Blacklist

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » pát lis 13, 2020 19:17

Jenze oni to odmitaji i pri standardnim reseni a navic tim typicky slovenskym stylem. Na blacklist patri, slusna a vstricna komunikace se zakaznikem je zaklad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » pát lis 13, 2020 21:02

Etheric píše:nebudu uplatňovat reklamaci u vychcánků z Adamsportu
Z AS napsali opravdu nepekny mail a zakon si trochu"prizpusobili", ale dudy ma pravdu, ze oni navrhovali reklamaci resit podle zakona a ja dokonce tvrdim, ze prijetim Tveho navrhu by sli proti zakonu. Takze by Ti "postovne k vyrobci" mohli proplatit jen ze sve kapsy mimo oficialni cestu.
A to by melo za dusledek napr. i to, ze by (oficialne) na to nemohli udelat ani vyresenou reklamaci. Teda mimo moznost, ze jim potvrdis osobni prevzeti v prodejne -coz by zase byl, sice maly ale prece jen podvod. To vubec neni o "slusnem eshopu" - ten by mel dodrzovat zakony a nedelat ani male podvody, ne? Slusnost neznaci to, ze Tobe to vyhovuje...
mike píše:slovenske sluzby, neznas
mike píše:typicky slovenskym stylem
Miku, promin, neni toto uz hodne xenofobni? Az tak, ze bys mel premyslet na bananem???

Totiz toto nejsou ani zadne typicke slovenske sluzby ani slovensky styl. Je to proste obycejne lidske hulvactvi a blbe jednani. Uplne stejne to funguje rel. casto i u ceskych eshopu - to je potom ten stejny styl "cesky styl"??? Staci si procist topic Blacklist...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » pát lis 13, 2020 21:26

Ani nahodou. Je to moje prevazujici zkusenost se slovenskymi sluzbami, dalkova i osobni. Nevstricnost az hulvatsvi. Muze se stat i jinde, ale to jen kdyz mas smulu. Tady naopak musis mit stesti, abys dostal dobrou sluzbu.

Xenofobniho na tom neni nic, mam kolegu Slovaka a nemame spolu zadny problem. Stejne jako s dalsimi v minulosti. Sousedi vedle jsou taky a jsou uplne v pohode. Jde fakt jen o ty sluzby. Nebo je to mozna tim, ze sem na zapad utece jiny druh lidi? :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Blacklist

Příspěvekod dudy » pát lis 13, 2020 22:31

Já teda u AS nereklamoval, ale mám opačnou zkušenost.

Objednával jsem batoh ve výprodeji.
Já bral šedej, kolega chtěl modrej.
Druhý den po objednávce sami volali, že už modrej nemaj, že je ají objednané, ale že už meěly přijít a furt nic, tak jestli budu chtít dva šedé, nebo počkáme.
Dobrá bereme dva šedé.
Tři dny potom, co to přišlo se na eshopu objevil modrý bágl skladem, ale už za plnou cenu.
Tak tam kámoš volal a bez problémů mu vzali šedý zpátky a poslali modrý.
Poštu na výměnu mu proplatili obratem na účet.
A to podotýkám, že cenou by ten jeden nedosáhl na dopravu zdarma.

A jednou jsem vracel zboží, protože neseděla velikost a menší nebyla a taky bez problému.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Blacklist

Příspěvekod dudy » pát lis 13, 2020 22:37

apuka píše:...Je to proste obycejne lidske hulvactvi

mike píše:...Nevstricnost az hulvactvi...


To jako že sprostý člověk je hulvác?
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » pát lis 13, 2020 22:40

#-o ja si snad apuku budu muset dat do ignoru, tohle uz je podruhe tenhle tyden, co jsem se nachytal ](*,) Opraveno.

(a to jsem videl, ze to ma blbe, ale asi zapracovalo povedomi, ci co...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » sob lis 14, 2020 4:43

Poslal jsem tedy eshopu odkaz na patřičné zákony, ať si to prostudují. A hle, najednou mi přišla odpověď:
Rozprával som sa s našim konateľom, prosím pošlite si zboží do
(k výrobci) na opravu, potom sem do mailu pošlite štítok z pošty, kde
bude vidieť koľko stála doprava do servisného strediska a pripojte číslo
učtu v tvare IBAN, následne pošleme v danej sume prepravné

Takže nakonec dle mého prvního návrhu. Že by jim došlo, že takto je to opravdu výhodnější?

