021 18:07

Re: Boty na běh v mokru

Příspěvekod Trnky » čtv bře 4, 2021 20:47

mozno tu

a tu

pripadne v modrozelenej kombinacii trekkinn alebo bergfreunde
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Re: Boty na běh v mokru

Příspěvekod zdenekj » pát bře 5, 2021 10:52

Diky za tipy ale preferuji koupi v ČR.
zdenekj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon úno 8, 2021 18:07

Re: Boty na běh v mokru

Příspěvekod pavproch » pát dub 16, 2021 18:10

Zítra bude "field" test GTX a jeho nepropo vlastností v Blizzardech jako hrom. Pokud zdraví dovolí, bude goratexová (má scat) vycházka (odhaduju 2+ hodiny) v 5-15cm naprosto vodnatých čvachtavých sraček a Blizzardy už mají odšlapáno odhadem 300+ km (vím, že v měkkých botech GTX nepustí ca 500 km, pak už jo). To sem teda zvjedaff, esli zítra odplavu nebo ne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Boty na běh v mokru

Příspěvekod pavproch » sob dub 17, 2021 11:29

Tak dobrá zpráva, i po 300km GTX drží, po 2 hodinách v mokru (z toho ca hodina opravdu čvachtavá) v botkách sucho. A opravuju, bylo toho 5cm (tady u mně před chalupou) až 40cm (v 750mnm).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Boty na běh v mokru

Příspěvekod pavproch » ned dub 18, 2021 11:55

Tak i neska to Blizzardy daly bez ztráty květinky (i přes mnohem větší čvachtačku než fčera), fčíl je usuším (už sem to tu spal - téměř nenasákavají, narozdíl od Ultra Raptorů) a odložím, doufám už že až do příští zimy, jak píšu vedle, už mám v hlavě zase bajk.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Lehké pohodlné "pologumáky" do mokré trávy, břečky, bahna...

Příspěvekod Krysha » pát zář 30, 2022 13:09

Ať nezakládám další téma, tak se zeptám v podobném (sice neběhám, ale chodím rychle):

Napadá vás nějaký tip na lehké pohodlné "pologumáky" do mokré trávy, břečky, bahna...prostě všemožného marasu, kterému se psem od podzimu do jara neuniknu?

Gumáky by byly ideální, jenže
1) nejsou pohodlné, obzvlášť na rychlou chůzi (na pomalou chůzi to možná splňují drahé lovecké "gumákoboty", ale ty jsou asi spíš na pomalejší chůzi a navíc bod 2)
2) potí se v nich noha

doposud jsem na to používal zimní pohorky La Sportiva Frost GTX (které na zimní použití vzhledem k úzkému kopytu a klouzavé podrážce pohořely):
Obrázek
ale ty se po letech začínají rozpadat (látkové očka na tkaničky, přišití ke gumové části) a navíc nejsou zrovna zvlášť pohodlné (zejména úzké kopyto, což je asi u La Sportiv běžné, ale i celková hmotnost a tvrdost je zbytečně velká) díky čemuž je používám jen na kratší venčení
nicméně to provedení - vysoká gumová/plastová spodní část s relativně (vůči gumákům) prodyšným vrškem - se mi líbí (95% vlhkosti to zadrží, nenasáknou, lehce se umývají), takže hledám něco podobného, jen širšího kopyta a ideálně lehčí/měkčí (a nezateplené)
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Předchozí

Zpět na Běhání