silvestrovsky vandr - poprve v zime

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod sobb » ned led 10, 2021 13:06

Mawenzi píše:jak to bylo oddelany jak to planda
všechy trochu vychytanější kousky mají možnost plandátko uchytit. Viděla jsem suchý zip a magnet a drželo to. Ty odkazovaný OR mají magnet. Na hlavním dílu i na palci. Nijak to jako řešení nevnucuju, jen mě napadlo, že je to rychlejší a pohodlnější, než sundávat celou rukavici.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Mawenzi » ned led 10, 2021 13:29

sobb
magnet asi dobry, suchac je naprd protoze trha obleceni. ty moje merino meli knoflicek a dirku, takze dost dementni. Magnetu sem si nevsimla, ale to je pak vymysleny dobre :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Olchor » ned led 10, 2021 16:52

No mě roste gingko na zahradě, tak maceruji listy v 80% alkoholu. Je to hořké, dobré jako digestiv. Taky by to mělo zlepšovat paměť.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod apuka » ned led 10, 2021 18:18

šíp píše:naprostý souhlas se sobb, nikoliv s apukou
sobb píše:Tady bych zas rozlišovala nějaké rozumné otužování a krátkodobější vystavování rukou chladu, a promrznutí, kdy víš, že se Ti ruce nezahřejou ani za týden. V druhým případě to chce opravdu teplý rukavice nasadit zavčas.
@sip: Ja jsem vychazel pode popisu od mawe, ze ona ma presne ten druhy pripad, co popisuje sobb. A tam, promin, i kdybys mela uplne jiny odborny nazor, tak skutecnost je takova, ze venku neni zadne kratkodobe vystavovani chladu, ale bud Ti prsty/ruka zacne mrznout - a v tom pripade Ti, kdyz prosvihnes ten kratoucky okamih, kdy si mas nasadit rukavice, tak (s jen malym prehanenim) uz nepomuzou ani ohrivaci rukavice na baterky. Prave u manzelky jsme to parkrat nedobrovolne vyzkouseli, to uz nepomaha nasadit ani perove palcaky urcene do -40 (i pri vnejsich nadnulovych teplotach), ani ohrivani prstu o flasku horkeho caje (pred strcenim do teplych palcaku), nic. A v tomto pripade je venku fakt jedina mozna ochrana (pokud u dotycneho vubec zafunguje) mit rukavice preventivne.

Neco jineho je "otuzovani" doma - ale tam si musi takovy clovek taky davat hodne pozor, aby vytahl ruce ze studene vody vcas. Toto muze pomahat - u nekoho hodne, u jineho min, je to zavisle od konkretniho problemu konkretniho cloveka.
Mawenzi píše:me se s prstakama silene blbe manipuluje s fotakem, takze musim mit ty ustrizeny
Mozna ses u vsimla, ze se vyrabeji (a nekde v RP, Hudy, Alpsportu, Hanibalu) se docela dobre daji i sehnat i nektere podobne jako popisovala sobb, ale takove, ktere nemaji ani suchy zip, ani cvocku, ani magnet, jen se jednoduse palcakova cast protahne (a dostatecne prekryje) pres konce prstu. Jsou vetsinou z nejakeho flisu nebo chlupatejsiho SS. Ale i ve Tvem pripade mozna by pomohly ty hedvabni - ony jsou fakt hodne tenke a primo na prsty, manzelka nemala sebemensi problem ovladat Nikon D7000. Sice nejsou extra hrejive, ale alespon se nedotykas primo na kuzi se studenou vybavou. A klidne na ne navleknes i bezne prstaky, ne to palcaky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod apuka » ned led 10, 2021 18:25

mike píše:Kdyz sedim u pocitace, tak potrebuju 23 - 24.
Jo. Je blbe, ze norma predepisuje u klimatizaci pro kancelarske prostory 22 stupnu (s odchylkou 1 stupen). Coz je vzdy jablko svaru v kazdem kanclu s alespon dvema lidma - jednomu se zda 22 hrozne horko, druhemu zase malo.

U nas jsou nekteri, co maji vetsinou mirnou nadvahu, furt odbihajici tu za tim, tam za tamtim, nacpavaji se na obedech nejlepe pecenym buckem (tj. hodne tucnym) hodne posolenym a k tomu nejlepe co nejvice palive a ostre patri do prvni skupiny, my, co sedime na miste a piseme a mame i v horkem lete na zidli pripravenou flisovou nebo jinou tlustejsi bundu, bo nam mrznou ruce, boli zada (ze zimy z klimy) zase do druhe.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Mawenzi » ned led 10, 2021 18:35

apuka
no ale to je problem treba velkych open spacu. Kdyz sou v kanclu 2, domluvi se lip, nez jedna klimatizace na patro pro 20 lidi, z nich 10 jsou programatori, co se nehnou z mista a pak jsme tam treba my a uplne vidis, kdyz 20x za hodinu musis vstat a jit k masine, nebo ji 20x zvednout a zavrit dvere (na pistech, musim na spicky, abych vubec na to dosahla a dost zabrat, abych ty dvere (jak 5. dvere u auta) zase dala dolu...

takze jasne, ze proste pro me je i cca 20 stupnu v kanclu prijemnych, protoze nesedim bez hnuti, naopak pro pripady kdy sedim bez hnuti mam dlouhej rukav a navleky na ruce, protoze ja se oblict muzu, ale kolega co schyta 20x za hodinu zavirat a odvirat pisty to vidi sakra jinak...

jenze to je tezky, bez klimatizace by tam nebylo v lete treba 25 (kdyz klima nestiha) ale 38... takze... jako jo, 25 je sauna ve ktery se da lezet a funet a rozhodne ne myslet a pracovat, ale na druhou stranu v 38 se tuplem neda pracovat, no takze... a cim su starsi, to to vedro snasim hur :(

nicmene sem jenom napsala poznamku, ze si musim koupit ty palcaky a v pripadech kdy mi je zima si je oblikat, nemuselo to byt na celou stranku elaboratu a dohadovani se o rukavicich. Myslim, ze su schopna jeste posoudit, kdy si je mam oblict (nebo aspon vim, ze sem to posrala a neoblikla) a ze si dokazu i vybrat rukavice, ktery by mi mohly vyhovovat, protoz uz vim, co mi nevyhovuje a toho zbytku tolik neni :D

Olchor
v tom pripade se smirim s tim, co mi da lekarnice, na pestovani ginka na zahrade se necitim :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod sobb » ned led 10, 2021 18:43

Mawenzi píše:na pestovani ginka na zahrade se necitim :D
Ti nějaké listí z naší gingo bonsaje zjara klidně naškubu a můžeš vyrábět lektvary :wink:

Mimochodem, koukám, že už máš povídání i fotky na stránkách, a ani se nepochlubíš [-X :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Mawenzi » ned led 10, 2021 19:56

sobb
ja myslela, ze ty ukazkovy 3 stacej :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod mike » ned led 10, 2021 20:21

Olchor píše:Taky by to mělo zlepšovat paměť.

A taky to muze zpusobit krvaceni do mozku ;-) Aspirin zas zaludecni vredy. To uz radej zensen, ktery snad zadne vaznejsi vedlejsi ucinky nema a telo si rekne samo, kdyz ho clovek bere moc dlouho. U mne se to projevuje tak, ze je mi horko na koncetiny. Spis nohy, nez ruce, ale prohriva oboji.

Nejlepsi by bylo poslechnout sipku a zajit na to vysetreni. Kdyz se bude vedet pricina, tak i to, co na ni funguje a bezpecnost se da konzultovat s doktorem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod sobb » ned led 10, 2021 21:44

Mawenzi: jistěže nestačej! Nejdřív zaměstná půlku fóra a pak by nás odbyla třema fotkama [-( :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Mawenzi » pon led 11, 2021 8:02

sobb
ale zas ste dostali ty nejhezci :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod šíp » stř led 13, 2021 19:18

Dostala jsem se k OF až nyní.
Napřed sem zkopíruji text, který jsem vytvořila v roce 2012, tedy rok poté, co jsem omrzla, některé údaje jsou tedy poplatné té době, v jádru ale platí vše dosud. Pak se vrhnu do komentování toho, co jste zde nekecali za ten týden, třeba moje připomínky k odkazovaným odklápěcím rukavicím.

