Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pát říj 16, 2020 17:04

dudy píše:Pak mi na Šeremetěvu zmiznul celej bágl i se seznamem a bylo.

Jak k tomu došlo?

Btw a co ten zimní spacák, kterej visel na půdě, zatímco jsi spal v membránovém oblečení? :lol: Pochopím, že si někdo zapomene čelovku, vařič, zapalovač a sirky k vařiči, náhradní baterie, paměťovku do foťáku, ... Ale furt přemýšlím nad tím, jak bych mohl při balení přehlédnout, že mi chybí nejobjemnější věc z celýho batohu.

@mike: máme to úplně stejně, jen já to nemusím odškrtávat, stačí zkontrolovat. Což může být za 10 nebo 20 let jinak :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pát říj 16, 2020 17:07

Jj, ja jsem si ten seznam udelal az nekdy pred 40 ;-) Ono ale zalezi i na mnozstvi veci, prece jen na VHT a tyden az dva je jich vic, to uz je postel plna. A taky je vetsi prusvih, kdyz az nahore zjistis, ze ti neco chybi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pát říj 16, 2020 17:13

mike píše:taky je vetsi prusvih, kdyz az nahore zjistis, ze ti neco chybi.

Třeba tyčky k samonosnýmu stanu, ideální zjištění po tom, co jsi se setměním a se začátkem deště došel na plánovaný spací místo :supz:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » pát říj 16, 2020 17:26

Etheric píše:
dudy píše:Pak mi na Šeremetěvu zmiznul celej bágl i se seznamem a bylo.

Jak k tomu došlo?

Btw a co ten zimní spacák, kterej visel na půdě, zatímco jsi spal v membránovém oblečení? :lol: Pochopím, že si někdo zapomene čelovku, vařič, zapalovač a sirky k vařiči, náhradní baterie, paměťovku do foťáku, ... Ale furt přemýšlím nad tím, jak bych mohl při balení přehlédnout, že mi chybí nejobjemnější věc z celýho batohu.



Prostě SSSR, země neomezených možností.
Země, kde zítra již znamená včera a včera jsem ještě bágl neměl...
:twisted:

Já nepsal, že sem ho zapomněl. Psal jsem, že jsem v jednu v noci zjistil, že ho nemám.
Já ho nebral programově, protože jsem chtěl jet posledním busem domů, ale kamarádi co spacáky měli a pan hostinský byli jiného názoru...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod sobb » ned úno 14, 2021 18:26

Chystám si věci podle "Seznamu věcí na vejlety", a právě jsem tam dopsala novou položku - Respirátor 1ks :?

Taky jsme zjistili, že jsme se používáním pulku naprosto rozmazlili a už se na zimu neumíme nabalit do batohů. Takže ... berem pulk :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Nachtlauf » ned úno 14, 2021 19:21

sobb píše:Takže ... berem pulk :mrgreen:


Ehm.. co je pulk? Edit: jo, už jsem našel. ](*,)

Já mám balení nahlas a podle denních dob. Vykládám na plochu věci podle denní doby, resp. situace a činnosti, co při ní dělám a k tomusi to říkám nahas. Na pochodu je to stejně furt to samé...
Carpe noctem. Run - bike - at - night.
Nachtlauf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv led 28, 2021 3:58

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod sobb » ned úno 14, 2021 23:20

Jo, pardón, mám to zažitý a nedošlo mi, že to není běžná součást našeho slovníku. Takže sáňoboby, Punťa, prostě taková ta nákladní věc, co má lyžník furt kus za zadkem :D
pulk.jpg


Balení nahlas, to je pěkný :)

Já si nevěřím od tý doby, co jsme někdy před patnácti lety nechali doma tyčky od stanu. Zjistili jsme to až v Alpách, bylo to tehdy na konci prosince :D
Od tý doby balím tak, že prolezu všechny místa, kde se může nacházet cokoliv, co bereme s sebou. Nahážu to na hromadu a pak si to odškrtám na seznamu, co mám v počítači. No, a co nemám, nepotřebuji, že ano :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pon úno 15, 2021 14:57

sobb píše:Chystám si věci podle "Seznamu věcí na vejlety", a právě jsem tam dopsala novou položku - Respirátor 1ks :?

Jj, doba se zmenila a pribyla povinna polozka, obavam se, ze bude platit i pro Alpy :? Mam jich v batohu nekolik stabilne. Pocet bych zvysil, nastesti skoro nic nevazi.

Ma to ale i sva pozitiva. Po strikani kalhot repelentem nebo bot impregnaci jsem obcas trochu aerosolu nasal a palil mne nos. Jak ted mam doma hromadu rousek, tak je na tohle pouzivam a je to vyrazne lepsi :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » pon úno 15, 2021 16:04

mike píše:Jj, doba se zmenila a pribyla povinna polozka, obavam se, ze bude platit i pro Alpy :? Mam jich v batohu nekolik stabilne. Pocet bych zvysil, nastesti skoro nic nevazi.
Vnekterych castech Alp urcite platit bude. Pokud clovek nejde vlastnim autem parkovat "na pole" a i dal jit naprosto mimo civilizaci kde nikde nikoho nesetka a ani pohledem nezavadi o chaty a domy, tak bych doporucoval radej FFP2 respiratory. Na nekterych mistech ocekavam, ze se budou vyzadovat (vlastne nekde se vyzaduji uz ted, napr. doprava v A).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pon úno 15, 2021 16:21

Celkem nevidim duvod pouzivat ted neco jineho nez FFP2 respirarory. Dycha se pres to prekvapive dobre, na obliceji taky sedi a kdyz si clovek spravne natvaruje plisek, nefouka si do oci a pripadne na bryle. Na rozdil od jara jsou k sehnani a ceny uz jsou taky rozumne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 15, 2021 19:18

ja mam porad svuj balik home made rousek... protoze je mam udelany tak ze me neserou nedrazdi a nedelaj se z nich opary. FFP2 jeden mam a prisel mi teda dost desnej, ze se pres to neda dychat (no ja normalne dycham tak na 70% zdravyho cloveka, tak mi pripada, ze to neudycham:( jakoze chapu ze ffp2 je asi lepsi, ale ja i v rousce mam problem vyjit v kanclu do druhyho patra... natoz v respiratoru
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod malejjarda » pon úno 15, 2021 20:05

mike píše:Celkem nevidim duvod pouzivat ted neco jineho nez FFP2 respirarory. Dycha se pres to prekvapive dobre,

Ani bych neřekl. Když sedíš u počítače tak snad. Ale zkus si s ním trochu víc pohybovat. Třeba rychle vyběhnout dvě patra po schodech. To je na chcípnutí. :cry:
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pon úno 15, 2021 20:23

Proc bych mel sedet u pocitace s respiratorem? :D

Nosim ho v obchodech a verejne doprave. Mam ve zvyku vyjit rychlym tempem jezdici schody z metra (Kobylisy), kdyz jdu rychle, tak jich dam 80, to je aspon 5 pater. Zadny problem. Nestihal jen jednou, kdyz jsem opravdu bezel na bus tak 200 m, to jsem pak mel par minut problem popadnout dech (stale s respirarorem). Dneska jsem s nim sel tak 300 m a jedny schody s 22 kilovym batohem.

Je mozne, ze jsou ruzne prodysne, mne ty moje prijdou jen o neco min, nez chirurgicka rouska. Rozdil jsem poznal uplne poprve, ale rychle jsem si zvyknul a nijak mi neprekazi. Nejdyl jsem ho mel na sobe asi 5 hodin v kuse, kdyz jsem jel na Vanoce na Moravu a pak zpet. Jedine, co mi trochu vadilo, byly usi otlacene od gumicek.

@Mawenzi: jestli mas potize s dechem i normalne, tak chapu, ale na druhou stranu by sis mela o to vic davat bacha.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mitau » pon úno 15, 2021 20:34

@mike: Nechces sem hodit odkaz na svuj respirator? Co jsem pochopil, tak se respiratory umi celkem lisit v prodysnosti, tak tip na slusne prodysny respirator se muze hodit vic lidem.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pon úno 15, 2021 20:44

https://www.generalpublic.cz/produkty (kliknout na Respirátory FFP2). e-shop si pripadne najdete sami. Rozumna cena je pod 250 Kc za 10 kusu. Porovnani s jinyma nemam, ale privezl jsem krabici rodicum a mama rikala, ze jsou podstatne lepsi, nez ten cinsky, co jim poslal Bures.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 16, 2021 7:29

ja v praci rousku normalne nosim. takze v ni sedim u pocitace a chodim po budove. jako jasne, problem je v tom ze kolegyne astmaticka si dychanim pres respirator privodila problem s nedostatecnosti s jednou plici a lekarka ji to zakazala nosit mimo nezbytne nutne pripady takze to me taky moc nepresvedcilo nosit respirator...

no takze spis premyslim respirator do mhd ale jinak se v tom proste neda vyzit 8-10h denne
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » úte úno 16, 2021 16:44

Myslel jsem, ze delas v IT, vy nemate home office?

Ono to dost zalezi i na psychice. Kdyz cekas, ze se v respiratoru budes dusit, tak se v nem dusit budes a u astmatu to muze byt fakt problem. Kdyz budes v pohode, tak se uvolnis a budes dychat normalne. To si holt kazdy musi vyzkouset sam. Respirator je dobry tam, kde je vic lidi a vetsi pravdepodobnost vyskytu debilu. Rouska je lepsi, nez nic, ale respirator ti dava vetsi sance na nizsi davku viru a to se ukazuje jako zasadni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » úte úno 16, 2021 17:32

Mawe uz nekdy vysvetlovala, ze jeji prace HO tak jednoduse neumoznuje, ze by to bylo slozitejsi nez dojizdet.

Jo, ta psychika takto funguje. Jenze zrovna u astmatiku tam vzdy bude vzadu takove blikatko, ktere hned, jak se dostavi naznak horsiho dychani (napr. pri mirne namaze) tak rozblika tu kontrolku a muze lehce nastat panika, ktera muze v nejhorsim vest az k zachvatu. S tim tezko neco delas. Kdyz jsi uz parkrat mel ten zachvat a je ti jasne, ze jake priznaky ukazuji na jeho blizeni se, tak tezko z hlavy vytluces, ze to je jenom kvuli tem peti schodum, ktere jsi se snzil rychle vybehnout a za ten respirator na nose neni toho duvodem, ze se to za chvili vrati na normal...

Nejsem astmatik, ale obcas si u jinych i u sebe spomenu, jak v detstvi, kdyz jsem mel problemy s plicema se mi stavalo, ze mi ujeli i dva autobusy, protoze jsem sedel/stal deset metru od nich na druhem nastupisti, ale kvuli zachvatu kasle astmatickeho typu jsem jednoduse nebyl schopny ani nijak dat na vedomi ridici nebo jinemu, at mi pomohou tam dojit a pockaji na mne. (Nebyly to linky MHD, ale primestske busy, co jezdily tak jednou za hodinu). Byt to dnes, respirator (ale i rousko) bych jeste dlouho potom na nos rozhodne nedal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 16, 2021 18:00

Ne neni to psychika. vy kdyz si vemete rousku/respirator tak se vam to proste taky zhorsi dychani. takze se proste zhorsi i me, nebo komunikoli jinymu, kdo to ma. to je fakt :D

takze ja necekam, ze se budu dusit, ale objektivne rikam, ze se mi v tom dycha spatne a ze to celej pracovni den na nose mit nechci, protoze to neni nic pohodlnyho, presto jich par mam do nejakejch exponovanejch mist.

ono zrovna v ty praci je to asi nakonec jedno, protoze tam je ta expozice v pripade nakazenyho docela vysoka i sahanim na kliky, nadobi, spotrebice, pracovni nastroje :D i kdyz mam od desinfekce sezrany ruce a uz nevim jak vypada den bez oparu, tak porad jeste su rada, ze aspon nejak rozumne muzu dychat. rikam si, ze pokud by to nekdo dotahl do prace tak rouska/respirator uz ani neni rozdil.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » úte úno 16, 2021 19:36

Mawenzi píše:rikam si, ze pokud by to nekdo dotahl do prace tak rouska/respirator uz ani neni rozdil
To si fakt nerikej. Rozdil je a teda (podle mne) hodne velky...

