České a slovenské hory - zápisník z cest

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 31, 2020 11:39

me bohate stavil vetrik v cesky kanade. misto dobry, zavetrny, ale celou noc ten hukot (a to byl proti kopcum asi slaby odvar) me moc nenechal vyspat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod skutrjohny » ned led 3, 2021 14:32

ale jo, nejaky signal tam byl. kvuli vetru jsem "netaboril", jak to delam tradicne a z dlouhe chvile me nenapadlo nic lepsiho nez zkouset pripojeni na mobilu:)

Rychlebské hory

trasa: po hranici z Bile Vody k rozcestniku Chlupenkovec s pak po cervene a nasledne zlute do Stareho Mesta
vybaveni: https://www.geargrams.com/list?id=59329

Tuto trasu doporucuji pro milovniky lesnich pesin. Ja si ani nepamatuji, ze bych tam sel po nejake dvoustope ceste a jestli, tak byla skryta pod snehem a nebo to byly jen velmi kratke useky. Je ale potreba se zase drzet tech hranicnich kamenu. Ceho jsem ale cekal vic, byly skalky a vsemozne kameny. Na to jsem se tesil a toho se mi do sytosti nedostalo. Pro tyhle ukazy holt musi clovek sejit z hlavniho hrebene.
Behem prvniho dne, noci a nasledujiciho dopoledne byl silny vitr, ale lesy a svahy to vetsinou pohltily, takze to nijak zvlast neotravovalo. Na prvni noc, jak uz jsem psal, jsem zalezl do mladeho lesa a druha uz byla v poklidu.
Jakztakz nejaky ten snih zacinal az od cca 1000 m n.m. a misty ho mohlo byt do 20cm.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod apuka » ned led 3, 2021 15:59

skutrjohny píše:Ja si ani nepamatuji, ze bych tam sel po nejake dvoustope ceste
A co to mas na te druhe fotce? :wink:

Hezke fotky, jako vzdy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » ned led 3, 2021 16:00

skutrjohny
nadherny fotky, muzu jen zavidet :)

jinak muzes neco napsat k te mikine alpha flux a nepromok omm kalhotam? nad tou bundou/mikinou taky mozna zvazuju
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod skutrjohny » ned led 3, 2021 20:47

apuka: po teto jsem nesel. ja si jen odskocil na mytinu se porozhlednout ;) ale at je to fer, uznavam, ze dvoustopa cesta byla minimalne v casti pred Polskou horou v podobe bezkarske trasy.

Mawenzi: ja moc porovnani nemam techto kousku. OMM jsou moje prvni nepromokave kalhoty, ale nestezuji si. bundu jsem volil "bytelnejsi", ale na kalhoty nepusobi nikde takove tlaky a tak jsem se rozhodl pro tyhle vylozene ultralighty. zatim nikdy a nikde nepromokly a ani jsem se v nich necitil nijak zvlast zapareny, takze asi funguji, tak jak se uvadi. clovek na ne ale musi byt hodny a nervat tam nohy nasilu. preci jen je to hodne tenky material. strih mne sedi. klidne je muzu mit na relativne robustnich kalhotech s kapsami a necitim se v nich natesno.
u mikiny nevim. nosi se prijemne, hreje, dycha, je dostatecne pruzna a celkove bych na ni tezko hledal nedostatky. totez bych ale mohl rict i o jinych, vyrazne levnejsich outdoor mikinach, ktere mam. tato je ale hlavne strihem takova vypiplanejsi. na detaily o funkcnosti nejsem dostatecne citlivy clovek :)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » pon led 4, 2021 7:07

skutrjohny
a co ta neprofukavost?
mozna, ze tohle aspon bude duvod jakoze nema to smysl pws a vetrovka udelaj stejnou sluzbu jen budu mit 2 kusy a ne 1...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod skutrjohny » pon led 4, 2021 9:28

proti nejakemu tomu vetru ochrani, ale ta povrchova uprava je jen tenka a relativne prodysna vrstva a jako nahradu za vetrovku bych to nepovazoval. je to prijemny bonus, ale vetrovku i k teto mikine sebou taham skoro vzdy. pamatuji, jak jsem ji poprve zkousel a byl zrovna hodne svezi vitr a ten chlad sel dost citit
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » pon led 4, 2021 10:19

diky moc, takze je to fakt jen proste mikina...

jinak jsi me nalakal docela, ale asi ted mesic se nikam nwdostanu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod skutrjohny » pon led 4, 2021 11:03

ale tak vis jak, ona ta mikina ma ty sve prednosti a funguje minimalne o ten chlup lepe nez vetsina ostatnich beznych outd.mikin, je jen otazka jestli ten chlup cloveku staci za ten priplatek :-) u obleceni je to vzdy jak s chuzi po lane, zvolis spatne vrstveni, do toho vecne kolisajici teploty na horach dle nadmorske vysky, aktualni fyzicke rozpolezeni.. a hned mas z mikiny pocit, ze ti nefunguje, jak by mela, i kdyz minule fungovala :-D
ja proste takhle propracovanou cast obleceni nerad hodnotim, protoze je to hodne subjektivni a promenne

a jinak preji at uz jsou okolnosti privetivejsi a muzes zas vyrazit nekam do hor
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » pon led 4, 2021 15:27

myslela jsem to tak, jestli ten chlup stoji za ten priplatek a spis jsem se rozhodla, ze nestoji :D ja vim, ze je to dost subjektivni ale taky jsem se dle toho rozhodla ja subjektivne :D

diky, zatim se zda, ze vylezt v praci 2x denne do prvniho patra zvladnu :D ale boli to jak cert teda porad :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod apuka » pon led 4, 2021 16:22

Mawe, Alpha je, co se tyce prodysnosti nekde uplne jinde nez Powerstretch. Ale hodne zalezi na svrchni latce, Microlight to ne vzdy stiha. Ale neznam ten Flux...
Na druhe strane, kdyz fuci, tak ta prodysnost neni vzdy ke prospechu - proto ta svrchni latka, Microlight jeste ujde, ale nejaka min vetruodolna by uz mohla byt nekdy malo. Navic z logiky veci cim vyssi prodysnost, tim vyssi tepelne ztraty - coz je dobre pri vysoke aktivite, ale horsi pri stati a nizke aktivite.

Proto Ti furt doporucuji, zkus si od nekoho bundu s Alphou pujcit a vyzkouset. Vlastni zkusenost je nenahraditelna.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » pon led 4, 2021 18:27

apuka
neznam nikoho, kdo by tu bundu mel. Nicmene asi se spokojim s PWS + SS. sem si ve WP vyprodeji koupila 2ks po 600kc, tak mam asi na 10 - 15 let vystarano :D asi se na to vyprdnu a vystacim si s tim co mam a pockam si na nejakej super objev dobre prodysny primaloftky.

nakonec ta jedna mikina na batohu/na sobe me nespasi, ze :D a s prevlikanim zas tkaovy potize nemam ze by me sralo se vyslict/oblict
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Kennedy » čtv led 14, 2021 18:18

Chvilkový táboření v Novohradkách.
Zbytek fotek dole:
https://kennedyhosvet.cz/2021/01/14/nov ... -lockdown/

A začínám bejt těžce světovej, vytvořil jsem Gear List ty vole!
https://lighterpack.com/r/5ecyiw
Přílohy
003.jpg
019.jpg
027.jpg
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Etheric » čtv led 14, 2021 18:38

@Kennedy: je basha na sněhu lepší než Tyvek?
Co máš za pouzdro na Deejo, že váží skoro jako ten nůž?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Kennedy » čtv led 14, 2021 18:45

Etheric: Ty jsi mi tady se svojí gram kalkulačkou chyběl. :mrgreen:

- na tyveku není vidět sníh. Teď jsem si sice koupil na starý kolena zimní membránovej spacák, ale i tak je neviditelnej sníh na tyveku opruz. Stejně tak mi pije krev jak se shrnuje a malej rozměr, v zimě přeci jen potřebuješ trochu víc prostoru. Ale jsou to jenom moje preference, myslím, že spousta lidí používá tyvek na sněhu běžně. Já ho asi hodím do koše i na jaro a léto.

- pouzdro je tohle
https://www.mojezapalovace.cz/deejo-pouzdro-37g-dee504
nosím ho klasicky na opasku. Deejo jsem si naopak obíbil, i když vím, že ty ne. Já nejsem moc na nože a je to pro mě spíš nutný zlo. A tenhle se mi dobře ovládá a na krájení toho mála co potřebuju je pro mě akorát.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Etheric » čtv led 14, 2021 19:08

Když na Tyveku uděláš v rozích uzle, vznikne z toho taková vana, na sněhu nezkoušeno, zato v prachu a všemožným bordelu ano. Používám ale ten rozměr "pro dva" a přijde mi to pro mě akorát, aby se na něj vešla i všechna výbava
Též nemám žádný nožo fetiš, ale na tom Deeju mi vadilo, že se to v terénu blbě čistilo a ta 420ka ocel taky není nic moc co se týče držení ostří
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Kennedy » čtv led 14, 2021 19:16

Etheric: Aha, vázat rohy jsem nezkoušel. No na sněhu se občas trochu propadáš, zvlášť, když si třeba jako já nevezmeš lopatu :) a nemůžeš si tudíž upravit místo na spaní. Tyvek mám taky verzi pro dva. Ale mě ta barva pije krev i normálně no, vracím se ke starý plachtě. 2x3 je navíc stále větší než tyvek pro dva. Těžší samozřejmě.

Nůž jsem dostal jako dárek včetně pouzdra i brousku. Není moc zatěžovanej, krájím max. salám, ovoce.. Do kontaktu se dřevem třeba vůbec nepřijde, jen čistě potraviny. Kdyby se začal rozpadat, vezmu nějakej jinej. Ale pořád něco obyčejnýho a levnýho, nože jdou mimo mě, chci jenom aby to krájelo jídlo.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 14, 2021 19:26

Kennedy
dik za super clanek, takova pohadka na dobrou noc. zasnezeny novohradky jsou krasny ! a ten strom za dvoristem je uplne nej, tim si mi udelal dneska radost:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Kennedy » čtv led 14, 2021 19:32

Mawenzi: Stromu nahrálo momentální počasí, pěknej kýč :) On by šel ale vytvořit i ve photoshopu nebo v polarru, ani by tam člověk nemusel bejt nakonec, že jo. :mrgreen: Ne, kdyby tam byl někdo se zrcadlovkou kdo pak ještě navíc čaruje v tom photoshopu...
Novohradky paráda. Zasněženo bude ale teprve teď, dost připadlo, jsme zvědavej na tu Šumavu, tam to ale bude o něčem jiným. Třeba ale za tejden bude už zákaz běžkování a bude to ideál. Zakážeme i zakázaný!
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Etheric » čtv led 14, 2021 19:42

@Kennedy: ta basha je nylon s PU ne? Takže by to mělo chránit před vodou taky. Můžeš porovnat rozdíl oproti Tyveku.

Za cenu Deeja /ok, o pár stovek více/ jsem si koupil krásnou nerez finku s hezky plynulým výbrusem, na jídlo super, nic jinýho s tím neřežu, občas větev nebo provaz ale to je celý. Ta finka má s pouzdrem 110g, ale komfort řezu je někde úplně jinde, hlavně se výborně čistí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Etheric » čtv led 14, 2021 19:45

Jinak Žďárské vrchy jsou zasypány sněhem jako dlouhá léta nebyly a furt kydá :nasranost:
Ale věřím, že hodně z vás to potěší, teď má ještě nakydat a po víkendu má prý přijít pozvolná obleva.
Tady je to na sněžnice
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 14, 2021 19:48

Kennedy
me ten strom prisel nadhernej, kdyz jsme kolem nej sli... takze takova hezka vzpominka, jakoze "jo to je von, ahoj strome..."

jo, taky bych se mela asi zacit ucit photoshopovat... kdyz obcas vidim, co z tech fotek muze vylezt, kdyz to nekdo ma a ovlada... pak mam vzdycky chut taky fotit jen mobilem, pac me ten pristroj snad ani nezachranuje :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Kennedy » čtv led 14, 2021 20:00

Etheric:
https://www.army-surplus.cz/plachta-bas ... -x-300-cm/
Těžko říct. Bude to gramáž cca. 50 g/m, přibližně stejný jako klasická krycí plachta co jsem používal dřív a co vydržela opravdu dlouho. Nepromokavá teď je, je nová, záleží jak dlouho to vydrží. Je k tomu obal cca. 25x15 do kterýho se dá bez problémů složit což je hodně praktický. Firma MFH je podle mě jinak sračka, ale co se dá zkazit na plachtě?
Deejo jsem zatím nebrousil, ale jsem odhodlanej ho používat dokud bude držet. Dřív jsem nosil klasickýho švýcara, ale ten pro mě byl zbytečnej.
Sníh super, já už jezdím skoro jenom na hory a tam ho bude ještě víc. :supz:

Mawenzi: No mně se dřív fotky z photoshopu líbily. Sám to neumím. Kdybych chtěl tak se budu mučit s tím Polarrem. Jenže poslední roky úplně upřednostňuju syrový neupravený fotky, který jsou mnohem víc reálný. Protože na spoustě míst kde jsem byl se pak podívám na fotky od kámošů co fotily - a vypadá to úplně jinak a já si říkám - kurva takhle vymalovaný to tam ale nebylo! Chápu, že lidem se to líbí. Ale já už začínám upřednostňovat old school styl ala třebas starý fotky Šílených sobů apod.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Etheric » čtv led 14, 2021 20:06

Kennedy píše:co se dá zkazit na plachtě?

Třeba to, že MFH koupí shit látku, jak je jejich standartem a ten zátěr bude stát za prd? Nic jiné se asi pokazit nedá. Ale tak uvidíš, třeba to mile překvapí :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Kennedy » čtv led 14, 2021 21:58

Etheric: No uvidíme. Technicky to vypadá dobře, ta skladnost je příjemná. Za pětikilo za obyč plachtu to taky není úplně levný. Jestli se pokurví tak holt zase dojdu do OBI.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Etheric » pát led 15, 2021 5:52

Ta z OBI není nepromok, už mě to vypeklo když byla hodně mokrá zem, nikdy víc
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » pát led 15, 2021 6:37

Kennedy
s tim mam taky problem, ze "takhle to tam nebylo" versus kdyz vidis upravenou fotku "nenapadne" protoze tvoje oci vnimaj krasnej zapad slunce nad stmivajicimi se lesy a tvuj fotak vyfoti cernou hmotu a peknej zapad nebo stmovajici se lesy a prepal na obloze...

ja se musela naucit, ze fotka 1) neni popis skutecnosti kvuli nedokonalosti techniky ale pribliznej popis skutecnosti

2) fotka je neco jako umelecky dilo ci obraz, zalezi na tvurci / pozorovateli co to v nem vyvolava a proste sou lidi co maji libivy fotky pro vetsinu pozorovately, lidi co maj prumerny a lidi, jejich vystup se me osobne nelibi

3) ze pokud chci mit takovy ty wow fotky jak je tady mival nekdy treba scinkk (a jini) tak to vyzaduje uplne jinej pristup k fotce a foceni. zadny 35km denne a dokumentacne okrasnych 80 fotek, ale 3 dokonaly fotky za tyden venku.... s velkym postprocesem...

osobne ani neuchovavam rawy, kdyz prijedu z vyletu, mam za 5 dni 500 fotek. 300 jich smazu, ze se mi nelibi, sou vickrat a tak, 2 upravim z rawu ala cerno bilej flek kvuli nedostatecnymu dynamickymu rozsahu do "takhle si to +- pamatuju" a zbytek tak zjasnit akorat "sedej zavoj".
driv me mrzelo, ze neumim delat wow fotky, po krajinkarskym fotokurzu mi doslo, ze je nikdy delat nemuzu dokud nezmenim pristup, ale twn nezmenim, protoze je pro me vlastne dulezity neco jinyho.

coz neznamena, ze me obcas nestve, ze nemam pekny fotky ale nakonec... ja je nemam pekny pro ostatni, pro me vzdycky fungujou jak maj - pripominaj mi vsechny ty vyletovy veci. a jsou moje.

proste fotka je vec natolik subjektivni, ze s tim clovek hlavne musi souznit sam, jak to ma a ze nekdy je to vic obraz nez fotka...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » pát led 15, 2021 6:39

me by stacilo umet fotit jak skutrjohny nebo interstelar :D

no bohuzel fotim jako mawenzi, kvalitu nahrazuju kvantitou:D a pak za dlpuhych zimjich veceru prolizam fotky a vsechno mi.naskakuje a jedinou bych nesmazala:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Kennedy » ned led 17, 2021 21:55

Etheric: Já přesně nevím jaká to byla plachta. A taky je možný, že měla vyšší gramáž než 50 g/m, možná o dost vyšší. Nikdy jsem nic totiž nevážil.

Mawenzi: No pro mě je dobrá úprava v momentě kdy foťák prostě nepobere realitu a ta úprava tomu pomůže. To by ale asi vyřešil kvalitní foťák co si poradí i s blbejma světelnejma podmínkama atd. Ale takový ty grafický fotky už moc nemusím. Tedy - je to pěkný na pohled, ale už to je pro mě spíše umění a v podstatě grafika. Barvy, který v reálu v přírodě nikde neexistujou, detailně vystouplá struktura, stíny tam kde by nikdy bejt nemohly a dalších x věcí. Záleží samozřejmě nakolik daleko od reality se jde, ale leckdy je původní fotka již jen jakási načtrlá šablona pro vlastní graficko-malířský výkon. Ale třebas na instáči snad platí, že čím víc filtrů, tím víc lajků. :D
Mně se sice často líběj šílený grafický malůvky a všechno možný, ale u přírody preferuju skutečnost a ne komiks. A taky jsem sám línej fotky upravovat. A taky to neumím. :)
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod mila6032 » pát led 22, 2021 17:20

Dneska jsem si na Sněžce vzpomněl na zdejší diskuzi o stavbě stanu v orkánu. Podle cedule dole u lanovky nahoře foukalo 108 km/h, podle webů v nárazech až 140 km/h. Takhle... dvakrát mě to sundalo do kolen, čepici mám teď někde v Polsku, svoje nesmeky jsem půjčil 70letý paní, na horní stanici lanovky jsem si za tři kila koupil nový a zhruba tři sta metrů pod vrcholem směrem k Obřímu dolu jsem neměl ani jeden nesmek. Normálně mi je to zulo. Nevim kdy, nevím jak. Stavět v tom stan? No, nedokázal jsem si v tom ani zapnout bundu. Nevím, jak přesně tenkrát ten výrok zněl a vlastně to ani není důležitý, ale debata se tu o tom tenkrát vedla dost živá.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

PředchozíDalší

Zpět na Pokec o cestování