Rady pro polárníky aneb co mi možná zachránilo prsty

Ještě před odjezdem do Finska jsem si preventivně nasadila léky, které se shodou okolností používají na léčbu omrzlin. Když jsem se o tom zmínila v nemocnici ve Finsku a posléze v Brně na Popáleninovém centru, na obou místech se shodli, že tohle patrně mělo největší vliv na to, že amputace nakonec nebyla nutná. V zásadě jsou to medikamenty zlepšující mikrocirkulaci, prokrvení a zabraňující tvorbě mikrosraženin, které v omrzlých prstech vznikají.

Nebudu se zde zabývat léky, které jsou jen na předpis, jelikož každý z nich má volně prodejný ekvivalent. Je tedy v silách každého cestovatele, aby si je včas zajistil před cestou do zimní tundry. Nehodlám zabíhat do fyziologie, to není účelem. Snad nebudu obviněna z nějaké reklamy. Ale koneckonců, jsou to mé stránky, a můžu si sem prdnout cokoliv, co uznám za vhodné, ne?

Krém nejen na ruce, ale i na ksicht. Musí být bezvodý, protože jakýkoliv krém i s minimálním obsahem vody na kůži zmrzne a krystalky roztrhají buňky. My jsme užívali RevitGal AD a patlali jsme si tím hlavně obličej. Ten pak byl bez ztráty kytičky, neboli bez poškození omrzlinami. Obličej důkladně namazaný opravdu odolával okolním teplotám pod -42°C. Rampouchy, které mi vznikaly pod nosem, stačilo jen průběžně odšprtávat, protože vrstva krému důkladně izolovala kůži. /Jakožto obrýlení jsme nemohli mít masku na obličeji./

Prevence vzniku sraženin: Anopyrin 100mg. V tomto dávkování má vliv na mikrotromby, tj. rozpouští mikrosraženiny, které vznikají působením chladu. Takhle je neprodejný a je vázaný na recept lékaře. Ovšem jakýkoliv 400mg Anopyrin či Acylpyrin je volně prodejný a není problém tabletu rozčtvrtit a takto užívat. Při koupi si ale dávejte pozor, zda Vámi vybrané tablety obsahující půlící rýhu. Ty pak není problém rozdělit na menší. Pokud jsou bez půlící rýhy, tak bacha na potahované – takové se v žádném případě půlit a čtvrtit nesmí. Jestli by na tom někdo fakt trval, jsem schopná a ochotná mu zjistit názvy přesně těch firemních přípravků, jejichž tablety se dají rozdělit.

Vazoaktivní látky, tj. léky které působí na cévy a jejich průsvit, tj. regulují prokrvení a chrání cévy před poškozením. Z volně prodejných se jedná o léky na bázi gingo biloba /jinanu dvoulaločného/, obchodní názvy Takanan, Tebokan. Jejich účinek rozšiřuje cévy, zlepšuje průtokové vlastnosti krve, zabraňuje shlukování krevních destiček /tedy i částečný efekt na prevenci mikrosraženin/, podporuje napětí žilní stěny a snižováním zvýšené propustnosti kapilár působí proti otokům. Dávkování je 3x denně 1 tableta a účinek se projeví po 2-4 týdnech od začátku užívání. Optimálně bych ho tedy doporučila začít užívat pár dnů před cestou do mrazů.

Protiotoková léčba. Wobenzym je preparát s komplexním účinkem s hlavním působením na otoky a dále ovlivňuje imunitu, tlumí zánět a rozpouští krevní sraženiny. Výsledkem pak je urychlení průběhu zánětu a zmínění jeho následků, rychlejší odbourávání odumřelého tkáňového materiálu, rychlejší vstřebávání otoků a krevních výronů, normalizace propustnosti cévní stěny, snižování vazkosti krve a tím zlepšení krevního oběhu v nejdrobnějších cévách. Užívá se ½ hodiny před jídlem a doporučené dávkování se liší, já ho brala 3x10 tablet. Tento jediný přípravek jsem začala užívat až PO omrznutí, ty ostatní jsem brala PŘED.

Nemusíte si klást otázku, zda se nejedná o použití kanónu při střílení na vrabce a zda se nasazením medikamentů před vznikem omrzlin nevyčerpá léčebný potenciál. Nebojte se toho. Lékaři mají k dispozici účinější prostředky z každé kategorie, které již omzrliny řádně léčí. Mnou uvedené prostředky užívané preventivně mohou zabránit vzniku poškození tkáně při omrznutí a mohou hrát roli v hraničních případech, tj. rozhodují mezi amputací a ponecháním prstů.

Závěrem musím zmínit ještě jeden fakt. Lékařka ve Finsku, která mě ošetřovala na místním zdravotním středisku v Hettě, mi již na omrzlé prsty aplikovala mast Dermazin, která obsahuje stříbro a antibiotika. Tu stejnou mast, jen pod jiným názvem, mi pak dávali na Popáleninovém centru. Jedná se o mast, která se používá na specializovaných centrech pro léčbu omrzlin a popálenin. K sehnání v ČR bohužel není, na Slovensku je k dispozici na recept lékaře a jeho celková cena činí 2€. No a podle lékařky z Hetty každý Fin chodí do zimních hor vybaven právě touhle mastí, aby si ji v případě omrzlin hned v terénu aplikoval. Díky obsahu stříbra a antibiotik zabraňuje nejobávanější komplikci omrzlin – gangréně. Jak se k ní dostat tady v ČR netuším, napadá mě jen možnost sehnat nějakého lékaře na Slovensku, který ji předepíše způsobem „hradí pacient“, tj. doktora to stát nic nebude a člověk za 2€ získá to nejlepší, co může na omrzliny použít.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Kjuba » stř led 13, 2021 20:39

Pod toto se můžu podepsat.

Jen pro doplnění bych ještě uvedl, že Dermazin tu nemá registraci. A na Slovensku ano.

Z toho, co je u nás dostupné, bych uvedl krém Ialugen Plus. Obsahuje stejnou účinnou látku sulfadiazin ve formě soli se stříbrnými ionty. Totéž je v Dermazinu. Navíc ještě obsahuje hyaluronát. Ale je na předpis. Není to ovšem plutonium, takže se lze domluvit s praktikem.

Jako nouzovka bez předpisu by se dal použít třeba i Atrauman. Je to antiseptický krycí materiál napuštěný nanočásticemi stříbra. Nelepí se na ránu a může být v kontaktu až několik dní. Ano toto není prevence, ale pokud už k průseru dojde, lze ho použít, než se člověk dostane do civilizace.

Jsem netušil, že tu má někdo až takové "zkušenosti". Tak doufám, že to dobře dopadlo. Léčba omrzlin je vždy běh na dlouhou trať s nejistými výsledky. Každopádně tu bolest bych zažít teda nechtěl.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod šíp » stř led 13, 2021 20:43

To s tou registrací na Slovensku uvádím úplně v závěru, sice ne Tvými slovy, ale smysl je stejný. Ale to je fuk. Důležité je, že si rozumíme.
Ialugen praktik u nás předepsat nemůže, je vázán na odbornost /chirurg, dermatolog.../, ale dá se napsat jako hradí pacient, aby se k tomu dotyčný dostal, na rozdíl od Dermazinu, který u nás legálně sehnat nelze.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod šíp » stř led 13, 2021 20:44

Jinak Atrauman je mimo jiné součást mojí expediční lékárničky.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod Kjuba » stř led 13, 2021 21:08

Fakt je na Ialugen preskripční omezení? To jsem teda netušil...

No nedalo mi a kouknul jsem se. Je to opravdu tak. To mě překvapuje. S tím nadělají. Zjevně to teda z pohledu SÚKLu tak trochu plutonium je.

Píšou, že je hrazen, pokud předepisuje chirurg nebo dermatolog nebo jiná i odbornost. Lékař jiné odbornosti předepisuje po prvotním ošetření pacienta chirurgem nebo dermatologem. Ale je jasný, že je lepší to psát na úhradu pacientem.

Jinak pardon. S tou registrací jsem to přehlédl. Čert ví, co k tomu Sandoz vede.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod šíp » stř led 13, 2021 21:21

Logiku v tom nehledej, není tak dávno doba, kdy si pacient určitý lék koupit mohl, ale já jej jako praktik předepsat nemohla. Prostě bordel ve velkém.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod sobb » stř led 13, 2021 21:30

šíp: to už jsi o té své chorobě věděla či tušila, nebo jsi ty prášky fakt brala jen preventivně?

Zmiňuješ nemožnosti použití kukly s brýlemi. Zkoušeli jste kuklu s dírou na pusu? Mi to docela funguje, s brýlema normálníma i slunečníma. Samozřejmě i s lyžařskýma. Pokud se ještě někdy na zimní Sever vypravíte, tak doporučuju otestovat. Můžou nastat podmínky, kdy se bez kompletní ochrany obličeje jen docela těžko obejdeš.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod šíp » stř led 13, 2021 21:36

Však jsem uvedla, že jsem to vytvořila v roce 2012, tedy něco je poplatné době, včetně kukly.
Mezitím jsem už objevila, že existuje kukla, která mi vyhovuje, a měla jsme ji třeba 2019 v Grónsku. Aktuálně k sehnání není, ale je to dlouhý tubus Devold, který má tak obrovský otvor, že se mi v něm brýle nemlží.
Já to o té vazoneuroze tak nějak tušila díky příznakům ještě před odjezdem, ale po návratu mi to potvrdili jednoznačně.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod mike » stř led 13, 2021 21:38

Pridam otazku: dosla jsi k tomu, proc se ti to i pres veskerou prevenci stalo?

A poznamku. Tanakan doporucuju predem vyzkouset, co s clovekem udela. Se mnou hrozny veci, zkousel jsem to z jinych duvodu. Moje telo je bohuzel hyperreaktivni a tohle se mu fakt nelibilo. U Wobenzymu je zas dobre vyzkouset davkovani, kdyz se prezene, tak muze cloveka docela prohnat (ja jsem snesl maximalne 3x8, pozdeji min).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod šíp » stř led 13, 2021 21:45

Asi došla, podle mě mě udělal strašně zle dotek kovu, tedy sahání holýma rukama na kovové věci. Měla jsem na to mít tenké rukavice, jako dělám teď, abych právě tomuto zabránila.
Luboše Tanakan skoro položil, když jej vyzkoušel, ale podle mě to souvisí s tepelným komfortem, on je něco mezi ledním medvědem a mrožem. Mě ale z nabízených produktů vyhovoval velmi dobře.
Wobenzym snáším čím dál tím hůře, tehdy jsem tolerovala 3x10 tablet, pak v létě 2019, kdy jsem dostala zápal plic /3 týdny před Grónskem, takže masakr/ jsem zvládala pouze 2x7 tablet, a teď, kdy jsem si jej naordinovala preventivně v rámci posílení imunity, toleruji pouze 5 tablet denně. Ovšem od té doby se u mě změnilo to, že nesnáším mléko, tedy laktózu, a Wobenzym tuto látku obsahuje.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod mike » stř led 13, 2021 21:53

:shock: to jo, se divim, ze ti k tomu ruce rovnou neprimrzly. Kov je mrcha, protoze dobre vede a tedy i rychle odvadi teplo.

Jj, myslim, ze gingko pomaha tam, kde je problem (s cevami, zimomrivosti...), ale skodi, kde neni.

Mne prislo, ze mi Wobenzym imunitu rozhodil, od te doby reaguje prehnane. Muze to byt ale jen shoda okolnosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod šíp » stř led 13, 2021 21:58

To s přestřelením imunity u Wobenzymu je divné, nepatří mezi primárně imunostimulační léky, které se obecně nesmí tam, kde je jakýkoliv sklon k autoimunitě, což je třeba u žen velmi častá porucha štítné žlázy.
Já si jej nasadila, abych v současné době nepadla s koronavirem. Když jsem měla v létě 2019 ten zápal plic, a myslela jsem, že skončím v nemocnici, jak strašné to bylo, tak více než antibiotika mě na nohy postavil právě Wobenzym. Tehdy jsem ale naštěstí snášela vyšší dávky, než toleruji teď.
Co se týká doteku kovu, tak nás tehdy ve Finsku dostalo při těch minus 40°C, jak vlaková četa v Rovaniemi naprosto v klidu bez rukavic odpojovala lokomotivu bez rukavic, kdy všechno, na co sahaly, bylo z kovu...
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod mike » stř led 13, 2021 22:09

Jisty si nejsem, ono toho bylo vic najednou. Mam v tele chronicky zanet, ktery se po nem opravdu rozjel a uplne mne to slozilo. Takze jeste hromada antibiotik, rozhasena strevni flora atd. Vypada to, ze se od te doby telo obcas pere se strevnima bakteriema, takze ironicky nemuzu "zdrave" veci jako jogurty, probiotika apod. Budu muset zajit na imunologii, az skonci koronakrize.

Njn, ale oni maji z te prace na rukach hrosi kuzi, ty ne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod šíp » stř led 13, 2021 22:12

Buď klidný, něco jako jogurt je pro mě tabu už asi rok, a nesmím ani ten bezlaktózový ](*,)
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod mike » stř led 13, 2021 22:13

Bez jogurtu bych se klidne obesel, ale vloni mne dost rozhodily i boruvky, ktere mam rad :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod šíp » stř led 13, 2021 22:16

Já se bez jogurtu taky obejdu, ale věř mi, že je podstatně snazší dodržet bezlepkovou dietu, než bezmléčnou /mám na mysli opravdu zcela bezmléčnou, než pouze bezlaktózovou/.
Plevelíme ale mawenzi její vlákno :-k
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod mike » stř led 13, 2021 22:19

Jo, to verim, to by mi vadilo vic, syry mam rad a maslo taky (prepustene ale jde, ne?).

Vlakna jsou verejny majetek ;-) A myslim, ze uzitecneho se tu dozvedela dost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod šíp » stř led 13, 2021 22:23

Já jí furt dlužím nějaké to vyjádření na ty rukavice, které shodou okolností vlastním. Ale nedostala jsem se k tomu.
Veřejné vlákno? To jsi teď pobavil :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: silvestrovsky vandr - poprve v zime

Příspěvekod sobb » stř led 13, 2021 22:27

šíp píše:Mezitím jsem už objevila, že existuje kukla, která mi vyhovuje, a měla jsme ji třeba 2019 v Grónsku. Aktuálně k sehnání není, ale je to dlouhý tubus Devold, který má tak obrovský otvor, že se mi v něm brýle nemlží.
No jo, to jsem netušila, flákáš fórum a neinformuješ o pokrocích :) Netuším, jak ta Devoldí kukla vypadá, ale pokud má velký otvor, tak potom ale neochrání komplet obličej? Myslím případy, kdy má člověk nasazenou kuklu, lyžařské brýle a ještě kapuci. A nechce vystavit povětří ani centimetr čtvereční kůže :mrgreen:
šíp píše:Já to o té vazoneuroze tak nějak tušila díky příznakům ještě před odjezdem, ale po návratu mi to potvrdili jednoznačně.
Ještěže jsi to tušila a byla v rámci možností trochu připravena.
Jak to vlastně máš teď? Můžeš si s tím dovolit je znovu v zimě na Sever, nebo je to příliš velké riziko?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Pokec