BTW, kdyz Ti vadi ta dezinfekce na ruce, zkus nejake tenke textilni rukavice. Mit je par, tak po par pouzitich je muzes prostridat, pokud mate i alkoholovou dezinfekci ve spreji (napr. se prodava na dezinfekci opakovane pouzitelnych rousek nebo respiratoru, ale v podstate je to alkohol bez nejakych pridavku, max. nejaky etericky olej), tak je nastrikas, za pul hodiny to vyprcha a muzes zase pouzit bez nasledku na ruce.
V pracovnich pomuckach se prodavaji za par kacek (mozna by Vam je i zamestnavatel poridil, pokud nutne sahate na zarizeni), ale postaci i ty svatebni hedvabni :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 16, 2021 19:49

apuka
nejsou hedvabny trochu drahy?

spis proste byt 8h s nemocnym v kanclu treba tyden... no radsi nemyslet:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » úte úno 16, 2021 20:33

Jasne, vsak proto je tam ten smajlik :-).

No, vsak jsem tady psal o pripadu, kdy nekoho vytrasovali, poslali do karanteny a na test, a on si cekani na vysledek testu osladil ucasti oslavy ve firme, kde pracoval; se spolecnym jidlem a pitim ve spolecnych prostorach. Ve vysledku nakazil skoro vsechny, co tam byli - nanestesti kancelar-velkoprostor, takze par desitek lidi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod milarepa » úte úno 16, 2021 20:57

proč tohle vlákno zasíráte těma covid cypovinama?

stejně se musíme promořit všichni, tak celé to divadlo je v podstatě jedno......chránit ohroženou skupinu, a co nejrychleji ji přeočkovat, ostatní at se klidně promoří
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » úte úno 16, 2021 21:41

Nedokazes sledovat diskusi ani v ramci jedne stranky? Vlakno je o vybave na nekolik dni a bavili jsme se o tom, ze pribyla nova polozka, respirator(y).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 17, 2021 6:07

milarepa
tak pokud to nekoho urazi, tak to.mike muze ty 4 komenty mimo presunout...

malejjarda
ja se jako astmatik citim dost jako ohrozena skupina:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 22, 2021 7:13

geargrams.com je pro me minulost:(

kamos mel.potize s heslem tak jsem to chtela zkusit - jakmile date zapomenuty heslo, tak vam.nikdy neprijde email a heslo se ale zmeni na nejaky vygenerovany takze se do uctu uz nikdy nedostanete...

novinky na poli webovych apek asi nejsou, takze sbohem sdileny seznamy na of:D

budu se muset naucit jak se delaj kolacovy grafy uz sem to davno zapomela:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » sob bře 27, 2021 18:22

lighterpack.com... da se tam nejak radit existujici vybaveni abecedne? nebo to tam proste nahodne nahaze a ... delej si co chces. mam totiz u sebe abecedne razeny skupiny veci, ze kterych jen vybiram a LP to neumi radit... des
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » ned bře 28, 2021 5:10

Než vymejšlet takový chujoviny, není lepší tužka a papír? Nebo pokud to mermomocí musíš mít v PC, napsat to do Wordu, nebo udělat tabulku Excelu?
Na koláčový grafy bych se vyprd, přínos v tom nevidím, na tom papíře je sečteno kolik co váží, to stačí ne?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » ned bře 28, 2021 6:26

etheric
samozrejme, ze jinych moznosti je hromada, ja se ptam, jestli nekdo vi, jak se to da v lighterpacku radit abecedne. na GG sem byla zvykla, spis bych radsi presla na nejkou takovouhle jinou sluzbu, prave kvuli tomu, ze to jde jednoduse sdilet.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » ned bře 28, 2021 6:46

Foto papíru lze taky jednoduše sdílet, to stejný screenshot tabulky :)
Mám na papíru různý gearlisty, vždy slouží jako orientační, bo každej výlet jsou podmínky jiný, tudíž i výbava se trochu liší. Neliší se akorát skupiny, jako např spaní, vaření, oblečení, elektronika,... Obsah skupin je ale značně proměnlivej, nemám nic jako stálej seznam, kterej jen trochu přizpůsobuju, měním toho dost, na některý akce fakt můžu půl seznamu nechat doma :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Batohy