@apuka: reklamace může oficiálně proběhnout i takto, prodejce může zahájit reklamační řízení, ikdyž zboží nepošlu přímo jemu, nýbrž výrobci /kterému by to stejně eshop přeposlal/. Když se tak domluvíme... Toto zákon striktně neupravuje, celá reklamace se dá takto řešit jako standardní, jen se vynechá 2x zbytečné přeposlání balíku. Když je výrobce takto ochotný. Ve finále je to tak nejvýhodnější pro všechny. Ačkoliv výrobci může být jedno, jestli jim zboží na opravu v záruční lhůtě zašlu já nebo prodejce. Ale právě prodejci by to být jedno nemělo, jde o jejich peníze, 2x pošta něco stojí..

mike píše:slusna a vstricna komunikace se zakaznikem je zaklad.

Právě o to mi jde.

@dudy: Adamsport má na svých stránkách, že při nákupu nad určitou částku mají výměnu velikosti nebo vrácení zdarma, to teď neřeším.
Já řeším, že mi napsali, že mi poštovné v žádném případě proplácet nebudou a ať jim ukážu zákon, který to nařizuje. Nejde jen o obsah jejich komunikace, ale především o tu formu. Takto jednat se zákazníkem, obzvláště když se ten zákazník ještě snaží vyjít vstříc, je fakt hard core
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » pon lis 16, 2020 17:09

dudy píše:To jako že sprostý člověk je hulvác?
Vidis, u nas nekdy asi jo :wink:. To je tak, kdyz soubezne hledas spojeni z nejblizsi zastavky tramvaje, ktera se (pouze cistou a nahodnou shodou okolnosti) jmenuje Hulvacka. To Ti potom ty "hulvaci" lezou i do prstu na klavesnici :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod milik26 » ned led 10, 2021 20:22

Nelíbilo se mi jednání Hudy eshopu. Před Vánoci jsem si chtěl koupit pracovní prsák. Nevyhovovala mi s ním dodávaná karabina. Pokoušel jsem se domluvit, aby mi to prodali bez ní (tuto karabinu vedou i samostatně), za částečně poníženou cenu. Neúspešně - na druhé straně byla znát neochota, s tím, že to bylo zdůvodněno přízemními , až podpásovým argumentem. Další den jsem se obrátil ještě pro jistotu na jinou osobu. Stále zamítnuto; odpověděla pravděpodobně "vysoká šarže", stylem tiskového mluvčího - moc hezky napsáno, obsahově fráze/lži. Tím to ještě neskončilo, za pár dní jsem se dostal k určité důležité informaci, která byla v rozporu s tím, co mi předtím tvrdil Hudy "expert" na chatu. Aby nevypadnul z role, tak mi lhal. Takže když to shrnu, prsák bych býval vracel, takže nevstřícné jednání zabránilo mé koupi a "zlé bylo nakonec k něčemu dobré". Hudy eshop má u mě mínus a "expert" mínus navíc.
milik26
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát črc 29, 2016 20:40

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » ned led 10, 2021 20:49

Hmm, to je tak strasne nekonkretni, ze se z toho neda nic vyvodit. Krome toho, ze ti neprodali cast setu, kterou jsi chtel, na coz maji nepochybne narok.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Blacklist

Příspěvekod milik26 » ned led 10, 2021 22:34

Já si myslím, že je to úměrně konkrétní, aby se z toho nechalo vyvodit, že byli neochotní, a že předtím uvedli technickou nepravdivou informaci. Nestěžuju si na protiprávní jednání. Zkrátka jsem chtěl něco nestandardního, nebylo mi vyhověno - tím to mohlo/mělo skončit, ale následovalo až smešné vysvětlování, proč to nejde (např. "Kvůli bezpečnosti".)
Ano, souhlasím s tím, a vím, že na to neprodání měli nárok, k nějakému porušení práva nedošlo.
Mám něco upřesňovat?
milik26
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát črc 29, 2016 20:40

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » pon led 11, 2021 0:05

Sorry, ale nedalo. Klidne ti mohli napsat, ze ne a dal se s tebou nebavit. Ze se s tebou bavili svedci spis o tom, ze nechteli odmitnout natvrdo, ale nejak ti to vysvetlit. Zes to nevzal je jina vec.

Nevim, jestli to ma smysl, jelikoz jde v podstate o prkotinu, ale kdybys sem dal tu komunikaci, tak bychom si mohli udelat lepsi obrazek. Prkotina proto, zes chtel neco nestandardniho a vyhovet ti nemuseli, na blacklist davame za podstatne horsi veci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » pon led 11, 2021 9:31

Ja si taky myslim, stejne jako mike, ze z toho, cos napsal je tezke neco soudit.
Ted jen trochu technicka poznamka.
milik26 píše:jsem si chtěl koupit pracovní prsák. Nevyhovovala mi s ním dodávaná karabina. Pokoušel jsem se domluvit, aby mi to prodali bez ní (tuto karabinu vedou i samostatně), za částečně poníženou cenu. Neúspešně - na druhé straně byla znát neochota, s tím, že to bylo zdůvodněno přízemními , až podpásovým argumentem.
Ani v nejmensim netusim, co to za "kombo" jsi chtel kupovat, ale uvedom si jednu vec - pokud to vyrobce dodava jako kombo, tak pravdepodobne bude i technicka dokumentace pro to kombo a ne zvlast pro sedak a karabinu. Navic v teto oblasti jsou zakonne nalezitosti, co musi byt - napriklad datum vyroby, sarze na kazdy vyrobek, zakazane zpusoby pouzivani co se vetsinou u sedaku a karabinek dela nalepkou/tiskem na navodu k pouziti (bo spravne pouzivani je popsane v navodu a je to jeden ze zakonnych pozadavku). Tj. pokud by byl jeden spolecny navod, tak by to fakt neslo rozdelit, prodali by Ti jednu vec s nespravnym navodem a druha by jim zustala bez navodu (a bez tech zakonnych udaju) - a bez nej to nesmi prodavat, dokonce Ti ani vymenit misto napr. reklamovane veci. V tomto pripade by asi neprosla ani fotokopie toho spolecneho navodu.

Se to zda blbost, ale jakmile by se Ti neco stalo, bude se zkoumat, jestli za to nahodou nemuze ten vyrobek - a kdyz se zjisti, ze je predepsano pouzivat max. x let a Tys to pouzival uz x+1. rok, tak to jde na Tvuj vrub. Ale kdybys Ty ten navod a datum vyroby pri prodeji k dispozici nemel, tak to jde na vrub prodejce (jen mu to musis dokazat), ne vyrobce.
Je to ve skutecnosti trochu slozitejsi, ale vice-mene uvedene plati.

Kazdopadne, pokud je to od vyrobce dodavane kombo a ja bych byl prodejce, taky bych Ti to zvlast neprodal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod milik26 » pon led 11, 2021 10:40

mike píše:Sorry, ale nedalo. Klidne ti mohli napsat, ze ne a dal se s tebou nebavit. Ze se s tebou bavili svedci spis o tom, ze nechteli odmitnout natvrdo, ale nejak ti to vysvetlit. Zes to nevzal je jina vec.

Nevim, jestli to ma smysl, jelikoz jde v podstate o prkotinu, ale kdybys sem dal tu komunikaci, tak bychom si mohli udelat lepsi obrazek. Prkotina proto, zes chtel neco nestandardniho a vyhovet ti nemuseli, na blacklist davame za podstatne horsi veci.


Netřeba se omlouvat. Vycházím z toho, že obchodní transakce je hledání kompromisu mezi nabídkou a popávkou. Obě strany něco přináší a pokud se dohodnou, něco si odnáší. Takže stejně tak jsem mohl já, po tom, co jsem se zeptal a bylo mi odpovězeno "Moment, to je jedno balení, to nepůjde dělit", tenhle pokus o dohodu ukončit a obrátit se na jiného prodejce (tak to po všem i dopadlo).
K tomu "nechtěli odmítnout natvrdo": Při pohledu zpět by to bylo nejlepší řešení = nejmenší zlo.
Dialog mám zaznamenaný. Beru to , že zde je toto zde bráno jakoprkotina, proto ho uvádět nebudu, neboť to nemá významné opodstatnění.
Naposledy upravil milik26 dne pon led 11, 2021 11:33, celkově upraveno 2
milik26
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát črc 29, 2016 20:40

Re: Blacklist

Příspěvekod milik26 » pon led 11, 2021 11:23

apuka píše:Ja si taky myslim, stejne jako mike, ze z toho, cos napsal je tezke neco soudit.
Ani v nejmensim netusim, co to za "kombo" jsi chtel kupovat, jen trochu technicka poznamka. atd.....

Po bodech:
Ani v nejmensim netusim, co to za "kombo" jsi chtel kupovat atd.....

Prsák typu Petzl Top - ypsilonko, které se vzadu popruhem provlíká do kovového oka na zadku pracovního sedáku a vepředu se připíná karabinou do textilního centrálního oka.
pokud to vyrobce dodava jako kombo atd...
- výrobce to dodává dohromady (kombo, jak to chceš nazývat). Stejně tak technicky může prodávat jen (prsák), protože karabina samostatně prodávaná je, není to žádná speciálka, která by byla jen součástí tohoto setu. V daném bodě vyhoví lezecká karabina s pojistkou zámku, lépe tvaru ovál nebo HMS. Celek vznikce procvaknutím karabiny skrz oko prsáku (ještě je tam vložená fixační gumička).
Manuál nejde do takového detailu nejde, je obecný/stejný pro celou řadu pracovních úvazků.
Jakmile by se Ti něco stalo....
- Tady se pouštíme na pole spekulací a je docela možné, že jak píšeš, že ve skutečnosti je to trochu složitější, že to právě složitější děláš. Netřeba z toho dělat drama/být papežštější, než papež.
Kazdopadne, pokud je to od vyrobce dodavane kombo a ja bych byl prodejce, taky bych Ti to zvlast neprodal.
- V pořádku, to je každého prodejce věc, nakolik je vstřícný, rozumný. Já být prodejce, tak si to pochopitelně (po určitém dialogu) prodám. V Hudy eshopu jsem neuspěl, u dalšího eshopu ano.
Myslím si, že mám dobré znalosti ohledně lezeckého materiálu a přehled jeho nabídky; a nemám dojem, že bych tímto tahem byť i kousek ponížil bezpečnost.
milik26
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát črc 29, 2016 20:40

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » pon led 11, 2021 13:55

Vidim, zes vubec nepochopil, co jsem psal...
milik26 píše:ycházím z toho, že obchodní transakce je hledání kompromisu mezi nabídkou a popávkou.
Tady zapominas na to, ze jeste do toho vstupuji pozadavky dane zakony a zavaznymi normami. A ja jsem psal o tomto.

Fakt netusim, jak to ma Petzl u tohoto komba osetrene, ale zopakuji - kdyby data vyroby, sarze a bezpecnostni pokyny byly na jednom miste, nesmi se cast tohoto vybaveni prodavat bez nich a fotokopie toto nenahrazuje. Vsechno uvedene jsou zakonem predepsane veci a Petzl (a dalsi vyrobce taky) k horolezeckym vecem to striktne dodrzuje - a nevidim duvod, ze by k pracovnim vecem na vyskove prace toto nedelal, i kdyz tam jsou ponekud jine normy, ale, myslim, ze toto vse se uvadet ma taky.

Pokud to je na jednom miste (opakuji, ja to nevim) a jiny prodejce Ti to prodal, tak ten by jednal protizakonne.

Trochu pritazena analogie, ale docela odpovida - kdyz si koupis ovocny jogurt, kde je v jedne casti kelimku bily jogurt a ve druhem, samostatne uzavrenem ovocna smes, ktera se pred snezenim ma preklopit do jogurtu, tak je taky datum doporucene spotreby vyrazen pro cely jogurt. Myslis, ze by se inspekci libilo, kdyby jim na primou zadost prodal prodejce zvlast jen ten bily jogurt a misto puvodni ovocne slozky z jineho jogurtu nebo napr. male baleni dzemu...

Edit: tak jsem se na to kouknul, Petzl k tomu dodava jeden navod, protoze ten "prsak" zvlast bez karabinky nedodava. A dovoluje to (resp. zarucuje dodrzeni prislusne normy) pouze s nekteryma svymi "sedakama" a ano, i s nekteryma jinymi svyma karabinami. (Ale set se prodava jenom s jedinym druhem karabiny.) Upozornuje, a to vyslovne na to prave v navodu:
Certifikovány dle EN 361:2002 jsou pouze kombinace sedacího postroje + TOP, které jsou definované jako kompatibilní (viz kapitola Slučitelnost).
Mimochodem, ten navod obsahuje vsechno, co jsem psal, resp. odkaz na to, kde to na vyrobku najdes. Takze ani nahodou neni pravda, co pises:
milik26 píše:V daném bodě vyhoví lezecká karabina s pojistkou zámku, lépe tvaru ovál nebo HMS. ... Manuál nejde do takového detailu nejde, je obecný/stejný pro celou řadu pracovních úvazků.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod milik26 » pon led 11, 2021 23:27

apuka píše:Vidim, zes vubec nepochopil, co jsem psal...

apuka píše:Takze ani nahodou neni pravda, co pises:

Bylo by dobré se zdržet podobných emotivních poznámek (první věta a v druhé větě "ani náhodou"), můžu si to myslet nápodobně, ale nepíšu to nahlas.



milik26 píše:vycházím z toho, že obchodní transakce je hledání kompromisu mezi nabídkou a popávkou.

apuka píše: Tady zapominas na to, ze jeste do toho vstupuji pozadavky dane zakony a zavaznymi normami. A ja jsem psal o tomto.

Nezapomínám to. Neberu je v úvahu, protože Tvůj názor na jejich aplikaci a platnost neberu jako relevantní.

Co se týká toho, jak to má Petzl apod. Petzl je výrobce, já nejednal s výrobcem, ale prodejcem lezeckého vybavení. A protože nejde o žádný nebezpečný materiál ala chemikálie, přistupuju k tomu jako k prodeji většinového zboží; moc nevěřím, že by se na to vztahovaly nějaké extra předpisy.

apuka píše: Pokud to je na jednom miste (opakuji, ja to nevim) a jiny prodejce Ti to prodal, tak ten by jednal protizakonne.

Já si nemyslím, že jednal protizákonně.
Pro mě důežité, že prodal a bez řečí. Pokud by to bylo nějak proti předpisům, pak jsem rád, že prodejce jednal dle selského rozumu a neutopil to ve formalismu.


K té analogii s dortem se nevyjadřuju, nevím.


apuka píše: Edit: tak jsem se na to kouknul, Petzl k tomu dodava jeden navod, protoze ten "prsak" zvlast bez karabinky nedodava. A dovoluje to (resp. zarucuje dodrzeni prislusne normy) pouze s nekteryma svymi "sedakama" a ano, i s nekteryma jinymi svyma karabinami. (Ale set se prodava jenom s jedinym druhem karabiny.) Upozornuje, a to vyslovne na to prave v navodu:
Certifikovány dle EN 361:2002 jsou pouze kombinace sedacího postroje + TOP, které jsou definované jako kompatibilní (viz kapitola Slučitelnost).
Mimochodem, ten navod obsahuje vsechno, co jsem psal, resp. odkaz na to, kde to na vyrobku najdes. Takze ani nahodou neni pravda, co pises:

Zřejmě došlo k mýlce. Sedací úvazek mám značky R.E. a prsák, jež jsem neúspěšně poptával v Hudy eshopu, byl téže značky.
Zde jsou odkazy na návod:
https://rockempire.cz/sites/default/fil ... e_2019.pdf
https://rockempire.cz/sites/default/fil ... t_2019.pdf
milik26
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát črc 29, 2016 20:40

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » úte led 12, 2021 14:59

Ja uz fakt nevim, co bys chtel...

Napises "Prsák typu Petzl Top" a potom, kdyz o tom konkretnim prsaku Ti odkazu navod, tak zase, ze "Zřejmě došlo k mýlce. Sedací úvazek mám značky R.E. a prsák ... byl téže značky."

Potom das link na vseobecny navod od RE, pricemz on taky ke kazdemu vyrobku dodava jeste specificky - nedam Ti na nej link, protoze netusim, ktery nakonec od nich mas, ale najdes to u vyrobce.

O zakonnych povinnostech a podminkach napises
milik26 píše:Neberu je v úvahu, protože Tvůj názor na jejich aplikaci a platnost neberu jako relevantní.
...
protože nejde o žádný nebezpečný materiál ala chemikálie, přistupuju k tomu jako k prodeji většinového zboží; moc nevěřím, že by se na to vztahovaly nějaké extra předpisy.
Jinymi slovy, muj nazor na pozadavky predepsane zakonem neni relevantni, ale Tvuj nazor, ze neveris, ze by se na ne vztahovaly predpisy ano. Myslim si, ze toto rika hodne...

Ja jsem vychazel z toho Petzlu (ktery jsi spominal Ty!) a tam byla pekna ukazka, ze vyrobce (ne prodejce!!!) garantuje splneni norem jen pri urcite kombinaci veci. A div se svete, ale na vetsinu bezpecnostnich pracovnich pomucek existuji jiste normy, ktere musi prodavane veci splnit (nezavisle na Tve vire/nevire) a bez nich je zakazane je prodavat jako ty pracovni pomucky. Proto mohl prodejce porusit zakon.

Mas tady na OF nekoik lidi, kteri se zivi vyskovymi pracemi - tak se jich zeptej, co vsechno musi jejich vybaveni splnovat. Jestli je povolene michat hrusky s jablkama, jak se jim zachce. (Ale nerikam, ze kazdy vse dodrazuje!) Ze na to Ty dlabes je jen a jen Tvoji veci, ale pokud bys to pouzival k praci, i tak by Te mohla inspekce pokutovat.
milik26 píše:K té analogii s dortem se nevyjadřuju, nevím.
Ale bylo by hezke, kdyby ses vyjadril, protoze ja jsem se o zadnem dortu nikde nezminoval, tak bych se alespon mozna dozvedel, co jsem to napsal :wink:

Ale tady v tom celem jde o to, ze Tys chtel dat na blacklist nejakeho prodejce (puvodne) za to, ze Ti nechtel prodat neco, co tak, jak jsi to chtel Ty prodat ani nesmi. A kdyz Te mike upozornil, ze bys mel byt konkretnejsi, kdyz se odvolavas na "neco navic", protoze pises jen stylem "neco se mi nelibilo, byli spatni", tak to se Ti nechce. A takto se to jednoduse nedela.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod milik26 » úte led 12, 2021 18:43

Apuko,
vezmu to napřeskáčku.

1) příměr dort - Zaměnil jsem dort za jogurt, omlouvám se.

2)
apuka píše:Ja uz fakt nevim, co bys chtel...

Na to je dobré se zeptat.

3)
apuka píše: A kdyz Te mike upozornil ....

Moje konverzace s Mikem je uzavřena. Já jsem přispěl, on reagoval, pak proběhlo druhé kolo; měl jsem dojem, že jsme si to vysvětlili. Neměl jsem potřebu s ním pokračovat, a kdyby jí měl on, ochotně bych dál reagoval. A když končil Mike, tak si pokračoval Ty. Dokonce bych teď, po určité výměně názorů, použil výraz: Pak jsi NASTOUPIL Ty.
Podstatu věci jsem si vysvětlil s Mikem, na Tebe jsem reagoval ze slušnosti a debatu dále vedu (jen) kvůli principu.

4)
apuka píše: Napises "Prsák typu Petzl Top" a potom, kdyz o tom konkretnim prsaku Ti odkazu navod, tak zase, ze "Zřejmě došlo k mýlce. Sedací úvazek mám značky R.E. a prsák ... byl téže značky." Atd. ....

Došlo tady k mýlce, opakuji - neměl jsem zájem o prsní úvazek Petzl Top, ale o úvazek, který je mu konstrukčně podobný => Cituji se:"Prsák typu Petzl Top". Proto je Tvoje odkazování na návod Petzl Top zajímavé, ale mimo mísu.
Mluvil jsem o mýlce a nechtěl jsem rozebírat, kdo to "špatně" popsal a kdo to "špatně" pochopil.
Sypat popel na hlavu si nemusíš, ale reflexe by byla na místě i u Tebe.

Mám sedák značky R.E. a k němu jsem dostal papírový návod, co je v linku v mém předchozím příspěvku. Opakuji tento:
https://www.rockempire.cz/sites/default ... kony_0.pdf
Měl jsem zájem o jeden ze tří prsních úvazků R.E.: Chest Uni, Chest Master, Chest Equip.
Pokud se dívám na stránky R.E. u každého z nich v návodech pořád vidím ten samý, mnou minule uvedený.
Kde najdu ty specifické, pro každý typ zvlášť, co tvrdíš Ty? Nevidím je nebo jsou jen v papírové podobě přiloženy u výrobku?
milik26
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát črc 29, 2016 20:40

Re: Blacklist

Příspěvekod sobb » úte led 12, 2021 19:00

Mám pocit, že tato odbočka ve vláknu by už pomalu stála za uzavření.
milik26 projevil rozčarování nad e-shopem, jenž mu nevyhověl, a úsudek k tématu už si snad každý mohl udělat.

Pokud chcete v debatě o návodech pokračovat, tak si vyberte vlákno, přesunu to tam :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Blacklist

Příspěvekod milik26 » úte led 12, 2021 19:08

OK pane moderátore.
Informaci rozumím.
Bude-li chtít p. Apuka pokračovat, přesunu(seme) se jinam, kam nás šoupnete (horolezectví ?).
milik26
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát črc 29, 2016 20:40

Re: Blacklist

Příspěvekod malejjarda » pon úno 1, 2021 22:00

Prodejny Sportisimo. Začali si účtovat poplatek za vyzvednutí zboží na prodejně. I když je zboží přímo fyzicky na prodejně, kde si ho po objednání vyzvednu, zaplatím za to poplatek. Sice jen 19,-, ale těží ze situace, že si v současné době nemůžu zboží normálně koupit.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Blacklist

Příspěvekod pavproch » pát úno 5, 2021 14:38

Black

Nasrálo mě TNT - pátého ledna sme s nima poslali balíček tady v CZ do Pilzně, doručili ho omylem do Švýcarska, po mnoha urgencích ho našli a doručili (druhého února) správně do Pilzně a fčíl si dovolili tu přepravu ze Švajcu do Pilzně fakturovat. Děvky.

Od té doby, co je to fedex, to stojí za psí štěk.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28255
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » stř kvě 19, 2021 14:56

Znáte někdo eshop ehorka.cz? Jsem u nich koupil kalhoty, poslali mi jiné, než na jejich fotce na webu /dámské/, tak jsem jim hned psal email, bez reakce. Vratku si převzali v pátek, opět bez reakce. Dnes jsem jim tedy napsal jak to vypadá. Samozřejmě uplatňuji rozpor s kupní smlouvou, jelikož na fotce produktu byly pánské kalhoty a v popisu nebyla ani zmínka, že se jedná o dámské.. Tudíž žádám vrácení kompletní sumy včetně poštovného + vrácení nákladů na vrácení zboží. Jen se tento eshop jaksi zatím nemá ke komunikaci... Uvidíme, jak se to bude vyvíjet, kdyžtak přesun na blacklist, ikdyž tam by si možná zasloužili být už teď, za tu nekomunikaci, ale ještě počkám...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » stř kvě 19, 2021 20:47

Na tohle nepotrebujes rozpor s kupni smlouvou, normalne vratis v ramci 14 dnu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » stř kvě 19, 2021 21:27

U toho "rozporu" (ted se to jmenuje jinak) ale mas narok i na toto
Etheric píše:žádám vrácení kompletní sumy včetně poštovného + vrácení nákladů na vrácení zboží
.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » stř kvě 19, 2021 21:33

To se pry da vyhadat i u vraceni (nezkousel jsem, normalne by mi to prislo jako prasarna, tady ne).

Blbe je, ze tohle je v zasade reklamace, ktera muze trvat 30 dni a kdyz narazis na blba, viz Moravcik, neni vysledek jisty. Tech 14 dni ti zamitnout nemuzou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » stř kvě 19, 2021 22:20

Je to buď jedno nebo druhé.
Buď vracíš ve 14 denní lhůtě bez uvedení důvodů, pokud shop neplatí poštovné zpět sám ze své vůle, platíš ho ty.
U reklamace pak prodávající (u oprávněné reklamace) musí uhradit I náklady spojené s reklamací, mj. tedy i poštovné.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 20, 2021 4:31

Tak si klidně měsíc na ty peníze počkám.. Tady není co řešit, zaslaná věc se neshoduje s tím co uvádí na eshopu. 300 za dopravu jim nenechám. Zatím porušili vše, co uvádí ve svých obchodních podmínkách, tj neinformovali mě vůbec o ničem, ani o převzetí, prostě nic.
Screenshoty samozřejmě mám, kdyby to změnili...
Kdybych jim to poslal jako vratku do 14 dní, vrátili by mi jen cenu zboží, prachy za dopravu ke mně a zpět bych nedostal
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 20, 2021 7:47

Tvl.... Teď jsem jim volal, prej nic nedorazilo, že tam kam jsem to poslal, mají sklad a nic nedorazilo a že mi to nejspíš přijde zpět.. Dle pošty však v pátek doručeno. Kontakt uvedený na stránkách eshopu mají špatný! Majitel mi řekl, že kontakt je úplně jiný! Tvl co je to za idioty...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny