Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Creobroter » úte úno 2, 2021 21:26

No tak to ste mi teda dali , uz som bol pre ňu rozhodnuty, po akej značke sa mám pozerať teda?
Ešte sa mi dosť pozdáva petzl nao, páči sa mi na nej to zadné červené svetlo, to je na beh v meste ako stvorené, aké sú na ňu ohlasy?
Nevědomost je blažená
Uživatelský avatar
Creobroter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned čer 6, 2010 19:04
Bydliště: Topoľčany

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte úno 2, 2021 22:41

Znacku mas spravne, jen to chce jinou celovku.

Petzl Nao si tu pohledej, co si pamatuju, tak se tu resila nejaka slozitejsi reklamace. Navic ma neco jako adaptivni sviceni, coz je IMO jeste o rad horsi kravina, nez to prodluzovani vydrze. Mozna se to da vypnout, netusim. Petzl celovky mi nesmi pres prah ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Creobroter » úte úno 2, 2021 22:47

Tak daj nejaky typ na ozaj dobru čelovku, nech viem akym smerom sa uberať prosím
Nevědomost je blažená
Uživatelský avatar
Creobroter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned čer 6, 2010 19:04
Bydliště: Topoľčany

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte úno 2, 2021 23:00

Tohle za tebe nikdo neudela. Tezko ti muzu dat tip, kdyz nevim, co chces a co ti vyhovuje. Lepsi bude, kdyz si neco najdes sam a my ti rekneme, proc ne :twisted:

Pricemz to pro tebe nemusi platit. Mne by to snizovani vykonu silne vadilo, ale jsou lidi, co jim naopak vyhovuje. Neprejimej cizi nazory, vzdycky zvaz, jestli a jak moc se to vztahuje i na tebe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Creobroter » úte úno 2, 2021 23:19

Ak som to dobre pochopil, tak lepsia volba bude Fenix HM61R kvôli tej regulacii napájania. Rozumiem tomu správne?
Nevědomost je blažená
Uživatelský avatar
Creobroter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned čer 6, 2010 19:04
Bydliště: Topoľčany

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř úno 3, 2021 2:42

Vypada to tak, ale precti si poradne to odkazovane srovnani vyse. Rozhodnuti je na tobe. HM65R ma zas ty dve diody, coz pro nekoho muze byt zasadni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Bruca » stř úno 3, 2021 9:04

HM61R mám a plná spokojenost ;-)
Původně jsem chtěl tu HM65R, ale to ztlumovani světla je naprd.
Jinak mám doma ještě HL50 na tuzkovku, tu teď podělila manželka

Jinak celkově všechna světla (s výjimkou BT20, kde mi zlobil kabel) na 1*
Z toho co jsem měl tak BT10, BT20, BT30, HL20, PD32UE, LD40, E50, HL50, HM65R, snad jsem nic nezapomněl
A pokukuju po PD40R, lepší doma ani neříkat :-..
Jinou značku baterek a celovek doma nechci.
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » stř úno 3, 2021 10:28

Pořídil jsem HM61R. Je to moje první "profi" čelovka.
Doposud jsem měl spíše nějaké za pětistovku z řemeslnických potřeb, Sencor atd.
Na nejvyšší výkony je to opravdu světlomet. Kužel světla je do široka. Uvítal bych raději úzký, víc do dálky.
Kvůli tomu plastovému bazmeku, kterým je čelovka podložená a dalším plastovým sponám na popruhu, není nošení moc pohodlné. Tlačí to do čela nebo na hlavě, ale jde si na to zvyknout. Tlačítko pro zapínání čelovky není nijak chráněné nebo zamykatelné, takže v batohu se může snadno zapnout (tlakem o nějakou věc). Někdy mi nejde úplně snadno najet do modu červeného světla. Čelovka s jednou baterií uvnitř a jednou náhradní baterií váží 200g. To je dost.
Já ji kupoval kvůli výkonu, výdrži, červenému světlu, konstantnímu svícení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Bruca » stř úno 3, 2021 11:33

Proti nechtěnému zapnutí stačí otočit vickem baterky o 1/4 otáčky ;-)
U HL50 jsou potřeba tak 2 kompletní otáčky
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod sobb » stř úno 3, 2021 12:08

Dromedaro: přesně, jak píše Bruca, ostatně je to i v návodu od prodejce: "Uzamknutí čelovky proti nechtěnému zapnutí: Povolte bateriový uzávěr čelovky o čtvrt otáčky, přeruší se tím elektrický kontakt a čelovku nelze zapnout." :wink:

Docela mě zaujalo tohle: "Verze HM61R Amber je speciálně upravena pro český a slovenský trh, proti standardní verzi se liší v těchto třech bodech:
Akumulátor je navíc vybaven vlastním micro-USB konektorem.
Dioda má neutrální odstín světla místo studeného.
Ovládání je upravené, takže lze čelovku zapnout přímo do bílého i červeného světla (stejně jako u HM51R). Standardní HM61R pro ostatní trhy nelze zapnout přímo do červeného světla."

Palec vzhůru pro Kronium, že dají na svoje zákazníky (zrovna o tom červeném světle jim psalo asi hodně lidí) :)

Mám HL60R a pokud bych ji měla nahradit, tak beru tu 61. Jen je škoda, že nepřidali rozumný mezistupeň mezi 5 a 50 lumenů, to mi u té mojí docela chybí.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod WDSNV » pát úno 5, 2021 8:23

Pánové co říkáte na čelovku: Campgo T8 ? :rolleyes: dobrý? nic moc? za tu cenu by mohla být lepší? :) Ď.
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Creobroter » stř úno 17, 2021 15:21

Čaute, tak som nakoniec neodolal a kupil som tu hm65rt
Nevědomost je blažená
Uživatelský avatar
Creobroter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned čer 6, 2010 19:04
Bydliště: Topoľčany

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř úno 17, 2021 17:16

Fajn. Casem napis, jak se ti jevi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Creobroter » stř úno 17, 2021 18:40

Prechadzal som z 6 rocnej petzl tikky, nedá sa to porovnať, to je jasné. Pri behu sa vďaka hrubsiemu popruhu ani nepohne. Konečne nebeham po kaluziach
Nevědomost je blažená
Uživatelský avatar
Creobroter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned čer 6, 2010 19:04
Bydliště: Topoľčany

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř úno 17, 2021 18:44

Jasne, prvni dojmy v takovem srovnani musi by skvele, ale zajimavejsi to bude po nejake dobe, az si zvyknes a zacnes si vsimat, co se ti libi a co ti naopak vadi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod slash1111 » sob bře 6, 2021 9:16

Fenix HL26R po prvom mesiaci :)
Ten nizky mod (4lm, doplnkove LED) na chodenie nie je, svetlo je prilis rozptylene (co je jeho ucel..)
Na nizky mod (30lm, hlavna LED) sa da bez problemov chodit, ale aj behat ked je sneh, pripadne svetly asfalt
Na stredny mod (70lm, hlavna LED) sa da behat normalne. Vysoky mod som nepouzil.
Vcera som ju 1. krat nabijal (0. nabijanie doplna bolo ked prisla) po 18 hodinach pouzivania (asi tak 50:50 nizky:stredny mod)

Kuzel je rovnomerny, privital by som keby svetlo nebolo pri nohach tak ostro orezane (pri chodzi to nevadi, iba pri behu), ale da sa na to zvyknut.
Porovnaval som ju aj s touto celovkou, a ta ma ten kuzel lepsi (menej orezany), aj ovladanie + - mi pride praktickejsie, ako cyklovanie medzi rezimami.
A indikacia stavu baterky je super ;)
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte dub 13, 2021 17:43

Prisel mi dneska spam od Kronia ohledne vyse diskutovane celovky Fenix HM65R-T. Od predchozi verze se lisi mj. prave ve zpusobu "prodlouzeni vydrze":

Čelovka je také vybavena inovovanou funkcí prodloužení výdrže. Při delším použití jednotlivých světelných režimů čelovka postupně snižuje výkon v malých krocích pro dosažení delší doby svícení. Snížení výkonu ovšem není tak výrazné, jako o starší čelovky HM65R.

Uz to neni tak spatne, jako predtim, ale furt to neni dobre a furt je to podvod. Dodany graf je bohuzel opet zavadejici semilogaritmicka maluvka, ze ktere se skutecne hodnoty nedaji moc vycist :roll:

No, aspon Kronium se snazi a sepsali prime Srovnání čelovek Fenix HM65R-T a HM65R.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod jIrI___ » úte čer 22, 2021 9:18

Ahoj, sepsal jsem poměrně podrobnou recenzi čelovky Fenix HM61R Amber (https://www.bike-forum.cz/magazin/124405/test-svitilna-fenix-hm61r-amber-podrobne-nejuniverzalnejsi-z-univerzalnich.html). Třeba recenze někomu pomůže v rozhodování, z mého pohledu se jedná o maximálně univerzální svítilnu, která nalezne využití nejen při turistice.
Dalším mým oblíbencem je Petzl Swift RL, který k pojetí čelovky přistoupil naprosto odlišným způsobem než Fenix, ale Reactive Lighting na mě zanechal velký dojem, funguje fakt pěkně. Opět jsem k této čelovce sepsal recenzi (https://www.bike-forum.cz/magazin/123952/celovka-petzl-swift-rl-podrobne-ve-znameni-reaktivniho-osvetleni.html).
jIrI___
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon srp 9, 2010 7:47
Bydliště: R. p. R. , Ostrava

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod WDSNV » čtv říj 7, 2021 7:18

Protože jsem high-tech guru tak mám dotaz... :mrgreen: nevíte jestli existuje nějaká čelovka s bezdrátovým nabíjením? :(( Bylo by to super kdyby to někdo vymyslel už. 8) :oops:
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » čtv říj 7, 2021 7:58

Jestli jsi high-tech guru, sprskni si to doma sám. Komponenty existují :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod WDSNV » čtv říj 7, 2021 9:05

Haha, taky pravda.. Ale nevím nevím. :lol: :-k
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » čtv říj 7, 2021 12:05

Otázka je, potřebuješ - li vůbec takový věci. Jsi speleolog a podobně? Nevím, co s tím chceš vyvádět. Ikdyž bude baterie dobíjená bezdrátově, umístěna v zádu, k čemu ti to bude? Že odpadne nabíjecí kabel? Zas je větší ztráta při konverzi.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod WDSNV » pát říj 8, 2021 12:57

No bylo by to super! :D
To víš já musím mít všechno extra :D

Se mi podělala moje čelovka za 2600Kč Ledlenser. Dal jsem jí reklamovat uznali mi to a dali mi úplně tu novou samou..
A i ta druhá čelovka se mi za rok podělala a zas je na reklamaci a jsem zvědav co s tím vyčarují.. Zdali mi vrátí peníze a nebo ne... :roll: :D Jestli jo tak si koupím asi nějakou od Fenix nebo nevím..
Ale kdyby byla nějaká s bezdrát. nabíjením rád bych to vyzkoušel. :rock:
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pát říj 8, 2021 15:59

Já už bych tedy nic jiného než Fénix nekoupil. Můj poslední přírůstek je malá svítilna, včetně RCR123A vážící 41g. Má kovovej klips, takže si ju můžu pověsit jako světlo do stanu anebo ju připevnit na kšiltovku, kterou nosím neustále, a čelovka je na světě. Tady jsem ušetřil hodně váhy a místa, aniž bych se připravil o možnost posvítit si na 142m.
Ser na nesmysly jako bezdrátové nabíjení a koukej na světelný zdroj a jeho teplotu, světelný kužel, lumeny, dosvit, počet režimů,.. Toto jsou podstatný věci, ne nějaký nabíjení. Btw myslím, že na ališuntu bude čelovka s bezdrát nabíjením, ale ta kvalita...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát říj 8, 2021 16:11

Asi tak. Bezdratove nabijeni celovky je technicky nesmysl a tezko by se to realizovalo (chybi plocha). Nevylucuju, ze s tim nekdo prijde, hipsteri jsou dobra cilovka, koupi kazdou kravinu za nesmyslne penize, ale ja bych to nechtel ani zadarmo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pát říj 8, 2021 17:02

Plocha nechybí, když bude baterie vzadu a bude plochá, má na sobě dost místa. Ale nevidím pozitiva tohoto způsobu nabíjení u čelovky.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát říj 8, 2021 17:10

Plochu potrebuje civka, na zadech mobilu je ji dost, na celovce by byla docela neprakticka. Resitelne to nejspis je, ovsem za cenu mensi ucinnosti. Ale hlavne progrca proc? Jeste nedavno nebyly nabijeci celovky vubec a jak casto ji potrebujes nabijet? A kdyz uz, tak se hodi nabijeni na treku, kam si vezmes malou a lehkou nabijecku na vsechno a nebudes tahat velky a tezky nesmysl na bezdratove nabijeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pát říj 8, 2021 17:54

Však jo :) taky mi to přijde jako nesmysl ve všech ohledech
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Bossinko » ned říj 10, 2021 14:13

Ahojte,

Fenix pre nedávnom vydal inovovanú čelovku HM51R Ruby V2.0. Kompaktné rozmery, nabíjanie USB-C, aku RCR123A, neutrálna biela a ako tak regulovaná pri 150lm, magnetická koncovka, použitie aj ako ručné svietidlo.

Taktiež je na trhu nová verzia HP25R V2.0. Vysoký výkon 1600lm, nabíjanie USB-C, aku 21700, nezávislé ovládanie hlavnej a vedľajšej LEDky. Otázna je regulácia.
Osobne mám prvú verziu a nedám na ňu dopustiť, uvidíme čo ponúkne 2ka.
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pon říj 11, 2021 4:03

Drží magnetická koncovka? Na mým Fenixu ne, respektive drží pouze směrem k zemi, na svislý libovolný kovový ploše bez šance, padá. Tohle se jim nepovedlo, tak slabej magnet tam dát... Ale kvůli tomu jsem to nekupoval a uchycení na kov stejně v přírodě jaksi nevyužiju..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky