Oprava odlepenych podlepenych svov na GTX bunde

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Oprava odlepenych podlepenych svov na GTX bunde

Příspěvekod mike » čtv led 14, 2021 22:51

Jak to myslis? Vzdyt to tak v podstate delali. Akorat uz na pouzivanem materialu ty pasky asi tak dobre nedrzi.

Jo, obri, v podstate cely zadek, prosoupal jsem je jezdenim po snehu 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Oprava odlepenych podlepenych svov na GTX bunde

Příspěvekod sobb » čtv led 14, 2021 22:58

Přesně tak, že to nedrží tak dobře. Co je tam za důvod. Vyčistit by to přece mělo jít.

Zadek? Mačky? Kdybys nezmínil další faktor sjíždění sněhu, tak by mi asi docházela fantazie :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Oprava odlepenych podlepenych svov na GTX bunde

Příspěvekod mike » čtv led 14, 2021 23:06

Netusim, ale sami mi to psali. Nejspis nejde o spinu, ale ze ten material uz nema tak hladky povrch nebo tak neco.

Mackama trham nohavice, zadek jsem prosoupal pri sjezdech :twisted: Jednou jsem si macku kopnul tesne pod koleno, protoze jsem se jednou nohou propadnul do snehu a druha uz byla v pohybu. To byla ovsem dira i v lytku. VHT je nebezpecny sport 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Oprava odlepenych podlepenych svov na GTX bunde

Příspěvekod sobb » čtv led 14, 2021 23:13

Hm, to je blbý. Takže v tom případě ani oprava podlepených švů nemusí být moc skvělá.

Jsi tu původně psal o mačkách, tak mě nenapadlo, že máš na mysli obří díry na zadnici :wink:
Nebezpečný je hlavně mike The Destroyer :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Oprava odlepenych podlepenych svov na GTX bunde

Příspěvekod mike » čtv led 14, 2021 23:20

Njn, oprava obvykle neni tak dobra, jako nova vec.

Slo o oboji, ale zadek na tom byl hur, to byl ten muj konicek, co se mi nakonec podle ocekavani vymstil ;-)
Jj, hlavne sam sobe, ted mne napada, ze VHT by se vlastne dala kvalifikovat jako sebeposkozovani :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Oprava odlepenych podlepenych svov na GTX bunde

Příspěvekod Bossinko » pát led 15, 2021 16:05

O rok pozdeji? Rozpadlo se neco jineho nebo to, co opravovali predtim?

Jak byla ta bunda stara?


Väčšinou sa rozpadli ďalšie pásky, vnútorné vrecko. Ale aj niečo z už opravovaného. Bunda mala vtedy 10 rokov (je z 2008).
Problém je, že nová páska už nedrží tak dobre na materiáli aj keď sa poriadne vyperie. Aktuálne bol toto posledný platený servis bundy.

Na aliexpress som videl nažehlovaciu seam sealing tape, to by mohlo byť na domáce opravy fajn. Prípadne v núdzi Isocell airstop flex, ale to už nepôjde veľmi odlepiť.
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: Oprava odlepenych podlepenych svov na GTX bunde

Příspěvekod qwertz123 » čtv lis 18, 2021 8:56

Na Raptorovi s dobou používání min. 8 let se odlepují pásky z podlepení švů zejéna v rukávech a v horní části zad. Rovněž se rozpadl pásek na suchý zip pro stahování konce rukávů, který byl na dámské verzi z nějaké gumy či plastu místo klasického textilního provedení s přezkou. Tilak má opět několikaměsíční stop stav na příjem oprav.

Mimo tato opotřebení vypadá bunda dobře možná i díky tomu, že byla nošena převážně bez batohu. Má smysl GTX bundu tohoto stáří opravovat? Jak dlouho zpravidla vydrží GTX než se delaminuje? A jaká je trvanlivost opětovného přelepení švů novou páskou?
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Oprava odlepenych podlepenych svov na GTX bunde

Příspěvekod apuka » čtv lis 18, 2021 10:42

qwertz123 píše:s dobou používání min. 8 let se odlepují pásky z podlepení švů
Holt, i na podlepeni pasek se pouziva PU lepidlo, ktere vecne rozhodne nevydrzi...

Kdyby se nekomu zacalo odlepovat podlepovani svu nekde (zvyraznuji, zacalo!, tj. idealne neni uplne odlepene, spise na krajich), doporucuji zkusit projit pres ty pasy podlepeni zehlickou na jednicku, samozrejme dat ped ni papir nebo kapesnik. Idealne teplou zahlickou a hned zaroven pritlacit studenou jinou. Zmekci se lepidlo pod paskou a tim se stane lepivejsim. Muze to pomoci - jen se musi hned jeste za tepla taky poradne pritlacit, aby se neodlepila paska jeste vice. Proto je toto vhodne jen na malych poskozenich.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Oprava odlepenych podlepenych svov na GTX bunde

Příspěvekod pavproch » čtv lis 18, 2021 11:49

Podle mě (a mých zkušeností s GTX) po 8 letech provozu musí být membrána jak řešeto (= propustná pro vodu zvenčí), já bych to (asi i dříve než po 8letech) řešil výměnou za novou bundu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Oprava odlepenych podlepenych svov na GTX bunde

Příspěvekod AlexBeck » čtv lis 18, 2021 13:37

Nemáš vůbec citlivou vazbu. Co ta bunda s tebou zažila. Takového parťáka přeci jen tak nevyměníš :D
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Oprava odlepenych podlepenych svov na GTX bunde

Příspěvekod qwertz123 » čtv lis 18, 2021 16:22

pavproch píše:Podle mě (a mých zkušeností s GTX) po 8 letech provozu musí být membrána jak řešeto (= propustná pro vodu zvenčí), já bych to (asi i dříve než po 8letech) řešil výměnou za novou bundu.


Dá se to nějak jednoduše ověřit? Vizuálně žádná díra z vnitřní strany vidět není, pokud nepočítáme prošití pod odlepenou páskou.
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Oprava odlepenych podlepenych svov na GTX bunde

Příspěvekod apuka » čtv lis 18, 2021 18:19

Prelepit pasky v miste odlepeni a trochu vic klidne izolepou nebo duct tapem a vlezt s oblecenim pod sprchu :wink:. Jina moznost moc neni, teda pokud nepocitas prochazku v desti misto sprchy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Oprava odlepenych podlepenych svov na GTX bunde

Příspěvekod pavproch » čtv lis 18, 2021 18:23

qwertz123 píše:Dá se to nějak jednoduše ověřit? Vizuálně žádná díra z vnitřní strany vidět není, pokud nepočítáme prošití pod odlepenou páskou.

Imho nedá jinak než testem s vodou a průsakem. Tím řešetem sem myslel mikroskopické dírky od jehličí/trní + praskliny v membráně z opotřebení (ohyby, ošuchání a tak).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Oprava odlepenych podlepenych svov na GTX bunde

Příspěvekod mike » čtv lis 18, 2021 18:40

@qwertz123: koukni se proti svetlu, ja jsem mel v Paclite hodne malinkych direk, ktere jinak nebyly videt. Jestli nic, tak jedine vodou, jak pisou panove vyse.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Předchozí

Zpět na Jak co opravit