České a slovenské hory - zápisník z cest

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod mike » pát led 22, 2021 17:26

:D pekne. Co te to napadlo tam v takovem vetru lezt? No a nesmeky se rady zouvaji a v takovem marastu si toho nevsimnes, protoze mas jine starosti.

Vsak si o tom tenkrat nejspis vetsina lidi myslela sve ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod mila6032 » pát led 22, 2021 17:38

Já to mám rád. Člověk v takovejch chvílích nepřemejšlí nad blbostma a krásně to čistí hlavu. Dřív mi tohle poskytoval ring, ale teď už na zápasení nemám věk, zdraví ani fýzu. Tak holt musím hledat jiný situace.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod mike » pát led 22, 2021 17:44

Aha, asi zacinam chapat tvou zalibu v bojich s uredniky ;-) Mne teda silny vitr na horach vadi asi ze vseho nejvic, ale sto lidi, sto chuti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » pát led 22, 2021 17:46

mila6032 tak to si mel krasnej vylet :D uz si to predstavuju jak ztraceny nesmek plachti ve vetru rychlosti vystrelu z katapultu a drive zachranenou pani dobre mirenou ranou do zatylku knockoutuje k zemi :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod mila6032 » pát led 22, 2021 18:02

Mike: jo, asi to trochu souvislost má:)

Mawe: To si piš, že mě to napadlo. Naštěstí to foukalo z boku a když mě opouštěla čepice, tak to vzala hned za řetězy a pelášila mimo cestu kamsi do Polska, do míst, kde je v podstatě nemožný, aby někdo byl. A počítám, že nesmeky to vzaly podobnou cestou.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 22, 2021 19:16

gear list snad davat nebudu, abyste se nepopadali za bricha :D co ja mela na 3 dny je totiz pro vetsinu lidi spis tak na den :D tahla sem stan (celtu ne kvuli vetru) takze tak 9kg zakladni vybavy jsem mela. Trochu premyslim, ze si nutne musim koupit neco lehciho (mountain smith tentokrat nepripadal v uvahu - normalne jak me boli kolena tak mam dost problem ho postavit - protoze clovek musi delsi dobu cupet, coz nezvladam, ale kdyz se k tomu prida bolava bederka ze se nemuzu ani poradne skrcit a vlezt tam na stavbu, tak to je prekerka :D takze mozna i kvuli tem kolenum budu trochu premyslet, co s tim...)

ale tak nějak z Nezdenic na Velký lopeník.
Přílohy
IMG_0718.JPG
IMG_0636.JPG
IMG_0425.JPG
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod mike » pon úno 22, 2021 19:24

Tyyjo, Lopenik, tam jsem jezdival jako dite na pionyrsky tabor :) Na tu rozhlednu si ale nepamatuju, ze by tam jeste nebyla? Vsak uz je to pres 40 let...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod glock69 » pon úno 22, 2021 20:57

Tato tam určitě nebyla, je relativně nová, bývala tam nějaká dřevěná konstrukce.
glock69
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon srp 10, 2015 5:49

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod sobb » pon úno 22, 2021 23:49

Maw: pěkný :) Se Ti zimní výlety nějak zalíbily :P Kdy jedem do těch Jeseníků? :wink:

Když už po letech trávíme zimu doma, tak taky něco přidám. Krátký výlet do Rychlebek v minulém týdnu. Ještě jsme to celkem stihli před oblevou.
Gear list též dávat nebudu, poněvadž žádný nemám, jen tabulku (ve Wordu :lol: ) a navíc jsme to pojali silně expedičně, jak je ostatně z fotek patrno 8)

večerní oheň1.jpg


camp2.jpg


hřeben.jpg
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 23, 2021 7:41

sobb
pekny:)
ja bych jela hned ale v 5 stupni psa mam doma jasny restrikce:D

tak asi si dovedu predstavit prijemnejsi teplotu:D ale tesne kolem.ty nuly mi.to.neva

mike
tahle konkretne by mela byt z roku 2005
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 23, 2021 10:15

nicmene vyndavaji koliku zamrzlych do zeme bylo fakt dobrodruzo:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod skutrjohny » stř úno 24, 2021 9:56

Mawenzi diky za pripomenuti a tip na Lopenik. dnes se nudim v praci, tak zdrham a udelam si kratky vylet ;)

uz jsem to nacpal kde se dalo, tak pridam i sem :-D

jak je ted v prirode vsude mnoho lidi, hledal jsem si misto, kde budu mit soukromi a muzu se tam zrychlene stahnout, kdyz rodina necekane dovoli:)
Chriby jsou spis cyklistickym rajem (rekreacne cyklistickym), protkanym asfaltem, ale kdyz clovek dobre planuje a nedrzi se znacek, jsou tam i hezka a klidna mista.
jedno takove jsem si tedy nasel, jen jsem musel vyresit mensi technicke lapalie.
Přílohy
101bd816c60d1c2f.jpg
bc64ac3c56b15a54.jpg
28e35fdbc32b8954.jpg
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 24, 2021 10:29

skutrjohntip.na pekny mista bych i brala, na to moje 1x rocne do chribu ti to tam nenarusim :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod skutrjohny » stř úno 24, 2021 10:49

u tech Chribu se celkem nabizi mrknout na turistickou mapu a vytipovat si mista podle skalnich utvaru:) ono je to tam hlavne o nich. za sebe muzu doporucit si projit vsemozne skalky kolem Vlcaku, hrebinek Bradla, pidi skalni mestecko Osvetimanske skaly a pak treba Holy kopec. ten stoji za to si projit cely od PP Marsava az po rozcestnik Kamenna studanka.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod bonatius » stř úno 24, 2021 22:36

@skutrjohny: co je to za hamaku, celtu a underquilt?
Ako si s tym spokojny a do akej teploty je underquilt pouzitelny?
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod skutrjohny » sob úno 27, 2021 12:29

bonatius: vsechno je to od znacky Warbonnet. UQ je Wooki, hamaka Blackbird XLC a celta na fotce zadna neni. to co asi myslis je zimni topcover. je to takova nahrada za moskytieru. odepnes jedno, nasadis druhe. proti desti te to ale neochrani.
a jo, jsem s tim vsim nadmiru spokojeny. tim, ze je to vsechno od jedne znacky,funguje to spolu skvele. hamaka je prostorna a lezis v ni skoro v rovine. ma ulozne prostory a co se tyce nastupovani je variabilni. UQ je do -17°C a zatim jsem ho otestoval pri -13°C a zadny problem. vazi cca 600g.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 11, 2021 13:27

tak sumava, trasa
https://mapy.cz/s/mopefozaca

co k sumave rict... byla sem kdysi na tristolicniku a na plesnym jezeru, pred vic nez 20 lety a moc si to nepamatuju, takze v podstate sumavou neposkvrnena.

Zacali sme na soumarskym moste, pres stozec, novou pec a pres nouzovy nocoviste az na polednik a do prasil. Cervenou hrebenovku sme uplne nedodrzovali i kvuli omezenim, ktery v kvetnu platila. kazdej den uplne neco jinyho, to me dost prekvapilo. asi neznam v cr zadnou jinou oblast, kdy je fakt kazdej den uplne jinej raz prirody. prvni dva dny bylo docela hezky, teploty v noci byli kousek nad nulou, jinak chcalo, chcalo a chcalo a fucel vitr, takze bylo docela chladno a v noci to padalo pod nulu. Nepotkali sme skoro zadny lidi, kdyz pominu 2x v protismeru dvojice za novym udolim, v odstupu asi 30 minut a pak sme se akorat na nocovisti potkavali s jednou slecnou, co se ucila na maturu a ani sme o ni nevedeli. na modrave sme nocovali s jednou dvojici a jednou trojici kamaradu, vsichni chodili ob jedno nocoviste, to ja bych asi nedala. Na poledniku neustale chcalo a silny narazy yvetru, ani sme nespali na nocovisti ale pod rozhlednou...

jako furt a furt a furt chcalo, ale protoze neprselo v kuse od rana do vecera, tak par vyhledu neob hezkych fotek se taky podarilo ukoristit. osobne sem asi trefila nejlepsi moznou dobu za posledni roky, protoze pokud je sumava uz desne proflaknuta a je tam miliarda lidi, tak ja ji mela skvelou, liduprazdnou a moc se mi tam libilo.
Přílohy
aP5170768.jpg
výhled na Plechý když se roztrhali mraky
aP5160575.jpg
medvedi stezka do stozce
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 11, 2021 19:43

jeste par fotek pridam
Přílohy
aP5211405_stitch.jpg
vyhled z Obliku
aP5201327.JPG
filipohutsky potok u modravy
aP5201327.JPG (136.86 KiB) Zobrazeno 9735 krát
aP5170794.JPG
vyhled z trojmezne
aP5170794.JPG (82.7 KiB) Zobrazeno 9735 krát
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod apuka » sob čer 12, 2021 16:02

Trochu OT...
@mawenzi: mela jsi vubec moznost vyzkouset Rab Momentum? Pokud ano, mozna bys o nem mohla napsat neco do prislusneho vlakna. Mne by to celkem zajimalo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » ned čer 13, 2021 6:19

apuka
ne a ani sem ho nemela s sebou. Jeho cas teda teprv jeste prijde... spis na leto.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Tomas » úte čer 15, 2021 10:14

@Mawenzi
To tě tam ty povětrnostní podmínky zlomily tak, že jsi to zapíchla už v Prášilech ? :lol: Ještě tam jsou 3 fajn jezera a Ostrý (moje nejoblíbenější hora). Tak třeba někdy příště, ale i tak pěkná trasa :supz:

Jinak když to tady vidím - čerstvý report z přechodu Krkonoš s děckem z tohohle víkendu:
- start na Pomezních Boudách, modrá na Jelenku zavřená (poláci zavřeli kvůli tetřívkovi), takže po červený na Svorovou horu a dál na Sněžku, lidí minimum
- na Sněžce desítky lidí, v pátek ráno, v okolí mraky poláků, cestou na Luční boudu lidí zas ubývá, starou Bucharovo cestou do Špindlu, zas jen jednotlivci
- Špindl vcelku mrtvý/poklidný, ač to tam nemám moc rád, teď to šlo a dalo se tam regenerovat
- druhej den ráno busem na Špindlerovu boudu a dál po červený na Snežný Jámy, též vcelku klid, většinou opět poláci
- z Labský boudy pak Harrachovo cestou do Harrachova, na boudě mraky lidí, hromady elektrokolařů (snad jsem tam neviděl jedinýho bez motoru)
- Harrachov opět polomrtvý a klidný

Dobrá vycházka, nějákých 37km, 1200m nahoru, 2000m dolu. Dítě to ve svých 12ti dalo v poklidu, Bylo to něco kolem 11ti hodin čistý chůze, což je v těchhle podmínkách z mýho pohledu pecka, navíc bez keců a s úsměvem.

Radši bych to býval přešel po červený, bez scházení dolu do Špindlu, ale měl jsem pochybnosti o vstupu na Polský území a zároveň se mi něják nedařilo zabookovat spaní kolem Špindlerovy boudy a i tak mám zas na čas vybráno se spaním na masňáka.

Jinak mě vcelku překvapily různý ubytovací přístupy v souvislosti s Covidem. V prvním dítě dělalo test, u mě se spokojili s čestným prohlášením, že se jako živnostník testuju. Ve druhým u mě opět zafungoval papír a u dítěte mé sdělení, že se testovala včera. Paradoxně v Orea resortu v Harrachově, což je ultramasňárna nechtěli vůbec nic a navíc měli na čepu desetiletou skotskou Laphroaig. Asi mají dobrý právníky (a dobrej vkus co se týče whiskey). :lol:

Tak jsem rád, že jsme to dali když tam nebylo moc lidí a teď tam zas tak 10 let nemusím. Co se týče počasí - každej den mělo padat a nepadalo vůbec nic. :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Kennedy » stř čer 16, 2021 7:36

https://kennedyhosvet.cz/2021/06/16/cena-za-lenost/

Procházka s Mawenzi a jejíma nepromokavýma ponožkama po Krušných horách.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 16, 2021 7:56

tomas
ja stejne chtela jit jen do hartmanic... ale jo, proste sem to nedala jak sem chtela, vycitat si to muzu ale nic s tim zpetne neudelam, i tech 10, 12 km posledni dva dny pro me bylo hodne narockych a premyslela sem, ze pojedu domu uz v patek rano z modravy. nakonec sem si rekla, ze na polednik dolezu a do prasil asi taky pak dalsi den, ale ty hartmanice bych uz nezvladla a zadny dalsi jezera urcite taky ne.

pak asi jak sem v sobotu uz nechodila a cvicila trochu dle netu a v nedeli taky sem vubec nechodila tak se ta plotynka asi nejak navratila zpatky a prestalo to tak kurevsky bolet tak su rada ze swm to zkratila ale neodpiskala
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 13, 2021 17:57

jsou to jeste hory? nebo nejsou? hostynky a vizovice
https://mapy.cz/s/poguhutope

ano, mela sem zas desne moc veci :D ale nesla sem spolecny vareni a spolecnej tarp. Coz neni nijak polehcujici okolnost :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

vody sem nesla kolem 1.5l vetsinou snad az na bivak a vareni

a su v nejakym skluzu, chtela sem dat par fotek z krusnejch hor a z luzickejch...

Jinak vsechno jezdi na pikacu, z prahy i brna sekery jak vlak tak silnice, takze sme se sesli pozdeji a jinde, nez byl puvodni plan, ale bylo klrasne a teplo, nejakym skautikum sme obsadili pristresek takze byli desne zklamany, kdyz prisli v noci asi hodinu po ulehnuti ke spanku a chteli tam spat, tak aspon piskali na pistalku rano v nekrestanskou hodinu na blizke louce, ale uz sme byli vzhuru tak nas to nerozhodilo. Celou sobotu prazilo slunko, malin i jahod dosti, lidi prakticky vubec zadny, takze jen les a nic. na vartovne sme chytli zapad i vychod slunce a v nedeli nas pak prekvapil dest jeste pred obedem, nastesti sme to stihli do vizovic nez se rozprselo a pred 12 uz sme jeli domu...
Přílohy
of-2021_varto_106.jpg
of-2021_varto_083.jpg
of2021_varto_051.jpg
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod mike » úte črc 13, 2021 18:01

Mawenzi píše:jsou to jeste hory? nebo nejsou? hostynky a vizovice

Nejsou. Pochazim z tehle oblasti (jeste kousek na vychod) a jsou to kopecky. Vlastne mne obcas prekvapi, kdyz tam prijizdim, jak je to vsechno nizke. Protoze jako dite jsem mel pocit, ze ziju v horach :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 13, 2021 18:05

ajo, tak mam to smazat? omlouvam se, ze sem to dala spatne.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod mike » úte črc 13, 2021 18:09

Ale houby ;-) V CR stejne zadne hory nejsou a v SR par, proste je to vlakno o kopeckach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Etheric » stř črc 14, 2021 7:00

Všude už tlačí do hlavy maliny, borůvky, jahody i ostružiny, u nás jsou maliny zelený a tvrdý, ostružiny ještě víc, jahoda sem tam nějaká červená a borůvky začínají. Ale jak bude teplo nad 20 a hodně vody, což bude, půjde to rychle a budou pěkně velký plody.
Mám strašnou chuť na borůvky se šlehačkou, pořídil jsem kvůli tomu i šlehačkovou lahev za 1500, páč šlehačka ve spreji je nechutná.
A maliny naložím do slivovice s trochou cukru :partyman:
Holt bude můj batoh na výlety v tomto období těžší o 2l airtight dózu, abych si mohl narvat ovoce na doma
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 14, 2021 7:08

existuje plastova vec za kilo na delani slehacky z kelimku:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Etheric » stř črc 14, 2021 7:54

Jenže z tý lahve za pomoci oxidu dusného je šlehačka nesrovnatelně lepší, než z libovolnýho přístroje, kterej není pod tlakem a pracuje jen se vzduchem atmosférického složení. Tak to prostě je, rozdíl je propastnej. Chuťově i strukturou.
Na jednodenní výlet klidně vezmu ven, šlehačku k tomu do termosky a můžeš ochutnat ;) Narveš si borůvky do ešusu a budeš k nim mít šlehačku jako z nejlepší cukrárny, uprostřed lesa
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Pokec o cestování