Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv led 14, 2021 13:38

oodoow píše:Tohle dementní stahování má i Rab Microlight Summit

To si pleteš bundy, viz níže, nebo mám novější verzi??
IMG_20210114_133648.jpg

IMG_20210114_133135.jpg

IMG_20210114_133127.jpg

Je to naopak jedna z nejlepších kapuc, jaký jsem kdy měl, ty všitý zdrhovačky jsou boží, máš tam tři body, který můžeš nezávisle nastavit, ne jako u toho stahování přes uši, kde jen přitáhneš kapucu v jedný linii
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » čtv led 14, 2021 13:49

@etheric Mám, verzi kde je jeden krátkej suchej zip nahoře, který má tu kapuci jakože zmenšit, ale ten bych musel utáhnout hodně přes max, aby to něco dělalo. Jinak je kapuce nemístně velká. Pak jsou tam stahovadla po krajích, který ale stáhnou kapuci po obvodu, takže vleze akorát tak do očí. A stejně když otáčím hlavu, tak se otáčí uvnitř kapuce.
Jako nevšiml jsem si, že bych měl nějak extrémně malou hlavu :(( , podle mě je ta kapuce dělaná přes helmu a proto je tak velká.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3092
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv led 14, 2021 13:51

A nějakou takovou bundu, jako Microlight Summit, akorát se syntetickou izolací, přesně hledám.

@oodoow: možná proto, že nosím kšiltovku, mi ta kapuce sedí skvěle
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » čtv led 14, 2021 14:01

@etheric: Aha, tak to pak je jasný, kšiltovka drží na hlavě dobře a otočením hlavy ti kšilt otočí i kapuci.
To budu muset zkusit, i když kšiltovku jsem zatím nosil jenom v létě.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3092
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » čtv led 14, 2021 15:49

Mawenzi píše:hodne me laka nakonec mozna zkusit alphu (rab alpha flux. kdyz stejne nosim jeste tu perovku, tak se muzu prioblict na zastavce, tak by asi nemuselo vadit, ze na zastavkach by uz tolik nefungovala...
nad tou flux som tiez rozmyslal, ma taky idealny pomer gramaze tej alphy a ten material lepsie dycha ako microlight, osobne si vsak myslim, ze na zimne obdobie by mi v tom bola zima, mozno tak pod tensiu primaloftku a ako bunda tak na pouzitie koncom oktobra, november a mozno zaciatok decembra, a potom zasa od konca februara.

Pri tej hh co mam tu vestu som tiez pobadal, ze to nie je az tak vetru odolne ako pertex, preto ju pouzivam ako zateplenie tej prism primaloftky co mam a tak mi to funguje relativne dobre,hovorim relativne,lebo izolacia v rukavoch je iba 40g silver a to na silnejsiu zimu nestaci, ale pri pohybe este budis a core je v teple.
Tu alphu som sa pokusil nahradit kombinaciou tenkej pws vesty como od zaja, ktora sa samozrejme uz neda zohnat ako vsetko co je dobre a toho montane allez z kapucou a v tejto kombinacii to funguje dobre.

Kazdy to ma inak, no mne osobne bolo v pws ak som to mal na sebe samotne v zime vzdy zima a nejako ma to nehrialo, no pod primaloftkou je to zasa moc teple.
Alpha na druhej strane samotna pri vyssej aktiviite zohrieva a preto je to podla mna lepsia alternativa pws, okrem toho ze to lepsie odvadza pot.

oodoow tiez mozem potvrdit ze ta rab alpha direct nemala tu kapucu zlu, najprv som si myslel ze bez stahovania bude prefukovat, ale praveze ta alpha ju drzala dobre na hlave a bola pod nou celkovo dobra klima, je mozne, ze mne az tak dobre ta bunda nefungovala preto, lebo som mal o cislo vecsiu a trochu mi bola volnejsia a lepsie by fungovala ak by bola akurat na telo. Tych 125g alphy co ma je na zimu pod -5 a menej tak akurat, len takych dni v roku uz nie je vela, ale ked uz su tak je asi najlepsia., okolo nule je vsak na pohyb zasa moc tepla.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 14, 2021 16:33

skutrjohny tu alphu ma, bavili sme se o tom v jinym topicu a dosla sem k nazoru, ze alpha je spis draha mikina a ze na to z vysoka.

bud si pockam na objev nejake must have primaloftky, nebo budu vrstvit jak cibule. navic potrebuju setrit, jestli budu mesic bez vyplaty :D :D (tak snad to klapne :prayer: )
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 14, 2021 18:35

oodoow píše:Jako nevšiml jsem si, že bych měl nějak extrémně malou hlavu

Na tve profilove fotce vypada docela mala :twisted:

Kapuce je treti nejzbytecnejsi vec v outdooru (po navlekach a hulkach) ;-) Buff nebo dva a nemusim blbout se stahovanim, nemam omezene zorne pole, nepoti se mi v tom hlava, proste same vyhody a socialni jistoty ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv led 14, 2021 18:52

@mike: opět velmi individuální. Pro zimomřivý lidi je kapuce super, když je tedy použitelně řešená.
Já nesnáším kulichy a buff přes uši či hlavu sice řešení je, ale kapuce je mi příjemnější, stejně nosím celoročně kšiltovku. Kombinace mikina s kapucí a bunda bez se mi neosvědčila, já to radši naopak, takže sháním syntetickou bundu s kapucí /stačilo by i těch 80g/m climashieldu či PL Gold, když to budu mít na fyzicky náročnější aktivity, ale zároveň takovou bundu můžu použít i jako teplou mikinu pro pomalejší tempo.
Jen najít bundu, která má tu izolaci všude stejně. Materiálem a střihem mi to Zajo vyhovovalo, jediný co tak byla ta horší izolace a debilní stahování kapuce, jinak spokojenost. Sehnat něco střihem a konstrukcí jako Rab Microlight Summit, se syntetickou izolací, byla by to pecka
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 14, 2021 18:56

jenze s buffem treba po dvou, trech dnech mas vymackany brule mezi usima a hlavou... jako jo, buff je super, taky je mam rada, ale kapuce umoznuje vic volnosti a odpocinout tem usim... nejlepsi na to mit cepici (s ksiltem) i kdyz ksiltovka mi vadi pri foceni, ale zas nesnezi na bryle a volnejsi cepice je na usi taky dobra...

jo mam rada kapuce ale na zimnim vandru v jednu chvili mit nahromadeny 3 kapuce pres sebe :D to bylo uz trochu otravny pri nahazovani batohu... mam mikiny i bundy bez ale takhle se to nejak seslo :D a ja miluju dobry velky hunaty kapuce... no nic, to na outdoor bundach rozhodne neni. tam sou dementni kapuce ktery tlacej pres bryle
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 14, 2021 19:01

Mawenzi píše:jenze s buffem treba po dvou, trech dnech mas vymackany brule mezi usima a hlavou...

Coze? Jo bryle myslis. To asi jo, to mne nenapadlo, nastesti potrebuju jen na cteni. Ale obcas nosim Buff i se slunecnima v lete na ledovcich a tohle jsem nikdy nezaznamenal. Mozna jsem to tak nemel dost dlouho.

Delaji mi to akorat velka sluchatka, kdyz sedim u pocitace, ale i tak je musim mit spoustu hodin kuse. Ta sluchatka maji podstatne vetsi pritlak, nez Buff.

Etheric píše:Sehnat něco střihem a konstrukcí jako Rab Microlight Summit, se syntetickou izolací, byla by to pecka

Proc ti nestaci ta perovka? Resp. co od syntetiky cekas jineho?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 14, 2021 19:09

mike
jo, problem vnimam az po nekolika dnech vetsinou (buff pres den i pres noc), treba 2 dny v kuse je to uplne OK, ale pri 3 - 4 dni uz to zacina byt problem, ze pritlak bufu je vetsi a je fakt uleva si ho aspon na chvili sundat. I kdyz v noci bryle nemam, i tak mi pak pripada ulevny ho nemit...

buf je vubec divna vec. na cepici to tlaci, na krku to vubec nedrzi a pada to (ideal dva do sebe) nebo silnejsi, ale stejne nesmi v batohu chybet :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv led 14, 2021 19:16

@mike: bundy do nižších teplot už mám a tak potřebuju i nějakou do vyšších, tj třeba těch 80g/m slušný izolace všude. Takovou můžu se svojí termoregulací použít i jako teplou mikinu :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 14, 2021 19:19

@Mawenzi: no, ja na hlave nejradej nemam vubec nic, a tak Buff nosim, jen kdyz je to fakt nutne a nijak mi nevadi. Nevzpominam si, ze bych ho mel na hlave cely den, ale zas v nem bezne venku spim i v lete (na horach). Na krku ho nenosim, k cemu by to bylo dobre? ;-) Na hlave na pirata, ono to chrani i krk zezadu.

Jeste mne napada, mas original Buff? Protoze kopie tak dobre nejsou, latka je jina, min pruzna a muze vic tlacit. Par jsem jich mel a ted uz jedine Buff.

@Etheric: njn, hledej, tohle je bohuzel problem z duvodu, ktere naprosto nechapu. Vzdyt je to lepsi, nez jakakoliv mikina, PWS, fliska a dalsi nesmysly a kdyby to vyrabeli, tak to lidem za chvili dojde a nebudou chtit nic jineho...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv led 14, 2021 19:23

Ad brýle: Zajo při stažení opravdu tlačí, a to tak, že to zachvili musím povolit, jenže tam zas táhne.... Ta Microlight Summit je s brýlemi plně kompatibilní a to nosím Ray Bany wayfarer, tudíž nic malého s tenkým rámem a stranicemi

@mike: takže budu chodit jako hašašíra, než z nějakého výrobce vypadne použitelná novinka... Co jsem našel a vyhovovalo by, má zas ošizenou izolaci na bocích a rukávech
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 14, 2021 19:26

Etheric píše:Co jsem našel a vyhovovalo by, má zas ošizenou izolaci na bocích a rukávech

Za tohle bych je normalne nakopal. Kdyby prestali vymyslet blbosti a udelali to normalne jednoduse, tak je to mnohem lepsi. By mne zajimalo, ktereho dementa tohle napadlo a proc se po nem vsichni opici ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » čtv led 14, 2021 19:30

@mike: Jenže ty jsi anomálie, které se nevím proč pořád vaří hlava. U většiny lidí právě hlavou odchází nejvíc tepla. Buffky nosím, ale když fučí a je fakt kosa, tak je kapuce mnohem komfortnější. Těžko srovnávat jednu dvě buffky, s peřím zateplenou kapucí, co se týče izolace. Je to úplně někde jinde.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3092
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod jendakrupka » čtv led 14, 2021 19:32

Ahoj, hledám co nejlevnější použitelnou P Alpha bundu. Chtěl bych si to vyzkoušet, jenže nikdo ze známých ji nepoužívá. A já nechci dávat pět tisíc za něco, co třeba vezmu na sebe dvakrát, a potom to zůstane ve skříni.
Nevíte někdo o nějaké takové? Ideálně taková, která se dá koupit v ČR.
jendakrupka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon čer 8, 2020 18:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv led 14, 2021 19:35

@mike: Je to "efektní" a na papíru se to může zdát jako super funkční inovace, na to ovce slyší :roll:
Toto mě zaskočilo třeba u tý montury. Fakt jak jsi říkal, pejsek a kočička šili bundu. Na těle 130g, rukávy a boky podstatně slabší /ten slabší panel na bocích byl dost širokej/ a bylo to fakt cítit, právě ty boky, který jsou na chlad víc náchylný, než ruce. Co mě na tý bundě dostalo nejvíc, bylo, že přes trup nahoře, cca od prsou až po klíční kost nebyla izolace žádná , namísto toho tam byla tvrdá guma (to vysvětluje velké procento PU v té bundě). U tyhle značky bych to fakt nečekal..

Stejně tak jako ty různý mikiny ze všemožných kombinací materiálů, doslova se s tím roztrh pytel. Neříkám, že jsou všechny špatný, ale je to prostě móda...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 14, 2021 19:38

@oodoow: mne se hlava nevari, je furt v pohode. Mozna je to tim, ze mozek generuje pri pouzivani dost tepla. Zkus to nekdy taky ;-)

Buff prave nosim, kdyz fouka a je kosa, kapuce mi vadi i na membranovce, kde je jeji pouziti nutne. A to mam zrovna asi nejlip sedici a nejvic prodysnou v zivote, stejne ji rad sundam.

@Etheric: njn, ted se vsichni predhaneji v pitomostech, snad nekoho napadne se od nich odlisit a pouzit KISS.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv led 14, 2021 19:38

@etheric: A co tabovy Rab Photon Pro? Pouzivaji sice vlastni izolaci, ale pry ta uplne spatna neni, 100g (skoro) vsude krome spodni cast rukavu a bocni panely, kde ale maji 80g (coz by Ti melo stacit) a trup jeste +60g navic.

Stoji to ae palku a netusim, jestli ji nekdo dovazi.

Nebo Cirrus Alpine - ta je takova "perova" bez peri, ale rovnomerne rozlozene. Ja mam podobne Nimbus, ale to je z Featherless izolace a je to fajn bunda. Kapuca sice nenastavitelna, zato akurat na hlavu a vpredu pruzenka, tak sedi (mne) dobre.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv led 14, 2021 19:54

apuka píše:Rab Photon Pro?


Key Specs
Fit:Regular
Insulation Type:Insulation - Stratus™:,100g/m², 80g/m², 60g/m²,100% recycled polyester

Přesně toto je pro mě nepoužitelné, potřebuju izolaci všude stejně ne abych měl trup zlitej potem, přitom na bocích a rukách pocit chladu. Obzvláště pro někoho, kdo trpí na studený ruce to fakt není.
Cenu neřeším, ale obávám se, že nenajdu, ani bez finančního limitu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 14, 2021 19:59

na tom zimnim vandru sem buff mela celych 5 dni. Jinak kdyz nasazuju cepici, to musi bejt...ale fucel dost silnej vitr a pak uz jen fucel vitr, ale to mi pak uz omrzaly usi. Hlava jako takova, te to asi nevadi, pokud neni hodne pod nulou nebo prave ten hnusnej vitr... ale zase nosit celenku pres den na usi a buff na noc kvuli teplu je zbytecny.

Jinak su nachylna, kdyz mi fuci na krk a na uzliny zepredu, paradoxne krk / uzliny potrebuju s bufem nosit ve vetru i v lete a klidne od podzimu do jara furt, na hlave zas tak nepotrebuju, takze me to ted mezi svatkama docela negativne prekvapilo, ze to tak tlaci na bryle. Budu muset asi na vic dni nosit cepici klasickou s bambulkou od tatinka :)

jo, tenhle mam original a sere me, ze za ty nekrestansky penize je to uplne stejny jak ty za par korun:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 14, 2021 20:06

Etheric píše:Cenu neřeším, ale obávám se, že nenajdu, ani bez finančního limitu.

Pak zkus tuhle, taky o ni uvazuju: https://www.phdesigns.co.uk/EUR/sigma-p ... ted-jacket. Chce to ale spravne vybrat latku, prodysna ma byt MX, takze jen cerna. I kdyz tobe by mozna nevadila ani ta vodeodolna.

Bunda je vylozene KISS, mozna trochu az moc, chybi mi stahovani v pase. Kapuce je tam jako moznost taky a navic si muzes vyrobit vlastni strih. Samozrejme to vsechno neco stoji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv led 14, 2021 20:09

Stahování v pase je pro člověka s mým pasem zásadní, ještě jsem nenašel jedinou bundu, která by bez stahování nebyla dole volná :|
Jinak by ta bunda byla to co hledám. Líbí se mi ta jednoduchost, minimum švů
Naposledy upravil Etheric dne čtv led 14, 2021 20:13, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 14, 2021 20:12

Muzes jim napsat, jestli to neudelaji, myslim, ze by to nemusel byt problem. Taky si muzes vyrobit uzsi velikost, mensi sirku trupu a delsi trup i paze. Sam jsem zatim na nic lepsiho nenarazil. Ona je prave dost podobna tem, co mam a co si tu roky chvalim. Akorat o neco jednodussi a vic UL.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv led 14, 2021 20:14

No jo, ale to je vpodstatě objednávka napůl naslepo a na zakázku upravenou věc nejde vrátit když nesedne..
Chtělo by to něco dostupné v ČR nebo SR..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 14, 2021 20:17

Moc si vymyslis ;-) Nereknu, kdyby bylo z ceho vybirat, ale ono neni...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv led 14, 2021 20:37

Jo no, ale objednávat takto ze zahraničí, obzvláště takto drahou věc, je risk, který se mi nechce podstupovat, může to vyjít hooodně draho s výsledkem, se kterým nebudu spokojen. Proto bych se omezoval jen na ČR SR
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » čtv led 14, 2021 21:10

@etheric montane flux si pozeral?
https://www.montane.com/mens-c1/clothin ... %5B3%5D=13
Ta vyzera obstojne, jedine minus su tie rukavy 60g silver eco, ale inak by bola tip top :)
Ja som nad nou rozmyslal pred 4 rokmi ked som kupoval tu prism, no dnes si myslim, ze by som ju v zime vyuzil viac ako tu spominanu prism.

V tom zaju co si tu postol to mas ako, je to sauna? Lebo ja som zo špasu kupil tu bez kapuce a teda na pohyb to neni, hned sa v tom clovek poti, ale rukavy ma izolovane tak akurat, to sa musi uznat :) Este vyskusam ked teraz primrzne co to spravi.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » pát led 15, 2021 0:31

Mawenzi píše: Budu muset asi na vic dni nosit cepici klasickou s bambulkou od tatinka :)
Taková je nejlepší. Fakt :) Nebo ještě zkus beranici. Když je fest zima, tak je bezva přes den, a na spaní úžasná. A to mám jen takovou starou obyčejnou, ani nevím, jestli je vojenská nebo dělnická. Ale mám slíbenou ještě lepší, severskou. Jen na nějaké nákupy nebyla letos moc vhodná atmosféra.
Šátky jsou do zimy dobrý tak leda na krk. Teda krom hyperpřemýšlivých jedinců, kterým se vaří mozek a nesnesou ani čepice ani kapuce.
Jinak kapuce je dle mého názoru na zimní bundě občas celkem nezbytná součást.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení